register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0   1 2 3 4  
Poster Message
PlyVal64
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
OT., kuid siiski rahast, autospordist, autodest ja hobist.
Praegu andsin järgmisele MosseLiiga mehele kleepsud kätte. Mees sõitis maja ette E-klassi Mersuga. See on teenindusauto ...
Vat nii tuleb hobisse suhtuda. Ja siis räägime, et raha pole. On aga targad ei investi seda mõtetusse, nagu "pilusilma" või rahvaauto kiiremaks ehitamisse. Tulemust ju ei ole nii ehk naa:D
07.10.2003 at 16:37
devilc
Moderator
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Ah, lõppkokkuvõttes igaühe enda asi, mis ta oma rahaga teeb.
07.10.2003 at 16:44
Indrek
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
devilc: Ah, lõppkokkuvõttes igaühe enda asi, mis ta oma rahaga teeb.

Täpselt õige järeldus. :)
Aga siin oli vahepeal ka natuke teemaks teiste, s.t. potensiaalsete sponsorite raha.
07.10.2003 at 17:15
PlyVal64
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Ander, ma ei mõelnud siin mitte kohe Sind, Klaasseni Golfi või näiteks jälle kord poleemikat tekitanud Kaimo kiivikut. On mõte ja on tulemused. Aga seda suuresti ikkagi omal isiklikul rahakotil. Miks peaks keegi firma Sulle heast peast raha andma? Tahad ju palju, sest auto arendamine on sigakallis, kuid kes seda reklaami näeb. IMSi 50 pealtvaatajat.
Indrek vist taipas mu repliigi mõtet. Raha on reaalselt Eestis olemas, kuid seda "ei käida välja", sest reaalset tagasisidet pole võistluselt.
Hetkel on näiteks ju Mossedega sõitmas päris ... edukad inimesed ärist või muust autospordist. Ju siis nad näevad sellisel odaval ja aeglasel sõitmisel mingitki reaalset väljundit, kasvõi tuleviku tarbeks. Näiteks läbi publiku- ja ajakirjanduse huvi. Ma ei oska seda äkilist meeletut populaarsust muuga põhjendada. 8 etapiga on neljast autost rajal(+mina protestijana EALi vastu) saanud 39 sõitjat. Viljandis ralli stardis 23 Mosset:) Usutavalt ei lähe kaua aega, kui hakkab tekkima konkurents sarja peasponsori kohale ja Mossed saavad sponsikleepse täis, kui NASCARi autod. Tendents on küll sinnapoole....
Muidugi omaette küsimus on dragracingu pisike toetus sponsorite poolt. Mitmed tuhanded pealtvaatajad on Eesti mõistes ikka väga kõva argument.

Ja kokkuvõttes olen just Jörmiga sama meelt: odav vormel on vajalik. Või siis odav kereauto. Need võiksid tuua tagasi publiku raja äärde ja seega ka sarja rahastajad.
07.10.2003 at 17:59
devilc
Moderator
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Sain valesti aru. :)
07.10.2003 at 18:02
Lembit
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Selleks, et Eestis käivituks odava vormeli sari on vaja ühte tegijat manageri. Peale selle peab see manager ilmselt tegema tööd täistööajaga ja sisuliselt ilma palgata.
Miks ma nii arvan. Võtame kasvõi selle teoreetilise Estonia 27 auto ja üritame teoreetiliselt käivitada sellise sarja, kus sõidab kümme Estonia 27-t. Selleks on vaja mees (või meeskond), kes:
Organiseerib 10 vormeli tootmise mingi mõistliku aja jooksul - ma arvan, et see aeg ei saa olla oluliselt üle aasta.
Kogub sponsoritelt ja sõitjatelt ja kelleltiganes kokku ca 3-3.5 miljonit EEK vormelite ja muu tellimiseks.
Organiseerib kõik, mis vaja organiseerida võidusõidufunktsionääridega ja rajahaldajatega (boksitelgid, mehhaanikud võistlusteks, muu selline).
Leiab sõitjad sellesse sarja.
Teeb sellele sarjale kõva meediakära juurde.

Tõenäosus, et Kavor teeb valmis ühe vormeli, paneb sellele hinnasildi külge ja siis kõik tulevad ostma - ei toimi. Esiteks venib sedasi see projekt liiga pikaks, teiseks, iga mees tahab endale teistest natuke parema tehnika saada ja selle raha eest saab ka.

