register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 15 16 17 18 19 20 21 ..  
Poster Message
kun14
Autogaas: :) või :(
Kui kedagi huvitab,siis on olemas juba VI põlvkond,see siis TSI otsepritsega mootoritele-otse vedelgaasi silindritesse manustamine.
14.03.2013 at 23:45
hunt
 
Autogaas: :) või :(
Kui palju siis ikkagi hooldust, remonti, keppi ja muud jeblat nende gaasiseadmetega praktikas on ?
Millest see sõltub ?
Algosade kvaliteedist/hinnasklassist ?!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
16.05.2013 at 09:30
tarmo4x4ee
Autogaas: :) või :(
Kui saaks aru millest täpselt sõltub, oleks endal ka tore ja kirjutaks hea meelega.
Minu suht lühike kogemus seni: suve lõpus paigaldatud seade, töötas probleemideta aprillini. Siis hakkas vaikselt tekkima mingi jama, mootor puterdas gaasiga sõites. Algul ei häirinud, aga kuna see jama süvenes ja lõpuks ei saanud enam üldse gaasiga sõita, siis sai mindud paigaldaja juurde, et asja uuritaks.

Mis siis selgus - üks pihusti oli "kinni jäänud". See oli 4. silindri oma ehk siis mootori suhtes kõige tagumine ja sealt läks gaas edasi veel teisele poole mootorit (V8).
Miks oli kinni jäänud? Paigaldaja väitis, et kütuse kvaliteedist. Väidetavalt jaanuaris-veebruaris oli mingi suurem jama kõigis Eesti tanklates ja sarnast probleemi olevat paljudel esinenud.
Miks alles aprillis minu autol avaldus? "Ju siis 'vedelik/sodi/misiganes pruun ollus' jõudis alles nüüd pihustis vajaliku koguseni, et jamasid põhjustada".
Selle peale ei osanud nagu midagi kosta. Samas teise gaasifirma esindajad väidavad, et pole võimalik, et LPG kvaliteedis on Eesti piires mingeid erinevusi. Gaas pidi meile tulema Läti kaudu Venemaalt ja kõik müüjad võtavad ühel või teisel viisil vist samast kohast seda kütust. Aga päris kindel ei ole ka selles.

Suhteliselt raskesti kontrollitav ala ja mina küll eriti sellest loost targemaks ei ole saanud. Keda siis uskuda ja keda mitte.

Pärast selle ühe pihusti vahetust on nüüd siiani jälle kõik ok olnud.
16.05.2013 at 10:10
tarmo4x4ee
Autogaas: :) või :(
Paari sõnaga ka reaalsest kütusekulust bensiin vs gaas, enda masina puhul (RAM1500, 4x4 part time, 5,7HEMI (kõik silindrid kogu aeg järel)).

Maantee 93 km/h: bensiin 14-15 l/100 km, gaas 19 l/100 km (bensiini ümberarvestatuna ca 10,5-11 l/100 km)
Maantee 113 km/h: bensiin 17,5 l/100 km, gaas (pole mõõtnud)
Linn: bensiin ca 25-26 l/100 km, gaas ca 30+ l/100 km (raske mõõta)

Maantee 93 km/h, 2.5t haagisega: bensiin 22-23 l/100 km, gaas 29 l/100 km (bensiini ümberarvestatuna ca 17-19 l/100 km)
Maantee 113 km/h, 2.5t haagisega: bensiin ca 25-26 l/100 km, gaas (pole mõõtnud)

Ehk siis kokkuvõtvalt võtab gaasi liitreid umbes 25-35% rohkem, kui bensiini omi.
Ja kuna gaas hetkel umbes 57-60% bensiini hinnast, siis reaalselt saab gaasiga sõita ca 20-30% odavamalt (hetkel bensiini hind küllaltki all ka, võrreldes paari kuu tagusega).
16.05.2013 at 11:21
hunt
 
Autogaas: :) või :(
Tarmo, kelle poolt paigaldatud ja mis seade Sul peal on ?
Kui kaua anti paigaldaja poolt garantiid ? .. ja mida see katab, või õieti küsiks niipidi - mida see ei kata ?

