register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Eesti töökojad (või nende puudumine)   1 2 3 4 5  
Poster Message
Erkki
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ilmselt sinna see koer maetud ongi, et puudub reaalne/piisav nõudlus selle teenuse järele. Kui pole nõudlust, siis pole ka pakkumist.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
15.01.2003 at 11:07 Last edited 15.01.2003 at 11:07 by Erkki
peep
 
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
udu: pole ju mõtet teha sellist kohta eestisse, sest foorumis on kõik mehed rääkima, et kui oleks koht siis teeks, aga kui vaja raha välja käia, siis pole kuskil kedagi.

Nii see on...
15.01.2003 at 11:11
urmas
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Eesti töökodades hiilivad jah ainult õlised tondid ja tellijat üllatatakse ainult remorahade suurusega, aga väljamaal on kõik oluliselt parem ja roosam ja õhk on puhtam ja rohi rohelisem.
15.01.2003 at 11:51
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Mustang GT 94: Eesti töökodades hiilivad jah ainult õlised tondid ja tellijat üllatatakse ainult remorahade suurusega, aga väljamaal on kõik oluliselt parem ja roosam ja õhk on puhtam ja rohi rohelisem.

dünaamiline tasakaal
15.01.2003 at 12:33
partel
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
tarzic: kuule Partel:
Üleültse mistahes custom-car`i ehitamine ja see juures mootori tuunimine, kasti tugevdamine, tagasilla ehitus jne. on fännist omaniku isiklik huvi asja vastu, iga vähegi normaalne customi tegia-omanik-ehitaja soovib ehitada omanäolist ja eistest erinevat autot, mitte kellegi teise cool`i mehe masina koopiat. Kui sa juba oled endale sellise masina (v8) soetanud, siis pead sa olema kas fänn või loll. Kui sul on tõsine huvi siis tuleb ka riske võtta, mitte loota et eestis tekib mingi müstiline koht millel nimeks "Kõikide USA Autode Täielik Remondikoda". Sellise mootori puhul ei saa ju loota eestis, et lähed opeli esindusse ja ütled mdagi taolist "Näe, opel ju ka GM korporatsiooni auto, kui te selle corsa mootori valmis saate, siis võtke minu V8 ette". Selliseid asju ei saa juhtuma, et saad suure rahakotiga lehvitada ja öelda "Tahan hästi forsitud mootorit".
Samas on eestis tõesti olemas kohad, kus V8 mootoreid forsitakse ja suht korralikult pealegi (). Siin samas saidis näed sa milliseid fanatte on meie riigis, ja mida on tehtud. Eesti on nii väike et siin ei tohiks kül patt olla nendelt meestelt nõu küsida, kui suu risti nina all on. Kui sa loomulikult mingit imet ei taha teha, mida siin eesti-maal veel mootoriga pole mitte keegi teind, siis otsi töömees, kes tahab esimene olla ja tee see ära.


Veelkord, ma ei räägi "forssimisest" vms (sellest ei hakka unistamiagi), vaid puurimistest/hoonimisest/tasakaalustamisest. Ma ei arva, et igal fännil peaksid vastavad tööpingid kodugaraazhis olema.

Järelikult minnakse Soome, kogu lugu...
15.01.2003 at 13:22
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel: Veelkord, ma ei räägi "forssimisest" vms (sellest ei hakka unistamiagi), vaid puurimistest/hoonimisest/tasakaalustamisest. Ma ei arva, et igal fännil peaksid vastavad tööpingid kodugaraazhis olema.

Järelikult minnakse Soome, kogu lugu...


