register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 17 18 19 20 21 22 23  
Poster Message
rivo09
Autogaas: :) või :(
quote:
dodge:
quote:
Vanaisa: dodge, oskad sa rääkida hindadest kah Lätis?
Oskan ikka. üle kolmandiku on odavam kui siin. Seejuures paigaldevad korralikke
asju, minu omale sai Zenit Pro OBD ja Barracuda pihustid, mis on membraanidega
ja käivad vaikselt. Väidetavalt käivad päris kaua. Süsteem lülitub bensult gaasile
silinderhaaval ja minu jaoks täiesti märkamatult. Paigaldus on ikka väga korralik,
midagi ei tilgu, kolmikud on metallist, juhtmed on õige pikkusega, ei ripenda, ega
ole nutsakusse keritud kuhugi vahele. Balloon on korralikult kinnitatud, mitte
montaazhilindiga põhjapleki külge kruvitud jne...

Mis rahaga ja mitme pütasele paigalduse sulle tegid?
11.10.2013 at 16:59
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
rivo09:
quote:
dodge:
quote:
Vanaisa: dodge, oskad sa rääkida hindadest kah Lätis?
Oskan ikka. üle kolmandiku on odavam kui siin. Seejuures paigaldavad korralikke
asju, minu omale sai Zenit Pro OBD ja Barracuda pihustid, mis on membraanidega
ja käivad vaikselt. Väidetavalt käivad päris kaua. Süsteem lülitub bensult gaasile
silinderhaaval ja minu jaoks täiesti märkamatult. Paigaldus on ikka väga korralik,
midagi ei tilgu, kolmikud on metallist, juhtmed on õige pikkusega, ei ripenda, ega
ole nutsakusse keritud kuhugi vahele. Balloon on korralikult kinnitatud, mitte
montaazhilindiga põhjapleki külge kruvitud jne...

Mis rahaga ja mitme pütasele paigalduse sulle tegid?


Konkreetne tehing jäägu ikka osapoolte teada, aga siit saab mingi ülevaate:
http://www.ss.lv/ru/eur/transport/service-centers-and-checkup/cars-gas-plant-repair/

Mul on V6 ja hinnapakkumised jäid vahemikku 700-850.

Eks kõik asjad siis ilmas ole ka kaubeldavad.
11.10.2013 at 17:25 3 edits. Last edited 12.10.2013 at 08:03 by dodge
Vanaisa
  
Moderator
Autogaas: :) või :(
dodge, sul 3 põlvkonna seade ikka?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
12.10.2013 at 08:49
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
Vanaisa: dodge, sul 3 põlvkonna seade ikka?

Neljas on.
12.10.2013 at 10:05
Vanaisa
  
Moderator
Autogaas: :) või :(
ptüi, neljandat mõtlesingi jah. OK.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
12.10.2013 at 11:06
alarsober
 
Autogaas: :) või :(
Kirjeldan vastukaaluks Lätis gaasiseadme paigaldamisele, ühe tuttava kogemust kus tõesti soodsa hinnaga paigaldati Lätis LPG seade, ent ilmnesid mõne aja pärast probleemid mida tuli lahendada Lätis ning peale 3-4 korda Lätis käimist (mitte töötava gaasiseadme parandamist, mis oli kodanikule ka üksjagu kulukas) saavutati Lätlastega kokkulepe, et võtavad seadme maha ja maksavad raha tagasi! Tänasel päeval sõidab kodanik Eestis paigaldatud vedelgaasi seadmega ja on enda sõnul väga rahul! Loo moraal on see, et tegelikult läks Läti seade kodanikule kallimaks, mis muidugi ei tähenda, et kõigil nii peaks minema!
Seadet tuleb ju hooldada ca. 15000km järel või kord aastas ning seadmetel on ka 3a. garantii. Ise käin ca. 2 korda aastas, erinevate küsimustega, seadme paigaldaja juures, õnneks on see kodu kõrval!

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
12.10.2013 at 11:38
dodge
Autogaas: :) või :(
Kas see on Gazneti ametlik seisukoht?
Kui nii, siis võiks ka põhjendada hinnaerinevust lõunanaabritega...

