register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
tõnisson
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Sain ka just 108€ selle sama pasa eest maksta..

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
03.06.2011 at 16:39
Jesper
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
armasjumal:
quote:
Jesper: 99% juttu käib jälle sellest seisva projekti lepingust, mis tegelikult puudutab isegi autohuvilistest suht väikest osa.
Kui on sinujaoks mõtetu, või enamiku jaoks, kas siis peaks tasustama omandi omamist?
Keegi ei ole tasustanud omandi omamist, võtad registrist maha ja hoia kasvõi viimsepäeva laupäevani. Maksevaba kindlustuslepingu aegumine puudutab neid inimesi, kes sõidavad oma autoga harvemini kui kord kahe aasta jooksul, aga siiski sõidavad. Ja ma ei ole väitnud, et minuarust see kord õige on, juba kolmandat korda kirjutan seda.

Omandi omamist tasustatakse Eestis ja teistes arenenud riikides väga laialdaselt ka väljaspool autode konteksti, seega ma ei oska tõesti vastata, miks peaks või ei peaks tasustama. Kui demokraatlikult valitud seadusandja on otsustanud sellisel moel toimetada, siis mis seal ikka. Antud küsimuse puhul on samas korruptsioonihais nii vänge et võtab pildi virvendama, ma arvan et see on palju olulisem aspekt kui filosoofiline arutelu roostehunniku omamise õiguse ja õigluse erinevate tahkude üle. See on täiesti selline koht, kus kodanikud peavad kollektiivselt väljendama oma rahulolematust sellise asjaajamisega, aga noh vabadust väga, kui platvorm on see et "ma tahan õigust autosid hästi kaua muretult registris hoida, samas nendega sõitmata" siis sellest ei saa 99,99% inimesi aru et miks see taodeldav õigus vajalik on ning foorumijutu tasemele see jääbki.

Noh ja vana demokraatia tõde on, et kui sa ei suuda saada oma ideedele masside toetust, siis parem olgu sul mõjukad sõbrad. Kindlustustel on viimased, nagu näha, olemas :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.06.2011 at 20:12 3 edits. Last edited 03.06.2011 at 20:19 by Jesper
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Lugede tänast Äripäeva tähelepanelikult!

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.06.2011 at 21:45
epsum
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Oehh,

Milla jõuavad Eesti seadusandjad samale tasemele, et kindlustatakse OMANIKKU, mitte sõidukit. Kuna risk lähtub ennekõike ju omanikust(minu arusaamasid mööda).
Järelikult peaks riske hindama omanikust lähtudes - ehk kodanik, mina, mul on nii ja nii palju autosid, sõidan ma ikka nendega ükshaaval ju, seega minu riskihinnang on selline ja sellest tulenevalt kindlustusmakse selline. Kähkusõitmise autoga on alati igavene jama, tahad sõitma minna, siis mine tee kindlustus, kuigi samal ajal igapäevaauto seisab maja kõrval ja ei põhjusta miskit ohtu.
03.06.2011 at 23:08
tfr
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
epsum: Milla jõuavad Eesti seadusandjad samale tasemele, et kindlustatakse OMANIKKU, mitte sõidukit.

Igaühel on oma mätas, mille otsast asju vaadata :)

Minul näiteks nurgas seisvaid autosid, millele korra kahe aasta tagant mingi allkiri anda üle jõu käiks, ei ole. Küll aga olen ma viimase kahe aasta jooksul korduvalt nii ise sõprade autodega sõitnud (asjade transa jaoks kastikat laenanud, samuti kärukonksuga autot kuna eelmisel polnud) kui oma autosid sõpradele välja laenanud. Korra ka mingil üritusel paar õlut võtnud ja tagasiteel seltskonnast kaine neiu rooli pannud. Kõik asjad, mida isikupõhise kindlustamise puhul teha ei saaks.
03.06.2011 at 23:36
diesel
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
kuuldavasti elab näituseks terve saksamaa isikupõhisel kindlustusel.
kuidas küll seal hakkama saadakse?
paned aga linnukese nendesse kategooriatesse, millega sõita plaanid ja maksad küsitud summa.
nagu ma aru olen saanud, siis kategooriaid palju pole. ilmselt umbes sama sisteem, nigu praegu meil on.
sõidukad ja väikeveokid, eratarbimises või raha teenimises, suured bussid ja veokad ja haagised ja igasugu sääreväristajad ka.
kui ikke rekkaga sõita ei plaani, siis selle eest ei maksa.
04.06.2011 at 11:33
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Asja nimi on "isiku vastutuskindlustus (amatöör)autojuhina".
Ehk kellel on autojuhiluba, siis see peaks omama ka kindlustuspoliisi, amatöörjuht vähem, kutseline rohkem. Krooniline huligaan väga kallist, korralik juht odavat.

