register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 16 17 18 19 20 21 22 ..  
Poster Message
ramman
Autogaas: :) või :(
quote:
Rein000: Nu mul endal sama kulguril hakkab 300 000 peale tulema, venna oma , kui ta ostis omale, oli alla 100 000 sõitnud. Kõik oli korras, ei mingeid mootori tulesid, ega jahutamise probleeme. Kõik hakkas koheselt pihta, kui oli nädalakese saanud gaasi tarbida :( Ja helistamise peale, et mis siis nagu nüüd, oli vastus, et võid ju kohtusse anda, nagunii kaotad. :(
Äkki avaldad ka paigaldaja, kus sellist suhtumist kohtasid. Olgu siis hoiatuseks teistele ja kui firma omanikud juhtuvad lugema, siis ka õpetuseks neile kliendiga suhtlemisel. Ehk hakkavad mõtlema, kui kliente enam ei tule.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
29.05.2013 at 01:30
krss
  
Autogaas: :) või :(
quote:
Vanaisa: Rein, sa haugud küll nüüd vale puu all. Pool lõuna-euroopat vurab ringi gaasiga ja seda juba aastakümneid.
Mitte ainult siin, vaid ka paljudes teistes autofoorumites on inimesi, kes väga teravalt võtavad sõna gaasiseadmete vastu. Põhjuseks tavaliselt üks-kaks enda või sõbra halba kogemust või siis rahalist kõrbemist (sobimatu seadmepõlvkond antud mootorile, käpardist paigaldaja, sobimatu auto kasutusrezhiim, näiteks aeglaselt soojeneda armastava mootoriga ainult lühikesed otsad linnas vms). Minu "jaapani ameeriklasel" oli samuti probleem, millest kohe jagu ei saadud, lõpuks vedasid ostsillograafi kohale, leidsid vea ja lahendasid probleemi. Kui ma oleks igal korral pidanud Tartusse sõitma, kiruksin tõenäoliselt ka ise...

Ma ise läheksin üsna julgelt ka järgmisel korral Gazneti, kuid kindlasti ei julgeks osta autot, mis on varem seadistatud kusagil mujal ja seejärel sõitnud võibolla inimese käes, kes ei teagi, et filtreid peab vahetama või et tema auto mootor nõuab gaasiseadme puhul ka lisaõlitust ning kapoti all on lisaõlile paak, mida aegajalt täitma peab. Samuti olen skeptiline Eestis kellegi teise paigaldatud seadme osas, kuna tüüpiline eestlane võtab mitmest kohast pakkumised ja valib siis neist kõige odavama ja madalakvaliteedilisema, saamata ise aru, et teiste komponentide puhul on kõrgem hind tema jaoks pikemas perspektiivis tegelikult odavam. Praktika näitab, et paljud müügis olevad (korras ja töötava) Eestis paigaldatud gaasiseadmega autod vahetavad juba garantiiaja jooksul omanikku 1-2 korda... pole ka ime, et sinna kõige odavam komplekt osteti. Samas hoiatavad paigaldajad, et mujalt Euroopast toodud gaasiseadmega autod, millel on juba probleeme, on see probleem püsinud sageli juba väga kaua aega ja vale seguga töötanud seade on sageli ka mootorile jäädavalt kahju tekitanud ning nõuab sageli vähemalt sama suurt investeeringut kui gaasiseadme paigaldamine Eestis. Mine võta nüüd kinni, kui palju selles on tõtt ja kui palju reklaami "ostke meilt gaasiseade", aga välismaal gaasiseadmega kasutatud autosid vaadates töötab vaid murdosa neist laitmatult. Lausa nii väikene murdosa, et pole kunagi ühtegi gaasiseadmega autot riskinud välismaalt omale osta, kuigi just neid olengi teadlikult otsinud.

