register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
maatriks
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Liikus edasi hämmastavalt kiiresti ja iga korraga aina kiiremini. Finaalis ma ootasin juba, et lastaks maha, aga ei, masin kontrolli alla ja joonel peaaegu Kuriksi kõrval, vapustav. Kõva tiim, kõva auto, kõva juht, kõva combo.
13.06.2011 at 08:47
partel
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw


____________________________
_
13.06.2011 at 09:27
vlzman
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Muljetaks ka siis veidi. Nädalavahetus oli pikk, palav, aga mis peamine....FUN!!
Kohale läksime juba reedel, et uut aju - Autronicut seadistada. Tegime peaaegu 20 starti ja masin hakkas aina paremini liikuma. Imekombel ei läinudki tavapäraselt (loe: mootori õhku lendamine peale paari esimest starti). Kuna ajavõttu polnud, siis ei olnud ette kujutust mis aega auto sõitis, aga tundus suht kiire :)
Laupäevast võistlust alustasime pika spinnimisega ja ajaks 10.1, mis tekitas kartuse, et hakkan jälle seal kusagil kõrge 9 sekundi kandis tolknema. Aga järgmistes sõitudes hakkas uus auto oma tõelist palet näitama - kõigest 1,6 Bar turborõhuga tulid järjest 9.0 ja kolm korda järjest 8.8 ("turboautod pole stabiilsed" kust ma küll sellist asja kuulnud olen :D). Mis peamine 60 ft ajad liikusid 1.3s alumisse otsa. Jõudsin juba sõiduülikonna ära võtta ja hakkasin õllepurki mõnuga avama kui Viljar mind tagasi kettasse kupatas. Lauri oli vahepeal nimelt 8.68 sõitnud. Läksimegi siis päevale punkti panema. Avantüüri tulemiks oli 8.62@257, 60 ft 1.29s. Emotsioon missugune. 4-link seadistust polnud me kordagi puutunud ehk setting, millega auto USAst tuli, jäi ka peale. Stabiilsuse saavutasime vaid auto juhtaju seadistamisega mängides erinevate turborõhkude ja mootoripööretega. Alles nüüd sain aru, kui oluline on hea ja kasutajasõbralik aju, millel ka support olemas.
Pühapäeva alustasime kohe uue rekordiga - 8.5@266 km/h, aga 60 ft läks kehvemaks. Poolfinaali Jamez'iga suutsime võita suht normaalse ajaga 8.7, teda kummitasid vist ka erinevad motoorianomaaliad. Ja siis finaal Lauriga. Hoolimata sellest, et olin jube närvis, võtsin korraliku holeshoti. Aga sellega ka kõik ilus lõppes, turborõhk läks liiga kõrgele ja pidamine kadus. Hambad ristis lappasin rooli ja lõpuks sain auto kontrolli alla ( mahalaskmine polnud ju option ;) ), kuid Lauri läks mööda. Tänu kõrgemale lõppkiirusele (267.9 km/h) jõudsin veidi järgi, kuid pidin ikkagi leppima teise kohaga. Boksis avastasime, et põhjus üsna lihtne. Täiesti otsa olid lõppenud tuttuued slikid, mis pole ka ime kui kolme päevaga üle 30-e burnoudi ja stardi teha. Incar videost avastasin, et pealekauba istusin enamuse sõidust esimese käiguga piirajas kuna käiguvahetamise asemel olin sunnitud tegelema perutava autoga ja käsi jäi lihtsalt väheseks.
Siiski võib öelda, et see nädalavahetus läks 200% täie ette. Mootor jäi terveks, auto sõitis suht otse, tõestatud sai, et ka V6 turboauto võib olla vääriline konkurent OL klassis, palju rekordeid sai uuendatud ja pealekauba veel OL klassis EMV II koht. Mis sa veel oskad debüütvõistlusest tahta :)
Toreda nädalavahetuse eest kiitused korraldajatele ja kaabu maani maha mu supertiimi ees (VKM - Viljari ja Tõnise isikutes, Benben, Fog, Laur ja Ingel). Loodan, et sarnane konkurents OL klassis säilib terve hooaja, sest see hoiab motti üleval ja tundub, et ka pealtvaatajatele meeldib :)

