register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Eesti töökojad (või nende puudumine)   1 2 3 4 5  
Poster Message
diesel
Eesti töökojad (või nende puudumine)
to mustang gt 94
kümme punni on muidugi kena, aga vist pidin tundma ka ora oma kannikas. ma lihtne maa inime ja juhtmed ka pikad. mõtlen siin juba jupp aega, aga äi saa mette aru. no eks ma võhik ole ja seetõttu paluks minu kommi võtta kui niisama targutamist. ega ma mootorite näppimisest küll suurt mõhkagi ei jaga ja ajo asja mainisin ka vaid kuna mo meelest sääl justkui oli tegemist ise ehitamisega. ja kui ma millestki väga valesti aru olen saand siis palun tuhandest vabandust ja panen siinkohal suu kinni.
peace.
13.01.2003 at 23:11
urmas
Eesti töökojad (või nende puudumine)
To diesel: See, mis sa välja ütlesid, peaks Pärtel omale seinale kirjutama, oleks arusaamatusi vähem. Muud ei miskit. Jätka samas vaimus :)
13.01.2003 at 23:27
partel
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Jään oma seisukoha juurde, et Eestis puudub usakate, eriti performance asjade, ehitamise kogemus. Osade valik, kokkupanek ja seadistamine on igaühe enda mure, elementaarsed tööd tuleb teha välismaal.
14.01.2003 at 03:45
kaku
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel: Jään oma seisukoha juurde, et Eestis puudub usakate, eriti performance asjade, ehitamise kogemus. Osade valik, kokkupanek ja seadistamine on igaühe enda mure, elementaarsed tööd tuleb teha välismaal.

Vähe sellest. Puudub üldse töökoda, mis oleks võimeline pakkuma normaalset teenindust siis kui asi puutub USA autodesse. Kui mul veel 79 aasta Oldsmobile oli, siis oli pidevalt häda, et mitte kuskil ei suudetud kompetentselt masinat parandada. Kusjuures teostatud töö kvaliteet ei sõltunud küsitud rahast. Lõpuks said küll vajalikud tööd tehtud, aga sellega kaasnes tõsine ajudek*pp ja ajakadu.

Jah, tõepoolest on alati võimalus osta endale garaazh ja remondimanuaal. Ehitada oma autot täpselt nii kuidas enda soov on. Paraku ei lükka see ümber fakti, et inimesed, kes ei soovi karmi projekti ehitada, aga fännavad vana V8 tagavedu USArauda kruisamiseks ei pääse teisiti kui peavad automehhaanikuteks hakkama, sest keegi ei soovi nende raha eest neile normaalset remonditeenust pakkuda. MOTT

P.S. Oleks ainult rõõmus kui keegi mu väite kummutada suudaks.
14.01.2003 at 10:47
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel: Jään oma seisukoha juurde, et Eestis puudub usakate, eriti performance asjade, ehitamise kogemus. Osade valik, kokkupanek ja seadistamine on igaühe enda mure, elementaarsed tööd tuleb teha välismaal.

Ja mina jään ka seisukohale, et Eestis osatakse mootoreid teha küll, konkreetselt USA asjade kogemus on aga kindlasti väga nõrk. Mis omakorda otseselt ei välista nende head tegemist, meie olukorras aga eriti siis, kui tellija on ise ka asjast veidi teadlik ja viitsib tegijat valgustada täpsetest vajadustest (tolerantsid, materjalid, kivide suurused, temperatuurid, kütused jne). Loomulikult ei soovi ma siin alustada arutelu teemal, kas siis kui tellimus mootorimehele lauale viia saaksid sa mingi ime nipiga BB 6500 hj, ei saaks loomulikult, aga 1000hj tänavale tuuritamiseks saad sa siit kindlasti.
14.01.2003 at 10:50
Vanaisa
  
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ega muud polegi, kui lugesin seda juttu siin ja:
oleks imelik IMO, kui autofännaja/ehitaja oleks selline mees, et ise midagi teadma ei pea, parem on minna ja tellida ja tegija/remontnik peab kõike teadma...seda eriti juhul, kui tahad millegi muuga tegeleda, kui standardseisus auto.

Lihtsalt selline mõte tuli.