Mina oleks ka sellega nõus, sest rohkem kui ühe auto omanikuna peab ebaõiglaseks, et minu koefitsendid ei lange (kuna ei kasuta tervet aastat) ja uue auto ostmisel hakkan voilaa jälle "laest peale" - kindlustusmakse suurusel pole otsest seost minu kahjustatistikaga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
06.06.2011 at 12:49
R.Ott
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
http://www.e24.ee/1206734/valitsus-kiitis-uue-liikluskindlustuse-seaduse-eelnou-heaks/

" Registrisse kantud sõiduk võib olla kindlustamata kuni 12 kuud tingimusel, et sellise sõidukiga liikluses ei osaleta. Sõidukitele, mis on kindlustamata kauem, kohaldub praeguse LKF kõrgendatud kindlustusmakse süsteemi asemel LKFi automaatne kindlustuskaitse, mis tagab ka kindlustamata sõidukitega põhjustatud õnnetuste puhul kahjude hüvitamise. Automaatse kindlustuskaitsega sõiduki eest peab selle omanik maksma LKFile kindlustusmakset ning õnnetuse korral rakendub kuni 640 euro suurune omavastutus.

Seadus jõustub 1. märtsil 2014. Kahjustatud isiku oma kindlustusandja poolt kahju hüvitamist puudutavad sätted jõustuvad 1. oktoobril 2014."

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
18.04.2013 at 15:54
viplala
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
R.Ott: http://www.e24.ee/1206734/valitsus-kiitis-uue-liikluskindlustuse-seaduse-eelnou-heaks/

" Registrisse kantud sõiduk võib olla kindlustamata kuni 12 kuud tingimusel, et sellise sõidukiga liikluses ei osaleta. Sõidukitele, mis on kindlustamata kauem, kohaldub praeguse LKF kõrgendatud kindlustusmakse süsteemi asemel LKFi automaatne kindlustuskaitse, mis tagab ka kindlustamata sõidukitega põhjustatud õnnetuste puhul kahjude hüvitamise. Automaatse kindlustuskaitsega sõiduki eest peab selle omanik maksma LKFile kindlustusmakset ning õnnetuse korral rakendub kuni 640 euro suurune omavastutus.

Seadus jõustub 1. märtsil 2014. Kahjustatud isiku oma kindlustusandja poolt kahju hüvitamist puudutavad sätted jõustuvad 1. oktoobril 2014."

See on tarbiale ikka täielik pasa kaela valamine. Räigelt võetakse oma osa, nagu keskajal juba.
Miks mul ei või olla auto, mis on registreeritud aga mida ma ei kasuta nii, et ma ei pea selle eest kellelegi aru andma, mingeid lepinguid sõlmima või kellelegi andamit maksma või trahvi saama. Kurat küll, see on MINU vara. MiNU isiklik asi, MINU oma, MINU kodus. Türa kus teeb hinge täis.
ARK ja LKF on kaks täiesti erinevat asja. Ma saaks veel aru, et ARK hakkaks küsima mingit papinutsakut, andmete hoiustamise või kurat teab mille eest, aga LKF. Mis on neil pistmist eraomandis oleva vara maksustamise ja trahvimisega. Liikluses auto ei osale... ja siin peaksid meie teed lahku minema.
Mis kuradi automaatne kindlustuskaitse. Lähiajaloost me mäletame katuse pakkumist, mille eest vastutasid vähe hämaramad jorsid, ja olid ju samad tingimused. Kui ei maksa,saad ketukat ja maksad ikka, ainult kaks korda rohkem.
Ka siis maksid oma vara eest, vara eest, mis oli sinu oma ja kuulus sulle. Mis siis nüüdseks muutunud on? Mitte sittagi. Lihtsalt astutakse pähe, ja võetakse ära.

