register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Ajamõõtmine üritustel   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
smr
Ajamõõtmine üritustel
quote:
PlyVal64:
quote:
Motorsport: Teema ei ole sugugi udune, kui oleks huvi siis ostetakse vajalik süsteem ära.Idee iseenesest tekkis sellest et kui kavatsen kutsuda Hiiumaa etapile ligi 100 mootorrartast siis tahan kindel olla et ka kõik muu vajalik hea tasemega on, mitte et teeb ära v. käib küll - selliseid asju ei saa kaastundega teha vaid kui areneda tahetakse siis on vaja ka areneda (mitte teosammul)
On`s see teema "udune" või päris reaalne, polegi vahet. CTREE peaks hetke vajadused rahuldama(usun ehitajatesse). Mina pakuks hoopis, et korraldajad kulutagu raha nende võistlejate "teadmiste" tõstmisele: milleks 100 tsiklit, kui need, nagu otseselt "lehmakari kevadel" "jõulupuu" all seisab ja mitte millestki aru ei saa?


ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
13.01.2003 at 16:57
QRX
Ajamõõtmine üritustel

ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ja huvitav, kelle suhtes ta siis isiklikuks läks? Sinu, smr??
13.01.2003 at 17:01
LaSa
 
Moderator
Ajamõõtmine üritustel
ahjaa, mul on nüüd natuke segane see point siin: kas plaanitakse osta süsteemi, mis sobib stripile, rinkale või mingit universaalset imevidinat?
13.01.2003 at 17:02
RNT
Ajamõõtmine üritustel
Üritusi on viimasel ajal tekkinud piisavalt palju ja nad hakkavad üksteist segama. Kuna hooaja nädalavahetuste arv on piiratud, siis paratamatult võib juhtuda, et võimalikult vähe kattuva huviliste ringiga üritused on ühel ajal. Seega ma julgen väita, et kui süsteem on universaalne (ehk mõeldud ka ringraja- sprindi tarbeks), siis leiab talle ka muud rakendust. Investeering on seotud suure riskiga, sest hoolimata "heast hinnast" ei pruugi enamus rahvaürituste korraldajatest seda suuta kanda. Samas on hädasti vaja adekvaatset demo, et veenduda kuivõrd abiks on see ürituse maine tõstmisel. Ma usun, et esialgu on vaja dumping hinnaga välja tulla :-)

Aga ei saa üle ega ümber sellest, et odavust taga ajades (ja algkapitali puudumisest tingituna) üritavad erinevad huvigrupid ise miskit kokku nikerdada ...
13.01.2003 at 17:04
jaanus
 
Ajamõõtmine üritustel
quote:
LaSa: ahjaa, mul on nüüd natuke segane see point siin: kas plaanitakse osta süsteemi, mis sobib stripile, rinkale või mingit universaalset imevidinat?
Ma küll ei tähelda, et raceamerical oleks mingi drag+rinka imevidin. Paistab, et rinka värki nad ei teegi.
13.01.2003 at 17:06
smr
Ajamõõtmine üritustel
quote:
QRX:
ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ja huvitav, kelle suhtes ta siis isiklikuks läks? Sinu, smr??


Heh, mitte minu. Mina tahan, et sport võidaks ;)
Puudub igasugune suhe antud kasutajaga, kui ka tsiklisõiduga. Kuid see pole asja point.
13.01.2003 at 17:06 Last edited 13.01.2003 at 17:09 by smr
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
LaSa: ahjaa, mul on nüüd natuke segane see point siin: kas plaanitakse osta süsteemi, mis sobib stripile, rinkale või mingit universaalset imevidinat?
quote:
Süsteem 100% pühendumusega dragrace´ile
13.01.2003 at 17:08
PlyVal64
Ajamõõtmine üritustel
quote:
smr: ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ei saa aru, smr? Kas Sina oled kah seal seisnud ja mina Sulle mõne "sooja sõna" öelnud?
Ei, see pole "isiklikuls" minemine, üldine filosoofia on eesti kiirendamistel paigast ära. Puu puuks, muidugi võiks see kah "viimase pealt" olla. Kuid kogu seda kiirendamishobi vaadatuna on targem, et nii "puu", kui sõitjad KOOS arenevad. No ja seda AR-i tehnikat oleks siis vaja, kui mõned 6-7 sek. autod sõidavad-võistlevad. Aga nende tarbeks pole jälle vastavat rada... Ehk "step by step", ajamõõtmine arenes, nüüd on sõitjate kord järgi jõuda, siis radade kord, siis korralduse uus tase ja siis jälle otsast peale.
13.01.2003 at 17:09
LaSa
 