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.01.2003 at 11:05
max
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lancia:Ja mina jään ka seisukohale, et Eestis osatakse mootoreid teha küll, konkreetselt USA asjade kogemus on aga kindlasti väga nõrk. Mis omakorda otseselt ei välista nende head tegemist, meie olukorras aga eriti siis, kui tellija on ise ka asjast veidi teadlik ja viitsib tegijat valgustada täpsetest vajadustest (tolerantsid, materjalid, kivide suurused, temperatuurid, kütused jne). Loomulikult ei soovi ma siin alustada arutelu teemal, kas siis kui tellimus mootorimehele lauale viia saaksid sa mingi ime nipiga BB 6500 hj, ei saaks loomulikult, aga 1000hj tänavale tuuritamiseks saad sa siit kindlasti.
Kle, mees, anna abi... Siinsed meistrid oskavad ainult masina nuppu vajutada. Kõik muu töö pead ise ära tegema, juures seisma ja näpuga järge ajama. Vähe sellest, kivide suuruse võid öelda, aga sellega ei osata midagi peale hakata, sest kohalikel kividel pole mingeid numbeid peal. Ja nagu kuulda, keeldub mõni "spetsialist" kliendi juttu kuulamast, et "ah, mis sa ka tead". Jne, jne.
14.01.2003 at 11:18
MossOpel
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Mis kivid kui küsida tohib???
14.01.2003 at 11:28
max
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Hoonimiseks.
14.01.2003 at 11:29
Indrek
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Eriti mõttetu vaidlus, eestis saab asju teha.
Alustame sellest, et kõigepealt peab olema kliente, siis raha, siis aega ja siis veel peab klient ise täpselt teadma, mis ta tahab ja peab võtma riski, et asi võib tema raha peal ehitades joosta ämbrisse ja on nõus aina uuesti ja uuesti proovima, kuni saab valmis või siis loobub. Sellise praktilise näite põhjal tulevad vaid kogemused.
Näide:
Tahtsin oma Vettele TH700 kasti põhjal ehitada manuaalse kasti, mis vahetab kiiresti käiku, pidurdab käiguga, puudub igasugune automaatika(kick down, jne.) ja neljandaga on otsekäik, turbiin lukus nagu manuaali puhul otseühendus ilma mingi libisemiseta. Teadsin täpselt, mida tahan. Rääkisin oma soovist Atsile Ameerika Autost, oli nõus proovima asja ehitamist, kuigi ei olnud kindel, et saab asja täpselt nii valmis, nagu mina tahan. Leppisime kokku, et proovime. Leidus vaba aeg, sai alustatud. Kokku käis kast vist peale/maha oma kümme korda, sai uuritud raamatuid, skeeme jne. Lõpuks oli asi valmis, töötas nagu mina olin tahtnud. Ats sai kogemused, mina kasti jne.
Kõigepealt peab olema klient, kes soovib midagi ja siis alles võib rääkida, kas sai asi valmis tehtud või mitte. Niisama netis targutada, et midagi ei suudeta teha, on BS. Kogemused tulevad ainult läbi praktilise töö, mitte internetti lugedes ja mootoriehituse kogemusteks on kõigepealt vaja kliente, kes tevad täpselt oma soove ja annavad endale aru, et see on kallis käsitöö ja võtavad endale vastutuse, et võimalik, peab mitu korda proovima erinevaid lahendusi.
14.01.2003 at 11:41
peep
 
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Muidugi see aspekt on, et teatud tööde jaoks on vaja tehnilist baasi (seadmeid) ja neid ei teki siia mingi väikese huvgrupi survel, kuna ei tasu ära. Sinna alla kuulub kogu mootoriehituseks vajalik lihvimis/tasakaalustamis/puurimis/balanseerimis/jne. seadmestik, kui ka näiteks seesama shassi- või mootoridyno.
14.01.2003 at 11:45
kaku
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Vanaisa: Ega muud polegi, kui lugesin seda juttu siin ja:
oleks imelik IMO, kui autofännaja/ehitaja oleks selline mees, et ise midagi teadma ei pea, parem on minna ja tellida ja tegija/remontnik peab kõike teadma...seda eriti juhul, kui tahad millegi muuga tegeleda, kui standardseisus auto.

