register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Blown alkost, interdistsiplinaarselt   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Vedrustuse õppimiseks leiab mõne asja siit:

http://www.jerrybickel.com/books-and-software-1.html

Tuleb mainida, et Bickel'i leivanumber on ikkagi Pro Stock, mitte Pro Mod. Erinevused on ikkagi märgatavad kordades erineva hp ja tq tõttu, aga üldpõhimõtted vast ikka samad.

Amortidest on üks hinnatumaid Santhuff. Tagaamortide reguleerimisest:

http://www.santhuffshocks.com/rearshockadjustment.html

Nagu näha, siis mida võimsam, seda jäigem.

"Rusikareeglitega" see probleem, et need eeldavad liimirada. Raadil sai esialgu kasutatud 48/7 IC'd (4-linki ülemise ja alumise hoova lõikepunk on 48 tolli (122 cm) ettepoole ja maast 7 tolli (u. 18 cm)). Alustatakse alumisest hoovast, mis peab olema põhim paralleelne maaga, natuke ettepoole kaldu (juht peab sees olema!!). Siis ülemise hoova tagumine ots - panime 10 cm tagateljest. Viimasena siis ülemise hoova esimene ots. Pre loadi kasutamisel tuleb arvestada, et ühe tagaratta koormamine mõjutab ka diagonaalselt esimest ratast, mis lõpus pidurdades võib julmalt kiskuma hakata.

Lisaks olid amordid üsna jäigad. Liimirajal oleks Camaro wheeliebaride peal olnud, Raadil teadagi :burnout. Huvitav, mis Haapsalus?

Muuseas, natuke peabki stardis spinnima, muidu tuleb tire shake:



Seda kontrollitakse rehvirõhuga.

Aga jah, kellegi kogemusi ei ole üle võtta, ise peab katsetama erinevaid asju, kuni leiab selle, mis töötab.

Kes arvab, et kogemustega raceritel on see käkitegu, siis väike näide Pro Stocki "Professor" Warren Johnsonist. 2004.a. vaatas, et vana mootori DRCE2 päevad on loetud ja võttis esimesena kasutusele iseenda tehtud DRCE3. 2004-2007 siis testis mootorit, oli keskpärane. See hooaeg on lõpuks käima saanud, praktiliselt kõikide etappide parim lõppkiirus (võimsus). Aga maadleb samuti stardiga, 200-400m on mõistagi tema "oma". Vähemalt poeg Kurt on tiba paremas seisus. WJ'l on võistluskogemust oma 40 aastat + 6 meistritiitlit...

P.S. Erkki paremad sõidud on veel ees... Praegu on 2/3 gaasiga lapsemäng kogemuste omandamiseks.

____________________________
_
25.06.2008 at 11:00
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Nojah, veelkord, ei maksa Raadit väga üle dramatiseerida, analüüsid, teed järeldused ja edasi mõtled juba järgmise võistluse peale. Muidugi Raadil vedrustust testida, hehe -> data otse prügikasti. :)

Mina olen väga rahul mootoriga, jõulisa tuli täpselt nii nagu pidigi, etteennustatavus on tähtsam kui kasv ise. Eriti rahul olen, et 660 ft kiiruse sai palju parema kui Haapsalus, 219.86 km/h. Küünlad ka ok. Jällegi oleks tahtnud näha 8x EGT'd, kuidas üldine dünaamika on stardist finishisse ja kas lõpus mõni kooleb ka. Nimelt pole high-speed'i ja süüde nõrgavõitu, samuti küünlajuhtmed vanad. NGK R5671-A9 küünalde sädevahe oli 0.40 mm.

Muidu tuleb arvestada, et tiim on väga noor, kellelgi pole 20 aastast võistluskogemust, teeme alles esimesi beebisamme. Sellega kaasnevad valusad reality-check'id, milles kerge hakata teisi süüdistama, natuke raskem on peeglisse vaadata.

Päris karm tõde on, et juba eelmine hooaeg läks "vana rasva" peal, talvel Camaro seisis, kogu aeg läks muude asjade peale. Meistritiitli sai siiski kätte, aga 2006 Ülenurmel sõidetud esimese 8 sek initsiatiiv sai käest lastud.