Siiski, muutunud on veits. Nüüd ei ole võimalik isegi kaebama minna, sest pole enam sellist kohta, kuhu pöörduda oma hädaga.
19.04.2013 at 00:07
Raceboy
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
viplala: Siiski, muutunud on veits. Nüüd ei ole võimalik isegi kaebama minna, sest pole enam sellist kohta, kuhu pöörduda oma hädaga.


Tegelikult on: kohtusse kaevata riik näiteks kuna selline tegevus lõhnab kangesti omandi puutumatuse riive järele.

Kindlustusfirmade lobitöö on ikka päris mehine olnud, tahavad kõikidelt raha kätte saada. Kui keegi mu projektiauto eest hakkab raha nõudma, teen kindlustuse ja sõidutan treilaga selle masina LKF'i peauksest sisse.

____________________________
www.vems.ee
19.04.2013 at 00:19 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 00:20 by Raceboy
hirax
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
viplala:
quote:
See on tarbiale ikka täielik pasa kaela valamine. Räigelt võetakse oma osa, nagu keskajal juba.
Miks mul ei või olla auto, mis on registreeritud aga mida ma ei kasuta nii, et ma ei pea selle eest kellelegi aru andma, mingeid lepinguid sõlmima või kellelegi andamit maksma või trahvi saama. Kurat küll, see on MINU vara. MiNU isiklik asi, MINU oma, MINU kodus. Türa kus teeb hinge täis.
ARK ja LKF on kaks täiesti erinevat asja. Ma saaks veel aru, et ARK hakkaks küsima mingit papinutsakut, andmete hoiustamise või kurat teab mille eest, aga LKF. Mis on neil pistmist eraomandis oleva vara maksustamise ja trahvimisega. Liikluses auto ei osale... ja siin peaksid meie teed lahku minema.
Mis kuradi automaatne kindlustuskaitse. Lähiajaloost me mäletame katuse pakkumist, mille eest vastutasid vähe hämaramad jorsid, ja olid ju samad tingimused. Kui ei maksa,saad ketukat ja maksad ikka, ainult kaks korda rohkem.
Ka siis maksid oma vara eest, vara eest, mis oli sinu oma ja kuulus sulle. Mis siis nüüdseks muutunud on? Mitte sittagi. Lihtsalt astutakse pähe, ja võetakse ära.

Siiski, muutunud on veits. Nüüd ei ole võimalik isegi kaebama minna, sest pole enam sellist kohta, kuhu pöörduda oma hädaga.
+1 Siitpoolt
SEADUSLIK "KATUSEPAKKUMINE" SEE JU ONGI !!!
Mille eest nad automaatselt kaitsevad mu 6-ndat aastat pukkidel seisvat projektikat ???
Seisab sellises kohas, et ainult täiskiirusel tank suudaks talle "sisse sõita"
Krt, käigu siis ise kord kuus või minugi meelest kasvõi igapäev seda pildistamas ja üle vaatamas, et sellisega ei saaks liiklusse niipea mitte "sukelduda"
quote:
RaceboyTegelikult on: kohtusse kaevata riik näiteks kuna selline tegevus lõhnab kangesti omandi puutumatuse riive järele.
Kas mingit ühisavalduse võimalust siin ka on?
Kui organiseeruks, siis oleks vast kulutused ka väiksemad?
Mina igatahes olen valmis sellise avaldusega ühinema.

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
19.04.2013 at 00:48
Henri_
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Pean oma arveloleva võidusõiduauto kindlustuslepingule lisaks tegema ka nüüd poliisi? Sellest artiklist jääb veidi selgusetuks see, et kas leping või poliis? Leping ise ei maksnud senini ju midagi.

Ehk on ka võimalus tehagi üheks päevaks või kuuks aastas kindlustus ning sedasi lükata edasi tervet aastat. Samas pole mingit soovi niisama 50€ ära maksta...

Ilma naljata, ehk on see kord õige mees riigikogus, kellele mõni mail saata, Aivar Riisalu. Temasugusedki peaksid oma liikluses mitteosalevad autokogud ära kindlustama. Naiivse ja sinisilmsena loodan, et olenemata erakondlikust kuuluvusest on võimalik rahvasaadikutel üksteist mõjutada, selgitada ja paluda muudatusi.



