register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal   1 2 3 4  
Poster Message
veedler
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Olles ise olnud TAK-i ürituskorralduses üsna lädedalseisev isik ning arvan end kogu loo tagamiaid enamvähem teadvat. Austusest Tartu Autoklubi vastu ning elementaarsetest käitumistavadest sõltuvalt, ei ole mul õigust selle klubi siseasju avalikult arutada. Paraku aga käesolevas teemas toetan nii Andruse, kui ka Aivo sõnavõtte. Minu arvamus on see, et alakomitee on TAK-ile piisavalt vastu tulnud. Miks seda ei hinnata, ei oska ma öelda, kuna olen juba mõnda aega sellest klubist eemal olnud ja ei ole kursis viimase aja arengutega.
27.01.2011 at 08:48
marko262
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Võibolla ongi seda kõike lihtsam kõrvalseisjana vaadata ja näha asju mitte isiklikult.
Siiski:
Kogu teema kisub ära pikaks aruteluks ja süüdistuseks, kuigi mõte on selles, et vastata lihtsale küsimusele, kas TAK teeb 2011 kiirendusvõistlusi.
Andrusega pole mina tõesti isiklikult suhelnud, seega mina teda kritiseerida ka ei saa.
Kindlasti pole ma nõus sellega, et TAK vargaks tituleeritakse. 2010 pole mitte ühtegi krooni keegi TAK'ist ühegi võistluse eelarvest endale saanud/võtnud.
Võlg tekkis sellest, et maksti arveid "vales" järjekorras. Oleks võinud sama võlg olla eraettevõtte ees.
Andrus, makstud on teile kuni 1.03.2011 makseni kõik osamaksed. Olen lubanud, et maksan kasvõi isiklikult selle raha ära, kuna minu jaoks on tegu auvõlaga. (suure osa olengi isiklikult maksnud).
Nagu kõik juba aru saanud on pole võla näol tegemist suure summaga, kuid ühele inimesele korraga maksmiseks on seda palju.

Mulle ei meeldi suhtumine, et Mina olen lasknud teha Läti MV ja Mina olen lasknud teha teil oma sarja Tartus. Mina olen lasknud ignoreerida EMV'd. 2009 proovisime kätt EMV'ga, kuid selle rikkus ilm ja ka tookord jäid meil ülesse võlad. 2009 tuldi meile niipalju vastu, et saime seda maksta järgmise ürituse eelarvest.
See on juba korraldaja valik, milliseid üritus ta teha tahab ja kui ta selle registreerib vastavalt ette nähtud tingimustele, siis siin kellegi isiklikud eelistused maksta ei tohiks.

PS! Tänud slikkide eest Andrus, neist oli tõesti suur abi ja ma ei teadnud, et need tulid sinult.

Marko
27.01.2011 at 09:38
marko262
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Üks asi veel hinge peal.
Me võimegi mõõtma jääda, kellel on pikem ja kes tublim kiirenduse edendaja Eestis. Kas kõige rohkem on südamega asja juures Baltic Hot Rod Association, Estonian Drag Racing Association, Tartu Autoklubi või EAL'i alakomitee või Audi Club jne.

Minu arvates on kõige olulisemad ikkagi võistlejad. Korraldajad on nende jaoks, alakomitee on nende jaoks jne. Tuleks silmas pidada võistlejate huve ja võimalusel langetada otsused, mis neile paremini sobivad. Kui ei ole võistlejaid, pole ka Eestis drag'i.
27.01.2011 at 10:04
rnx69
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Nagu ikka eestlastele kohane, konstruktiivse kriitika asemel, mida vististi Taimar teemaalgatajana ootas, kipub kiskuma üheks suureks s***a üle valamiseks. Mõnes mõttes hea, kui ka selliste asjade tagamaad avalikkuse ette jõuavad, vähendab vähemalt natukenegi kuulujutte, samas jällegi on äärmiselt nõme lugeda kõrvalseisjate "oh, nüüd alles sai ära panna" stiilis kommentaare.

Finantstagamaid ei tea ning kui teakski, siis poleks minu asi sinna nina toppida, aga täiesti kõrvalseisja seisukohast patsutaks küll korraldusliku poole pealt natuke TAK-ile õlale. Miskipärast polnud ma vahepeal päris mitu aastat pealtvaatajana ühelegi kiirendusele sattunud - eelkõige seetõttu, et kõik võistlused kippusid väga üheülbaliseks ning igavaks, eelkõige nende kodanike jaoks, kes tahtsid koos perega tulla. Sel suvel aga vähemalt üritati lõpuks teha ühest võistluspäevast tõesti selline meelelahutusüritus, nagu seda mujal maailmas ikka näha võib. Jah, see vanatehnika näitus, mis algselt oli planeeritud kujunes lõpuks lihtsalt hobisõidukite näituseks, bänd, mis pidi tulema viimasel hetkel siiski tulla ei saanud, aga siiski plusspunktid selle eest, et üritusel oli ka muud tegevust peale raja ääres konutamise. Jah, kui üritada midagi sellist teha, siis meie publiku ning selle üldise suhtumise puhul vist tõesti jääb miinusesse.

Samas oleks suvalisel üritusel ju tore, kui oleks tõesti meelelahutust kogu perele, mitte ei peaks naine istuma kurja näoga raja ääres ja vinguma, et "kuna see sõitmine juba läbi saab". Varasematest aastatest on kogu publikule suunatud show poolest miskipärast meelde jäänud ainult kunagine V8 kokku jooksutamise üritus...

