register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
JustMe: Mismoodi sa mõtled teha tänavaautode sarja , kus PEAB puur sees olema??? Ja miks keelata juhitavust parandavaid elemente?
Siis võiks ju kiirendused kah teha stock autodele , et hoida kulusi madalana, kuna vaesemad mehed ei suuda võistelda!
Ei PEA midagi olema, kui keggi on pannud kaare(devilc) või installinud odava puuri(ladad näiteks), kuid muu on stock, siis las olla. Ohutust pole liiast kunagi. Aga too juhitavust parandavad elemendid. Kust maalt hakkab parandamine ja kus ohtlikkus?
Lisaks ei põe mina mingite kulude pärast, igaühe oma asi. Aga ala promomine(autosport, kui selline) ja igale kodanikule võrdse võimaluse andmine on sellest aastast IMSil puudu. Sari, kuhu tuled "lambist" oma igapäevaautoga(ja ka ametiautoga) lihtsalt sõitma. Tuleb inimesel mõte oma pühapäeva sisustada sõites autoga võidu ja lihtsalt tuleb.
19.02.2003 at 12:11
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
Huvitam on veel see, et tehn. tingimuste punktid ütlevad:
- auto pidurisüsteem peab olema stock
- autol peab olema töötav seisupidur
Küsimus siis sellina, et kas käsipidurit hüdraulika peale ümber võib ehitada?
19.02.2003 at 12:11
tfr
 
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
RNT: Autode müümise kohustusega üritus on superkross. Vastavalt hinnapiirile on ka autod vastavad.
Noh, superkrossi reeglitega olid kõik osalejad senimaani rahul, kuni see aasta üritati esimest korda ka autosid osta. Selle peale läks nende foorumis hirmus kisa lahti, mis lõppes lõpuks sellega, et mingi osa Superkrossitüüpe ajab praegu EAL juures asja, et saada rallikrossile juurde klassi, mis sobiks superkrossiautodele, aga ei sisaldaks müügikohustust.

Kõiki rahuldavaid reegleid ilmselt ei ole lootustki teha, aga jah, sellega olen ma nõus, et tehnilisi reegleid, mille järgi inimesed on oma autosid ehitanud, tuleb muuta varem kui 2 nädalat enne hooaja algust.
19.02.2003 at 12:16
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Indrek: Huvitam on veel see, et tehn. tingimuste punktid ütlevad:
- auto pidurisüsteem peab olema stock
- autol peab olema töötav seisupidur
Küsimus siis sellina, et kas käsipidurit hüdraulika peale ümber võib ehitada?
Hüdraulika peale ümberehitamine on minu arust keelatud ARKi poolt kus on öeldud, et käsipidur peab olema mehaaniline. Nii et otsi sealt seda äkki. Kindel ma ei ole.

Aga kulude kohapealt. Minu arust ei ole eriti ükski võistleja vingunud siiani kulude kohta. Et miks järsku nüüd hakati piirama ehitamist.

Ja selleks, et võistlus oleks ka huvitav inimesele kes esimest korda tahab oma töö autoga tulla rajale, oleks võinud olla klassid kuni 1.6 ja üle, sest tänapäeva uued autod on enamasti just 1.6 mootoritega. Aga nuh , klasside teema on juba olnud ja selleks aastaks ammendanud end.
19.02.2003 at 12:18
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Indrek:
Küsimus siis sellina, et kas käsipidurit hüdraulika peale ümber võib ehitada?
Rahvaralli foorumis öeldi, et arvatavasti võib. Aga et võibolla peab fikseeruma ülemisse asendsse... :)

IMS tehnilise kontrolli pomo ei ole veel tänavusi tehnoeeskirju näinudki - ma just helistasin talle.
19.02.2003 at 12:22
JustMe
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
rustang:
quote:
Indrek:
Küsimus siis sellina, et kas käsipidurit hüdraulika peale ümber võib ehitada?
Rahvaralli foorumis öeldi, et arvatavasti võib. Aga et võibolla peab fikseeruma ülemisse asendsse... :)

Sinna peab ta igal juhul fikseeruma, muidu ei ole auto ARKi tingimusi täitnud.
quote:

IMS tehnilise kontrolli pomo ei ole veel tänavusi tehnoeeskirju näinudki - ma just helistasin talle.
Vahva, miskipärast ei imesta.
19.02.2003 at 12:27
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Tegelikult ei ole ju uued tehnonõuded EAL-s kinnitatud, see sünnib veebruari lõpus. Ma olen suhelnud ka EAL meestega ja ei ole võimatu, et antakse mingi üleminekuaeg.

