register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Lembit: Kuidagi muudmoodi, kui naljakaks ei oska mina hinnata autospordi tehnilisi reegleid, kus mootorile võimsuse lisamine on praktiliselt piiramata, aga pidurite vastavaks upgrade'mine on keelatud?!?!? Nende reeglite järgi on ju lubatud ilma puurita 2105, millel 200 hj mootor ja ca 800 kg kaal. Samuti ei ole selles autos keelatud originaaltool ja rihmad!
Thats point! Seda minagi loen ja mõtlen, et neid reegleid on päris autode- ja kiirustevõõrad teinud. Nagu EALi uus juht ees, nii "Kaader" järgi(see uus mees Piloodis vähemalt tunnistas oma teadmatust autospordindusest). Lembitu kirjeldet Lada on täiesti reaalne, et võib rajale sattuda, küll mitte 200Hj aga 150 küll. Ja kõik on happyd... Ma saan aru, et oli külm talv ja "ehtmehelikult" EALi mehed mütsi ei kandnud, kuid hangunud ajud pole vabanduseks LOLLUSTE pärast. Tegelikult on isegi veidi häbi selliseid reegleid lugeda.
19.02.2003 at 20:34
Lembit
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64: Lembitu kirjeldet Lada on täiesti reaalne, et võib rajale sattuda, küll mitte 200Hj aga 150 küll.
Ply, nende reeglite järgi oleks 200 hj lada selline 30 000 EEK projektiauto. Ilmselt on enamusel kahe silma vahele jäänud punkt, et sama automargi teise mudeli mootori kasutamine on lubatud. Lada 2110'le pandi ka tehases Opel'i 2 liitrist 16V mootorit peale. Natuke suurema eelarvega ei ole 240 hj sellest mootorist sugugi keeruline.
Ahjaa 150 hj lada oleks ca 15 000 EEK vist, kui kõik näpud pöidlad pole. Mul on toorik olemas juba. :)

Kõige olulisema asjana ei saa ma absoluutselt aru, millist vaimu need reeglid kandma peaks - paljud reeglid ajavad lihtsalt hinda üles.
19.02.2003 at 20:47
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64: Nagu EALi uus juht ees, nii "Kaader" järgi.
Offtopik, aga see mees ei ole (enam) EAL juht.
19.02.2003 at 20:58
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang: [Offtopik, aga see mees ei ole (enam) EAL juht.
Ahsoo, miks siis? Ja kes see uus-uus siis nüüd on? Ega see niiväga OT polegi, teoreetiliselt võiks ju ka kiirendajad teada, kes nende võistlusi võiks lubada-tembeldada. Ja OMC-tiimi ka kohe kindlasti peaks see huvitama.
Lembit, ma isegi nii rajult ei mõelnud, "pushka" mootor on piisav torudeta, traksideta ja tavaistmega Ladajuhi tapmiseks... Ja minu pakutud varraspiduritega Ford-A mootorit upgraditakse USAs kah kuni 500-600 Hj vabalt... Tegelikult üldse on too pidurite küsimus suhteliselt "valus": eelmisest aastast on meeles Lille mokaotsast öeldu Rapla etapil(milline nendest, küll ei mäleta. Aastas oli sel ju vähemalt 4 võistlust), et"viskasin ette mingid suvalised kulunud klotsid sisse". Endal on autol loomajõud ja kiirus sellel rajal... Aga OK!, mis me ikka korraldajaid ja EALi piiname, las teevad pääle esimest õnnetust omad järeldused ... kui nende "võistlejakaardiga" kaasneva kindlustuse arutelul juristid samade järeldusteni jõuavad ja pehmelt öeldes "peesse saadavad" kahju hüvitamisega. Mina küll saadaks...
19.02.2003 at 22:49
FF0209992
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Mell:
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Mell:Selliseid mul endal paar tükki riiulis täitsa tagavaraks olemas,kui äkki sellise vastu huvi tunned,iseasi muidugi,kas soovid uuele autole midagi aretama hakata,garantiiaeg jne...