Moderator
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Motorsport:
quote:
LaSa: ahjaa, mul on nüüd natuke segane see point siin: kas plaanitakse osta süsteemi, mis sobib stripile, rinkale või mingit universaalset imevidinat?
Süsteem 100% pühendumusega dragrace´ile
ja milline mudel sealt täpselt?

ja 100 tsiklit hiiumaale saada.. plaan mudugi vägev ;)

ääremärkusena: Motorsport, õpi palun kvootima lõpuks ometi!
13.01.2003 at 17:14
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
PlyVal64:
quote:
smr: ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ei saa aru, smr? Kas Sina oled kah seal seisnud ja mina Sulle mõne "sooja sõna" öelnud?
Ei, see pole "isiklikuls" minemine, üldine filosoofia on eesti kiirendamistel paigast ära. Puu puuks, muidugi võiks see kah "viimase pealt" olla. Kuid kogu seda kiirendamishobi vaadatuna on targem, et nii "puu", kui sõitjad KOOS arenevad. No ja seda AR-i tehnikat oleks siis vaja, kui mõned 6-7 sek. autod sõidavad-võistlevad. Aga nende tarbeks pole jälle vastavat rada... Ehk "step by step", ajamõõtmine arenes, nüüd on sõitjate kord järgi jõuda, siis radade kord, siis korralduse uus tase ja siis jälle otsast peale.

quote:
Küsimus muidugi ka selles et areng saab peamiselt tagatud sellega et on pisavalt osavõtjaid ja samas ka sellised kes rahavst meelitavad - kokkuvõtteks kui tahad leida toetajat kes annaks kiirendusspordile 200 000 on vaja ka midagi muud välja mõelda kui riisirakettide peenestamine.
Step by step arenguga jääb sellest spordist nõrk maine mis pikapeale inimestele mällu sööbib - eriti kui üritus ise osalejatele tehn. häiretega meelehärmi tekitab. Vaja rohkem kella lüüa et asi avalikumaks saaks ja inimestel sellevastu ka huvi tõuseks
13.01.2003 at 17:14
LaSa
 
Moderator
Ajamõõtmine üritustel
dragracingu 'algkool' algab siit: http://www.raceamerica.com/rt50.html
13.01.2003 at 17:18
jaanus
 
Ajamõõtmine üritustel
Nii. Kuna eesti kiirendusvõistluste maastikul hakkab tekkima ka ajavõtjaid kui seeni pärast vihma otsustas CTREE team seoses eesti riigi vajadusega jäälõhkujaid rentida, kütusehindade tõusuga maailmaturul, pensionite suurendamise vajadusega ning ka üldiseks teema huvitavamaks tegemiseks oma teenusehindasid tõsta. Ja mitte vähe.
Täiendavalt lisasime ka hinnakirja sekundite arvu põhise tasu, et korraldajad oleks motiveeritud ainult kiiremaid liikureid rajale laskma. Iga väljastatud sekund maksab 1eek.


jaanus@ teeb turuurimiseasja ja vaatab nüüd midapidi turg reageerib
13.01.2003 at 17:22
Kalju
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Motorsport: On tekkinud võimalus sõetada proffesionaalne ajamõõtmis süsteem (reace america).
Milline konkreetne produkt: XL, JR?

____________________________
'63 M-21 L; '87 IŽ-412IE
13.01.2003 at 17:23
BlueStang
 
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Motorsport:Süsteem on kindlasti sobiv kuna ta on selle jaoks ju tehtud - autot ostes sa samuti ju ei kahtle kas ta ikka on auto...


Igat ettejuhtuvat neljarattalist ma ka päris autoks ei julge nimetada. Ja autot ostes ma päris koduleheinfole toetudes seda ei tee.
Ikka lähen proovisõidule ka :), mis aga ei tähenda, et ma ikkagi selle auto ostan, kui see olemasolevast hinna ega võimaluste poolest üle ei käi.

