register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
spark
 
Igamehe Rallisprint 2003
mulle kui pealtvaatajale tundub see 1810cm3 pisut imelik rohkem sobiks 1700cm3 (sest sellise kubatuuriga on piisavalt vähe autosid),
sest need golfid sibavad esikohal niigi, ja uues klassis on neile veel vaevalisem vastast leida, vähemalt seni kuni mõni elise või estfield sõitma ei hakka (koos korraliku tihendiga)
ja kuna enamus sõidab oma igapäeva autoga siis neid kruusal eriti ei lõhuta (arvan ma) juba eelmise aasta viimi etappi oli paha vaadata (kuidas sõideti üle eriti jämeda liivapaberi enne seda korralikku kartulivagu)
sellel karjäärietapil ei olnud kohal
13.02.2003 at 13:43
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido:
Just nii. Võta hirmus tõsiselt, siibikul on lolli moodi peidetud väärtusi, et Lille kruusal (aeglasel) nutma panna, minu meelest peaks kruusarehv ka probleemideta alla mahtuma.
Kes siis millega sõitma tuleb? Kas Lille sinine on omanikku vahetanud? Millega Sina Kaido sõidad?
13.02.2003 at 14:01
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
sry brauser jooksis kokku
13.02.2003 at 14:01 Last edited 13.02.2003 at 14:05 by rustang (Moderator)
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: sry brauser jooksis kokku

Lill sõidab sinisega, see on küll praegu laiali ja ilmselt esimeseks etapiks kokku ei saa. Ise sõidan oma pereautoga edasi- sügis tõi asisema vedrustuse ja sünnipäev E30 õõtsad koos puksidega- küüned peaks nüüd oluliselt paremini maha hakkama.
13.02.2003 at 14:53
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido:Ise sõidan oma pereautoga edasi- sügis tõi asisema vedrustuse ja sünnipäev E30 õõtsad koos puksidega- küüned peaks nüüd oluliselt paremini maha hakkama.
Millise vedrustuse?

Ander, ostis kah just vedrustuse
13.02.2003 at 15:12
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: küüned peaks nüüd oluliselt paremini maha hakkama.
Hmm ... spoileripidurdus ... "nagu kännu taha" ... :-)
13.02.2003 at 15:12
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
Lill siis veel nelivedust ei ehitanud. Et klassi võit RRis jäi saamata? :)

Ja Tõnu kle ... minule jõudis kõrvu selline uskumatu jutt, et sa turboga mässanud oled?

/me ei teagi millega rajale sellel hooajal. Aga äkki keegi tahab Mazda karterikaitset ja veel muid vidinaid ära osta? :)
13.02.2003 at 15:30
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Mina tulen rajale üsna samamoodi kui eelmisel hooajal. Heal juhul on asfaldikatsetel all tänavaslikid.
13.02.2003 at 15:35
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
JustMe: Ja Tõnu kle ... minule jõudis kõrvu selline uskumatu jutt, et sa turboga mässanud oled? :)
Turbadiisel FixOrRepairDayly ... RNT "salakumu turbost" hakkab vilja kandma...irw!:):)