PS Kuna terve võistluse jooksul nägi mootor maksimum ülelaaderõhuna kõigest 1,8 Bar-i, siis ei oska muud öelda kui, et "Järgmine kord rajal näeme r***k"! :devil




____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
13.06.2011 at 22:36
Olds
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
vlzman:Mootor jäi terveks, auto sõitis suht otse, tõestatud sai, et ka V6 turboauto võib olla vääriline konkurent OL klassis, palju rekordeid sai uuendatud ja pealekauba veel OL klassis EMV II koht. Mis sa veel oskad debüütvõistlusest tahta :)

PS Kuna terve võistluse jooksul nägi mootor maksimum ülelaaderõhuna kõigest 1,8 Bar-i, siis ei oska muud öelda kui, et "Järgmine kord rajal näeme r***k"! :devil

tahaks nüüd näha jälle neid mehi omi sõnu söömas, kes väidavad et pisikese mootoriga pole suurtes klassides midagi teha ja nii PS kui Outlaw on suurte V8 pärusmaa :P

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
13.06.2011 at 22:50
woush
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Kõrge muidu maksimaalne boost umbes on ?

Aga vaieldamatult üks huvitavamaid kiirendusautosi hetkel Eestis !

13.06.2011 at 00:17
Olds
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
woush: Kõrge muidu maksimaalne boost umbes on ?

Aga vaieldamatult üks huvitavamaid kiirendusautosi hetkel Eestis !


minuteada ca. 2,5bar

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
14.06.2011 at 08:30
partel
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
Olds:
quote:
vlzman:Mootor jäi terveks, auto sõitis suht otse, tõestatud sai, et ka V6 turboauto võib olla vääriline konkurent OL klassis, palju rekordeid sai uuendatud ja pealekauba veel OL klassis EMV II koht. Mis sa veel oskad debüütvõistlusest tahta :)

PS Kuna terve võistluse jooksul nägi mootor maksimum ülelaaderõhuna kõigest 1,8 Bar-i, siis ei oska muud öelda kui, et "Järgmine kord rajal näeme r***k"! :devil

tahaks nüüd näha jälle neid mehi omi sõnu söömas, kes väidavad et pisikese mootoriga pole suurtes klassides midagi teha ja nii PS kui Outlaw on suurte V8 pärusmaa :P
Keegi ei pea sõnu sööma.

Lihtsalt korralikku võimsust pole vaja.

Pro Modis on turbomootorid ikkagi näit 565 cid (9.3L), 800 hj rohkem kui konkurentidel.

Väike mootor ja suur turbo spoolib 100 meetrit.


____________________________
_
14.06.2011 at 11:09
partel
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
vlzman: Aga järgmistes sõitudes hakkas uus auto oma tõelist palet näitama - kõigest 1,6 Bar turborõhuga tulid järjest 9.0 ja kolm korda järjest 8.8 ("turboautod pole stabiilsed" kust ma küll sellist asja kuulnud olen :D).
See, et aeg kogemata samasse kümnendikku tuli ei näita veel stabiilsust. Stabiilsus tuleb siis kui oskad sisse progeda "traction controlli".


Quote:


"Laupäevast võistlust alustasime pika spinnimisega ja ajaks 10.1"

"turborõhk läks liiga kõrgele ja pidamine kadus"


Rääkimata reaktsioonidest:

1,337

2,589

1,280

0,912

0,730

1,328

4,912

0,339

0,290

Stabiilsed selles mõttes tõesti, et on stabiilselt üle 0,100 sek.

Arusaadav, et praegu on pea pilvedes ja meri põlvini, aga loodetavasti ei lõpe see "keerame aga boosti juurde" vms. Reaalsustaju võiks ikka endal olla, enne kui karmid füüsikaseadused koha kätte näitavad.