See hooaeg siis eelmistest erinev, et talvel pidin korralikult metanooli R&D'd tegema, aga nagu näha, siis seni töötab päris hästi. Muidugi "kruvid" pole veel kaugeltki põhjas.

Eks drag racing on üsna tagasihoidlikkust tekitav ala: võidad etapi, oled pooljumal ja siis järgmisel etapil saad DNQ...

Lihtsalt tuleb oma rida ajada, mitte paanikasse sattuda ja hakata igast "asjatundjaid" kuulda võtma, mis on nagu uppuja õlekõrrest haaramine. Ei ole midagi üle mõistuse, lihtsalt aega läheb.

Kõige tähtsam on ikka ise asja osata, mitte parimat know-how'd sisse osta, nii et ise oskad ainult starterinuppu vajutada.


____________________________
_
25.06.2008 at 14:18
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt


Selle Newtoni pildi põhjal ju kõige hullem polnud ??? Samas on näha, et Camaro kummiradade peal ei ole... Võib-olla ei saanud lihtsalt erinevate äparduste tõttu ühtegi korralikku sõitu tehtud. Mitte et lõpptulemus oleks muutunud...

Samuti ei ole veel kasutanud start retardi, mis võimaldab kuni 25* 2.5 sek rambiga. Praegu oli uus mootoricombo, kusjuures esimene "omaloomingust" forsseerimine, varem oli müüja soovitatud düüsid sees. Ei hakanud riskima, et süüte hilistamine lööb tagasi ja blower lendab pealt. Erilist tolku ka pole, kuna kardaanipöörete logi pole, s.t. stardis wheelspeedi ei tea, ehk mitu kraadi ja kui kauaks välja võtta.

Ja Reporteri klipist mõnevõrra tundus, et esiamordi väljatulek on liiga pehme, stardis lööb noka üles, amort läheb piirajatrossi, mille löögi tagajärjel tagarattad tõusevad ja pidamine kaob.

See on kui ei ole vajalikke töövahendeid (amordi liikumisandurid), aga muudkui tuuni ja vastuta tulemuse eest...




____________________________
_
26.06.2008 at 09:49
Gsinut
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Kas Lauril on kõik need asjad millest sa siin räägid ja ilma milleta peaaegu üldse midagi teha ei saa???
26.06.2008 at 10:49
Erkki
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Kõigepealt tuleb tegelda põhiasjadega, see tähendab:

1. et sa üldse jõuaks võistlusele kohale.
2. et sa jõuad ennast kahe jala peal püsti hoida, aga mitte ei kuku pikali.
3. et sa oled kaine.

Kui need põhiasjad on korras, siis me saame rääkida auto tuunimisest, reaktsiooniaegadest, dataloggerist jne.

Muide, see pildil olev start andis lõppajaks ET 8,4x ja on sõidetud pärast mõnda tagavedrustuse modifikatsiooni, mis said tehtud siis kui sa kanderaamil tilguti all lamasid.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
26.06.2008 at 10:56
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Gsinut: Kas Lauril on kõik need asjad millest sa siin räägid ja ilma milleta peaaegu üldse midagi teha ei saa???
Ei ole veel ja saab küll teha. Selles pole asi.

Point selles, et Lauril on vedrustuse seades edumaa, näiteks 10 sõitu (???) ehk üks testipäev Haapsalus. Siis peaks juba enam-vähem olema.

Point selles kui mõistlik on testida ilma DL'ta? DL stuffi hind vs säästetud sõitude hind. Enamus inimesi ikkagi mõtleb, et auto ehitamine on kallis. Väike kulunud vihje: väga paljudel inimestel on raha osta Top Fuel. Väga vähestel aga on raha seda käima panna...

Parimal juhul peetakse võistluskuluks kütusekulu (u. 7 liitrit VP M5 metanooli, 85 EEK/L, ehk 500+ per sõit), rehvide kulu jms. Meil isegi nii low-buck kui üldse olla saab, näiteks terasest klapivedrud titaani asemel, mida peale 11000 p/min keerutamist viska pooled minema peale iga sõitu.

Boosti samuti heal juhul vaid 20 psi, õige oleks ikka 40 kandis, foorumites öeldakse "mul on ainult 30 psi"... Praegu on tehtud alles 12 sõitu, ei hakka veel pushima, ootame, kas mõni lastehaigus lööb veel välja ilma suuremat hävingut tegemata.