Edit: asjalikumat juttu ka: "Mootori kubatuuri arvutamisel korrutatakse nii vankel- kui turbomootorite töömaht koefitsiendiga 1,7 (turbodiisli puhul 1,5)." Bensukate puhul on asi arusaadav, diislite puhul küll mitte?? Õigluse jaoks peaks TD olema 1:1 töömahuga ja tavadiislil 0,7 töömahtu. Näiteks toosama Astra 1,7TDpannakse võrduma 2,5 bemmiga? Kes küll see loll oli ja sellist asja välja mõtles?? Väga hädapärast ja ülitugeva "tihendiga" on kruusal võimalik näit. TD-Astraga Golfidega konkureerida, tavadiisliga võin mina mossega rahulikult võidu sõita ja end võidumehena tunda... Ikka ja jälle on neid "autospetsialistide mõttesähvatusi" reeglites!
13.02.2003 at 15:37 Last edited 13.02.2003 at 15:49 by PlyVal64
417RR
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang:
quote:
Indrek:
Arvan, et kruusal saab ka talvelamelliga sõidetud.
Sedan'd küll. Ma olen talvelamellidega Pärnu kiirendusel kolmandaks tulnud :) Aga rallimeeste veidi kulunud kruusakas on kindlasti ka hea ning vast mitte eriti kallis.
Äkki keegi tikutulega taga otsib siis
mul 2 tk 15 tollised vedelevad 300 eeku tk
13.02.2003 at 15:41
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
JustMe: Ja Tõnu kle ... minule jõudis kõrvu selline uskumatu jutt, et sa turboga mässanud oled?
Jajaa, jutte mitmeid, aga millega rajale saab (kui saab), see selgub kohapeal.
13.02.2003 at 15:51
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
devilc:
quote:
Kaido:Ise sõidan oma pereautoga edasi- sügis tõi asisema vedrustuse ja sünnipäev E30 õõtsad koos puksidega- küüned peaks nüüd oluliselt paremini maha hakkama.
Millise vedrustuse?

Ander, ostis kah just vedrustuse


Sain tehase sportvedrud, madaldus ca 5 cm ja oluliselt jäigem, koos olemasolevate amortisaatoritega päris hea. E30 õõtsad annavad jäikust ja konkreetsust/täpsust juurde, pukside arv esisillas väheneb ja eeldatavasti kaob esirataste "tudisemine" pidurdamisel. Lisaks on ka vanema malli õõtsad oluliselt tugevamad.

Lill ehitas neliveolise valmis (esialgu kliendile), sinine ootab uut aju ja sisselaske kõrisid.
13.02.2003 at 17:37
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Tänast kevadist ilma vaadates ei tundu 9. märtsi lume/jäärada eriti tõenäoline. Kui ilm lubab, tahaks 1. või 2. märtsil Tabasalus väikese testi teha - ikkagi auto kogu talve pukkidel olnud, ei mäletagi enam, kuidas teda roolitakse :)
13.02.2003 at 18:21
tfr
 
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: Kes siis millega sõitma tuleb?
No minul oli plaan asfaldietappe oma Koleda Prantsuse Autoga proovida, aga kui Ligur samasuguse tempoga edasi liigutab (loe: kolme nädala jooksul pole lillegi liigutanud :(), siis ei saa selles vist eriti kindel olla.
13.02.2003 at 18:40
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: Tänast kevadist ilma vaadates ei tundu 9. märtsi lume/jäärada eriti tõenäoline. Kui ilm lubab, tahaks 1. või 2. märtsil Tabasalus väikese testi teha - ikkagi auto kogu talve pukkidel olnud, ei mäletagi enam, kuidas teda roolitakse :)
Mina olen igati 02.03. testi poolt, kuigi kahtlen, kas jõuan selleks ajaks kõik soovitu auto juures ära teha...
13.02.2003 at 18:50
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Hirmutate siin kevadega ... Äkki peaks hoopis kokku ajama kõik rasked tagaveolised autod ja karjääri peale lehma mängima minema :-) Väike trenn juhuks kui esimene etapp hoopis jää peal tuleb.
13.02.2003 at 19:00
Mell
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
...Kui ilm lubab, tahaks 1. või 2. märtsil Tabasalus väikese testi teha - ikkagi auto kogu talve pukkidel olnud, ei mäletagi enam, kuidas teda roolitakse

Sama siin,talv automaatkastiga sõites või siis üldse kõrvalistmel möödunud :) ...oleks ka täiesti käsi kuskil peaproovist osa võtma.

Muide,kui keegi kurvide nautimise nimel sooviks väga kõva pidurite upgrade teha,siis oleks pakkuda tasemel BREMBO pidurite komplekt : ette 15" kettad ja vist olid lausa 6 kolviga (võibolla ka 4 kolviga) sadulad ja taha 14" kettad ja tavalised sadulad,klotsid ka olemas...kogu komplekt 5000eeq,pärit paarkümmendtuhat km sõitnud Peugeot 607 pealt.Eeldab muidugi miinimum 16" velgi+kõva aretustööd,aga arvan,et siiski kordades odavam kui kuskilt tuuningkontorist tellides???

