register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : EV kiireim Corvette C5   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Sarv
  
EV kiireim Corvette C5
Copy>pasteet BHRA kodulehe tehnilistest reeglitest:

11. LISANÕUDED
11.1 Sõidukid, mis sõidavad 11,499 sek või kiiremini
11.1.1. Auto peab olema väline peavoolulüliti (soovituslikult tagapaneelil), mis peab katkestama kõik vooluahelad, aku, generaatori, tuled, süüte ja seiskama mootori.
Lüliti tuleb märgistada sinise kolmnurgaga, mille küljepikkus on 80 mm.
11.1.2. Auto peab olema varustatud FIA nõuetele vastava turvakaarega (vt. joonis ja nõuded materjalile http://www.fia.com/sport/Regulations/dragregs.html).
Turvakaar peab olema auto kandevstruktuuride (raam, poolraam) külge keevitatud või kinnitatud metallplaatidega
vastavalt FIA reeglitele. Juhi kiivri ja turvakaare vahe peab normaalasendis istudes olema vähemalt 3" (76 mm).
11.1.3. Autol peab olema kardaanirõngas mõõtmetega 6 mm × 50 mm × 360 kraadi, mis ei tohi asetseda esimesest kardaaniristist rohkem kui 152 mm kaugusel.
11.1.4. Sõidukid peavad olema varustatud turvavöödega, mis vastavad SFI 16.1 nõuetele.
11.1.5. Kõik õlivoolikud ja torud peavad olema ühendatud keermesliidetega, klambrite kasutamine keelatud.
11.1.6. Alumiiniumist rattamutrid ja poldid on keelatud. Rattamutrid ei tohi olla "kübar" tüüpi. Rattapoldi ots peab ulatuma mutri välistasapinnast üle vähemalt 3 mm.


____________________________
We may be human, But we're still animals.
Eldorado '85
23.05.2007 at 09:41
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
SPEEDEST Lasnamäe kanal 2007.

Haapsalu : 60 foot 1,69 1/8 mile 7,15
kanalis: 2,29 7,98
60 foot vahe siis 0,6 sek ?!? 1/8 mile vahe 0,83
Auto konditsioon sama, rehvid samad, ilm kah mitte oluliselt erinev. Krt, ei oska nagu midagi väga kostagi....
Rehvirõhk algul 2,0 alates teisest sõidust 1,3 (sama, mida soovitatakse 18' Drag Radialidele corvetteforumis)- olulist vahet polnud .
Põder oma punase 1. gen Camaroga 17' umbes sama tüüpi rehviga pani rõhuks 0,7 - aga ega ta ka mingeid häid starte saanud (1,9x vist).
Tuleb välja, et ma olin ainus, kellel totaalne pidamatus oli .... teistel polnud nagu väga häda - kõik võtsid umbes omasid stardiaegu.

1/8 finaalis valge C3-e vastu jäi kogemata Track Control sisse lülitamata - sai auto roolimisega jälle üle pika aja tegeldud ...

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
03.06.2007 at 09:35 1 edit. Last edited 03.06.2007 at 09:44 by hunt
Ivalo
 
EV kiireim Corvette C5
Pidamisprobleemid olid ikka paljudel võrreldes varasemate aastate aegadega.
Veidi võib seda 60ft ja 1/8 miili aegade erinevust mõjutada ka see, et kanalis on rada pisut ülesmäge.
10.06.2007 at 23:19
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Full Throttle Drag - Tartu

Sai püstitatud 2 isiklikku rekordit :

1) Lõppkiirus 205,6. Küll komakohaga, aga siiski. S.t. et auto konditsioon ei ole langenud.

2) Finaalis liimituna 60' 2,42 ?!? No need Drag Radialid said siis Haapsalu võistlusega (seal 1,69 + veel 3x 1,7) lihtviisil lihtsalt otsa !

Omalt poolt luban, et järgnevaid võistlusi C - klassis enam 11,5 - ga ei võideta !!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
17.06.2007 at 12:40
Mell
EV kiireim Corvette C5
quote:
2) Finaalis liimituna 60' 2,42 ?!? No need Drag Radialid said siis Haapsalu võistlusega (seal 1,69 + veel 3x 1,7) lihtviisil lihtsalt otsa !


Kas need on selle aasta rehvid,st.ainult ühe hooaja sõitnud?Minu kogemuse põhjal ei tapa pidamist mitte rehvi kulumine,vaid vananemine!!!Ma ei tahaks küll uskuda,et isegi Dragid paari võistlusega nii julmalt otsa saavad...nii drastiline muutus pigem "kes teab mis liimist",ilmast,rajast,kaalu(-jaotuse)muutusest ja krt teab millest veel kinni!