quote:
Täpselt sama, nagu kõik ulmelised õlilisandid, miks siis õli tootjad neid kohe sisse ei kalla?
Sorry, see on VÄGA vildakas suhtumine. Proovi ise järgi need lisandid, saad teada, et kuigi suurem osa on ####, siis täiesti arvestatav hulk neist toimivad ja suurepäraselt. Mitte tagumikudüno järgi vaid täiesti mõõdetavate parameetrite põhjal (tühikäigupöörete oluline kasv ilma "ajuta" vanakooli autol, mis ise neid pöördeid automaatselt ei langeta, kompressiooni paranemine jne). Ma olen puhtalt uudishimust testinud igasugust sodi alates 90ndate algusest, kui meil sellised asjad liikuma hakkasid ja kasutan ka tulevikus. Kui teed midagi maha, tee konkreetselt ja räägi kogemustest, mitte et üks kord juhtus. Nagu ka siin gaasiteemas, kui ikka lahja seguga pikemalt sõita, on tagajärjed täiesti iseenesestmõistetavad olenemata sellest, mis tüüpi või tootja seadmega on tegemist, kes paigaldas jne.
03.06.2013 at 00:51
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Hr. Kärss, kus kuradi kohast peab auto omanik teadma, kas see segu on lahja, või mitte. Peale sai pandud kõige uuem seade, mis pidi olema kõige parem, loomulikult ka kõige kallim. Kordan veelkord, et ma ei tea Tallinnas bussile seadme paigaldaja firma nime, kuna tegemist on mul venna autoga, aga oli olnud sel ajal parimaid tegijaid. Ca 3 aastat tagasi. Kuna bussiga läks nagu läks ja ei saadud käima ja Tartu paigaldaja oli jälle oma asjadega teistest ees ja soovitajaid ka oma jagu, siis pandi teisele autole gaasiseade ka seal peale. Seda, kas on tarvis lisa õlitust jne, seda peaks teadma paigaldaja, mitte omanik. See, et kohe, juba esimesel nädalal haqkkasid ennem ideaalselt sõitva autoga probleemid, peale seadme paigaldamist, räägib ainult ühte, et keerati asi untsu. Auruti rikkest tulenevaid jamasid aeti, ei tea, mille kaela jne. Kui ikka paisu paagis on gaasi lõhn, siis milles saab viga olla. Mitmenda nõudmise peale vahetati alles auruti välja. Aga untsu keerajad ei vastuta, tead väga hästi ka seda, et ei vastutata ka haiglates, pe"se keeratud asjade eest. Kuigi võiks ;)
Mis puudutab autokeemiat, siis olen seda samuti katsetanud 90 ndatest alates. EI aita need lekke peatajad, ega muud kütust säästvad jne vahendid. On 2 asja, mis on ennast õigustanud. Comma D-Dox seeria diisli ja bensiini lisand. On 1x X1R i kasutades kadunud ära Dnepril õli surve, sed anäitas signaal lamp, mitte mehaaniline mõõdik, sõitsin Võhmast Põltsamaale põleva õli tulega. Põltsamaal uuesti käivitades kustus hoiatus tuli juba tühikäigul tiksudes. Enne, vene õliga ja ilma lisandita oli tühikäigul alati tule "vibra" näha. Õliks oli siis Comma 25W-50 mineraal, enne läbipestud sama firma Flusch out läbipesu õliga. Koos uue õliga läks sisse ka X1R. Kas see tule teema oli juhus, või olid tõesti mingid kanalid umbes ja X1R tagas libisemise, vot ei oska öelda. Muudel autodel pole selle kasutamisest jällegi mingit mõõdetavat võitu tundnud.
03.06.2013 at 01:35
v6sa
Autogaas: :) või :(
Milleks süüdistada gaasiseadet, kui paigaldajad on jobud? Gaasil kütusena pole viga.

Aga jobudest paigaldajatest saab lahti ainult nii, et nende nimed avalikustatakse.
03.06.2013 at 08:19
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Bussil oli paigaldajaks Gaznet. Ja Escaldel Autogaasiseadmed. Escalade oli sõitnud ca 80 000 kui gaas peale läks. Bussil oli nõks üle 100 000. Escaladega oli nii, et bensu pealt käies ei olnud mingit probleemi, gaasile lülitatult hakkas klappide klõbin. Tartus olles lasi vend mul ka paigaldajal kuulata, et kui ümber lülitas, hakkas klõbin pihta, sellepeal ekehitati õlgu, et ei tea, mis see see on. Siis ostis vend tema käest veel mingid kõige uuemad ja kallid pihustid, peale nende paigaldamist läks kõik veel hullemaks. :(
03.06.2013 at 17:47
R.Ott
 
Autogaas: :) või :(
Järjekordne näide, kus õppetöö käib kliendi rahade ja tehnika peal. See peaks küll konkreetselt karistatav olema. Ei saa nii, et ma lihtsalt teen mingi töökoja ja hakkan tegelema asjaga, millest on udune ettekujutus.