Kas selline projekt on võimalik organiseerida - ma olen kindel, et on võimalik. Isegi Yariste projekt, mis oli hinna poolest ilmselt samas suurusjärgus aga tunduvalt mõttetum minuarust, veeti käima mingil hetkel. Kes see mees, või meeskond oleks,vot seda ma ei tea. Selliseid mehi on ilmselt eestis olemas mitte vähe, aga täitsa ilmselgelt on mees, kes suudab aasta jooksul 3 mio käivet teha on ilmselt ettevõtluses hõivatud juba.

Mis klassi, kas kereautot või vormelit sõita - suurt vahet ei ole. Organiseerimine on enam-vähem sama. Kereautoga on ilmselt vajalik rahasumma väiksem. muu jääb samaks.

Noh, ütleme, et sõitjakoht aastaks maksab 50 000 + rehvid + see, mis lõhud. Kui mitu meest siit foorumist ennast kirja paneks hooajaks?
07.10.2003 at 21:31
CoachMan
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
Lembit: Noh, ütleme, et sõitjakoht aastaks maksab 50 000 + rehvid + see, mis lõhud. Kui mitu meest siit foorumist ennast kirja paneks hooajaks?

Kahjuks muidugi ka odavaimas sarjas sõitjakoht aastaks 50 000 maksma ei hakkaks. Eelnevalt sai mainuitud, et tegemist oleks siis hinna poolest üsna Vareste sarjaga sarnase sarjaga, ehk veidi odavam. Vareste võistlus (nädalavahetus) maksab sõitjale ca 35 000. Meie esialgsete kalkulatsioonide põhjal hakkaks võistluste nädalavahetus maksma ikkagi minimaalselt 25 000, muidu oleks finantsiline lõpp kiire tulema.
08.10.2003 at 08:36
Lembit
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
CoachMan:
quote:
Lembit: Noh, ütleme, et sõitjakoht aastaks maksab 50 000 + rehvid + see, mis lõhud. Kui mitu meest siit foorumist ennast kirja paneks hooajaks?

Kahjuks muidugi ka odavaimas sarjas sõitjakoht aastaks 50 000 maksma ei hakkaks. Eelnevalt sai mainuitud, et tegemist oleks siis hinna poolest üsna Vareste sarjaga sarnase sarjaga, ehk veidi odavam. Vareste võistlus (nädalavahetus) maksab sõitjale ca 35 000. Meie esialgsete kalkulatsioonide põhjal hakkaks võistluste nädalavahetus maksma ikkagi minimaalselt 25 000, muidu oleks finantsiline lõpp kiire tulema.
See kehtib juhul, kui sõitja toob kogu raha. Kui 2/3 sponsorrahast ajab välja sari, siis on asi teine.
08.10.2003 at 08:52
Jörm
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Muideks, veidike teemaväliselt, on Eesti keeles ilmunud raamat "Kiirus", mille on kirjutanud kunagine Rain Pilve manager ja endine võidusõitja. Seal on üsna huvitavalt kirjeldatud ameerikalikku vormelisporti ja kuidas seal asjad käivad, kuigi tegemist on ilukirjandusega.
Soome rallis on mitu tiimi kes rendivad etappideks N rühma masinaid. Nende filosoofia on selline: Sõitja tegelegu PR-i ja rahakokku ajamisega, selle asemel et tehniliste asjade pärast pead vaevata või muretseda selle pärast et kummid oleks vahetatud vms. Nende klientideks on nii noored algajad, kui ka muidugi Rosberg, Lehto ja teised Monaco kodanikud. See on üks võimalus, et kodanik tuleb kiiver käes raja äärde ja sõidab.
Teine võimalus on osta endale masin, teha suuremad tööd ise ja vahest siis ka sõitmas käia. See on oluliselt odavam ja siis saab ka 50 000-ga hooaja sõidetud.
Mis puutub sponsoritesse, siis selleks on vaja suhteid, nagu Garfield ja Indrek ütlesid. Kui neid üldse ei ole ja endal kah raha ei ole, siis ei tule ka kõige odavama sarja sõitmine välja ning loota, et tiim otsib 2/3 vajaminevast rahast on kah veidi kummaline. praegu, kus tulemustest eelarve ei sõltu. Ilmselt ei saa Eestis olema palgalisi sõitjaid enne, kui tulemused muutuvad sissetuleku allikaks, elik tekivad auhinnafondid ja sponsorid on tõsiselt huvitatud enda näitamisest. Seda pole paraku lähitulevikus ette näha, nii et paraku tuleb meil endil kogu see jama esialgu kinni maksta.

