register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Puurimine ja hoonimine   1 2 3 4  
Poster Message
max
Puurimine ja hoonimine
On kellelgi mõnda normaalset kohta soovitada, kus Chevy 5,7L mootori plokk üle puuritakse, hoonitakse ja muud head tehakse?

Tundub, et on juttu sellest olnud, aga search ei andnud suurt midagi...
29.07.2002 at 01:02
minimum
Puurimine ja hoonimine
jah oli juttu aga tundub, et thread on kustutatud.
mul puuris ja hoonis (küll V6-te) Nuias mees nimega Jaanus Ligur. nummer oli kah tolles postituseks, mul kahjuks enam pole alles.

____________________________
-
29.07.2002 at 09:18
unistaja
Puurimine ja hoonimine
Tea, kas tahad Tartust nii kaugele minna, aga kui nii siis

Ligur Motors OÜ
Ettevõtluse 4a 69103 Karksi-Nuia
Tel. (043) 41 112
29.07.2002 at 13:14
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Mina tean Eestis 3 kohta , kus saab V8 plokki puurida/hoonida. Ploki puurijaid on teisigi, kuid V8 jaoks on vaja erirakist.
Mina lasin oma BB puurida ja hoonida OÜ-s "Motodoktor", asuvad Tallinnas, Juhkentali 28. tlf 6606190 või 05651578. Sealne vene seltskond ehmatas alguses küll ära, aga tausta uurides tuli välja, et nad tegelevad muu kõrvalt ka racingmootorite ehitamisega, nii et, jagavad matsu. Kui ütlesin, et mootorisse lähevad moly kolvirõngad, oli neil kohe teada, et silindripinnad tuleb tavalisest siledamaks hoonida. Lühidalt: julgen soovitada. Ühe augu tegemine oli vist 300 eek. Seal saab ka vänta lihvida ja poleerida.
Tene koht on Tartus. OÜ Astro-Moto, asuvad Riia tn 20. Tlf. 07 341010. Kevadel küsiti ühe augu puurimise ja hoonimise eest 180 eek. Lihvivad ja poleerivad ka väntvõlle. Töö kvaliteeti ei tea. Aga kohalikud kiidavad.
Kolmas koht on kuskil Kuusalus, mingi erategija, täpsemalt ei tea. Ei soovita ka. Räägin talle siis, et mootorisse lähevad molübdeenist rõngad ja et silindripinnad on vaja vähe siledamaks hoonida kui tavaliselt. Tema vastu, et ma ei tea mootoritest midagi, et vastupidi, vaja teha just karedam, et rõngad kiiremini sisse töötaksid. Räägin talle siis, et kare pind rikub moly rõngad ära ja et tegemist ei ole päris tänavasõidu mootoriga. Tema omakorda, et mis ma tast õpetan... Ja nii see jäigi.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
29.07.2002 at 14:11
partel
  
Puurimine ja hoonimine
Tee ka align-honing. Kogu puurimise-hoonimise arvelt ei tasu küll kokku hoida - hõõrdekaod on jubedad, ning sealt saab päris palju jõudu juurde.
29.07.2002 at 15:33
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Torque plate honingut Eestis ei tehta. Uurisin seda juba kevadel. Puuduvad vastavad abiseadmed. Lähim koht on jällegi Soome.
Kes ei tea, siis torque plate hoonimise vajadus tuleneb sellest, et plokikaane polte pingutades muutub tibakene silindri kuju. Piltlikult öeldes venib silinder poltide koha pealt ovaalseks. Ovaalset silindrit on kolvirõngastel raske tihedaks saada. Et seda ei juhtuks, pannakse hoonimise ajaks plokikaane asemele paksust rauast (4-5 cm) plokikaant imiteeriv plaat. Sellel on silindrite järgi augud sees, et hooni pea saab vabalt edasi-tagasi liikuda. Tulemuseks on koostatud mootoris raudselt ümmargune silinder. Reaalses elus on see vajalik high power racing mootorites, kus igat hp-d aetakse tiku tulega taga. Kuid ega ta ka tänavasõidu mootoril mööda külgi maha ei jookse. Vähendab mootoris hõõrdekadusid ning ka kolvirõngad hoiavad paremini survet kinni. Mida suurem on surve silindris, seda rohkem on powerit...
Mida rohkem powerit, seda pikem :burnout

