register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2003   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
peep
 
Moderator
Speedest 2003
Minu arusaamist mööda toimub registreerimine Bikersis eelmisel õhtul, kus iga osaleja täidab ankeedi ja tasub osavõtutasu. See neti regamine on vaid vabatahtlik infoandmine, et kes plaanib osaleda. Asi abiks publikuhuvi suurendamiseks...
20.05.2003 at 16:31
forced2race
Speedest 2003
Go , Ply !!!!!!!!!!!!!!
Keep'em up !!!!!!!!
Tõesti , Oluline mitte võit vaid osavõtt ...
Isegi kui sa kaotad mingile suprale või civikule omas Vette-s , see ei oma mingit tähtsust . Me ju teame tõelise Difference-i .
So , make our day . Tule ja uhkesta . Me naudime :)

____________________________
Save The Wave (vette 91 )
20.05.2003 at 18:21
Heiti
Speedest 2003
Kuna sel nädalavahetusel on meil siin kohaliku tähtsusega üritus (Põlva päevad)jääb Speedest seekord vahele.Hea meelega tuleks Ply üleskutsega kaasa aga pole võimalik,tarvis ka pereringis natuke olla.
Tapal on kaks Vettet kindlasti kohal ja mina isiklikult üritan sõita ka.
20.05.2003 at 18:33
Demonike
Speedest 2003
Palun-palun-palun, kõikidest SE lehega-seotud APSAKATEST mulle ehk veebluuserile teada anda, siit leian need ehk kogemata :)

Minu email on mitmel lehel all olemas.
Üldse tahaks siinsete "süsteemikutega" veidi vestelda, et kuidas kõige operatiivsemalt tulemused üles saada jne.

Ehk viitisb keegi minuga sel teemal vestelda, kutt@smilegroup.ee
20.05.2003 at 18:34
JustMe
Speedest 2003
Mootorite Maailmas kuulutas , et kohal on ka nimekad külalised Soomest. on see tõsi et on oodata midagi huvitavat või niisama fake reklaam???
20.05.2003 at 00:11
partel
  
Speedest 2003
Vähemalt eelmine aasta käinud super-street Valiant'i rahvas oli küll publikuarvust sillas ja lubas tagasi tulla..

____________________________
_
20.05.2003 at 00:50
jyrki
Speedest 2003
I must have been building my car too much; I didn't understand that the Speedest is already next weekend! I thought there was still one week and had plans of coming there, but now I can't make it since I have the paint job next friday/saturday.
21.05.2003 at 08:41
peep
 
Moderator
Speedest 2003
But as you have made plans anyway, come to Tapa - we need some experts of beer drinking !
21.05.2003 at 09:33 Last edited 21.05.2003 at 09:54 by peep (Moderator)
foke
 
Speedest 2003
quote:
PlyVal64: Aga selle võimalikkuseks teeks üleskutse, et kõik vähegi häält ja kiirendust omavad USA-autod kindlasti sõitma tuleksid. Ega ainult Lauri, Erkki, Peebu ja Avo poole vaadates meile südamelähedast autokultuuri ei promo. Kuramuse nukker on, kui õigete autode klassis saab sõitma vaid 2 Lõuna-Eesti Vettet, needki südametunnistusele koputamisega.
Ja see üleskutse puudutab igasuguseid kollaseid, punaseid, siniseid ja rohelisi jne. muskelautosid + vähegi näitamist-sõitmist kannatavaid peresedaane a`la Impala SS jne.

Ply, ma ei taha kuidagi su mõtte sisu ümber lükata.. aga sa ju tead, kus me elame - väga paljud kohaletulnud vaatavad asju läbi oma prisma. Ehk siis bemm on ikka kuri.., vaata seda kadetti, kus ikka liigub.., uuhh.., tase porsche.., hullult kõva audi....... ja siis need mõttetud ameeriklased, mõelda vaid vette ja saab golfilt pähe, hähh.., on küll "tase" fire sul - sittagi ei liigu, endal mingi vähemalt 4-liitrine mootor... mõttetud kolakad bensuröövlid jne jne. Pean tunnistama, et rahvaseas ringi liikudes on küll usaraua ainuke reklaam Lauri või Erkki auto e. AUTO, MIS ON KA KIIRE!!! Ülejäänud on naeruvääristamiseks.. vähemalt üritusel, kus selgitatakse kiireim!!! Kurb.

21.05.2003 at 09:59
peep
 
Moderator
Speedest 2003
Mis Sa nutad ? Kiire auto ehitamine on alati raha ja töömahukas, olenemata auto päritolumaast. Ehk kui keegi suudab kiiresti sõita, siis ühtviisi on see :hail 'i väärt.