Sellest hoolimata on hetkel oma 1500 Nm ehk täiega startides peaks 60 ft olema 1.15 (0-100 1.0 sek, 14 meetri peal).

Küsimus ei ole absoluutselt selles, et ei tea, mida teha, vaid kuidas seda kõige mõistlikumalt teha.


____________________________
_
26.06.2008 at 11:32
Sören
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Erkki: Kõigepealt tuleb tegelda põhiasjadega, see tähendab:

1. et sa üldse jõuaks võistlusele kohale.
2. et sa jõuad ennast kahe jala peal püsti hoida, aga mitte ei kuku pikali.
3. et sa oled kaine.

Kui need põhiasjad on korras, siis me saame rääkida auto tuunimisest, reaktsiooniaegadest, dataloggerist jne.

Muide, see pildil olev start andis lõppajaks ET 8,4x ja on sõidetud pärast mõnda tagavedrustuse modifikatsiooni, mis said tehtud siis kui sa kanderaamil tilguti all lamasid.

mis siis juhtus? sellest jutust ma järeldan, et partel oli purjus ja lõpuks lamas tilguti all kanderaamil.

:) sellepärast tulemust ei tulnudki, et baltimaade kõvem tiimipealik ei olnud rivis (titaanist klapivedrud on ka puudu, aga see selleks) ;)

kui asi tegelikult ka nii oli, nagu siit järeldada võib, siis jätab ikka mõne mehe suhtumine väga soovida.


____________________________
gts1000 & gl500 & w140
26.06.2008 at 11:58
AK1
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Sören:
quote:
Erkki: Kõigepealt tuleb tegelda põhiasjadega, see tähendab:

1. et sa üldse jõuaks võistlusele kohale.
2. et sa jõuad ennast kahe jala peal püsti hoida, aga mitte ei kuku pikali.
3. et sa oled kaine.

Kui need põhiasjad on korras, siis me saame rääkida auto tuunimisest, reaktsiooniaegadest, dataloggerist jne.

Muide, see pildil olev start andis lõppajaks ET 8,4x ja on sõidetud pärast mõnda tagavedrustuse modifikatsiooni, mis said tehtud siis kui sa kanderaamil tilguti all lamasid.

mis siis juhtus? sellest jutust ma järeldan, et partel oli purjus ja lõpuks lamas tilguti all kanderaamil.

:) sellepärast tulemust ei tulnudki, et baltimaade kõvem tiimipealik ei olnud rivis (titaanist klapivedrud on ka puudu, aga see selleks) ;)

kui asi tegelikult ka nii oli, nagu siit järeldada võib, siis jätab ikka mõne mehe suhtumine väga soovida.


Maitses kas segu on õige :D

Edit: Kui see nüüd tegelikult kah nii oli siis suisa häbilugu. Hoiame ikka kärakavõtmise ja mootorspordi lahus.
26.06.2008 at 12:08 1 edit. Last edited 26.06.2008 at 12:10 by AK1
gets
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Igasugused edevad andurid ja logijad on liiga high tech ja tegelikult ainult sajandike juurdenäpistamiseks vajalikud. Andurid ja värgid tulevad alles siis mängu, kui piloot või kõrvaltvaataja enam ei tunne/näe, et midagi oleks valesti. Aga kui ikka pikad jutid stardis maha jäävad saab ka pime käega betooni katsudes aru, et rattad käivad ringi. Ükski kardaanipöörete lugeja seda paremini ei ütle. Tavaline videokaamera starti filmima ja kohe näha, kas kuskil lööb amordi põhja või mis hetkel tekib suurem spin vms. Issand jumal, "amordiandur". Ma päriselt esimest korda kuulsin sellest :). Kuidagi paigast ära läheb see asi - mootorisse mingitmoodi kütet selga, et küll töötab aga muu auto tuleb juhtmeid ja elektroonikat täis vedada :).