____________________________
_
14.06.2011 at 11:33
Fog
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
partel:blah...
Palun tutvu turboautode hingeeluga, ning ajasõitude eripäraga.
Soolosõitudes überreaktsiooni taga ajada, ning tänu sellele spoolimata kümneid sõita peaks siis olema õigem tegevus, kui see mis logis näha?
Kui reaktsiooni vaja oli, oli see 0.3 ümber. Täiesti harju keskmine. 0.1 oleks loomulikult parem.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.06.2011 at 11:56
vlzman
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
partel:
quote:
vlzman: Aga järgmistes sõitudes hakkas uus auto oma tõelist palet näitama - kõigest 1,6 Bar turborõhuga tulid järjest 9.0 ja kolm korda järjest 8.8 ("turboautod pole stabiilsed" kust ma küll sellist asja kuulnud olen :D).
See, et aeg kogemata samasse kümnendikku tuli ei näita veel stabiilsust. Stabiilsus tuleb siis kui oskad sisse progeda "traction controlli".


Quote:


"Laupäevast võistlust alustasime pika spinnimisega ja ajaks 10.1"

"turborõhk läks liiga kõrgele ja pidamine kadus"


Rääkimata reaktsioonidest:

1,337

2,589

1,280

0,912

0,730

1,328

4,912

0,339

0,290

Stabiilsed selles mõttes tõesti, et on stabiilselt üle 0,100 sek.

Arusaadav, et praegu on pea pilvedes ja meri põlvini, aga loodetavasti ei lõpe see "keerame aga boosti juurde" vms. Reaalsustaju võiks ikka endal olla, enne kui karmid füüsikaseadused koha kätte näitavad.




Pärtel istus vist kogemata pöidla otsa....
Esimesed sõidud algasid spinnimisega, sest läksimegi teadlikult raja pidamise piiri proovima. Peale seda tegime vajalikud muudatused ja 60 ft oli kohe ka paigas. Viimases sõidus lihtsalt polnud enam rehvi, mis peaks. Mis puudutab RT-sid, siis loe nüüd veelkord mõned korrad Fogi posti ja siis mõtle järele enne kui kirema hakkad. Kvalifikatsioonisõitudes ei ole vaja RT-d taga ajada. Hea RT tuli siis kui seda vaja oli ehk ellikates. Stabiilsuse koha pealt pidasin silmas seda, et teada tuntud on ju kommentaar, et turbokas sõidab päeva jooksul ühe hea aja ja ülejäänud sõidud on reeglina pees. Meie aga sõitsime päev otsa samasse auku. Millest üldse selline reaktsioon sinu poolt ("kogemata tuli aeg, RT kehv" jne)? Masendus tuli peale, et pead jälle hakkama 90000hp mootorit paberi peal ehitama?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
14.06.2011 at 12:29
vlzman
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Lisaks üldisele mölale ka veidi vaatamist:




____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
14.06.2011 at 13:23
partel
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Kiirused on ju seinast seina:

8,886 257,21

8,878 243,31

8,872 247,93


Vähemalt NHRA Compi turboautode vennad ütlevad, et 3st sõidust tuleb üks välja ja et mõnikord ohverdavad RT spooli heaks.

0.300 RT'ga võit näitaks lihtsalt tõsise konkurentsi puudumist antud klassis.

Varurehve pole, aga keerame boosti juurde...

Enne võiks ikka autot tundma õppida, et oskad 0.1 sek ja paari km/h täpsusega ennustada, mida sõidab antud seadetega antud olukorras, vajadusel parajal määral maha rahustada või peale keerata jne.

Ega ma paha pärast, lihtsalt konkurentsi tase ei tee reality checki, kerge on tiimis teineteisele õlale patsutada et oleme ikka kõvad mehed küll jne "groupthink" oht.

Samas pikk teekond algab esimesest sammust...



____________________________
_
14.06.2011 at 13:48
vlzman
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
partel: Kiirused on ju seinast seina:

8,886 257,21

8,878 243,31

8,872 247,93


Vähemalt NHRA Compi turboautode vennad ütlevad, et 3st sõidust tuleb üks välja ja et mõnikord ohverdavad RT spooli heaks.