--------------------------------------------------------------------------------


OT: Mis autodele need sobivad? Äkki Peugeot 205Gti-le?

Ei usu,neid PG-seeria kaste või nende edasiarendusi kasutavad minuteada ainult Honda,Rover ja Lotus...võibolla annaks midagi/kuidagi ratsida,aga kas Sa Pug205 turuhinda arvestades raatsiksid seda pappi välja käia,sest 5-6k tahaks raha saada tükist siin Eesti oludes...

offtopic:
Mell kle,on Sul need veel alles?Millistele Hondadel need PG seeria kastid muidu on?
22.02.2003 at 16:55
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
Sai siis täna nende tehniliste tingimuste ühe loojaga veidi asja "arutatud". Nimelt tolle Kullo Autokooli(poiss käib seal) üks kolmest juhendajast. Parim "kild" on see, et teised "vanad"(väga kogenud mehed autospordis, Ditman&Co) olid juba hommikust peale teda lolluste eest hurjutanud. Mõtlevad inimesed, kes kaua-kaua rahvarallisid ja noorte autosporti edendanud Eestis, on kogu sellele litsenseerimisele ja absurdsetele tehnonõuetele vastu. Aga kes neid kuulab... vähemalt ei ole ma üksi vastikult vastaline, see rahustas.
Aga kuldlause EALi aadressil siis ka, by Ditman(olevat neile otse ka sama öelnud): "Kui teie -EALi- ukse ees seisev telefonipost suudaks kolmandale korrusele ronida ja omaks 500 krooni, annaksite talle koheselt litsentsi ja teeksite temast võidusõitja."

Ply@ümiseb ühte tuntud Abba laulu rahast...
22.02.2003 at 18:25
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Registreerimine algas. Regasin ennast juba ära.
25.02.2003 at 11:36
brg
Igamehe Rallisprint 2003
Jah, aga infoks niipalju, et eile oli Rapla rada veel paksu lume ja jää all, niiet mina pole kuigi optimistlik, et suverehvidega seal 9. märtsil midagi teha on. Lamelle kah natuke narr ostma hakata selle pärast.

Eks ma ootan veel veidi (möödaminnes lähen uurin ka sel nädalavahetusel rada) ja siis otsustan.
25.02.2003 at 11:48
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
devilc: Registreerimine algas. Regasin ennast juba ära.

Mina ka, juhendis on kirjas, et treeningsõite ei toimu. Loterii.
25.02.2003 at 12:50
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Huvitav, kas kuskil on väljas ka reganute leht? ???
25.02.2003 at 12:52
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Ma ka regasin end ära. Välja pannakse vist siis kui ülekandeid juba Raudroosi arvel näha on.
25.02.2003 at 12:54
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Indrek: Huvitav, kas kuskil on väljas ka reganute leht? ???
Reganud pannakse jah (jooksvalt) siis üles, kui raha Raudroosi arvel.

Treeningsõitude puudumine on muidugi jura.
25.02.2003 at 13:43 Last edited 25.02.2003 at 13:43 by devilc (Moderator)
spinner
Igamehe Rallisprint 2003
Sai esimeste koidukiirtega juba regatud :D

Aga mingine reganute nimekiri tekkis tavaliselt esimese regamispäeva õhtuks, nii et kannatust :)
25.02.2003 at 14:13
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Nii, nüüd võimalik vähemalt ettepanekuid teha. Tõsi, aega on jäänud ainult 20 tundi!!

Ettepanekuid ja arvamusi koostatud RR tehniliste tingimuste osas ootab EAL Tehnikakomitee kuni 26.02.2003 kella 17.00-ni e-posti teel : tarmo@ark.ee
Nimetatud päeval toimuval alakomitee koosolekul on plaanis kinnitada siis tehnilised tingimused eelolevaks hooajaks.
Muudatuste ettepanekud palun ka piisavalt põhjendada!

Kerget kätt ja rasket jalga!

