register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Soomlaste imemosse???   1 2 3  
Poster Message
Gambrinus
Soomlaste imemosse???
Kas keegi oskab öelda kust selle kohta inffi saaks, see mosse siis, mis eestis ka käinud? Otsisin, aga ei leidnud kahjuks. See vist võitis ka mingi võistluse eestis, kui ma õieti mäletan. Tänan tähelepanu eest!!!
03.02.2005 at 14:33
peep
 
Moderator
Soomlaste imemosse???
Foorumis ehk on ka midagi, proovi otsingut. Mis konkreetselt huvitab ?
03.02.2005 at 15:04
Gambrinus
Soomlaste imemosse???
proovisi otsingut, ei leidnud nagu :( huvitaks üldine info ja muidugi mõned pildid ei teeks paha. kunagi kuskil nägin pilte, vist oli peale seda eesti võistlust mingis ajalehes. mis aasta see võis olla, kui see siin käis, äkki siis oleks ürituste alt lihtsam otsida. Tänud!!!
03.02.2005 at 15:21
rat_013
 
Soomlaste imemosse???
kui mälu ei peta siis oli miski tartu üritus
suvel
mingil aastal

____________________________
impreza n/a
03.02.2005 at 15:29
newton
 
Moderator
Soomlaste imemosse???
Meie saidil peaks ainsad pildid sellest autost olema siin loos: http://www.tqhq.ee/dir.php?id=73
03.02.2005 at 15:34
vkx
 
Soomlaste imemosse???
Otsingus on selline võimalus:
Search for: Topic subjects(pealkirjast) või Message text(tekstist)
kasuta viimast varianti erinevate sõnakombinatsioonidega, proovisin ja sain paar vastust küll.

____________________________
Seville STS `02
03.02.2005 at 15:38
anti
 
Soomlaste imemosse???
Auto oli 2002 14.september Raadil MC39 Nightrace'l. Siis oli temast ka lehes looke kui ma ei eksi.
03.02.2005 at 15:45
Gambrinus
Soomlaste imemosse???
suured tänud kõigile, sain mis tahtsin :) hull aparaat on küll 10.843...müstika, muidugi jah, mosset on seal tõesti ainult sõrmeotsaga :)
03.02.2005 at 15:54
vvt
  
Soomlaste imemosse???
Kui natuke vastavaid foorumeid sirvida, siis on see mosse vaieldamatult eeskujuna üks pealmisi "samasuguste ehitajate" lemmikuid. Millegipärast pole aga ükski valmis saanud:D

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.02.2005 at 16:42
peep
 
Moderator
Soomlaste imemosse???
Mosset on seal rohkem kui keegi isegi unistada oskaks ja kõik ülejäänu on ka pigem mõtte ja kogemuse vili, kui suure rahaga ostetud tehnika. Omaniku enda väitel pidi see olema ainuke toimiva järjestikturbo süsteemiga kiirendusmasin kogu skandinaavias.
03.02.2005 at 16:46
Andrus BHRA
 
Soomlaste imemosse???
Mosse oli ehitatud omale kerele, katust oli madaldatud vist 4 tolli. Tagauksed kinni keevitatud. Ees toruraam ja "flippikeula". Mootoris olid kõik originaalosad v.a. kepsusaaled (vist olid MB omad),kolvid ja isetehtud nukkvõll! Hetkel ehitab omanik uut mootorit ehk installeerib sinna ka MB kepsud, muus osas jääb kõik samaks.
Omanik ei ole mingi rahamees, vaid selline "praktik-katsetaja". Turbodki olid pärit kombainilt, mis mehel tagahoovis seisab. Ehedaim näide sellest, et kiire auto ehitamiseks ei pea olema rahakott puuga seljas ja mootoriks vähemalt 7 liitrit.
03.02.2005 at 17:47
Gambrinus
Soomlaste imemosse???
no, hakkab infot tulema küll! tänud jälle! täitsa uskumatu tundub, et need mosse osad seal mootoris vastu peavad. eks neid osasid peab seal uuendama ka päris sageli...on minu, mitte eriti asjaga kursis oleva inimese arvamus. seoses sellega, kaua kuulsa starleti ja fiat 127 südamed ka ilma murdumata kestavad :)) küsin küll palju, aga ikkagi, milleks turbo üleüldse nö. võimeline on, et palju umbestäpselt turboga võimu juurde saab?
03.02.2005 at 17:59
Lembit
Soomlaste imemosse???
quote:
Gambrinus: ...et palju umbestäpselt turboga võimu juurde saab?
Umbestäpselt saab ülelaadimisega võimu juurde:
laaderõhk/atmosfäärirõhk * vabalthingava mootori võimsus.