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
29.07.2002 at 16:22 Last edited 26.01.2003 at 21:25 by Erkki
askeldaja
 
Puurimine ja hoonimine
Motodoktoriga mul ka head kogemused, kah alguses vaatasin, et mis seltskond see on, aga kui jupid kätte sain, siis õitsesin nii, et vähe polnud. Korralikult oli tehtud.
29.07.2002 at 16:40
mrtn
Puurimine ja hoonimine
ma ei taha kedagi küll kiita, nagu see külminaatoriga juhtus, aga ma lasin transiti motodoktoris teha ja varsti on juba aasta aega koos seisnud. üks kolb lendas ja pihustid + timing belt vahetati. kallis oli, 14K.
29.07.2002 at 16:47
reo
Puurimine ja hoonimine
quote:
Erkki: Align honingut Eestis ei tehta. Uurisin seda juba kevadel. Puuduvad vastavad abiseadmed. Lähim koht on jällegi Soome.
...
Kas siis peale sellesama plaadi on veel mingeid lisaseadmeid tarvis, et kohalikud meistrid tehtud ei saa? Sellise tugeva paksu plaadi valmistamine küll ületamatu probleem ei ole.
29.07.2002 at 22:55
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Kui mootorite remont oleks minu leib, siis oleks see plaat mul juba olemas:) Kevadel, kui mootorit ehitasin, kaalusin selle valmistamist, aga kuna Eestis on hetkel vaid 2 toimivat BB, siis lõin käega. Kuna small block'e on õnneks tunduvalt enam, siis oleks selle plaadi valmistamine juba otstarbekas. Max'il on hea võimalus see valmis teha ja hiljem teistele välja rentida.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
30.07.2002 at 00:07
partel
  
Puurimine ja hoonimine
Võib-olla on siiski mõttekam siin mainitud tööd jätta proffidele, hind ei ole just suur uue ploki-vändaga võrreldes. :)

Mootori kokkupanemine on piisavalt huvitav ise tegemiseks, metallitööd lastakse tavaliselt vastavatel töökodadel teha.
30.07.2002 at 00:24
kaku
Puurimine ja hoonimine
quote:
Erkki kribas: aga kuna Eestis on hetkel vaid 2 toimivat BB

Sina ja Lauri Camaro?

Aga see Oldsmobile 442? Võibolla on veel kedagi.
30.07.2002 at 13:41
mrtn
Puurimine ja hoonimine
ja siis see sinine camaro, mida igapäevasõitudeks tarvitatakse :D
30.07.2002 at 14:03
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Pidasin silmas chevy BB. Olds'il on teine mootor ja teistsugune kaane kinnitus. Kolmas BBC on tegelikult veel Itmaril, aga tal on nii auto kui ka mootor ühtlase kihina mööda garaazi põrandat laiali...,loodetavasti on järgmiseks suveks juba liikumas:)
OT, aga mis sellest kollasest 442-st on saanud?

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
30.07.2002 at 14:06
kaku
Puurimine ja hoonimine
quote:
Erkki klõbistas:OT, aga mis sellest kollasest 442-st on saanud?

Nägin eile linnavahel liikumas. Vist siiamaani vana omaniku käes, sest ega sellisele autole Eestis palju ostjaid ei ole. Kellele meeldib, sel pole raha ja kel on raha see ... nagu ikka.