Ma lihtsalt oma kogemuse põhjal toon näite siia:endale kunagi ostsin ET Streedid,mis olid kaks aastat vanad,kuid ainult paar võistlust sõitnud...Enda käes siis esimene hooaeg(ehk rehvidel kolm aastat vanust)olid 60ft reeglina 1,7xx-1,8xx,järgmine hooaeg (rehvidel neljas aasta)60ft ajad 1,8xx-1,9xx...ja see aasta kanalis nüüd (rehvidel 5a vanust!!!) 2,0xx-2,1xx...aga ka need viimased kehvad 60ft ajad ei pruugi veel puhtalt rehvi süü olla,kuna kanalis kirusid 99% sõitjadest oluliselt kehvemat pidamist,lisaks olin seal 3,0mootoriga vs eelmised kaks hooaega 4,0...ehk nende kahe väänet stardihetkel pole eriti mõtet võrrelda ;)

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
17.06.2007 at 13:04 1 edit. Last edited 17.06.2007 at 13:04 by Mell
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Mell, asi lihtsalt selles, et need rehvid olid minu Vettel ostuhetkel all, kui igapäevarehvid. Valmistatud 2005. Muster, mis alguses veel mingit pidi oli aimata -
nüüdseks küll ainult luubi abil ehk tuvastatav. Nii, et olukorra diagnoos on - loomulik surm.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
17.06.2007 at 13:10
gets
EV kiireim Corvette C5
Sinu viimase sõidu ajal seisin täpselt burnouti ala juures. Ei tea küll nende tänavadragide hingeelu, kuid minu jaoks olematu soojendamine - 3...4x kauem oleks tavadragil vaja olnud. Lisaks märja peal burnouti lõpp - rehvid olid nähtavalt märjad, kui liim peale läks. Mina mõtleks alguses sinnapoole. Endal kasutuses 2004 suvel ostetud pisikesed rehvid, mis peavad nagu kulda. Muidugi poole väiksemat jõudu ja mõned korrad aastas, kuid ikkagi.
17.06.2007 at 13:59 1 edit. Last edited 17.06.2007 at 14:04 by gets
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Olen kuulnud, et tänavadragi justkui eriti ei soojendatagi - vaid lastakse u. 3 sek-i kestva burnaudi ajal lihtsalt puhtaks.
Liimimisel kasutasime sama liimi ja samu võtteid, kui Viljar - kes ometi ju hirmsa aja paugutas. Vahe muidugi selles, et tal 15'' õige rehv.
Drag Radialide liimimisest saadava kasu võimalikkusest ei ole ma küll kusagilt lugenud, ega kuulnud. Noh katse-eksituse meetodil oma perse peal vaja ära proovida ju.
Selge see, et need praegused pastlad on omadega lihtsalt õhtul.
Kõik, kes Lasnamäe või Raadi sitast pidamisest räägivad - said ise Haapsaluga võrreldes 0,1 - 0,2 sitemaid aegu ... mina aga 0,5 - 0,7

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
17.06.2007 at 14:19
MarkelVR4
EV kiireim Corvette C5
Tere,

Natuke OT, kuid loodan, et ei pahanda:

kas see liim on miskitpidi saladus, või kui pole, siis oleksin huvitatud tootjast ja margist jne.
Varsti võib vaja minna.

Tänud,

Markel
18.06.2007 at 12:28
LaSa
 
Moderator
EV kiireim Corvette C5
Liim peaks olema see kraam,
võibolla mingeid tootjaid on veel?
18.06.2007 at 16:20
MarkelVR4
EV kiireim Corvette C5
Liigub seda kraami siinmail ka või peab kaugelt mandrilt tellima?

quote:
LaSa: Liim peaks olema see kraam,
võibolla mingeid tootjaid on veel?
18.06.2007 at 16:33
bastion
 
EV kiireim Corvette C5
tere,

on võimalik tellida dragiliimi VHT Track Bite



1 GALLON (3.78liitrit) maksab 1146,96eek

tarneaeg kuni 2 nädalat

tellimused olavi@keisei-racing.com või 56619150

alates juulist KEISEI RACING OÜ-s asi laotoode!

olavi



____________________________
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - tel 6701222 (Wiseco,K1,JE Pistons,ARP,Cometic,Trend,Dart,Diamond)
18.06.2007 at 00:48
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Varsti jälle üks lõppkiirusvõistlus tulemas.