Normaalne oleks reeglites kokkuleppele jõuda ühiselt EAL, korraldaja ja sõitjate(tiimide) koosolekul aegsasti enne hooaja algust. Kakleks ühekorra ära ja siis hakkaks igaüks ette valmistama - sõitjad autot ehitama ning tehnokontroll sujuvat võistluseelset kontrolli läbi mõtlema. Et ei oleks vaja reegleid kaks päeva enne võistlust sobitada olemasolevate autode jms-ga.

Kõige lollikindlam on muidugi osta EVO8 ja või STI ja midagi pole põdeda :) et kas mu istmed on kinnitatud 2,5 või 3 mm kronsteinidega.
19.02.2003 at 13:03
silver
Igamehe Rallisprint 2003
2.3.7 Rooliülekande korpus tuleb säilitada algsena
2.7.1 Roolisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras
Ühes lubab ümberehitust (kiire rool) teise punktiga nullitakse kõik ära.
2.6.1 Pidurisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras
Kas see tähendab, kui kellelgi on Brembo suured pidurid paigaldatud tänavaautole, siis peale ei lasta või.
2.2.1 Peaülekanne koos korpusega ja diferentsiaal on vabad. Diferentsiaal on kohustuslik.
Kas keegi oskab pakkuda alternatiive diffrile.
19.02.2003 at 13:28
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
silver:
Kas keegi oskab pakkuda alternatiive diffrile.
Kiirenduses kasutatav nn. spool ehk 100% jäik diferentsiaal.
19.02.2003 at 13:32
mms
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
silver: Diferentsiaal on kohustuslik.
Kas keegi oskab pakkuda alternatiive diffrile.
Kas see tähendab siis seda, et lukku ei tohi olla...?


____________________________
Buick Electra Estate 86
19.02.2003 at 13:34
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
mms:
Kas see tähendab siis seda, et lukku ei tohi olla...?

Lukustuv diferentsiaal võib olla aga pooltelgi "kokku keevitada" ei tohi.
19.02.2003 at 13:35
RNT
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64: Aga ala promomine(autosport, kui selline) ja igale kodanikule võrdse võimaluse andmine on sellest aastast IMSil puudu. Sari, kuhu tuled "lambist" oma igapäevaautoga(ja ka ametiautoga) lihtsalt sõitma. Tuleb inimesel mõte oma pühapäeva sisustada sõites autoga võidu ja lihtsalt tuleb.
See ei ole IMS korraldaja süü. Lihtsalt huvi on niiiiiii suur, inimeste näpud sügelevad, rahakott punnitab ja on nii väheks jäänud neid kes asja mönuga võtavad. Vaata asja helgemale küljele, meil on olemas IMS ja turu nõudlusel võib tekkida odavam alternatiiv juurde. Ehk parem 2 kui mitte ühtegi :-)
Kui vähegi aega jääb, siis ma ei jäta jonni taaselustada ee.auto raffa traditsioonilist "tabasalu päeva". Selle mõte ongi just saada kokku, näha nägusid ja liikureid, küsida nõu, targutada maailma parandamise teemadel ja kel huvi, siis teha mõni kiirem ring. Võistlust ei toimu ehk just üritus neile, kes võistlema ei kipu, aga korra pidurid soojaks tahaks saada. Sarnane asi on siinse raffa track-day üritus, mis veidi sportlikuma kaaluga ja võimekamale masinapargile.
19.02.2003 at 13:37
walgewares
Igamehe Rallisprint 2003
Jah rääkides maksma minekust siis see meie hirmsasti ehitatud auto on siiani maksma läinud ca 10 keequ ja see sisaldab ka lisaks ostetud 2 tagavaraautot :) Loomulikult ei ole siin sees enda töötunde. Ja siit ka näha miks auto näeb välja nagu sõjast tulnu :) Aga see esteetilise välimuse loomine ja vedrustuse-pidurduse-juhtimise parandamine oligi just plaanis selleks hooajaks. Siiani tegelesime 1,6 mootoris elunevate eeslite geneetilise muundamisega hobusteks :) ja igasuguste küljest ära kukkuvate tükkide asendamisega uutega. Kuna üle - eelmine aasta sõitsin oma igapäeva autoga terve RR sarja siis jõudsin järeldusele, et odavam on ehitada üks selline odav auto. Tõsi küll see aasta oli juba parem pilt LK del kuigi esines endiselt tõsiseid pärleid :) Ja kui vaadata TM KV punktitabelit -> 1600 osas siis palju on esi 11 hulgas igapäevasõidu autosid .... 4 kui ma ei eksi.

