register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Poster Message
partel
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Nojah, 10+ aasta jooksul on selgunud, et projekti jaoks on vajalikud:

* aeg
* know-how
* raha

Ajast rääkides, tuleb nõustuda kodanik vvt'ga.

Ma olen ise pannud mingi 10000+++ tundi nii garaazhis kui veel rohkem arvuti taga. Ehk siis 5+ aasta täiskohaga töö tunnid.

Mis puutub näiteks kiirendusautode ehitamisse ja nendega võistlemisse, siis ka väga palju teadvatel, tõesti tarkadel autohuvilistel tuleb alla neelata mõru pill, et neil pole õrna aimugi, mida tähendab konkurentsivõimelise auto projekteerimine, ehitamine, testimine ja sellega meistritiitli peale võistlemine turvaliselt, edukalt ja rahakotile vastavalt.

Samas, on väga suur rõõm näha ka teisi 8-sek klubis. Kes sõidab 8-sek aja peab asja ikka oskama üsna hästi.

Kiire Camaro metanooli konversiooni jaoks oli vaja 1000 tundi 5 kuu jooksul, ehk täiskohaga töö hobikorras. Ööd ja päevad netis/garaazhis.

Tuleb aru saada, et võistlusauto on lihtsalt üks tööriist.

Vajalikud on:

* võistlusauto
* töökoda
* transpordivahendid
* tiim

Tiimi puhul: kust võtta kvalifitseeritud liikmeid, s.t. kel on teadmisi, oskusi ja kogemusi? "Varumeeste" pink on ikka üsna lühike.

Mis "lõpetage kuvari taga targutamine ja minge garaazhi oma kätega plekki väänama" põhimõttesse puutub, siis on see ju põhjendatud.

Aga tuleb näiteks USA'st pakike vajaliku jupiga.

Teadagi selgub, et on "bolt-on", s.t. peaks sobima, aga ei sobi.

Kui paljudel on võimalus võtta töökoja seinariiulilt vastav tööriist vea parandamiseks?

Jälle õhtu mokas ja vaja tuttavate käest küsima minna.

Meil õnneks Eesti mõistes üsna avarad võimalused, töö naljalt seisma ei jää, kuna seina peal ja sahtlites leidub nii mõndagi.

Mis rahasse puutub, siis mõnikord mõtlen, et raha ja IQ on pöördvõrdelises seoses, rikkurite mõtteavalduste peale ei tea, kas nutta või naerda.

Hot rodinduse arendamine on meie kõigi kätes, eks igaüks panustab, kuidas parasjagu võimalik on.


____________________________
_
21.09.2011 at 12:09
antennimees
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
hotrod: Kas keegi on arvele võtnud vanema usaraua millel on mootor vahetatud r6 asemele v8. Avakruiisil oli üks punane chevy master big block'iga näiteks. Kuidas sellise regamine siin kujuneda võiks?
Ehk oskab keegi nõuga aidata?

Igasugune kasulik info on teretulnud
Hotrod@biker.ee

Kui minu Bel Air tuli siis mootorit arvelevõtmise ajal polnud ja kuna teh passis on ainult kubatuur siis sai sinna lastud panna selline mis oli olemas '60 ja sobis ka mulle. Ülevaatusel ei huvitanud kedagi mis seal kapoti all on, kontrolliti ainult pidureid ja tulesid.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
21.09.2011 at 13:30
tõnisson
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Sama siin, pidin ka ise neile ütlema, et mis mootor on..

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
22.09.2011 at 10:58
anryo
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Oih - sul on auto vahepeal poriseks saanud... :)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
22.09.2011 at 15:17
BlueStang
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
BlueStang: jaajaa, noorus tuleb meelde - kunagi sai Leivategijaga umbes sellist asja arutatud



nagu kaks tilka vett: Gullwing America neoretro - oleks pidanud ikkä omal ajal ära tegema ja punaseks värvima:D
23.09.2011 at 23:33
R.Ott
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Vana pea ei pea enam kinni aga kes siit seltskonnast lasi endale Gaz 21 kupee ehitada?

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
24.09.2011 at 00:23
T-Bird
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
BlueStang See sinine auto foto on fotoshop . minumelest 3-4 autost ja vaga sittasi tehtud.