Tarmo Jänt
EAL Tehnikakomitee
051 66756
25.02.2003 at 21:47
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Tegin oma ettepanekud ja sain ka viisaka vastuse. Eks ootame ära mis sealt tuleb...
25.02.2003 at 23:50
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Sai veel üks oopus hr. Jäntile kribatud.... Mis sest saab ei tea. Tahetakse ikkagi väga igasugused "modimised" niipalju kui võimalik ära keelata, et sari oleks rohkem "daily driverite" jõuproov.
26.02.2003 at 14:52
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Loodan, et tohin ka selle siia kirja panna.
Jüri Roost, IMS peakorraldaja ütles, et mida iganes ka EAL täna ei otsusta, 9. märtsi Rapla etapi tehnilises kontrollis lähtutakse "tervest mõistusest" ning uutele nõuetele antakse teatud üleminekuaeg.
26.02.2003 at 15:31
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang:...uutele nõuetele antakse teatud üleminekuaeg.
2040 oleks paras rakendamise aeg neile nõuetele. :evil
26.02.2003 at 16:37 Last edited 26.02.2003 at 16:37 by devilc (Moderator)
walgewares
Igamehe Rallisprint 2003
quote]2040 oleks paras rakendamise aeg neile nõuetele. :evil


Nostalgitsedes pakuks siis juba parem 2140 :)
26.02.2003 at 16:53
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
Edastasin eile ka enda ettapanekud, õhtul olevat olnud siis suur istumine ja esialgsed tulemused: keretöödest ei tohi muuta kere kande- ja turvastruktuure, uksed plekist aga pakiruumiluuk, kapott, igasugused plastist tiivakoopalaiendused jms on OK. Turva poolelt hakkab kehtima ka SFI standard ja E tähisega istmed on lubatud. Piduritest on kettad/klotsid sisuliselt vabad, ehk kõik lubatud mida erinevad tootjad sellele autole ette näevad. Kehtima hakkavad eeldatavasti esimesest maist, üles saavad täna õhtul (saab näha, kas kõik minu poolt lubatud muutused on kirjas).
27.02.2003 at 10:07
walgewares
Igamehe Rallisprint 2003
siit kiire küsimus kuidas siis selle õnnetu puuriga on ?
27.02.2003 at 11:07
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
walgewares: siit kiire küsimus kuidas siis selle õnnetu puuriga on ?

Sama, sind peaks saatma Jermani juurde ekspertiisi, kui torude materjal on OK (läbimõõt, seinte paksus, ühendused, nurgad), siis roheline tee. Soovi korral aitan korraldada.
27.02.2003 at 11:50
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: keretöödest ei tohi muuta kere kande- ja turvastruktuure

See on midagi uut. Kui SFC selle alla käib, siis on mulle palju õnne.
quote:
pakiruumiluuk, kapott, igasugused plastist tiivakoopalaiendused jms on OK.

Tundub loogiline.
quote:

Turva poolelt hakkab kehtima ka SFI standard ja E tähisega istmed on lubatud.

See oleks nagu minu parandusettepanekutest pärit!

Tundub, et siiski sellest "sudimisest" oli kasu ning autode kiiremaks aitamisele päris vett peale ei tõmmata. Ootame lõplikku teksti.