Lihtsalt selline mõte tuli.

Esiteks ei räägi ma karmide projektiautode ehitajatest, vaid inimestest kellele lihtsalt aeg-ajalt meeldib kulgeda plekist kastis, raamil, tagarataste poolt lükatuna ning kuulates V8 müdinat. :) Teiseks ei räägi ma inimestest, kes oma autost midagi ei tea ja ei suuda oma autol teha lihtsamaid hooldus- ja remonditöid.

Näiteks mootori kapitaalremonti ei pea ma lihtsaks tegevuseks. Ja kui ei ole aega/tööriistu/remondipinda/kogemusi, et seda tööd soovitud kvaliteediga teostada, siis alternatiive ei olegi. Jah, töö saab teostatud ka USA autoremonditöökodadega suheldes ja seletades, mida soovid, paraku pead siis olema tõsine kubjas ja kvaliteedikontroll. Taluma seda, et sina klient oled mõttetu mutukas samas kui mina remontija olen Suur Jumal ja teen Tohutu teene sinu raha endale võttes, samas kui lõpuks valmis tehtud asi on s*tt ja tuleb ümber teha.

Ma saan aru, et õige autofänn tunneb oma autot viimase mutrini ja oskab une pealt mootorit lahti võtta ja kokku panna, käimaksti remontida jne. Eriti kõva mees teeb ka tööristad ise ja kaevandab metalli, mis nende jaoks vaja läheb :p

Probleem on selles, et ei ole korralikku remonditöökoda, mis suudaks pakkuda normaalset teenust isegi korraliku raha eest. Odavam on Soomest endale korralikult tehtud mootor osta. Tõenäoliselt on kõige selle taga Eesti autoremondimeeste üleüldine vilets tase. Need üksikud tegijad, kes tõesti head tööd teevad on ülekoormatud ja igasugu soss-sepad võivad täiega laiutada.

Kokkuvõte: olen nõus, et tõsised fännid ehitavad kõike ise, aga see ei kummuta fakti, et siinmail ei ole võimalik isegi raha eest osta mõningaid teenuseid.
14.01.2003 at 11:53
5.0
Eesti töökojad (või nende puudumine)

Taluma seda, et sina klient oled mõttetu mutukas samas kui mina remontija olen Suur Jumal ja teen Tohutu teene sinu raha endale võttes, samas kui lõpuks valmis tehtud asi on s*tt ja tuleb ümber teha.

Need üksikud tegijad, kes tõesti head tööd teevad on ülekoormatud ja igasugu soss-sepad võivad täiega laiutada.


asi ei olegi vist nii väga USA auto põhine
sarnaseid näiteid ka kõigi teiste autodega
ja
ilmselt on see laiendatav ka väga paljudele teitsele aladele
kahjuks
14.01.2003 at 12:03
Vanaisa
  
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)

Esiteks ei räägi ma karmide projektiautode ehitajatest, vaid inimestest kellele lihtsalt aeg-ajalt meeldib kulgeda plekist kastis......
Näiteks mootori kapitaalremonti ei pea ma lihtsaks tegevuseks. Ja kui ei ole aega/tööriistu/remondipinda/kogemusi, et seda tööd soovitud kvaliteediga teostada, siis alternatiive ei olegi. Jah, töö saab teostatud ka USA autoremonditöökodadega suheldes ja seletades, mida soovid, paraku pead siis olema tõsine kubjas ja kvaliteedikontroll. Taluma seda, et sina klient oled mõttetu mutukas samas kui mina remontija olen Suur Jumal ja teen Tohutu teene sinu raha endale võttes, samas kui lõpuks valmis tehtud asi on s*tt ja tuleb ümber teha.

Ma saan aru, et õige autofänn tunneb oma autot viimase mutrini ja oskab une pealt mootorit lahti võtta ja kokku panna, käimaksti remontida jne. Eriti kõva mees teeb ka tööristad ise ja kaevandab metalli, mis nende jaoks vaja läheb :p

Probleem on selles, et ei ole korralikku remonditöökoda, mis suudaks pakkuda normaalset teenust isegi korraliku raha eest. Odavam on Soomest endale korralikult tehtud mootor osta. Tõenäoliselt on kõige selle taga Eesti autoremondimeeste üleüldine vilets tase. Need üksikud tegijad, kes tõesti head tööd teevad on ülekoormatud ja igasugu soss-sepad võivad täiega laiutada.