____________________________
US-Ford mootori ja k.kastide ,remont ja diagnostika.Bensiini pihustite kontroll, puhastus.
Frees ja treimistööd.
/Ford F150 SuperCab 1997/
/Chevrolet Master Deluxe 1937/
/Cadillac Eldorado/
24.09.2011 at 12:25
BlueStang
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
T-Bird: BlueStang See sinine auto foto on fotoshop . minumelest 3-4 autost ja vaga sittasi tehtud.
nojah-ma tean, ma ise tegin selle - tegelikult on pilt ühest autost ja valmis visatud kiiresti lihtsalt "cut-copy-paste modes" MS Paintis - aga tänud komplimendi eest:D
24.09.2011 at 13:36
BlueStang
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
R.Ott: Vana pea ei pea enam kinni aga kes siit seltskonnast lasi endale Gaz 21 kupee ehitada?

see oli Kalevi oma minuteada
24.09.2011 at 13:37
krss
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
Andrus BHRA: ... sa vahetad traktoril ära mootori, kasti ja tagasilla? Milleks vaja siis üldse seda traktorit, kui niikuinii vahetad 90 % välja?
Milleks? Ainult selleks, et saaks jokk-legaalselt sõita Eesti teedel AUTOGA, mida meie ARK poleks kunagi nõus arvele võtma. Seda tohib mulle küll ette heita, et ma ei oska tunda austust rumalate seaduste vastu, mis ka naaberriikides on oluliselt lihtsamad ja inimlikumad, ma ei hoiaks ju muidu ka mitmeid oma liikureid mõne võõra riigi registris...
06.10.2011 at 17:44
Andrus BHRA
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
krss:
quote:
Andrus BHRA: ... sa vahetad traktoril ära mootori, kasti ja tagasilla? Milleks vaja siis üldse seda traktorit, kui niikuinii vahetad 90 % välja?
Milleks? Ainult selleks, et saaks jokk-legaalselt sõita Eesti teedel AUTOGA, mida meie ARK poleks kunagi nõus arvele võtma. Seda tohib mulle küll ette heita, et ma ei oska tunda austust rumalate seaduste vastu, mis ka naaberriikides on oluliselt lihtsamad ja inimlikumad, ma ei hoiaks ju muidu ka mitmeid oma liikureid mõne võõra riigi registris...

Nojah, palju õnne sulle siis sõita selle AUTOGA 50 km/h, kuna ta paberite järgi on TRAKTOR

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
07.10.2011 at 10:25
viplala
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
Andrus BHRA:
quote:
krss:
quote:
Andrus BHRA: ... sa vahetad traktoril ära mootori, kasti ja tagasilla? Milleks vaja siis üldse seda traktorit, kui niikuinii vahetad 90 % välja?
Milleks? Ainult selleks, et saaks jokk-legaalselt sõita Eesti teedel AUTOGA, mida meie ARK poleks kunagi nõus arvele võtma. Seda tohib mulle küll ette heita, et ma ei oska tunda austust rumalate seaduste vastu, mis ka naaberriikides on oluliselt lihtsamad ja inimlikumad, ma ei hoiaks ju muidu ka mitmeid oma liikureid mõne võõra riigi registris...

Nojah, palju õnne sulle siis sõita selle AUTOGA 50 km/h, kuna ta paberite järgi on TRAKTOR


Asi on isegi veel nutusem. Nimelt on lubatud üksikkorras valmistada ainult T1, T2 ja T3 kategooria traktorit. Nende kategooria aparaatide, suurim valmistajakiirus, ei tohi ületa 40 km/h.
07.10.2011 at 11:38
krss
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
Andrus BHRA:
quote:
Nojah, palju õnne sulle siis sõita selle AUTOGA 50 km/h, kuna ta paberite järgi on TRAKTOR
MIks Sa muutud isiklikuks ja rebid mu juttu järjekindlalt kontekstist välja? Mu kommentaar oli ju kirjutatud hobiautode kohta, millega sõidetaksegi vaid linnas, mitte ei kasutata tarbeautona Tallinn-Tartu otste sõitmiseks. Ja üleüldse, visaku esimene kivi see, kelle auto vastab täielikult valmistajatehase nõuetele (musta numbri vääriline) ega ole kunagi kusagil läinud kiirusega üle seaduses (paberite järgi) sätestatud piiri. Mu lugupidamine nende vastu, kes nii korralikud on, kuna ma ise nende hulka ei kuulu, on kunagi siiski rikkumisi ette tulnud, olgugi et juba üle 20 aasta legaalselt ilma trahvideta rooli keeranud ja sooviks nii ka jätkata... sellest ka mu huvi JOKK lahenduste vastu, et mitte seadusega pahuksisse sattuda.
07.10.2011 at 14:35
BlueStang
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
hmm, et nagu hobiauto, millega sõita 40-50 kmh??? kuidagi ei mahu minu arusaamisse hobiauto sihtotstarbelisest kasutamisest...
07.10.2011 at 18:49
Vanapagan
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
BlueStang: hmm, et nagu hobiauto, millega sõita 40-50 kmh??? kuidagi ei mahu minu arusaamisse hobiauto sihtotstarbelisest kasutamisest...
No mis seal siis ikka nii arusaamatut? Veidrike igatmasti... Mõni sõidab linnavahel 50 kmh , mõni sõidab kiiresti aga ainult sirget teed...

