register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti Oma Ringrada   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Andrus BHRA
 
Eesti Oma Ringrada
See on küll nüüd tõesti viimaste aegade parim uudis! Mehed, mida nurisema kohe, oleks selline korralik 1/8miiligi olemas, ikka parem kui mitte midagi! Või mis?

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
18.02.2011 at 19:59
Jesper
 
Eesti Oma Ringrada
Ma võin käsi südamel öelda - mina ei nurise :beer

See mahtumise asi oli lihtsalt infoks öeldud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.02.2011 at 20:12
Jamez
Eesti Oma Ringrada
Jeeesshh :)

____________________________
Team Outlaw
18.02.2011 at 20:34
Olds
  
Eesti Oma Ringrada
ei,ei...üldse ei nurisegi. See on mega uudis! Lihtsalt kui küsimus, et kui juba nii suur projekt käsil, kas ei saaks minna täiepeale välja

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
18.02.2011 at 20:36 2 edits. Last edited 18.02.2011 at 20:38 by Olds
peep
 
Moderator
Eesti Oma Ringrada
Küsisin üle, 1/8 on plaanis ja nagu öeldud pikem lihtsalt ei mahu ära.

Mulle isiklikult pakkus 1/8 rohkem pinget omal ajal, nõudlikum nii juhi kui auto suhtes.
18.02.2011 at 21:28
BlueStang
 
Eesti Oma Ringrada
kas OMC rada ei olegi:( - joke:)

väga hea uudis :beer
18.02.2011 at 22:00 3 edits. Last edited 18.02.2011 at 22:08 by BlueStang
christian
  
Eesti Oma Ringrada
kunagi sai seal trenni tehtud ja minu mäletamist mööda on pirita treki konstruktsioon puidust.
Mis vast motorspordis väga hea pole oma tuleohutusega.
18.02.2011 at 22:14 1 edit. Last edited 18.02.2011 at 22:15 by christian
Gsinut
Eesti Oma Ringrada
No ja mitte ainult Audru: http://www.motors24.ee/artiklid/Autosport/Ringrada/Kart/11794-Sensatsioon+-+Laitsesse+ehitatakse+maailmatasemel+kardirada!.aspx
19.02.2011 at 20:30
valdz
Eesti Oma Ringrada
Ma ei leidnud kuskilt vastust, aga kas 1/8 miili kiirenduslõik on planeeritud asfalt või betoonkattega?
21.02.2011 at 17:16
peep
 
Moderator
Eesti Oma Ringrada
Asfalt. Kas launch-pad tuleb betoonist, ei oska kommenteerida ja ilmselt nii detailset projekti veel ei olegi ?

Ma eemaldasin siit osad postitused ning palun edaspidi siin teemas mitte jätkata arutelu raja võimaliku hääbumise üle.

Osapooled said teineteisest natuke valesti aru ja ei tahaks seda aastaid kui mitte aastakümneid oodatud rõõmusõnumit kohe negativistliku kraaklemise alla matta. Ehitame ta kõigepealt valmis. Mina loodan, et raja olemasolu annab asfaldil toimuvale autospordile tugeva tõuke arenguks. Eelkõige muidugi kurvides sõitmise poole pealt aga ega üks uus kiirendusrada, kus on kindel omandisuhe, haldamise kord ja kaasaegne infrastruktuur, kiirendusspordile kahju kindlasti ei tee.:)
21.02.2011 at 20:58
wagoneer
Eesti Oma Ringrada
See 1/8 miili koos kompleksiga oleks ju super just silmas pidades siin ühes teises teemas arutatud vähendatud suuruses dragi liikurite jaoks.
See looks noortele ja kindlasti ka teenust(näiteks mingi kindla osalustasuga igakuised treeningud) pakkuvatele firmadele ahvatlevad võimalused.
Tekiks kindlus investeerimise kohalt (väiksed drag autod/varuosad jne),et on kindel koht kuhu saab harjutama minna.
Kunagi meil viimsis oli kardi trenn sellisel põhimõttel,et alustuseks olid kardid klubi poolt mingi kindla kuumaksu näol ja kui asi edenema hakkas ja ihkasid midagi paremat said kas soodsalt soetada või siis mõne "põhja" millele ehitama hakata(seda siis juba oma rahakotil).
Midagi sellist noortele välja pakkuda mõistliku kuu hinnaga. Kõhutunne ütleb,et tahtjaid oleks. Hetkel ka siin inimestega vesteldud kellel pojad/tütred sirgumas, et hea meelega prooviks kui oleks kus proovida. Soomes näiteks on. Ja eelmisel suvel käis inimene soomes oma pojaga proovimas väikest drag autot.
Ega seda pealekasvu ju lambist ei tule. Aga see annaks küll paraja tõuke.
Pöidlad pihku,et see kompleks ilusti teoks saaks.


