register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
diesel
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
vaatan oma mätta otsast.
kütuseaktsiis on minule igal juhul sobivam kui näiteks automaks.
ma ei kujuta ette kui sügavuti automaksuga mindaks, aga no vähemalt viie masina pealt kasseeritaks minu käest küll.
kahtlane tunne on, et see summa oleks suurem, kui lisaaktsiis kulutatud kütte pealt.

minu arusaamine on seuke, et eelistan tulude ja tarbimise maksustamist. tulumaksu võiks vabalt tõsta ja käibekat ja aktsiise.
aga omandist hoidku näpud eemal. igasugu maa- ja kinnisvara- ja automaksud ja muu taoline on minu meelest ebaõiglane.

omand võiks puutumatu olla.

päriselus aga tuleb kohaneda ja katsuda hakkama saada. on enam kui kindel, et minusuguste seljast kooritakse nagunii seitse nahka ja
"rikkad ja ilusad" saavad piisavalt hästi laveeritud ja optimeeritud.
20.04.2015 at 11:28
margus61
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
diesel: vaatan oma mätta otsast.
kütuseaktsiis on minule igal juhul sobivam kui näiteks automaks.
ma ei kujuta ette kui sügavuti automaksuga mindaks, aga no vähemalt viie masina pealt kasseeritaks minu käest küll.
kahtlane tunne on, et see summa oleks suurem, kui lisaaktsiis kulutatud kütte pealt.

minu arusaamine on seuke, et eelistan tulude ja tarbimise maksustamist. tulumaksu võiks vabalt tõsta ja käibekat ja aktsiise.
aga omandist hoidku näpud eemal. igasugu maa- ja kinnisvara- ja automaksud ja muu taoline on minu meelest ebaõiglane.

omand võiks puutumatu olla...

+1

Nt. automaks paneks tõenäoliselt hobiautondusele paraja põõna. Ei usu, et seda kehtestataks proportsionaalsena liikluskindlustatud päevadele.

Ettevõtja ja tööandjana võin kinnitada, et sotsmaksu -1% on riigi vaatevinklist võttes maha visatud raha. Kui ikka olemasolevas ja tulevases demograafilises olukorras on vaja koorida, siis ettevõtte tulumaks suuruses 5...10% oleks omal kohal. Alla 5 pole efektiivne ja üle 10 hakatakse vingerdama. Mingi 7...8% puhul ohkaks ja maksaks ära, kui selle eest on lootust eestlaste iivet juurde saada. Siis ka väljamaa omanike ettevõtted peaksid osa kasumist siia jätma ja ei halvendaks see ettevõtluskeskkonda midagi nii hullusti.

Seda peab ka arvestama, et igasuguse uue maksu kehtestamine toob kaasa paraja kulu selle maksu administreerimiseks, mis omakorda tulust osa ära sööks. Mingi olemasoleva maksu määra muutus ei too kaasa märkimisväärset administratiivset kulu.

Tea, mis saaks järgmistel valimistel, kui juhtumisi kesikutele tekiks soomlastele sarnane pealik...
20.04.2015 at 12:07
PlyVal64
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
margus61:Ettevõtja ja tööandjana võin kinnitada, et sotsmaksu -1% on riigi vaatevinklist võttes maha visatud raha. Kui ikka olemasolevas ja tulevases demograafilises olukorras on vaja koorida, siis ettevõtte tulumaks suuruses 5...10% oleks omal kohal. Alla 5 pole efektiivne ja üle 10 hakatakse vingerdama. Mingi 7...8% puhul ohkaks ja maksaks ära, kui selle eest on lootust eestlaste iivet juurde saada. Siis ka väljamaa omanike ettevõtted peaksid osa kasumist siia jätma ja ei halvendaks see ettevõtluskeskkonda midagi nii hullusti.
Margus, see on ülimeeldivalt sümtomaatiline, et järjest räägivad edukad ettevõtjad täpselt sama juttu!!! Isegi protsendid on samad, põhjendused samad jne. Vastu kirevad ühepäevaliblikatest proovireisijad, kes tegelikult oma äri majandamisega hakkama ei saa. EDIT: ehk sotsiaaldemokraatliku mõtet ja Riigimehelikku mõtlemist, sega aga kapitalisti ja majandusest aru saava inimese pilguga, on hakanud valjemahäälselt esindama ärimeeste seltskond, kes on oma "teise" ja nüüd juba 100% ausa miljoni ja pealegi teeninud. Kuna see "esimene "teeniti ammu ja segasel üleminekuajal, järgmine on andnud vabaduse mõelda ilmaasjadele, paljudel on "tekkinud" lapselapsed ja/või vanemad on väga vanaks jäänud, siis on hakatud ka tegelikku elu enda ümber nägema ja seda mõtestama.
Üks aspekt oleks ettevõtte mõistlikul tulumaksul veel: Riik tagab ettevõtluskeskkonda, selle stabiilsust, tagab turvalisuse ja abi (pääste, politsei), seega on igati õigustatud saadava teenuse eest ka maksta. Tulu ehk kasumi teenidki ju selle pealt, et Riik/ettevõtluskeskkond on turvaline ja stabiilne.

