register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : split: liisinguteema   1 2 3 4 5  
Poster Message
franz125
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar: franz125, ma ei ole jällegi mitte ühtegi autot omale soetanud teadmisega, et ma sõidan temaga järgmised 5-10 aastat. Ma õnneks või kahjuks olen selleks liiga materiaalne inimene ja mulle on tähtis, et autol oleks ka arvestatav väärtus kui mina seda müüma hakkan (tavaliselt 6-24 kuu pärast). Ei tahaks nii, et 4000€ ostan ja 1000€ müün. Mul pole ameeriklastega eriti kogemusi peale Ford Exploreri ja sellepärast olen veidi ebakindel.
No siis sinu puhul on ju mõtekas ainult uusi liisida.Ma olen jälle liiga laisk et iga natukese aja tagant ostu ja myygiga tegeleda.Kui myyes oled suht passivne siis ostmine on yks peavalu-milline auto mis hinnaga kus kohast jne...Noh aga see olen mina.Ja pealegi surisärgil ei ole taskuid.
06.03.2014 at 10:31
sigaelmar
split: liisinguteema
Uus auto liisida?!? :D Selle väärtus kukub 20% esimese kuuga ju, see küll mõistlik tegu pole. Ja pealegi tuletagem endale meelde mida kujutab endast liising? Liising on see, et sa annad pangale ära oma raha selle eest, et sa saaksid sõita autoga, mida sa muidu omale lubada ei saaks.
06.03.2014 at 11:57
STW
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar: Uus auto liisida?!? :D Selle väärtus kukub 20% esimese kuuga ju, see küll mõistlik tegu pole. Ja pealegi tuletagem endale meelde mida kujutab endast liising? Liising on see, et sa annad pangale ära oma raha selle eest, et sa saaksid sõita autoga, mida sa muidu omale lubada ei saaks.

Mõned asjad on sulle siiski veel arusaamatud siin maailmas.
06.03.2014 at 11:59
sigaelmar
split: liisinguteema
quote:
STW:
quote:
sigaelmar: Uus auto liisida?!? :D Selle väärtus kukub 20% esimese kuuga ju, see küll mõistlik tegu pole. Ja pealegi tuletagem endale meelde mida kujutab endast liising? Liising on see, et sa annad pangale ära oma raha selle eest, et sa saaksid sõita autoga, mida sa muidu omale lubada ei saaks.

Mõned asjad on sulle siiski veel arusaamatud siin maailmas.


Mis ma siin sinu arvates valesti ütlesin? OK võibolla kukub üle 20% ka esimese kuuga, seda ei saa nii täpselt paika panna :)
06.03.2014 at 14:00
STW
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar:
quote:
STW:
quote:
sigaelmar: Uus auto liisida?!? :D Selle väärtus kukub 20% esimese kuuga ju, see küll mõistlik tegu pole. Ja pealegi tuletagem endale meelde mida kujutab endast liising? Liising on see, et sa annad pangale ära oma raha selle eest, et sa saaksid sõita autoga, mida sa muidu omale lubada ei saaks.

Mõned asjad on sulle siiski veel arusaamatud siin maailmas.


Mis ma siin sinu arvates valesti ütlesin? OK võibolla kukub üle 20% ka esimese kuuga, seda ei saa nii täpselt paika panna :)


Kasutusrendi põhimõte, kui selline ei ole selge.
Edasi võib juba arutada raha paigutamise otstarbekuse üle, üht või teistpidi.
06.03.2014 at 14:46
speedbird
 
split: liisinguteema
sigaelmar, toon Sulle ühe näite. On inimene, kellel on vara (mitte ainult sularaha) 1 000 000 EUR väärtuses. Nüüd ta tahab omale 50 000 EURst autot. Vaba raha on tal kontol 2459.21 EUR, aga ta saaks 50 000 EUR kohe kontole, kui müüb oma aktsiaportfelli, mille aastatootlus on 15% lähedal. Kas tal on mõttekam müüa aktsiaid 5000 EUR väärtuses, et teha liisingu sissemaks ja saada auto 4% aastaintressiga või müüa maha kogu aktsiaportfell? :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
06.03.2014 at 23:59
DevilDeVille
  
split: liisinguteema
See aktsiavärk on kõik puha nõidus :D

A ise tahtsin tegelikult seda arvata, et mingit massiautot müügimõttega osta pole mõtet. Tegelikult on auto müügimõttega ostmises üleüldse, autost sõltumata, uba sees vaid olukorras, kus see asi kriminaalselt odavalt (või eetikavabade organismide jaoks lihtsalt kriminaalselt kätte tuleb).

