register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
PlyVal64
Kiirenduste tulevik ?
Pärtel, joppantoonio, loll oled või? Jutt pole SCompi või CompEli võistlemise korrast, vaid reaalselt sellise autoga sõidetud ajast/lõppkiirusest Eestis(Haapsalus). Kurask, Sa oled ikka oinas küll kohati. Tore on igasuguseid "öiseid märgamisi" endale mõelda a'la TF, 4,5@500 jne., kuid elu on veidi teine. Muuseas, ise teema avasin arutlemiseks ja ise ka oma teemas arutlen, kuidas tahan. Sedusi hakkavad teised mehed tegema ja nende mõistlikuses ma loodetavalt ei eksi. Kuid vaidlustes selgub tõde ja "erinevate mätaste otsast vaadatuna" kokkukirjutatust tuleb ka neil välja selekteerida paremad ja kehvemad lahendused.
Praegu tuleb leida lahend Eesti oludes mõistlikuima võistlemisevormi leidmiseks, et üldse dragrace'ing arenema hakkaks, SC ja TF indeksite ja klassireeglitega pole meil veel lähema 5 aasta jooksul asja. Tore, ku Sa meid ka selles vallas valgustad, sest ma tõesti pole vajalikuks pidanud endale kõigi klasside võistlemise reegleid selgeks teha. Kui tekib reaalne vajadus, siis teen. Aga lugeda võib neid niisama kah. Tee eraldi topik ja valgusta meid. Alusta Junior Drag Bike'ist ja lõpeta TopFuel'iga. Mina sain Soomes FHRA eri klasside arvuks 34, tööd nende tutvustamisel peaks Sulle pikaks ajaks jätkuma. Sina kirjuta valmis, Newton riputab üles ja meie loeme huviga ja teeme :hail Pärtel, ausõna.
02.09.2003 at 11:13
max
Kiirenduste tulevik ?
Ma kunagi küsisin klasside eestikeelsete reeglite kohta ühes teema ja Jaanus lubas "varsti" ;) Pärtel, aita teda :)
02.09.2003 at 11:20
diesel
Kiirenduste tulevik ?
tuleviku teemal vaja enne selgeks teha, mida soovitakse saavutada. ohutuse teemal - mingi jäik indeks ette. rohkemale rahvale võiduvõimalusi - klasse juurde ja tähtsustada siis kõiki klasse ja võitjaid võrdselt. osalejaid (ja pealtvaatajaid) juurde - mökutamist tublisti vähemaks ja igasugust informeerimist tublisti rohkemaks.
miljon muud kavalust on nagunii märksa mõistlikumad, aga mul tulivad praegu seuksed meelde.
kusjuures oleks hea ka mõelda sellele, et orgunniga liiale ei mindaks. kaine mõistus on alati abiks.
02.09.2003 at 11:51
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
PlyVal64: Pärtel, joppantoonio, loll oled või? Jutt pole SCompi või CompEli võistlemise korrast, vaid reaalselt sellise autoga sõidetud ajast/lõppkiirusest Eestis(Haapsalus).

Super Comp ja Comp Eliminatori vahet võiks iga drag racingu huviline teha, rääkimata korraldajatest. Ja ma ei pea silmas punk-punktilt vaid üldiselt.

Paraku tuntakse F1'te ja rallit detailselt, aga kiirendusvõistlustest ei teata kõige elementaarsematki.
quote:

Kurask, Sa oled ikka oinas küll kohati. Tore on igasuguseid "öiseid märgamisi" endale mõelda a'la TF, 4,5@500 jne., kuid elu on veidi teine. Muuseas, ise teema avasin arutlemiseks ja ise ka oma teemas arutlen, kuidas tahan. Sedusi hakkavad teised mehed tegema ja nende mõistlikuses ma loodetavalt ei eksi. Kuid vaidlustes selgub tõde ja "erinevate mätaste otsast vaadatuna" kokkukirjutatust tuleb ka neil välja selekteerida paremad ja kehvemad lahendused.
Praegu tuleb leida lahend Eesti oludes mõistlikuima võistlemisevormi leidmiseks, et üldse dragrace'ing arenema hakkaks,

Areng eeldab mõistlikke rahvusvaheliselt tunnustatud reegleid-põhimõtteid, mitte "geniaalset" omaloomingut.
quote:

SC ja TF indeksite ja klassireeglitega pole meil veel lähema 5 aasta jooksul asja.