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
04.06.2013 at 00:14
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Läti tuttav sõidab nii Dodge Durangoga, kui ja Jeep Grand Cherokeega ja ei mingit jama. Seadmed paigaldatud Riias. Praeguseks pidi Valmieras ka olema hea paigaldaja olemas. Kui nüüd mõelda veel seda 4x4 Vani, millel gaas peal ja silindrite surved maas, kas siis GM moootorite nõrkus? Samas kui mul oli 2,0 Volvo 850 Itaaliast toodud kellal üle 300 000 ja gaasi seade seal värskelt maha võetud. Sõitis nagu siidi.
04.06.2013 at 00:29
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Ilmselt oli tegemist pihustite klõbinaga (madalaoomised pihustid ongi veidi valjemad), mitte klappide klõbinaga.

Pihustid kinnitatakse ka kummipuksidele, et nad vähem heli/vibratsiooni edasi kannaks.

Aga mis siin vaielda, ega kui inimene on endale midagi pähe võtnud, siis parem olgu nii. Miks kedagi ümber veenda? Põhimõttelisus on positiivne.


Muidugi endise nimega Compadoris lasi isa kunagi pikka aega tagasi paigaldada gaasiseadme Chevy van`ile (vana mootor 5.7, 1998a 180kW või 185kW, ei mäleta) ja paigalduse kvaliteet jättis väga soovida. Gaasivoolikud pihustitest düüsideni olid viidud kuidagi läbi sisselaske ja sisuliselt tihendamata. Voolik pidavat nii tihkelt sees olema, et õhku läbi ei tõmba??? Nojah.....

Ja kunagi küsisingi enda autole gaasiseadet ja huvi pärast tahtsin teada, mismoodi nad segu paika saavad....Küsisin, et kas lairiba lambda järgi? Vastuseks oli see, et lambda pidavat olema eilne päev - neil on iseõppivad süsteemid......

Tänaseks päevaks olen paigaldanud enda autodest kolmele (R4, R6 ja V8) 4-põlvkonna gaasiseadme ja tuttavatelegi, siis iseõppivast süsteemist võib ainult und näha.
Käima saab ja regullib mada ja kõrge surve paika, siis sätib end kuhugi keskele ja arvab, et saigi hea. Aga lambda näitab midagi muud.
Peale kerget seadistamist lairiba lambda järgi saab graafiku paika ja mootor hakkab ka hästi käima.

Selles on iva, et ei tasu paigaldada kõige odavamat saasta. Mõneti on näha isegi üleni plastkorpuses pihusteid, aga paraku tuleb neid väga tihti vahetada.

Ärge siis kiruge gaasiseadet, kui ise lasite omale saasta paigaldada. Tagantjärele haukumine ei vii kuhugi.


Päikest! Ja ärge siis gaasi üle lubatud normi tankige, kel piiraja paagist välja võetud :D Ilmad on juba soojad.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
04.06.2013 at 00:48
ramman
Autogaas: :) või :(
quote:
hents99:


Päikest! Ja ärge siis gaasi üle lubatud normi tankige, kel piiraja paagist välja võetud :D Ilmad on juba soojad.

Rivo@näinud pilte laiali lennanud balloonist, millel oli täituvisklapp nöökima hakanud. Seda küll tüstuki peal, mitte auto peal. Pilt oli tegelikult masendav. Juhtus see õnnetus Belgias.
Kuskilt on kõrva jäänud, et LPG paagis rõhk suureneb 7 bar'i iga tõusnud kraadiga. 100%-liselt kinnitada ei saa.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
04.06.2013 at 02:03
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
Mis mõttes pähe võtnud. Millest need klapid siis sisse põlesid ja plõginat tegid. Van ei plõgisenud, see lihtsalt jõuetult lödises. Odava saasta paigaldusest pole siin juttu olnud. Ei puutu ka autoga esimest päeva kokku, et klappide klõbina häält ära ei tunne. Saasta panevad vast ikka teadjamehed nurgataga garaazides ja sinna lähevad need, kes loodavad odavalt ja hästi saada.
Tagant järgi pole siin midagi väga haukuda, probleemid Escaladega hakkasid juba kuu peale paigaldust. Esmalt polnud ka mingit klõbinat, see tekkis .... kunagi.