Edit: Alko vist oli see kord ikkagi ainult mootoris ja muud asjad olid põhjuseks.
26.06.2008 at 12:16 1 edit. Last edited 26.06.2008 at 12:18 by gets
Jesper
 
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Ma olen küll kiirendusekauge inimene ja blown alko vs sucked alko teemal ei tahaks ka sõna võtta, aga ma eriti ei saa pihta, mis selle dataloggeri juures nii kohutavat ja keerulist on, et sellest Erkki auto teemas juba poolteist aastat jahuda? St mitte paha pärast, aga kui on midagi keerulist, siis oleks huvitav teada mis see on? Ma siin enda tagasihoidliku liikuri jaoks tegin turu-uuringut mõnda aega tagasi ja näiteks Race Technology DL1 koos analoogsisendite optioniga on normaalsete omaduste ja väga harrastajasõbraliku hinnaga. Andurid on muidugi kallid, aga need on seda nagunii, sest näiteks amordi peal mingi odav pote väga ei kesta (tegelt dragis võibolla kestab ka, sest sõidetakse distantsiliselt suht vähe).

Racepaki süsteemid on loomulikult uhkemad ja andurite ühendamine on lihtsamaks tehtud, samas ühilduvad andurid on kallimad. Aga entry-level pole neil ka üle mõistuse kirves.

Mis puudutab dataloggeri vajadust kui sellist, siis eks ta ole tööriist nagu iga teinegi, naelu saab ka tangidega seina lüüa, aga haamriga on lihtsam. Samas kiiremaks ta autot ei tee, nuppude taga peab mõistusega olend pesitsema.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.06.2008 at 12:43
diesel
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
ise olin hommikupoolikul ära ja täpseid taustategureid ei tea, aga pärtli kiirabiga äraviimine toimus siiski meditsiinilistel põhjustel. kas juhtunu põhjuseks võis mõni vedelik olla, seda teab pärtel ise paremini, aga igatahes teeks nii, et sel konkreetsel ära kukkumise teemal rohkem tema kallal ei nori. tervis pole teema, millega inimese kallal keelt teritada.
26.06.2008 at 13:00
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
diesel: ise olin hommikupoolikul ära ja täpseid taustategureid ei tea, aga pärtli kiirabiga äraviimine toimus siiski meditsiinilistel põhjustel. kas juhtunu põhjuseks võis mõni vedelik olla, seda teab pärtel ise paremini, aga igatahes teeks nii, et sel konkreetsel ära kukkumise teemal rohkem tema kallal ei nori. tervis pole teema, millega inimese kallal keelt teritada.
Ahh, relax, nüüd on huvilistel lõpuks võimalik maaslamajat taguda. Las taovad... Eks varsti vaatame. :)

Protokolli: peale sõitude lõppu rokipurk ja kesköö paiku 4 peale poolik (ülejäänud kolm on DR asjaosalised). Öö läbi lükkasin telgi katuselt vihmavett, hommikul 6 paiku vaatasin süüteküünlad üle ja päeval olin korduvalt mh. peakohtuniku "nina all". Nuff said.



____________________________
_
26.06.2008 at 13:28
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
DL jahumine on kestnud nii kaua, kuna on ka paar pakilisemat asja olnud. Ainus, mida ma ise talvel jõudsin teha, oli põhikomponentide nimekiri kokku panna. See valdkond ei ole ka minu tugevaim külg. Nagu korduvalt öeldud, kõike korraga ei jõua, see ei tähenda et ei tea/oska.

Racepak on lihtsalt standard, on ka palju teisi, gurud teevad üldse ise. Küsimus pole hinnas, vaid võrreldatavuses teiste dataga. Kui keegi pakub tavainimesele maailma parimat arvutit, ainult et seal Windows ei jookse, siis... ;)

Igatahes,

Kardaanipöörete lugeja:

*Mootoripööretega võrdlus näitab turbiini ja kasti libisemist
*Stardis peab see olema teatud vahemikus, peamine on rpm 0.5 sek stardist. S.t. rattad peavad spinnima, aga ainult teatud määral. Seda saab reguleerida rehvirõhu ja süütekurviga.
*Lõpus, kas vähese downforce'i/pidamise tõttu spinnib üle finishijoone (nii karm veel ei ole :))


Amordi liikumisandurid (lisaks tavalisele):

*saab teada downforce'i või tõstejõu (liikumine x vedrujäikus)

Amort + kardaan:

*saab sättida amordi kokkusurumise jäikust. S.t. kas üle kühmu (n. plaadivahe) sõit (amort kokku) paneb hetkeks spinnima (kardaani rpm "muhk"). Kui paneb, tuleb amort pehmemaks keerata, suurema hüpeka korral ka süüdet tagasi tõmmata.