Jah, meil kõigil on vist helesinine unistus, et iga nädalavahetus on kiirendus, kus kimavad ringi top fuel autod, paraku unistuseks see ka jääb... eks tuleb ikkagi turust lähtuda, millele nõudlust on ning kui enamik publikust tulevad üritusele lihtsalt õlut jooma ning loopima kommentaare stiilis "näed, see mees pole isegi auto tühikäiku paika saanud, mida ta siis veel rajal teeb", siis see ka unistuseks jääb. Kahjuks pole mulle isiklikult jäänud mulje kohaselt ka ühtki organisatsiooni, kes viitsiks järelkasvu kasvatamise ning publiku harimise osas natuke vaeva näha...

Ei pretendeerigi absoluutsele tõele, just my 2 cents.

PS. Selle lahmimise asemel võiks pigem targutajate seltskond näiteks meeste võlakoorma vähendamiseks väikese korjanduse korraldada. Mina isiklikult olen küll nõus näiteks 25 rubla tulevaste heade ürituste hüvanguks annetama :)

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
27.01.2011 at 10:06
taimar
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:


PS. Selle lahmimise asemel võiks pigem targutajate seltskond näiteks meeste võlakoorma vähendamiseks väikese korjanduse korraldada. Mina isiklikult olen küll nõus näiteks 25 rubla tulevaste heade ürituste hüvanguks annetama :)

Korjandus on loodud alates detsembri algusest: http://www.autoklubi.ee/foorum/viewtopic.php?f=1&t=4493
27.01.2011 at 10:09 1 edit. Last edited 27.01.2011 at 10:10 by taimar
taimar
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:


1. Ühekordsete litsentside tasud te lihtsalt omastasite, ehk varastasite ja see on fakt! Olete vargad! FAKT
2. Tore, et olete ka mingid meistrivõistlused teinud! Eestikatest oli teil pohhui, see eest lätakatest olite ilgelt huvitatud!!! Tore on selle juures see, et läti alakomitee küsis ennem ikkagi eesti alakomitee esimehelt luba aga teie sellest ei tea ju midagi! Hurraa, Tartu mehed tegid ilgelt laheda läti meistrivõistluse, aga ikkagi oli selle taga Mõss, mis siis et keegi sellest midagi ei teadnud....... FAKT!
3. Ja see üleolev suhtumine......aahhhhh,, kui Te vaid teaks!!! Sellise üleoleva suhtumisega olen ma lasknud Tartu Autoklubil teha Läti Meistrivõistlusi, Tartu oma dragi sarja, lasknud ignoreerida Eesti Meistrivõistlusi, kutsunud nende üritustele soomest võistlejaid, minu isiklikust varust saite slikid, et "liimida" oma rada jne. jne. jne. Ma võiks tahtmise korral ka pikendada loetelu aga arvan, et sellel pole mõtet, sest niikuinii ei peeta minu ponnistusi eesti dragi arendamisel mitte millekski ja alati on olemas palju targemad ja tublimad! Eriti Tartust!

Sellisest suhtumisest jutt ongi, see on siis Alakomitee juhatuse esimehe seisukoht ja kõneviis.
Andrus, oluline pole see, mida sa teinud oled vaid see, mida sa teed antud hetkel.
Alusetud süüdistused, õigustused, oletused. Mis õigusega sa meid vargaks kutsud?








27.01.2011 at 10:12 11 edits. Last edited 27.01.2011 at 10:26 by taimar
partel
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
imre39:PÄRTEL! Palun lõpeta sadade miljonite jutt! Igas postis on sul alati miskit tarka öelda ja muide Vegases on praegu kell 14.20 ja alles eilne päev ja Austraalias on SUVI!!!! Mis sa selle teadmisega peale hakkad?!

NHRA miljonid ei olnud point, vaid infoks, see ju kommiraha võrreldes F1'ga.

Point oli see, et kui tahad korraldajana püsima jääda, ei saa kaua kahjumiga töötada.

Lugematud korraldajad on suure hurraaga toredaid sarju korraldanud, kuni ühel hetkel tuleb avalikuks, et nad on üle pea võlgades ja ongi lips läbi.

Võistlejatele ja pealtvaatajatele dumpinghindu tehes on muidugi nende heameel suur ja EMV etapid "raharöövlite" korraldatud, aga nüüd siis reality check käes...



____________________________
_
27.01.2011 at 10:28
imre39
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
partel:
quote:
imre39:PÄRTEL! Palun lõpeta sadade miljonite jutt! Igas postis on sul alati miskit tarka öelda ja muide Vegases on praegu kell 14.20 ja alles eilne päev ja Austraalias on SUVI!!!! Mis sa selle teadmisega peale hakkad?!

NHRA miljonid ei olnud point, vaid infoks, see ju kommiraha võrreldes F1'ga.

Point oli see, et kui tahad korraldajana püsima jääda, ei saa kaua kahjumiga töötada.

Lugematud korraldajad on suure hurraaga toredaid sarju korraldanud, kuni ühel hetkel tuleb avalikuks, et nad on üle pea võlgades ja ongi lips läbi.

Võistlejatele ja pealtvaatajatele dumpinghindu tehes on muidugi nende heameel suur ja EMV etapid "raharöövlite" korraldatud, aga nüüd siis reality check käes...



Sa oled parandamatu :)
Korralda Pärtlikene ise ka üks üritus...siis näed, kes on "raharöövel" ...

____________________________
Chevelle Malibu
Warrior 102cci
Hard-tail chopper
27.01.2011 at 11:00
partel
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
imre39: Sa oled parandamatu :)
Korralda Pärtlikene ise ka üks üritus...siis näed, kes on "raharöövel" ...

Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde, ma ostaks korraldusteenuse sisse mõnelt kogenult.

Aga muidu ebaõnnestumiste kohta on paslik meenutada USA kosmoseprogrammi isa ütlemist, et "ärge kartke ebaõnnestuda, neist õpite palju rohkem kui õnnestumisest"...

Veel "arendamisest":

Alakomitee ei saa dragi arendada. Et võtab vastu otsuse, et järgmisel hooajal peab võistlema 10 Pro Modi või üldse oleks maailmatasemel rajakompleks olemas?

Alakomitee saab vaid luua arenguks vajalikud tingimused, s.t. mitte kaikaid kodaratesse loopima. Ülejäänu on võistlejate ja korraldajate endi teha.

Mis ala arengu takistamisse puutub, siis kas tõesti keegi arvab, et kiirendusraja puudumine on tingitud sellest, et Mõss & co ilgelt saboteerivad raja ehitust? :) Reaalsus vast diametraalselt vastupidine.

Ma ei saa aru, kuidas mõnedel on kogu aeg mingid probleemid, ma ise ikkagi 10 aasta jooksul nii mõnelgi üritusel osalenud ja ei mäleta küll mingeid probleeme, muidugi olen püüdnud ka oma asjad korras ja reeglipärased hoida.


____________________________
_
27.01.2011 at 11:40
hunt
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
partel:
quote:
imre39: Sa oled parandamatu :)
Korralda Pärtlikene ise ka üks üritus...siis näed, kes on "raharöövel" ...

Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde, ma ostaks korraldusteenuse sisse mõnelt kogenult.


Pärtel, noh nii lihtsalt huvi pärast ... too palun mõni näide ''mõne kogenud'' korraldaja kohta ...

Et mingi kontserdikorraldaja hakkaks sellise ''piiripeal kakinokkimisega'' tegelema .. või kes ?

Kui suvatseksid öelda - oleks päästerõngas eesti dragispordile äkki leitud ?!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
27.01.2011 at 12:55
tfr
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
imre39:Sa oled parandamatu :)
Korralda Pärtlikene ise ka üks üritus...siis näed, kes on "raharöövel" ...

Kuigi üsna sageli Pärtli väidete ja veel sagedamini tema esitusega nõustuda ei saa, siis antud juhul on tal küll 100% õigus ju. Kuigi selle üle on alati vingumist, siis päeva lõpuks kainelt arvutades on osavõtutasu kogukulude hulgas tilk meres, ja korraldaja poolt nende dumpimise arvelt kahjumiga riskimine on halb ja pikemas plaanis pigem ala arengut pärssiv tegevus.
27.01.2011 at 13:13
Andrus BHRA
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
taimar:
quote:


1. Ühekordsete litsentside tasud te lihtsalt omastasite, ehk varastasite ja see on fakt! Olete vargad! FAKT
2. Tore, et olete ka mingid meistrivõistlused teinud! Eestikatest oli teil pohhui, see eest lätakatest olite ilgelt huvitatud!!! Tore on selle juures see, et läti alakomitee küsis ennem ikkagi eesti alakomitee esimehelt luba aga teie sellest ei tea ju midagi! Hurraa, Tartu mehed tegid ilgelt laheda läti meistrivõistluse, aga ikkagi oli selle taga Mõss, mis siis et keegi sellest midagi ei teadnud....... FAKT!
3. Ja see üleolev suhtumine......aahhhhh,, kui Te vaid teaks!!! Sellise üleoleva suhtumisega olen ma lasknud Tartu Autoklubil teha Läti Meistrivõistlusi, Tartu oma dragi sarja, lasknud ignoreerida Eesti Meistrivõistlusi, kutsunud nende üritustele soomest võistlejaid, minu isiklikust varust saite slikid, et "liimida" oma rada jne. jne. jne. Ma võiks tahtmise korral ka pikendada loetelu aga arvan, et sellel pole mõtet, sest niikuinii ei peeta minu ponnistusi eesti dragi arendamisel mitte millekski ja alati on olemas palju targemad ja tublimad! Eriti Tartust!

Sellisest suhtumisest jutt ongi, see on siis Alakomitee juhatuse esimehe seisukoht ja kõneviis.
Andrus, oluline pole see, mida sa teinud oled vaid see, mida sa teed antud hetkel.
Alusetud süüdistused, õigustused, oletused. Mis õigusega sa meid vargaks kutsud?

Kuule Taimar! Arvatavalt on meie arusaamad elust lihtsalt erinevast dimensioonist. Ütle mulle palun, mismoodi ma siis peaksin sinusse suhtuma, kui sa pole mitte kordagi minuga ühendust võtnud, et need asjad ära klaarida? Sa ju ise ei suhtle minuga, mismoodi ma saan siis sinusse suhtuda??? Minuarust nagu suured inimesed ikka räägivad omavahel ja arutavad asju, aga sina ise ju ei tee seda! Kui ma kirjutan sulle meili mingite ettepanekutega, siis sa ise ju ei suvatse vastatagi!










____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
27.01.2011 at 13:36
partel
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
hunt:Pärtel, noh nii lihtsalt huvi pärast ... too palun mõni näide ''mõne kogenud'' korraldaja kohta ...

Et mingi kontserdikorraldaja hakkaks sellise ''piiripeal kakinokkimisega'' tegelema .. või kes ?

