register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
anryo
  
Kiirenduste tulevik ?
Ma toon teile natuke pealtvaataja (vähemalt esialgu veel, miks, sellest allpool pikemalt) nägemust ka asjasse:
(läks natuke pikaks aga olen ammu tahtnud sel teemal sõna võtta, ehk kannatate ära)...

ESITEKS.
Juba ammu-ammu on mind huvitanud autod ja mootorisport. Esialgu vaatasin huviga F1-e (see oli siis vast nii aastaid 5-6 tagasi) - nüüd enam ei vaata. Põhjus lihtne - see ei ole ju absoluutselt huvitav. Minu poolest sõitku palju tahes ja kus tahes. Asi on liiga kommertslik ja jama.
Mõned aastad tagasi avastasin WRC - ja see pakub siiamaani huvi. Ja mitte ainult minule - nüüd, kus meil on oma mees mängus, vaid kindlasti veel rohkematele, kui aastaid tagasi. Lisaks on ka paar sõpra osalemas kodumaises rallikarussellis - see tekitab ka lisahuvi veelgi.
Nende kahe rahvusvahelise sarja põhjal saaks juba leida üpris mitu "kommi" või siis "keppi" pealtvaatajate jaoks. Esiteks läheb juba F1 sõidu kohapeal jälgimine pealtvaataja jaoks kallimaks, kui WRC etapi.
Teiseks on F1 lihtsalt mingid masinad kes kihutavad, ei saa neid boksides näpuga katsuda, sõitjatega näost-näkku kohtuda, rajaääres kummikärsakat-bensiinivingu sisse hingata jne.
Võite ise arvata, kumb sari pakub publikule rohkem.
Sama asja peaks kindlasti arvestama ka meie kiirenduse reeglites. Klient-pealtvaataja maksab ikkagi sisuliselt kõik kinni (eelnevalt oli juttu, mis protsendid tulevad toitlustamisest-piletitest-nännimüügist). Sponsorite rahaga Eestis arvestada ei saa - küll saaks aga auhinnarahadega. Kui pealtvaataja pilet oleks 50.- krooni ja neid saaks müüa mingi 2000 tk. Siis oleks see kui palju kokku? Õige, 100000.- krooni. Kas kaks tuhat pealtvaatajat Eesti kohta kokku saada on palju? Ei usu.
Mina, kui küllaltki algaja kiirendushuviline (kolmas-neljas aasta läheb) ja kui suhteliselt värske USA raua omanik, pean koguaega vastama sõprade-tuttavate küsimustele. Nii reeglite, sõitjate, kui mis-iganes-muu-asja kohta. Mida tähendavad need tuled seal stardis, mis see on, mis too on, kes see seal on jne.
Ühesõnaga - rohkem infot on vaja pealtvaatajatele. Mingi trükitud-paljundatud leht ei tohiks ju üle mõistuse kallis olla 50.- kroonise pealtvaataja pileti juures. See jutt ja kommentaarid, mis tribüünil käivad - näitavad ilmekalt, et rahvas ei tea mitte halligi, mitte millestki. ABCS'i kommentaarid olid juba päris head, oli mida kuulata (kommentaatorid olid muigi tasemel... :hail). Ja kaks kommentaatorit peaks siitmaalt edasi olema 100% alati. Aga oli siiski nurinat, et väljaspoole piletiala ei olnud midagi kuulda.
Kokkuvõtteks:
ROHKEM INFOT SÕITVATE AUTODE KOHTA.
IGA VÕISTLUSE ALGUSES ELEMENTAARNE REEGLITE TUTVUSTUS JA AJAVÕTU SELGITUS.
RAHVALE SHOW PAUSIDE AJAL (mida iganes - bänd, tantsutüdrukud, :burnout)

TEISEKS.
Minul näiteks puudub igasugune motivatsioon võistelda. Kuigi tahaks kasvõi paar-korda proovida. Siiamaani pole mina näiteks kordagi kiirendusvõsitlustel osalenud. Aga milleks jääda viimasks? Kohe tulevad sõprade kommentaarid, et näe, ostis omale 5-liitrise mootoriga masina - ja saab igaühe käest kotti.
Lahendus oleks ikkagi bracket. Mina küll ei usu, et pealtvaatajad sellest süsteemist aru ei saaks, kui asi ära seletada (ja mitte unustada väikest infolehte koos piletiga ulatada!).
Aga see on ainus võimalus rahvale näidata - et igaüks, kes tahab, võib võidu sõita (võita vast küll mitte, aga 50 hulgas 8'ndaks tulla on ka kõva tulemus).
Küsite, et miks keegi peaks tahtma siis üldse 8-sek autot ehitada? Lihtne - mina tahan küll kiiremini-kõrgemale-kaugemale. Aga sina?