Korralda siis ometi Hiiumal ühed kiirendusvõistlused ja kui CTREE-d ei taha kasutada, siis saadki rahvale näidata mida head ajavõtusüsteemi Sul välja pakkuda on.
Ja kui tõesti on niihea asi, siis saadakse alles konkurendiks CTREE-le. Ja järgmine korraldaja juba ise valib, millist süsteemi oma korraldatavatel võistlustel kasutab.

Omalt poolt aga CTREE teamile jõudu - hea uudis oli andurite osas:)




____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.01.2003 at 17:24 Last edited 13.01.2003 at 17:25 by BlueStang
max
Ajamõõtmine üritustel
Ilmaaegu lahmite. See on ju kapitalism, kes pakub odavat/paremat, see müübki. Iga konkurents on ebameeldiv, sellepärast pole vaja ju solvuda.

Teoreetiliselt peaks CTREEl konkurentsieelis olema - juba olemasolev tehnika, hobina valminud (nö "tasuta", väiksema _rahalise_ kuluga), tehtud annetused, kogemus, parem funktsionaalsus, austajad-fännid jne. Loogiliselt võttes ei tohiks uus ajavõtusüsteem enam turule mahtuda ja seega pole mõtet põdeda. Teisalt, kui RA süsteemi toimetatakse efektiivsemalt ning pakutakse võistlusele sama rahaühiku eest rohkem rahulolu, siis pole midagi teha, tuleb CTREE kokku pakkida.

Motorsport, nagu sa lugesid, on ajavõtusüsteem väga keeruline ning ostmisel pead jälgima, kas kõik pisividinad ja funktsionaalsus olemas on. Sellest on vähe, et "süsteem on dragrace'i jaoks mõeldud" ;) Võib juhtuda, et ostad kalli süsteemi, aga saad poolkõva teenust pakkuda.

Üks nüanss on vist veel. Funktsionaalsus on kah kahe otsaga. Ühest küljest pole rahvale muud vaja kui suurt tablood ja 2-4 numbrit. Sõitjale oleks huvitavad ka igasugused muud numbrid. Kas ajavõtutehnika (täpsemalt ürituse edu) määravad enamjaolt pealtvaatajad või sõitjad? Kui sõitjad, siis CTREE kui pealtvaatajad, siis _vist_ RA. Juba kaks nishi väikesel Eesti dragrace turul ;)
13.01.2003 at 17:26 Last edited 13.01.2003 at 17:27 by max
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
max: Ilmaaegu lahmite. See on ju kapitalism, kes pakub odavat/paremat, see müübki. Iga konkurents on ebameeldiv, sellepärast pole vaja ju solvuda.

Teoreetiliselt peaks CTREEl konkurentsieelis olema - juba olemasolev tehnika, hobina valminud (nö "tasuta", väiksema rahalise _kuluga_), tehtud annetused, kogemus, parem funktsionaalsus, austajad-fännid jne. Loogiliselt võttes ei tohiks uus ajavõtusüsteem enam turule mahtuda ja seega pole mõtet põdeda. Teisalt, kui RA süsteemi toimetatakse efektiivsemalt ning pakutakse võistlusele sama rahaühiku eest rohkem rahulolu, siis pole midagi teha, tuleb CTREE kokku pakkida.

Motorsport, nagu sa lugesid, on ajavõtusüsteem väga keeruline ning ostmisel pead jälgima, kas kõik pisividinad ja funktsionaalsus olemas on. Sellest on vähe, et "süsteem on dragrace'i jaoks mõeldud" ;) Võib juhtuda, et ostad kalli süsteemi, aga saad poolkõva teenust pakkuda.