Sry nüüd kaldus teema IM eemale

offtopic to tfr : see käigukast mis sul on pärinebki just ühe tagavaraks hangitud masina alt ja meil ei ole kordagi all olnud mis sai ka minu mäletamist mööda mainitud. Üritan saada kätte mehhaanikavenda, et kuulata võimaliku kala kohta.
19.02.2003 at 13:41
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
JustMe: Siis võiks ju kiirendused kah teha stock autodele , et hoida kulusi madalana, kuna vaesemad mehed ei suuda võistelda!
Siin on absoluutsed erinevad lähtekohad ajalooliselt Eestis. DragRacing alles hakkas arenema, siin ei ole veel mitte mingitki ajalugu, erinevaid sarju, tiime ega isegi veel auto ehitamise kogemust. Võib-olla 20 aasta pärast on ka dragingus sama seis, et on olemas EMV spetsautodele(TFi meitser on Pärtel?) ja hakkab kõrvale tekkima nn. rahvasport. Siis tuleme teema juurde tagasi.
Aga kogu kurvilistel teedel toimuv on väga pika ajaloolise taustaga, siin on olemas pikk kogemus. Nüüd lisati igasugustele võistlussportlaste ja spetsaalsete võistlusautodega sarjadele juurde ka siiani rahvaspordina olnud "igamehe ... rallid, orienteerumised, sprindid ja jäärajad". Kogu see asi on jõudnud kõrgproffesionaalsuseni. Aga eks see ole minu mure, kui ma sellest aru ei taha saada ja selles jamas osaleda. Hetkel jäänud siis üks hobiautode võistlussari, kus lisaks räigele kulutamisele on omaette klass ka TÄIESTI stock-autodele: Off-Road Cup ja nende originaalklass. Ja õnneks pole see räige kulutamine ka allutatud mingite tshinovnikute(EAL) poolsele "minatahannii" mentaliteedile: üks piirang, ratta läbimõõt, ja edasi tee, mis mõistus ja rahakott võtab.
19.02.2003 at 13:48
tfr
 
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
RNT: Sarnane asi on siinse raffa track-day üritus, mis veidi sportlikuma kaaluga ja võimekamale masinapargile.
Noh, tegelikult kasvasid need siinsed Open Track päevad ju puhtalt eelmisel aastal korraldatud kahest ee.auto päevast (Tabasalu ja Vasalemma) välja.
19.02.2003 at 13:50
Indrek
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
tfr: Noh, tegelikult kasvasid need siinsed Open Track päevad ju puhtalt eelmisel aastal korraldatud kahest ee.auto päevast (Tabasalu ja Vasalemma) välja.

See pole päris nii, meie saime ettekujutust ka soome sarnasest päevast "www.radalle.com"( http://www.radalle.com) ja minu algne mõte oligi teha midagi sellist, aga nagu siis Peebuga tõdesime, et milleks, vastutus suur(kindlsutus ei tule taha), tegemist ja orgunni kõvasti, kasu minimaalne. Lihtsam on teha väikest fännidele mõeldud üritust nagu "Open Track" kui massidele mõeldud "tulge kõik Saugale"
19.02.2003 at 13:59
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
tfr: Noh, tegelikult kasvasid need siinsed Open Track päevad ju puhtalt eelmisel aastal korraldatud kahest ee.auto päevast (Tabasalu ja Vasalemma) välja.
Aga kuna minul kummagi ajal auto valmis ei olnud, siis tuli juurde korraldada.
19.02.2003 at 14:22
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
Open Track on vihane üritus, mulle kui rusikas silmaauku, sest kruusale ma enda igapäeva liikuriga minna ei taha. Kodanik Jandi poolt ettenähtud tehnilised tingimused pole nii traagilised, kui alguses tundub - see pole mõeldav, et 1,5 tunni jooksul suudab tehniline komisjon kontrollida 80 auto pidurite/roolikarbi sisu vastavust tehases ettenähtule. Pigem on tegemist Potjomkini külaga- paberil kõik ilus ja mured lahendatud. Walgevares, kui sul on Vihuri torud ja paigaldatud vastavalt nõuetele, pole sul mingit mõtet põdeda, igaks juhuks võiks auto kiirelt ette näidata, püüan sind selles aidata. Meie esitasime enda ettepanekud tehnika osas kuu aega tagasi, põhierinevus eelmisest aastast oli lõigatud rehvide ametlik keelamine ja nõudmised turvapuurile. Puurile esitatavad nõuded on vajalikud eelkõige selleks, et bännida reformvoodist tehtud rägastikke ja kasutatud (veel hullem avarii teinud) Lada puuride valimatu igamehe rallikatesse ümber panemine. Soomest on võimalik tellida ja osta nõuetele vastavaid nn universaalpuure, vajalik on materjali pass ja paigaldamisel tuleb järgida FIA nõudeid. Hind odavam kui Eesti teha lasta.
19.02.2003 at 14:25
rustang
  