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
13.02.2003 at 19:23
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Indrek:
quote:
Mell: Indrek,ma olen paarilt netilehelt piilunud,aga pole veel silma jäänud:kas TypeR miskise lim.slip või torsen difriga ka varustatud on?

Vahepeal selgus, et jaapani variandil on libisev differ kohe peal, euroopa variandil pole tehase poolt.(on ka muid kõvasid täiendusi jaapani variandil võrreldes euroopa variandiga)
13.02.2003 at 19:53
Mell
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Vahepeal selgus, et jaapani variandil on libisev differ kohe peal, euroopa variandil pole tehase poolt

200 hp läbi esisilla ja vabale rattale,ma kardan et need hobujõud hakkavad mingi moment kurvilistel teedel (1 ja 2 käik) ja kruusalõikudel rohkem koormaks muutuma kui kui neist kasu on :(

Ma ise mõtlesin,et kui TypeRi 6 käiguline kast mingi PG-seeria käigukasti edasiarendus on,siis istub sinna 99% Turboroveri Torsen diff sisse.Selliseid mul endal paar tükki riiulis täitsa tagavaraks olemas,kui äkki sellise vastu huvi tunned,iseasi muidugi,kas soovid uuele autole midagi aretama hakata,garantiiaeg jne...

Muidu TorSen e. torque sensing diffrit peetakse üldiselt paremaks ka kui piiratud libisemisega diffreid:

They really are the absolute best design for traction under ALL different conditions. It is able to transmit far more torque to the wheel that still has traction than any other type of differential. It uses the friction of the worm gear teeth and the thrust washers for the differential limiting force. In comparison with viscous type, or friction type LSD, it has the following benefits:
1) Large bias ratio torque proportioning
2) Less change of bias ratio over time of car use
3) No special differential oil or LSD additives needed
4) Improved overall traction and improved controllability under acceleration.
5) Virtually no change of torque sensing or traction control through differential temperature range.

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
13.02.2003 at 20:15
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Torseni ainus puudus pidi olema, et kui üks ratas päris õhus, läheb ta tiba lolliks.

Ander, kah Torseniga
13.02.2003 at 22:01
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
Indrek, midagi sulle: http://www.artman-racing.ee/est/uudis.php?id=6
14.02.2003 at 12:02
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: Indrek, midagi sulle: http://www.artman-racing.ee/est/uudis.php?id=6

Jah, juba olen uurinud ja mõelnud, aga hetkel(see aasta) pühendume sõidu õppimisele, mitte kõige kõigekangema autole peale kruvimisele.
See aasta on mõeldud eelkõige aktiivse ohutuse tõstmisele: tuled, rehvid, põhjakaitse, pidurid.
14.02.2003 at 12:06 Last edited 14.02.2003 at 12:13 by Indrek
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Nii, tehnonõuded on kah valmis saadud:

http://www.auto.ee/sport/rahvaralli/rr_tehniline.html

Siin käib nende üle ka mõningane diskussioon.
14.02.2003 at 16:54
417RR
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
tfr:
quote:
rustang: Kes siis millega sõitma tuleb?
No minul oli plaan asfaldietappe oma Koleda Prantsuse Autoga proovida, aga kui Ligur samasuguse tempoga edasi liigutab (loe: kolme nädala jooksul pole lillegi liigutanud :(), siis ei saa selles vist eriti kindel olla.
offtopic - aga kas seesama Ligur kes veoautokrossis ilma teeb
14.02.2003 at 17:54
raulionu
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Mell:Selliseid mul endal paar tükki riiulis täitsa tagavaraks olemas,kui äkki sellise vastu huvi tunned,iseasi muidugi,kas soovid uuele autole midagi aretama hakata,garantiiaeg jne...

OT: Mis autodele need sobivad? Äkki Peugeot 205Gti-le?
14.02.2003 at 18:01 Last edited 14.02.2003 at 18:02 by raulionu
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.