Top Fuelil pole indeksit...

Mis klassidesse puutub, siis ma ei pea reaalseks mootorireegleid. Kuidas kontrollida töömahtu? Ja ka nitro saab niimoodi ära peita, et...

Samuti ei pea ma reaalseks aluploki keelamist, lubatavate kaante nimekirja, turbo max suurust jne. Kui palju neid mootoreid siin üldse on, ühegi mittelubamine on juba valus kaotus.

Ehk suhteline "outlaw" on meie oludes paratamatu.

D-klass (turvanõudeid ei hakka mainima):

1. Kehtiv ülevaatus
2. Min kaal 1500 kg (võib lisada ballasti)
3. Max 12.5" laiad ET Street rehvid (nagu Lauril)
4. Punkt :)


____________________________
_
02.09.2003 at 12:26
Jörm
 
Kiirenduste tulevik ?
Oot-oot mehed! Laske nüüd vähe pöördeid alla! Teie jutt on läind pisiasjade üle norimiseks, mitte sisuliseks.
Minu ettepanek: vaadake tänavusi tulemusi ja leidke indeks, kuhu mahuks hunnik sõitjaid. Mina pakkusin suvaliselt selleks 13.0 aga see võib ju ka 12.0 olla, kui neid palju on. Tehke siis selle indeksi peale klass, aga enne küsige meestelt järgi, kas nad indeksit tahavad sõita. Või tehke mitu klassi või päris bräcket, kus igamees endale indeksi määrab. Eks siis järgmisel aastal paistab, mis neist klassidest saab. N.ö. vabaklass jääb alles, aga seal kehtivad karmid turvareeglid ja sealjuures peaks ka korraldajatele kehtima karmid reeglid, et rahvas finišis kolme meetri kaugusel autost ei seisaks, kui ei ole betooni, siis 100 m miinimum, või nii nagu need asjad tänapäeval kusagil on kirjas, näiteks IHRA reeglites. Kui vabaklass peaks kokku kuivama, siis on vähemalt mingid alternatiivid, kuigi kolm võistlejat jäävad sinna alati sõitma, sest kui mõni loobub, tuleb teine asemele, kui tulemustega kolme hulka jõuab, kuigi näiteks ringrajal on meil ainult kaks korralikku vabaklassi masinat Eestis, Soomer ja Rebane, mõlemate hind on tublisti üle 1m EEK.
Soomes oli vanasti kah neid klasse terve rodu, mõned kuivasid kokku, teised paisusid. Ringrajal on meil samuti olnud. Vahepeal oli Super 1600 olemas, (vaba 1600) nüüdseks on ta välja surnud. Nüüd on B2000, seal ikka mõned võistlejad on, no ja Golf on kah veel elus, kuigi vahepeal oli suisa kaks Golfi sarja.

Ses mõttes on mõttekas teha mitmeid variante, las siis igaüks valib endale sobiva ja elu näitab, mis meie riigis toimib. Aga liitrite järgi liigitamine on lihtsalt ajast ja arust, see on 7 aastat tagasi asja lihtsaks lahendamiseks tehtud, kuigi nagu näha on ajutised asjad ikka kõige pikemaealised. Ma tahaks kah näha, kui Kuriks ja Erkki järgmisel aastal kõrvuti on, et kumb on siis talvega teisest rohkem tuunida suutnud. Samas võiks olla võimalus ka minusugusele, kes oma Oldsmobile starti ajaks ja näitaks kui kehva reageerija ta on. Aga ma ei tahaks sugugi seda aparaati ehitama hakata, hea kui ma suudan teda koospüsivana hoida. Kui ma stardiraha olen nõus maksma, miks ma ei võiks siis näiteks 18.74 indeksit sõita mõne teise samasugusega. Sama kehtib streetracerite kohta. Milleks kihutada öösiti salaja maanteedel, kui seda on mõõduka summa eest võimalik teha ajavõtuga ohutul rajal? Minupärast võivad üritused olla ju kahepäevased, kus laupäeval sõidavad teod ja kilpkonnad ning pühapäeval need kes alla 15.0 suudavad minna või mis iganes.

