register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : EV kiireim Corvette C5   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
anryo
  
EV kiireim Corvette C5
quote:
BENBEN: Pakuks, et kuna puhur on rihmaga veetav, siis äkki rihm seal libiseb koormuse all või nii (tühikäik 0,8-0,9, sõites keskmine 0,6?)Vähemalt topeltkruvikompressoritel pidi siuke prbl.olema, mille vastu on kah rohtu.. (Mai mõtle siin hammasrihmaga puhureid)
Kusjuures, see võib isegi tõsi äkki olla?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
22.01.2008 at 00:26
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
quote:
BENBEN: Pakuks, et kuna puhur on rihmaga veetav, siis äkki rihm seal libiseb koormuse all või nii (tühikäik 0,8-0,9, sõites keskmine 0,6?)Vähemalt topeltkruvikompressoritel pidi siuke prbl.olema, mille vastu on kah rohtu.. (Mai mõtle siin hammasrihmaga puhureid)
Kusjuures ise sellise asja peale ei ole tulnud.
Tegelikult on rihm üsna korraliku pinge all (tänu vedrule), arvestades seda, misuke kepp selle vedru jõudu ületada on, et rihma maha saada - ei pea seda väga tõenaoliseks. Ise kahtlustan ''odavat kella'', millega toimetasime. Spetsid räägivad, et alla AutoMeteri on kõik muud mänguasjad - mine sa nüüd võta kinni ...
Aga loogikatõrge ikka justnimelt selle koha pealt, et kompressori tootja lubab 3,60'' pulley'ga (mis ka peal oli) 7 psi (0,47 atm) ?!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
23.01.2008 at 08:01
partel
  
EV kiireim Corvette C5
quote:
M.J:
Aga kas polegi mitte nii, et ohutuse mõttes on suurtel koormustel/pööretel segu rikkam, et jahutaks ja ei põleks nii kõrge tempiga?
Hehe, mõtle pisut, milline on tavaline Corvette'i või üldse sportauto omanik.

Mida teeb mootoriehitaja? Kas võimsa setupi asjatundjale või ülikonservatiivse/lollikindla setupi, et vältida garantiiremondi nõudmist või üldse kohtusse kaebamist?

Mul ei ole õrna aimugi kütuse- ja süütekõveratest, aga oli näiteks selline juhus, et asi oli kõrgetel pööretel ok, aga keskmistel lahja. Detonatsioon tagus teadagi kepsusaaled ära, tüüp muidugi uhke, et nii palju jõudu, et saaled ei kesta, tegelikult oli asi hoopis kütusekõveras...


____________________________
_
23.01.2008 at 10:35
M.J
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt:
quote:
BENBEN: Pakuks, et kuna puhur on rihmaga veetav, siis äkki rihm seal libiseb koormuse all või nii (tühikäik 0,8-0,9, sõites keskmine 0,6?)Vähemalt topeltkruvikompressoritel pidi siuke prbl.olema, mille vastu on kah rohtu.. (Mai mõtle siin hammasrihmaga puhureid)
Kusjuures ise sellise asja peale ei ole tulnud.
Tegelikult on rihm üsna korraliku pinge all (tänu vedrule), arvestades seda, misuke kepp selle vedru jõudu ületada on, et rihma maha saada - ei pea seda väga tõenaoliseks. Ise kahtlustan ''odavat kella'', millega toimetasime. Spetsid räägivad, et alla AutoMeteri on kõik muud mänguasjad - mine sa nüüd võta kinni ...
Aga loogikatõrge ikka justnimelt selle koha pealt, et kompressori tootja lubab 3,60'' pulley'ga (mis ka peal oli) 7 psi (0,47 atm) ?!

Mina oma väheste teadmistega ei tahaks ka rihma nii suurt läbilibisemist uskuda. Vähemalt mu enda autol on ka tavaline kiilrihm ning laadur ja rõhk on küll kogu aeg ühtlane (0,8 bar kui hagumälu ei peta).
23.01.2008 at 12:05
partel
  
EV kiireim Corvette C5
Kui libiseks, siis just kohapeal tuuritades kui inertsid taga, kiirendusel on ju mootoripöörded suht konstantsed...