Rein000
Autogaas: :) või :(
Kas gaasiseadme paigalduse järel võib mingi, mis iganes asja tõttu esineda mootori ülekuumenemist. Ühe tuttava 6 lidrane GM massin nüüd kuu aega peal egaasi panekut kustus ära. 2 korda läks keema, ja just sedasi, et kui sõitis lühikese otsa, jättis seisma ja siis mingi paari minuti pärast käivitades lõi temperatuuri üles. Sooja ka ei tulnud, või andis veepump saba? Samas on gaasi paigalduse järel tulnud mingi liiter peale panna vedelikku, et vahelepandud kolmikud tilguvad läbi. Või tõmbas sealt hoopis õhu vahele?
28.01.2011 at 19:44

Compador on siis tänaseks autogaasiseadmed?
04.06.2013 at 08:04 3 edits. Last edited 04.06.2013 at 09:05 by Rein000
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Compador oli varem, nüüd on Autogaasiseadmed. Muu kõik tundub sama.

Mis seal salata. Kunagi oli seal kvaliteet hea. Eks nad olid sisuliselt ka esimesed turul. Kuid kui tööd on palju ja aeg taob jalaga selga, siis paraku kvaliteet langeb. Tööd hakkavad tegema odavama palga eest teised tegelased jne.

Vend lasi mõned aastad tagasi seal(compador) seadme paigaldada ja hakkasid samuti probleemid. Probleemid hakkasid muidugi kaugel Eestist, Itaalias mägedes.
Probleem tundub olevat nende aurustitega. Suur osa juhtudest läheb gaas jahutussüsteemi. Pärast muidugi mitu kora pihustite vahetus jne. Lõpuks vahetasin kaanetihendi.....Mul omal on juba mitu aastat täpselt samasugusele mootorile ise paigaldatud seade ja töötab laitmatult.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
04.06.2013 at 10:10
hunt
 
Autogaas: :) või :(
Vägisi tekib siuke johtopäätos, et gaasihuvilistel minna seadet paigaldama Lätti või foorumisõbrake hents99 ära rääkida.
Paistab, et mees teab mida räägib.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
04.06.2013 at 11:03
vilster123
Autogaas: :) või :(
Ostsin aasta tagasi Saksamaalt toodud Sonata millel gaasiseade oli seal peale pandud. Esialgu viskas koguaeg ise gaasilt bensiini peale millegipärast ja tuled hakkasid vilkuma. Siis läksin Gaasiabisse Tallinnas, seal vahetati filtrid ära ja gaasitüüsid osutusid ka kehvadeks ning läksid vahetusse. Kokku maksis 350 eurot. Rohkem pole jamasid olnud. Gaasifiltrit olen ainult vahetamas käinud. Kokku olen autoga sõitnud 40 000, sellest valdav enamus gaasiga. Sõidus ega auto minekus küll mingit erinevust ei tunne. Isegi hetke, mil auto läheb bensiinilt üle gaasile ei taju mitte kuidagi.
27.06.2013 at 13:01
R.Ott
 
Autogaas: :) või :(
Peaks igaks juhuks vaatama, kas teistesse autofoorumites on ka viimasel ajal gaasiteemalistes postides uus kasutaja oma kogemusest rääkinud :)

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
27.06.2013 at 13:46
Raceboy
 
Autogaas: :) või :(
quote:
R.Ott: Peaks igaks juhuks vaatama, kas teistesse autofoorumites on ka viimasel ajal gaasiteemalistes postides uus kasutaja oma kogemusest rääkinud :)


:D :kill

____________________________
www.vems.ee
27.06.2013 at 13:56
Tim
 
Autogaas: :) või :(
Kas keegi oskab soovitada kohti kuhu pöörduda hollandis paigaldatud gaasiseadmega?

Mul on igapäeva autol peal Vialle Lpi süsteem. See on siis nn märg süsteem e. analoogne bensiini süsteemile.