Kui suvatseksid öelda - oleks päästerõngas eesti dragispordile äkki leitud ?!
Jah, ma olen selline hädavares, et ei suuda omale toitugi kasvatada, vaid pean seda poest ostma. :) Asja nimi on tööjaotus, s.t. igaüks teeb oma tööd ja ülejäänu ostab sisse. Seetõttu ongi näiteks raha stabiilsus ülitähtis.

Ma ei mõelnud dragiväliseid korraldajaid, vaid et mul pole mõtet ise jalgratast leiutada. Mõne idee andmine on teine asi. Ja kui keegi tahab OL meistriks tulla, siis on see nagunii 24/7 töö, korraldamine peab jääma teistele.

Ikka oodatakse, et tuleb Messias valgel hobusel, lehvitab võlukepikest ja kõik on viimase peal. Äkki peaks ikka ise ka midagi tegema?

____________________________
_
27.01.2011 at 13:59
PlyVal64
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
partel:
quote:
imre39: Sa oled parandamatu :)
Korralda Pärtlikene ise ka üks üritus...siis näed, kes on "raharöövel" ...
Alakomitee ei saa dragi arendada. Alakomitee saab vaid luua arenguks vajalikud tingimused, s.t. mitte kaikaid kodaratesse loopima. Ülejäänu on võistlejate ja korraldajate endi teha.

Paar asja, mõtet jne. Saab pikk jutt.

Kahjuks on viimastel aastatel KÕIK autosport ja selle laadne, mis on omale külge saanud EAL'i märke, hakanud varem või hiljem päris kõvasti "haisema". Sõltumata, et dragikomitee on Eesti mõistes ja ala suhtes kohe eriliselt tugev koosseisuliselt, on ka drag "haisema" hakanud. Laenuraha ralli sai otsa ja ongi asi persses üldises plaanis - ei ole osalejaid ega sponsoreid! Peamiselt ei ole osalejaid, sest küsitavate absurdsuseni ulatuvate kogukulude eest ei ole enam vähegi mõtlemisvõimet omav isik lolli mängima mitte midagi ERILIST vastu saamta.

Muidugi on drag eriliselt õrnake ka ilmastiku suhtes ning paar-kolm korda halva asja kokkulangemist hävitab kiiresti seda ala. Hävitab selles suhtes, et ajab pealtvaatajad minema, ajab piiripealse rahalise võimekusega sõitjad minema ja nendega koos ka "mitte nii fännid" sponsorid. Seega on dragi korraldamine eriti räige riskibisnis, kus lihtsalt KÕIK osapooled peavad ala arenguks vajadusel hullu moodi püksirihma pingutama. Lisaks peab julgema ka otsuseid, olgu need millised tahes ja mingu need vastuollu kelle iganes lambist välja mõeldud käskude ning rahanumbritega.

Olles siiski näinud dragi arengut seest ja väga lähedalt põhimõtteliselt kogu selle ala toimumise aja, on mul päris palju öelda... aga üht-teist jätaks ütlemata. Margus Pilt on mõne asja ära teinud: "Venite nagu täid mööda libedat emmi". Mäletate ABCS dragi??? Jne.
Nagu mitmest teemast kokku pannes aru saada on, siis BHRA on tänaseks vaid mingit teenust pakkuv klubi, ja teine samasugune klubi on EAL koos dragi alakomiteega. Me elame kapitalismis, 21.sajandil, kus absoluutselt KÕIK tarvilik info on igale inimesele vabalt kätte seedav Interneti vahendusel. TASUTA. See tähendab, et kunagine FIA-EAL-alakomitee käsuliin ja selle hädavajadus on ammu vaja visata ajaloo prügikasti koos suure enamuse sinna maetava täiesti kasutu rahaga. Mina küsin juba 8 aastat, et MIDA on sellel käsuliinil mulle MÜÜA, et ma peaks neile raha andma? OK, dragis müüs BHRA ja vist siis nüüd alakomitee ajavõtuteenust koos kohtunikega. Nii, see on arusaadav äriline tehing. Mida veel neil müüa on, kui korraldaja, kes siiski on teatud piires sunnitud olema, sõltumata fännamisest ja hobist, ärimees. Mida VEEL korraldajale ja osalejale müüakse? Ok, ütleme, et tsentraliseeritud korras hulgi ostes on saadud kindlustuskaitse odavamaks ning seda müüakse siis edasi. Ehk EAL on täiesti tavaline suvaline kindlustust müüv maakler. Jälle: mis iganes kindlustust keegi ostab, siis me ju valime kasvõi näo järgi, kellega me tehingu vormsitame. On ilus tibi ja pakub ka head hinda, meeleldi ostad liikluskindlustuse tema käest...

Seega otsused, püksirihma pingutamine, MÜÜMINE. Minu arust on hetkeseis väga lihtne. EAL peab tõestama, et neist mingitki kasu Eesti autospordile üldisemalt on, seega tuleb neil endil hakata võistluseid organiseerima, riskima ja kulusid kandma. Ehk lihtsamalt öeldes MÖLISEMISE ASEMEL TÖÖLE HAKKAMA!!! Igaks asjaks on oma alakomitee ja nagu mainitud, siis dragi oma on eriliselt tugev, näen mina sellist võimalust:

Alakomitee korraldab oma (ehk siis Eesti Autospordi Liidu) nime all Tartus Raadil ühe korraliku EMV etapi. Nii, et Aivoha ega keegi teine ei kasuta mitet ühte muud juriidilist keha peale sellise reg.numbri: 80076023. Kohe sellega tuleb otsustamise kohta, kas hirmsa kirvega püüda müüa täiesti absurdseid registreerijalitsentse jms või iseenda olemasolu õigustamiseks tõmmata vöö koos "okstega" koomale ning tagada osalejaile kogukuluna nii odav võistlus, kui mõistus võtab. 1000 eurot on võlgu TAK, seega nemad tuleb panna tööle ja ma usun, et tartlased teevad seda hea meelega. Noored tugevad mehed - teevad ära turvatöö. Juba hulk raha kokku hoitud.
Kuskohast leiate kohtunikud ja muu tarvilise korralduskaadri: nimekiri inimestest asub siin. Ainult ühe mehe ja selle kõige tarvilisema võtate väljast: kaine Pärtel peab olema starter!!! Pallo panete pre'ks ja Reinsalu line-up'i käsutama mis on omajagu raske töö Browni liikumist reguleerida. Sildmäe vastutab boksiala ja meeskondade mugava ööbimise eest, Sõrmus rajakatte ettevalmistamise eest, Sillat teeb autonduse teadusmagistrina tehnilist jne. Igale mehele leiab ju neile erialaste oskuste poolelt tuttava töö. Kel peale mullikeste ajamise muid oskuseid pole (või pole need autosporti juhtides avaldunud), jookseb absorbendi ning harjaga. Siia on mul ka kandidaadid olemas: Vesselov ja Perosti. Finišikohtunik ka teada: Tammsaar, vana põllumees, ainsana teab midagi võimalikust uudismaa kündmisest. Jne, sest tegelikult kogu EALi juhtiv-otsustavale kaadrile peale vaadates on tegu ju väga kõva tiimiga!

Nii saabki asjaliku tiimi kokku, kes siis kasvõi ajatäiteks kutsuvad kohale igaüks oma ala paremad tegelased oma tehnikaga sõitma, vormelist veobagini ja pealtvaatajatel ei hakka sekundikski igav. Mõso, Sina tunned-tead neist enamust, teete ära? Mingil ajahetkel jõuab nii või teisiti kätte aeg, kus ka EAL peab enda olemasolu tõestama ja ÕIGUSTAMA mitte niivõrd sõitjate kui Eesti tavainiemste ees! EALi viimaste aastate kõige suurem mure ongi usalduse kaotus. Korraliku rahvusvahelise dragi korraldamine "hääde mõtete linnas" oleks igati õige koht seda teha ja usaldus tagasi võita. See ongi dragi KÕIGE SUUREM fenomen, et kõik toimub otse inimeste silme all, on show AGA seejuures ka tõsine võistlus kõigi keeldude-käskude-piirangutega. Lihtne, vaatemänguline, "lihtsalt ja odavalt" korraldatav võrreldes teiste sama show-rikaste aladega nagu autoralli näiteks, mingi ametiposti korrektne täitmine peaks olema jõukohane igale keskharidusega inimesele jne, jne.

Usalduse kaotusest: julgen siiski meelde tuletada, et TAK'i korraldatud drag sai tänu Jamezi autole, millega sõitis vana Murakas, kõige suurema meedia tähelepanu. Tähendab kõlbas Murakal selle tiimi korraldatud sõidul sõita, pidi tegu olema normaalse võistlusega. Mina ISIKLIKULT arvan, et see meediatähelepanu oli 1000 tugrikut väärt küll ja (olles ise ka valgusaasta kaugusel noogutavast ja kaasakiitvast lambukesest, pigem arrogantne omapäi, õnneks "oma" ala suhtes edukalt, käija) niipalju peaks AUTOSPORDI üldise arengu nimel täiskasvanud mehed suutma olla, et kätt suruda ja see jama lõpetada! Saage aru, et TAVALINE AUTOSPORDIHUVILINE ehk täiesti tavaline Eesti Inimene ja potensiaalne tulevane sponsor, osaleja, toetaja ei saa ega tahagi aru saada FIA, EALi, mingi alakomitee ja muudest piiravatest asjadest. Kõige vähem viitsib ta mõelda "kommirahale", mis oleks nagu lihtsalt labane õigustus. Tema töötab nagu arvuti kahendsüsteemis: on - ei ole.
Kahjuks ma pean tooma ka näite, sest rääkida saab vaid isiklikust kogemusest:
Arrogantne ja "igati valesti" tehtav Uunikute Talveralli - ON. Mul on absoluutselt KÕIKE ja isegi ülearu! Isegi meedia tähelepanu ja kajastamist prime-time'il oli LIIGA PALJU! Rohkem, kui kõik teised alad kokku v.a. suvine suur ralli. Vaatab, mis see aasta saab. Kuid usalduse puudumises ma küll ei vaevle.
Kõik muu Eesti autosport pisikese mööndusega sportralli ja hetkel jäärajad - EI OLE. Mitte midagi ei ole. Ja usaldus muudkui kaob... mis kajastub kõige paremini drastiliselt kukkuvas osalejaskonnas ning olematutes pealtvaatajates.

TAK'i poistele aga soovitaks: äkki on Läti föderatsioon pisut "ilusam tibi" ja müüb asju parematel tingimustel? Tehke siis lahtised Läti võistlused, kuhu saavad ka omad mehed sõitma tulla. Me oleme ju üks Euroopa Liit ja selle sees on meil tegutsemisvabadus. See ei ole küll kellegi asi, kellele Raadi omanik platsi rendib...