P.S. Osalejate nimekiri on ka veebi tekkinud.
27.02.2003 at 12:46
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Kes sab, kuulake 12:30 Pilooti Kukust, stuudios on Roost ja Perosti. Hiljem panen lingi ka saate helifailile.
27.02.2003 at 13:30
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
Kuulatud, ei midagi eriti informatiivset juurde. Kui, siis ainult too "Salvo"-kiivrite lubamine maini tegi rõõmu!
Aga too pidurite asi. Tea, kas Lembitu ja minu väljatoodud kitsaskohad jõudsid meeste peakoludesse? Igatahes on rõõm suur. Ja too turvavööde ja ohurihmade küsimus. 60te alguse autode turvavööd olid 2-punkti vööd(Plyl viskasin kohe välja, kui üliohtliku). Kas mitte ei peaks olema, et moditud auto= tool+traksid ja modimata iste+3-punkti vööd PINGUTATUNA. Kõrva jäi veel ka see, et vanad head Saabide kõrged istmed sobivad trakside paigaldamiseks(ja iste ju ise ka päris racing-hõnguline). Ehk et 1977 aasta Saab 99Turbo + traksid oleks täitsa "tegija" auto(unustame selle esiratastele mõjuva käsipiduri asfaldil ära). Mul tekkis kohe hoobilt uusi küsimusi ...
EDIT, sest neid mõtteid trakside kohalt tuli veel. Kui räägitakse ohutusest(igati päri) ja keelati ära "Pushka" tava Ladaistmete ja traksidega, siis miks ei võiks lubada ühte sellist asja, ikka ohutuse ja kulude kokkuhoiu nimel: nimelt valdaval enamusel autodest on siiski olemas peatoed. Ja valdavas enamuses need kinnituvad sertifitseeritud 2-pulga kinnitustega seljatoe külge. Võiks teha mingi joonise ja lubada sinna seljatoe ja peatoe vahele spetsplaadi paigalduse, mis siis trakside õlarihmasid paigal hoiaksid(ei libiseks õlgadelt maha). Ma usun, et passiivses ja aktiivses ohutuses oleks selline lahendus kordades turvalisem, kui 3-punktivööd. Ja siis jäävad ikkagi veel need peatugedeta istmete ja pingutusrullita turvavöödega autod ... mis on oluliselt ohtlikumad, kui "libisevate rihmadega" kaasaegsed autod(ja kuna turvavöö eemaldamine on LE-järgi keelatud, siis võiks ju see ka peal olla. Lisavöö nüüd ei segaks küll sõitmist.).
Ja veel üks EDIT, ikka nende turvavööde teemal(karjuge mu peale, kui tüütu jutt on:) ). Nimelt on ohurihmadel ja turvavöödel kõiges muus, peale istuja ettepoole paiskumise takistamise, absoluutselt erinevad ülesanded. Turvavööl muid ei olegi, ohurihmadel aga üks peamisi ülesandeid kurvides auto raskuskeskme võimalikult väikse muutumise tagamine istuja kindlalt paigal hoidmise läbi. Lisaboonus seejuures on täielik juhi keskundumise võimalus juhtseadmetele ja teelhoidmisele. Kogemused(ja teie pealtvaadatud) Seatiga Rapla rajal: enamus kurve on vasakkurvid, kus korralikult pingutatud turvavööst mingit kasu pole. Kõik kurvid tuli läbida, hoides kinni vasaku käega roolist ja paremaga end püsti hoides, toetades kõrvalistmele. Väga ohtlik tegevus, juhtimisvõime(turvalisuse!) oluline langus etc. Ja siis tuleb too ainus tõsine paremkurv! Inerts kisub keha väljapoole, kuid kuna B-piilar tuleb ruttu õlale vastu, siis mingit muret nagu polekski. Aga oh imestust, füüsikaseadused mõjuvad... Nimelt kaalub minu ülakeha mingid kümned kg, mis siis nende tühiste külgkiirendusjõudude koosmõjul muutuvad täiesti arvestatavateks. Ja kogu see kaal hakkab mõjuma auto raskuskeskmest väljaspool ja kõrgemal asuvasse punkti. Tulemuseks on auto väga kerge ümberpaiskumise oht, mida oli SEATist kahel rattal sõitmisest näha.
Kuid nüüd traksid: need on kinnitatud raskuskeskmele kordades lähemale. Ülakeha ei tuia mööda salongi ringi ja läbi traksirihmade rakendub seesama kurvis tekkiv jõud hoopis madalal-keskel. Merel nimetatakse seda asja püstivuseks ja kompenseeritakse kereehituslikult või raskuskiiluga. Maismaa kurvisõidus trakside ja tsikli kallutamisega. Tea, kas KEEGI seal EALis on ka sellele mõelnud ... või on füüsikatunnid neist kaarega mööda käinud.

Ply@lõputu "uuristaja ja küsija".
27.02.2003 at 14:12 Last edited 27.02.2003 at 15:08 by PlyVal64
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.