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
21.02.2011 at 22:51
Fog
 
Eesti Oma Ringrada
Ruudulipus on artikkel ajakavast, ei tea kas siis see aasta valmistatakse ka dragilõik ette ning järgmine aasta saab juba kohalikus liivakastis ADRL-i mängida? :)


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.03.2011 at 22:20
Jamez
Eesti Oma Ringrada
Ei taha küll kurja kuulutaja olla aga vaadake olemas olevat raja plaani ja palun mõelge kuidas sinna starti tagurdama peaks pluss veel see mure ,et palju ajast hoiavad suviti seda kinni rinka vennad kellel seal siiski eelisõigus. Samas kui lugeda veel raja nõudeid mis kehtivad kiirenduse radadele siis ei vasta see rada ksukilt otsast ( tribüünide kaugus rajast jne. 100 m peal peab see vahemaa minuteada olema 70 m ja 200 m kohal juba 100 m). Kahjuks ilmselt ongi seal võimalik sõitta ainult meie sportsman klassi ja junnude võimalikku sarja. Andrus vist õnneks pööras raja ehitajate tähelepanu sellele ,et sellele 1/8 sirge poole pealt liitub rajaga rinka kurv mis oli raja plaanide järgi kaldes. Päris tore hüpe oleks :D

____________________________
Team Outlaw
19.03.2011 at 01:19 1 edit. Last edited 19.03.2011 at 01:22 by Jamez
Andrus BHRA
 
Eesti Oma Ringrada
Ahh, mis te muretsete! Ehitatakse ju siiski ringrada, mitte dragi rada. Dräägi osa tuleb selline nagu tuleb ja kedagi ei koti millega seal sõita saab. Seal saab ju rullnokakaga ja ondaajaga ja sirjega ja veel igatsuguste aparaatidega sõita! Ja see ongi ju drääg! Noh, spetsiaalautodest saab seal õnneks vist peale lasta Junior dragsteri, juhul, kui tollele Jamesi poolt mainitud kurvile tõesti keegi kaldeid ei tee. Kui tehakse, langeb ka see ära.

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
19.03.2011 at 01:41
Olds
  
Eesti Oma Ringrada
quote:
Andrus BHRA: Ahh, mis te muretsete! Ehitatakse ju siiski ringrada, mitte dragi rada. Dräägi osa tuleb selline nagu tuleb ja kedagi ei koti millega seal sõita saab. Seal saab ju rullnokakaga ja ondaajaga ja sirjega ja veel igatsuguste aparaatidega sõita! Ja see ongi ju drääg! Noh, spetsiaalautodest saab seal õnneks vist peale lasta Junior dragsteri, juhul, kui tollele Jamesi poolt mainitud kurvile tõesti keegi kaldeid ei tee. Kui tehakse, langeb ka see ära.
Ehk siis dragimeestele on taaskord vesi pähe tõmmatud..."great!"

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
19.03.2011 at 11:54
peep
 
Moderator
Eesti Oma Ringrada
Jamez, ole hea ja viita ametlikele nõuetele, mis kehtivad meil korraldatavatele võistlustele (EMV, BMV). Liimida seda rada ei saa ja Pro klasse sinna peale ei saa lasta, see on selge.

Üldisemalt, eks asjad lähe ikka nii nagu neid lükkad ja interneti kaudu on lükkamine suht-koht võimatu, seda tuleb teha reaalses elus.
19.03.2011 at 13:43
Andrus BHRA
 
Eesti Oma Ringrada
Peep, enne kui üldistama hakata võiksid natuke taustauuringut teha! Sinult poleks sellist lahmimist oodanud! Oma dragiraja saamine oli mõndadel ikka suhteliselt lähedal, aga nagu eestis kombeks, siis selleks et oma projekti "kaalukust" tõsta oli sinna ju juurde vaja joonistada selline "kiirendusrada"! Saab ju igatsugu paberitesse kohe ühe spordiala juurde ja kompleks näib tõesti paljulubav ja kõikehõlmav. Mina näiteks aumehena oma plaanidesse ringrada ei joonistanud, kuna selline oli EAL`i poolne palve, et Audru projekti õnnestumise protsenti mitte rikkuda. Milliselt ja milleks see "dragirada" sinna Audru projekti liideti, on aga juba iseas. Poleks seda tehtud, oleks hetkel teistelgi oma asja kergem edasi ajada ja raja vajalikkuse tõestamisega ei peaks peaga seina jooksma.