Ei taha küll rohkem vaielda, aga kui mälu ei peta siis sina ise ütlesid, et ka kõige kõvemad kiirendusriistad käivad pöördese tühised 8k, mis sisuliselt ei nõu veel mingit erilist tasakaalu ja selleise tasakaalustamisega saab hakkama iga mootorimees Eestis, kes vähemalt ühe võidusõidumootori teinud. Aru ma ei kuule mis ulme tasakaalust sa selliste pöörete juures räägid. Kui räägiksid mingist V8 riistast mis käib 15k pöördesse ja siis ütleksid, et Eestis ei leia vanda kes vända väga hästi tasakaalu saab, oleks sinu jutul ilmselt mõte sees. Puurimisi ja hoonimisi tehakse sammuti, mis sulle nende juures ei meeldi?
15.01.2003 at 15:57
QRX
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lancia:
quote:
partel: Veelkord, ma ei räägi "forssimisest" vms (sellest ei hakka unistamiagi), vaid puurimistest/hoonimisest/tasakaalustamisest. Ma ei arva, et igal fännil peaksid vastavad tööpingid kodugaraazhis olema.

Järelikult minnakse Soome, kogu lugu...


Ei taha küll rohkem vaielda, aga kui mälu ei peta siis sina ise ütlesid, et ka kõige kõvemad kiirendusriistad käivad pöördese tühised 8k, mis sisuliselt ei nõu veel mingit erilist tasakaalu ja selleise tasakaalustamisega saab hakkama iga mootorimees Eestis, kes vähemalt ühe võidusõidumootori teinud. Aru ma ei kuule mis ulme tasakaalust sa selliste pöörete juures räägid. Kui räägiksid mingist V8 riistast mis käib 15k pöördesse ja siis ütleksid, et Eestis ei leia vanda kes vända väga hästi tasakaalu saab, oleks sinu jutul ilmselt mõte sees. Puurimisi ja hoonimisi tehakse sammuti, mis sulle nende juures ei meeldi?
V8 vända tasakaalustamine on teine teema, kui R4 või R6 vända oma. Seda teemat on juba uuritud ja eestis EI saa tasakaalustada V8 vänta, et see taluks 6k+ pöördeid! Kuni 6k ja hetkeliselt üle selle piiri kannatavad põhimõtteliselt kõik tehase ja järelturu vähegi korralikemate tegijate tooted ilma finetuning'ut tegemata!
15.01.2003 at 16:10
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
QRX: V8 vända tasakaalustamine on teine teema, kui R4 või R6 vända oma. Seda teemat on juba uuritud ja eestis EI saa tasakaalustada V8 vänta, et see taluks 6k+ pöördeid! Kuni 6k ja hetkeliselt üle selle piiri kannatavad põhimõtteliselt kõik tehase ja järelturu vähegi korralikemate tegijate tooted ilma finetuning'ut tegemata!


Äkki räägid lähemalt, mis on põhimõtteliselt erinev V8 ja R4 vända tasakaalustamisel ja siis räägime edasi.
15.01.2003 at 16:13
QRX
Eesti töökojad (või nende puudumine)

Põhiline erinevus tuleb sellest, et R mootori vänt tasakaalustatakse oma tsentri suhtes neutraalseks, e. tsenrifugaaljõu nullpunkt, mis tekib pöörlemisel, peab vastama vända raamkaelte ristlõike möttelise tsentriga. Teema ilma erilise keemiata, kuna vändaga kaasaskäiv lisakola (kolvid, kepsud ja muu pudi) on vända lõppfaasides alati kaaluliselt võrdselt vastas pooltel, ehk näit. R4 kaks kolbi-kepsu-pudi ülemises surnud seisus ja kaks kolbi-kepsu-pudi alumises surnud seisus. Sama keskfaasides. V8 vänta ei tasakaalustata enda suhtes neutraali, vaid kaalutakse ära komplekt kaasaskäivat kola (kolb, keps, rõngad, sõrm) arvutatakse läbi vastavalt mootori tüübile (sisemiselt tasakaalustatud vändaga - väliselt tasakaalustatud vändaga) pannakse pinki vastavalt puhas vänt või vänt koos dumperi ja flexplate'ga ning tasakaalustatakse vänt õieti "viskama"! Tahad veel täpsemalt, kirjuta privasse, praegu pikemalt ei viitsi!