Kui keegi loeb seda ja omab sellist süsteemi autol siis 52 20 678 on mu number. Saab kogemusi jagada.
12.09.2013 at 10:41
wax
 
Autogaas: :) või :(
Minnes kasutatud gaasiseadmega autot ostma - mida saab tavainimene üldse vaadata või kontrollida, et reha otsa ei astuks, vaid ikka töötava seadmega masina saaks?
17.09.2013 at 09:24
johndoe
Autogaas: :) või :(
Ülevaatuse punktis võiks saada heitgaaside järgi vaadata kas töötab nt. Auto esindus võiks ju ka hakkama saada. Gaasiseadmete paigaldaja võiks ka ju töötamisest aru saada. Nii Palju kui ise kokku puutunud siis uutel süteemidel pole lülitada midagi ja aint tuluke näitab kumma kütte pealt töötab. Tuttava mersu peal pole midagi aru vähemalt saada. ei mingit vahet mootori töös.
17.09.2013 at 09:54
jan22
 
Autogaas: :) või :(
Küsimustega või mõne kindla murega võib pöörduda Gaasiabi OÜ poole, nemad tegelevad igapäevaselt autogaasiseadmete paigalduse ja remondiga.
Sõidan mõned aastad igapäevaselt gaasiseadmega ja ei mõista miks siin selline kära tühise asja kallal, vaadake euroopasse kus neid seadmeid on liikluses (taksod, marsad, kullerid, kaubikud, liinibussid, jne) tohutult ja kõik need toimivad. Gaasiseadme soetamine tasub igal võimalikul juhul ära, selles pole kahtlustki kui kütuste hindu vaadata. Mina paigalsadin ja olen väga rahul et maksn nüüd tunduvalt vähem kui enne kui ainult bensiiniga sõitsin. Edaspidi panen igale oma järgnevale autole mille soetan gaasiseadme, sest tahan vähem makstes rohkem sõita.

Edu gaasi põletamisel.

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
18.09.2013 at 13:17
dodge
Autogaas: :) või :(
Neile kellel raha puu otsas ei kasva ja muud mitte-talina inimesed, soovitan gaasiseadme paigaldust lätis.
11.10.2013 at 12:30
johndoe
Autogaas: :) või :(
Kõige pädevamd pidid oopis hollandlased olema :D
11.10.2013 at 14:12
Vanaisa
  
Moderator
Autogaas: :) või :(
dodge, oskad sa rääkida hindadest kah Lätis?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
11.10.2013 at 14:26
rivo09
Autogaas: :) või :(
quote:
dodge: Neile kellel raha puu otsas ei kasva ja muud mitte-talina inimesed, soovitan gaasiseadme paigaldust lätis.


Loodetavasti ei ole see kokkuhoid millegi arvelt ,näiteks suurem kütusekulu või lahja kütusesegu ?
11.10.2013 at 14:39
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
Vanaisa: dodge, oskad sa rääkida hindadest kah Lätis?
Oskan ikka. üle kolmandiku on odavam kui siin. Seejuures paigaldavad korralikke
asju, minu omale sai Zenit Pro OBD ja Barracuda pihustid, mis on membraanidega
ja käivad vaikselt. Väidetavalt käivad päris kaua. Süsteem lülitub bensult gaasile
silinderhaaval ja minu jaoks täiesti märkamatult. Paigaldus on ikka väga korralik,
midagi ei tilgu, kolmikud on metallist, juhtmed on õige pikkusega, ei ripenda, ega
ole nutsakusse keritud kuhugi vahele. Balloon on korralikult kinnitatud, mitte
montaazhilindiga põhjapleki külge kruvitud jne...
11.10.2013 at 16:41 1 edit. Last edited 12.10.2013 at 08:03 by dodge
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
rivo09:
quote:
dodge: Neile kellel raha puu otsas ei kasva ja muud mitte-talina inimesed, soovitan gaasiseadme paigaldust lätis.


Loodetavasti ei ole see kokkuhoid millegi arvelt ,näiteks suurem kütusekulu või lahja kütusesegu ?

Suurem kulu on gaasiga kindlasti.
Lahja segu korral annab auto tavaliselt ise märku.
Lisaks on uuemal süsteemil ka oma "check engine" tuluke.
Mul on 3,3 Mopari minivan, mida on lätis gaasiga liikvel ikka väga palju.
Samas enne mind oli töös uuem Hemi Ram, mis käis samuti laimatult. Ma millegipärast
arvan, et need inimesed teavad mida teevad.
Ja kõige lõpuks saab ju bensiiniga sõita, kui soovi on.


11.10.2013 at 16:58
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 16 17 18 19 20 21 22 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.