____________________________
_
26.06.2008 at 13:30
Gsinut
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Pärtel, küsimus on pigem selles, miks on konkurendil vedrustuse seades edumaa ehk on tiimipealikul prioriteedid paremini paigas olnud ja tehtud on mis vaja, et tiitel koju viia?
26.06.2008 at 13:46
tfr
 
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Gsinut: Pärtel, küsimus on pigem selles, miks on konkurendil vedrustuse seades edumaa ehk on tiimipealikul prioriteedid paremini paigas olnud ja tehtud on mis vaja, et tiitel koju viia?

Mitte et ma nüüd üdini Pärteli poole peal oleks, aga üks suur osa Lauri edumaad seisneb selles, et nad ostsid hea kere koos vedrustusega valmiskujul, erinevalt Erkkist.

Kui nüüd mõne aasta tagust meenutada, siis seda Nomadit Lauri tiim ei saanudki terve aasta jooksul pidama ja otse sõitma.
26.06.2008 at 14:09
Jesper
 
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Pärtel, ma ei usu et see Windowsi näide relevantne on, sest numbriliselt täiesti võrreldavaid andmeid ei ole võimalik harrastajatasemel saavutada. Nagu sa tõenäoliselt isegi tead, on professionaalsetel tiimidel terve ilmajaam kaasas, lisaks kõik arvutid softid loggerid möllud, igal rajal on kunagi varem juba oldud ning ikka pannakse vahel puusse. Aga noh point ei olnudki loggeri margis, nagu ma mainisin toodab ka Racepak entry level loggereid, Vnetiga lähevad sinna andurid plõks ja plõks külge ning korras. 100 samplet sekundis on reso nii odavatel kui kallitel, kallitel lihtsalt on sisendeid rohkem, odavad elavad VNeti peal.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.06.2008 at 14:32
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Täpselt, vaatasin V300SD'd

Ei ole selle ala spets ja kodutöö ka minimaalne paraku.

____________________________
_
26.06.2008 at 14:37
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
Gsinut: Pärtel, küsimus on pigem selles, miks on konkurendil vedrustuse seades edumaa ehk on tiimipealikul prioriteedid paremini paigas olnud ja tehtud on mis vaja, et tiitel koju viia?
Eks see on jah prioriteetide seadmise küsimus.

Lauri tegemistest ei tea rohkem kui tavakodanik, aga mõistagi õnnitlused muljetavaldavate startide ja võitude eest! Kere endine omanik Sokura on vedrustuse hästi paika keeranud.

Meil läks talvel pea kogu aeg ikka va alko tuupimiseks. Võimsusekasvu tõttu tuleb kogu tehnika välja vahetada, täiesti uus maailm, alustada tuli pea nullist. Aga vähemalt tööle sai ja ka esimene "omaloomingust" boosti tõstmine läks vast korda.

Nii minu kui Erkki lemmiktöö on ikkagi mootor, mitte vedrustuse kruttimine. Olla esimene Eestis, kes oma mõistuse ja kätega blown alko mootori käima saab, on vaat et tähtsamgi kui tiitlivõit, mida ju 2007.a. tehtud juba.

Ma ei tea, mida Lauri oma mootoriga teeb, järgmine aasta jääb võib-olla lahjaks. 632 ja 706 peaks kasutatuna küll soodsalt saama, kuna nendega pole enam midagi teha - praegu on kõva sõna näiteks 800 cid Reher Morrison + SpeedTech N2O. Igal juhul siis 2xDominator + mitmeastmeline pordipihustitega N2O, mida ma ei pidanud selleksi hooajaks võimatuks.

Mina isiklikult hellitan lootust, et keegi saab aru, et blown alko töötab ning on soodne hj ja järgmine aasta on ise rajal. Outlawsse on võistlejaid juurde vaja! Erkki käest saab mistahes know-how'd ja julgen arvata, et Lauri vaatab ka, mis hinnad teeb.