Üks nüanss on vist veel. Funktsionaalsus on kah kahe otsaga. Ühest küljest pole rahvale muud vaja kui suurt tablood ja 2-4 numbrit. Sõitjale oleks huvitavad ka igasugused muud numbrid. Kas ajavõtutehnika (täpsemalt ürituse edu) määravad enamjaolt pealtvaatajad või sõitjad? Kui sõitjad, siis CTREE kui pealtvaatajad, siis _vist_ RA. Juba kaks nishi väikesel Eesti dragrace turul ;)
quote:
vaevalt kaks nishi - toetaja jaoks on üldjoontes tähtis rahavahulk üritusel kokku. Kõik käib käsikäes rohem toetajaid annab võimaluse võistluse auhinnafondi suurendada, misläbi ka osalejate arvu ja seeläbi pealtvaatajate arvu - see millises järjekorras asi toimib on iga korraldaja kätetöö
13.01.2003 at 17:30
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Kalju:
quote:
Motorsport: On tekkinud võimalus sõetada proffesionaalne ajamõõtmis süsteem (reace america).
Milline konkreetne produkt: XL, JR?
quote:
arvestaud on XL -iga
13.01.2003 at 17:32
max
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Motorsport:
quote:
vaevalt kaks nishi - toetaja jaoks on üldjoontes tähtis rahavahulk üritusel kokku. Kõik käib käsikäes rohem toetajaid annab võimaluse võistluse auhinnafondi suurendada, misläbi ka osalejate arvu ja seeläbi pealtvaatajate arvu - see millises järjekorras asi toimib on iga korraldaja kätetöö
Ei ole päris nii... Sel juhul saad sa oma võistlusele ainult streetrace'i, keda muud numbrid peale ET ei huvita, kui seegi. Kuna BB'e ei ole, siis ei tule ka nii palju pealtvaatajaid.
13.01.2003 at 17:37
jaanus
 
Ajamõõtmine üritustel
quote:
max: Kui sõitjad, siis CTREE kui pealtvaatajad, siis _vist_ RA. Juba kaks nishi väikesel Eesti dragrace turul ;)
Vaat siin ongi ka 1 asi, mis mulle pähe ei mahu - Kui tahetakse tablood, siis on kohe vaja uut süsteemi??? Mitu korda ma pean ütlema, et CTREE süsteemil puuduvad sisulised piirangud. Vaja, paneme benamootori külge ja rattad alla ja ......
13.01.2003 at 17:38
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
jaanus:
quote:
max: Kui sõitjad, siis CTREE kui pealtvaatajad, siis _vist_ RA. Juba kaks nishi väikesel Eesti dragrace turul ;)
Vaat siin ongi ka 1 asi, mis mulle pähe ei mahu - Kui tahetakse tablood, siis on kohe vaja uut süsteemi??? Mitu korda ma pean ütlema, et CTREE süsteemil puuduvad sisulised piirangud. Vaja, paneme benamootori külge ja rattad alla ja ......

quote:
Küsimus on selles et kui tuuakse kohale masin mis kiirendab 0 - 100 2 sekiga siis on see kindel et süsteem ikka toimib 99,9% täpsusega
13.01.2003 at 17:41
anti
 
Ajamõõtmine üritustel
Oleks võinud oma ajavõtusüsteemi pakkuda ikka otse võistluste korraldajatele.

Oma suhtumist CTREE-sse (vm) saab ka ju tegudes väljendada. Käisin ja kastsin jõulupuud natuke :) Meri koosneb ju ka tilkadest nii et toetage jõulupuud, muidu talv otsa kiibitseme arvutite taga, loeme sellest kuidas paar asjalikumat tegelast veel autosid ehitavad ja suvel ainult iniseme, et miks puu nagu püss ei tööta.

Kui ainult lugeda tahate, siis minge raamatukokku :)
zim@naljatujus
13.01.2003 at 17:41
smr
Ajamõõtmine üritustel
quote:
PlyVal64:
quote:
smr: ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ei saa aru, smr? Kas Sina oled kah seal seisnud ja mina Sulle mõne "sooja sõna" öelnud?

nagu juba enne mainisin, et ei. Mitte minuvastu teravaks.
quote:

Ei, see pole "isiklikuls" minemine, üldine filosoofia on eesti kiirendamistel paigast ära. Puu puuks, muidugi võiks see kah "viimase pealt" olla. Kuid kogu seda kiirendamishobi vaadatuna on targem, et nii "puu", kui sõitjad KOOS arenevad. No ja seda AR-i tehnikat oleks siis vaja, kui mõned 6-7 sek. autod sõidavad-võistlevad. Aga nende tarbeks pole jälle vastavat rada... Ehk "step by step", ajamõõtmine arenes, nüüd on sõitjate kord järgi jõuda, siis radade kord, siis korralduse uus tase ja siis jälle otsast peale.