Momendi seisuga on riigi stripil kiireima auto ehitamine ainult prioriteetide ja kättevõtmise küsimus, tase ei ole veel nii kõrge ehk mutrivõtmed kätte, rahakott letti ja tuld ! Kui ma oma autot ehitasin, siis oli eesmärk enam-vähem sinnakanti ja see ka õnnestus aga tollal oli see loomulikult üldse lapsemäng.
21.05.2003 at 10:09
Vanaisa
  
Moderator
Speedest 2003
Noh, Peep, sul ju ruumi minna küll ja veel.
Alati väike nitrolaks abiks - see vast sinu omale kõige lihtsam modi...
ah jaa, "vana hea" käigukangi tuuning ka abiks :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
21.05.2003 at 10:15
aivoha
 
Speedest 2003
quote:
JustMe: Mootorite Maailmas kuulutas , et kohal on ka nimekad külalised Soomest. on see tõsi et on oodata midagi huvitavat või niisama fake reklaam???


Paraku on tulemas soomlane Toyota Starlet-iga, mis idi olema väidetavalt 9 sek auto.

Täpsustuseks, et auto on 1,3 l 16v turboga. Liimkattega rajal oli aeg 9,972
21.05.2003 at 10:15 Last edited 21.05.2003 at 10:19 by aivoha
foke
 
Speedest 2003
quote:
peep: Mis Sa nutad ?
Mis ma nutan? heh.. sümpaatne folkloor:)

Selgitan siis uusti, mida tahtsin öelda.

Ply: Ega ainult Lauri, Erkki, Peebu ja Avo poole vaadates meile südamelähedast autokultuuri ei promo. Ja see üleskutse puudutab igasuguseid kollaseid, punaseid, siniseid ja rohelisi jne. muskelautosid...

foke: ...ja siis need mõttetud ameeriklased, mõelda vaid vette ja saab golfilt pähe, hähh.., on küll "tase" fire sul - sittagi ei liigu, endal mingi vähemalt 4-liitrine mootor... mõttetud kolakad bensuröövlid... rahvaseas ringi liikudes on küll usaraua ainuke reklaam Lauri või Erkki auto e. AUTO, MIS ON KA KIIRE!!! Ülejäänud on naeruvääristamiseks..

Ma ei räägi siin auto kiireks ehitamisest, räägin USA-autode promost. Promoks sobib rohkem igapäevane liikumine linnavahel, usakate kokkutulek, special cruis jne, mitte jõuproov, kus kotti saadakse, thats it.
21.05.2003 at 10:59
jyrki
Speedest 2003
Soini's Starlet may raise some eyebrows.
21.05.2003 at 11:00
Taavi
Speedest 2003
See Starlet peaks siis selline välja nägema:

21.05.2003 at 11:14
ICE
  
Speedest 2003
Foke: seda eelpool kirjeldatud juttu räägivad ainult asjatundmatud inimesed ja see peaks küll täitsa külmaks jätma ju! Tähtsaim on et ise oled rahul kuna teadjamad inimesed on kursis usakate potensiaaliga(isegi kui see potensiaal hetkel veel kasutusel ei ole) ja seda teame me ka kõik et ega raha puuotsas kasva.
21.05.2003 at 11:28 Last edited 21.05.2003 at 11:28 by ICE
aivoha
 
Speedest 2003
quote:
Taavi: See Starlet peaks siis selline välja nägema:




Yep. See on seesama auto.
21.05.2003 at 11:29
PlyVal64
Speedest 2003
Foke, siinkohal mõtlesin mina autosid, mis ei peagi võitma, kuid mis iga vähegi autodest arusaaval noorelgi rullaril suu vesiseks ajab. Ja need oleksid, lähen siis seekord veidi isiklikuks(vabandage, kui suudate:)): Georgi kollane Fire, 5,0 ja Urmase kompressoriga Stang, Kristjani imeilus uunikum-Stang, Hannes teiste autodega, Mailis võiks rahulikult sõita, Corvuse Vette loomulikult, ühte teatud liiki Impalat ma ennist ka mainisin, Andrese Stang. Toda LeMansi asja kah vaatame, mõni teinegi selline kena laev võib ju ka olla.
Asi lihtne, showd burnoutimisega suudavad rahvale teha vaid võimsad automaadiga RWD-autod. Peale meeletut suitsupilve ja räiget möirgamist on noorel rullaril täiesti savi, kumb võidab. Meelde jääb USA-raua räme power.
Iseenda haletsemine ongi suurim viga, mida teha. Too linnapeal cuisimine ei ärata kelleski mingitki tähelepanu. Seda võid saada siis, kui tipptunnil liikluses 30 autoga otseselt sigatsed ja Delfi või TV politseikülgedele satud. Ja on neid cruise ju nähtud, hää, kui 10 autot kokku saab ja siis on kah ühel häda ja teisel kiire ja kolmandal ...
Ah et mida mina teen ja kus Ply on? Mina hoian mikrit ja püüan kõvahäälselt, kuid kõikide suhtes viisakalt(on loodetavalt paranemist märgata), sedalaadi autokultuuri samamoodi omast vabast ajast promoda. No ja Ply ise osales niipaljudel üritustel, milleks mina võimeline olin ja auto sõitmist-näitamist kannatas.
Samamoodi CTree team ajab ju dragimise asja. Autod neil laiali, tuleb tegeleda siis muudmoodi promoga.

