register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Vahepeal siis niipalju uudist, et räägitud Morse-ga ja Ramsey-ga ning probleem pole mitte jõus vaid keti kiiruses.

Nimelt on mainitud keti maksimaalse jõu kiirus arvestades hammakate suurust ~3000rpm mis vastab täpselt seal otsas olnud paadiankrute max väändemomendile. Mina aga ketrasin vahetusi 7000 kanti, ning sealt need probleemid algasidki.
Nimelt, ei läinud kett puruks mitte haamriga vahetusel, vaid keset kolmandat käiku ühtlaselt kiirendades, mis samuti kinnitab teooriat.
Teooriat kinnitab ka võrdlus esiveoliste kuninga, 4T65E-HD kastiga, millest saadakse originaal kettidega(kokku 7/8" ) 400+hp-d kuid hammakad on vaid 35 hambased, VS selle kasti 65-hambastega. Ehk siis keti kiirus (fpm) pea 2x väiksem.

Järgmiseks aastaks tuleb 4" lai rihmülekanne, mis jookseb duubel originaal hammakatel, ning teisest kastist võetud backplatest tehtud laagripukkidel. Ehk siis sama idee mis kaksikkett, kuid natukese teise nüansiga.

Praegu üritab aega leida, et kett ära vahetada, ning loota, et Riias vastu peab.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
25.08.2011 at 18:40
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Vara hõisatud, sai täna mootoriraam niipalju auto küljest eemale, et ketti vahetada, ning kett kui selline on ühes tükis. Paar juhthammast on vigastada saanud, kuid saba andis hoopis ketiratta laagripukk. Seda aga niimoodi auto all ei vaheta, kuigi doonor olemas, seega hakkab autot talveks molekulideks võtma.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
28.08.2011 at 11:16
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Vahepeal on mõni liiter vett merre voolanud ning auto uuesti kokku laotud.

Hangitud üks doonor kast, ning vahetatud sealt:
Forward drum -- minu omal olid hambad maas.
Driven bearing block -- minu oma jala pealt murdunud.
Chain -- minu oma veninud.

Auto kokku laotud, kuid vajadus langes suures osas ära, seega sai hakatud näppima doonor valve body-t...

Hetkel siis asjad niikaugel, et reverse pattern full manual valve body with electric transbrake on joonistel valmis, klapid on moditud mitteliikuvateks asenditesse nagu vaja ning järgmisena tuleb vaheplaat sisse skännida, edge traceda, mittevajalikud augud eemaldada, lisaaugud joonistada ning vesilõikusesse...

Õnnestus see asi suhteliselt bolt-on lahendusena teha, ning pistan selle praegusesse kasti millalgi sisse, ning ilmselt dünosse testima talvel.

Üks on kindel, 1.8s 60' ajad lõpevad koos 2011 aastaga.

Bearing blockid saab tummisemaks teha, ning see tuleb samuti järgmiseks aastaks.

Mootori poolepealt on plaanis vahejahutus ikkagi tekitada, lisapihustid jäävad siiski alles, kuna lihtsalt plaanide järgi jääb 6x1600cc pihustitest väheks.

Ehk õnnestub ka mõni valve body meerika poole saata mõne krabiseva eest, saab natukene tagasi ka oma investeeritud aega.

Ahjaa, uus valve body eemaldab ringlusest governori, mille tagasivool oli justnimelt see, miks iga viimane kui sõit sinine suits taga oli kuna see kanal on läbipuuritud just diffri kinnituse juurest.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
27.09.2011 at 21:05
Maik
  
Fierost vihmavarjuks
reverse pattern full manual valve body with electric transbrake


tagurpidi mustriga täielik manuaalse klapi kere elektrilise käigupiduriga , miks sa nii ei kirjuta ?

:P

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
27.09.2011 at 21:41
vlzman
 
Fierost vihmavarjuks
Kas keti asemel TF blower belt'i kasutamine endiselt plaanides?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
27.09.2011 at 22:01
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
vlzman: Kas keti asemel TF blower belt'i kasutamine endiselt plaanides?
See otsus tuleb pärast valve body testimist dynos. Kui on veninud, siis tuleb midagi välja mõtelda, kui mitte siis mitte.

