register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
ma seda mõtlesin et kulu on ta igal juhul, kas siis töötasust ise makstes või oma firma arvelt makstes. protsent ei ole antud juhul tähtis.

Ja kuni sotsmaksu ei maksa töötaja (ja see ei kajastu töölepingus töötasu juures), on tegu tööandja maksuga. Miks see nii on, on omaette teema.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
21.04.2015 at 19:48
spark
 
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
Klient ei maksa lõputult kinni sest ALATI leidub keegi, kes oskab sama asja sama hästi aga efektiivsemalt ajada!

Efektiivsemal saab asja ajada aga paljudel juhtudel on teatud alampiir
Võtame näiteks RMK puiduveo või siis väikeste liinide reisijate vedu.

Nendel aladel on miinimum tariif (kui sõiduki amortisatsioon / liising, jooksvad kulud, kütus, juhi palk ja mingid admin. kulud kokku rehkendada) alla mille, lihtsalt sõidetakse alla omahinna.
Ja see tuleab alati kellegi või millegi arvelt metsaveokatel ülekaal, lagunenvad autod ja juhtide ületunnid, madalad palgad ...
See on tavaline, et veoauto maailmas ostetakse pruugitud auto ja et tööd saada sõidetakse nii odavalt kui võimalik, ehk siis miinimum palga eest kätte laguneva autoga, siis ehitatakse kahes jälle üks ja saab jälle edasi sõita :)

Nende kahe näite puhul RIIK ISE, üheltpoolt soosib petmist mille vastu ta siis ise võitlusesse asub :) politseinikud kaalude ja mõõdulintidega.

____________________________
Seitsekümmend Viis
21.04.2015 at 19:52
trs200
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
Valmet:
quote:
diesel:
quote:
Valmet: Ärge toppige EKREt ja Keskerakonda ühte patta!
miks mitte? suht ühte auku tegelased ju?


Välispoliitika, eriti idasuunaline, keelepoliitika, kodakondsuspoliitika jne. Sina leidsid väikse ühisosa kütuseaktsiisi tõusule ja homoseadusele vastu olemises.

EKRE ja Keskpartei programm võib olla kohati erinev, aga ühine on neile oht Eesti julgeolekule. Esiteks ei tea keegi, mida Helmede ajunatukesed suudavad genereerida, kui nad reaalselt võimupirukast peaksid osa saama. Teiseks on igasugused radikaalsed natsionalistlikud liikumised vesi tiblastani veskile. Paljud neist on ka tiblastani poolt rahastatud. EKRE on hetkel kindlasti värske tuul meie poliitmaastikul, mis ehk natuke nautraliseerib seda lääget oravaparteid, aga Helmet peaministriks ma küll ei soovita kellelgi soovida. Radikaalse ideoloogilise imago ülesehitamine viib lõpuks nagunii tupikusse, kus ei saa otsustada enam objektiivsete argumentide põhjal.

See on Priidul õige tähelepanek, et ettevõtlusega tegelemine pole vabanduseks ebaefektiivsusele. Paljud ettevõtjad ja kaupmehed arvavadki, et ühiskond on neile võlgu lihtsalt selle eest, et nad ettevõtlusega tegelevad ja põhjendavad jaburaid hindu sellega, et nad tahavad elada. Ettevõtluse asemel võib alati palgatööle minna. Võib ka elada abirahadest. Võibolla on riigi ja ühiskonna jaoks kohati odavam maksta ettevõtjale töötu abiraha, kui soodustada läbi kulude või saamata jäänud tulude ebaefektiivset ettevõtlust. Siin on muidugi erandlikke valdkondi. Samuti on paljudel ettevõtjatel huvitav arusaam, et ebaefektiivsust saab kompenseerida töötajate(just nimelt töötajate) palku alandades... Samas ei õigusta ma sellega aktsiisi tõusu praeguses teostuses ja põhjendustega.
21.04.2015 at 20:03
rai
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
spark:
quote:
Klient ei maksa lõputult kinni sest ALATI leidub keegi, kes oskab sama asja sama hästi aga efektiivsemalt ajada!

Efektiivsemal saab asja ajada aga paljudel juhtudel on teatud alampiir
Võtame näiteks RMK puiduveo või siis väikeste liinide reisijate vedu.

Nendel aladel on miinimum tariif (kui sõiduki amortisatsioon / liising, jooksvad kulud, kütus, juhi palk ja mingid admin. kulud kokku rehkendada) alla mille, lihtsalt sõidetakse alla omahinna.
Ja see tuleab alati kellegi või millegi arvelt metsaveokatel ülekaal, lagunenvad autod ja juhtide ületunnid, madalad palgad ...
See on tavaline, et veoauto maailmas ostetakse pruugitud auto ja et tööd saada sõidetakse nii odavalt kui võimalik, ehk siis miinimum palga eest kätte laguneva autoga, siis ehitatakse kahes jälle üks ja saab jälle edasi sõita :)

