register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Täna sai kastikat katsetatud G-techiga.
Parimaks ajaks sain 13.11 sek ja kiiruseks 107.9mph. Loomuliklt poole see mingi täpis riist aga mingi aimduse annab. 0-60 mph ajaks näitas 4.47 sek. Turbod ei tööta ka veel nii kui vaja. Hetkel läheb üks liiga vara jalust ära ja teine ei jõua veel korralikult tööle hakata. Ehk kusagil 70 mph....80 mph on auk sees.
Proovisin kasutada ka turbiini lukku aga minu munad vist ei ole nii karvaset,et seda julgeksin kasutada põhjagaasiga liigeldes. See seade nimelt ei lase käigu vahetusel turbiini lahti ja käik lajatatakse lihtsalt sisse ilma, et midagi kusagil libiseks.
Paar korda proovisin sellise kolmveerand gaasiga ja see matakas mis käis käiguvahetusel oli ikka mehine. Ajaliselt väidetakse,et sellise lukustatud turbiiniga on 1/4 miilil võimalik mingi 0,4 sekundit maha näpsata. Seda siis juhul kui lukk juba esimese käigu pealt rakendada.
Aga nagu ikka motospordis juhtub siis suutsin õhtuks ära kaotada OD käigu. Lihtsalt ei lülitu sisse ja mott. Isegi siis ei lülitu kui kontrollerist sunnin.
Homme proovin vahetada TPS anduri ära aga ilmselt pole viga selles. TV kaablid ja muud asjad käisin juba üle ja need on kõik paigas.
Ehk suure tõenäosusega said sõidud selleks korraks sõidetud.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
11.07.2013 at 00:44
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
.... :burnout :uhoh


motorsport raisk

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.07.2013 at 09:16
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Sai siis ära tehtud kõik mõõtmised mis mikistani tegelased soovitasid. Elektroonika toimib nagu vaja ja OD kontrollimiseks mõeldud augus tekib ka vajalik rõhk hetkel kui OD peaks lülituma. Ehk probleem on kasti sisene.

If you hit those speeds and DO see pressure but no OD, you've got a major hydraulic leak inside, possible a blown OD Piston seal.

Seekord siis pühapäevasel lahinguväljal ei näe raisk!


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
12.07.2013 at 09:24
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Sai siis lõpuks kastikaga ka rajal käidud. Seekord küll lõppkiirust proovimas. Kuna oma käigukasti jupid ei ole veel maailma pealt kohale jõudnud sai miili võistluseks laenatud käigukast Astrossi käest.
Kuna tegu on laenatud kastiga siis ei pannud targu alla esisilla kardaani,et ei tekiks lolle mõtteid 4wd katsetamise osas.
Ja kuna siiani olid kõik "testimised" halvasti lõppenud ei hakanud peale kasti vahetust midagi enam testima.
Ehk esimene tõsine katsetus oligi One Mile sõit haapsalus. Üldiselt võib tulemusega rahule jääda.
1km 212km/h ja 1mile 226km/h Kahjuks sai esimeses sõidus lõhki sõidetud rehvide kiirusindeks mis tõttu teiseks sõiduks enam rajale ei saanud.
Mootor töötas laitmatult. Kuna turbod ei ole hetkel just parimas seades siis on algul tossu natuke liiga palju.(ülemine läheb liiga kiirelt jalust ära)
Aga nagu ka ise kartsin siis jääb lõpus kütusest kõvasti puudu praeguse pumbaga. Ma arvan,et juba 3500rpm-i peal on kütusest kõvasti puudus. Mida kinnitas ka EGT näidik, mis läks hopsti 1500F pealt 2000F peale.
Nüüd siis vaja hakata pumbast kütust välja võluma,et järgmisel korral saaks ikka selle 236km/h Jussi poolt ette sõidetud kiiruse vähemalt kätte või mööda :D
Vähemalt ei pea see talv mootorit ja turboid enam ehitama. See osa on paigas ja võimeline rohkemaks.
Ainus asi mida peab tuunima hakkama on kõrgsurvepump,et tagada piisav kütus 5000rpm-ini :devil .