Point selles, et hetkel on teadmata "põhjustaja". Minu enda arvamus on see, et käiguvahetusel tõmmati laagripukk puruks mis vedas input shafti nurga alla ning hammaka kah, sealt edai üritas kett hammastele "peale ronida". Selle tulemusena tõmmati kiiksti mootoril hing kinni ning forward clutchil hambad maha. Samuti venitas see ketti korralikult.

Ka somm kellel duubel kett tehtud mainis, et kasu pole mitte duubel ketis, vaid samuti duubel laagripukkides.

Kui 1" lai kett kannatab 4T65E-HD GM-i poolt builditud kastis 1200hp, siis 2" lai peaks midagi ikka kestma ka mul. Originaal 7/8" ketiga eelmainitud kastiga on murevabalt sõidetud 700hp kandis.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
27.09.2011 at 22:14
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Pool aastat vaikust, ning ka garaazis on suhteliselt samasugune vaikus olnud. Kuna muud asjad on hetkel suurema prioriteediga, siis sai selle peletise rajale toomine tahaplaanile lükatud.
Mugavuse asi, Valge vedeles nurgas, mis paari liigutusega oleks tänava ABC jaoks illegaalne, ehk oleks saanud sellega ka paar esimest etappi sõita OL-is, aga...
... Juhtus nii, et valge läks talveunest äratamisel natukene võssa, sõna otseses mõttes. Ehk siis suurest trotsist hakkasin uuesti kollase allvelaevaga tegelema.

TODO list on umbes 120 ühikut pikk ja 6 nädalat on aega. Täna sai igatahes sellest sellest suure surmaga nii 15 ühikut maha kraabitud, eks vaatab, kas õnnestub õigeks ajaks valmis saada midagi. Jalaga sinnasamusesse andis ka Jussi video valmis autost mida ma ausaltöeldes ei uskunud, et valmis saab.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
29.04.2012 at 23:44
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
See suur vaikus andis tunda, esimene võistlus seljataga, ning enne seda sai kasti nii 6 korda lapatud. Lõpuks oli olemas vaid pooled käigud ning võistluse lõpuks vaid esimene. Konkurentide ebaõnne tõttu sai küll teisele kohale sõidetud, kuid kollane allveelaev ei teinud ikka üleüldse koostööd.
Praeguseks on asi natukene parem. Töös on nii kasti laagripukid, poolteljed, kasti aju kui ka muud.

Uus kaal talvel mahalõigatud pudinateta:

217.5 181.5

352.0 348.0

Ehk grande totale 1099kg mis teeb nii 79kg vähem kui aasta tagasi, ja seda nii 20kg vahejahutuse lisamisega. Not bad.

Igatahes on mul sinnasamuseni hetkel, et see auto pole ikka veel 10.0 piiri ületanud, ning kõik rauad on tules, et bjuutil see nii ei jääks.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
15.06.2012 at 23:22
Maik
  
Fierost vihmavarjuks
On ka lootust kasti pidama saada või jääb koguaeg nii,et üks võistlus ja eranditult alati kast ei kesta või kestab napilt ?
Sel juhul oleks nagu suht kurb auto.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
15.06.2012 at 01:16
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Eks näis, 2013 hooajaks on plaan B peaaegu koos, ning selles pole kohta TH425 kastile.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
15.06.2012 at 01:30
Raceboy
 
Fierost vihmavarjuks
No tuli ära :) 9.7 s @ 217 (?) km/h.

____________________________
www.vems.ee
14.07.2012 at 23:44
velvat
Fierost vihmavarjuks
Kiitus Fogile!
15.07.2012 at 09:33
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Nonii, pikkade töötundidega teenitud tulemus. Kuna auto koostööd ka selle hooaja alguses ei teinud, sai üksipulgi läbi käidud pea pool tehnikast, ning seade miinimumvõimsusele keeratud(0.9bar). MRT-l oli probleeme tagasillaga, mis lihtsalt läbi väändub, ja seda olenevalt ratta torkist erinevalt, ehk oli võimalik seadistada otse jooksma kas esimese käigu ajal, teise, kolmanda, või pidurdusmaal. Lõpuks hakkas ka vaikselt tööle, ning tulid paar 10.1 kanti sõitu. Veljo vastu poolfinaalis keerasime 1.3bar peale alates teisest käigust, ning hakkas looma.
Kuna võistlusformaadis sõideti ka 3-4 koha sõite, ning meie ellika järgi oleks OL-is see olnud mul soolo, siis sai ka see lõpuks sõidetud. Seadet ei muutnud, lihtsalt rahulikult startides ilma vastaseta saab täpsemini stardi paika. 1.55 60' ja 9.74 @ 218. Lõpus 30-40 meetrit gaas maas. Laperdas liialt.
Seda siis umbes 700 jõuga. Varu on veel nii 300 jõudu:)
Mälestame ka varalahkunud jahutusventilaatorit :) 4 viimast sõitu ilma.

