register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Poster Message
ramman
Autogaas: :) või :(
quote:
tarmo4x4ee:
quote:

1. VERSUS SGI seade FH02 pihustitega
2. VERSUS SGI seade IG3 HORIZON pihustitega
3. KME seade OMVL pihustitega
4. KME seade Hana pihustitega
5. Prins seade Keihin pihustitega

Esimeses postis ei tahtnud nimelt hindasid juurde panna, aga nüüd ka väike võrdlus jaehindadest koos 90-100 l toroidse paagi ja paigaldusega V8 mootoriga autole.
Seadme tootjate osas olen ka veidi targemaks saanud, panen need ka juurde.

1. Poola toode (http://www.versusgas.com/), hind 1570 €
2. --"--, hind 1680 €
3. Poola toode (http://www.kme.com.pl/), hind 1350 €
4. --"--, hind 1500 €
5. Hollandi toode (http://www.prinsautogas.com/en/), hind 2000 €

Natuke sai tudeeritud ka UK vastavat foorumit (http://www.lpgforum.co.uk/), kahjuks poola, itaalia või portugali keelt ei valda, et sealseid foorumeid lugeda.
Nii palju kui seal üldse seadmetest juttu oli (väga ei olnud), siis jah Prins-i kiideti, kui üht kallimat, aga ka paremat. Versuse kohta öeldi ka häid sõnu. Samas, nagu öeldud, eriti palju polnud tehnilisest juttu ka seal kahjuks.

Nagu näha, siis arvestatav hinnavahe ikka esineb.
Kui keegi oskab täiendada, siis oleks tore :)

Kaalusin ise ka oma autole Prinsi pihustitega süsteemi. Just netis uuritu ja loetu põhjal, olla kõige paremad. Hinnavahe oli arvestatav. Miks sai just võtta praegune KME süsteem, oli garantii. Nimelt 4 aastat anti garantiid ja arvan, et kõige nirumad need seadmed sel juhul olla ei saa. Lisaks praegusel hetkel rahaline võit :)

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
10.09.2012 at 15:10
kenu
Autogaas: :) või :(
quote:
trs200:
quote:
kenu: Su jutt kehtib 4. põlvkonna kaasiseadmete kohta. Paraku mu oma kogemustest nähtub, et kaas on kõrgema detonatsiooniastmega, põleb aeglasemalt ja umbes 30 000 km läbimisel on klapid ära põlenud. II põvkonna kaasiseadme aju paraku ei oska süüdet varasemaks keerata.


quote:
trs200: Insenerid ei ole muidusööjad ja soolapuhujad.. Ma ei tea mitte kedagi, kes teaks kedagi, kel oleks mingi reaalne ja tõestatud kogemus gaasi negatiivsete omaduste kohta auto mootorile. Väljamaal pakutakse erinevaid nn valve saver süsteeme, mis gaasiseadme korral peaks kompenseerima kütuse puudulikke määrimisomadusi, aga selle tegelik vajalikkus on omaette teema. Kas tõstukitel on sarnased süsteemid kasutusel?



Mis asi on detonatsiooniaste? Kuidas sa seda kogesid ja kuidas kogesid Kaasi aeglasemat põlemist? Kahjustusid sisselaske või väljalaskeklapid ja milles see kahjustus seisnes? Mille järgi üldsegi reguleeritakse süütehetke sisepõlemismootoris ja mida see mõjutab?

.

No olgu, detonatsioonikindlus on vist asja nimi, ehk oktaanarv on gaasil 102, mida suurem ta on, seda aeglasemalt küte põleb ja jätkab siis põlemist kui klapp on veel avatud
väljalaskeklapp põleb algul koonusesse ja hakkab läbi laskma, mul oli ühel klapil neli mõra sees, täiesti õhukeseks oli põlenud. asja andis parandada sellega, et panin uutele klappidele lisaseibid vedrude alla, mis tegi klapid "erksamaks" see oli 2 põlvkonnaga Volvo 440, sel süüdet ise varasemaks ei saa keerata, aju teeb seda oma tahtmise järgi. Eks nurka reguleeritakse eelkõike ikka pöörlemisekiiruse järgi, et kütus jõuaks õigel ajal ära põleda, mootorit kahjustamata.
Nüüd ostsin 4. põlvkonnaga Ford Focuse, millel on lisa õlipaak ja õlitusseade klappide täiendavaks määrimiseks. Näis, kaua see masin vastu peab.