15.01.2003 at 16:34
partel
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lancia:
quote:
partel: Veelkord, ma ei räägi "forssimisest" vms (sellest ei hakka unistamiagi), vaid puurimistest/hoonimisest/tasakaalustamisest. Ma ei arva, et igal fännil peaksid vastavad tööpingid kodugaraazhis olema.

Järelikult minnakse Soome, kogu lugu...


Ei taha küll rohkem vaielda, aga kui mälu ei peta siis sina ise ütlesid, et ka kõige kõvemad kiirendusriistad käivad pöördese tühised 8k, mis sisuliselt ei nõu veel mingit erilist tasakaalu ja selleise tasakaalustamisega saab hakkama iga mootorimees Eestis, kes vähemalt ühe võidusõidumootori teinud. Aru ma ei kuule mis ulme tasakaalust sa selliste pöörete juures räägid. Kui räägiksid mingist V8 riistast mis käib 15k pöördesse ja siis ütleksid, et Eestis ei leia vanda kes vända väga hästi tasakaalu saab, oleks sinu jutul ilmselt mõte sees. Puurimisi ja hoonimisi tehakse sammuti, mis sulle nende juures ei meeldi?
Vaata - on olemas selline asi nagu kolvi liikumise kiirus. Ja suurtel mootoritel on need numbrid vähe teistsugusemad, kuna kovikäik on pikem. Näiteks Lauri või Erkki mootori kolvid liiguvad 7000 pöörde juures kiiremini kui F1'l 19000 p/min.

Teine põhiline "pöördepiiraja" on klapiajam. Jne, pikk jutt..

Võistlusmootorid jäävad 7500-9500 pöörde kanti, vaid kompressoriga metanoolimootorid ületavad 10K piiri. Ja nendesse Top Alcohol autodesse loobitakse uusi mootoreid nagu lõkkesse küttepuid. Võidab see, kellel on rohkem mootoreid. :)

Tänavamootorit pole mingit pea vajadust üle 6000 lasta. Aga kui mootor parasjagu juppideks laiali, siis võiks ikkagi tasakaalu ajada ka siis kui hetkel selle järgi vajadus puudub.
15.01.2003 at 18:28
max
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
udu: pole ju mõtet teha sellist kohta eestisse, sest foorumis on kõik mehed rääkima, et kui oleks koht siis teeks, aga kui vaja raha välja käia, siis pole kuskil kedagi.
...et inimesed tassiksid siis endiselt Soome on kola? :)

Kriitlise soovijate massi puudumine on tõenäoline küll ...vähemalt hetkel.
15.01.2003 at 20:09
udu
 
Eesti töökojad (või nende puudumine)
ok, well kui Eestis oleks selline koht?
käsi püsti, kes oleksid kliendid?

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
15.01.2003 at 20:14
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Palju ülemiste võllidega Vette mootor pöördesse lastakse? Kas Eestis on mõni?
15.01.2003 at 20:31
peep
 
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lancia: Palju ülemiste võllidega Vette mootor pöördesse lastakse? Kas Eestis on mõni?

Siis LT5 mootoriga C4 (ZR1 option)

1990-1992 375 hp @ 6,000 rpm
1993-1995 405 hp @ 5,800 rpm

Eestis ei ole selliseid ühtegi.

Aga klapiajamiga pole see pöörete teema eriti seotud, suure töömahuga mootori puhul jääb asi ikka kaante voolavuse taha.

Näit. minu LT4 kloon annab jõudu 6200-6300 pöördeni ja piiraja on 6500 peale pandud. Kui mul oleks kangemad kaaned ja klapivedrud ning nukk siis stock bottom end kannatab kuni 7000 rpm ilma igasuguse täiendava balanseerimiseta. Aga sealt edasi hakkavad suht. nobedalt kepsud külje pealt välja turritama kui shortblocki ei upgrade.:D
16.01.2003 at 00:11
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
peep: Aga sealt edasi hakkavad suht. nobedalt kepsud külje pealt välja turritama kui shortblocki ei upgrade.:D

Mis ei ole tasakaalu vaid kepsu-kolvi liigse kaalu teema.
16.01.2003 at 00:28
peep
 
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
Lancia: Mis ei ole tasakaalu vaid kepsu-kolvi liigse kaalu teema.