____________________________
_
23.01.2008 at 12:12
vvt
  
EV kiireim Corvette C5
Ja ja, tõmmake aga oma puhurite rihmad pingule nagu pillikeeled, siis saade varstu puhuri laagreid või puhurit vahetada. Kui vajalikuks ringivedamiseks rihm läbi annab, on lahenduseks siiski hammasrihma panek. Hammasrihm annab sama laagrite koormuse juures kümneid kordi suurema ülekantava veojõu kui ükski pingule vägistatud lame või kiilrihm.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.01.2008 at 14:50
partel
  
EV kiireim Corvette C5
Mis boosti puutub, siis omal ajal kui esimese blowermootori tegime (496 cid + 8-71) sai ka boostinäidiku kapotile. Erkki läks siis entusiastlikult uut mänguasja proovima, et palju boosti ka on?

Hakkas kostuma mootorimöirgeid ja kummivilinat, mõne aja pärast tuli siis tagasi ja ohkas löödult: "Isegi nulli ei saanud..."

Null tähendas midagi 600 hj kanti vist.


____________________________
_
23.01.2008 at 15:10
Raceboy
 
EV kiireim Corvette C5
Ülelaadimise poolt tekitataval nullil ja vabalthingava nullil on vaks vahet sees ka.

Häälestajatele vihjeks, et detonatsiooni sigarikka seguga lõpmatuseni maha vägistada ei ole võimalik ja enamasti ka mõtekas. Asja võti on siiski korrektne süütenurk ja kui detonatsioon väga vara tekkima hakkab, on mootori konstruktsioonis miskit ülelaadimisele väga sobimatut.

____________________________
www.vems.ee
24.01.2008 at 11:18
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
quote:
Raceboy: Ülelaadimise poolt tekitataval nullil ja vabalthingava nullil on vaks vahet sees ka.
Mis vahe seal siis sees on peale selle, et minu loomkatsetuste tulemused ütlevad seda, et erinevalt turbotatud mootorist kompressormootor vaakumisse ei lähe.



____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
24.01.2008 at 21:43
partel
  
EV kiireim Corvette C5
Ah, kõigepealt muretse endale usaldusväärne boostinäidik ja vaata, et see ka õigest kohast mõõdaks.

Aga ikkagi, mida sa jamad punnvõrridega. Saad oma 10 sek kätte, mis edasi? See ei ole ju kiire sõit.

Publik on ikka niipalju arenenud, et 10 sek autot stardikoridoris nähes minnakse burgerit sööma, et jõuaks tagasi Outlaw'd nautima, milleks ju kohale tuldigi.

Mistahes klassis võistlemine on seotud korralike kulutustega. Kui selle tasuks on see, et publik lahkub tribüünidelt, siis...

Tule ikka meeste hulka kiiresti sõitma ja publikumenu nautima! :burnout.


____________________________
_
31.01.2008 at 10:24
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Pärtel, Sa ikka jaksad !
Meil ju ka Sinuga sellest juttu olnud - et vähemasti minu puhul esimeseks takistuseks ''meheks saamisel'' on team'i puudumine ....
Ei oska küll kellegi poole otseselt kellegi poole, kes kusagil team'is juba kaasa ei löö nendes küsimustes pöörduda.
Kui nüüd tõtt tunnistada - ise olen suure tähega Loll, et neid asju (edukalt) juhatada !

Aga vahepealsetest arengutest niipalju, et pisem pulley Eurofreesi Imre poolt valmis tehtud.
Nüüd Maksimi juurde järjekord vaja kinni panna.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
31.01.2008 at 10:47
Fredy.ee
 
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt:
Mis vahe seal siis sees on peale selle, et minu loomkatsetuste tulemused ütlevad seda, et erinevalt turbotatud mootorist kompressormootor vaakumisse ei lähe.