Sõitsin masinaga 150 000 km, Kütte kulu suurenes 10-15% ja arvan, et kokkuhoid rahalises mõttes oli ikka väga suur. Juba see psühholoogiline efekt, et lased paagi gaasi täis 35 euroga või pentsu poole suurema summa eest.
10.09.2012 at 16:30
tarmo4x4ee
Autogaas: :) või :(
Sai siis kah hemile Versuse komplekt peale ja seni tundub kõik nagu hea olevat.
Auto aju näitab kütusekulu ca 5-10% vähem, kui bensiiniga samadel tingimustel. Tõenäoliselt on siin tegemist mingite mõõteandmete valesti tõlgendamises aju poolt? Muidu see ju loogiline ei saa olla.

Ei teagi kuidas seda täpset kulu arvutada üldse saaks, sest täispaagi meetod ei sobi ka hästi, kuna paak ei saa nii konkreetselt täis, nagu bensiini puhul (et lööb püstoli kinni). Kui autot koos gaasipaagiga loksutada, siis see gaas võib sinna vaikselt sisse voolama jäädagi :)
20.09.2012 at 22:42
jan22
 
Autogaas: :) või :(
Mina sõidan mingite koguste 20,30,50,80 järgi ja jagan siis läbi km mis iga kogusega olen saanud sõita. Siiani on kulu 100 km kohta üsna loogiline. Olen ka paagitäiega proovinud, vahet pole, mina saan tühja paaki korraga lasta kuni 88l(paak 93l) siis lööb kas klapi kinni või jooksmine jääb nii aeglaseks et ma ei viitsi enam oodata.

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
21.09.2012 at 00:11
ural
Autogaas: :) või :(
Mida arvata kooslusest kõrgsurve turbo ja gaas?

____________________________

27.09.2012 at 14:31
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Mis on kõrgsurve ja madalsurve turbo vahe?

Aga küsimusele vastuseks, et sobib ideaalselt. Oktaanarv on kõrgem, seega detonatsioonikindlam.


Mul on Austraalias üks klient, kellele tegin EFI+turbo kit`i, tema sõidab ainult gaasi pealt. Kütuselatti ei hakanudki talle tegema, sest vajadus puudus. Seal on see asi ka suht-koht populaarne, paistab.
Jõudu originaaliga võrreldes ca 3x rohkem. Järelikult toimib.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
27.09.2012 at 23:14
toolip
Autogaas: :) või :(
Kus mehed oma gaasiautosi remondivad? AB nagu eelnevalt mainiti ei soovi kastreerituid autosi ette võtta.
10.10.2012 at 16:23
ramman
Autogaas: :) või :(
Kui on probleeme gaasiseadme, siis mina läheks ikka sinna, kus paigaldati või kuskile pädevasse gaasiseadmetega tegelevasse töökotta.
Muude muredega ei tohiks ju tavalistel töökodadel probleeme olla.
TexasService Tartus võtab enda paigaldatud gaasiseadmega autod väga hea meelega ette, vähemalt nii mulle väideti. Lasin autole gaasiseadme seal paigaldada ja siiani rahul.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
10.10.2012 at 23:50
iff007
Autogaas: :) või :(
Mina lasin oma SRX-le üle paigaldada gaasiseadme GAZNET-s Ehitajate teel. Olen nende töö ja kvaliteediga väga rahul. Nemad teevad ka hooldust. Minu poolne soovitus tulevastele gaasiga sõitjatele: Kui te lasete paigaldada autole gaasiseadme, siis ärge hoitke kokku raha sellega, et lasete paigaldada süsteemi mis koosneb odavatest ja mitte vastupidavatest osadest. Pihustitel ja pihustitel on väga suur vahe. Kõige odavamad pihustid ei pea kaua vastu, 10000km ja sa hakkad kuulma tiksumist kapoti all. Kui te küsite hinnapakkumist, siis küsige seda kvaliteetsete ja kaua vastupidavate osadega. Minu SRX-le paigaldati esimene gaasiseade üksiküritaja poolt ühes Tallinnale lähedal asuvas garaažis. Ma arvasin, et hoian raha kokku ja et mis vahe on... gaasiseade on gaasiseade. See ei ole nii. Algusest peale oli see seade üks paras käkerdis. Rohkem gaasi andes lülitus gaasi toide välja, üleminek bensult gaasile võttis väga palju aega. GAZNETIS olen vahetanud välja põhimõtteliselt kogu süsteemi va aju ehk siis paagi, pihustid, reduktori (aurusti) ja ka juhtmeid. Põhimõtteliselt olen maksnud teise gaasiseadme hinna peale. Kuid nüüd töötab seade väga hästi. Mis puutub uutesse kvaliteetsetesse pihustitesse, siis väidetav eluiga on 90000km ning need olevat tõestand end veokitel ja ma täiesti usun seda. Ehk siis, kui lasete panna gaasiseadme, siis tehke seda tunnustatud kohas ja küsige kvaliiteetseid osasid ja pigem makske need 300 eurot rohkem.
11.10.2012 at 10:09
Penaiiter
Autogaas: :) või :(
Kas selle asemel, et maksta 2x gaasiseadme ning selle paigalduse eest, rääkimata selllele kulunud ajast ning närvikulust, poleks olnud lihtsam bensiini tankida ning rahulikult sõitu nautida ?
11.10.2012 at 11:25
iff007
Autogaas: :) või :(
Ei ole, sest seadmele kulutatud raha on juba ammu tagasi teenitud ja mis teeks veel rohkem rõõmu teha kui ameeriklasega soodsalt sõita :)
11.10.2012 at 15:55 1 edit. Last edited 11.10.2012 at 15:56 by iff007
v6sa
Autogaas: :) või :(
quote:
Penaiiter: Kas selle asemel, et maksta 2x gaasiseadme ning selle paigalduse eest, rääkimata selllele kulunud ajast ning närvikulust, poleks olnud lihtsam bensiini tankida ning rahulikult sõitu nautida ?