Njah. Ajamõõtmine arenes. Kuid kas ta on autodest mööda arenenud?
Tead, teeme nüüd nii, et sellest ei tule mingi minu personaalküsimus. Pole mul CTREE vastu midagi, isegi neile nadza raha üle kantud. Lihtsalt naljakas on vaadata, kui pool siinset kogukond natukene närviliselt tõmblema hakkas, kui mingi pot. konkurent välja ilmus.
Ning kui minu arvamust keegi küsib, siis ei usu ma üldse, et kodanik motosport üldse selle ostmisliigutuse teebki. Lihtsalt mulle teeb nalja suhtumine temasse, seepärast suskingi siin ;)

Ei kuki siin kellegi elutöö kokku ega midagi, võtke nüüd lõbusamalt!
13.01.2003 at 17:41 Last edited 13.01.2003 at 17:43 by smr
Motorsport
Ajamõõtmine üritustel
quote:
smr:
quote:
PlyVal64:
quote:
smr: ja Ply läks isiklikuks kätte. Miks ma küll ei üllatu, et esimesena...
Ei saa aru, smr? Kas Sina oled kah seal seisnud ja mina Sulle mõne "sooja sõna" öelnud?

nagu juba enne mainisin, et ei. Mitte minuvastu teravaks.
quote:

Ei, see pole "isiklikuls" minemine, üldine filosoofia on eesti kiirendamistel paigast ära. Puu puuks, muidugi võiks see kah "viimase pealt" olla. Kuid kogu seda kiirendamishobi vaadatuna on targem, et nii "puu", kui sõitjad KOOS arenevad. No ja seda AR-i tehnikat oleks siis vaja, kui mõned 6-7 sek. autod sõidavad-võistlevad. Aga nende tarbeks pole jälle vastavat rada... Ehk "step by step", ajamõõtmine arenes, nüüd on sõitjate kord järgi jõuda, siis radade kord, siis korralduse uus tase ja siis jälle otsast peale.


Njah. Ajamõõtmine arenes. Kuid kas ta on autodest mööda arenenud?
Tead, teeme nüüd nii, et sellest ei tule mingi minu personaalküsimus. Pole mul CTREE vastu midagi, isegi neile nadza raha üle kantud. Lihtsalt naljakas on vaadata, kui pool siinset kogukond natukene närviliselt tõmblema hakkas, kui mingi pot. konkurent välja ilmus.
Ning kui minu arvamust keegi küsib, siis ei usu ma üldse, et kodanik motosport üldse selle ostmisliigutuse teebki. Lihtsalt mulle teeb nalja suhtumine temasse, seepärast suskingi siin ;)

Ei kuki siin kellegi elutöö kokku ega midagi, võtke nüüd lõbusamalt!
quote:
Väga õige ei tee keegi midagi, tühi loba hoopis..kasutan minagi CTREE teenuseid nagu miki.
Parem mõelge pakkumise üle kus kestvussõit on kuni -50% soodsam või isegi rohkem, kui keegi midagi head välja pakub
13.01.2003 at 17:50
jaanus
 
Ajamõõtmine üritustel
quote:
smr: Ei kuki siin kellegi elutöö kokku ega midagi, võtke nüüd lõbusamalt!
Aga me võtamegi lõbusalt. Teeme oma asja edasi olenemata sellest, kas tulevad mingid täiendavad tegelased või mitte. Tegemist ju hobiga, mis on osutunud vajalikuks eesti kiirendusvõistluste korraldamisel. Vahet pole - CTREE võidab nii või teisiti :) sest kui meil siiber saab siis on asi vähemalt pärandatav, mitte ei hakata asja meeleheitlikult edasi müüma kellelegi.

jaanus@pole mõtetki tekkinud, et see värk ennast kunagi tagasi teenib aga arendus nõuab oma osa
13.01.2003 at 17:51
jaanus
 
Ajamõõtmine üritustel
quote:
Motorsport: Küsimus on selles et kui tuuakse kohale masin mis kiirendab 0 - 100 2 sekiga siis on see kindel et süsteem ikka toimib 99,9% täpsusega
Matemaatiliselt suudab CTREE süsteem kinni püüda liikuri, mille kiirus on üle 1000 km/h. Reaalselt arvestame ise, et 500+ on hea number küll.
13.01.2003 at 17:53
tqhq.ee foorum : Üritused : Ajamõõtmine üritustel   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.