0.300 RT'ga võit näitaks lihtsalt tõsise konkurentsi puudumist antud klassis.

Varurehve pole, aga keerame boosti juurde...

Enne võiks ikka autot tundma õppida, et oskad 0.1 sek ja paari km/h täpsusega ennustada, mida sõidab antud seadetega antud olukorras, vajadusel parajal määral maha rahustada või peale keerata jne.

Ega ma paha pärast, lihtsalt konkurentsi tase ei tee reality checki, kerge on tiimis teineteisele õlale patsutada et oleme ikka kõvad mehed küll jne "groupthink" oht.

Samas pikk teekond algab esimesest sammust...



Pärtel, enne kui ma (või keegi teine) sulle täitsa pahasti ütlema hakkan.....
Kui sa ei tea tagapõhja, siis ära avalda arvamust, küsi enne!!
Kiirused läksid aina paremaks ja erinevused tulenesid sellest, et kaks 60mm WG-i ei suutnud kinni hoida ja boost ei tõusnud. Hiljem saime paremaks ja ka kiirused hakkasid tõusma, olime paraku sunnitud ohverdama madala boosti hoidmise võimaluse stardis. Mis puudutab RT-d, siis ma ei ole NHRA veteran seega palun mind mitte nende sellidega võrrelda, see kas ma ohverdan spooli või RT, on minu otsus ja EI KUULU kommenteerimisele. Julgen arvamust avaldada, et Protreega turboautoga võtta 0.2 RT ei ole väga paha. Arvestades, et sellel võistlusel olime saanud täpselt ühe pooliku päeva autot seadistada ja mina polnud enne saanud sõita mitte meetritki, leian et kohanesime ikka väga kiiresti.
Konstruktiivne kriitika mõne asjatundja poolt oleks väga teretulnud ja ka oodatud, TOP Fueli maailmameistrite tulemuste põhjal lahmoonimine ei ole aktsepteeritav.
Edit: varurehvid on muuseas täitsa olemas, soovid äkki tiimi tulla ja tegeleda nende vahetusega kahe ellika sõidu vahepeal???

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
14.06.2011 at 14:01 1 edit. Last edited 14.06.2011 at 14:02 by vlzman
Andrus BHRA
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Veljolt igati korralik etteaste, ütleksin isegi et päris üllatav etteaste! VKM`i tiimilt ja Veljolt eeskujuliku kodutöö ja võistluse eest absoluutne respekt! Igasugune tatipritsimine täiesti kohatu minumeelest.
Palju neid starte siis lõppkokkuvõtteks tuli, et rehvid ära kulusid? Mingi eriline segu või? Lauril olid vist juba 3 aastat või vanemad rehvid all. Kui nii tihedaks rebimiseks läheb, siis tuleb vist ka hakata uute hankimisele mõtlema!

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
14.06.2011 at 15:57
VKM
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Ma ei viitsigi enam vihastada Pärteli lolli jutu peale, sest ise ta pole isegi võistlust vaatamaski käinud, kuid kireb siin milleski, mida ta ei jaga kohe üldse. Loe turbo autode hingeelu ja selle seadistamisest )
Mees, see auto sai sisuliselt eelmisel päeval esimest korda käima ja juba ründab meistritiitlit ja järgmisel korral ka Eesti rekordit. Mõtle enne, kui sa suu lahti teed, sest kunagi istud oma poksis üksi ja ei julge sealt enam väljagi tulla!!
Lõpukiirused erinesid ju väga lihtsal põhjusel, sest mina istusin läpaka taga ja määrasin neid lihtsalt :) HIGTEH :D aga võin öelda, et kui auto stardi boost ja selle tõusmise kõver vastavalt rajale paika sai, tõusid ka lõpukiirused, sest julgesin juba süütetabeli kallale minna ja veidigi boosti tekitada. Ei saa mehel, kes esimest korda istub 8s autosse kohe finsis kõhtu lahti ehmatada.
Veljo oli väga tubli vaatamata kätevärinale.