Aga broilerid on ju kanalised ja aju olemasolu ei ole selle tõu puhul üldse kindel, sestap kohe üldse ei kuulata neid, kes tegelikult teavad... aga mida tahtagi broileritest, kelle elu tipphetk tööd tehes on olnud betoonisegaja abiline, kohvikeetja või plakatikleepur! Nende jaoks tuleb raha kas ämma öökapist või kilekotiga ATMist. Kuidas, kuskohast ja läbi mille "tekib" aga raha riigieelarvesse, sellest pole praegusel võimul isegi mitte udust ettekujutust.
20.04.2015 at 12:27 1 edit. Last edited 20.04.2015 at 12:36 by PlyVal64
Cadillac27
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
http://www.delfi.ee/article.php?id=17225533

Mõni aktsiisi vastane?

____________________________
87' Lac
ex - 97' Chevy Van
20.04.2015 at 12:29
madis
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Riik tagab ettevõtluskeskkonda, selle stabiilsust, tagab turvalisuse ja abi

No vot see ongi see koht kus käsi tõrgub makse maksmast. Minu arvates ei taga riik ettevõtluskeskkonda - maksuamet vägistab su ära mingi 5 eurose vea pärast, samas teeb "optimaalsuse huvides" kokkuleppe maksuvargaga, nii et too jätab poole endale.
Haridussüsteem ka longab ning tervishoiuga ei ole asjad hästi.

Seega, kui meil on heaoluühiskonna maksud aga teenuseid pole, siis on ka rahulolematus kõrge.
20.04.2015 at 13:28
DevilDeVille
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
dodge:
quote:
DevilDeVille:
quote:
dodge: Aga sõitke gaasiga - 0.52 liiter...

Driimoon, et asja massiliseks muutudes selle energiaväärtusepõhine aktsiis kohe "mõistlikule" tasemele ei tõsteta.


LPG aktsiis on 125,26 eurot 1000 liitri kohta. Kui aktsiis tõuseb 10% aastas, siis viie aastaga tõuseb aktsiis 7 senti liitrile.
Seda siis minu põhikooli matemaatikale tuginedes. Ei ole teada, kas see tõus laieneb üldse autogaasile.

Paneb nüüd lugemisprillid pähe ja loeb uuesti: Driimoon, et asja massiliseks muutudes selle energiaväärtusepõhine aktsiis kohe "mõistlikule" tasemele ei tõsteta.

Jutt sellest, et kui "valitute ja seatute" arvates saab gaasiautusid liialt palju, siis tõstetakse tuimalt kas konkreetse kütuseliigi aktsiisi või ühtlustatakse need energiaväärtuse põhiselt.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
20.04.2015 at 13:58
PlyVal64
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
madis:No vot see ongi see koht kus käsi tõrgub makse maksmast. Minu arvates ei taga riik ettevõtluskeskkonda - maksuamet vägistab su ära mingi 5 eurose vea pärast, samas teeb "optimaalsuse huvides" kokkuleppe maksuvargaga, nii et too jätab poole endale.
Haridussüsteem ka longab ning tervishoiuga ei ole asjad hästi.
Seega, kui meil on heaoluühiskonna maksud aga teenuseid pole, siis on ka rahulolematus kõrge.

Aga see ongi "surnud ring" ja selle lahendamist saab alustada valimistega. Viimased "valikud" kahjuks jätkavad sedasama surnud ringi, mis kisub meid veel rohkem põhja... Kõiki peeditakse veel rohkem, maksuvargaid ja niisama vargaid poputatakse veel rohkem kuni ministrikohtadeni välja ja ikka "kindlalt edasi".
Samas, maailmses plaanis oleme ikkagi täielik heaoluühiskond, pole sel haridusel ja ka tervishoiul hullu häda aga see ei tähenda, et ei saaks palju paremini. Saab ja hetkel suisa paari "imelihtsa" otsusega! Meist veel heama ühiskonnaga riikides on ikka palju raskem sest neil pole meile sarnaseid "jäneseid torukübarast" enam võtta.
20.04.2015 at 15:59
mrtn
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
dodge:Ausalt öeldes on mul suht ükskõik, mis see kütus maksab. Eks me näe viie aasta pärast, kes paneb prillid pähe või mis ta teeb.