Praegune Camaro on testiauto, noh mitte just, et F1 insener tuunib poja hobikarti, aga ikkagi. Isegi Erkkil idanevad juba mõned plaanid... :evil

Mis käesolevatesse juppidesse puutub, siis kaaned on analoogsed Dart 360'ga, väike vihje:

quote:
Dart 360s, with a full port by an expert (other than Dart), will produce from 2100-2300 HP. Ported by Dart, up to about 2100HP.

Sama vana punasega, proovime uusi juppe, näiteks Comp'i Thumpr nukasarja, millel äge tühikäik. Muuseas, näiteks Pro Stockis Larry Morgan teeb (rendib) konkurentidele mootoreid, $250,000 aastas kuuldavasti. Enda auto on testiauto, mis ei kvalifitseerugi, so what, klientide käest saab rohkem raha kui võites sponsorite käest...

Ajad on huvitavad! :burnout


____________________________
_
26.06.2008 at 14:37 1 edit. Last edited 26.06.2008 at 14:38 by partel
diesel
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
quote:
partel:
quote:
diesel: ise olin ...
Ahh, relax, nüüd on huvilistel lõpuks võimalik maaslamajat taguda. Las taovad... Eks varsti vaatame. :)

Protokolli: peale sõitude lõppu rokipurk ja kesköö paiku 4 peale poolik (ülejäänud kolm on DR asjaosalised). Öö läbi lükkasin telgi katuselt vihmavett, hommikul 6 paiku vaatasin süüteküünlad üle ja päeval olin korduvalt mh. peakohtuniku "nina all". Nuff said.

tulenevalt privas saadud päringutest ja siinsest pärtli jutust, pean oma sõnavõttu täpsustama.
minu kriitiline suhtumine puudutas justnimelt seda "maaslamaja tagumist".
küll aga taunin ma vägagi, valel ajal, vales kohas ja liigse sagedusega alko tarbimist. seega, pärtel, siinkohal potsatas kivi sinu kapsaaeda.
eestimaa parima tiimipealiku tiitli endale omistamisega peaksid sa, pärtel, omaks võtma ka tiitlile kohase vastutustundliku suhtumise. minule teadaolevalt on alkohol sinu terviserikete (üheks) käivitavaks põhjuseks. ja seega on ka lonks õlut võistluste ajal ilmselgelt liiast. mõtle sellele.
26.06.2008 at 16:17
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Yeah, vanemate patte nuheldakse 3-4 põlve, iseenda aastatetaguseid tegemisi samamoodi... Nagu Erkki on muutnud oma suhtumist turvavarustusse (aluspesu, bloweririhmad, tulekustutussüsteem jne) eks üritan isegi end muuta...

Võistluseelsel nädalal teadagi Une-Mati ei külastanud eriti jne.

____________________________
_
26.06.2008 at 16:48
Polderon
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Jääks siiski auto alko juurde siin teemas ?
"Parim tiimi pealik" on hakanud hambusse, siis jauratakse kuni vanaema pattudeni välja ?

Mina, kui selle väljendi jutumärkidesse panin, pidasin silmas siiski seda, et antud ajahetkes on Eestis siiski 1 pealik parem, mitte ei pidanud kellegi alkoholi lembust silmas !

Suurte inimeste foorum, aga nii kuradi lapsikuks nagu orgias minna pole ka ilus !

Ja see et Lauril on ostetud "valmis kere korraliku vedrustusega" ei koti ka kedagi, tulemused loevad !

Ei ole ka teie alkoholi välja mõelnud, valmis kujul kasutte seda, seega loodaks rohkem tehnilist lugeda, kui vabandusi ja materdamist :)

BTW, kui kodutöö viimsel ajal tihti tegemata on, siis ei tohiks ka ennast parimaks pidada ;P
26.06.2008 at 17:09 1 edit. Last edited 26.06.2008 at 17:11 by Polderon
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Hehe, nagu Aare juunior juba!! :)

Anyway VP M5 metanooli vaadikesel olid nitrometaani hoiatused peal, löögitundlikkus jne. Kuigi tegelikult peaks seal nitrometaani (CH3NO2) asemel olema hoopis nitroetaan (C2H5NO2) ja nitropropaan (C3H7NO2). Lisaks veel süsivesinikke. Ärge bensiinilikult öelge, et se on oksügeneeritud! Metanoolis endas on ju pool massi hapnikku (CH3OH)! :) Puhta metanooliga (M1) võrreldes peaks powerit olema 5-7% rohkem, segu u. 10% rikkam.