Auto liisimisest sedapalju, et igal tuhandel juhul on rahaga targemat teha, kui see korraga autoostule kulutada. Otstarbekam on kasutada võõrast raha, eriti veel, kui seda antakse nii naeruväärse intressiga, nagu seda tänapäeva madala euribori tingimustes tehakse.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.03.2014 at 00:23
tfr
 
split: liisinguteema
quote:
franz125:No siis sinu puhul on ju mõtekas ainult uusi liisida.Ma olen jälle liiga laisk et iga natukese aja tagant ostu ja myygiga tegeleda.Kui myyes oled suht passivne siis ostmine on yks peavalu-milline auto mis hinnaga kus kohast jne...Noh aga see olen mina.Ja pealegi surisärgil ei ole taskuid.

Vastupidi, kui tahta lühiajaliselt autosid pidada, siis tuleb osta odavaid kasutatud autosid, millede turuväärtus selle perioodi jooksul suht konstantseks jääb. Uuel autol on esimese aastaga kõige suurem turuväärtuse kadu, neid osta on selles olukorras kõige idiootsem võimalik tegu. :)
06.03.2014 at 01:30
sigaelmar
split: liisinguteema
Jutt jumala õige.
Ja speedbirdile - kas sa ei saa siis aru et intressiga sa annad ära omaenda raha? Sinu näite peale ma küsiks et kas see on selline inimene kes on omale koju absoluutselt kõik asjad järelmaksuga ostnud? Tal on võimalused olemas asjad soetada aga selle asemel ta eelistab maksta pangale intresse. Jätke meelde et kohustused ja võlad ei ole varad!!!
07.03.2014 at 09:10
Maik
  
split: liisinguteema
Sa annad ära raha selle eest,et sul on toimiv auto mis töötab muretult esimesed 5 aastat.
Oma naise auto näitel võin kinnitada,et tõesti nii ka on . 5a jooksul olen vahetanud 1 summuti tihendi ja ühe korra tagumisi klotse. Ls on 90 000.
Olen täiesti kindel,et suburban näiteks ei ole selline auto.

Muidugi, kõik ehk ostaks selle välja ,kui oleks see raha, enamustel eestis ei ole raha,et osta üle 20k autosid välja.
See vaidlus on taoline nagu on terve nett täis,ehk mõttetu jätkata. Kõik saavad aru,et sa maksad pangale ja uue auto väärtus kukub kohe,
paljudel on sellest ükskõik,nii nagu sinujaoks on ükskõik,et vahepeal auto seisab ja remontida on vaja. Maitse-raha küsimus.

Mul isiklikult on 0 liisingautot ja järelmaksegi elus vaid üks olnud siiani.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
07.03.2014 at 09:14 3 edits. Last edited 07.03.2014 at 09:16 by Maik
sigaelmar
split: liisinguteema
Selle asemel et leppida autoga mida sa omale soetada suudad, sa ostad liisinguga auto ja eelistad maksta pangale raha et saaks ka sõita uue autoga. Pealegi uue auto korralised hooldused võivad rohkem maksma minna kui vana auto ise parandamine. Ja kõige valusam on veel osta omale kasutatut auto liisinguga. Siis maksad ka remondi eest ise.
Aga see asi kipub siin juba väga teemast välja minema. Ja ilmselt kellegil selle konkreetse Suburbani kohta midagi õelda pole.
07.03.2014 at 09:36 2 edits. Last edited 07.03.2014 at 09:38 by sigaelmar
Maik
  
split: liisinguteema
oletame,et oled üksikema,kumb tundub mõtekam osta, mingi romu või mingi 200 eurise kuumaksega autoke,mis töötab.
Elad muidugi paneelikas ja remontida ei oska.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
07.03.2014 at 09:42
STW
split: liisinguteema
Endiselt: alustada tuleb ikka eelkõige raha paigutamise otstarbekusest. Aga ega kõik ei pea sellest aru kah saama.
07.03.2014 at 09:57
Maik
  
split: liisinguteema
STW - võib vabalt kuskil teises teemas rääkida, aga hea meelega kuulaks nõuandeid raha paigutamisel kuhugi. Täitsa päriselt kah.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
07.03.2014 at 10:08
STW
split: liisinguteema
quote:
Maik: STW - võib vabalt kuskil teises teemas rääkida, aga hea meelega kuulaks nõuandeid raha paigutamisel kuhugi. Täitsa päriselt kah.

