register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
tfr
 
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
417RR: offtopic - aga kas seesama Ligur kes veoautokrossis ilma teeb
Seesama jah.
14.02.2003 at 18:22
Mell
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Mell:Selliseid mul endal paar tükki riiulis täitsa tagavaraks olemas,kui äkki sellise vastu huvi tunned,iseasi muidugi,kas soovid uuele autole midagi aretama hakata,garantiiaeg jne...

--------------------------------------------------------------------------------


OT: Mis autodele need sobivad? Äkki Peugeot 205Gti-le?

Ei usu,neid PG-seeria kaste või nende edasiarendusi kasutavad minuteada ainult Honda,Rover ja Lotus...võibolla annaks midagi/kuidagi ratsida,aga kas Sa Pug205 turuhinda arvestades raatsiksid seda pappi välja käia,sest 5-6k tahaks raha saada tükist siin Eesti oludes...

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
14.02.2003 at 18:35
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Rapla võistluse juhend:
http://www.auto.ee/igamehe/030309_j.html
18.02.2003 at 15:48
Motorsport
Igamehe Rallisprint 2003
Hiiumaa etapp saab toimuma partsi kruusakarjääris, kus piisav ala raja märkimiseks.
On nii asfalti kui kruusa ja kõvemat pinnasteed - variante raja märkimisel on palju, eks see selgub kui SK Raudroos tuleb ja oma hinnangu annab.
Kindlasti teen raja nii et sõitjatele meeltmööda oleks.

Lisaks on Hiiumaa etapile kavandatud järg Kassari kiigeplatsil jaaniõhtu näol, kus peaesineja on Ines (www.jaanituli.ee)

Muidugi võite mulle saata ettepanekuid ürituse kohta.
18.02.2003 at 16:38
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Motorsport:...On nii asfalti kui kruusa ja kõvemat pinnasteed
Muidugi võite mulle saata ettepanekuid ürituse kohta.


Loodame siis rohkem asfalti ja vähem kruusa.:)
18.02.2003 at 16:41
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Tehniline eeskiri võib veidi muutuda - EAL ametlikku templit veel ei ole.

Huvitaval kombel p. 2.5.1 "Kereehitus peab olema metallist" välistab osalemise Fiero ja Vettega.

p. 2.6.1 "Pidurisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras" tähendaks nagu seda, et Peebu Camarot rajale ei lasta.
18.02.2003 at 16:47
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: Tehniline eeskiri võib veidi muutuda - EAL ametlikku templit veel ei ole.

Huvitaval kombel p. 2.5.1 "Kereehitus peab olema metallist" välistab osalemise Fiero ja Vettega.

p. 2.6.1 "Pidurisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras" tähendaks nagu seda, et Peebu Camarot rajale ei lasta.

Vaevalt nüüd keegi Fiero ja Vetted kõrvale tahab lükata, silmas peetakse ilmselt ise kõiksugu plastvidinate valamist ja nende alt kere kande/tugevndus/turvaelementide äralõikamist. Kui Fiero on sellisel kujul Street legal, on ta ka race legal, Vette puhul saab vaid cabrio bänni. Minu ettepanek on, et vaidlusalused autod (näit kahtlase turvapuuriga Andre Vare oma) tuleb suunata EALi ülevaatusele, kes väljastab siis autole tehnilise kaardi (analoogselt sportliku Ralliga), mis kehtib rahvarallis ja IM sprintide puhul. Kedagi ei saa karistada selle eest, et ta turvalisuse huvides juba puuri on valnis ehitanud. Õnneks on selliseid autosid vaid paar tükki, ülejäänud saavad autosid ehitades juhinduda reeglitest. Norma rihmadele võiks anda ajapikenduse, näit. järgmise aastani.
18.02.2003 at 18:57
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
p. 2.6.1 "Pidurisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras" tähendaks nagu seda, et Peebu Camarot rajale ei lasta.

Huvitab kah nagu see variant???