Nojah kumb oli enne kas muna või kana, st. kas on kolvid liiga rasked või on kepsud/vänt/laagripukid liiga vedelad.;) Pole küll eriti silm punnis uurinud aga minu mäletamist mööda pole performance kolvid eriti palju kergemad, võin muidugi eksida.

Aga tehase mootor pole ka kindlasti eriti pädevalt balanseeritud.
16.01.2003 at 00:36
Lancia
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ma küll hetkel ühtegi head linki ei hakanud otsima, aga kui keps on tulnud värsket õhku hingama, saab tema murdumise järgi suht täpselt teada selle põhjuse.
16.01.2003 at 00:44
Lembit
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
peep: Nojah kumb oli enne kas muna või kana, st. kas on kolvid liiga rasked või on kepsud/vänt/laagripukid liiga vedelad.;)
Kas oskad kirjeldada teoreetiliselt, mis juhtub kepsuga, kui väntvõll tasakaalust väljas on? - ehk miks see keps siis värske õhu kätte tuleb.
Kui vänt on tasakaalust väljas ja raamsaaled laiali lähevad - saan aru. Selge see, et kui 8000 pöörde pealt raamsaaled laiali lähevad, siis on ka kepsud küljepealt väljas, aga vist mitte ilma väntvõllita.
Kas tead ka mõnda mootorit, millel liigse põõrde tõttu enne kepsusaalet raamsaale ära tõmbas?
16.01.2003 at 01:21
peep
 
Moderator
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ma ju ei väidagi, et tasakaalustamatuse pärast keps välja tuleks. Vaid seda, et kui väntmehhanism oleks piisavalt tugev (ja osadel mootoritel on ta tugevam kui teistel) siis ei põhjustaks kolvi/kepsu kaal asja lagunemist. Ehk kas on kolvid/kepsud liialt rasked või on ülejäänud konstrunn liialt nõrk ? Muna või kana ?:)

BTW. ma ei ürita isegi sellist nägu teha, et oleksin mingi suur mootorispets, pole ise eriti mootorite ehitamisega tegelenud ehk jätan "sügavama" arutelu targematele.:D
16.01.2003 at 01:25 Last edited 16.01.2003 at 01:31 by peep (Moderator)
tarzic
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
partel:
quote:
tarzic: kuule Partel:
Üleültse mistahes custom-car`i ehitamine ja see juures mootori tuunimine, kasti tugevdamine, tagasilla ehitus jne. on fännist omaniku isiklik huvi asja vastu, iga vähegi normaalne customi tegia-omanik-ehitaja soovib ehitada omanäolist ja eistest erinevat autot, mitte kellegi teise cool`i mehe masina koopiat. Kui sa juba oled endale sellise masina (v8) soetanud, siis pead sa olema kas fänn või loll. Kui sul on tõsine huvi siis tuleb ka riske võtta, mitte loota et eestis tekib mingi müstiline koht millel nimeks "Kõikide USA Autode Täielik Remondikoda". Sellise mootori puhul ei saa ju loota eestis, et lähed opeli esindusse ja ütled mdagi taolist "Näe, opel ju ka GM korporatsiooni auto, kui te selle corsa mootori valmis saate, siis võtke minu V8 ette". Selliseid asju ei saa juhtuma, et saad suure rahakotiga lehvitada ja öelda "Tahan hästi forsitud mootorit".
Samas on eestis tõesti olemas kohad, kus V8 mootoreid forsitakse ja suht korralikult pealegi (). Siin samas saidis näed sa milliseid fanatte on meie riigis, ja mida on tehtud. Eesti on nii väike et siin ei tohiks kül patt olla nendelt meestelt nõu küsida, kui suu risti nina all on. Kui sa loomulikult mingit imet ei taha teha, mida siin eesti-maal veel mootoriga pole mitte keegi teind, siis otsi töömees, kes tahab esimene olla ja tee see ära.