Ise vahet ei tuvastanud, pole ju EGT'sid.

Muidu ei anna rahu 660 ft vs lõppkiirused: 211.90'ga tuli 274.46 aga 219.86 tuli vaid 277.45 (mis on uus Eesti rekord). Haapsalus tuli 215 ja 276. Kui seda aluseks võtta ja arvestada, et suhe on 80%, siis oleks pidanud tulema (220-215)/0.8 + 276 = 282 ???

Jällegi, pole gaasipedaaliasendi andurit, isegi mitte WOT-lülitit, äkki lasi Erkki gaasi maha lihtsalt ??? Või mõni silinder kooles ???


____________________________
_
27.06.2008 at 08:29 2 edits. Last edited 27.06.2008 at 08:32 by partel
valge välk
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Natsa off topic võib olla aga siiski.

See, et esimene amort tõmbel põhja lööb ei tõsta auto tagaotsa üles, vaid seda teeb tagasilla geomeetria. Ehk siis tundub pigem, et see IC punkt võiks olla madalamal, et sild stardikiirendusel ei "lukustuks" nii palju vaid seda kaalu ümberjaotumist kontrolliks vedrud-amordid. Samas see on muidugi tõsi, et kui esiamortide tõmmet jäigemaks teha, peaks see kogu auto natukene madalamaks võtma (mis ei pruugi sugugi hea olla kaalu ümberjaotumise jaoks - mida kõrgem raskuskese, seda rohkem kaalu ümber jaotub ja rehvidel pidamist justkui juurde tuleb).

Ma arvan, et teil tuleks auto raskuskese ära mõõta ja siis sellest tulenevalt ka four-linki/amortide seadistusi vaatama hakata.
27.06.2008 at 08:47
Sgrafito
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
piltide järgi vaadates tundub vägisi nagu punane kulutaks stardi hetkel jubedalt palju jõudu kere ümber tagatelje pööramisele mitte auto edasi liigutamisele, vasupidiselt muljele mis jääb musta autot vaadates. Ehk siis pakuks kah, et IC punk ple päris see mis ta olla võiks ja et eelpoolmainitud kohapeal tagarataste 300 kiloga koopasse vajutamine ei taha nagu pildilt välja paista ehk siis tagaosa nagu ei tõmmata stardis madalamale.
Aga see kõik võib ka olla pildilt valesti vaadatud. Soovitaks soojalt miski kaameraga (DVCam näiteks) stardiprotsessi filmida ja seda slomos natuke tudeerida.
27.06.2008 at 09:34
partel
  
Blown alkost, interdistsiplinaarselt
Amortidel on jah kaks nuppu, mingid nooled ja plussid-miinused juures...

Paljusid asju tuleb arvestada, näiteks 30+ aastase kogemusega Pro Stocki gurud maadlevad ikka vedrustusega, mida minul häbeneda on? Või et Raadil oli 60ft 1.478, Haapsalus 1.345, vahe 0.133 ehk juba (ebateaduslik) 8.478 - 2x0.133 = 8.212. Või kui F1 auto jääb jäärajal hätta, kas siis ei osata vedrustust seadistada või äkki on rajas viga? Või kui 200+ juures 1:1 käigul jäävad jutid maha, kui palju siis vedrustus üldse rolli mängib?

Ega muud polegi, kui teada vaja, mis suunas muutmine millist tagajärge kaasa toob, lõplik tõde selgub ikkagi konkreetsel rajal konkreetsetes tingimustes.

Aga enamalt jaolt jään oma liistude juurde: ainsad vedrud on klapivedrud!! :)

Mootor on ju tervelt 12 sõitu teinud, selle ülikonservatiivse seadega sõidaks hooaja lõpuni, ainult õli ja küünlaid vahetada. Aga mis mõttega hooaja lõpuni molutada?

Blown alko käimapaneku oskus on minu arvates tõestatud, ehk võib asja juba huvitavamaks ajada...

More boost!!! :burnout


____________________________
_
27.06.2008 at 10:54
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Blown alkost, interdistsiplinaarselt   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.