register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti Oma Ringrada   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Jamez
Eesti Oma Ringrada
Kontrollisin. Mäletasin natuke puudulikult. 150m kohal peab pealtvaataja olema vähemalt 70 m kaugusel ja 300 m kohal 100 m kaugusel ja seda juhul kui puuduvad rajal betoonpiirded.Vabandan ,et oma puuduliku mälu tõttu tolmu üles keerutasin.

____________________________
Team Outlaw
19.03.2011 at 18:20 2 edits. Last edited 19.03.2011 at 18:27 by Jamez
hall
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
Jamez: Kontrollisin. Mäletasin natuke puudulikult. 150m kohal peab pealtvaataja olema vähemalt 70 m kaugusel ja 300 m kohal 100 m kaugusel ja seda juhul kui puuduvad rajal betoonpiirded.Vabandan ,et oma puuduliku mälu tõttu tolmu üles keerutasin.

meil on tribüünid paremal pool rada asuvate garaazide katusel (vist min 4 meetri kõrgusel maapinnast) ning raja ja bokside vahel on veel betoonmüür. Ehk siis see kui kaugel peab midagi lagedal väljal olema, pole eriti oluline.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.03.2011 at 20:09
Raceboy
 
Eesti Oma Ringrada
Vana teema on taas päevakorda tõusnud ja kahjuks väga ebameeldival moel.
Kuna see puudutab kiirendust ja hetkel on olukorrast väga vildakas pilt maalitud, siis ilmselt pakuks nii mõnelegi kiirendusesõbrale huvi praegu toimuv komejant: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=926&page=6

Täpsemalt see kirjatükk siin: http://anryo.almic.ee/Audru/Eesti%20Ringrajast.pdf

Minus tekitab hämmastust, kuidas töötatakse vastu mingile üritusele täiesti egoistlikul ajendil.

Kes asjaga end kurssi viinud on, siis rõhutada tuleks fakti, et täismõõdus kiirendusrada on mõlema projekti puhul võimalik, lihtsalt selleks on vaja ka kõrval asuvat kinnistut.

____________________________
www.vems.ee
08.03.2012 at 11:59
anryo
  
Eesti Oma Ringrada
quote:
Raceboy:Täpsemalt see kirjatükk siin: http://anryo.almic.ee/Audru/Eesti%20Ringrajast.pdf
Enn Teppandi poolt lühendatud variant on loetav siin.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
08.03.2012 at 20:14 1 edit. Last edited 08.03.2012 at 20:15 by anryo
Jesper
 
Eesti Oma Ringrada
See pikem variant on ikka palju põnevam ja vürtsisem lugemine. Sisaldab näiteks teemasid "Top Fuel vs elektriautode võidusõit" ja "konspiratiivse sidepidamise vajadus välismaiste konsultantidega". Eno Raua poolt lühendatud "Kalevipoeg" kaotas selle protsessi käigus palju oma nüansirikkusest, samamoodi ka see oopus :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.03.2012 at 20:55 1 edit. Last edited 08.03.2012 at 20:56 by Jesper
Astro SS
Eesti Oma Ringrada
Kas Teppan oli ka Raadi raja 'ümberehituse' taga, kus betoonlpaadid võeti ülesse ja müüdi maha , et saaks asfaldi panna ?

Paraku raha kadus tuulde, huvi rauges ja asfalti ei tulnud .... , ikka juhtub

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
09.03.2012 at 12:38 1 edit. Last edited 09.03.2012 at 19:30 by Astro SS
Raceboy
 
Eesti Oma Ringrada
Ei maksa segi ajada Teppanit ja Teppandit, need on kaks eri inimest.

____________________________
www.vems.ee
09.03.2012 at 13:49 1 edit. Last edited 09.03.2012 at 13:49 by Raceboy
QLZ
 
Eesti Oma Ringrada
Teema algataja idee on iseenesest vaga lahe. Ma elan UK-s ja siin on ~ veerand miili(enamus 300 ja 400m vahel) ovaale palju(~100, enamus asfalt, aga on ka soeradasid). Erinevaid voistlusklasse on ka palju ja koik mis rajal toimuv on hasti naha. Panen siis yhe promootori webi lehe, kes tahab saab vaadata, mis ja kus. incarace
Voistlus klassid on alates minidest kuni 600hp chevy v8 mootoritega f1 stockcar-ideni. Unlimited banger racing on parim mis on, ameeriklased, jaguarid, suured volvod, granadad, scorpad, suprad, lexused koik fordi v6-tega ja nalja jatkub kauemaks.