Ja nüüd kõik kirjeldatud autode omanikud kooris, miks ei saa, ei või, ei tohi ja ei taha...
21.05.2003 at 11:35
ICE
  
Speedest 2003
Ply: ära siis palun liiga usakate keskne ole ja kui on ikka normaalne riis või euro siis paluks mitte posit. kommentaaridega kitsi olla :D
Ise jumaldan kõigi mandriosade masinaid millesse on aega ja armastust investeeritud, rääkimata rahast. Ei ole ainult kindla maakeskne...
21.05.2003 at 11:44
urmas
Speedest 2003
quote:
PlyVal64: Urmase kompressoriga Stang
Tänan tähelepanu eest. Olen sel kevadel olnud raskelt tööga hõivatud ja käin kodus ainult magamas ja ühte asja tegemas. Stangi olen vaid ühe korra saanud käivitada. Ei taha midagi lubada.
21.05.2003 at 11:46
Erkki
  
Speedest 2003
Küsimus aivoha'le või teab ehk keegi veel:
Et kuidas on sellel aastal lahendatud võistlusautode ja tehnilise boksi paiknemine?? Palju nendeks toiminguteks ruumi on?

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
21.05.2003 at 12:08
foke
 
Speedest 2003
quote:
PlyVal64: Foke, siinkohal mõtlesin mina autosid, mis ei peagi võitma, kuid mis iga vähegi autodest arusaaval noorelgi rullaril suu vesiseks ajab. Peale meeletut suitsupilve ja räiget möirgamist on noorel rullaril täiesti savi, kumb võidab. Meelde jääb USA-raua räme power.
Ok, ma väga tahaks, et see nii on, kuid käi seal "vähegi autodest arusaavate noorte rullarite" vahel ringi ja kuula, mis nad arvavad sellest "rämedast powerist" - räme power on sellel autol, mis esimesena üle joone jõuab. Nõustun, et Impala või Le Mans ei peagi kiiresti liikuma (ka laia publiku silmes), aga need eelpool loetletud isendid on laia enamuse jaoks "sportautod" ja mingist muskelautost pole ta kuulnudki, veelvähem huvitab teda nende autode kultuuriline ja ajalooline taust.
Ja usu, järgmine kord, kui ta mõnd väga kena ja tip-top korras ameeriklast linnavahel kohtab, teatab ta rõõmsalt: "Mõttetu t..pikendus, isegi tavaline golf liigub paremini!" (---) Mõistad, mida ma tahan öelda. Seda foorumit külastavad inimesed muidugi tunnevad siirast headmeelt nähes rajal "omi", võidab ta siis või mitte (parem, kui ikka võidaks;)), samas ei saa maailma vaadata silmaklapid peas ja pimesi uskuda, et see, mida meie asjas näeme, ka kõigile teistele samamoodi teadvusse jõuab...

Muidugi see seisukoht on samuti minu silmaklappide avatuse tasemel minu isiklik ja võib osutuda lootusetult valeks :):):)

foke@loodab_isegi_et_eksib
21.05.2003 at 12:14
partel
  
Speedest 2003
Eks inimene õpib. Mitte eriti ammu arvasin, et Ferraridel on hea kiirendus, et 500 hj on võimas mootor, 7-liitrine suur jne.

Asja uurides sain siiski neist eksiarvamustest lahti. :)

____________________________
_
21.05.2003 at 12:26
PlyVal64
Speedest 2003
quote:
urmas:
quote:
PlyVal64: Urmase kompressoriga Stang
Tänan tähelepanu eest.
Seda ma teadsin, Sinu auto oli lihtsalt näiteks, kui edevast ja heast kaasaegsest USAkast:) No ja eks laiali autosid on ju ka: Jaanus, Kert kuuldavalt, Märteni Camaro viimati veel ja eks neid on rohkemgi.