KOKKUVÕTTEKS ei tohiks siin "sõitjate" seltskonnas ära unustada pealtvaatajaid - sest nemad "maksavad" ja seega "tellivad muusika". Ei tohi kordagi tekkida olukorda, kus pealtvaatajad lähevad poole pealt minema, kuna on jama, venib, ei kuule, ei näe jne.
Või ma eksin?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
04.09.2003 at 17:30
urmas
Kiirenduste tulevik ?
Eestis varakult väljareklaamitud Drag Race üritused on üllatavalt rahvarohked. Alastaro viimasel üritusel (FHRA finaalid) oli ainult mõnisada vaatajat. Ei maksa unustada, et kandepind soomes on oluliselt laiem. Olukord vihjab sellele, et meie rahval ei ole midagi teha ja tulevad vaatama mida iganes. Sealsel rahval ilmselt on valida ja valitaksegi midagi muud.

Seda on julm öelda, aga ma arvan, et ka meil saab mõne aasta pärast olema samasugune olukord.

Samas on meie lähinaabrite vana-autode ja usa-raua kokkutulekud vägagi populaarsed. FHRA reklaamitud 250.000 vaatajat aastas ilmselt jagunebki nii, et ehk 10% võistlustele ja 90% näitustele. Eks siis meil tekkiv(tekkinud) xHRA peaks ka tegema vastavad järeldused ja mitte olema megalt sinisilmne.
04.09.2003 at 18:44
Ets
Kiirenduste tulevik ?
kvoot urmaselt:...mõne aasta pärast....
Arvan, et mõne aasta pärast pole ei BHRA esisõitjatel ega fännidel eestis ega ka mujal baltikumis suurt miskit teha! Eluke on aga liikunud siis juba selles suunas, et "uued Laurid/Erkkid" käivad korra/paar kuus skandinaavias või mujal euroopas võistlustel ja seisavad seal mehe eest! Ja lipud lehvivad...:)
(Noh umbes nagu kõik need Markod seal kõrval topicus).
04.09.2003 at 20:31
TypeR
Kiirenduste tulevik ?
Siin siis praeguse pealtvaataja ja tulevase võistleja (kui just uued klassid väga nõmedaks ei muutu) tagasihoidlik arvamus:

quote:
peep: Tegelikult on kõik maailmas juba ammu välja mõeldud, ainult tuleb oma olukorrale sobivam lahendus välja vaadata. Üks variant:

Võistlustel osalejad jagunevad põhim. kolmeks:

1. Vabaklass: Osaleda võivad kõik metallkerega masinad, muudatuste tegemine vaba, töömahu piirang võiks olla 8 l., üks power adder, ei pea olema registris/street legal ja ehk veel midagi. Kunagi tulevikus võiks lubada ka toruraami ja dragstereid.

2. Heads-up tänavaklassid: jagunevad alaklassideks töömahu alusel ja kehtivad umbes samad reeglid mis sel hooajal. Olulisem muudatus oleks, et enne võistlust peavad kõik osalejad läbima 20-30 km. cruise, osaliselt linnasõit. Enne seda pitseeritakse autode kapotid ja samuti ei tohi teha cruise algushetkest kuni võistluse lõpuni muudatusi vedrustuses, väljalaskes ja muud säärast. Võistluse käigus võib kapotti avada ainult korraldaja loal/juuresolekul teatud lubatud toimingute läbiviimiseks. Autod peavad olema street legal. Keelatud on teatud ümberehitused, mis oleks enamusele kallid teostada.

3. Streetman: "sõida millega tulid". Ajasõidud tavalistele tänavamasinatele, võib ka eliminaatorit teha aga selle klassi võitu ei tähtsustata ehk pole punktiarvestust ja auhindu vms.