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
16.05.2013 at 12:17
tarmo4x4ee
Autogaas: :) või :(
Paigaldas Autogaasiseadmed OÜ, Tartus. Kasutatud on Poola tootja Versus detaile.
Tagantjärele võin nentida, et otsus kõige õigem ei olnud, sest kuna ise Harjumaal, siis iga pisiasja pärast spetsiaalselt ju Tartusse ei viitsi sõita (kui just muud asja pole) ning seetõttu viimati sai pihustivahetus tehtud Gaznetis (mõistagi siis juba tasu eest)...
20.05.2013 at 09:49
jan22
 
Autogaas: :) või :(
Minu ühel masinal on ka Tartus paigaldatud seade ja nüüd võin öelda et see oli viga. Eriti jamasi pole küll olnud aga ühe ühendusega oli kunagi mure ja siis sai neilt küsitud ning nad ise uurisid ja otsisid aga midagi ei avastanud. Tallinnas teeb Tartu paigaldajale garantiid Gaasiabi OÜ. Hoolduse käigus leiti lekke koht ja tehti gaasitrass natuke ringi viimati nimetatud firma poolt.
Ise olen väga rahul, kui keegi peaks küsima!

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
21.05.2013 at 00:09 1 edit. Last edited 21.05.2013 at 00:10 by jan22
ramman
Autogaas: :) või :(
Lasin oma autole paigaldada gaasiseadme Tartus Texas Services sel lihtsalt põhjusel ,et Tallinnas oli kõigil paigaldajatel järjekord minimaalselt 3 kuud. Tartus võeti ette nädal pärast helistamiset. Peale paigaldust olen käinud Gaasiabis oma autoga ja seal pole mingeid probleeme hoolduse käigus olnud. Ütlesidki, et Texas Service pidi neil olema koostööpartner. Paigaldavad samu seadmeid ka.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
21.05.2013 at 17:26
asjapulk
 
Autogaas: :) või :(
Möödunud aastal astus ühes poola tanklas ligi üks eesti mees, kes ligemale 20a saksas elanud. Uudistas chevy ja jutt läks gaasiseadmetele, kui kuulis, et mul ka mõtted selles suunas liikunud. Tema olla juba aastaid gaasiga sõitnud ja teadis erinevate tootjate kohta nii mõndagi pajatada ja soovitas, et kui gaas paigaldada siis ainult hollandlaste Prins. Kui erinevate poolakate pihustid pidid hakkama 20000 km järel otsi andma siis Prinsi omad pidid muretult vähemalt 100000 kestma. Prins küll algul osta vist kuni kolmandiku kallim aga lõppkokkuvõttes pidi odavam tulema.
See vestlus oli viimases poola tanklas enne Oderit ja mehe küsimusele, et palju eestist siiani bensule raha kulunud ja saades vastuseks ca 300 siis ütles, et tuleb ka just eestist puhkuselt ja tema passati kuluks gaasile, edasi tagasi, ca 200. No pole mitte paha :)
21.05.2013 at 22:11
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Gaasi auruti lekkis, nn gaasika esinduses paigaldatud. Mahlad lõi välja Helsingis. Treilardamine siis koju. Kulu, mida ei kompenseeritud. Järgmine pauk oli see, et lõi lõdviku survega lõhki ja kolmas oli radikas lõhki ja siis vahetati alles auruti välja. 60 000 sõidetud ja klapid põlenud, et siis uued plokikaaned :( Lisaks ilmselt selle tühjaks paugutamistele sai viga ka kaanetihend ja lasi mahlad segi, et ka väntvõll ja saaled on õhtal. Ehk siis palju õnne!
21.05.2013 at 22:45
ramman
Autogaas: :) või :(
Eks see sõltub kogemusest. Kui mul oleks sama kogemus, nagu sinul, ei tahaks ma gaasiseadmest midagi kuulda. Praegusel hetkel on aga kogemus positiivne ja sõidan gaasiga ikkagi edasi. Kui peaks kunagi auto välja vahetama, siis järgmisele lasen ka gaasiseadme peale panna.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
22.05.2013 at 00:46
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Eks sõltub ka hooldusest. Õigeaegsed filtrite vahetused jne. Tegelikult lisatakse veel mingit pihustite kestvuse lisandit, kas ka seda tehakse? Kui tihti?