Et kui ma ostan spets minu autole tehtud brembo süsteemi, siis mind rajale ei lasta?
18.02.2003 at 19:20
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
JustMe:Et kui ma ostan spets minu autole tehtud brembo süsteemi, siis mind rajale ei lasta?
Asi vist on sedasi, et rajale lastakse aga kui keegi teeb protesti, siis .....
18.02.2003 at 19:53
peep
 
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
lõhnab katse järgi kulusid kontrolli all hoida, mis on põhim arusaadav.
18.02.2003 at 20:05
Lembit
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
peep: lõhnab katse järgi kulusid kontrolli all hoida, mis on põhim arusaadav.
Justnimelt katse järgi.

2.3.7 Rooliülekande korpus tuleb säilitada algsena
2.7.1 Roolisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras.
Mis selle roolisüsteemiga siis on?
Veidraid punkte on veel: Alumiiniumpuur on keelatud, aga ilma puurita justkui võib sõita. Kas tõesti on alumiiniumpuur ohtlikum, kui üldse ilma puurita??
18.02.2003 at 20:18
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
peep: lõhnab katse järgi kulusid kontrolli all hoida, mis on põhim arusaadav.
Jaapanlase originaal pidurid on ju kallimad kui Brembo omad, kus see kulude kokkuhoid siin on :)
18.02.2003 at 20:42
peep
 
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Vastu vaielda võib lõpmatult ja kõigile meeldivaid reegleid pole olemas, küll on ühel autol 1cm3 liiga suur mootor ja teisel teine häda. Korraldaja asi ja õigus on reeglid teha, osalejate asi on kas neid täita või siis mitte võistelda - simple as that...ei tohiks ju olla keeruline sellest aru saada ?

Põhim oleks neil ehk lihtsam ära defineerida mida võib muuta. Mõned eelmisel aastal võistlenud autod olid küll tragikoomika arvestades milliste võistlustega tegu.
18.02.2003 at 21:04
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
peep: Põhim oleks neil ehk lihtsam ära defineerida mida võib muuta. Mõned eelmisel aastal võistlenud autod olid küll tragikoomika arvestades milliste võistlustega tegu.
Jumala õige! Kogu aeg on jutt "kiirused alla, ohutus rajal, jne.", aga autod on sellised, et EMV "pärisrallis" jääks enamus ralliautosid samas klassis kaugele maha...
Minu arust peaks olema rahvarallid ilma ümberehituseta autodele(mõni lihtne asi võiks olla, filter, vedrud, amordid, rool ja iste), muu peaks kõik keelatud olema. Isegi rustangi esiamortide ülemised kinnitused(kogu minu fänluse juures!). Praegu on läinud asi ikka täiesti jaburaks!
18.02.2003 at 22:15
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64: ...Minu arust peaks olema rahvarallid ilma ümberehituseta autodele(mõni lihtne asi võiks olla, filter, vedrud, amordid, rool ja iste), muu peaks kõik keelatud olema....