Kokkuvõte: olen nõus, et tõsised fännid ehitavad kõike ise, aga see ei kummuta fakti, et siinmail ei ole võimalik isegi raha eest osta mõningaid teenuseid.

Ega ma sinu juttu ei püüdnudki kummutada - see on õige, et kui vaja mingi suur töö (nt mootori kap.rem.) ära teha, siis on raskusi - aga samas kindlasti mitte ületamatuid.
Selge, et on auke (loe firmasid), kus tahetakse sulle pähe istuda ja sind lolliks teha, aga hoidu siis nendest.
Väidan, et eestis ON kohti, kus tavalise igapäevaliikuri tavalisele mootorile remonti teha... Jah rohkem pead küll asjast teadma, kui opeli omanik, aga see ju ainult kasuks?
Ja lõpuks - kunagi pole võimalik saada kõiki teenuseid, mida sooviks - ja seda mitte ainult meil...
Aga ikkagi - on ju neid "lolle", kes uskaid ostavad - seega kõik pole veel läbi :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.01.2003 at 12:06
PlyVal64
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Pärtel, tegelikult tahaks ma siin Jörmi arvamust kuulda! Kas Sa väidad, et Jörm ei oska 1000+ Hj mootorit teha, kui(teadjamad parandavad, sest neid "vahib" sealsest garaazhist siin teisigi! , kui milleski eksin): on temal pikaajaline kogemus õpipoisist vormelitiimi eesotsa välja. Isa sõitis vormelit, ehk siis ehitas, remos, arendas, forssis jne., väikemees õpipoisina kõrval. Milline know-how on tal nüüdseks tekkinud läbi vormelite ,Camaro-Irocite,Vettede, Lincide,Jeepide ja jälle kord vormelite nii tööde teostajatest kui tehnoloogiatest. Mitte ainult temal vaid kogu selle töökoja-firma meeskonnal.
Ja nii on neid seltskondasid veel ja veel, Jörm&Co. lihtsalt USA-autosid fännanud-fännavad edasi, seega vast "meie" asjale rohkem lähedal. Needsamad veokamehed, rallimehed, tsiklimehed jne., neid on PALJU!.
Pärtel ja teisedki kahtlejad(max näituseks): needsamad GAZ-51 baasil ehitet "krokodillid" kaaluvad paremad võistluskaalus 950kg, kiirendavad 0-100 km/h u. 5 sek. kruusal ja sõidavad u.160 km/h. Sellisega oleks Peebul juba tõsist rebimist stripil ... ja siis räägitkse, et ei osata mootoreid forsseerida ja autosid ehitada. Oled Sa eales veokate kapotialla piilunid ja nende ehitajatega rääkinud(sõitmist parem ei küsi)? Garanteerin, et poolest Sa aru ei saa, mis nad teinud on... ja kuidas see üldse võimalik on.
Paar aastat tagasi(u. sama aeg, kui Martin Holmes "avastas" sellised sõidukid endale ja maailmale, ehk millal see suur õppus Paldiskis oligi) olid siin miskid tavalised USA-taadid-sõjaväelased, kes juhuslikult ka Hot-Rodinduse ja dragimisega tegelenud olid. Viidi need siis vaatama veobagide sõitu ja pärast ühte garaazhi, kus selliseid tehti(ehk talu küüni, kust tuul läbi puhus). Ja ühene arvamus oli, et "see EI OLE VÕIMALIK". Ford-A ja Studede flatheade on USAs ehitatud 60 aastat, kuid selliseid tulemusi saavutavad vaid hüper-super töökojad mega$$$ eest, ehk arvasid "krokodilli" mootori ehituse hinnaks USAs u. 25 000 $. No eesti mees siis mokaotsast mainis, et tal kogu auto läinud maksma 50 000 EEK... Vat nii on lood!
14.01.2003 at 15:04
Erkki
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Mul on ka paar mõtet seoses töökodade ja lukkseppadega tekkinud. Olles igapäev kõrvust saadik selle probleemi sees, olen ma aru saanud, et vaid väga vähesed lukksepad armastavad oma tööd. Mitte, et nad ei salliks seda tööd, aga ebapopulaarne on ta küll. Parema meelega teeksid nad "puhast" tööd ja käiksid valge särgiga. Näen seda ka sellest, et kui lukksepp kõrgelt ärakoolitada st. lisaks erialasele täiendusele ka klienditeenindust ja suhtlemist õpetada ning sinna juurde ka mõni võõrkeel lisada, siis ta ei taha olla enam lukksepp. Ta hakkab otsima igat võimalust, et teha muud, "paremat", tööd. Ja kui inimese eneseteadvus on ületanud teatud piiri siis ei hoia sa teda ka palgaga kinni, olgu numbrid millised tahes. Justkui surnud ring, et remondimehest saaks hea spetsialist, on vaja teda koolitada. Kui koolitad, on oht, et saab "liiga targaks" ja läheb ära. Nagu siin eespool mainiti, need vähesed kes oskavad ja tahavad seda tööd teha, on tööga ülekoormatud ja on tüdind aina pikenevast tööde järjekorrast tema ukse taga. Ilmselt sellest ka arusaam, et lukksepp on kui jumal taevas, kuna tema jutule on raske saada. Ja on tõesti raske, sest häid mehi on väga vähe. Ja kõik tahavad ju selle hea mehe jutule saada. Ise tahaks ju ka. Mis aitaks? Või peab ootama kuni uus põlvkond peale kasvab?? Kas seegi aitab?
Teoreetiliselt peaks ju seda reguleerima kapitalismi üks printsiipidest: kui on olemas nõudlus, siis tuleb ka pakkumine? Milles siis asi, et pakkumist ei ole? Areneva turu omapära/eripära või??