DC ICE, USA-raua omanikud ei lasegi oma suures laiskuses liiga selle kesksed olla. Lisaks on mitteusakaid küllaga, mis igati kiitust ja tähelepanu väärivad. Või siis on nende roolis mehed, kes igati "tegijad" hobiautonduses on. Kõik ei peagu ju õigete autodega sõitma. Lisaks ei kujuta hästi ette F-bodyga sprinti või rahvarallit sõitmas. Iga ala jaoks omad autod.

Aga nüüd minu mõtteid seoses drag-racemise, Speedesti ja USA-rauaga. Seda, et Aivo&Co Tallinnas sellise võimaluse pakuvad, tuleb ära kasutada. Päris õige drag see ju polegi, rohkem tõsine show-üritus igati pädevate auhindade ja meedia tähelepanuga.
Kuidas seda siis saaks USA-raua omanikud enda kasuks pöörata. Kõigepealt aktiivne eelregamine, et võimalikult vähe kahes suuremas klassis mingit suvalist toodangut oleks. Suprad võib ju kah pool-usakateks lugeda, nende ostjate sihtgrupp ja ehituslik omapära on ju ainult sellele mandrile olnud suunatud. Võtame, et 60st autost võiks 20-25 rahulikult need õiged olla. Ütleme ideaalis 20 Eestist ja 2-3 Soomest, ülejäänud Lätist-Leedust. Klasside võitmise jätame kindlasti Erkki, Lauri ja soomlaste pärusmaaks. Kahtlust ei ole, millised autod kõige kiiremad on:):)
Mida nüüd ülejäänud siis teha saaksid. Ütleme 1-2 korralikku ajasõitu ja edasi rahvale tõsist showd. Alustame kuludest, sest enamus ju niigi Tallinnlased. Tartusse sõitmine maksab ja mitte vähe. Arusaadav, et seal autosid vähem ja pole eriti ka kellegi ees esineda. Aga autosid on näha ka seal. Tallinnas võiks ülejäänud hulk sama raha investeerida osavõtutasusse ja laenata meie kogukonna hulgast autole taha alla tavalised kitsad plekkveljed. Vanu rehve peaks leiduma kõigile, mida töökojad hääl meelel tasuta ära annavad. Too 100EEK, mis paigaldus maksab, ei löö kedagi maha Tartu otsa benakuluga võrrelduna. Ja siis burnoutida nende pasteldega niipalju, et need pauguga lõhkeksid. Vähe võimsamate mootorite ja sillablokiga võib teha 402m burnouti, teistega siis lühemalt. Mis arvate, kas vaadatakse susisevat turbo-Hondat või sellist autot? Effekstuse mõttes võib ju ka sumpad alt lahti kruvida. Kes eelmine suvi Tartu 2.etapil olid mäletavad, kuidas rahvas Jussi Valiandi ülipikale burnoudile kaasa elas:)
Ühesõnaga, tuleb lasta fantaasial lennata ja USA-raua eelised üheselt inimestele ja jõuetute abimootoritega(dragi mõistes, mitte tänavaliikluseks) riiside omanikele selgeks teha. Need viimased võivad ju endale pikajalgsed tantsutüdrukud kaasarabada, kuid needki tuleb sinisesse suitsu uputada ... ja siis "käest ära võtta"! No ja piisava arvukuse korral jõuavad paremad siiski elliminaatorisse, kus võib jälle vähe tõsisemalt spordiga tegeleda ja stagemisel vastast "peetida".

Ply@tuletab meelde, et USA drag-racingust on vaid 50% sport. Ülejäänu on puhas show eheda raha nimel.
21.05.2003 at 12:38 Last edited 21.05.2003 at 12:42 by PlyVal64
Astro SS
Speedest 2003
Minu meelest on *tavalise rahakotiga* harrastajatel drag racing siiski puhas meelelahutus, kuna tõsiste tegijate * võitjate* hulka nii kui nii asja ei ole.
Ise üritan tulla ka oma Tercel 4WD-ga puhtal sellepärast, et publikule vaheldust pakkuda ja ise sõitu nautida. Minu 1,6 mootori ja 16,5 sekundiise ajaga saab sõitu ainult nautida, mitte higistades võidelda.
Tähtis,et publik ja ise jääks üritusega rahule.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
21.05.2003 at 12:57
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2003   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.