Ei saa, siis peaks igale automargile olema eraldi klass, ei saa ju võrrelda näiteks EVO7 ja audi 80 quatrot või siis Focus RS-i ja Citroen Xsarat.
Praegu üritatakse siiski seda, et automargi erinevused kaovad, kes ostab valmis masina, kes ehitab ise.
Aga sedapuhku on tõesti kulud läinud liiale, et seal sõita.
Mitu jooksu rehve, igasugu vedrustuse pudipadi, põhjakaitsed jne.
Miks ei võiks olla ainult asfalt???
19.02.2003 at 10:13 Last edited 19.02.2003 at 10:17 by Indrek
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Kõik ohutuse parandamiseks tehtav on hea. Samuti on tore kui inimesed suudavad oma auto paremini teele seisma sättida. Samuti tuleks tunnustada lihtsat eesti meest, kes paneb mootori paremini käima kui auto valmistaja.
Teisest küljest on korraldaja võimuses teha rada iga kord kardinaalselt erinev, erineva kattega, erineva kiirusega jne. Ehk auto mis seisab hästi asfaldil, ei pruugi seda kruusal, jääl .... ja vastupidi. Samuti ei ole aeglastes kurvides kasuks hirmus jõu ülejääk, üldse pole kasu välja imetud obustest enne piirajat (või pärast piirajat). Soositud peaks olema universaalne vahend ehk suht tänavaauto ikkagi.
Kolmandaks hakkab kiiruse kasvades määravamaks muutuma mees pulkade taga. Elu on näidanud, et rahaga kohta ei osta. Tõenäoliselt ka osavate näppudega mitte. Kangide liigutamise oskus on määravam. Veel.
19.02.2003 at 10:15
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
Meie esialgsed ettepanekud olid oluliselt leebemad, kodanik Jant on karm taat ja ARK-i loogika paistab siit ka läbi. Rahvavõistlused saavad kogu aeg populaarsust juurde, EAL-i ja ARKi jaoks on see ilmselt suur must sülem potensiaalseid raskeid õnnetusi. Õnnetuste vältimiseks on kergem kõiksugu modifikatsioonid ja iseehitamine ära keelata, sest metoodika nende lubamiseks ja kontrollimiseks puudub ja on oluliselt keerulisem välja mõelda/kontrollida. Kui ma vahetan enda autol piduriklotsid/kettad/supportid, siis ükski tehnilise ülevaatuse teostaja seda kohapeal nagunii välja ei noki ja ülevaatusel lehvitatakse hea tulemuse peale vaid kõrvu. Eksisteerib küll teoreetiline võimalus, et "vahelejäämise" korral starti ei lubata. Standardautod oleks õilis üritus, kuid nende standartsust ei jaksa samuti keegi kontrollida - praegused reeglid löövad väiksema rahakotiga vendi, suure papirulliga on võimalik ehitada ka nii, et vastab reeglitele ja vajalik modifitseerimis eesmärk saab samuti täidetud.
19.02.2003 at 10:19
peep
 
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Indrek: Ei saa, siis peaks igale automargile olema eraldi klass, ei saa ju võrrelda näiteks EVO7 ja audi 80 quatrot või siis Focus RS-i ja Citroen Xsarat.
Praegu üritatakse siiski seda, et automargi erinevused kaovad, kes ostab valmis masina, kes ehitab ise.

Nii ju mujal maailmas (näiteks usas) ongi, küll mitte igale margile/mudelile eri klass vaid autod on võimekuse järgi klassideks jagatud. Eesmärk on, et juhioskused pääseks maksvusele mitte rahakott. Vahet ju pole kas ise ehitad või ostad valmis auto(ja siis veel ehitad seda:D), raha kulub ikka.
19.02.2003 at 10:20
walgewares
Igamehe Rallisprint 2003
Hommikust.
Mina siis see õnnetus sisseehitatud puuriga maadleja olen. Eelmine aasta kui kogu püha üritus sai ette võetud sai spetsiaalselt uuritud, et kas tohib panna puuri autosse - siis oli vastuseks nii ülevaatuspunktis kui ka rahvaalade meeste poolt, et aga palun, nüüd siis igasugu eriarvamused. Loomulikult tegelikkuses ei oleks vaja sellise sõidu juures puuri aga kuna auto ise on pärit 1976 aastast siis on tema kere muutunud selle ajaga suht pehmeks ja puur on suhteliselt hea jäikuse tagaja. Samas ei ole see puur ise põlve otsas kokku keevitatud...tegemist Vihuris tehtud 08 puuriga ja ka paigaldatud on ta korralikult (peaks isegi vastama nendele FIA nõuetele nii palju kui ma ingliskeelsest versioonist aru sain) põhja küljes on lisa tugevdused kinnitatud vajaliku arvu ja mõõduga poltidega kinnitub ette lonzheroonide külge nagu nõutud. Tegelik põhjus miks praegu tants selle ümber käib on just see , et eelmisel aastal ei tehtud sellest probleemi ja sai ta sinna pandud aga nüüd välja võtmine tähendaks vanakese algosadeks võtmist ja hiljem kokkupanemist mis aga ei oma enam mõtet ei majanduslikult ajaliselt jne... Loomulikult oleme me nõus näitama asja EAL-is ja vajadusel kohendama vastavalt nende näpunäidetele aga paraku on minu selleteemalised küsimused jäänud kaevu karjumiseks v.a Hooaja lõpetamine kui öeldi veel selgelt et puur sees pole probleemi. Ja kuna hooaeg on juba ühe jalaga üle lävepaku siis on esimeste startide vahelejätmine nüüdseks ilmselt möödapääsmatu. Arvestades et esimene pikem jutt sel teemal oli eelmise hooaja lõpupoole ja siiani ei ole me saanud mingit vastust siis sama tempoga jätkates jääb vahele ilmselt kogu hooaeg.
Sry sai pikk ja möla jutt aga sellised asjad et täna lubame ja homme enam mitte ei meeldi. Oleks öeldud kohe , et ei lubata puuri poleks ka seda pannud ja poleks probleemi.
19.02.2003 at 10:42
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
peep: Korraldaja asi ja õigus on reeglid teha, osalejate asi on kas neid täita või siis mitte võistelda - simple as that...
Kui me räägiks praegu 2004 hooajast, siis kahe käega nõus. Kuid jutt käib kahe nädala pärast toimuvast võistlusest ju! Mitu venda, nende hulgas mina on vähemal või rohkemal määral autot ehitanud teadmises, et reeglid on ühed aga napilt enne võistlust selgub, et on teised.