Läheb väga hästi vaakumisse, sa vaatad lihtsalt vale kellaga.
Vaata pilti, sul peaks seal sama pilt olema ees tühikäigul: http://www.h-d.ee/fredy/Corvette17.JPG


____________________________
Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
http://www.FREDY.ee
http://www.instagram.com/fredysworks/
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
31.01.2008 at 10:47
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Fredy autol läheb jah !
Sai nüüd Fredyga kokku lepitud, et ta vaatab nädalavahetusel täpselt järgi - kuskohast tema autol väljavõte kella jaoks tehtud on.
Praegu igatahes mõistus otsas. Otse sisselaskest (selleks spets ettenähtud kohta) ühendades algasend 0 ja vaakumisse kell ei lähe. Sel juhul tõuseb 8 psi-ni.
Õhusüsteemist võetuna algasend -20 psi ja tõuseb sujuvalt kuni + 3 psi-ni ?!?

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
31.01.2008 at 11:04
partel
  
EV kiireim Corvette C5
quote:
hunt: Pärtel, Sa ikka jaksad !
Meil ju ka Sinuga sellest juttu olnud - et vähemasti minu puhul esimeseks takistuseks ''meheks saamisel'' on team'i puudumine ....
Ei oska küll kellegi poole otseselt kellegi poole, kes kusagil team'is juba kaasa ei löö nendes küsimustes pöörduda.
Kui nüüd tõtt tunnistada - ise olen suure tähega Loll, et neid asju (edukalt) juhatada !

Ja ma olen ka öelnud, et see kui tiimi vajalikkusest teadlik ollakse, on väga suur arengusamm! :)

Erkki on küll väga heatahtlik inimene, aga teiste inimeste võistlusprogrammi kaasamine ei ole neile vaesekestele oma aupaiste jagamine. Kui ükski oleks puudu siis, noh... oleks lihtsalt kuses. Asjata ei ole profitiimides 10+ liiget, kuigi eelarve on nagu on.

Lohutuseks, et harrastusvõistleja/omaniku põhimure on arved maksta. Kui enam-vähem sõita ka oskab, siis muu on juba boonus, v.a. muidugi profisõitjad, kel meedia ja fännidega tegelemist.

Kogu värk on ikkagi tiimipealiku õlgadel. Mehhaanikuid on küll, aga keegi peab neile ütlema, mida teha.

Ise olen mõelnud näiteks, et tuleb edukast ärimehest autofänn ja ütleb, et tahab meistriks tulla, siin on 10MEEK, pane programm kokku... tea, kas oskan.. või tuleb välismaalt keegi sisse osta.

Usakate seltskond ei ole just ülirahakas, mistõttu võib äpardusi juhtuda. Kui näiteks võistlustel keegi tuleb ja küsib "skolko stoit?" ja teed nalja, et $100K. Ja vastuseks tuleb, et selle hinnaga võtaks mitu tükki. Siis mis?

USA's on asi täiesti käest ära. Outlaw's võistlevad kodanikud, kelle firmade käive on sadu miljoneid või rohkemgi, ehk võistlusprogrammil on praktiliselt piiramatu eelarve. Kui ainult leiduks keegi, kes oskaks anda mulle konkurentsieelise... Blowermootorite absoluutne guru Jim Oddy tiriti pensionilt tagasi. Selleks tuli vast ikka korralikult vaeva näha...

Aga noh, eks aeg näitab, peaasi, et endal huvi on.


____________________________
_
31.01.2008 at 11:57 1 edit. Last edited 31.01.2008 at 11:58 by partel
partel
  
EV kiireim Corvette C5
quote:
chevymees:
quote:
hunt:
Mis vahe seal siis sees on peale selle, et minu loomkatsetuste tulemused ütlevad seda, et erinevalt turbotatud mootorist kompressormootor vaakumisse ei lähe.



Läheb väga hästi vaakumisse, sa vaatad lihtsalt vale kellaga.
Vaata pilti, sul peaks seal sama pilt olema ees tühikäigul: http://www.h-d.ee/fredy/Corvette17.JPG

12 in Hg vaakum ja 750 rpm tühikäik näitavad, et nukkvõll on üsna väike.

Aga õlirõhk on ??? Kas pööretega ikka tõuseb? Erkki ehitatud mootoreid nii autos kui stendis oli ikka 50-70 tühikäigul ja eriti ei tõusnud. Samas kord sisselasketihendi lekke tõttu läksid asjad segamini ja näit vajus kenasti 0 peale :) Midagi ei juhtunud siiski.