See on väga jäme draft, kuidas võiks toimida järgmise hooaja suhtes ehk detailidele mitte tähelepanu pöörata. Oluline on küsimus, et kas lüüa lahku võistlusklassid põhimõttel, et ühelt poolt lasta asi vabaks ja sealtkaudu vähendada kulusid ja teiselt poolt panna täiendavad piirangud, et samuti kulusid kontrolli all hoida ? Siis oleks valikuvabadus.

Sellise klassijaotuse seisukohalt olen Peebuga 100% ühel meelel :)

2004 hooajal sobiksid siiski veel päris hästi hetkel käibel olevad klassid. Igal juhul heads-up peab jääma. Sellest kas bracket tehakse või mitte on mul ükskõik. 2002 aastal läksid igatahes päris hästi kaubaks kohalike streetracerite vahelised 50kr (???) maksnud stardid...

Klassiindeksid on minuarust täiesti mõtetud nii võistlejatele kui pealtvaatajatele. Igasugused throttle-stopid on minuarust BS. Vähemalt minu kiirendusprojekt jääb klassiindeksite süsteemi puhul sündimata.

quote:
PlyVal64: 12 sek. on piir, kust enam tänavaauto kiirem olla ei saa. Estfieldist saab edasi "redelauto" või outlaw, kinnisest tavaline dragster koos vastava konstruktsioonilise ümberehitusega.
12 sek pole miski piir. Eestiski on hetkel 2 punast 100% streetlegal autot mis alla 12s sõidavad. Kuigi et üks alistas selle piiri väga napilt peaks ta pärast hiljuti toiminud seadistust tunduvalt nobedamalt liikuma hakkama ;)
editüks Valge auto unus täitsa ära.Sel hooajal pole see ju võistelnud
Maailma mastaabis leidub piisavalt kõrgeid kümneid sõitvaid streetlegal Supraid, Skylinedega sõidetakse madalaid üheksaid. USA-raua kohta mul andmed puuduvad sest ise olen rohkem turbojapside huviline (ärge näkku lööge, siin ikkagi rohkem jutt kirendusest kui USA vs. Japan). Turvalisus on muidugi omaette küsimus,kuid samas on 9sek auto ehitajal tõenäoliselt raha ka turvapuuri jaoks

Pikemas perspektiivis kui autosid praegusest tunduvalt rohkem võiks hakata juba mõtlema näiteks kahest või rohkemast sarjast (üks sari USA musklile ja teine kõikvõimalikule eurojapsidele). Suure lombi taga ju üldjuhul import drag racingut minu andmetel 2 sarja, muidugi võin ka eksida...

edit2 muidugi üks asi mis pealtvaatajale veidi häiriv tundub on see et kommentaatori juttu on kuulda vaid stardialas kus asub valjuhääldi (viimasel Haapsalu võistlusel oli küll pea kogu tribüüni pealt ilusti kuulda kuid näideks Speedestil on kuuldavus pehmelt öelda katastroof) kas ei oleks kuidagi võimalik ka tribüüni "teist otsa" kuuldavate kommentaaridega katta???
04.09.2003 at 23:40
foke
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
anryo: Mingi trükitud-paljundatud leht ei tohiks ju üle mõistuse kallis olla 50.- kroonise pealtvaataja pileti juures.
minu meelest, see on hea mõte. seal võiks olla väike lõik kiirendusvõistlustest ja ajaloost üldiselt, põhimõisted; lõik, kus tutvustatakse mootoreid, töömahte - mis on SB, mis on BB, mis on ülelaadimine... mis võistlusklassid on olemas (üldisemalt) ja milliseid aegu sõidetakse, mis on liimrada ja mis on erinevate klasside autode ja mootorite põhiandmed; seletus ctreest ja ajavõtust, elliminaatorist ja eelsõitudest...
Allpool lühitutvustus atraktiivsematest autodest, Lauri-Erkki-Zolotarjov-Luht...

See peaks olema lihtsas ja arusaadavas vormis kirjutatud.
Esialgu võiks kasvõi paljundatud leht olla, arvan, et ka kena trükitud voldik ei ole ülemõistuse kulukas ettevõtmine. Pealtvaatajale on sellest palju abi, sest tõepoolest paljud ei saa sotti, mis toimub.