Et, milliseid nõuandeid sa täpsemalt ootad nüüd? Vast igal indiviidil on omad huvid ja prioriteedid selles osas.
07.03.2014 at 10:16
Indrek_S
 
split: liisinguteema
quote:
STW: Endiselt: alustada tuleb ikka eelkõige raha paigutamise otstarbekusest. Aga ega kõik ei pea sellest aru kah saama.

Täpselt, ja seepärast ei olegi mõistlik suur summa OMA raha auto alla panna (igapäevakäru), kui on võimalus see endale kasutuseks rentida, makstes selle eest pangale intressi, mis on võrdeline mittemillegagi (honda intress 0.99%).


____________________________
not done until it's done
07.03.2014 at 10:19
jass
 
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar: Selle asemel et leppida autoga mida sa omale soetada suudad, sa ostad liisinguga auto ja eelistad maksta pangale raha et saaks ka sõita uue autoga. Pealegi uue auto korralised hooldused võivad rohkem maksma minna kui vana auto ise parandamine. Ja kõige valusam on veel osta omale kasutatut auto liisinguga. Siis maksad ka remondi eest ise.
Aga see asi kipub siin juba väga teemast välja minema. Ja ilmselt kellegil selle konkreetse Suburbani kohta midagi õelda pole.

Olen katsetanud igasugu varianti ja arveldust pidanud. EI ole väga suurt rahalist erinevust omada vanat autot või liisida uut autot, võttes arvesse, et vana auto ei ole KIA Rio või WV Polo. Arvestades kütusekulu kindlustusi ja üldiselt kõiki autoga liiklemise kulusid kokku. Vahe on selles, et vana auto normaalses seisukorras hoidmiseks kulub sul kõvasti rohkem aega (mis on ka raha tänapäeval), kui uue auto korra aastas hooldusesse viimine.

Olen nõus, et liisingu auto tähendab reaalselt auto turu hind 2x (maksad auto kinni ja teise auto ostad pangale), kuid kasutatud auto turuhind kukub selle 5 aastaga üldjuhul rohkem võttes arvesse, et auto remontimine ei tõsta ta turu väärtust väga.
07.03.2014 at 10:21 1 edit. Last edited 07.03.2014 at 10:24 by jass
Astro-97
  
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar: franz125, ma ei ole jällegi mitte ühtegi autot omale soetanud teadmisega, et ma sõidan temaga järgmised 5-10 aastat. Ma õnneks või kahjuks olen selleks liiga materiaalne inimene ja mulle on tähtis, et autol oleks ka arvestatav väärtus kui mina seda müüma hakkan (tavaliselt 6-24 kuu pärast). Ei tahaks nii, et 4000€ ostan ja 1000€ müün. Mul pole ameeriklastega eriti kogemusi peale Ford Exploreri ja sellepärast olen veidi ebakindel.

mul on jällegi sattunud usakad 7-10a olema per üks isend :) teagi kuidas on nii läinud...
eelmine buss oli 7 aastat, praegune on 6 aasta juba... aga sellised suured kolakad peavadki vastu ja hooldused kordades väiksemad ja odavamad, kui uutel ja esinduserida tahtvatel tarbejunnidel


____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
07.03.2014 at 10:54
STW
split: liisinguteema
quote:
jass:

Olen nõus, et liisingu auto tähendab reaalselt auto turu hind 2x (maksad auto kinni ja teise auto ostad pangale)....

Selles lauses küll tõde ei ole.
07.03.2014 at 11:04
jass
 
split: liisinguteema
OK 0,5 autot pangale 0,5 autot kindlustusele.
07.03.2014 at 11:22
STW
split: liisinguteema
quote:
jass: OK 0,5 autot pangale 0,5 autot kindlustusele.

No katsu võrrelda oma peas täna pakutavat intressi (isegi fix-ina) ja inflatsiooni.
Sammuti mõtle, kas selle rahaga, mille paned auto/tarbevahendi alla lihtsalt istuma, ei ole võimalik midagi targemat ette võtta.
Aga las ta jääda eks igaüks ise teab kuhu ja kuidas oma raha paigutab.
07.03.2014 at 11:36
jass
 
split: liisinguteema
quote:
STW:
quote:
jass: OK 0,5 autot pangale 0,5 autot kindlustusele.

No katsu võrrelda oma peas täna pakutavat intressi (isegi fix-ina) ja inflatsiooni.
Sammuti mõtle, kas selle rahaga, mille paned auto/tarbevahendi alla lihtsalt istuma, ei ole võimalik midagi targemat ette võtta.
Aga las ta jääda eks igaüks ise teab kuhu ja kuidas oma raha paigutab.