____________________________
460 - Thank The Lord For The Big Block Ford
09.03.2012 at 18:06
Kummipuru
 
Eesti Oma Ringrada
minu arvates kumab sellest teosest läbi mitte viivõrd isiklik vaen, vaid just tulevikuvisioonide erinevus. Olen siinkohal 100% autoriga nõus, et kui rajatakse sellise mastaabiga keskus, siis tasub väga piinlikult tulevikku vaadata ja mitte teha selle nimel allahindlusi. Kui on teada, et ajapikku karmistuvate reeglite korral pole lootustki kõrgematasemeliste võistluste korraldamiseks luba saada, siis kaob sellise mahuga projekti mõte sootuks...
12.03.2012 at 10:43
tfr
 
Eesti Oma Ringrada
Eks alati on variant jah seada tulevikuvisiooniks F1-rada ja siis leida, et alla selle me midagi tegema ei hakka.
Loe OpenTrackist seda Halli postitust, väga ilus ja ülevaatlik.
12.03.2012 at 11:13
Olds
  
Eesti Oma Ringrada
ja läks teema lahti ka siin : http://sport.delfi.ee/news/auto/eesti/avalik-poordumine-audru-ringraja-arendajate-poole.d?id=64066007

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
13.03.2012 at 17:35
Raceboy
 
Eesti Oma Ringrada
Mu eelmine postitus, mis oli suunatud Kummipurule kustutati ära, kuid ma siis kordaks seda üleskutset kõikidele, kes arvavad, et sellel "pöördumisel" on mingi reaalne mõte: tulge maa peale ja enne, kui hakkate postitama midagi asja poolt või vastu, lugege Serõi postitust Open Track'i foorumis, kus ta üksipulgi ja samas väga selgelt lahti seletab, miks ei saa olla võimalik seal manifestis toodud utoopia elluviimine, vähemalt praegusel hetkel.

____________________________
www.vems.ee
13.03.2012 at 22:44
hall
 
Eesti Oma Ringrada
Antagu mulle nüüd andeks, aga mulle jäävad veidi arusaamatuks kiirendajate nõudmised kiirendusraja ehitamisel, sest:
1) ei mahu see kiirendusrada olemasolevale maalapile mitte kuidagi ära. Vastupidise väitja võiks esitada vastava eskiisi;
2) kui naaberkinnistu arendusse kaasata, siis mahuks, aga naaberkinnistu kaasamine nõuab raha. Kiirendusraja ehitamine nõuab samuti raha. Kas keegi kiirendusraja nõudjatest on endale üldse selgeks teinud kui palju selle nõudmise täitmine maksab ja kustkohast selle realiseerimiseks finantsid hangitakse?

Jube lihtne on taguda vastu rinda ja nõuda "ehita meile kiirendusrada". Kui see kiirendusraja omamine nii tulus on nagu need üksikud nõudjad väidavad, siis ei tohiks ju olla keeruline selline rada ise ehitada ja seda suurt tulu endale kokku kühvdada?

Audru ringraja projekt on täna ringraja projekt. Kui tekivad võimalused ja vajadused saab alati sinna asju juurde ehitada.

Veidi arusaamatuks jääb mulle ka see, et kiirendusrada "nõutakse" just Audruringile. Miks seda pole nõutud näiteks Kehalasse, Vasalemma, Laitsesse, Taali, Haapsallu, Raadile? Võiks ka ju korraldada iga koha jaoks konverentsi ja nõuda. Ja keegi suvaline isik võiks hakata nõudma, et kõik seni kiirendusega tegelenud sõitjad peavad soetama endale top fuel'id. Oma enda kuludega loomulikult.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 09:32
diesel
Eesti Oma Ringrada
ma ei saa sellest lärmist üldse aru.
keegi võiks puust ja punaseks asja selgeks teha.
siiamaani on mul jäänud mulje, et tegu peaks olema eraettevõttega ja igasugu load ja heakskiitmised on ammu olemas.
ja seega võiks justkui rahulikult oma asja edasi ajada ja peaks täitsa ükskõik olema, kui keegi kuskil mingit konverentsi korraldab ja muidu lärmab.
või mis värk on?