____________________________
Amper Racing
02.09.2003 at 12:33
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
Jörm: Ma tahaks kah näha, kui Kuriks ja Erkki järgmisel aastal kõrvuti on, et kumb on siis talvega teisest rohkem tuunida suutnud.

See Lauri vs Erkki jutt on tegelikult natuke imelik. Eelmine suvi võitis Erkki võistlusi seetõttu, et Lauril olid tehn probleemid, s.h. nitrosüsteemiga (odav ja hea :kill). Lõpuks jäi siiski Lauri 11.2 vs 11.7 Erkkil - oluline vahe.

Seda enam see aasta 10.6 vs 11.4 - öö ja päev, kusjuures Lauri peaks natuke veelgi kiiremini sõitma.
quote:

Samas võiks olla võimalus ka minusugusele, kes oma Oldsmobile starti ajaks ja näitaks kui kehva reageerija ta on. Aga ma ei tahaks sugugi seda aparaati ehitama hakata, hea kui ma suudan teda koospüsivana hoida. Kui ma stardiraha olen nõus maksma, miks ma ei võiks siis näiteks 18.74 indeksit sõita mõne teise samasugusega.

Haa, tegelikult autoomanike huvides võikski fiks-indeksid olla: 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 sek. Iga klassi esimestele muidugi korralikud auhinnad. :evil

Bracketis muidu ainult üks klass :( :p

____________________________
_
02.09.2003 at 13:03 Last edited 02.09.2003 at 13:04 by partel
urmas
Kiirenduste tulevik ?
quote:
partel:
Bracketis muidu ainult üks klass :( :p
Rootsis on splititud kahte kahvlisse ja võimalik, et soomes tuleb ka nii olema.
02.09.2003 at 13:11
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
urmas:
quote:
partel:
Bracketis muidu ainult üks klass :( :p
Rootsis on splititud kahte kahvlisse ja võimalik, et soomes tuleb ka nii olema.
Jah, ja võib veel rohkemgi..

____________________________
_
02.09.2003 at 13:26
urmas
Kiirenduste tulevik ?
quote:
partel: Jah, ja võib veel rohkemgi..
Siin võibki olla kompromiss, et 20s ja 10s auto ikkagi koos ei võistle.
02.09.2003 at 13:29
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
Kui ma ei eksi, siis võistluspaari erinevus võib olla max 5 sek.

____________________________
_
02.09.2003 at 14:04
PlyVal64
Kiirenduste tulevik ?
Pärtel, vähemalt Soomes sõidetakse CE ja SC klassi samade masinatega. Vahe on lihtsalt võistluse ülesehituses. Jah, viimase võistlusel oli parim ET 7,044 ja kiirus 303,52 km/h, kuid keskmine on siiski mõlemas võistlusversioonis 8,0-8,8@250. Seda siis täis pikkuses siledal liimirajal spetsiaalses turvalises võistluskompleksis. Meil pole sellega veel mingit pistmist.

Jörm, kurb, kuid tõsi on see, et ET18 ei paku midagi. Isegi indeksit sõites:(
Üle ET15 pole mingit mõtet. Sinna vahele(12-15) on aga Eestistki võtta nii palju huvilisi autosid, et tõeliselt põnev ja hea võistlus korraldada. Kõik AMG'd ,M'id, Porsche'd, S'id ja RS'id kvalifitseeruvad sinna koos juba muude tuntud tegelinskitega. Kui saab veel juurde tsiklid, lätlased-leedukad ning mõned korralikud põhjamaalased, pole nende "aeglaste sahkadega" vaja sõitagi. Need võivad siis vahepeal tõesti raha eest omi aegu teada saada. Bracket ei ole veel pealtvaatajatele arusaadav, midagi pole teha.