Ära saa valesti aru, ma olen liisingu poolt. Hetkel endal ka üks sidrun liisingus igapäeva sõiduks ja rahalises mõttes on odavam, kui suburbani ülalpidamine. Kuid suburban jälle oli parem ja mugavam auto.
07.03.2014 at 11:46
STW
split: liisinguteema
quote:
jass:
quote:
STW:
quote:
jass: OK 0,5 autot pangale 0,5 autot kindlustusele.

No katsu võrrelda oma peas täna pakutavat intressi (isegi fix-ina) ja inflatsiooni.
Sammuti mõtle, kas selle rahaga, mille paned auto/tarbevahendi alla lihtsalt istuma, ei ole võimalik midagi targemat ette võtta.
Aga las ta jääda eks igaüks ise teab kuhu ja kuidas oma raha paigutab.

Ära saa valesti aru, ma olen liisingu poolt. Hetkel endal ka üks sidrun liisingus igapäeva sõiduks ja rahalises mõttes on odavam, kui suburbani ülalpidamine. Kuid suburban jälle oli parem ja mugavam auto.


Mõte rohkem muidugi oli selles, et sa ei maksa midagi peale liisides. Valides õige partneri säästad hoopis nii ajas kui rahas.
07.03.2014 at 11:50
Raceboy
 
split: liisinguteema
Huvitav arutelu, aga kas kõik ikka arvestavad auto pidamise kogukulu, mitte vaid liisingu ja/või ostuhinda?

Enda väikese läbisõidu jaoks ei näe mingit mõtet osta liisingautot, ja ilmselt peaks iga autoostja õppima oma reaalseid vajadusi paremini kaardistama.

Küsiks selle kõige peale, et mis mõtet on osta omale 10000-15000 km aastase läbisõidu puhul mistahes liisingautot (olgu uut või kasutatut)? Hooldust nõuab iga auto (ahjaa, väljaarvatud need uued 30 000+ km välpadega imeliikurid), kuid auto kalli igapäevaauto ostmine mõttega seda seista lasta omab mis mõtet? Vägisi tuleb meelde analoog ühe välismaa foorumist laenatud teravmeelsusega: "Not driving your car so future buyers would find it valuable is like not f**ing your girlfriend so her new boyfriend would find her more attractive".

Soovitaks pelgalt siin arvamisele panna nt 6 kuu jooksul kirja kõik oma autoga seotud kulud alates kütusest ja liisingust ning lõpetades gabariidipirniga ja seejärel arvutada kilomeetrihind välja. Võin garanteerida, et üllatute.

____________________________
www.vems.ee
07.03.2014 at 11:53
STW
split: liisinguteema
quote:
Raceboy: Huvitav arutelu, aga kas kõik ikka arvestavad auto pidamise kogukulu, mitte vaid liisingu ja/või ostuhinda?

Enda väikese läbisõidu jaoks ei näe mingit mõtet osta liisingautot, ja ilmselt peaks iga autoostja õppima oma reaalseid vajadusi paremini kaardistama.

Küsiks selle kõige peale, et mis mõtet on osta omale 10000-15000 km aastase läbisõidu puhul mistahes liisingautot (olgu uut või kasutatut)? Hooldust nõuab iga auto (ahjaa, väljaarvatud need uued 30 000+ km välpadega imeliikurid), kuid auto kalli igapäevaauto ostmine mõttega seda seista lasta omab mis mõtet? Vägisi tuleb meelde analoog ühe välismaa foorumist laenatud teravmeelsusega: "Not driving your car so future buyers would find it valuable is like not f**ing your girlfriend so her new boyfriend would find her more attractive".

Soovitaks pelgalt siin arvamisele panna nt 6 kuu jooksul kirja kõik oma autoga seotud kulud alates kütusest ja liisingust ning lõpetades gabariidipirniga ja seejärel arvutada kilomeetrihind välja. Võin garanteerida, et üllatute.

Väga õige, kogukulu ongi see, millest tuleb lähtuda. TCO arvutusse tasub ka lisada aeg, mis tuleb kulutada autoga seotud toiminguteks, k.a. aeg mis kulub auto soetamisele ja realiseerimisele. Sealt edasi: võimalused/soovid/mugavus.
Puhtalt rahalisest aspektist lähtudes on paljudel tänastel autokasutajatel mõistlikum kasutada takso või aega-ajalt lühirendi teenust.
07.03.2014 at 12:09
tqhq.ee foorum : Vaba teema : split: liisinguteema   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.