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
19.03.2011 at 14:29
Olds
  
Eesti Oma Ringrada
quote:
Andrus BHRA: Peep, enne kui üldistama hakata võiksid natuke taustauuringut teha! Sinult poleks sellist lahmimist oodanud! Oma dragiraja saamine oli mõndadel ikka suhteliselt lähedal, aga nagu eestis kombeks, siis selleks et oma projekti "kaalukust" tõsta oli sinna ju juurde vaja joonistada selline "kiirendusrada"! Saab ju igatsugu paberitesse kohe ühe spordiala juurde ja kompleks näib tõesti paljulubav ja kõikehõlmav.
Täiesti uskumatu kui see nii tõesti on... :kill

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
19.03.2011 at 14:49
hall
 
Eesti Oma Ringrada
Andrus, ma ei saa sinust üldse aru, ühel hetkel hädaldad, et ei tehta kiirendusrada Audrusse, teisel hetkel, et mingi paarisajameetrine lõik on nimetatud kiirendusrajaks!?
Ja pealegi pole sa minuga absoluutselt kordagi sel teemal kontakteerunud erinevalt su väitest, et oled oma asju selgitanud. Kust kurat mina pean teadma kui sul on kuskil mõni plaan, millest keegi ei tea, mis kohe untsu läheb kui ma Audru projekti olen umbes ühe lausega sisse kirjutanud kiirendusraja lõigu info? Audru projekt on eelkõige ringrada, mida oleme üritanud projekteerida võimalikult multifunktsionaalsena.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.03.2011 at 14:52 1 edit. Last edited 19.03.2011 at 15:00 by hall
Olds
  
Eesti Oma Ringrada
quote:
serõi: Andrus, ma ei saa sinust üldse aru, ühel hetkel hädaldad, et ei tehta kiirendusrada Audrusse, teisel hetkel, et mingi paarisajameetrine lõik on nimetatud kiirendusrajaks!?
Ja pealegi pole sa minuga absoluutselt kordagi sel teemal kontakteerunud erinevalt su väitest, et oled oma asju selgitanud. Kust kurat mina pean teadma kui sul on kuskil mõni plaan, millest keegi ei tea, mis kohe untsu läheb kui ma Audru projekti olen umbes ühe lausega sisse kirjutanud kiirendusraja lõigu info? Audru projekt on eelkõige ringrada, mida oleme üritanud projekteerida võimalikult multifunktsionaalsena.
Ei tea küll tagamaid, aga viimastest postitest arusaanuna pole siin küll mingist erilisest multifunktsionaalsusest juttugi-rada pidevalt broneeritud ringraja võitluste tarbeks, liimi kasutada ei saa, pro klasse peale lasta ei saa...ei näe siin mingit progressi edendamaks Eestis kiirendusvõistlusi

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
19.03.2011 at 15:05 1 edit. Last edited 19.03.2011 at 15:07 by Olds
Andrus BHRA
 
Eesti Oma Ringrada
Õige, Audru projekt ongi eelkõige ringrada ja kõik ülejäänu on sekundaarne! Ja raja spetsiifikat ja tingimusi olen arutanud ja konsulteerinud korduvalt "Kassiga", kes selle valmis joonistas selliselt, nagu ta seal on. See ei tähenda seda, et see kiirendusrada seal on nii, nagu see peaks olema, see on sellisena, nagu see sinna füüsiliselt mahuks. Kusjuures esmakordselt toimusid need arutlused ammu enne seda, kui Sina selle projektiga tegelema hakkasid, pakun välja, et aastat 5-6 tagasi. Kusjuures ideaalplaan on ju tegelikult ka olemas, usun, et oled sellest teadlik, kuid töösse see kahjuks ei läinud, sest otsustati, et parem varblane peos, kui tuvi katusel! Ja minu plaanidest on EAL´is teadlikke küll, küsi näiteks Sillatilt, kui ei usu. Ma ei leia, et pean oma plaanidest kõigile kuulutama.