____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.04.2013 at 01:26 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 01:27 by Henri_
k-mees
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Kuna see seadus jõustub märtsis 2014 siis ilmselt kuu enne seda saab igast kanalist seda kuulda ja eri osapoolte pommitamist jälgida. Ma isegi ei hakka fantaseerima kuidas selline lobitöö käib või kellele mis põhjendusi esitati. Kui ainult ise teaks kuidas selliseid ilmselgelt kallutatud seadusi tekitada ....

____________________________
´87 Camaro IROC-Z 5,0 TPI
------------------------------------
Liftide remont, hooldus, renoveerimine
www.liftiteenused.ee
19.04.2013 at 01:46
viplala
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Point on selles. et ARK kui selline, peaks olema riigi tegevuses... mingeid registreerimise ja ülevaatamise tingimusi sätestama, kontrollima ning hoiustama ajalugu ja tänapäeva. Nüüd tuleb välja, et ARK ja LKF, käivad käsikäes, ning seisavad hea, erakätes olevate kindlustusseltside käekäigu eest.

Kui äriühingute eest nii palju ära tehakse, ning jäetakse tarbija omapäi... kus kurat see loogika on? Miks mul ei ole võimalust, hiire klikiga eemalduda nendest lepingutest? Miks mind üldse valikuvõimalustest ilma jäeti? Miks anti võim mingite erafirmade kätte? Miks pean mina võitlema bürokraatiaga, et oma vara trahvidest eemale hoida? MIKS MA PEAN TEENUSE PAKKUJALE MAKSMA OLEMATU TEENUSE EEST? MIKS MA PEAN TRAHVI MAKSMA OLEMATU TEENUSE UNUSTAMISE EEST?

Miks pean olema mina kaitses ja nemad ründajad? See on ju minu riik. Minu kodu. Minu asjad. Isegi minu ARK... Või ei ole siis äkki?
19.04.2013 at 02:17
hirax
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
R.Ott: http://www.e24.ee/1206734/valitsus-kiitis-uue-liikluskindlustuse-seaduse-eelnou-heaks/

" Registrisse kantud sõiduk võib olla kindlustamata kuni 12 kuud tingimusel, et sellise sõidukiga liikluses ei osaleta. Sõidukitele, mis on kindlustamata kauem, kohaldub praeguse LKF kõrgendatud kindlustusmakse süsteemi asemel LKFi automaatne kindlustuskaitse, mis tagab ka kindlustamata sõidukitega põhjustatud õnnetuste puhul kahjude hüvitamise. Automaatse kindlustuskaitsega sõiduki eest peab selle omanik maksma LKFile kindlustusmakset ning õnnetuse korral rakendub kuni 640 euro suurune omavastutus.

Seadus jõustub 1. märtsil 2014. Kahjustatud isiku oma kindlustusandja poolt kahju hüvitamist puudutavad sätted jõustuvad 1. oktoobril 2014."
Esimese emotsiooniga jäi see registrisse kandmise asi kahe silma vahele
Natuke meenutasin ja otsisin.
Aga kui mu projektikas on ajutiselt registrist kustutatud ;)
Paberivaba ARK annab sellise võimaluse - siis tuleb ainult meeles pidada, et seda kustutamist vajadusel ka pikendada...

quote:
Ajutise registrist kustutamise periood on mitte vähem kui üks kuu ja mitte rohkem kui kaks aastat. Avalduses märgitud ajutise registrist kustutamise perioodi möödumisel loetakse sõiduk registris olevaks.

Võidusõiduautod, mis üle kahe aasta "üles löömist" vajavad, saaks siis ka seda varianti kasutada.

Vähemalt nii saan mina hetkel asjadest aru...
ja ehk saab kohtutee käimata jätta ???

Edit: Järele mõeldes saaksid advokaadihärrad vist aastateviisi vaielda: kas ajutiselt registrist kustutatud sõiduk on ikkagi veel kantud kuhugi "registrisse" või mitte... ???

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
19.04.2013 at 02:27 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 02:37 by hirax
hirax
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
viplala: Point on selles. et ARK kui selline, peaks olema riigi tegevuses... mingeid registreerimise ja ülevaatamise tingimusi sätestama, kontrollima ning hoiustama ajalugu ja tänapäeva. Nüüd tuleb välja, et ARK ja LKF, käivad käsikäes, ning seisavad hea, erakätes olevate kindlustusseltside käekäigu eest.