Veelkord, ma ei räägi "forssimisest" vms (sellest ei hakka unistamiagi), vaid puurimistest/hoonimisest/tasakaalustamisest. Ma ei arva, et igal fännil peaksid vastavad tööpingid kodugaraazhis olema.

Järelikult minnakse Soome, kogu lugu...


Kui jutt lihtsalt mootori hoonimisest ja vända lihvimisest ning puurimisest ja tasakaalustamisest, siis ei tohiks ju küll probleemi olla. Õpin ise EPMÜ (EPA) tehnikateaduskonnas ja meie mootorite remondi instituudi hallipäised-sinininalised vanamehed, kes seal viimased 50 aastat töötanud on suudavad taastada ja remontida igasuguseid ime mootoreid. Neil on stendis olemas töötav GMC sõjaaegne V8 millele isegi kolvid said ise tehtud, samuti on lamavad mootorid, 26-aasta 3 silindriline fordi mootor jne. jne. jne. Kõi kasjad töötavad ja on õppematerjaliks, Seal nad remondivad ka kõigi sooviate mootoreid ja teevad muid imesi. Tehnika poolest on olemas kõik, mis veneajal võimalik oli. Need vanakesed on tõelised fanatid, kes suudavad ka kõvera vända sirgu kiskuda. Lihtsalt, kui oled mootorite kohapealt väga kodus ja aastakümneid seda tööd teinud, siis teed mistahes töö ära.

NB! Mu arvamus hakkab juba veendumuseks muutuma, et Partel on lihtsalt põhimõtteline vaidleja.
16.01.2003 at 20:29
partel
  
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Aitäh, sain asjale pihta ja rohkem küsimusi ei ole...
16.01.2003 at 21:32
Lembit
Eesti töökojad (või nende puudumine)
quote:
tarzic: Õpin ise EPMÜ (EPA) tehnikateaduskonnas ja meie mootorite remondi instituudi hallipäised-sinininalised vanamehed, kes seal viimased 50 aastat töötanud on.

Kas oskad mõne nime/numbri ka anda, uuriks, mis seadmeid meestel on
17.01.2003 at 00:21 Last edited 17.01.2003 at 02:13 by Lembit
vkx
 
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Hehh, nagu tellimise peale! Just hakkasin sirvima viimast Mopar Muscle ajakirja ja seal lugu koos piltidega ja selgitustega V8 balanseerimisest, kolvid, kepsud, väntvõll, rõngad, saaled, jne. Ajakiri saadaval hästivarustatud ajalehekioskitest ja vist peaks Ehitajate tee Alexela tanklas ka üks või kaks tükki neid veel alles olema, hind 98.-EEKi.
17.01.2003 at 01:24
max
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Loe läbi ja kui viitsid, anna märku, kas oli ka midagi asjalikku.
17.01.2003 at 11:35
Lembit
Eesti töökojad (või nende puudumine)
Ostsin, lugesin, kokkuvõte:
V8 internal balancingu jaoks bobweighti kaal:
Pool selle vändakaela külge käivast mittepöörlevast massist ja kogu pöörlev mass (ehk siis üks kolb, üks sõrm, ühed rõngad, üks terve keps + üks kepsu alumine pool, kahed saaled).
External balancingut kasutatakse nendel juhtudel, kui väntvõlli vastukaalul ei ole internal balancingu jaoks piisavalt materjali.
Alati on eelistatud internal balancing, aga mõnedes situatsioonides läheb liiga kalliks.
18.01.2003 at 16:49
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Eesti töökojad (või nende puudumine)   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.