Ma olen ise paigaldanud ja siiani väga rahul.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
22.05.2013 at 09:56
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Nu mul vennal ei olnud seal mingit hooldust veel tarvis teha, see oli kõik esimeste nädalate jooksul peale paigaldust. Lisaks pidi veel mitmeid kordi Tartusse tagasi ka käima, kuna tahtis järel timmimist. Mõttetu kolakas minumeelest.
22.05.2013 at 10:02
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Mitte mõttetu kolakas, vaid kehv paigaldus ja/või kehvad jupid. Ei maksa igas kohas sellist asja teha. Tegelikult on gaasiseadme häälestamisel päris mitu olulist nüanssi. Pihustite lahtiolekuaeg vs rõhk jne. Kes väidab, et süsteem saab ise õppides asja selgeks, ei taha asju korralikult teha ja ilmselt hakkavad esinema ka anomaaliad, sest keegi ei tea, mis segu tegelikult silindrist läbi käib.
Lambda olevat eilne päev...teadmatus ilmselt tänane...


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
22.05.2013 at 10:49
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Töö kaubikule, Van, pandi Tallinnas, ei saadud käima. Oma kulguriga siis tuli Tartusse, kahe raudtee vahele, kus on, oli, siis kõikse kiidetum tegija, kõikse uuemate tehnoloogiatega. Kokku pole hoitud kusagilt ja koonerdatud samuti mitte. TUlemus on aga hunnik paska. Õigemine 2 hunnikut, see Tallinnas tehtud Van ka. Kui see värk nii hea ja kasulik on, miks siis juba tehastes seda peale ei panda? Täpselt sama, nagu kõik ulmelised õlilisandid, miks siis õli tootjad neid kohe sisse ei kalla?
22.05.2013 at 14:49
hunt
 
Autogaas: :) või :(
OT .. aga mille eest igasugune tolvanikari igasugustes autovabrikutes üleüldse (vabariigi keskmisest kõrgemat) palka saab ?!

... kui igasuguste chiptuningutega autod võimsamaks ja ökonoomsemaks muutuvad ??

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
23.05.2013 at 07:45
Vanaisa
  
Moderator
Autogaas: :) või :(
Rein, sa haugud küll nüüd vale puu all. Pool lõuna-euroopat vurab ringi gaasiga ja seda juba aastakümneid.
Küsimus on ilmselt selles et meie mutrijukudel kes neid paigaldavad on ikka teadmisi vajaka, seda just ehk erilisemate või suuremate mootorite osas, sellest ka suur praagiprotsent - et mõni auto saab hea ja mõni saast.... aga millest selline jama, ei osata välja uurida.
Ja kuni kliente on siis ei viitsita süveneda kah - lihtsam ju raha vastu võtta ja õlgu kehitada.