muidu ega stripi vastu pole vist (vähemalt siin foorumis) küll keegi, aga no näiteks sai tööjuures mõne aja eest hoov ää asfalteeritud ja näe ka ei teinud isegi kaheksandikmiilist rada mitte, vaid täitsa tavalise parkla. täitsa pull oleks olnud kui keegi oleks ka konverentsi teinud ja stripi nõudnud.
igasugu konverentsijaile mainin kohe, et kodus läheb ka kevadel tee ehituseks, tulge lahkesti oma ideid levitama, hea pikk ja sirge tee tuleb.

kodanik ET vist tegeleb liiva müügiga. paneks rahva kokku ja korraldaks konverentsi ja saadaks avalikke kirju, et kodanik oma liivamüügi kõrval avaks kõigile eesti lastele liivakasti ja mängueast välja kasvanuile teeks kogu elanikkonda mahutava liivaranna. soovitavalt koos aastaringse päiksepaiste ja sooja mereveega.
14.03.2012 at 10:27
hall
 
Eesti Oma Ringrada
Sul on jäänud eraettevõtmisest, lubadest ja kooskõlastustest õige mulje ;)

Kodanik ET tegeles siis liiva müügiga kui ta rajal majandas. See tähendab, et ta müüs sealt samalt ringrajalt liiva, mistõttu me ka siiani seal vastavaid tiike leiame.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 10:34
tfr
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
diesel: ma ei saa sellest lärmist üldse aru.
keegi võiks puust ja punaseks asja selgeks teha.
siiamaani on mul jäänud mulje, et tegu peaks olema eraettevõttega ja igasugu load ja heakskiitmised on ammu olemas.
ja seega võiks justkui rahulikult oma asja edasi ajada ja peaks täitsa ükskõik olema, kui keegi kuskil mingit konverentsi korraldab ja muidu lärmab.
või mis värk on?

Põhimõtteliselt küll, samas on selles projektis ikkagi mitmeid avalikõiguslikke osapooli - EAS oma rahadega, riiklikud/kohalikud omavalitsused kõiksugu lubadega jne. Ja need on teoreetiliselt ümberpööratavad protsessid (EAS pole rahasid lõpuni välja maksnud ja saab kraani kinni keerata, kasutusloa saab tühistada jne), seega tõenäosus, et väga kõva kisa peale kusagil neis eelpoolnimetet instantsides keegi oma peaga mõtlema hakkab ja asjale käru keerab, on siiski suurem kui 0.
14.03.2012 at 10:44
Kummipuru
 
Eesti Oma Ringrada
See ongi kahjuks suure osa eestlaste viga, et ollakse oma nn visiooniga "praeguses hetkes". Riik on väike ja sellepärast kipume mõtlema ka väikselt: raha pole, ei saa teha, ei ole võimalik, asjaga on kiire... küll on maa külmunud, küll on kärss kärnas...

Valus on vaadata kuidas maetakse suure vaevaga saadud üüratud summad "suurde asja" ning mõne aasta pärast hakatakse rääkima, et oleks rajatisele laiendust vaja, kuid olemasolev ja juba rajatu lubab juurdeehitust vaid "niipalju", suuremad ümberehitused läheks väga kulukaks... Ning ring hakkab otsast peale. Mis mõte on teha poolik asi, et seda hiljem jälle sama suure raha eest jällegi poolikult püüda edasi arendada. Kokkuvõttes maetakse sinna suuremad summad kui algselt utoopilisena näiva idee puhul.

See, et suured rajatised omajagu raha neelavad on kõigile teada. Odavam oleks jätta ehitamata. Kuid kas on ikka mõistlik tahta midagi vähemat kui parim ja planeerida tulemust keskpäraseks??? "Käib kah" tase rahuldab kohalikke entusiaste (külalistest ei räägigi) vaid lühiajaliselt ja kogu projektile on juba algselt virelemine sisse kodeeritud.

See oli see, mida ma oma eelmise postiga öelda tahtsin. Ei ole isiklikult mitte mingil moel seotud mitte ühegi teemasse puutuva osapoolega. Ei ole ka tegev mootorispordis ning sellest küljest mul suht ükspuha mis sellest projektist saab. Samas oleksin nõus välja käima suuri summasid F1 etapi või mõne muu mastaapsema ürituse pileti eest, kui selleks vaja vaid Pärnusse sõita.
14.03.2012 at 10:46
Raceboy
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
Kummipuru: Ei ole ka tegev mootorispordis ning sellest küljest mul suht ükspuha mis sellest projektist saab. Samas oleksin nõus välja käima suuri summasid F1 etapi või mõne muu mastaapsema ürituse pileti eest, kui selleks vaja vaid Pärnusse sõita.