Rusikareegel on jah 10 psi per 1000 pööret, aga see on vabalthingavate kohta. Ülelaadimisel võiks ikka rohkem olla. Saalte pind on sama, aga koormus suurem. Näiteks kompressoriga Pro Mod'id hoiavad regulaatoriga 120-130+, aga see on ka alky tõttu.



____________________________
_
31.01.2008 at 13:09
Fredy.ee
 
EV kiireim Corvette C5
quote:
partel:

12 in Hg vaakum ja 750 rpm tühikäik näitavad, et nukkvõll on üsna väike.

Aga õlirõhk on ??? Kas pööretega ikka tõuseb?



Ikka tõuseb, kohe kui pöördesse lased on õlisurve u. 60 psi.

Fredy.

____________________________
Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
http://www.FREDY.ee
http://www.instagram.com/fredysworks/
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
31.01.2008 at 14:10 1 edit. Last edited 31.01.2008 at 14:15 by Fredy.ee
partel
  
EV kiireim Corvette C5
Hei, Hundu,

On sellised asjad, nagu Eesti esimene 7-sek aeg ja Eesti esimene 300+ km/h. Need võivad tulla sama sõiduga, muidugi.

Aga nende verstapostide ületamist ikka mäletatakse natuke paremini kui meistritiitlit, rääkimata etapivõidust, kuigi etapivõit on ju iseenesest ikka kõva töö.

Võiksid natuke mõelda nende asjade peale.


____________________________
_
05.02.2008 at 08:19
Fredy.ee
 
EV kiireim Corvette C5
Minu autol siis selline vahva nelik pidurivõimu torule vahele pandud:



____________________________
Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
http://www.FREDY.ee
http://www.instagram.com/fredysworks/
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
05.02.2008 at 16:48
newton
 
Moderator
EV kiireim Corvette C5
Jutt teisest kiirest Vette'ist splititud:

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=26149
15.02.2008 at 12:54
Levo.
EV kiireim Corvette C5
Noh Hunt!
Oled loorberitel puhanud -talvitunud?
Oled sa seda piimaautot edasi ka modinud?



____________________________
Viper SRT10 Supercharger.2006

G400
13.04.2008 at 18:16
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Ega piimaautoga Sportlaste vastu ju ei saa ....

Sutsuke boosti on plaanis tõsta. Sel nädalal Maksimi juurde minek. Eks seal siis paista, kuidas muud parameetrid boosti tõstmisele reageerivad.
Piiraja lähedal on air/fuel 10,algus. Sellest võiks järeldada, et natuke nagu võiks ?!

ET Street papud sai kah tellitud - kui tänu nendele 60' kümnendiku kukuks - olekski ehk eesmärgiks seatud 10,x saavutatud.

Muud ei miskit.



____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
13.04.2008 at 22:26
gets
EV kiireim Corvette C5
Levo kompab konkurenti? :)
13.04.2008 at 22:29
Raceboy
 
EV kiireim Corvette C5
Segu on üks asi, hoopis olulisem on süütemoment. Ja kas oled uurinud, miks on segu 10,x? Väga võimalik, et detonatsiooniohu vähendamiseks vältimaks süüte liiga hiliseks keeramist.

Soovitaks rõhu tõstmisel igal juhul stetoskoopi kasutada muidu võib halvimal juhul tulemus kole olla.

____________________________
www.vems.ee
13.04.2008 at 22:30
hunt
 
EV kiireim Corvette C5
Boost'i tõstmine plaanis ainult natukene. S.t. kompressoritootja ettenähtud numbrites.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
13.04.2008 at 22:38
Levo.
EV kiireim Corvette C5
nad vist lubavad tõsta 10 psi-ni..
Aga ma olen suht teoreetiline....

Gets-mis konkuenti.ma ei punnita .Pole puuri,pole 11 sekundit.
Mul jõudu pole ma hälestan ennast teise ala peale.
)Hakka või hundi juttu uskuma et viperid kiiresti ei sõida)

____________________________
Viper SRT10 Supercharger.2006

G400
13.04.2008 at 22:52
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : EV kiireim Corvette C5   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.