Nende kahe näite puhul RIIK ISE, üheltpoolt soosib petmist mille vastu ta siis ise võitlusesse asub :) politseinikud kaalude ja mõõdulintidega.
Siin pole mitte mingisugust mõtet riiki süüdistada. Selle olukorra tekkimises on puhtalt süüdi ettevõtjad ise, kes ise vabatahtlikult teevad alapakkumisi lootes susserdamisega omale sobilikku tulu lõpuks teenida. Kui riik piisavalt niuetesse paneb susservusseritele läheb ka see kilomeetri hind lõpuks paika, aga see ei tähenda, et keegi nendest ei püüa ikkagi mingisugust kelmust teha sest nii on tulusam.
21.04.2015 at 20:43
madis
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Krt mina küll ei tea millega mrtn tegeleb. Seega on raske ka tema efektiivsust madalaks hinnata ;) Aga eks Ply on muidugi paremini informeeritud.
700-800 eurot kütte peale pole midagi erilist, kui mitu autot "asju ajab" linna peal - ehituses allhanget tehes kogunevad kilomeetrid mis hirmus..

Minu arvates tuleks ära lõpetada see "brutopalga" teema. Praegune brutopalk EI OLE brutopalk, seda on raske võrrelda nt Saksa palkadega. Tuleb arvutada, enamus ei viitsi.
Brutopalk peaks = tööandja kulu ning netopalk see mis peale makse järgi jääb. Jutt sotsmaksust "mida maksab tööandja" on ju umbluu, tööandja vaatab ainult palgakulu.

Nüüd kui võrrelda Eesti netopalkasid ja Saksa netopalkasid ning võrrelda neid kontekstis "mida tahaks kätte saada" siis on minu arust reaalsus see et keskmisel töötajal oleks isegi "Saksa palgaga" suht raske ära elada, arvestades Eesti praegust ja potensiaalset elukallidust.

Mida teha ? Peame olema targemad ja efektiivsemad sakslastest... huhh....

Loeme üles konkurentsieelised.. hmmm......
21.04.2015 at 22:11
mrtn
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
madis: Krt mina küll ei tea millega mrtn tegeleb. Seega on raske ka tema efektiivsust madalaks hinnata ;) Aga eks Ply on muidugi paremini informeeritud.
700-800 eurot kütte peale pole midagi erilist, kui mitu autot "asju ajab" linna peal - ehituses allhanget tehes kogunevad kilomeetrid mis hirmus.

Hooldan laiformaatprintereid ja CNC-masinaid, üle vabariigi. Kolm autot on korraga igapäevases sõidus neist 1 masin 24h valves. Ega ma efektiivsust väga kõrgeks ei hinda, vanasti, kui ma üksi kogu aja rakkes olin, oli palju efektiivsem. Praeguses vanuses enam ei jaksa. Sellest olulisem on see, et trükimasinad töötaksid. Hooldusautod on pikad Transit Connectid. Säästlikumad masinad a la Bipper või Corsa Van ei tule kõne alla, kuna kongiruumi jääb puudu (170 cm pikk kast peab ära mahtuma) ja noh, keegi võib sind näha selles. Rääkimata sellest, et mulle on täiesti vastuvõetamatu 3 a järel autot vahetada. Ja kui keegi arvab, et ma seda kulu oma netopalgast maksta võiks, siis tapku ennast ära.
21.04.2015 at 23:10
PiiluMart
 
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
BlueStang:
quote:
PiiluMart: kes jõukam teenib rohkem teeb lolluse ja maksab ka rohkem.

See nüüd küll väga hea mõte pole - et väiksema sissetulekuga kurjategija peaks kergema karistuse saama või??? Et siis töötu killeri võiks kohe peale sissetuleku puudumise tõendi ettenätamist sündmuskohalt minema lasta???

Mainisin ennist ka ära ,et piiriks oleks seatud hetkel kehtivad karistused lihtsalt teeme näite, kodanik kes saab miinimum palka saab ala 100€ trahvi tema jaoks on see suur summa, aga mingi poliitik või kes iganes kelle kuu sissetulek seal pea 3000€ sellele see 100 € vilistamise koht ,tambib kinni ja jätkab samas vaimus kui asi ajada % järgi paika siis võtaks see ka rahakotiga onu mõtlema. Oleks ka riigikassa kindlustatud.
21.04.2015 at 23:49
Märt
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Autopargi optimeerimisest - kui paljudel on selline asi veel tegematta?? mu isiklikud liikurid on oma emotsiooni tarbeks ja neid on erinevaid alates R4 kuni V8 :) Nende üle ei virise ja vajadusel vahetan kõik ühe taewuu tiku vastu:)
Mul on väikefirma, kus on hetkel 54 masinat üle eesti vuramas ja väga täpselt sellised daciad on ostetud, kui palju on kellegil vaja sõita - bensiin vs diisel. Kuna tegelen sidevõrkude hoolduse ning rikete korrastamisega, siis järgmine kord, kui telekast pilt kaob, siis mõelge, et alustame etsi rohelise kaardiga liiklemist teie poole:) Mul on klientidega kokkulepitud SLA - suure rikke puhul on probleem leitud ja võimalusel ka lahendatud 2 tunni jooksul (v.a. Muhust väiksemad saared) 24/7 kaasaarvatud Jaanipäeval. See eeldab, et ma ei saa lubada bussiga sõitu mõttetöö tegemiseks või muidu kasulik olla liikudes rikkekohale:), eeldab, et peale teate saamist istub keegi 15 minuti jooksul rooli ja hakkab liikuma - üldjuhul on see lähim masin, kus mehel on oskused ja riistad olemas! Autod on gepsitud, kõik täpid on kaardil 24/7 juhtimiskeskuse ekraanil olemas ja oskando lahendus näitab lähima ja ka kiiremini kohale jõudva liikuri ära jne.
Vaatasin just viimast kütusearvet ja see oli veel alla 10k€