EDIT:
PS: Ma pole olnud just kõige suurem Jürgen Ligi fänn aga olen selleks vaikselt muutunud, sest tunnen Temas ära iseennast. Vahe on: Tema on palju targem ja palju kaugemal, kuid meil on üks ühine joon - me julgeme teha ka ebameeldivaid otsuseid ning rääkida asjadest nii, nagu need on. Sellega ei saa me kohe üldse iseendale fänne juurde aga me teame, et ajame õiget asja! Kes vaatas eilset Valimisstuudiot, siis ütles Ligi seal välja valusa tõe: Arengufond, mis koosneb ka väga austusväärsetest ja oma ala spetsialistidest, on mõttetu ja raha raiskav JUTUTUBA! Täiesti kasutu Eesti majanduse arengule. Seda ütles Ligi, kes on vist kogu Eesti ajaloo kõige tugevam rahandusminister! Huvitav, kui Ligi ütleks seda ka EALi kohta, kas siis usutaks? Sest Arengufond ja EAL on peaaegu võrdselt kasutud aga kulutavad jututoad... Nagu ikka, siis püüdsid mõned ajudeta preilid Ligile vastu prääksuda aga ei õnnestunud. Hetkel (kuni kell 15.15) on kordus ETV's, soovitan vaadata.
27.01.2011 at 14:54 2 edits. Last edited 27.01.2011 at 17:52 by PlyVal64
partel
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
EAL teemal ei hakka rääkima, minu jaoks on tähtis:

* EMV legitiimsus

S.t. FIA tunnustatud. Iga klubi võib oma sarja teha, aga mõnele välismaalasele on ikkagi hea öelda, et oled oma riigi ametlik meister.

Mis järjekordsesse väljasuremishalasse puutub, siis minu arvates ei tajuta seda, et inimeste kogemustepagas suureneb iga aastaga.

Muidugi on palju "endisi võistlejaid", aga ega nad pole pead ära löönud, et enam ei oska asja. Sobival hetkel tulevad tagasi.

Näiteks mina pole Kiire Camaro asju ära unustanud, pigem vastupidi, lihtsalt praegu pole selliseks pühendumiseks võimalust.

Sel pole midagi pistmist tasude, reeglite, korraldajate vms asjassepuutuvaga.


____________________________
_
27.01.2011 at 15:48
PlyVal64
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Mehed, tahate lugeda? Soovitan soojalt 2010 MAAILMAMEISTRITE kirjutist, mis on kõige lollimale ka selge, et on tulnud SÜDAMEST! See on ka verbaalselt väga muhe lugemine, kuigi "väga valus". Lugema meelitamiseks mõni tsitaat:
quote:
Nii et pole päris igapäevane lugu, et hommikul ringutad ja peeretad, lõunaajal purjetad ennast maailmameistriks ja õhtul veel rohid veidi kartuleid.

quote:
Siinkohal tuleks kindlasti kiita Mati Alaveri ja Co tegemisi, kus pidevalt on SL Õhtulehe spordikülg paksult täis juttu, kuidas Simolantser, Kümmel, Keinaste või Einaste, mis ta oligi, hakkavad kohe nii kõvasti paugutama, et riided ei püsi seljas. Kui nad siis võistlustel hirm paksus udus on või üldse katkestasid, siis on uuesti lehed pealkirju täis. Et mis siis nüüd juhtus? Järgmine leht kiidab ja lubab aga uuesti, et trennis said hoo üles ja kihutavad jälle, et suusad põlevad. Tulemused aga on üks lõputu tappasaak, samas on ala pidevalt tähelepanu ja sponsoritehuvi keskmes.
Olgu, et me oleme siin kõik ulmelised autospordifännid, tasub iseenda maailmapildi laiendamiseks ka muudest aladest teada. Kuid ... me võime 90% ulatuses asendada nime Jahtklubide Liit sõnaga Eesti Autospordi Liit ja kõik on täpselt sama. Ainus vahe, see 10% ongi meediakajastus, kui mõni Eesti autosportlane kusagil vähegi tulemuse saavutab. A'la täiesti sama "lambisari" heas mõttes, nagu Kevin Korjuse Renault 2,0 on ka jahtide X-41 MM-tiitel. Üks ei ole F1, teine ei ole Olümpiamängude kiiljaht Star näiteks. Muuseas, jälle lisatedmisi Teile: Star on projekteeritud 1910 ja kestab siiani!!!

Lugesite läbi? Nüüd on mõtlemise koht...

Kui kellelgi jäi mõni koht tähelepanuta (läheb rohkem Eesti Drag 2011 teemasse), siis viitan ka selle:
quote:
On meilgi väga suur eelarve, mis ületab oluliselt Jahtklubide Liidu oma ja sponsoritele on alati hea teha kingitusi, kus nendele tähelepanu pööratakse.
Jahtklubide Liit on Eesti purjetamise katusorganisatsioon täitsa mitmemiljonilise eelarvega ja PR ning teavitus- tutvustus programmidega j.n.e.
Rahanumbrid on kahel maailmas väga populaarsel alal erinevad aga mured Eestis on samad: haiseb ja mädaneb pea, sel on kaugele arenenud ajukelmepõletik.
27.01.2011 at 17:04 2 edits. Last edited 27.01.2011 at 17:35 by PlyVal64
taimar
 
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
Andrus BHRA: Kuulge, misasja te plähmerdate!!!??? Igal kepil on kaks poolt ja iga mees peab vastutama oma sõnade eest!
Alustuseks palus Taimar hooaja lõpus, et Evelyn ei avaldaks seda seika, et TAK on EAL´i litsentsitasud "kõrvadele" pannud, muidu neil rasked ajad sponsoritega tekivad. .
Evelyn saatis kirja, kus lubas kõigile avalikult kuulutada Tartu Autoklubi võlgnevusest. Palusin Evelynilt veidi aega, et ühe meie sponsoriga läbirääkimisi pidada võlgnevuse tasumise aitamise osas. Avalikustamise kohta polnud mul sooja ega külma, sest võlgnevus oli sellest sõltumata plaanis tasuda. Otsisime lihtsalt võimalikke vahendeid.