See, et sa pole seotud näitabki, et sa kahjuks pole kursis ka ringraja argieluga. F1 etappi ei tule Eestisse 99.9999999% tõenäosusega MITTE KUNAGI, nii et meil pole võimalik ega ka mõtet kulutada aega ja raha mingi asja arendamiseks, millele rakendust ei ole hiljem.

Kas tõesti on raske lugeda korralikult ja mõttega läbi argumendid, miks see praegusel hetkel enam võimalik pole? Paistab, et inimestel on ikka imelühike mälu, kuna ei mäletata kui raske on mingeidki rahasummasid ringrajaprojekti taha saada, kui nüüd kiretakse, et miks suuremat ja vingemat ei tule.
Lisaks veel, et see projekt pole kindlasti mingi säästuprojekt või hädalahendus, see on tehtud reaalsetest vajadustest lähtuvalt. Ma tooks paralleeli inimesega, kes elab üksi ja ostab omale igapäevaseks sõitmiseks suure kaubiku või Chevy-bussi ja kui küsitakse põhjust, siis vastab, et hea peret vedada, keda küll hetkel ei ole, aga siiski. Inimene aga ei mõtle sellele, et kütust tuleb ikka sinna sisse osta ja siis halab, et kuradi kehv ikka, peab kuskilt toetust paluma vms. Näide on utreeritud, kuid peaks veidi äkki õige (=reaalse) külje pealt valgust heitma asjale?

____________________________
www.vems.ee
14.03.2012 at 11:00
ivoalaska
 
Eesti Oma Ringrada
To Kummipuru. Eesti väiksuse tõttu polegi siia mõtet mingit übersuurt projekti ehitada. Kui selle ehitusraha saabki tänu mingitele toetustele ja annetustele kokku, siis hilisemaid ülalpidamiskulusid enam euro toetusrahad ei kata. Sarnaseid näiteid eestis tegelikult mitmeid. Ning F1 etapi siia meelitamine?!....andke andeks, see teema sobiks rohkem Para-webi ;)
Raceboy jõudis mõttega ette :)

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
14.03.2012 at 11:05 1 edit. Last edited 14.03.2012 at 11:07 by ivoalaska
olevtoom
 
Eesti Oma Ringrada
Mina spordikauge inimesena ei teadnud kah asjast midagi, aga kod. Pahvi Postimehe-artiklist ajendatuna küsisin Toomas Vabamäelt, kuidas tema asja näeb. Saanud teada, et FIA Grade 3-nõuetele vastava raja ehitamine välistab siin vaid käputäie sarjade etappide korraldamise (nagu F1 või DTM, kes ei tule siia ka siis, kui me kaks F1 ringrada korraga valmis ehitaksime), leidsin, et tuleb lasta ehitajal tegutseda. TV ütles ka, (et liiga suurte ambitsioonide või kellegi vastuseisu tõttu vm. põhjustel) hingusele läinud rajaprojekte suudaks ta pisukese mõtlemise järel kahekohalise arvu üles lugeda.

Kiirendusraja kohta on raja ehitaja aga mitu korda selgelt öelnud, et see on kinni rahas, õigemini selle puudumises. Alustuseks tuleks soetada kõrvalkrunt. Jne.
(Ma tahaks üldiselt rääkides 57. aasta Eldorado Broughamit, aga väikselt mõtlemise tõttu ajab 56. aasta 62 asja ära).

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
14.03.2012 at 11:27 1 edit. Last edited 14.03.2012 at 11:28 by olevtoom
Wolle
  
Eesti Oma Ringrada
Võib juhtuda, et ma eksin oma faktides kiirendusraja kohta AGA probleemidest mis mina kuulnud olen

1. Kiirendusrada kattub osaliselt võistlusrajaga ja pidurdusmaal on ringraja kurv koos kallakuga.
2. See küll on ET avaldatud infost seega ei oska kommentaarida raja liimimise kohta. Mulle tundub, et liim kaotab oma pidamise suht kiirelt ilmastiku käes ehk ei pruugi üldse probleem olla ka nädalase vahega võistluse puhul. (võhik nagu ma olen ei näe ka probleemi kui SIRGE peal on ringrajal natuke liimi), sest mida see muudaks võistlusel?