Minu kütusearve on 800 € kuus ja mulle läheb rämedalt korda, kui palju kütus maksab.

Öesnaga, siin foorumis on diametraalselt erinevate vaadetega inimesed, kes ei jõua kunagi kokkuleppele.
20.04.2015 at 17:40
PlyVal64
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
mrtn:Minu kütusearve on 800 € kuus ja mulle läheb rämedalt korda, kui palju kütus maksab.
Siin Sa pead täpsustama, on see Sinu kui eraisiku ja/või perekonna eelarve mis tuleb tasuda netopalgast või on see mingi firma eelarve kütusele? Viimasel puhul on küll kama-kaks, palju kütus maksab... aga kui keegi peab tõesti OMA palgast 800 iga kuu välja käima, tuleks mõelda auto, elukoha või töökoha vahetusele. Ja/või piirama omaenda kulutusi hobile sest 800 kütusele hobiga tegeledes pole üldse palju kulutada. Aga lihtsalt iseenda ja oma pere tagumentide vedamisele ei ole võimalik nii palju kulutada...
20.04.2015 at 19:50
Vanaisa
  
Moderator
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Mis vahe selles on kas maksan oma palgast või enda firma arvelt? Kulu on ta mõlemat pidi.
On see suur või väike, olgu igaühe sisekaemuse küsimus ja pole teiste närida.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
20.04.2015 at 20:17
mrtn
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Loomulikult on see firmakulu (muud elu eesti mehel pole ju), aga mikroettevõttes, kus kaks meest, kruvikeerajad pihus, mööda vabariiki tiirutavad, transleerub see otseselt minu enda sissetuleku mõjutajaks, elik ei ole kama kaks. Kinni maksab selle lõppude lõpuks ju klient, kui ma just enda tootluse kallale minna ei taha (mida peab tihtipeale ikka tegema), mis tähendab, et kulud suurenevad temal, mille peab kinni maksma tema klient jne.

Ahjaa, palgad pidid ju 26% tõusma. Ma võtan selle järgmisel koosolekul endaga teemaks.

quote:
PlyVal64:
Siin Sa pead täpsustama, on see Sinu kui eraisiku ja/või perekonna eelarve mis tuleb tasuda netopalgast või on see mingi firma eelarve kütusele? Viimasel puhul on küll kama-kaks, palju kütus maksab... aga kui keegi peab tõesti OMA palgast 800 iga kuu välja käima, tuleks mõelda auto, elukoha või töökoha vahetusele. Ja/või piirama omaenda kulutusi hobile sest 800 kütusele hobiga tegeledes pole üldse palju kulutada. Aga lihtsalt iseenda ja oma pere tagumentide vedamisele ei ole võimalik nii palju kulutada...
20.04.2015 at 20:47
charger
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Tegelikult pole sellised valitsuse avaldused üldse naljakad, kui pärast mitukümmend silmapaari sulle otsa vaatavad ja ootavad millal sa seda palka siis tõstma hakkad? Samas ei ole veel selliseid kliente kohanud, kes tahaks järsku samu asju viiendiku võrra kallimalt ostma hakata...
20.04.2015 at 20:54
franz125
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
Vanaisa: Mis vahe selles on kas maksan oma palgast või enda firma arvelt? Kulu on ta mõlemat pidi.
On see suur või väike, olgu igaühe sisekaemuse küsimus ja pole teiste närida.
Tervelt käibeka jagu on vahet kui ma ei eksi.
20.04.2015 at 22:36
PiiluMart
 
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Aktsiisi tõstmine on jura ,lastakse peragi veega alla, arvestades oma palka ja töölkäimise kilometraasi (100km päev puhtalt töölkäimisele ja pole ma ka ainuke),varsti ongi lihtsam kodus istuda, Riik tõstab keskmist palka mismoodi ? kasvatavad firmadel veel kulusi ja varsti on uksed kinni kuna pole mille eest maksta! Ka Leivapätsile keerutatakse otsa transa hind ja kütustele läheb transa otsa mitte ainult aktsiis. Varsti on Eesti 5 rikkama riigi hulgas kuna vanad ja ots otsaga kokku tulevad inimesed on välja söödud!