quote:

EAL "külmutas" TAK`i ühe kohtuniku litsentsi, kes vastutas sekretariaadi töö eest, sest sekretariaadi töö oli puudulik, kuna sekretariaadist kadusid ära EAL´i rahad! Mida siin on arusaamatut???
Polegi midagi arusaamatut. Sellega oleme nõus.

quote:


Lugupeetud Tartu Autoklubi mehed on LUBANUD mitmeid kordi oma võlgnevuse tasuda, viimati enne nende viimast võistlust - seda tehtud ei ole. Minuga isiklikult ei ole ükski Tartu Autoklubi mees suhelnud peale seda, kui neile "nende raja liimimiseks" slikke eraldasin, "niipalju kui ära viia jaksate".

Aitähh, sellest oli palju abi.

quote:

TAK´i juhatuses on vahepeal toimunud suured muudatused, mehed kes enne olid suured lubajad ja tegijad on tegelikult TAK´is lahkunud nendesamade rahaliste probleemide pärast.

Me vastutame enda tegude eest täielikult ka praeguse koosseisuga ning lahendame kõik probleemid

quote:

Oma võlgnevuse ajatamist teostas TAK seesuguselt, et Alakomiteest tehti korduvaid järelpärimisi ja meeldetuletusi. Sellestki hoolimata ei tahtnud minuga keegi telefonitsi suhelda!!! Kõikidest jõupingutustest hoolimata, on minule teadaolevalt TAK´il jaanuari osamakse maksmata!

Maksime aasta alguses nii jaanuari, kui ka veebruari eest! Järgmine makse toimub 01.03.2011. Kõik on toimunud graafikujärgselt.

quote:

EAL`i nimel saatsin Taimarile jaanuari alguses ettepaneku talvise ürituse organiseerimise loa saamiseks, et maksavad hea tahte märgiks EAL´i litsentside võlgnebusest ära poole võlgnevusest ja seejäral võivad korraldada võistlusi. See ei olnud kaugelt minu isiklik otsus, vaid EAL `i peasekretäri ja tema asetäitja otsus ja ettepanek. Ja arvake kolm korda, kas ma olen tänaseks päevaks mingitki vastust saanud?

EALi peasekretär andis esmalt loa talvise ürituse korraldamiseks (teades ajatatud võlgnevusest), peale teie sekkumist keelduti. Peale kirja saamist Andruselt, suhtlesin sel teemal otse EALiga (nii kirjalikult, kui ka telefonitsi) ning sain vajaliku vastuse.

quote:

Kõikidele siintoodud minu "plähmerdustele" on olemas faktid, mida inimesed saavad tõestada. Kui nad saabuvad puhkuselt, siis vajadusel ka teevad seda.

Paluks tõestusi reaalsete tegudena 2011 aastal kiirendusspordi arendamise näol!
Teile suunatud kriitika on asjakohane.

quote:


Lisaksin siia veel kõikidele noortele meestele, kes pole oma sõnade eest harjunud vastutama, et harjutage seda, et te teate, mida räägite. Valetamine ei kaunista inimest.

Kui sa vihjad minu sõnadele, siis olen valmis nende eest 100% vastutama! Ma olen valmis isegi näiteks teiega kokku saama ning asja isilikult arutama, oma väiteid argumenteerima, lootes, et tehakse ka järeldusi.



27.01.2011 at 18:54 3 edits. Last edited 27.01.2011 at 18:59 by taimar
KaroK
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
PlyVal64:

Paar asja, mõtet jne. Saab pikk jutt....

+1, kui rohkem ei saa panna. Tasub lugeda ja kaasa mõelda.


Lisaks ühele eelnevale postitusele vastuseks:
Vargaks võib Eestis nimetada inimest, kes on kohtu otsusega selleks tunnistatud. FAKT !

Ebaviisakusele tähelepanu juhtimiseks pole kohtuotsust vaja. FAKT !
27.01.2011 at 19:25
Pierre
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
KaroK:
quote:
PlyVal64:

Paar asja, mõtet jne. Saab pikk jutt....

+1, kui rohkem ei saa panna. Tasub lugeda ja kaasa mõelda.


Samuti +1 või kuidas see käib... enivei, olen täiesti nõus PlyVal64 postitusega.
Las see bõhra tõestab oma kuninglikku seisust ise reaalselt midagi korraldades või ära tehes kui nad ala eesotsas juba on. Mina olen olnud vaid tiimi liige, võistleja ja pealtvaataja, meie kiirendusspordis üldisemalt.
Bõhra kohta käib lause, et "hea on möliseda väljaku kõrval, et kiiremini, kõrgemale, kaugemale, aga kui nad ise oma värava all pallist mööda löövad, siis on ikka varumeeste pink ainus, mis perse all sooja võib anda". Aga point on selles, et nad pole üritanudki seda palli ise lüüa.....

edit: pärtel, ega ma kellegile teist isiklikult soppa viska aga organisatsioonilises mõttes on midagi mäda. ja mitu tiiru olen ma mõelnud, et kuidas see õilis dragi edendamine toimub kui pidevalt on kellegagi mingi kamm teil, ah?
28.01.2011 at 01:46 2 edits. Last edited 28.01.2011 at 18:41 by Pierre
Jamez
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Andruse jutu peale ütleks....AAMEN :P
Ja tuligi see teine surnuaed välja kuhu koer tegelt on maetud. Kurb :(