Aga jah, V8-t modifitseerides saab siin vabariigis ainult endale loota. On küll mehi kes oskavad tänavasõidumootori tasemel 5+ tööd teha, aga kui mängu tulevad sõnad high performance ja dragracing modification, siis....on ainuke võimalus asi omale selgeks teha ja siis ise ära teha.
Aga, ega ma enda pärast nii palju ei põegi, mulle meeldib oma autot ikka ise teha :)

Edit: Võib-olla, et Jörm&Co saaks ka asjaga hakkama.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
14.01.2003 at 17:11
partel
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ply, asi pole vormelites, tsiklites ega krokodillides, vaid selles, et puurimis/hoonimis/tasakaalustustööd tuleb lasta välismaal teha. See ei ole minu arvates normaalne, aga ma ei süüdista kedagi, ega väida, et see ära tasub. Eks näis mis tulevik toob.
14.01.2003 at 17:30
rustang
  
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Tean vaid, et too Pärnu valge ringrajacamaro lasi mullu Soomes mootori teha ja sõita sai vaevalt pool võistlust kui kone laiali lendas.

Ehk siis välismaa iseenesest ei ole veel mingi näitaja.
14.01.2003 at 17:38
Lembit
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Erkki: ... ebapopulaarne on ta küll. Parema meelega teeksid nad "puhast" tööd ja käiksid valge särgiga.

Eks inimesed on erinevad. Ma praegu ülikonnas tööl, aga eelistaks tunkesid. :)
14.01.2003 at 17:43
PlyVal64
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel: puurimis/hoonimis/tasakaalustustööd tuleb lasta välismaal teha.
Ja ikkagi tekib mul küsimus, et kus siis Eesti NSV ajal neid töid tehti? Venemaal või kah Soomes? Ei, ikka ise. Vast lihtsalt oskajad mehed koos omade abinõudega on surnud ja enamus pinkidest EMEXisse viidud. Kuid kindlasti on midagi kusagil alles, lihtsalt pole me neid üles leidnud. Kuid reaalsus on nende tööde puhul vast see, et neid ei tasugi siin tegema hakata, kui Soome sõit pea midagi ju ei maksa ning varsti-varsti teenuste hinnad niikuinii ühtlustuvad. Mina loeks seda hoopiski normaalseks. Bussiga Tartusse sõidad ju sama raha, kuid 35 min. pikema ajaga, kui tiiburiga Helsinki kesklinna...
14.01.2003 at 17:44
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel: Ply, asi pole vormelites, tsiklites ega krokodillides, vaid selles, et puurimis/hoonimis/tasakaalustustööd tuleb lasta välismaal teha. See ei ole minu arvates normaalne, aga ma ei süüdista kedagi, ega väida, et see ära tasub. Eks näis mis tulevik toob.