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
14.03.2012 at 11:36
vlzman
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
serõi: Antagu mulle nüüd andeks, aga mulle jäävad veidi arusaamatuks kiirendajate nõudmised kiirendusraja ehitamisel, sest:
1) ei mahu see kiirendusrada olemasolevale maalapile mitte kuidagi ära. Vastupidise väitja võiks esitada vastava eskiisi;
2) kui naaberkinnistu arendusse kaasata, siis mahuks, aga naaberkinnistu kaasamine nõuab raha. Kiirendusraja ehitamine nõuab samuti raha. Kas keegi kiirendusraja nõudjatest on endale üldse selgeks teinud kui palju selle nõudmise täitmine maksab ja kustkohast selle realiseerimiseks finantsid hangitakse?

Jube lihtne on taguda vastu rinda ja nõuda "ehita meile kiirendusrada". Kui see kiirendusraja omamine nii tulus on nagu need üksikud nõudjad väidavad, siis ei tohiks ju olla keeruline selline rada ise ehitada ja seda suurt tulu endale kokku kühvdada?

Audru ringraja projekt on täna ringraja projekt. Kui tekivad võimalused ja vajadused saab alati sinna asju juurde ehitada.

Veidi arusaamatuks jääb mulle ka see, et kiirendusrada "nõutakse" just Audruringile. Miks seda pole nõutud näiteks Kehalasse, Vasalemma, Laitsesse, Taali, Haapsallu, Raadile? Võiks ka ju korraldada iga koha jaoks konverentsi ja nõuda. Ja keegi suvaline isik võiks hakata nõudma, et kõik seni kiirendusega tegelenud sõitjad peavad soetama endale top fuel'id. Oma enda kuludega loomulikult.

Rumal küsimus vahepeale: kui EAS'ist taodeldi raha, kas siis esitatud projekt sisaldas valmis ehitatud 1/8 kiirendusrada või ainult perspektiivset valmidust see kunagi tulevikus ehitada?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
14.03.2012 at 11:42
Erkki
  
Eesti Oma Ringrada
Täitsa asjakohane küsimus, sest alguses oli jutt, et 1/8 rada mahub ja tuleb??

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
14.03.2012 at 13:42
Fog
 
Eesti Oma Ringrada
+1 sellele küsimusele, ka mind huvitab kas EAS-iga on kokkulepe dragiraja väljaviskamise kohapealt. Ei sooviks situatsiooni, kus rada ei tule, aga EAS-ist raha ka enam küsida tulevikus ei saa, sest "teil juba on rada/te juba saite raha".

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.03.2012 at 13:51
Kummipuru
 
Eesti Oma Ringrada
quote:
Raceboy:
quote:
Kummipuru: Ei ole ka tegev mootorispordis ning sellest küljest mul suht ükspuha mis sellest projektist saab. Samas oleksin nõus välja käima suuri summasid F1 etapi või mõne muu mastaapsema ürituse pileti eest, kui selleks vaja vaid Pärnusse sõita.


See, et sa pole seotud näitabki, et sa kahjuks pole kursis ka ringraja argieluga. F1 etappi ei tule Eestisse 99.9999999% tõenäosusega MITTE KUNAGI, nii et meil pole võimalik ega ka mõtet kulutada aega ja raha mingi asja arendamiseks, millele rakendust ei ole hiljem.

Kas tõesti on raske lugeda korralikult ja mõttega läbi argumendid, miks see praegusel hetkel enam võimalik pole? Paistab, et inimestel on ikka imelühike mälu, kuna ei mäletata kui raske on mingeidki rahasummasid ringrajaprojekti taha saada, kui nüüd kiretakse, et miks suuremat ja vingemat ei tule.
Lisaks veel, et see projekt pole kindlasti mingi säästuprojekt või hädalahendus, see on tehtud reaalsetest vajadustest lähtuvalt. Ma tooks paralleeli inimesega, kes elab üksi ja ostab omale igapäevaseks sõitmiseks suure kaubiku või Chevy-bussi ja kui küsitakse põhjust, siis vastab, et hea peret vedada, keda küll hetkel ei ole, aga siiski. Inimene aga ei mõtle sellele, et kütust tuleb ikka sinna sisse osta ja siis halab, et kuradi kehv ikka, peab kuskilt toetust paluma vms. Näide on utreeritud, kuid peaks veidi äkki õige (=reaalse) külje pealt valgust heitma asjale?

No ei saa inimene mu jutu sisule pihta, aga ei viitsi enam kolmandat korda selgitada. Kellele jõudis kohale kellele mitte, seega las ta jääb...
15.03.2012 at 11:06
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Eesti Oma Ringrada   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.