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
07.10.2011 at 19:27
Astro SS
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
BlueStang: hmm, et nagu hobiauto, millega sõita 40-50 kmh??? kuidagi ei mahu minu arusaamisse hobiauto sihtotstarbelisest kasutamisest...
Ilmsel ka riigis kehtiv kiiruspiirang 90km/h,ei sega hobiauto sihtotstarbelist kasutamist .....


... vahel võivad ka veokad pisut kiiremini sõita kui 90 km/h.... :devil

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
07.10.2011 at 20:17
Lowrider
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Lugege kolmapäevast autolehte, seal juttu punasest hot rodist(või street rod vms) mis avakruiisil kohal oli.

Auto 40'ndatest, peal 500hp 454 V8 ja taga rehvid samalaiad nagu mitmetel dragimasinatel.
Ja kõik on ARK'iga kooskõlas, mingist jutust, et autol võib olla teatud % suurem mootor ei saa tõsi olla, kas mitte originaalis neil Chevy Masteritel mitte 70-80hp 3-koma-midagi ridamootorid polnud peal? :)
Seaduse järgi ei tohiks need rehvid ka taga siuksed olla? (kui ei eksi siis mingi punkt oli et peab originaalmõõdus teema olema)



Aga vot järelikult on kõik võimalik :) . Päris ilma rattakoobasteta vist tõenäoliselt siinmail sõita ei tohi aga no midagi siukest näiteks on ka stiilne ju..


+tuhandeid paintjobi ja velgede kombinatsioone.
15.10.2011 at 21:07
rnx69
 
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Ja kui päris tähti närima hakata, siis viimasel pildil kujutatu rohkem sinna Street Rod kategooriasse ka kuulub...

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
16.10.2011 at 14:57
Lowrider
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Rod on rod, kõik nad stiilsed :D .
Ega ma jah veits võhik sel teemal, ma pole suutnud eriti aru saada mis nende erinevus on.
Aga ega ilmtingimata kõikidel hot rodidel ei pea ju koopakatted eemaldatud olema?
16.10.2011 at 17:43
cipo
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Meenutades ühte vanemat teemat: low on low!!! :)

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
16.10.2011 at 18:18
Varblane
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
rnx69: Ja kui päris tähti närima hakata, siis viimasel pildil kujutatu rohkem sinna Street Rod kategooriasse ka kuulub...

Just! Omanikeks tihtipeale "Goldchainer'id"

Seljas totakas Hawaii särk ja kaelas kuldkett muidugi.Ise ei ole oma "fiberglass" kerega masinale kätt külgegi pannud.Väidab, et 350/350 combost paremat asja pole ja kõik muu on mõttetu. Näide: http://www.jalopyjournal.com/forum/showthread.php?t=381542&highlight=goldchainer


quote:
Lowrider: Rod on rod, kõik nad stiilsed :D .
Ega ma jah veits võhik sel teemal, ma pole suutnud eriti aru saada mis nende erinevus on.
Aga ega ilmtingimata kõikidel hot rodidel ei pea ju koopakatted eemaldatud olema?

Päris nii ka ikka ei ole.Digitaal näidikud hot rodis???Automeetri tilulilu näidikud???billet steering wheel???billet wheels??? WTF

Pead rohkem foorumeid lugema ja youtubist videosi vaatama, siis tuleb ka arusaam mis erinevuseks on.Näiteks neljakümnendatel ei tahtnud rodderid 32 aasta Fordi kasutada, kuna see oli liiga raske nende meelest, kasutati ainult lahtisi masinaid.Tiivad jne eemaldati, et oleks masin kergem.Sedanide poole ei vaadatudki üldse.

Traditsioonilisel rodil on plekkveljed blackwall(40's) või whitewall(50's) rehvidega.Kuuekümnendatel läks jube popiks kroomitud plekkveljed "chrome reverse rims" Hästi näha filmist American Grffiti.