Minu väike hundi koonuke haudus sellise sõjanõu välja, et kui äkki kasutaks praeguste tagarehvide 285/35R18 (diameeter 65,7 cm, ümbermõõt 2.06) näiteks mu naise ja laste vedamise auto all olevaid 245/50R18 (diameeter 70,2 cm, ümbermõõt 2.20). See liigutus peaks vähemasti minu 7 klassi külakooli hariduse järele aitama üsna oluliselt lõppkiirust tõsta ?!?
Ülekande vahetus läheb vist liiga keemiaks kätte ära.

Matemaatikud ja muud teoreetikud - aidake mõttetõrkest üle saada !


____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
02.07.2007 at 23:23
M.J
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt: Varsti jälle üks lõppkiirusvõistlus tulemas.

Minu väike hundi koonuke haudus sellise sõjanõu välja, et kui äkki kasutaks praeguste tagarehvide 285/35R18 (diameeter 65,7 cm, ümbermõõt 2.06) näiteks mu naise ja laste vedamise auto all olevaid 245/50R18 (diameeter 70,2 cm, ümbermõõt 2.20). See liigutus peaks vähemasti minu 7 klassi külakooli hariduse järele aitama üsna oluliselt lõppkiirust tõsta ?!?
Ülekande vahetus läheb vist liiga keemiaks kätte ära.

Matemaatikud ja muud teoreetikud - aidake mõttetõrkest üle saada !


Vaja oleks selliseid andmeid:
1. võimsus
2. mass
3. cW õhutakistustegur eesti keeles vist
4. Ristlõike pindala
5. Kõiki ülekandeid + peaülekanne
6. Massi jagunemist kerel (mitu % eest ja taga)
7. Mingisuguse pidusrdusteekonna pikkus teatud kiiruselt (et leida õigemini kiirendust mida rehv peab) - lõppkiiruse puhul pole see tegelikult nii oluline
8. redline
02.07.2007 at 23:52
newton
 
Moderator
EV kiireim Corvette C5
Pigem piisab sellest kalkulaatorist:

http://www.tqhq.ee/dir.php?id=62#5

Vaata, kas OMC setupiga andmed enam-vähem klapivad ja siis pane uus rehv sisse ja arvuta uuesti.
02.07.2007 at 00:11
arvo
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt: Varsti jälle üks lõppkiirusvõistlus tulemas.

Minu väike hundi koonuke haudus sellise sõjanõu välja, et kui äkki kasutaks praeguste tagarehvide 285/35R18 (diameeter 65,7 cm, ümbermõõt 2.06) näiteks mu naise ja laste vedamise auto all olevaid 245/50R18 (diameeter 70,2 cm, ümbermõõt 2.20). See liigutus peaks vähemasti minu 7 klassi külakooli hariduse järele aitama üsna oluliselt lõppkiirust tõsta ?!?
Ülekande vahetus läheb vist liiga keemiaks kätte ära.

Matemaatikud ja muud teoreetikud - aidake mõttetõrkest üle saada !


Eeldusel, et suurema rehviga su auto ikka piirajasse jõuab, siis peaks oodatav kiirus olema 278*2.20/2.06 = 296 km/h :)



____________________________
Chevrolet Camaro Berlinetta`79
02.07.2007 at 00:14 1 edit. Last edited 02.07.2007 at 00:31 by arvo
gets
EV kiireim Corvette C5
Pea 5cm suurema diameetriga rehv on VÄGA karm üleminek. Auto all silmaga juba 1cm on täitsa näha. Tea, kas see sul koopasse üldse ära mahub :).

Edit: Seda kiiruse kasvu saab väga edukalt arvutada ka "Rehvimõõdud ja spido viga" kalkulaatoriga :)
02.07.2007 at 00:26 1 edit. Last edited 02.07.2007 at 00:29 by gets
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Kas ikka saab .... see suurema ümbermõõduga ratas vist ikka ümber oma telje sama kiiresti ju ei pöörle ?!?

Silma järgi mahub see suss alla ära küll. See kolmas auto mul PeemVee - nii et katsetamiseks peaks vist isegi poldijaotus klappima.
300 ligi kihutamiseks muidugi krutiks vast ikka veljed ka ringi.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
02.07.2007 at 00:46
MarkelVR4
EV kiireim Corvette C5
Tere,

meil väiksel seltskonnal plaan natuke rehve tellida, et kui oled huvitatud Toyo R888 seeriast, mis peaks väga head ja viimased street legal rehvid olema, anna homme-ehk siis täna juba teada.

Need peaks ka sinu jõunumbrid ilusti maha kandma ja mitte ainult musta jutina.

Markel
521 5678
02.07.2007 at 01:08
arvo
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt: Kas ikka saab .... see suurema ümbermõõduga ratas vist ikka ümber oma telje sama kiiresti ju ei pöörle ?!?