Selle asemel et teha miskiseid kehva bensu topicuid võiks hoopis olla kuivade faktidega teema (nagu remondikohtade oma näiteks) gaasiseadmete paigaldajate plussidest ja miinustest.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
23.05.2013 at 10:31 1 edit. Last edited 23.05.2013 at 10:32 by Vanaisa (Moderator)
johndoe
Autogaas: :) või :(
Tehased teevad ise ka gaasi autosid nii cng kui la lpg varjante nt hetkel reklaamitav vw up. valikus on veel kindlasti ivecol ja mersul kaubikud. gaas annab ka saksas korraliku maksusoodustuse, väidetavalt(pole ise uurinud ei tea täpsustada) pluss parkimine/sissesõit euro4 kohtadesse . Aga eestiga võrreldes on gaasiseadmed ikka kallid 2-3000 euri.
23.05.2013 at 12:52
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Pole miskit väga haukuda, kuna kogu pasa helpimiseks on läinud kordades suurem summa, kui kokkuhoid selle soustiga sõites. Nii et teema pealkirjast lähtuvalt on minu seisukoht :( Tean ühte müügis olevat Vani veel, millel gaas peal ja surved silkudes maas. Nii et sorry, aga gaas jääb minu poolt jätkuvalt toidu tegemiseks ja tehniliseks muuks tarbimiseks. Kes on siin spetsid, siis palun, tõestage ära, mis tehti paigaldaja poolt valesti, et mootor kotti läks. Mingi hala hakkas pihta, et kui mootoril on jubamingi jama, siis ei saagi gaasilt korralikult käima ja lööb mootori tuld pidevalt põlem jne. No enne gaasi paigaldamist käis, nagu linnuke oksal.
23.05.2013 at 23:34
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Vaatasin järgi, et mis asi on kolksvaagen upp, see võiks lausa juhi peerugaasiga sõita, või teisest küljest, miks lapsevankrile on lükkamise käepide panemata jäetud :) See mahub ju auto pagaasnikusse, mis kokkuhoidu seal see gaas veel anda suudab. Kaal, mida see mant juurde annab autole, sööb kokkuhoiu ära :) Tegelikult ma ei ole kuri, vahest õel ja seda enam, et ma ütlesin vennale, et ära hakka selle asjaga jantima. Mul oli Itaaliast toodud Volvo, 850, millel oli gaasiseade maha võetud, läbisõiduks oli kellal üle 300 000 ja sõitis kuni kindlustus välja maksis. Pritsungi juhtmed juba pudenesid tükkideks vanadusest, kuid ei võtnud õli ja käivitus iga ilmaga "poolset pöördest", et jah, kõikusin selle teemaga kahe vahel. Ilmselt hollandist toodud auto, millel on süsteem peal, võimalik, et julgen osta ja kasutada, kuid siin lasta peale panna. Mkmm! Ei usu ja usalda enam.
23.05.2013 at 23:42
ramman
Autogaas: :) või :(
Reinu juhtumi puhul olen enam, kui kindel, et kuskil seadistamises või paigaldamises tehti mingi viga. Sõidavad ju paljud autod gaasiga, seadmed Eestis paigaldatud. Eks aeg-ajalt on ikka kuulda neid ebaõnnestunud paigaldusi ja seadistusi. Kindlasti on sama mootoriga masinad gaasiseadmega ja sõidavad nagu muiste. Sul lihtsalt vast halbade asjade kokku langemine. Aga endal ajaks ka selline asi harja punaseks, kui enne paigaldust korras mootor mingi aja pärast ära küpseb. Pärast e isuuda keegi kindlaks teha, mis seisus mootor enne gaasiseadme paigaldust oli, eks paigaldajad oma tagalat sellega kindlustavadki.
Vaat, et gaasiseadmele mõtlejad peaks hakkama siis enne paigaldust esindusest kontrollakti võtma mootri ja toitesüsteemi korrasoleku kohta.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
23.05.2013 at 23:57
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Nu mul endal sama kulguril hakkab 300 000 peale tulema, venna oma , kui ta ostis omale, oli alla 100 000 sõitnud. Kõik oli korras, ei mingeid mootori tulesid, ega jahutamise probleeme. Kõik hakkas koheselt pihta, kui oli nädalakese saanud gaasi tarbida :( Ja helistamise peale, et mis siis nagu nüüd, oli vastus, et võid ju kohtusse anda, nagunii kaotad. :(
24.05.2013 at 00:03
villem
Autogaas: :) või :(
Ilmselgelt on Reinu juhtumi puhul olnud küttesegu liiga lahja ja sealt kogu jama pihta hakkas.Kui teha ainult automaatsetting,siis võibki segu lahjaks jääda.Mina panin oma vojagerile gaasiseadme ise peale (isegi tõõle hakkas!) ja peale 2000 km käisin igaks juhuks Gaasiabi OÜ-s kontrollis.Üldiselt oli OK.Natuke jäi pööretel ka lahjaks ja seda vähe seadistati.Praegu olen küll väga rahul.

____________________________
Sõiduautode diagnostika ja remont.Rehvivahetus.
24.05.2013 at 10:41
inspector
Autogaas: :) või :(
olen 5 aastat sõitnud gaasiga ja ei kurda
27.05.2013 at 16:30
rai
Autogaas: :) või :(
Mina panen ka sellele firmale http://www.autogaasiseadmed.ee/ miinuse kuna tegemist on tegelikult sitakeerajatega, kes varasema nimega olid Compador Oü.
28.05.2013 at 23:10
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 15 16 17 18 19 20 21 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.