Ei pea porikad igal autol eemaldatud olema, mõni masin näeks jube peletis ilma porikateta välja.
16.10.2011 at 20:08
Cha
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
40 a chevyl oli originaalis ainult üks R6 mootor, umbes nagu studebaker pro gaz-51, aga rippklapidega
aga arvel on see punane küll 7440 cm3 mootoriga
ees 205/70R15
taga 29*15,50*15

____________________________
Dr. Mopar is far better than any other doctor.
Try our new Hemiagra and Hemialis medicines: e-body, b-body or eb-body to distress or smthng like that :)
We are not responsible, if You will get long term heavy addictv8ion after.
16.10.2011 at 21:17
Lowrider
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
quote:
Varblane:
quote:
rnx69: Ja kui päris tähti närima hakata, siis viimasel pildil kujutatu rohkem sinna Street Rod kategooriasse ka kuulub...

Just! Omanikeks tihtipeale "Goldchainer'id"

Seljas totakas Hawaii särk ja kaelas kuldkett muidugi.Ise ei ole oma "fiberglass" kerega masinale kätt külgegi pannud.Väidab, et 350/350 combost paremat asja pole ja kõik muu on mõttetu. Näide: http://www.jalopyjournal.com/forum/showthread.php?t=381542&highlight=goldchainer


quote:
Lowrider: Rod on rod, kõik nad stiilsed :D .
Ega ma jah veits võhik sel teemal, ma pole suutnud eriti aru saada mis nende erinevus on.
Aga ega ilmtingimata kõikidel hot rodidel ei pea ju koopakatted eemaldatud olema?

Päris nii ka ikka ei ole.Digitaal näidikud hot rodis???Automeetri tilulilu näidikud???billet steering wheel???billet wheels??? WTF

Pead rohkem foorumeid lugema ja youtubist videosi vaatama, siis tuleb ka arusaam mis erinevuseks on.Näiteks neljakümnendatel ei tahtnud rodderid 32 aasta Fordi kasutada, kuna see oli liiga raske nende meelest, kasutati ainult lahtisi masinaid.Tiivad jne eemaldati, et oleks masin kergem.Sedanide poole ei vaadatudki üldse.

Traditsioonilisel rodil on plekkveljed blackwall(40's) või whitewall(50's) rehvidega.Kuuekümnendatel läks jube popiks kroomitud plekkveljed "chrome reverse rims" Hästi näha filmist American Grffiti.

Ei pea porikad igal autol eemaldatud olema, mõni masin näeks jube peletis ilma porikateta välja.
Novot, tunnistan viga.

Mina antud teemasse väga süvenenud ei ole, Hot Rodid/Street rodid/Rat rodid on muidugi kõik väga huvitavad ja vinged, aga minu huvi on suunatud rohkem lowrideritele ja GM muskelautodele. Sellepärast ma praegu puusse panin, vabandan.



Aga siiski, mõned enda postitused tagasi tehtud postitus jääb põhimõttelt samaks. Kõik(ilma koobasteta sõit vast seekord mitte) on võimalik kui ARK'iga enne kooskõlla viia ja siis alles ehitama hakata. Iseasi kui lihtne see olema saab, aga viimases autolehes kajastatud Chevy põhjal saab väita, et see võimatu küll pole.
16.10.2011 at 22:01
Motorist
  
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Vaadake , seal võeti arvele siis juba valmis auto mis tulnud mujalt ja mille kohta keegi ilmselt ei iitsatanud et iseehitatud. VB pareeriti sellele et auto oli ntx Usas registris legaalne ja siin olevad vanad ei jaga asjast mitte kottigi.
Igatahes selline peaaegu nagu algus on tehtud.
See autolehe oma on jah selline streetrod tüüpi asi. Küllaltki igav ja tavaline näeb välja rodi mõistes.

Kui kellegil oleks heas skännerit siis ma tahaks sisse skannida ühe 2001 a HOTROD magazine numbri kus on kõik stiilid ja suunad kenasti lahti seletatud ja on ka kõik peamised terminid koos piltidega lahti seletatud. Väga põhjalik ja hariv artikkel oli rodi teemal.

Neid nimetusi ja suundi on seal ala 20 ringi....

Kui keegi viitsib siis Tartus olen ja ajakiri on kontoris laual. Võiks ära skannida selle artikkli osa. Saab suuremale osale pilt selgemaks.

____________________________
http://www.motoristiklubi.eu Teeme: Roostevaba väljalase KÕIGILE! info tel 53900300 https://www.facebook.com/MotoristiKlubi
17.10.2011 at 11:19
viplala
Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil
Ei ole Tartus proovinud seda teenust, aga ehk saab siin skannida. http://www.ttu.ee/raamatukogu/teenused/skaneerimine-2/
Loeks isegi huviga seda materjali. Kui asi peaks maksma minema midagi, siis saada mulle a/a, ma olen nõus selle eest tasuma, ja seejärel riputa artikkel siia üles.
17.10.2011 at 22:07
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Hot Rod projektid - pooleli või alles ideede otsinguil   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.