Sõltub läbisõidust. Hinnavahe on päris tummine...

Ning säästlikum diisel on jälle erineva iseloomuga ning mitte igaühele ei ole vastuvõetav tankuri käepidemele jäetud eelmise räpaka tankija diisline käepigistus...
12.10.2012 at 11:50
ramman
Autogaas: :) või :(
quote:
v6sa:
quote:
Penaiiter: Kas selle asemel, et maksta 2x gaasiseadme ning selle paigalduse eest, rääkimata selllele kulunud ajast ning närvikulust, poleks olnud lihtsam bensiini tankida ning rahulikult sõitu nautida ?

Sõltub läbisõidust. Hinnavahe on päris tummine...

Ning säästlikum diisel on jälle erineva iseloomuga ning mitte igaühele ei ole vastuvõetav tankuri käepidemele jäetud eelmise räpaka tankija diisline käepigistus...

Väike ääremärkus...
Tööautoga niipalju sõitmist, et tangin täispaagi ülepäeviti. Diislipüstolid haisevad viimane kui üks 100%. Võtsin kasutusele tankimisekindad ja nii jäävad käed putaks ja ei hakka haisema. Olen kasutanud ka tankla paberit, ümber püstoli natuke mässinud nii, et palja käega ei puutuks. Üldiselt saab tangitud puhaste kätega.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
01.11.2012 at 22:32
pimeroolis
Autogaas: :) või :(
...kas need bensiini- või gaasitankuri püstolid nüüd palju puhtamad on? Tankimiskindad on asja eest igal juhul.

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
02.11.2012 at 03:43
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :(
gaasi puhul on kinnaste mõte ennekõike külmapõletuste vältimine. kui keegi nii peps on, et pelgab aromaatsete süsivesinike aroome, siis see muidugi iseasi.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
02.11.2012 at 10:56
villem
Autogaas: :) või :(
Kas olete täheldanud viimasel ajal gaasi kvaliteedi langust? Minul on auto hakanud viimase paari kuu jooksul kulutama 10-20% rohkem gaasi.Teiseks ei tahtnud auto hommikul -kraadidega hästi töödata,vaid lülitas bena peale ümber.Eelmisel talvel söitsin -20 kraadiga ja probleeme ei olnud.(autol paistab kõik nagu korras olema).