PS. Varurehve on kohe 3 paari :)

____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
14.06.2011 at 15:57
VKM
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
quote:
Palju neid starte siis lõppkokkuvõtteks tuli, et rehvid ära kulusid?

32 starti koos seadistamisega umbes, seega eelnevate aastate outlow autode terve hooaja kogus:) Rehvideks on Hoosieri D05 kõige pehmema seguga rehvid, mis töötavad eriti hästi meie radadel.

____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
14.06.2011 at 16:00
Andrus BHRA
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Seega on teada, et töötavad eriti hästi max. 30 starti, peale seda enam mitte eriti!

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
14.06.2011 at 16:06
VKM
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
eks seda burnouti saab veidi tagasi hoida ka ja kuna nüüd on pidamise setingud leitud, siis saab ilmselt veel rohkem sõita.

____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
14.06.2011 at 16:12
Andrus BHRA
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Loodetavasti on sul õigus! Ma pean silmas just seda pidamise setingute leidmise poolt! ;)

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
14.06.2011 at 16:17
BENBEN
  
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Veel rehviteemasse: juhipoolne tagarehv sai u.1cm pikkuse haava laupäeva pärastlõunal, mille me kahe nööriga saime enam-vähem pidama ja teine rehv hakkas pühapäeval samuti oma õhupidamisest loobuma. Kuna stardiaega ka kellaajaliselt ei teadnud siis ma olin nagu orav manomeetriga rehvide küljes, et vajalikuks hetkeks õige rõhk saaks...
Veljo jaoks olid kõik dünopäevad, test&tune day ja EMV I etapp uues klassis(teine kuusepuu), täiesti teistsuguse autoga, ühe ndlavahetuse sees.Tulemuseks võistluste kiireim veerandmiil ja teine koht poodiumil! Ja ma ei soovitaks kellelgi ebakohast kommentaari siin esitada, näitab ainult ebaadekvaatsust... Väga tõsine esitus Veljo poolt!

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
14.06.2011 at 16:59
ervin
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
viimane kord oli nii põnev asju kaugelt jälgida siis kui Erkki ja Eduard veel toimetasid. Sel aastal on kolm autot mida huviga jälgida ja laias laastus veel samalt seltskonnalt :) Müts maha!
14.06.2011 at 18:50
Duality
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Eesti sai siis endale jällegi ''süsi'' tooni OL klassi masina mis suudab ka väga kiiresti liigelda :) mis muud kui kiiret spooli ja madalat aega!
14.06.2011 at 21:36
vlzman
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Masin ei väsi ikka üllatamast. Peale EMV-d sai tehtud õlivahetus ja rohkem autot ei näppinud. Ja sõitis veel ühe võistluse ja ise veel pärast treileri pealt maha ka....
Meie tiimi logi siis järgnev:
Q1 - auto uisutas veidi, lasin maha korraks ja lõpp tundus veidi lahjavõitu, seda üllatavam oli uudis, et ET 8.52, 60ft 1.29.
Q2 - Lõpuboost endiselt ei kerkinud üle 1,7 bari, 60ft läks kehvemaks aga ET 8.4
Q3- läksime proovima uut muudatust, et veidigi boosti lõppu juurde saada, aga ei õnnestunud - jälle 8.5

E1 - kuna vastane oli oluliselt aeglasem, siis otsustasin kindla peale sõidu teha. Ootasin kerge prespooliga viimase kollase ära...ootasin kindluse mõttes veel veidi....ja tulemuseks redlight #%&%## WTF, ilmselt põhjuseks auto protree-bracket taust ja minu kogenematus.