Selge see, et alati võib ise korraldada omale meelepärase võistluse ja eks me seda jõudumööda teeme ka - kui IMS ikka väga kruusaks kätte läheb.
19.02.2003 at 10:51
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Ega sellistes tingimustes ei saa kunagi võrdsust, asi jääb ikka raha taha.
Kui odavamad autod 2wd klassis on ostetud/ehitatud 25 000 eegu eest ja kallimate 4WD autode hind on koos igasugu RalliArt/Prodrive kolaga kuskil kuni 1 miljoni juures, siis pole ju mingist võrdsusest võimalik rääkida.
Asja muudaks huvitamaks see, kui igaüks määrab ka oma autole hinna, mille eest ta esikolmikusse tulles on nõus auto müüma ja lõpppunkti arvestus võtaks seda arvesse, sest igal juhul 25000 eeguse autoga sekund aeglasem mees võib olla võimekam roolis, kui 800 kilose autoga sekund kiirem mees. Siis saaks igaüks valida, kas sõita hightech tehnikaga kiiremaid aegu või odavama tehnikaga aeglasemaid aegu, sest lihtsalt rahapiiri pole ka mõtet panna, sest osa seltskonda pooldab(ja omab võimalust) mitte romude ehitamist ja mutrite keeramist, vaid parema auto liisingu maksmist ja uuema ja kallima tehnikaga mässamist.
Kui ma ise sõidan Type-R ga, mis peaks ka stockis suht hea tehnikaga auto olema, siis igal juhul võtan mütsi maha mehe ees, kes 10 aastat vana stock 1,3 kadetiga sõidab sekund kehvemat aega, mis aga ei tähenda, et ma ise sellise kadeti rooli tahaks istuda, vaid mina peaks teatud konfitsendi võrra kiirem olema, et ajad oleks võrreldavad ja kuigi aeglasema ajaga mees oli rajal aeglasem, siis tunnistan teatud piires aeglasema ajaga mehe paremust roolis, kui see on eelpool mainitud tehnika sõidetud, mitte muidugi juhul, kui see on kümme aastat vanast autost praktiliselt ralli ettevamistusega iseehitatud modifikatsioon, aga siis on ju ka selle iseehitatud auto hinna piir teine ja see jälle võrdsustab olukorra.
19.02.2003 at 11:29 Last edited 19.02.2003 at 11:32 by Indrek
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: Selge see, et alati võib ise korraldada omale meelepärase võistluse ja eks me seda jõudumööda teeme ka - kui IMS ikka väga kruusaks kätte läheb.
Avo, tegelikkuses tasub see mõte tõsist kaalumist. Julgelt võib üelda, et sellest "igamehest" on tänaseks saanud poolproffide võistlussari(minu arust on muu eesti autoralli veerandproffid). Seega jääb tohutu hulk rahulikke proovijaid ja omi autosid radikaalselt mitteehitavaid inimesi kõrvale. Ja tegelikkuses meeletu hulk vene keelt kõnelevaid autoga kodanikke. Ühel suhteliselt väheste lubatud modide ja ilma mõtetute litsentsideta sarjal oleks nii võistlejate kui majanduslikult poolelt jumet.
OK, mingid turvapuurid ja muud ohutusele viitavad asjad võiksid olla aga muus osas täiesti stock. 4WD pole üldse vaja(seda sarja tehku Mariine...), selle asemel võiks olla siis suuremate modimistega klass.
19.02.2003 at 11:44
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
Autode müümise kohustusega üritus on superkross. Vastavalt hinnapiirile on ka autod vastavad. IMS üritab olla "viisakas" üritus, kus pigem soositakse uuemate siledate autode esinemist kui vanade romude kolistamist. Ka publikule meeldivad kiired änksad autod rohkem kui vanad "kadetid".
Kui tulemuseks saab olema "rikaste ja ilusate" sõu, siis paratamatult tekib alternatiivseid üritusi juurde. Samas ärgem unustagem, et sampust joob ikkagi medalitega seltskond, mitte see kellel uusim chip või sumps all on.