Lisaks positiivsetele elamustele üritusest ja rajalt on veel positiivsem see,et järgmisel päeval otsis mind tuttavate kaudu üles üks vene härrasmees kes uuris,et miks ma teist sõitu oma "krusavikuga" ei teinud ja mis jama mul nende rehvidega oli.
Kurtsin siis muret,et näe pole sobiliku kiirusindeksiga rehve. Seepeale kosteti,et kak bljaad netu ning uuriti,et mida ja mis indeksiga vaja on ning lubati tagasi helistada.
Mõned tunnid hiljem tuli telefonikõne kus teatati,et V(240km/h) rehvid olemas ja kui sobivad siis pannakse teele. :D :D
Natuke lubati aidata ka sobilike 20" velgede soetamisel.
Ehk tundub,et natuke suurem auto kui teistel äratas tähelepanu :D
Igaljuhul peab tunnistama,et nüüd saabub maailma pikim ootamine järgmiseks One Mile võistluseks.

Tänud igaljuhul kõigile kes nõu ja jõuga toeks olnud.



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
26.08.2013 at 15:10 1 edit. Last edited 26.08.2013 at 15:13 by wagoneer
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Mis sa sii jutustad, mine pane korralik küttepump peale ....:devil , siis ei ole 5000 pöörde saavutammine enam probleeemiks..

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
26.08.2013 at 15:38
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS: Mis sa sii jutustad, mine pane korralik küttepump peale ....:devil , siis ei ole 5000 pöörde saavutammine enam probleeemiks..

Siis on korraga natuke palju sinu käest laenatud juppe mu auto peal :D ja siis lisaks võtan veel riiulist suuremad pihustid ja suuremad kütusetorud ning siis järsku avastan,et turbod on väiksed :D :D Motosport krt :devil
Aga selle sinu pumba proovime kindlasti järele, kuna siis ma tean ka kuhu poole püüelda või äkki mida teistmoodi teha. Mul ju siiski eelduseks ka tänval liiklemine.


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
26.08.2013 at 15:46
cartmann
ram 2500 cummins twin-turbo
Mine m66da j2rgmisel kiirendusel km maha ja paned peale 400m edasi, p6ld pole ju takistus. Saaksid vb see aastagi testitud veel:d

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
26.08.2013 at 18:38
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer:
Aga nagu ka ise kartsin siis jääb lõpus kütusest kõvasti puudu praeguse pumbaga. Ma arvan,et juba 3500rpm-i peal on kütusest kõvasti puudus. Mida kinnitas ka EGT näidik, mis läks hopsti 1500F pealt 2000F peale.




Vbla veits loll küsimus aga kas numbrid mitte vastupidises järjestuses ei peaks olema?
26.08.2013 at 21:33
kala85
ram 2500 cummins twin-turbo
Minu krusa tagasild ka nüüd korras ja võiks veel see aasta mõnele kiirendusele minna sportlikust huvist. Mul siimaani esimene kardaan pooleks ja uut pole veel tellinud,ehk ka tagavedu aint.
Mis arvad?
Palju sul turborõhk on praegu?

____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

26.08.2013 at 21:42
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
_siim_:
quote:
wagoneer:
Aga nagu ka ise kartsin siis jääb lõpus kütusest kõvasti puudu praeguse pumbaga. Ma arvan,et juba 3500rpm-i peal on kütusest kõvasti puudus. Mida kinnitas ka EGT näidik, mis läks hopsti 1500F pealt 2000F peale.




Vbla veits loll küsimus aga kas numbrid mitte vastupidises järjestuses ei peaks olema?

EI

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
26.08.2013 at 22:00
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS:
quote:
_siim_:
quote:
wagoneer:
Aga nagu ka ise kartsin siis jääb lõpus kütusest kõvasti puudu praeguse pumbaga. Ma arvan,et juba 3500rpm-i peal on kütusest kõvasti puudus. Mida kinnitas ka EGT näidik, mis läks hopsti 1500F pealt 2000F peale.




Vbla veits loll küsimus aga kas numbrid mitte vastupidises järjestuses ei peaks olema?

EI
Segu läks lahjaks, ehk põleb kõrgemal temperatuuril.

Ega väljalaskeklapid viga saanud?


____________________________
_
26.08.2013 at 22:37
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
Huvitav nähe,diislil läheb just lahja seguga temp alla,vähemalt minu torgitud mootoritel on nii juhtunud,on mingeid ideid mis selle temperatuuritõusu põhjuseks on?
Midagi mida ma võiks teada ja millega peaks tulevikus arvestama.