Nüüd ootaks tasuta nõuandeid, kuidas seda kõike 26% efektiivsemalt teha:)

PS. Aprillis sai kogu meeskonnal ka palku tõstetud - otsused selleks oli küll enne valimis juba tehtud ja õnneks täiemahulist astmelist maksu me veel ei saanud:)

Inforegister näitab ka kenalt, palju keegi makse maksab ja mina aegajalt kontrollin, kellega tasub tegemist teha ja kellega mitte... Senini ei ole ostnud ettevõtte nimele ühtegi portse kaiennu ega eskalaatorit, olen üritanud kõik teha "by the book". Kui see 26% on vaja kuskilt saada, siis peavad ka lollid ja/või ausad hakkama OÜtama meie eelmise ministriproua Palo eeskujul:)

Ettevõte xxx OÜ on jaan.- märts 2015 tasunud makse: riiklikud maksud 177 662,13 € ja tööjõumaksud 123 751,64 €
Edit: uskuge, 2x kuus olen kangesti kurb neid makseid teostades:(


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
22.04.2015 at 06:53 1 edit. Last edited 22.04.2015 at 07:28 by Märt
DevilDeVille
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
quote:
trs200:
See on Priidul õige tähelepanek, et ettevõtlusega tegelemine pole vabanduseks ebaefektiivsusele. Paljud ettevõtjad ja kaupmehed arvavadki, et ühiskond on neile võlgu lihtsalt selle eest, et nad ettevõtlusega tegelevad ja põhjendavad jaburaid hindu sellega, et nad tahavad elada. Ettevõtluse asemel võib alati palgatööle minna. Võib ka elada abirahadest. Võibolla on riigi ja ühiskonna jaoks kohati odavam maksta ettevõtjale töötu abiraha, kui soodustada läbi kulude või saamata jäänud tulude ebaefektiivset ettevõtlust. Siin on muidugi erandlikke valdkondi. Samuti on paljudel ettevõtjatel huvitav arusaam, et ebaefektiivsust saab kompenseerida töötajate(just nimelt töötajate) palku alandades... Samas ei õigusta ma sellega aktsiisi tõusu praeguses teostuses ja põhjendustega.

Nii mõistlikku juttu kuulebki reeglina riigiametnike ja kommunistide suust :D


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
22.04.2015 at 07:22
johndoe
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Kõikide nende maksudega on ikka see et kui palju siis vastu ka saab nt kiirabi 45min(väikelaps hingamisraskusega), politseid pole purjus juhile saata, tuletõrje 30min ja ilma veeta on minu kogemus riigiteenustega ja plaanitavad maksutõusud vist ei paranda neid asju.
22.04.2015 at 14:33 1 edit. Last edited 22.04.2015 at 14:34 by johndoe
vvt
  
Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust
Mulle jääb Rõivase juttu kuulates mulje, nagu arvaks inimene, et ettevõtluses sõidetakse ringi V8 pikapitega ning ökonoomsuseni on pikk tee minna. Või vähemalt 200 hobujõuline Audi A6.
Eestis on juba hulk aastaid kommertssõiduki standardiks mingi Prantsuse päritolu pirukakuut, mis palju üle 6 liitri kütet ei võtagi.
Sellised rumalused on päris hea näide sellest, et Riigikokku kandideerimise kordade arvu on ülim aeg piirama asuda - sedavõrd suurearvuline ja eluvõõras on see Toompeal asuv seltskond.
Minu ametiauto konkreetselt on 1,3 diisel, millele lubatakse keskmist kulu 5 liitrit 100 km peale - millisele ökonoomsustasemele soovib peaminister meid viia, puugaasigeneraatoritele?

Raskeveoki, traktori või bussi ostmisel kahjuks pole võimalik, erinevalt sõiduautost, jälgida silm punnis neid liitreid 100 km peale, enamik veokite tootjaid taoliseid andmeid ei avaldagi.
Näiteks paremate tehniliste näitajatega masinad ongi võimsamate (st janusemate) mootoritega, kuna mootoriga mitte ei sõideta üksi, vaid käitatakse nt hüdroseadmeid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.04.2015 at 17:01 2 edits. Last edited 23.04.2015 at 17:04 by vvt
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plaanitavast kütuseaktsiisi tõusust   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.