Ja veel - hooldada saab gaasiseadmeid ju eestiski, filtri puhul võin ma selle 60% juurde maksta,
kogu süsteemi puhul ei tahaks nagu.
12.10.2013 at 13:32 1 edit. Last edited 12.10.2013 at 15:34 by dodge
viva
Autogaas: :) või :(
Väga põnev debatt iseenesest

____________________________
+372 555 65 900
12.10.2013 at 15:15
alarsober
 
Autogaas: :) või :(
quote:
dodge: Kas see on Gazneti ametlik seisukoht?
Kui nii, siis võiks ka põhjendada hinnaerinevust lõunanaabritega...

Ja veel - hooldada saab gaasiseadmeid ju eestiski, filtri puhul võin ma selle 60% juurde maksta,
kogu süsteemi puhul ei tahaks nagu.

Kes siin Gaznet´st rääkis??? Mina olen Alar ja esindan iseennast, Gaznet´i seisukohta tuleb ikka Gaznet´st küsida!
Nii palju kui mina aru saan on tegemist eelkõige erinevate seadmetega ja erinevate ettevõtetega.

Alar.

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
12.10.2013 at 20:41
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
alarsober:
quote:
dodge: Kas see on Gazneti ametlik seisukoht?
Kui nii, siis võiks ka põhjendada hinnaerinevust lõunanaabritega...

Ja veel - hooldada saab gaasiseadmeid ju eestiski, filtri puhul võin ma selle 60% juurde maksta,
kogu süsteemi puhul ei tahaks nagu.

Kes siin Gaznet´st rääkis??? Mina olen Alar ja esindan iseennast, Gaznet´i seisukohta tuleb ikka Gaznet´st küsida!
Nii palju kui mina aru saan on tegemist eelkõige erinevate seadmetega ja erinevate ettevõtetega.

Alar.

Vabandust. Lihtsalt Teie profiili kodulehekülg samuti Gazneti nime kannab. Ehk see eksitaski.
12.10.2013 at 20:48
johndoe
Autogaas: :) või :(
lihtsal väike huvitav info: Läti gaasiseadme paigaldaja väitis et Lätis paigaldatud gaasiseadet ei saa saksas arvele. Miks see nii on ei tea aga auto millele taheti paigalda oli saksa registris ja peale gaasiseademe paigaldust tuleb jälle pabereid täita "ark"is lätlased ütlesid et sakslased seda läbi ei lase. hinnavahe 500 või 1800-2300
22.11.2013 at 09:39
ramman
Autogaas: :) või :(
Gaasisseadme hooldusest võin niipalju rääkida, et kui gaasikulu on normaalne (ei ole suurenenud, ei esine muid anomaaliaid), siis piisab ainult filtri vahetusest. Gaasilõhna ümber auto tunda pole, siis on kõik muud süsteemid ka korras. Kui kulu on suurenenud, siis tuleks hakata seadistamist üle vaatama.
Tegelen tõstukite juba 6 aastat ja seal on samuti gaasimootorid kasutusel ja tavalise hoolduse käigus läheb vahetusse gaasifilter ja igal kolmandal korral ka aurusti membraanikomplekt. Enda autol olen ise seda kõike teinud ja siiani toimib laitmatult. Paigaldajate juurde lähen alles siis, kui masina käitumine muutub imelikuks või kulu on oluliselt suurenenud. Muus osas on tavalise õlivahetusele lisaks veel gaasifiltri vahetus ja ongi kõik. Ei ole vaja selleks eraldi paigaldaja juurde sõita.
Gaasifiltrit ja aurusti membraanikomplekti on ise väga lihtne vahetada, kui mutrivõtmed käes püsivad. See pole mingi raketiteadus. Kui mehed ehitavad autosi ja mootoreid ikka väga palju ümber ja paigaldatakse kõik kontrollerid ja muu vajalik, siis gaasiseade ei erine sellest mitte millegi poolest. Samuti kontroller ja tööks vajalikud komponendid.
Sellega tahan öelda seda, et kui kõike muud teed oma autol ise, siis saad ka gaasiseadme tavapärase hooldusega hakkama. Mine ainult osta õige filter ja aurusti membraanikomplekt.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
22.11.2013 at 23:49
gretzky
 
Moderator
Autogaas: :) või :(
Tehke mulle selgeks üks asi , kui palju ma võidan aastas , oletame kui läbisõit on aastas 12 000, nii lihne see on. Serivce kepp (siis tuleks hakata seadistamist üle vaatama.) jne on pigem miinus ja peavalu. On ka muid probleeme mida lahendada ... võib siis mõni liitel bena rohkem soristada. Tundub, et asi on out. loodame et tekib rohkem e -liikureid mis hinna alla löövad :)