Kui äriühingute eest nii palju ära tehakse, ning jäetakse tarbija omapäi... kus kurat see loogika on? Miks mul ei ole võimalust, hiire klikiga eemalduda nendest lepingutest? Miks mind üldse valikuvõimalustest ilma jäeti? Miks anti võim mingite erafirmade kätte? Miks pean mina võitlema bürokraatiaga, et oma vara trahvidest eemale hoida? MIKS MA PEAN TEENUSE PAKKUJALE MAKSMA OLEMATU TEENUSE EEST? MIKS MA PEAN TRAHVI MAKSMA OLEMATU TEENUSE UNUSTAMISE EEST?

Miks pean olema mina kaitses ja nemad ründajad? See on ju minu riik. Minu kodu. Minu asjad. Isegi minu ARK... Või ei ole siis äkki?
Vabandust, aga läheb vist poliitikasse, aga..
Täitsa nõus ja peale sellist krdi "leiutame veel mingeid makse juurde" teemat saan ma täitsa aru, miks kaitseväest nii paljud kõrvale hiilivad või eelistavad töötamist mujal. See ei ole see Eesti mille pärast Balti ketis seisime jne. Eestit kui riiki kaitsevad võib olla vähesed, aga igaüks me oma garaazi ja koduõuet kaitseme ikka enamuses lõpuni. No mis pagana ühtsust ja üksmeelt sa nende "sääduste" tagajärel tahad saada. Ikka nagu nõuka ajal, et kõik peavad olema võrdselt vaesed ja "pahadelt väljamaa lollakate autode omanikelt" võtame selle viimase ka käest ära.
Paganama kulakud sellised... :)


Adminid: võite vabalt selle postituse ka ära kustutada.
Sry, emotsioonid laes

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
19.04.2013 at 02:51
anryo
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Kas ajutise registrist kustutamise / taastamise eest on ette nähtud ka mingi riigilõiv? Kui ei, siis võib ju põhimõtteliselt kasvõi igaks talveks (või remondiperioodiks) kustutada ja siis jälle taastada?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
19.04.2013 at 09:39
lebokunn
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
anryo: Kas ajutise registrist kustutamise / taastamise eest on ette nähtud ka mingi riigilõiv? Kui ei, siis võib ju põhimõtteliselt kasvõi igaks talveks (või remondiperioodiks) kustutada ja siis jälle taastada?

Siiamaani on olnud tasuta. Ise määrad perioodi kui pikalt on ajutiselt kustutatud, milleks on 1 kuu kuni kaks aastat ning selle määratud perioodi lõppedes olukord taastub automaatselt.
19.04.2013 at 09:52
ivoalaska
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
anryo: Kas ajutise registrist kustutamise / taastamise eest on ette nähtud ka mingi riigilõiv? Kui ei, siis võib ju põhimõtteliselt kasvõi igaks talveks (või remondiperioodiks) kustutada ja siis jälle taastada?

Riigilõivu ei ole. Ei kustutamise ega tagasi registrisse kandmise puhul. Jõuti ette :)

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
19.04.2013 at 09:57 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 09:57 by ivoalaska
anryo
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
No siis pole ju probleemi otseselt? Tülikas tõesti, kuid mis teha.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
19.04.2013 at 12:13
v6sa
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
hirax:
...
Paganama kulakud sellised... :)
...


Ja kuidas plaanid seda "kulakute kampa" loputada? Ilma irooniata, kellele ei meeldi, siis nüüd on paras aeg hakata liigutama - sügisel on KOV valimised, seal edukad võivad loota kohale Riigikogus. Siis saate ise teha asju paremaks.

Siin räuskamine on muidugi lihtsam...

Kuniks sõidukit saab maksuta ajutiselt arvelt kustutada ja sellega LKFi huvisfäärist kaduda, ei ole suurt häda ju lahti. Ning sisuliselt kehtiv kord ju ei muutu - ka praegu peab olema leping või arvelt maas.

Küll aga muutub huvitavaks olukord siis, kui LKF avastab võimaluse panna maksmise kohutus peale ka neile sõidukeile, mis ajutiselt maha on võetud (sealhulgas minu liikureile...)