Kas sel poleks jumet?
05.09.2003 at 08:55
ollo
Kiirenduste tulevik ?
Infoleht igal juhul hea mõte. Vanasti (tänapäeva ei tea, pole ammu käinud) oli näiteks motokrossivõistlustel lahedad raamatud, kus juttu, pilte, osavõtjate listid sõitude kaupa jne. Ei mäleta, kas need olid lisatasu eest või mitte, aga oli abiks igal juhul.
Trükitud voldik ei ole liiga kallis, kui teha neid suurem ports korraga pikema aja peale, mitte iga võistluse jaoks eraldi.
05.09.2003 at 10:38
Jansa
Kiirenduste tulevik ?
ot:
ooperis on selle asja nimi kavaleht.
et kolhoosnik ka aru saaks, mis toimub.

Väärt Mõte.
05.09.2003 at 20:45
Vanaisa
  
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Just seltsimehed korraldajad - tehke see kava/selgitus/vms küll ära.
Mäletan, et seesinatne 80ndate trekiüritus oli just seepärast hea, et seal jagati V8 ajakirja, kus A-st Y-ni oli ära seletatud ameerika autonduse/mootorite ja drag race terminoloogia....tea kust see huvi tekkiski ;)
Pealegi kahepoolne koopiamasin teeb see paar tuhat tükki kiirelt valmis...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
05.09.2003 at 21:08
tfr
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
-ollo-:Trükitud voldik ei ole liiga kallis, kui teha neid suurem ports korraga pikema aja peale, mitte iga võistluse jaoks eraldi.
Parim variant oleks ilmselt mingi korralikumalt läbimõeldud voldik, mis kirjeldab kiirendusvõistluste ajalugu, võistluskorda, kuusepuud, jne, ning selle vahele siis mingi A4/A5 formaadis iga võistluse kohta käiv leht võistlejate infoga (ideaaljuhul infoga tüüpi auto number, auto mark, võistleja nimi, mootoriinfo - töömaht, võimsus, kasutuselolev ülelaadimine jme). Viimase häda on vist ainult see, et eelregistreerimist meil ei toimu ja võistlejate nimekiri saab kohapeal kokku alles siis, kui rahvale suurem osa pileteid juba ammu müüdud on. Teada tegelaste kohta (Lauri, Erkki, Max, jne) võib kogu info muidugi juba varem valmis olla, et siis võistlejate nimekirja finaliseerudes kiirelt copy-paste teha ja ports kohapeal laserprinterist välja lasta.
05.09.2003 at 22:06
Hannes
  
Kiirenduste tulevik ?
Kui Eesti kiirendusvõistluste korraldamine jätkub samal tasemel,ehk siis suutmatus korraldusel,lõpeb asi lihtsalt vaikse hääbumisega,nii kurb,kui see ka ei oleks.
Loomulikult Lauri,Erkki jätkavad,aga loodan,et nad suudavad seda teha väljaspool Eestit.

Lühidalt,see korraldus,mis Haapsis täna oli,väärib lihtsalt sund(häda)tappu. Eriti just peale 1,5h ootamist peale lubatud autasustamise algust ja infosulgu.

Sorry,Jaanus,püüan mõista Sind,et teed seda kõike entusiasmist,aga me kõik oleme ainult inimesed...
Ehk siis,lugupeetud ürituse korraldajad[C-TREE],olge inimesed,Teile on osavõtjaid(ehk loe:inimesi,kes Teile raha maksavad) täpselt samapalju vaja,kui osalejatel Teid...
Ja juhul,kui Te jätkate samas vaimus,leidub kindlasti inimesi,kes on valmis selliseid üritusi korraldama!!!

kiireaudi1@põhjustest,miks suure tõenäosusega järgmisel aastal loobub...

Juhul,kui kellegil sellest tekstist mingi osa jääb hinge,siis palun, 056 53 353 on Teie käsutuses!!