____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
25.11.2013 at 00:09 2 edits. Last edited 25.11.2013 at 00:14 by gretzky (Moderator)
Maik
  
Autogaas: :) või :(
pane paberile oma aastane ls, keskmine kütusekulu, arvuta küttehind
sama tee gaasiga,mingi 15-20% ? rohkem kulu ja teine liitri hind.

mina tegin autot valides niimoodi vähemalt , arvutusi ei mäleta,aga vist oleks pidanud ca 4a sõitma (vahe oli 2k euri autodel imho,sõidan suht vähe ),
et sama hind tuleks, lisaks diisli hooldekulud ja talvised võimalikud jamad.

vähe= hea kui 10 000km aastas sellele autole tuleb

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
25.11.2013 at 00:43 1 edit. Last edited 25.11.2013 at 01:24 by Maik
speedbird
 
Autogaas: :) või :(
Kui ikka raha vähegi armas on, auto V8 mootoriga ja aastas sõitmist 20 000 ja rohkem, siis ei tohiks küll mõelda gaasiseadme mittepaigaldamise peale. Mina säästan kuus kindlasti vähemalt 300 EUR ja kui mõni pikem ots plaanis, siis on eriti hea variant. Pisiprobleeme on ikka, aga kui kohe korralike pihustitega komplekt paigaldada ja korralikus kohas paigaldada, siis peaks üsna muretult sõita saama.

Tihti on justkui gaasiseadmest tulenevad probleemid hoopis auto enda probleemid ja gaasi peal sõitmine toob näiteks süütevead paremini välja. Bena peal ei pruugi arugi saada terve aasta otsa, et süütesüsteem päris ideaalselt ei toimi, kuid gaasiga saad sellest üsna kähku teada.

Igatahes mina olen väga rahul ja gaasitankla külastamine on paar aastat juba "traditsioon" olnud :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
25.11.2013 at 01:21
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Oleneb ka, mis hinnaga seadme peale saad. Ma olen alati ise paigaldanud ja ära on tasunud üsna kiiresti.

Nüüd katsetan mõned CNG seadmed ära.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.11.2013 at 01:35
ramman
Autogaas: :) või :(
quote:
hents99: Oleneb ka, mis hinnaga seadme peale saad. Ma olen alati ise paigaldanud ja ära on tasunud üsna kiiresti.

Nüüd katsetan mõned CNG seadmed ära.

CNG seadme on omajagu kallimad LPG omast. Miinuspoolele võib kanda ka veel selle, et paagid on ainult silindrikujulised (ei saa paigutada varuratta kohale). Lisaks praegu ka veel tanklate vähesus.
Aga kui paigutad oma masinale seadme, kajasta ka siin seda teemat.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
26.11.2013 at 12:08
Astro-97
  
Autogaas: :) või :(
njaa.. suurte sõitmiste ja läbisõitude puhul on see gaas ilmselt õigustatud. Hr. Maik siin soovitas teha läbisõiduarvutusi.. ok, tegin ka siis omal selle ära :P ..... ostsin bussi aastal 2008, praegu on aasta 2013 elik 5 aastat olen nüüd omanud seda autot. ostupäeval fikseeritud läbisõit ja hetkeläbisõit on selline, et 5 aastaga olen temaga sõitnud 13 612 km... vaadates neid numbreid, leian et mul ei ole mõtekas toppida sinna seda tünniga raketiteadust :) lisaks sellele, kui ta on loodud käima bensuga... siis las käib selle pealt edasi oma 13L keskmisega kokku :)

____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
26.11.2013 at 16:47
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :(
Gaasiseade on otstarbekas vast üheautopidajale.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
26.11.2013 at 18:55
rivo09
Autogaas: :) või :(
Ma olen viimasel ajal nii 10 000 km gaasiga sõitnud ja minu meelest toimib täitsa hästi. Täpselt nii ongi ,kui kasutada autot näiteks hemi mootoriga igapäevaselt siis kulu gaasiga on nagu tava euro/jap keskmisel sedaanil bensuga sõites. Minu meelest etem sõita V8 mootoriga igapäevaselt ja mitte sundida ennast mõtetusse punni .
Kui arvudest rääkida siis sõidab 2013 aasta hemi mootoriga Ram 1500 , kaheksakäigulise kastiga 500 km. ca 70 euroga .
Hobiautole on gaas aga raudselt majanduslikult mõtetu juhul kui lasta kusagil korralikus kohas teha ,tagasi sõita on kulu väga raske.Kui aga ise nikerdada ja seadmed pool muidu käes ,siis teine asi.
26.11.2013 at 19:30
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
DevilDeVille: Gaasiseade on otstarbekas vast üheautopidajale.