Selle asemel ,et korjata üles maas vedelevat raha, Eesti autod maksavad välismaal viibides makse näiteks Venemaal päeva raha, Lätis ja mujal maksad teemaksu, miks ei võiks neile samaga vastata, tahate Eestis sõita?.. makske! ega vene masinad Eestis tankimas ka ei käi, ka trahvid võiks olla vastavalt sissetulekule, et praegune piir paigas ja kes jõukam teenib rohkem teeb lolluse ja maksab ka rohkem. Milleks nu**ida teisi kui omad on kohe käejala juures.

Vaatasin ka pulsti lõuga saamise lugu kahju aind ,et see oli 2007.
20.04.2015 at 23:47
newusername
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Aktsiisi tõstmine on ikka röövimine küll, kui samal ajal viib Swdbank sadu miljoneid eurosid maksuvabalt välja. Sellises olukorras ei õigusta aktsiisi tõusu miski.
21.04.2015 at 06:46
viplala
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Ühest küljest oleks kütuse hinna tõstmine parem kui automaks, kuna jaguneks suuremale kasutajate arvule. Kui nad on võtnud plaani, et maksud kerkivad, siis nad ka kerkivad, küss on ainult, et millistel toodetel praegu ja millistel hiljem. Ja kokkuvõttes pole vahet kes pukis on. Ühed tõstavad kiiremini kui teised lihtsalt. Tere tulemast heaoluühiskonda...me oleme kohale jõudnud.
21.04.2015 at 07:33
v6sa
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
spark:
...
Tõeliselt kõrged palgad on reeglina ainult riigisektoris, erasektoris jaotatakse tulu tavaliselt teistmoodi
...


Ehk teisisõnu: kui riigisektoris on nimetatakse sissetulekut ausalt palgaks ja sellelt makstakse maksud, siis erasektoris nimetatakse sissetulekut vastavalt kehtivale seadusandlusele järjekordse JOKKskeemi kohaselt nii, et makse maksma ei peaks.

Ühtepidi arusaadav: tegemist on ju ettevõtlusega ja ettevõtlik inimene ikka vaatab, kuidas odavamalt läbi saab. Eriti säärane, kel teistest pohhui.

Teisipidi just säärase ellusuhtumise idealiseerimine ongi meid praegusesse seisu viinud.

Rollotamine on ju kas sigadus või ettevõtlikkuse musternäide, sõltuvalt rikutuse astmest...
21.04.2015 at 09:07
DevilDeVille
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Riigisektori palkade maksud ju ka erasektori makstud.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.04.2015 at 10:23
PlyVal64
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
Vanaisa: Mis vahe selles on kas maksan oma palgast või enda firma arvelt? Kulu on ta mõlemat pidi.
On see suur või väike, olgu igaühe sisekaemuse küsimus ja pole teiste närida.
Vahe on selles, et tavaline palgatööline, keda on siiski enamus inimestest, saavad teha kulutusi kontole laekuva summa piires ja peale tasuvamale tööle mineku neil muid alternatiive tõusvate kulude katmiseks pole. Kui tegu on "ärilise autoga", on võimalusi ikka kordades rohkem. Lisaks sunnib see efektiivsemalt asju ajama, mitte täiesti sõgedat numbrit maha kärutama.
quote:
mrtn: Loomulikult on see firmakulu (muud elu eesti mehel pole ju), aga mikroettevõttes, kus kaks meest, kruvikeerajad pihus, mööda vabariiki tiirutavad, transleerub see otseselt minu enda sissetuleku mõjutajaks, elik ei ole kama kaks. Kinni maksab selle lõppude lõpuks ju klient, kui ma just enda tootluse kallale minna ei taha (mida peab tihtipeale ikka tegema), mis tähendab, et kulud suurenevad temal, mille peab kinni maksma tema klient jne.
Klient ei maksa lõputult kinni sest ALATI leidub keegi, kes oskab sama asja sama hästi aga efektiivsemalt ajada! Usu, asendamatuid inimesi ja ärisid ei ole olemas! Ehk sellise kütuse liitrikulu puhul peab seltsimees broileriga ühte meelt olema: kõigepealt tuleb auto efektiivsemalt kütust põletava isendi vastu välja vahetada ja siis sõitmise vajadused üle vaadata! MIKROettevõtte kütusekulu 750 liitrit kuus on RAISKAMINE! See on browni-liikumisele sarnane sisutu ja organiseerimatu siiberdamine. Ehk äkki tuleks mõelda käibe kasvatamisele siiberdamist vähendava toimla(te) tekitamisele vabariigi mõnda osasse, mis tähendab muidugi usaldust, sealtläbi ehk käibekasvust tõsta nii enda kui ka teiste palka 26% ja saada juurde aega elamiseks? Ehk praegu põletad ehk raiskad Sa igakuiselt iseenda väärtuslikku elu 800 eest ja üks inimene ei suuda füüsiliselt isegi meie väikese pinnaga riigikese kogu ala katta! Sa minu arust ei ole kuller valgel kuudil, taksist, traktorist ega rekkamees... seega ei ole Sul mingit tootlust barankat rullides! Lisaks soovitaks mõelda peale toimlate tekke ka ühistranspordi kasutamisele, mis annab esiteks olulist rahalist kokkuhoidu ja teiseks, moodsad lux-bussid ja rongid võimaldavad kas puhata VÕI aktiivselt mõttetööga tegeleda! Neljarattalise junniga pläristades ei tee inimene kumbagi.