SE1 - Superfinaalis saime kohe esimeseks vastaseks 14 sek aega sõitnud Ingo ja kehvema rajapoole (suur betoonilahmakas oli stardialas välja murdunud). Ingo teadagi bracketitaustaga tüüp ja tagatipuks mina ei näinud scoopi tagant kahte alumist tuld. Peale Ingo rohelist lugesin kaheni ja hakkasin spoolima, nägin ära eelviimase kollase ja edasi tegelesin kohvipaksu pealt ennustamisega, et mis tuli võiks hetkel põleda. Stardiboost muidugi läks kõvasti üle (1,3 bar). Lasin transbrake'i lahti ja esimest korda hakkas roolis veidi hirm, sest raja asemel jõllitasin tõtt pilvedega :uhoh üritasin rooli keerata, aga midagi ei toimunud. Kui nina lõpuks alla tuli, siis tundsin kohe, et liikumine oli pagana hea. Napilt enne lõppu sain Ingo kätte ja rõõm missugune. 60ft 1.24 ja ET8.4
SE2 - Teises sõidus olime kõrvuti keskmist 11 sek aega sõitnud soome chevellega, hakkasin seekord veidi hiljem spoolima ja stardihetkeks oli rõhk kõigest 0,5 bari, kuid üllatavalt kiiresti nabisin põhjanaabri kinni ja sain mööda. 60ft 1.25 ET 8.311, hakkab looma ....8-)

Kuid ikkagi kummitas meid salapärane probleem, et lõpuboost ei tõusnud ja pigem hakkas lõpus veidi langema.

SE3 - Kuna viimaseks sõiduks tuli vastaseks 16 sek sõitnud RAM ja meil oli indeksiks 8.3 ees, siis läksime peale "all or nothing" teooriaga, mis parakuks teooriaks jäigi. Mõlemad wastegate'id keerati täiesti kinni, pöidlad pihku ja tulle. Peale vastase starti lugesin neljani, hakkasin spoolima ja sain kohe aru, et ruttasin veidi sündmustest ette, hetkega oli turbo üleval-->tekkis overboost (lubatud 1,0 bari asemel 1,8 bari :devil), aju tegi boostcut'i ja oligi sõit läbi :D Hea, et $1000 vähemalt Eestisse jäi.

Suure tõenäosusega tekitab boostiprobleeme see, et turbo külm koda on oma maksimumjõudluse saavutanud ja vajab vahetust. Kui mõnel targemal on paremaid teooriaid, siis kõiksugused arvamused on teretulnud ja abiks.

Kõigest hoolimata oli tegu viimase aja positiivseima elamuse andnud üritusega. Ainus asi, mis veidi tuju langetas oli see, et polnud kellegagi võidu sõita, loodan et Erkki nüüd realiseerib oma lubaduse ja varsti uus punane rajale tulemas ;).
Tänud korraldajatele ja maani kummardus tiimi ees (nimesid polegi vaja enam nimetada, kõik peaks juba teadma :))



____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
11.07.2011 at 12:16 1 edit. Last edited 11.07.2011 at 12:19 by vlzman
BlueStang
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Ter, see "all or nothing" teooria kujunes boksis päris vahvalt (olin just juures).
Arvutiga mees tuvastas, et rõhku ikka üles ei tulnud. Wastegate juurest tuleb info, et kolmveerand pööret on veel ainult jäänud - kas panen tiba juurde. Keegi viskas nalja, et s....a, keera kinni.
Enne kui boksi juurest eemale läksin, siis Veljo küll veel võttis teemaks, et mehed ärge üle pingutage - jätke vähemalt üks nagu on...:)

Aga lõpuks siis otsustati mõlemad ikka kinni lükata?

Ei aga kõvad sõidud ikka - edu järgmiseks korraks (äkki saab uue rekordi);)
11.07.2011 at 12:34 1 edit. Last edited 11.07.2011 at 12:35 by BlueStang
VKM
 
Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw
Kahjuks ei saanud kohal olla, kuid telefonitsi ja neti teel hoidsin silma peal üritusel. Hoolitsesin lihtsalt Eesti dragi järelkasvu eest ;)

Täpsustuseks Veljo jutule ütlen, et turbol sai piirajaks ikka kuumapool, mis tõstab backpressure lakke ja seetõttu saab silindri täiteaste kannatada. Ega muud üle ei jää, kui tellida uus ja uuesti katsetada, sest rekordi purustamine jäi ilmselt lihtsalt mõne sõidu kaugusele.

____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
11.07.2011 at 12:48
tqhq.ee foorum : Minu auto : Buick Grand National vol. 2 - GN outlaw   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.