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: pole mõeldav, et 1,5 tunni jooksul suudab tehniline komisjon kontrollida 80 auto pidurite/roolikarbi sisu vastavust tehases ettenähtule. Pigem on tegemist Potjomkini külaga- paberil kõik ilus ja mured lahendatud.

See on aimatav aga mingil hetkel võib keegi sisse anda protesti.

Loogiline, et organiseerijat huvitab eelkõige ohutusnõuetele vastavus ja kaasvõistlejaid "performace modide" vastavus reeglitele. Mida ühemõttelisemad on reeglid, seda parem kõigile.
19.02.2003 at 15:13
walgewares
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: Walgevares, kui sul on Vihuri torud ja paigaldatud vastavalt nõuetele, pole sul mingit mõtet põdeda, igaks juhuks võiks auto kiirelt ette näidata, püüan sind selles aidata.

Thnx ja juba õnneks ka nimekaim IM korraldaja ehk siis Andre aitas veidi. Ja puur on küll jah Vihuri oma kuid seda nõuetele vastavust tahakski konsulteerida sest muudatusi saaks veel teha kuid täielik eemaldamine tähendaks ühtlasi ka ilmselt auto hingusele minekut.

Parimat Andre
19.02.2003 at 15:21
PlyVal64
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Kaido: Puurile esitatavad nõuded on vajalikud eelkõige selleks, et bännida reformvoodist tehtud rägastikke ja kasutatud (veel hullem avarii teinud) Lada puuride valimatu igamehe rallikatesse ümber panemine.
Kaido, Sa vähe lähemal seal neile asjadele, seleta mulle lollile, et miks isetehtud, veetorudest või alust on kehvem, kui üldse mitte midagi? Ja kas üks jäme turvakaar on lubatud? Milleks mingi FIA,EAL ja blabla nõuded, kui kiirused ei kasva suuremaks max. teeliikluses Eestis lubatust 110kmh(ärme Saksa Bahne vaatle!). Et ilma igasuguse turvavarustuse ja ümberehituseta kinnise kere ja varraspiduritega 30. aasta Ford-A on täiesti legaalne IMS sõiduk(ei saa keelata osalemast, ok. "traksid" on sisse pandud ja DOT-klaasid saab USAst kah!), kuid isetehtud puuriga Volvo 242 ei ole? Kas seal Pirital mõni mõtlemisvõimeline ka on?? FIAl on vanade autode eemal hoidmiseks homologeering ja vanadele eraldi Historic, Eestis on kõik ühes "pajas", sõida millega tahad. Aga turvapuur olgu FIA-nõuetega...

1. MÄÄRATLUS
Kasutada võib kõiki kehtivat tehnoülevaatust omavaid M1-kategooria kinnise kerega sõidukeid. Keelatud on kasutada kehtivat EAL tehnilist kaarti omavaid sõidukeid.

2.6 Pidurid
2.6.1 Pidurisüsteem peab olema algne ja valmistajajuhendi kohane ning töökorras.
2.6.2 Käsipidur ehk seisupidur on kohustuslik.

Ply@loll aga järjekindel. MIKS selline jura???
19.02.2003 at 15:53 Last edited 19.02.2003 at 16:11 by PlyVal64
devilc
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
Muide, kas siinne rahvas on endale teadvustanud, et aktsepteeritud protesti korral tuleb 1000 või 3000 EEKi välja käia? Et lähed nõuetele mittevastava masinaga võistlema (rustangi 2.5 mm poldi näide, minu auto, jne.), rajale saad, aga siis mingi seltsimees leiab, et tahaks ise koht kõrgemal olla ja protestib selle poldi läbimõõdu. Tulemus: võistlus tühistatud ja 1000 EEK vaesem kah.

Tehnilised tingimused on täitmiseks, aga selle aasta omad on liiga karmid ja kehtestatud KOLM NÄDALAT enne võistlust. Tulemus on see, et väga paljud sõidavad mittevastavate autodega, ise lootes, et teised ei protesti.