Pigem just mitme auto puhul, siis saab optimeerida kulusid. Mitme auto puhul kõigil korraga kindlustust teha jne, siis on hea, kui kütuse arvelt saad kokku hoida.
Kui on ainult 1 auto, siis on kulutused enivei nii madalad ja kui läbisõit on ka väike, siis tõsti pole kallis sõita autoga, mis võtab keskmiselt näiteks 15-20 sajale.

Mul oli selle aasta alguses 3 gaasiseadmega (4. põlvkond) autot, mis olid ka iga päev rakenduses, vastavalt olukorrale, naine sõitis kõige lahjemaga, mina teistega.
3.2-liitrine E-klass - sellele autole tegin oma esimese paigalduse. Praktiline tööauto, võib ju ökotada.
1.8-liitrine C-klass - sellise töömahu puhul muidugi väga suurt tolku gaasiseadmest pole, samas jälle tükki küljest ei võta kui ta peal on, paak hõivas ainult varuratta koha, millest pole kunagi pidanud puudust tundma.
5.0-liitrine G-klass - kulu oli 20+ sajale, ühe aasta sõitsin bensuga, siis otsustasin gaasiseadme kasuks. Kulu umbes sama, aga arvestades peaaegu poole odavamat gaasi hinda tuli ikka juppmaad soodsam. Põhiliselt kasutasin seda autot talvel.



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.11.2013 at 20:13
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :(
Kui kahekümnele autole paigaldada gaasiseade ja igaühega neist sõita aastas umbes 500 kilomeetrit, siis ma küll ei suuda näha seda rentaabluse kohta.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
26.11.2013 at 20:20
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
DevilDeVille: Kui kahekümnele autole paigaldada gaasiseade ja igaühega neist sõita aastas umbes 500 kilomeetrit, siis ma küll ei suuda näha seda rentaabluse kohta.

See on tõesti väga piiratud mõtlemine.

Mina tõin juppmaad reaalsema näite enda näol.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.11.2013 at 20:26
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :(
quote:
hents99:
quote:
DevilDeVille: Kui kahekümnele autole paigaldada gaasiseade ja igaühega neist sõita aastas umbes 500 kilomeetrit, siis ma küll ei suuda näha seda rentaabluse kohta.

See on tõesti väga piiratud mõtlemine.

Mina tõin juppmaad reaalsema näite enda näol.

Ma tõin enda najal nii reaalse näite, kui üldse võimalik on.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
26.11.2013 at 20:29
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
DevilDeVille:
quote:
hents99:
quote:
DevilDeVille: Kui kahekümnele autole paigaldada gaasiseade ja igaühega neist sõita aastas umbes 500 kilomeetrit, siis ma küll ei suuda näha seda rentaabluse kohta.

See on tõesti väga piiratud mõtlemine.

Mina tõin juppmaad reaalsema näite enda näol.

Ma tõin enda najal nii reaalse näite, kui üldse võimalik on.


Ok, peab nõustuma. Tõsi, sinu kõigile kahekümnele autole ei ole mõistlik gaasiseadmeid paigaldada, kui sõidad nendega nii vähe. Aga mõnega neist sõidad ikkagi ehk rohkem, siis juba on mõistlik :)

See siin on tehnika foorum ja ilmselt omavad ka kasutajad piisavalt oskusteavet tehnika alal, et paigaldada omale ise seade. Vaja läheb elementaarseid teadmisi.

Teades paigaldajate hindu ja ainult seadmete hindu, siis töö hind umbes 4x seadme hinda.
Ehk kui ise paigaldada, siis on tasuvusaeg väga mõistlik. Paigaldusel pole isegi serti vaja.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
26.11.2013 at 21:04
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 17 18 19 20 21 22 23  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.