Igatahes, suured tänud lähevad Inglile, Kaurile ja VKM-i Mihklile kelledeta see auto 9-s hetkel poleks.

8-tes näeme, r***k!

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
15.07.2012 at 10:14
anryo
  
Fierost vihmavarjuks
Ma olen ammu mõelnud, et sul on vaja vaid esimene osa autol maha lõigata ja "redel" asemele keevitada.... :)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.07.2012 at 18:13
Fog
 
Fierost vihmavarjuks


Igatahes on TODO listis tagasilla jäigemaks saamine, karterituulutuse ümberehitus, uus ventilaator, mõned elektriasjad ja varju tagasi install.

Kas keegi teab, kust saaks tummiseid rooliotsi? Sisemisi just?
Kas keegi teab, kust saaks mingid tummisema varrega amordid(strut)? See tavaline 3/4" hakkab pisikeseks jääma?


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.07.2012 at 16:01
Jesper
 
Fierost vihmavarjuks
Niisama amatöörlikust kretinismist küsimus - kuidas esiotsa aero lõpuks on? Püsib lõpus maas või vajab ikka mingit tuuletammi?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.07.2012 at 00:38
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Jesper: Niisama amatöörlikust kretinismist küsimus - kuidas esiotsa aero lõpuks on? Püsib lõpus maas või vajab ikka mingit tuuletammi?
Ei tundunud küll et üles tõuseks. Kiiruse peal surutakse see ikka korralikult vastu maad.

Aga eelnevatele küsimustele lisaks, olen leidnud sobrades 2 vastust, mis tekitavad 2 küsimust:)

Kust saab Uniballi "clevice" ehk jubin millega uniballi saab sisemise rooliotsa asemele istutada?
Kus Eestis mõned Bilsteini B6 või sarnased riiulis oleks, vaja mõõtude järgi neid hankida. Evivad need väga tummist varrast, ja seda mul vaja ongi.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.07.2012 at 08:15
Olds
  
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:
quote:
Jesper: Niisama amatöörlikust kretinismist küsimus - kuidas esiotsa aero lõpuks on? Püsib lõpus maas või vajab ikka mingit tuuletammi?
Ei tundunud küll et üles tõuseks. Kiiruse peal surutakse see ikka korralikult vastu maad.

Aga eelnevatele küsimustele lisaks, olen leidnud sobrades 2 vastust, mis tekitavad 2 küsimust:)

Kust saab Uniballi "clevice" ehk jubin millega uniballi saab sisemise rooliotsa asemele istutada?
Kus Eestis mõned Bilsteini B6 või sarnased riiulis oleks, vaja mõõtude järgi neid hankida. Evivad need väga tummist varrast, ja seda mul vaja ongi.
Fog - helista uniballi teemal Teppanile ( Indrekule ). Usun, et ta oskab sind aidata kuna neil enamik liigendid uniballide peal. www.ag-performance.ee

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
17.07.2012 at 12:01
Jesper
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:
Ei tundunud küll et üles tõuseks.
Seda on hea kuulda. Kui kodanik Tacco pilti vaadata, siis ilmselt põhiline on õige hoiak (stance), tänu suurtele tagarehvidele on "nokk" peale tormava õhumassi suhtes way paremas asendis kui stock Fiero puhul.

Samas kui kunagi peaks tekkima probleem, et wheelie tõmbamise korral ei taha nina kuidagi maha tagasi kukkuda, siis tasuks valmistada ette võimalus paigaldada tuuletamm "kapoti" pealmisele küljele, ehk nii umbes 30mm vertikaalne riba pop-neetide või poltidega kiirelt esitulede taha "kapoti" laiuselt. Siin foorumis pole sellest küll juttu olnud, aga LMP autod maadlevad juba aastaid probleemiga kus 200+ km/h puhul kipuvad autod üle otsa saltosid tegema ning seal on väga sarnased lahendused tänaseks juba reeglitesse sisse kirjutatud.

Muidugi on täiesti reaalne, et sellist probleemi kunagi ei teki.