Kui natuke täpsemaks minna, siis maha lähevad selle rõhu tekitamiseks kulunud kaod. ja ka muudki.
03.02.2005 at 18:04
Andrus BHRA
 
Soomlaste imemosse???
Palja turbo lisamine mootorile ei ole lahendus( kui, siis ainult hetkeline). Asjale tuleb läheneda ikka kompleksselt.
Selle mosse mootor kestis väidetavalt terve hooaja ilma suurema hoolduseta.
03.02.2005 at 18:06
NeverL
Soomlaste imemosse???
vaikselt loogika peale mõeldes siis lõhki saab seal lennata ainult blokikaas ja blokk. Ülejäänu saab kas ära kuluda või lihtsalt ära väsida surve all.
Ning olen kuulnud et mosse puhul oli sellele ümber valatud betooni.
Samas ma olen päris kindel et nägin seal sees mosse mootorit ilma betoonita.
03.02.2005 at 18:52
Jansa
Soomlaste imemosse???
betoon valatakse jahutussärki.
03.02.2005 at 18:56
Romek
 
Soomlaste imemosse???
quote:
NeverL:
Ning olen kuulnud et mosse puhul oli sellele ümber valatud betooni.
Samas ma olen päris kindel et nägin seal sees mosse mootorit ilma betoonita.

Olen kuulnud ,et betooni valatakse jahutussärki ja niisama sinna sisse ei näe.

Ikka on keegi kiirem.

____________________________
LeMans`73 454 V8
03.02.2005 at 18:57 Last edited 03.02.2005 at 18:58 by Romek
vr_
  
Soomlaste imemosse???
quote:
Jansa: betoon valatakse jahutussärki.

kus selle meetoi kohta rohkem kirjas võiks olla.. st mis karu siis jahutab?


EDIT: tänud vastuste eest

____________________________
Imperialist 71
03.02.2005 at 19:37 Last edited 03.02.2005 at 23:24 by vr_
Muhkel912
Soomlaste imemosse???
www.ftc.ee seal peaks mingi nightrace 2002 all olema pilditena, peal oli sellel mossel originaal mootor vist ja mingi 2 rekka turbot kokku u 600hp oli vist...
03.02.2005 at 19:47 Last edited 03.02.2005 at 19:53 by Muhkel912
vkx
 
Soomlaste imemosse???
quote:
vr_:
quote:
Jansa: betoon valatakse jahutussärki.

kus selle meetoi kohta rohkem kirjas võiks olla.. st mis karu siis jahutab?

Mulle meenub, et ka sellest on siin foorumis varem juttu olnud, proovi otsingut.

____________________________
Seville STS `02
03.02.2005 at 19:59
MossOpel
Soomlaste imemosse???
Autolehes oli sellest ju juttu, otsi vastav nr. üles. Kes netist midagi leiab, võiks ka siia panna mõne lingi. Ise soomekeelt nii hästi kahjuks ei mõista...
03.02.2005 at 20:10
Gambrinus
Soomlaste imemosse???
autolehes vist oli tõesti sellest juttu, üritan ise ka otsida, aga kui keegi leiab, võiks öelda mis aasta ja mis number see oleks (autoleht siis...) oot-oot mis betoon ja kuhu, see on küll huvitav, äkki keegi kommenteeriks lähemalt või annaks mingi soovitavalt eestikeelse lingi selle kohta.
03.02.2005 at 20:37
Jansa
Soomlaste imemosse???
quote:
vr_:
quote:
Jansa: betoon valatakse jahutussärki.

kus selle meetoi kohta rohkem kirjas võiks olla.. st mis karu siis jahutab?

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=4189&spid=37639
03.02.2005 at 20:40 Last edited 03.02.2005 at 20:41 by Jansa
vvt
  
Soomlaste imemosse???
Mosse mootor on tegija :hail

Ainuke viga on kuluvate osade olematu kvaliteet, mis praegu müügil on. Mosse mootoril on originaalis kõige tõhusam malmist väljalaskekollektor, mida oma käega katsuda õnnestunud on, lausa lühikeste headerite mõõtu teine. Plokikaan on tal päris kõva, sepistatud väntvõll ja kepsud. Muud polegi ju föönimiseks vaja :)

Aga leidlik peab seal olema, näiteks alatasa lekkivad simmerid tuleb asendada SKF-i mõõdusimmeritega ja asi tahe:) Praegu on saada sellest mootorist 1,5; 1,6; 1,7 ja 2.0 versioonid. Viimane lausa karpaga 100 hp :eek

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
03.02.2005 at 22:03 Last edited 03.02.2005 at 22:04 by vvt
s13
 
Soomlaste imemosse???
Mis käigukasti selle auto küljes kasutati?

____________________________
Nissan N14 -> Nissan S13 -> Mazda Mx-5 NBB -> GT86
03.02.2005 at 23:03
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Soomlaste imemosse???   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.