Ahjaa, fun pole võit vaid sõit :-)
19.02.2003 at 11:56
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
Mismoodi sa mõtled teha tänavaautode sarja , kus PEAB puur sees olema??? Ja miks keelata juhitavust parandavaid elemente?
Siis võiks ju kiirendused kah teha stock autodele , et hoida kulusi madalana, kuna vaesemad mehed ei suuda võistelda!

Ja kui nüüd keelatagi ära modimised rahva aladel, siis hakkab just rahakott mängima, sest rikkam inimene läheb ostab endale kiire stock auto, vaesem seda ei suuda. Aga isegi mõne aeglasema/sitema auto saab suht odavate viisidega paremaks teha. Ehk siis minu poolest võiks olla modifikatsioonid ikka lubatud. Mudugi normaalsuse piirides, et rahvas Nitroga rajale ei tuleks :P

quote:
[b]PlyVal64:Avo, tegelikkuses tasub see mõte tõsist kaalumist. Julgelt võib üelda, et sellest "igamehest" on tänaseks saanud poolproffide võistlussari(minu arust on muu eesti autoralli veerandproffid). Seega jääb tohutu hulk rahulikke proovijaid ja omi autosid radikaalselt mitteehitavaid inimesi kõrvale. Ja tegelikkuses meeletu hulk vene keelt kõnelevaid autoga kodanikke. Ühel suhteliselt väheste lubatud modide ja ilma mõtetute litsentsideta sarjal oleks nii võistlejate kui majanduslikult poolelt jumet.
OK, mingid turvapuurid ja muud ohutusele viitavad asjad võiksid olla aga muus osas täiesti stock. 4WD pole üldse vaja(seda sarja tehku Mariine...), selle asemel võiks olla siis suuremate modimistega klass.
19.02.2003 at 11:58 Last edited 19.02.2003 at 12:02 by JustMe
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Ply, ma mõtlesin ise korraldamise all rohkem asju, mida eelmisel hoaajal OT-ks kutsuti (Rapla ja Sauga üritused) ehk siis vabas vormis asfaldi nühkimist, hoolitsedes elementaarse turvalisuse eest ning kaasates võimalusel mõnd proffi asja juhendama.
19.02.2003 at 12:02
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.