Täiendus: pärast postitamist koitis mulle muidugi, et wheelie bar on ilmselt traditsioonilisem variant sama probleemi lahendamiseks, aga noh kuna tegemist on nagunii täiesti läbiuurimata territooriumiga, siis igaks juhuks ei hakka kustutama ka :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.07.2012 at 03:53 2 edits. Last edited 18.07.2012 at 04:04 by Jesper
KaroK
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog: ...mis tekitavad 2 küsimust:)

Kust saab Uniballi "clevice" ehk jubin millega uniballi saab sisemise rooliotsa asemele istutada?
Äkki oskavad aidata:

Racing Expert
http://www.racingexpert.ee/

Sarlin Race Team
http://www.sarlinraceteam.fi/eng

quote:
Kus Eestis mõned Bilsteini B6 või sarnased riiulis oleks, vaja mõõtude järgi neid hankida. Evivad need väga tummist varrast, ja seda mul vaja ongi.
Rallimehed soovitavad

Teeme varuosad
Mustamäe tee 60
http://www.teeme.ee/


Terv,

KaroK
31.07.2012 at 09:07
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Nonii, kuna uus hooaeg algas täna, siis sai ka garaazis vedeletud.

Mootorisse sai uued rõngid viilitud, saaled, nuka otsa torrington bearinguga button, vänt töödeldud, et enam ketijamasid poleks jne. Päev lõppes nii, et õlipannist kaanteni on kõik koos, sisselase jäi veel homset ootama.
Pimedaks sai tehtud ka "väike ring" et soodustada tühikäigul jahutust ning veel nipet-näpet parendusi.

Homme tuleb kasti kallale asuda. Eelmine hooaeg võis hamburgerit süüa TB nupu vabastamise ja reaalse liikumahakkamise vahel. Seal tuleb kanaleid ajus õgvendama hakata.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
01.01.2013 at 01:55
v6sa
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:
...
Eelmine hooaeg võis hamburgerit süüa TB nupu vabastamise ja reaalse liikumahakkamise vahel.
...


Ma tean, et Suured Poisid teevad asju kiiresti, aga et nii kiiresti...

Pikk see viive siis oli?
02.01.2013 at 15:13
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
v6sa:Pikk see viive siis oli?
No oma 0.5 sekundit maha tulemist ja 1 sekund peale minemist.
Põhjus ilmselt siis Direct cluchi feedis olevad 4mm puuritud augud.
Igaks petteks on ka uued siduripakid sisse minemas, seekord directi 7 friktsiooni ja forwardisse 6 friktsiooni. Originaalis on vastavalt 5 ja 4 ainult :) Seda küll rohkem selleks, et varuosariiul oli red eagletest ja kolenedest tühjaks saanud, nüüd on poolpidused varus.

Igatahes mootor on koos ja pidurite asjad tellitud. Saab äkki sellest rekkalükkamisest kah lahti, ehk tagapidurid enam peale jääda ei tohiks. Sadulad, kettad ja klotsid, kõik vahetusse.

Riia sõidu (ja ka mõned muud) rikkunud nukaandur on samuti asendunud säänsega, mis sellist nalja enam teha ei tohiks.

Ja nagu tavaks saanud, siis loomulikult ka turbole jälle uus kompressori ratas riiulis, peab veel vaid külge laskma pookida.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.01.2013 at 17:16
Raceboy
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:

Ja nagu tavaks saanud, siis loomulikult ka turbole jälle uus kompressori ratas riiulis, peab veel vaid külge laskma pookida.



Kas lased tasakaalustada ka pärast kompressoriratta vahetust? Kus teha lased?

____________________________
www.vems.ee
02.01.2013 at 21:45
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Raceboy:
quote:
Fog:

Ja nagu tavaks saanud, siis loomulikult ka turbole jälle uus kompressori ratas riiulis, peab veel vaid külge laskma pookida.

Kas lased tasakaalustada ka pärast kompressoriratta vahetust? Kus teha lased?

Ei lase. Garretti toodang on eraldi nulli tasakaalustatud komp.ratas ja shaft+turb.ratas, seega komp.ratta vahetus balanssi ei riku.
"Lasen teha" vaid selleks, et mul pole rakist võtme otse hoidmiseks et ei tekiks küljele jõudu lahti- ja kinni keeramisel + mul pole ligipääsu torki numbritele millega kinni peaks keerama. BR-is lasen teha.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.01.2013 at 21:58
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.