Ehk see oleks Sulle järgmise koosoleku iseendaga teema.
21.04.2015 at 11:13
DevilDeVille
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Priit, tagamaid teadmata pole otstarbekas vast mütsiga lüüa. Mikroettevõte võib olla näiteks kahemehefirma, mille põhitegevuseks on veokite pukseerimine jnejnejne. Või kümne inimesega hooldusfirma, millel kõik masinad muhviautud ja ökonoomsed ja puha a ikkagi on vaja ports kilusid ja meetreid läbida.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.04.2015 at 12:12
mrtn
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
PlyVal64:
Klient ei maksa lõputult kinni sest ALATI leidub keegi, kes oskab sama asja sama hästi aga efektiivsemalt ajada! Usu, asendamatuid inimesi ja ärisid ei ole olemas! Ehk sellise kütuse liitrikulu puhul peab seltsimees broileriga ühte meelt olema: kõigepealt tuleb auto efektiivsemalt kütust põletava isendi vastu välja vahetada ja siis sõitmise vajadused üle vaadata!

Ma puhkan oma kohvrit.
21.04.2015 at 12:46
taaniel
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
mrtn:
quote:
PlyVal64:
Klient ei maksa lõputult kinni sest ALATI leidub keegi, kes oskab sama asja sama hästi aga efektiivsemalt ajada! Usu, asendamatuid inimesi ja ärisid ei ole olemas! Ehk sellise kütuse liitrikulu puhul peab seltsimees broileriga ühte meelt olema: kõigepealt tuleb auto efektiivsemalt kütust põletava isendi vastu välja vahetada ja siis sõitmise vajadused üle vaadata!

Ma puhkan oma kohvrit.


Ära puhka, õpi äri tegema. Just praegu saad väärt õpetunni täiesti tasuta!
21.04.2015 at 15:48
BlueStang
 
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
PiiluMart: kes jõukam teenib rohkem teeb lolluse ja maksab ka rohkem.

See nüüd küll väga hea mõte pole - et väiksema sissetulekuga kurjategija peaks kergema karistuse saama või??? Et siis töötu killeri võiks kohe peale sissetuleku puudumise tõendi ettenätamist sündmuskohalt minema lasta???

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.04.2015 at 19:23
Maik
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
franz125:
quote:
Vanaisa: Mis vahe selles on kas maksan oma palgast või enda firma arvelt? Kulu on ta mõlemat pidi.
On see suur või väike, olgu igaühe sisekaemuse küsimus ja pole teiste närida.
Tervelt käibeka jagu on vahet kui ma ei eksi.

sotsmaksu jagu on veel vahet ju? oma palgast maksad siis maksad ostes km+ sots palga pealt ja siis ostad alles kütet. Seega vahe üsna suur tegelt.

Autorollo ei ole hea näide firmast,sest osalised jäid vahele ja ehk saavad mõne kuu ühiskondlikku tööd,parem näide oleks kui vahele ei saaks võtta.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
21.04.2015 at 19:27 1 edit. Last edited 21.04.2015 at 19:28 by Maik
ervin
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
Maik:
quote:
franz125:
sotsmaksu jagu on veel vahet ju? oma palgast maksad siis maksad ostes km+ sots palga pealt ja siis ostad alles kütet. Seega vahe üsna suur tegelt.

mrtni näite puhul ei saa sotsmaksu sisse tuua, kuivõrd ta rääkis töösõitudele kuluvast rahast.
21.04.2015 at 19:32
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.