Ei ole õige. Õige on see, et Soomes on lihtsam lasta teha, sest siin on neid vendi kes sellise töö korralikult ära teevad väga vähe ja nad ei reklaami ennast, keskmisest mootorikojast sa aga nende vendade kontakte ei saa.
14.01.2003 at 18:51
spark
 
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lembit:
quote:
Erkki: ... ebapopulaarne on ta küll. Parema meelega teeksid nad "puhast" tööd ja käiksid valge särgiga.

Eks inimesed on erinevad. Ma praegu ülikonnas tööl, aga eelistaks tunkesid. :)


igatsus on sarnane - labaseks labidameheks mõnel ehitusel
14.01.2003 at 19:08
tarzic
Eesti töökojad (või nende puudumine)
kuule Partel:
Üleültse mistahes custom-car`i ehitamine ja see juures mootori tuunimine, kasti tugevdamine, tagasilla ehitus jne. on fännist omaniku isiklik huvi asja vastu, iga vähegi normaalne customi tegia-omanik-ehitaja soovib ehitada omanäolist ja eistest erinevat autot, mitte kellegi teise cool`i mehe masina koopiat. Kui sa juba oled endale sellise masina (v8) soetanud, siis pead sa olema kas fänn või loll. Kui sul on tõsine huvi siis tuleb ka riske võtta, mitte loota et eestis tekib mingi müstiline koht millel nimeks "Kõikide USA Autode Täielik Remondikoda". Sellise mootori puhul ei saa ju loota eestis, et lähed opeli esindusse ja ütled mdagi taolist "Näe, opel ju ka GM korporatsiooni auto, kui te selle corsa mootori valmis saate, siis võtke minu V8 ette". Selliseid asju ei saa juhtuma, et saad suure rahakotiga lehvitada ja öelda "Tahan hästi forsitud mootorit".
Samas on eestis tõesti olemas kohad, kus V8 mootoreid forsitakse ja suht korralikult pealegi (). Siin samas saidis näed sa milliseid fanatte on meie riigis, ja mida on tehtud. Eesti on nii väike et siin ei tohiks kül patt olla nendelt meestelt nõu küsida, kui suu risti nina all on. Kui sa loomulikult mingit imet ei taha teha, mida siin eesti-maal veel mootoriga pole mitte keegi teind, siis otsi töömees, kes tahab esimene olla ja tee see ära.

14.01.2003 at 21:24
smr
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
PlyVal64: Pärtel, tegelikult tahaks ma siin Jörmi arvamust kuulda! Kas Sa väidad, et Jörm ei oska 1000+ Hj mootorit teha, kui(teadjamad parandavad, sest neid "vahib" sealsest garaazhist siin teisigi! , kui milleski eksin): on temal pikaajaline kogemus õpipoisist vormelitiimi eesotsa välja. Isa sõitis vormelit, ehk siis ehitas, remos, arendas, forssis jne., väikemees õpipoisina kõrval. Milline know-how on tal nüüdseks tekkinud läbi vormelite ,Camaro-Irocite,Vettede, Lincide,Jeepide ja jälle kord vormelite nii tööde teostajatest kui tehnoloogiatest. Mitte ainult temal vaid kogu selle töökoja-firma meeskonnal.


Hetkel vist Jörm ei loe siinset foorumit. A annan talle vihje :)
15.01.2003 at 09:57
udu
 
Eesti töökojad (või nende puudumine)
pole ju mõtet teha sellist kohta eestisse, sest foorumis on kõik mehed rääkima, et kui oleks koht siis teeks, aga kui vaja raha välja käia, siis pole kuskil kedagi.

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
15.01.2003 at 10:43
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Eesti töökojad (või nende puudumine)   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.