OK!, ET'de vahed ei pea olema sekund, võivad olla ka 1,5. Kuid igal juhul võiksid need olla täissekundid ja poolsekundid. Kuigi tunduvalt ülevaatlikum ja lihtinimesele arusaadavam on "kaheteistsekundi auto" ja "viieteistsekundi auto", kui "madalad või kõrged kolmeteistkümned".
02.09.2003 at 14:38
Jörm
 
Kiirenduste tulevik ?
No hea küll, hea küll, ,eks ma pean siis Oldsmobile´i talvel viieteistkümne sisse ära mahutama....

____________________________
Amper Racing
02.09.2003 at 15:09
Ets
Kiirenduste tulevik ?
OT: võib-olla võtan Teil natuke hoogu maha aga tuleb mul meelde selle aasta Alastaro, kus kah mingi tunni-paari jooksul Bracketit tehti! Kasutasin seda aega boxialade külastamiseks, nänni/toidu ostmiseks. Miks? Sest ei saanud sellest sottigi aru ja ei tundunud huvitav kah, et üks auto teisest 3 sek. hiljem stardib! Muidugi, minu olematu soome keel aitas aru-mitte-saamisele kaasa. Aga tõepoolest, isegi kui kommentaator oleks eesti keelt rääkinud oleksin ma pidanud end sundima, et Bracketist endale miskit adrenaliini saada... Lihtsalt minu mõte!
02.09.2003 at 15:54
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
PlyVal64: Bracket ei ole veel pealtvaatajatele arusaadav, midagi pole teha.

Kust seda teada saab kui ei proovi???

BTW, Bikerniekil oli aastal 2000 juba bracket, tõsi seal sõideti muuhulgas Riga mopeedi ja Zimiga.

Nii et lätlased on järelikult targemad...
quote:

OK!, ET'de vahed ei pea olema sekund, võivad olla ka 1,5. Kuid igal juhul võiksid need olla täissekundid ja poolsekundid. Kuigi tunduvalt ülevaatlikum ja lihtinimesele arusaadavam on "kaheteistsekundi auto" ja "viieteistsekundi auto", kui "madalad või kõrged kolmeteistkümned".
Jajah, "kaheteistsekundi auto, mis sõidab kolmeteistkümneid" :p

Good luck publikule seletamisega, et "eiei see auto ei läinud katki, lihtsalt throttle-stop aktiveerus, te kõik muidugi teate, mis asi on throttle-stop. Ah ei teagi ??? No ma seletan...." :p

Unusta ära!


____________________________
_
02.09.2003 at 16:06
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
quote:
EtsKets: OT: võib-olla võtan Teil natuke hoogu maha aga tuleb mul meelde selle aasta Alastaro, kus kah mingi tunni-paari jooksul Bracketit tehti! Kasutasin seda aega boxialade külastamiseks, nänni/toidu ostmiseks. Miks? Sest ei saanud sellest sottigi aru ja ei tundunud huvitav kah, et üks auto teisest 3 sek. hiljem stardib! Muidugi, minu olematu soome keel aitas aru-mitte-saamisele kaasa. Aga tõepoolest, isegi kui kommentaator oleks eesti keelt rääkinud oleksin ma pidanud end sundima, et Bracketist endale miskit adrenaliini saada... Lihtsalt minu mõte!
Nagu sa ise tead, rahvas tuleb vaatama Top Fueli. Kui need on sõitnud, oleks nagu tribüünidele vesi peale tõmmatud.


____________________________
_
02.09.2003 at 16:07
Ets
Kiirenduste tulevik ?
Ei, mina püüdsin ikka kõike vaadata ja FunnyCar oli TF`i kõrval lemmik! Eelkõige vaatab rahvamass aga KOOSstarti ja esimest 60`t jalga. See, mis finishijoonel toimub on näha tabloolt. Aga bracket, oma "eraldi"stardiga vajab tõepoolest natuke sügavamaid teadmisi! Mulle (loe: hallile massile) läks aga kõige enne ikkagi äkshion peale, ikka see tavapärane koosstart:)
02.09.2003 at 17:23
partel
  
Kiirenduste tulevik ?
Eraldi stardivad veel Comp Eliminator, Stock, Super Stock...