Alternatiiv(asfaldi, 2WD)sarja idee paneb täitsa mõtlema. On ju valdav enamik autosid just asfaldil sõiduks (mitte kruusal hüppamiseks) loodud; karterikaitset, kolmandat jooksu rehve/velgi pole vaja, tehnilised tingimused annab mõistlikumad teha (NB! kulude kokkuhoid ilmselt ei õnnestu anyway) jne. Iseasi muidugi, kas õnnestub sarja korraldav meeskond kokku saada - tööd ja raha neelab asi vist tohutult.
19.02.2003 at 16:12
peep
 
Moderator
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
devilc: tööd ja raha neelab asi vist tohutult.

Jep, ja seepärast ma ei usu mingisse "alternatiivsarja". Lisaks, suurel ringrajal või muidu kiirel rajal ei julgekski hambad ristis võistlust korraldada, liialt ohtlik tänavavarustuses autodega.

Kitsas seltskonnas jõukatsumisi väikese kiirusega rajal või siis sõiduharjutuse alla käivat OT'd võib siinne seltskond vabalt korraldada IMO.
19.02.2003 at 17:21
Kaido
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
PlyVal64:
quote:
Kaido: Puurile esitatavad nõuded on vajalikud eelkõige selleks, et bännida reformvoodist tehtud rägastikke ja kasutatud (veel hullem avarii teinud) Lada puuride valimatu igamehe rallikatesse ümber panemine.
Kaido, Sa vähe lähemal seal neile asjadele, seleta mulle lollile, et miks isetehtud, veetorudest või alust on kehvem, kui üldse mitte midagi? Ja kas üks jäme turvakaar on lubatud? Milleks mingi FIA,EAL ja blabla nõuded, kui kiirused ei kasva suuremaks max. teeliikluses Eestis lubatust 110kmh(ärme Saksa Bahne vaatle!). Et ilma igasuguse turvavarustuse ja ümberehituseta kinnise kere ja varraspiduritega 30. aasta Ford-A on täiesti legaalne IMS sõiduk(ei saa keelata osalemast, ok. "traksid" on sisse pandud ja DOT-klaasid saab USAst kah!), kuid isetehtud puuriga Volvo 242 ei ole? Kas seal Pirital mõni mõtlemisvõimeline ka on?? FIAl on vanade autode eemal hoidmiseks homologeering ja vanadele eraldi Historic, Eestis on kõik ühes "pajas", sõida millega tahad. Aga turvapuur olgu FIA-nõuetega...


Põhimõtteliselt on sul õigus ja jagan arvamust, kuid homologeeringu nõude taga on eelkõige sõitja enda turvalisus. Kui lubad suvalisi materjale (veetoru, lattraud, al. toru), ühendad neid suvalisel viisil (keevituse, liimi või tatiga) ja suvalise nurga all, ning paigutad salongis sinna kus meeldib, siis avarii korral leiad sellesama turvaelemendi endal ribide vahel püsti olevat. Homologeeringut (ka aegunud) nõudes on materjal, torude seinte paksus ja puuri paigutamine autosse meie eest läbi mõeldud ja turvalisus garanteeritud (kui üldse nii õelda saab). Nõuded on kõigile ühed ja vähemasti igamehe autod on kõik ses mõttes ühel joonel. Erandiks on vaid paar masinat, kui Warese auto vastab jutule, pääseb ta probleemideta peale.
19.02.2003 at 18:38
Lembit
Igamehe Rallisprint 2003
quote:
Tehnilised tingimused on täitmiseks, aga selle aasta omad on liiga karmid ja kehtestatud KOLM NÄDALAT enne võistlust.
See ei ole küll üldse minu asi, aga miks on niivõrd naljakad tehnilised tingimused üldse kirja pandud? Ma ei leidnud sealt igamehe leheküljelt ka mitte ühtegi linki, kuhu saaks tehniliste tingimuste kohta küsimusi esitada ja parandusi pakkuda - keegi äkki suunab?

Kuidagi muudmoodi, kui naljakaks ei oska mina hinnata autospordi tehnilisi reegleid, kus mootorile võimsuse lisamine on praktiliselt piiramata, aga pidurite vastavaks upgrade'mine on keelatud?!?!? Nende reeglite järgi on ju lubatud ilma puurita 2105, millel 200 hj mootor ja ca 800 kg kaal. Samuti ei ole selles autos keelatud originaaltool ja rihmad!

Reeglitest 2 nädalat enne võistlusi teadaandmine on ka juba peaaegu ringrajakomitee tase.
19.02.2003 at 20:22
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe Rallisprint 2003   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.