Kui võimu jätkub ja piirajasse jõuab, siis pöörlebki sama kiirusega. Ehk kui võistlus on miili peal siis pane kindlasti suuremad rehvid, kui kilomeetril, siis vist oleks 278 ka hea tulemus, kui kätte tuleb. ;)

____________________________
Chevrolet Camaro Berlinetta`79
02.07.2007 at 01:20
eleanor
EV kiireim Corvette C5
Seda siis ainult ringrajal, kiirenduseks on need rehvid mottetud..



quote:
MarkelVR4: Tere,

meil väiksel seltskonnal plaan natuke rehve tellida, et kui oled huvitatud Toyo R888 seeriast, mis peaks väga head ja viimased street legal rehvid olema, anna homme-ehk siis täna juba teada.

Need peaks ka sinu jõunumbrid ilusti maha kandma ja mitte ainult musta jutina.

Markel
521 5678


____________________________

03.07.2007 at 06:46 1 edit. Last edited 03.07.2007 at 06:46 by eleanor
foke
 
EV kiireim Corvette C5
Hunt, loogika on siin ülilihtne - mida lähemale sa piirajale sõidad finishijoonel, seda parem, järelikult oled kogu energia, mida võtta võimalik, välja võtnud.

Kui mootor jõuab etteantud distantsil piirajasse, siis suurem rehv võib olla abiks (võib, aga ei pruugi, juhul kui sa kasutad liiga palju suuremat ja seetõttu oluliselt madalasse pöördesse ning ühtlasi ka madalamasse võimsusdiapasooni jääd). Kui piirajasse ei jõua, tuleb valida väiksem diameeter, et jõuaks võimalikult piiraja lähedale.

Tegelikult arvutatakse niimoodi sillaülekannet, aga rehvi diameeter on üks osa kogu ülekandest.
Peatähtis asja juures on püüda ülekannete abil hoida mootor maksimumvõimsusele võimalikult lähedal. Seda nii käiguvahetusmomentidel kui finishijoonel.
03.07.2007 at 09:23
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Piirajas olin - ja seda üsna ammu enne lõppu. Persemeetri järgi kadus lõbusam minek kusagil varsti peale 1 km joont ära (seal oli hinnanguliselt 250 - 255).
Rehvi suurendamise arvelt peaks see minek ju oletatavasti kauem kestma.

Teine kamm on veel selles, et käiguvahetused toimuvad liiga hilja - kusagil 6500 peal.
Dynograafik aga ütleb seda, et 5800 peal on torq - iga ja 6000 peal hp - ga enamvähem ''nägemist''.
Eestis kuuldavasti seda ümber progemiseks kellelgi pole ei riist- ega tarkvara.


____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
03.07.2007 at 09:57
peep
 
Moderator
EV kiireim Corvette C5
No aga rehvid alla ja sobivale teelõigule proovima. Kui Sul endal GPS'i pole, siis ma võin selles osas aidata.
03.07.2007 at 10:22
foke
 
EV kiireim Corvette C5
Käiguvahetustega ei ole asi päris nii, et kui graafikud hakkavad langema, et siis kohe järgmine käik. Point selles, et mida kõrgemalt vahetad, seda kõrgemasse pöördesse kukud. Võrrelda tuleb aega, mille jooksul oled üle peak'i ja aega, mis kulub sinna taas jõudmiseks. Lisaks pead jälgima, kuipalju sul ülevalpool tippu jõudu vähem on ja palju sul allpool jõudu vähem on. Teisisõnu ülevalt küll kaotad jõus, aga kuna kukud vähem auku, siis sealt võidad kõik tagasi ja jääb ülegi. Reeglina just sedasi ongi - 6000 rpm max kõvera korral vaheta käiku 6500 rpm peal.

Ma joonestasin väheke võimsuskõveraid ja tegin arvutusi 6500 rpm vahetamise vs. 7000 vahetamisega.
534 hp mootoril, mille graafiku tipp on suht lame 6000-6500 rpm vahel, sain erinevuseks 20 keskmist hobujõudu alates esimese käigu lõpufaasist kuni veerandmiili jooneni. Seda siis 8,5 sek vältel ning 7000 rpm käiguvahetuste kasuks. 1/4 miilil teeb see 11-sek aegade korral ca 0,1 sek. Muidugi peab mootori alumine ots ja klapivedru seda võimaldama.

See on teooria ja arvutus, praktika selgub ehk ABCS'l;)
03.07.2007 at 10:43 1 edit. Last edited 03.07.2007 at 10:45 by foke
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : EV kiireim Corvette C5   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.