____________________________
Sõiduautode diagnostika ja remont.Rehvivahetus.
02.11.2012 at 11:25
jan22
 
Autogaas: :) või :(
quote:
villem: Kas olete täheldanud viimasel ajal gaasi kvaliteedi langust? Minul on auto hakanud viimase paari kuu jooksul kulutama 10-20% rohkem gaasi.Teiseks ei tahtnud auto hommikul -kraadidega hästi töödata,vaid lülitas bena peale ümber.Eelmisel talvel söitsin -20 kraadiga ja probleeme ei olnud.(autol paistab kõik nagu korras olema).

Mul on ka eelmise talvega olnud juhuseid kus hommikuse kõva külmaga gaasiseade kohe peale mootori soojenemist ei läinud gaasile, seda ikka juhtub. Kindel lahendus oli plokisoojenduse paigaldus (mootori soojenemise ja gaasile ülemineku aeg vähenes poole võrra) ja gaasisüsteemi hooldus, peale seda jama ei kordunud enam.
Gaasi puhtuse osas ei oska küll midagi rääkida aga gaasikulu erinevued tulevad ka külmade tulekuga või linnas ummikutes sõitmisega. Siiani pole täheldanud et gaasipüstolid haiseks aga kui kuidagi gaasi kätele (kasutan ka kindaid et poleks külmetusohtu) või riietele saad siis haiseb küll mõned minutid. Bensa tankimisel pole siiani haisvat käepigistust õnnestunud saada aga varvastele olen küll oma lohakusest saanud. Siin pole midagi rääkida kas sõita gaasi+bensiiniga, diisliga või ainult bensiiniga, kui igapäevaselt sõidad siis gaasi+bensiini vahe ainult bensiini ees on päris tuntav. Kunagi viitsisin siis arvutasin välja et vahe oli 0,082eurot/km kohta gaasi+bensiini kasuks. Ei taha diislist midagi kuulda!
Plussiks on ka see et saad ühe tankimisega mõlemate paakidega pikema maa läbida ilma et peaks üldse tankimisele mõtlema.

Edu autogaasi põletamisel!

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
02.11.2012 at 15:20 1 edit. Last edited 02.11.2012 at 15:37 by jan22
v8inside
Autogaas: :) või :(
Kas perfomance autodel ka sobib gaasiga sõita? Oleks mingeid eeliseid ka nagu näiteks kütus põleks madalamal tempil kui bensiin, mis omakorda laseks näiteks suurema boostiga sõita?
28.12.2012 at 19:07
molter
Autogaas: :) või :(
Põleb just kõrgemal temperatuuril. Samas oktaanarv on parem kui tanklabensiinil.
28.12.2012 at 23:12
lichtfeldt
Autogaas: :) või :(
tere kõigepealt kõigile.
soetasin endale paar nädalat tagasi tahoe 2001 a ja olen mõelnud ka sinna paigaldada gaasiseadme et siis kus? on kõige mõistlikum hind ja kvaliteet .
05.01.2013 at 19:27
ramman
Autogaas: :) või :(
Kasuta otsingut, selle kohta peaks ka teema olemas olema. Seal juttu pikalt-laialt gaasiseadmetest.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
06.01.2013 at 13:49
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
lichtfeldt: tere kõigepealt kõigile.
soetasin endale paar nädalat tagasi tahoe 2001 a ja olen mõelnud ka sinna paigaldada gaasiseadme et siis kus? on kõige mõistlikum hind ja kvaliteet .


Kus kandis? Ma Tartus võiks ka põhimõtteliselt paigaldada. Ma siiamaani oma autodele ja tuttavatele olen paigaldanud.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
06.01.2013 at 14:46
speedbird
 
Autogaas: :) või :(
Omast kogemusest julgeksin soovitada Gaznet-i. Kui on muresid olnud, on alati mõistlikult lahendatud saanud.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
10.01.2013 at 18:29
v8inside
Autogaas: :) või :(
Palju hobujõude kannatab gaasiseade?

____________________________
SN95 GT 94
New Edge GT 99
17.02.2013 at 05:17
90Deville
 
Autogaas: :) või :(
Niipalju kui mootoris on, tarkpea

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
17.02.2013 at 12:22
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.