Neid klasse jälgida on tänavaauto ehitamiseks vägagi kasulik, eraldi start ongi hea, saab mõlemat jälgida :)

____________________________
_
02.09.2003 at 18:54
jyrki
Kiirenduste tulevik ?
...and every heads up class where the reaction times of the drivers are not identical.
03.09.2003 at 07:53
urmas
Kiirenduste tulevik ?
Uurin Bracketi reegleid ja üritan aru saada, miks piima-auto saab olla parem, kui rakett. Tunneli lõpust veel valgust ei paista.

Muuhulgas leidsin FHRA saidilt reeglitest järgmise lause: "Vaihtaminen ja kaasun käyttö tulee tapahtua vain kuljettajan toimesta". Sõna-sõnalt tähendab see, et automaatselt käiku vahetavat automaatkasti ei tohi kasutada või vähemalt ei tohi kogu sõidu ajal käigu valits olla asendis D.

Paistab, et on teisigi vanameelseid. FHRA listist leidus selline lause: "Me persaukiset ainakin suosimme indeksiä koska se antaa edes teoriassa kaikille samat mahdollisuudet."
03.09.2003 at 22:39
jyrki
Kiirenduste tulevik ?
There is no way you can prevent from driving in D in bracket, however, you may find out that not being very consistent. What that rule means is, that automatic preadjusted electronic shifters are not allowed. In street bracket there are also no delay boxes to help the reaction times, or throttle stops allowed like in the fixed index "super classes". Even in Super classes there are some drivers that refuse to use this kind of equipment and can do well in the class without them. Aulis Hämeenkorpi is a good example of that, he even won the Sko Uno's 64 car eliminator last year and got in to the semis there this summer.

I think there is a major difference between the fixed index "super" classes and classes like street bracket. The super classes concentrate more on the equipment and leaves less to the drivers responsibility, in street bracket the equipment is less important and more is left to the driver. All of the current drivers in street bracket pick their dial in according to what the car is capable of running at best, so there is no intentional slowing down involved. Personally I find that kind of racing way more interesting, where you start two seconds after your oppnent and try to chase him down, than heads up racing where you are supposed to start simultaneously and one is two seconds before the other at the other end.
04.09.2003 at 09:25
urmas
Kiirenduste tulevik ?
To Jyrki: Sääntöjä luetaan sana-sanalta, eikä etsitä tulkintoja rivien välistä ja kirjoittajan mielipidestä. Sama tapaus oli viikonvaihdella, mistä olet itsekin hyvin tietoinen.
04.09.2003 at 09:46
max
Kiirenduste tulevik ?
Pange maakeelde kah. ...pluss veel naljarubriigi lause.
04.09.2003 at 10:03
jyrki
Kiirenduste tulevik ?
Totta, sääntöjen mukaan siis D:llä ajaminen on kielletty.
04.09.2003 at 10:03
urmas
Kiirenduste tulevik ?
Minu keel ei paindu seda naljarubriigi lauset tõlkima, sest püüan soomlastest lugu pidada.

Mis puutub seda teist asja, siis FHRA seadused on sedavõrd puudulikud, et täna võiks rajalt maha võtta kõik, kelle automaatkast ei ole ümber ehitatud käsitsi käiguvahetusele ja kes üritavad D asendis läbida kogu distantsi. Asi on ju jabur.
04.09.2003 at 11:08
PlyVal64
Kiirenduste tulevik ?
Ma olen Urmase näol leidnud mõttekaaslase, kes reeglites alati "tähte närib":) Siiani tundusin iseendale veidi "imelikuna". Kui ikkagi midagi on kirja pandud, siis tuleb seda ka järgida. Ja alati tuleb leida ka "kõrvaltee" ... kui see on võimalik:)

Ply@11 aastat ju neid "kõrvalteid" otsis.
04.09.2003 at 12:02
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.