Edit: gaasiga ülelaadimine?
26.08.2013 at 23:20 1 edit. Last edited 26.08.2013 at 23:37 by _siim_
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
_siim_: Huvitav nähe,diislil läheb just lahja seguga temp alla,vähemalt minu torgitud mootoritel on nii juhtunud,on mingeid ideid mis selle temperatuuritõusu põhjuseks on?
Midagi mida ma võiks teada ja millega peaks tulevikus arvestama.


Edit: gaasiga ülelaadimine?
Ei saa päris hästi aru millist gaasi soovitad aga naerugaasi ei ole mõtet lisada enne kui föönid liiga väikeseks jäävad. :devil




____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
27.08.2013 at 14:48 1 edit. Last edited 27.08.2013 at 14:50 by Astro SS
Raceboy
 
ram 2500 cummins twin-turbo
Diislil on just vastupidi bensiinimootoritele: kütust lisades EGT tõuseb. Stock tänapäeva diiselautod sõidavad täiskoormusel ~lambda 1.0 kandis.

EDIT: Mälu vedas alt, tehase seades sõidavad lambda ~1.3-1.35 (AFR 19+, diisli stoich on 14.5) kandis tagamaks suitsuvaba heitgaasi.

____________________________
www.vems.ee
27.08.2013 at 14:59 1 edit. Last edited 27.08.2013 at 15:29 by Raceboy
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
Sellest tekkiski kysimus et kui kytust on vähe siis kuidas temp sai minna 1500 pealt 2000 peale,kytust oli ju ometigi vähe nagu ylevalpool mainitud,minuarust lihtsalt 6hku ei piisanud enam seal 3500rpm ja yles.
27.08.2013 at 15:03
VeixES
 
ram 2500 cummins twin-turbo
Võrdluseks siis stock ls1 pontiac gto sõitis kilomeetril 210kmh ja miilil 235. Seega päris nobe truck on :D

____________________________
GTO '04
27.08.2013 at 16:04
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Eile õhtul vestlesin just üle suure lombi ehitajatega.
Ja lihtsustatult öeldi,et on kolm faasi. Esimene kus on palju kütust aga vähe rõhku ning madalad pöörded mootoril= järsult kõrgenev väljalaske temp.
teine kus hakkab kütuse ja õhu/rõhu suhe normaalseks minema ja EGT kukub alla(selles alas siis peaks kogu aeg olema ideaalse seadistuse korral) ning siis võib jõuda kätte kolmas- kus rõhk ja pöörded/koormus mootoril on üleval aga pole kütet mida põletada. Ja siis tõuseb samuti EGT üles. See kolmas on märk sellest,et tuleb kütust juurde saada.
Boost tekib ju ka ikka kütuse põletamisest. Ega suur turbo ilma piisava kütuse olemasoluta eriti mingit kasutegurit oma.
Kui mul lõpus oleks olnud palju kütust ning vähe rõhku/õhku(turbod liiga väikesed) oleks tossu ka olnud. Hetkel aga peale 2800..3000rpm kaob toss ära jäägitult. Ehk õhku jätkub aga kütust ei ole. Mis omakorda põhjendab ka madala (max65psi) boosti näidu hetkel.
Mul isiklikult pole mingit põhjust kahelda nende jutus kuna nad on aastaid neid veokaid kiiresti sõitma pannud ja teevad seda edasi.
Seega kavatsen ma just nimelt hakata tegelema kütuse lisamisega suurtel pööretel. Mis siis teisisõnu tähendab kõrgsurve pumba tootlikuse tõstmist kõrgetel pööretel. Kuna aga see pump on kokku pandud päris palju aastaid tagasi(täpset sisu ei mäleta enam keegi) siis on nüüd vaja panna ta stendi ning ära mõõta pumba tootlikus(cc) ning täpsemalt välja selgitada millest see toona sai kokku pandud(sai kasutatud 3-e erinevat pumppa). Sealt siis lubati lähteandmete selgumisel natuke ka juhendada mida ja kuidas vahetada. Hetkel kasutusel 12mm blunserid mis ilmselt lähevad vahetusse 13mm vastu. Lisaks loomulikult veel muid pudinaid ka.
Lähiajal panen prooviks peale ka Astrossi 13mm blunseritega ja kõvasti järgi aidatud kõrgsurvepumba,et veenduda kas ja mil määral see veel tänaval liigeldav on.