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
19.03.2011 at 15:11
jeff01
  
Eesti Oma Ringrada
quote:
peep: Küsisin üle, 1/8 on plaanis ja nagu öeldud pikem lihtsalt ei mahu ära.

Mulle isiklikult pakkus 1/8 rohkem pinget omal ajal, nõudlikum nii juhi kui auto suhtes.

+1 Mullegi meeldiks 1/8 (vajab vähem jõudu, loeb rohkem rekatsioon ja hea start ja mul ei jää käikudest puudu ;) )
Ajas ikka omajagu närvi kui kunagi oma e30nega lätlaste M5 mootoriga e30ne vastu sai sõidetud...alati olin 3 käiku ees ja neljandaga mööduti minust kui postist kuna lisa 100nmi ja lisa 100kw lubas lätlastel tõsiselt mannetuid starte teha.

Aga ülejäänud teksti kohta: Kohutav käru keeramine käib ikka üksteisele. :S uskumatud lükked igatahes kui se lugu siin viimasel lehel tõsi on.

Kurb.

Edu igatahes neile kes mingiski suunas seda asja vedada püüavad et meil kunagi ka rada saaks olema.

____________________________
www.facebook.com/whlsup
19.03.2011 at 15:18 1 edit. Last edited 19.03.2011 at 15:19 by jeff01
Andrus BHRA
 
Eesti Oma Ringrada
Üldiselt, siin foorumis sellel teemal arutelu kuhugi edasi ei vii ja teeks pigem rohkem kahju kui kasu kõigile, niiet minupoolt "out and over".

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
19.03.2011 at 15:26
hall
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
Olds:
quote:
serõi: Andrus, ma ei saa sinust üldse aru, ühel hetkel hädaldad, et ei tehta kiirendusrada Audrusse, teisel hetkel, et mingi paarisajameetrine lõik on nimetatud kiirendusrajaks!?
Ja pealegi pole sa minuga absoluutselt kordagi sel teemal kontakteerunud erinevalt su väitest, et oled oma asju selgitanud. Kust kurat mina pean teadma kui sul on kuskil mõni plaan, millest keegi ei tea, mis kohe untsu läheb kui ma Audru projekti olen umbes ühe lausega sisse kirjutanud kiirendusraja lõigu info? Audru projekt on eelkõige ringrada, mida oleme üritanud projekteerida võimalikult multifunktsionaalsena.
Ei tea küll tagamaid, aga viimastest postitest arusaanuna pole siin küll mingist erilisest multifunktsionaalsusest juttugi-rada pidevalt broneeritud ringraja võitluste tarbeks, liimi kasutada ei saa, pro klasse peale lasta ei saa...ei näe siin mingit progressi edendamaks Eestis kiirendusvõistlusi

Seda kõike on väitnud praegusel juhul üks inimene, kes pole minuga mitte kordagi suhelnud. Raja projekteerimise käigus sai lihtsalt stardisirget veidi pikendatud, et tekiks maksimaalselt pikk sirge lõik. Ja ongi kogu lugu. Kurat aru ma ei saa, mis viga. Me võime seda vabalt ka mitte kiirendusrajaks nimetada kui sellest kellelgi kergem hakkab.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.03.2011 at 16:06
peep
 
Moderator
Eesti Oma Ringrada
quote:
Andrus BHRA: Ma ei leia, et pean oma plaanidest kõigile kuulutama.

Muidugi ära suvalistele asjast räägi, eriti veel raja ehitajale.

Jamez püstitas konkreetse teema, kas sellel rajal saab võistelda ? Minu ettepanek oleks teha endale kiirelt selgeks vastus küsimusele kehtivate nõuete suhtes ja kiirelt suhelda serõi'ga, et saaks asja veel niipalju neile vastavaks teha kui võimalik. Hetke reaalsus on, et antud projekti juures on kiirendusrada marginaalse tähtsusega, kuna selle suhtes pole kiirendussportlaste poolt mingit huvi üles näidatud. Foorumis näpuviskamine selle alla ei kvalifitseeru.

Näiteks Jamez kui teema algataja võiks asja enda peale võtta.
19.03.2011 at 18:01
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti Oma Ringrada   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.