Off-off-topic: Männiku teel Neste tankla kandis tasulises parklas on roheline Chevy Chevelle. Paistab olema heas korras. Lisaks kruisas linnas ringi Pontiac LeMans punane cabrio (seitsmekümnendatest) nämm-nämm. Järjest rohkem ilusat usarauda on liikvel.
30.07.2002 at 14:13
max
Puurimine ja hoonimine
Jörmi jutu järgi tehakse ka Kuusalus align-honing'ut. Rääkis, et keeratakse plaat ploki külge ja tõmmatakse pinge alla. Peaks ju siis vist olema... Teab keegi täpsemalt?
13.08.2002 at 10:37
max
Puurimine ja hoonimine
Erkki, ega ei tea sellest midagi? Ehk said pinda uurida, kui selle mehega rääkisid?

Küsimus, kas kellelgi oleks korraks laenata riista, millega silindrid üle mõõta? Puurimistöökotta pole mõtet plokki vedada, sest pärast mõõtmist tuleb laskuda remontkomplekti tellimise/ostmise koha otsingutesse ning puurimiseni läheb veel megalt aega...
15.08.2002 at 18:00
valts
Puurimine ja hoonimine
quote:
max: Jörmi jutu järgi tehakse ka Kuusalus align-honing'ut. Rääkis, et keeratakse plaat ploki külge ja tõmmatakse pinge alla. Peaks ju siis vist olema... Teab keegi täpsemalt?
ma võin uurida kuna elan ise Kuusalus

15.08.2002 at 18:51
max
Puurimine ja hoonimine
Anna siis märku, kui miskit teada saad.
15.08.2002 at 19:21
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Ma miskipärast arvan, et see Kuusalu mees on sama tegija, keda ma oma esimese postituse kolmandas lõigus kirjeldasin. Mina temaga ühist keelt ei leidnud ja nii see sinna paika jäigi. Võib-olla on kõva tegija...:???
Silindri mõõtmiseks on mul kõik priborid olemas, nii et helista.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
16.08.2002 at 10:55
Andres69Stang
 
Puurimine ja hoonimine
Mina lasin enda mootori kuusalu mehel (Jaanus)teha ja tegi küll korralikult. Ta mõõtis kõik lõtkud, valis 16 kepsu seast parimad, vahetas kepsu ülemised puksid+hoonis, töötles kepsu alumised otsad ja muidugi puuris. Eks tegelikult elu näitab, kuidas see kupatus vastu peab.
Iseasi jah, et kas ta kõiki racing nõkse teab, aga rahulikult, ilma kiirustamata ja korralikult tegi küll, raha ka väga palju ei läind :)

____________________________
Mustang´69,390,C6
16.08.2002 at 12:53
margus61
Puurimine ja hoonimine
Otsisin nii kaua, kuni lõpuks leidsin ja panen siis siia ka järeltulevatele põlvedele üles.

http://www.4x4offroad.ee/foorum/viewtopic.php?t=160

Kas V8 teeb, ei tea, aga R4 puuris/hoonis mul kunagi perfektselt. Aadress oli end. Min. Nõuk AB Tatari 56/58 vms.
18.12.2002 at 14:02
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
.. uue nimega Oü "Tõukur", Peep Kosk isikus, aga V8-ga nad kahjuks ei tegele...

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
18.12.2002 at 16:46
vvt
  
Puurimine ja hoonimine
Milline firma Eestis suudab teha align-honing'ut-search ei andnud midagi?

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
07.12.2003 at 14:10 Last edited 07.12.2003 at 17:45 by vvt
Erkki
  
Puurimine ja hoonimine
Kardan, et Eestist Sa sellist firmat ei leia. Lähimad kohad on Helsingis, GT Motor ja R-Koneistus. Viimases kohas lasin just eelmisel nädalal oma V8 ülepuurida. Teevad kõiki metallitöid. Vist isegi nukkasid käiavad, sest koos minu plokiga tulid sealt ka miskised bemmi nukad?? tagasi Eestisse.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
09.12.2003 at 00:42
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Puurimine ja hoonimine   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.