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
27.08.2013 at 16:52
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
VeixES: Võrdluseks siis stock ls1 pontiac gto sõitis kilomeetril 210kmh ja miilil 235. Seega päris nobe truck on :D

Täna just üks tuttav kuuldes tulemusi küsis,et tema ei saa aru millest mulle veel väheks jääb?
0-60mph mingi 4,5sec (4wd üles boostitud stardis)
0-60mph mingi 6,7sec (2wd üles boostitud stardis)
1km 212km/h
1miil 226km/h
ja seda kõikke 3,1 tonni kaaluva üle 6 meetri pikkuse ja 1,95m kõrguse diisel autoga :D :D

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
27.08.2013 at 17:01
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
Asi selge,meerika poole peal cumminseid kaua tehtud ja eks nad seal k6ike näinud,mina arvatavasti oma 3 liitrise minimootori 46psi ja 650hp juures seda kolmandat faasi arvatavasti nägema ei hakka.Olen kyll näinud ise 1600f tempi ise aga hetkeks ja ei kujuta ette kuidas cummins selle 2000f yle elab.
27.08.2013 at 17:15
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
_siim_: Asi selge,meerika poole peal cumminseid kaua tehtud ja eks nad seal k6ike näinud,mina arvatavasti oma 3 liitrise minimootori 46psi ja 650hp juures seda kolmandat faasi arvatavasti nägema ei hakka.Olen kyll näinud ise 1600f tempi ise aga hetkeks ja ei kujuta ette kuidas cummins selle 2000f yle elab.
650 hp 3l mootorist on küll päris muljetavaldav. Mersu?
Cummins elab lühiajaliselt selle 2000f üle. Pullingus vist lähevad isegi veel suuremaks numbrid.
Dragis sõitjatel see 1600 ka täitsa tavaline nähe kuna peale antava kütuse kogus on meeletu ja tossu jätkub lõpuni.
Mis turbot sa kasutad? Kas pumba lasid soomes ehitada?

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
27.08.2013 at 18:14
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Just, üks EGT tõusu võimalus on liiga rikas segu, ehk kütuse ülejääk põleb väljalaskekollektoris EGT anduri juures.

Aga WOT ja kõrged pöörded ning tossu puudumine tähendavad ikka kolmandat faasi.

Veelkord, et mis väljalaskeklappide tervisest arvad?


____________________________
_
27.08.2013 at 18:26
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Väljalaskelappidega ei tohiks nii pisikese ajaga veel midagi juhtuda.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
27.08.2013 at 19:44
BENBEN
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Tahtsin täpsustada neid halli RAM´iga sõidetud lõppkiirusi. Mina sõitsin sellega 234km/h(sellest olemas ka incar video), Jussi proovis samal võistlusel ise ka aga tulemus oli 232km/h. Nii, et polegi nii kaugel see eesmärk.

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
27.08.2013 at 19:47
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer:
quote:
_siim_: Asi selge,meerika poole peal cumminseid kaua tehtud ja eks nad seal k6ike näinud,mina arvatavasti oma 3 liitrise minimootori 46psi ja 650hp juures seda kolmandat faasi arvatavasti nägema ei hakka.Olen kyll näinud ise 1600f tempi ise aga hetkeks ja ei kujuta ette kuidas cummins selle 2000f yle elab.
650 hp 3l mootorist on küll päris muljetavaldav. Mersu?
Cummins elab lühiajaliselt selle 2000f üle. Pullingus vist lähevad isegi veel suuremaks numbrid.
Dragis sõitjatel see 1600 ka täitsa tavaline nähe kuna peale antava kütuse kogus on meeletu ja tossu jätkub lõpuni.
Mis turbot sa kasutad? Kas pumba lasid soomes ehitada?



herlevi 270cc up to 6800rpm pump ja masterpowerilt laadur mille numbrit peast ei mäleta,muidu peaaegu stock mersu mootor jah.

Mingit tarka cumminsi foorumi linki on anda? Loeks natuke sealt ka,ehk leian miskit kasulikku.
27.08.2013 at 23:46
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
270cc ei ole piisav 650hj tekitamiseks

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
28.08.2013 at 10:36
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.