____________________________
Team Outlaw
28.01.2011 at 09:10
partel
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
Pierre:Las see bõhra tõestab oma kuninglikku seisust ise reaalselt midagi korraldades või ära tehes kui nad ala eesotsas juba on. Mina olen olnud vaid tiimi liige, võistleja ja pealtvaataja, meie kiirendusspordis üldisemalt.
Bõhra kohta käib lause, et "hea on möliseda väljaku kõrval, et kiiremini, kõrgemale, kaugemale, aga kui nad ise oma värava all pallist mööda löövad, siis on ikka varumeeste pink ainus, mis perse all sooja võib anda". Aga point on selles, et nad pole üritanudki seda palli ise lüüa.....
Tulenevalt postituse kellaajast "00:46" loodan, et sa seda tõsiselt ei mõelnud.


FIA ASN'i saab igas riigis olla vaid üks. Eestis on selleks EAL, mille osa on Alakomitee.


Ainult EAL saab anda Eesti meistritiitleid.


BHRA mõnitamine oleks mulle vastuvõtmatu ka siis, kui ma poleks liige, vaid lihtsalt dragiga seotud. Nimelt olen aastate jooksul näinud, millise austamistväärt panuse on Andruss ja Evelyn nii dragi kui laiemal hot rodinduse arengusse andnud.

Nende süstemaatiline halvustamine on minu arvates väga inetu ja loodan, et see tuleneb vaid teadmatusest.


____________________________
_
28.01.2011 at 10:18
hurricane
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Kuna pole siin foorumis üldse kommenteerinud siis tuli pähe üks idee kuidas tartu autoklbi saaks oma võlgadest lahti ja korraldada rohkem võistlusi suvel.
Te võiksite tartu erinevatesse poodidesse ja kaubanduskekustesse ülesse panna korjandus kaste et inimesed saaksid raha annetada.
Võib olla suudata maksta võla ära ja siis saate see suvi võistlusi kah korraldad.
Ma pakkusin välja vaid idee
28.01.2011 at 17:28
jeff01
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal


quote:
olen ma lasknud Tartu Autoklubil teha Läti Meistrivõistlusi, Tartu oma dragi sarja, lasknud ignoreerida Eesti Meistrivõistlusi, kutsunud nende üritustele soomest võistlejaid
Kui palju me nende korvamatute tegude eest teile võlgneme? Ehk saame kuidagigi tasuda teie suuremeelsed teod? (foorumirahvana, võistleja või pealtvaatajana mitte ma ei ole TAKi mees)


quote:
Kuna pole siin foorumis üldse kommenteerinud siis tuli pähe üks idee kuidas tartu autoklbi saaks oma võlgadest lahti ja korraldada rohkem võistlusi suvel.
Te võiksite tartu erinevatesse poodidesse ja kaubanduskekustesse ülesse panna korjandus kaste et inimesed saaksid raha annetada.
Võib olla suudata maksta võla ära ja siis saate see suvi võistlusi kah korraldad.
Ma pakkusin välja vaid idee
Keegi vähemalt ei kraakle vaid pakub välja variandi. (Mitte et ma usuks sellesse aga see on vähemalt pakkumine)

____________________________
www.facebook.com/whlsup
28.01.2011 at 20:27
rivo09
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
quote:
jeff01:

quote:
olen ma lasknud Tartu Autoklubil teha Läti Meistrivõistlusi, Tartu oma dragi sarja, lasknud ignoreerida Eesti Meistrivõistlusi, kutsunud nende üritustele soomest võistlejaid
Kui palju me nende korvamatute tegude eest teile võlgneme? Ehk saame kuidagigi tasuda teie suuremeelsed teod? (foorumirahvana, võistleja või pealtvaatajana mitte ma ei ole TAKi mees)


quote:
Kuna pole siin foorumis üldse kommenteerinud siis tuli pähe üks idee kuidas tartu autoklbi saaks oma võlgadest lahti ja korraldada rohkem võistlusi suvel.
Te võiksite tartu erinevatesse poodidesse ja kaubanduskekustesse ülesse panna korjandus kaste et inimesed saaksid raha annetada.
Võib olla suudata maksta võla ära ja siis saate see suvi võistlusi kah korraldad.
Ma pakkusin välja vaid idee
Keegi vähemalt ei kraakle vaid pakub välja variandi. (Mitte et ma usuks sellesse aga see on vähemalt pakkumine)


Kuule , aitab juba !
28.01.2011 at 20:50
jeff01
  
Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal
Aitab küll jah. Üldse oleks võinud see teema olla asjaosaliste vaheline jutt vaid asjasse puutuvate silmapaaride all mitte foorumi aruteluteema. TAKi liikmena ma sellist teemat tekitada poleks julgenud, asjast rääkida asjaosalistega aga küll.
See rida seal mida ironiseerivalt tsiteerisin tundus lihtsalt ......ei teagi kuidas. Loodan, et see pole päris nii nagu mina sellest aru sain vaid nö vihapurse mida välja pigustati. Palun vabandust.

____________________________
www.facebook.com/whlsup
28.01.2011 at 21:02 1 edit. Last edited 28.01.2011 at 21:04 by jeff01
tqhq.ee foorum : Üritused : Tartu Autoklubi ja kiirendusvõistlused 2011 aastal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.