____________________________
Amper Racing
08.10.2003 at 11:28
Lembit
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
Jörm: ...ning loota, et tiim otsib 2/3 vajaminevast rahast on kah veidi kummaline...
Ma ei rääkinud, sellest, et tiim otsib, vaid sellest, et sarja korraldaja otsib 2/3 rahast. Siin on selge vahe.
08.10.2003 at 12:19
Jörm
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Vahet pole, kui sarja korraldaja raha leiab, siis võib ta selle näiteks auhinnafondina välja panna, aga seda saavad ikkagi ainult need, kes on oma raha alla pannud, et võita. Kõik hakkab ikka oma rahakotist peale, olgu see siis suur või väike. Sellest ju siin tegelikult juttu ongi, et alustada saab vormelis ka väikse eelarvega.

____________________________
Amper Racing
08.10.2003 at 13:52
Jörm
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Muideks, Balti sarjas sõitjate kohta veel niipalju, et Pentus on hetkel Saksamaal, kus ta teeb BMW ADAC vormeli roolis testi. See on samasugune auto, nagu Slegelmihls siin tänavu sõitis. Kui tulemusi teada saame, siis ka teavitan.

____________________________
Amper Racing
09.10.2003 at 14:36
Jörm
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Head uudised! Pentuse BMW vormelitest läks ülihästi ja ta loputas kõiki, aga enne ametlikku teadet tehakse veel kaks testi. Nii et ootame veel kuu aega, siis on asi selgem.

____________________________
Amper Racing
13.10.2003 at 10:26
Jörm
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Veel häid uudiseid! http://auto.delfi.ee/news/autosport/world/article.php?id=6473539
Philip Klaar läheb USA-s rajale Formula Ford 2000 sarjas. See on Euroopa mõistes F3, mida Asmer alles loodab sõitma minna.

____________________________
Amper Racing
14.10.2003 at 11:33
BlueStang
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
PlyVal64:
quote:
BlueStang: Ply, jah ole hea pane mulle ka paar pilti;)
Osta neljapäev Autoleht ja vaata viimaselt leheküljelt rubriiki "Järgmises numbris" :D:D
Aga eks ma püüan kuhugi tekitada.

Ostsin nädalavaheusel Autolehe ja ...
EI NO HEA NALI KÜLL!!!

Kas järgmises Autolehes nali jätkub? Ma oleks enne ise ka teada tahtnud kui avaliku elu tegelaseks tehakse:) Jätkan privasse...

Aga ole hea, pane mulle siiski pilti elektroonilises vormis maili peale ka, mis said vormeliüritusel tehtud.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.10.2003 at 13:08
spark
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Blu mis viga su autol siis lõpuks oli

____________________________
Seitsekümmend Viis
21.10.2003 at 13:25
BlueStang
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
Stock siduriketas oli viga;)

Edit: kirjavead - sry newton

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.10.2003 at 15:45 Last edited 21.10.2003 at 16:15 by BlueStang
PlyVal64
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
quote:
BlueStang: Ostsin nädalavaheusel Autolehe ja ...EI NO HEA NALI KÜLL!!!
Kas järgmises Autolehes nali jätkub? Ma oleks enne ise ka teada tahtnud kui avaliku elu tegelaseks tehakse:)
Aga ole hea, pane mulle siiski pilti elektroonilises vormis maili peale ka, mis said vormeliüritusel tehtud.
Mis kuramuse avaliku elu tegelane Sa ikka oled, hoopis suvatont, kel lubati Estoniat näppida:lol:) Tegelikult kujundaja täiesti omavoliliselt lajatas selle pildi sinna, mina sain kah teada, kui trükist alles nägin. Aga olevat kunstniku silma järgi hea pilt ja asjalik nägu olnud. Kokkuvõttes mõtled vaid Sina ise, et see "mina"olen, võib-olla siinsele rahvale, kes Sind tunneb, tuled kah tuttav ette. Ülejäänud Eestimaa elanikkond võtab seda, kui "üks suvaline..." või ei vaata seda üldse.
A vat kui Sa oleks oma kiirusega mõnda politseisaatesse saanud, siis oleks "avaliku elu tegelaseks" muutunud koos oma Stangiga:D:D:D
21.10.2003 at 16:24
BlueStang
 
Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0
:D:D

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.10.2003 at 17:23
tqhq.ee foorum : Üritused : Amper Racing vormeliüritus vol. 2.0   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.