Samamoodi arvelt maha võetakse mittetarbitavad autod ju ka meie põhjanaabreil. Ikka neilsamadel maksuoptimeerimislikel põhjustel.
19.04.2013 at 13:43 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 13:51 by v6sa
hirax
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Ei-ei
Ma tahtsin öelda, et projektikate omanikud on "kulakud" kes tuleb teha sama vaesteks kui teised. :)
Aga valimiste teemal võime mujal teemas arutada :)

Kas on võimalik teha kuhugi (ministeerium või asutus) ametlik järelpärimine, et konkreetselt millise liikluskahju vastu oleks need seisvad autod kaitstud ??
Täitsa tahaks nende seadusloojate selgitusi lugeda, et mis "üllad ja rahva üldist heaolu tõstvad" mõtted neil olid (on).
Kui mul garaaz maha põleb või vargad sees käivad, siis LKF saadab mu ju pikalt ja ütleb, et see on jälle mingi teise varakindlustuse asi.... või kuidas??
Siis MILLE VASTU ma ikkagi seda obrokit makstes kindlustatud olen ?? ???

EDIT: Tuleb välja, et see ongi automaks, ainult teise nime all ja kindlustuse rahakotti

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
19.04.2013 at 23:49 1 edit. Last edited 19.04.2013 at 23:54 by hirax
hirax
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Hakkasingi mina suure huraaga järelpärimist kirjutama.
Kõigepealt leidsin, et meie "suur sõber" Ligi ongi selle eelnõu tekitanud.
Ok, siis kiri rahandusministeeriumisse. No aga et päris umbropsu mitte rapsida, siis otsustasin neid dokustaate veidi üle vaadata....
ja ega ma hetkel kaugele ei jõudnudki (juristikast ikka orbitaalmõõtudes kaugel)
Esimene mõte oli, et rõhuda süütuse presumptsioonile.
Et kuskohast te võtate, et mu projektikas peaks mingi kahju kuskil tekitama või siis seda ise saama.
Lugesin ja lugesin ja krt uni tuli hoopis peale.
Mitte essugi aru ei saanud praegu.
Lugege ka ja ehk keegi ütleb mingi targa sõna...
https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/efc93d81-3d46-4343-876f-b8b37fa2ee66

Sealt:
LKindlS EN 15042013.rtf - 5. peatükk AUTOMAATNE LIIKLUSKINDLUSTUS
ja
LKindlS SK 15042013.rtf - jooksis juhe kokku ja uni tuli peale

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
20.04.2013 at 03:45 2 edits. Last edited 20.04.2013 at 03:48 by hirax
tfr
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Lugesin ka diagonaalis selle eelnõu läbi. "Projektikate" seisukohast on seal kaks suurt muudatust:
1) Kaob ära lepingu mõiste - leping ja poliis on nüüd sama asi.
2) Registris olev sõiduk ei või kindlustamata olla üle aasta, vastasel korral rakendub talle sundkindlustus.

Minu arust üldjoontes on see siiski positiivne muudatus. Kui nüüd sama hooga saaks ära koristada selle ajutise registrist mahavõtmise 2a piirangu, siis oleks pilt ju päris ilus - kui projektikas seisab, siis võtad registrist ajutiselt maha (tasuta) ja rahu majas. Pole enam nende maksevabade lepingutega mässamist ega muud.
20.04.2013 at 18:04
tuuker
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Tegu siis automaksu kehtestamisega reformierakondlikus võtmes.

Tegelikult huvitab mind, mis saab nendest nn laipadest, mis on müüdud aga on registris seni vana omaniku nimel. Suvel käisin ja lõugasin arkis: 1,5 aastat tagasi müüdud auto on ikka minu nimel. Nende pakutavad lahendused on ajutiselt arvelt maha võtmine või võõrandamisest teatamine. Ja ongi kõik. Tegelikult mingit sundi uuel omanikul ostu-müügi tehing registreerida ei ole. Temaga ei juhtu midagi kui ta seda ei tee. See ei ole loogiline.
Minu seisukoht on, et mingi lkf ei saa panna mulle kohustusi, lähtudes mingist registrist, kus tegelikult ei kajastu asja omanik asjaõiguse mõttes. Lihtsalt kahju, et selle tõestamiseks tuleb aega ja raha kulutama hakata.
20.04.2013 at 20:41
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.