____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
06.09.2003 at 23:58 Last edited 07.09.2003 at 21:12 by Hannes
Ets
Kiirenduste tulevik ?
Vaatamata kuupäeva ja kellaaega.... Hannesega nõus!
ME siiski ei tee neid üritusi ENDA rahuldamiseks (loe: eneserahuldamiske), vaid, teeme selleks, et SÕITJAD oleks rahuldatud ja, et PUBLIKUT tuleks...
MINA loen tänavust hooaega kui "mingit stardipositsioooni" järgmiseks aastaks!!!
KÕIK KELLEL MIDAGI VIRISEDA ON, PALUN VIRISEGE!!!
pliiis
07.09.2003 at 14:35
memphis
Kiirenduste tulevik ?
olen ka Hannesega nõus, et see eilne autasustamise asi venis päris pikalt.oleks mul vähe pikemad püksid ja pusa olnud oleks ära kannatanud, aga nii krdi külm hakkas ja sääsed tahtsid ka nahka pista niiet tulime tulema.
ja see ka nati häiris mind, et kui läksin musta mersut burnoudi alale juhatama, vaatas eelstarter mind jube kurja pilguga, kuigi ta nägi juba eelmistel kordadel, et ma sinna burnoudi ala juurde lähen.
07.09.2003 at 14:39
jaanus
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
Hannes: Eriti just peale 1,5h ootamist peale lubatud autasustamise algust ja infosulgu.
Kui infotehnoloogia otsustab vastu hakata, siis toimub see täiega :( Sellest ka venimine. Ausõna, ma tegin kõik endast sõltuva, et asi võimalikult kiiresti toimiks, kuid ...
Kiirenduse korraldusega ei olnud tegelikult midagi pistmist.
Ma isegi olen väga kurb, et mõned auhinnad jäid tänu venimisele üle andmata.
07.09.2003 at 18:05
peep
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
Ei õnnestunud diplomeid välja printida ? Eks siis järgmine kord peab käsitsi kirjutamise valmisoleku tekitama, kui ilusti kirjutada on isegi parem - inimlähedasem.:)
07.09.2003 at 19:34
Ets
Kiirenduste tulevik ?
peep: iga diplomi peal oli "omaniku" auto/stardi kõrgkvaliteetne pilt:) See oli hea idee! AGA..., kuna Kiltsis ütles kommentaator, et 1h pärast on Jahtklubis autasustamine, siis oleks läbi "hundi mun.ni" pidanud seda ka tegema... A la, narri publikut 1 kord, tema narrib sind 9 korda vastu...
08.09.2003 at 03:49
prr
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
EtsKets:kuna Kiltsis ütles kommentaator, et 1h pärast on Jahtklubis autasustamine
olgem täpsemad, mina aint 'võimendasin' otsust, info tuli tead-küll-kelle-käest...

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
08.09.2003 at 09:20
memphis
Kiirenduste tulevik ?
quote:
EtsKets: iga diplomi peal oli "omaniku" auto/stardi kõrgkvaliteetne pilt:)

hmm. C klassi kolmanda koha diplomil oli millegipärast Hannese audi pilt???
et siis tegelikult oleks pidanud mercedes olema...#I :-/
08.09.2003 at 15:45 Last edited 08.09.2003 at 15:46 by memphis
jaanus
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
memphis: et siis tegelikult oleks pidanud mercedes olema...#I :-/
kõikide pilte siiski kahjuks ei saanud :( ja kuna Hannese oma sobis kõige paremini, siis nii ka sai tehtud.
aga see ei ole ka kiirendusvõistluste tuleviku teema.

08.09.2003 at 15:57
Ragnar
Kiirenduste tulevik ?
...ok, Haapsalu võistlusest veel jahudes:

Korraldus, kui võistleja silmis, oli super (kõik eelnevalt mainitu). Mis puudutab pikka viivitust enne autasustamist, siis see kurnas tõesti läbi - kuigi oli tunda ärevat tegevust korraldajaskonnas, mis omakorda viitas sellele, et inimesed tõesti püüavad anda läbi raskuste parimat... Tõestuseks oli juba diplom ise. Sellele eelnev ettevalmistus pidi tugev olema. Pelgalt fotopaberile nii kvaliteetse pildi reaalajas printimine väärib austust. Küll mind isiklikult teeb kurvaks, et diplomile, millega mind ennast autasustati, oli pilt, kus oli jäädvustatud kõigest junnudragster'i tagaplaanil 1,8 mu enda käru. :p Kaldun arvama, et see oli pigem paratamatu erand.
Sellele vaatamata minu lugupidamine Ctree vastu! Ainult sellise hingega on võimalik asja parendada. Hoidke rauad tules! :)
08.09.2003 at 17:14 Last edited 08.09.2003 at 17:15 by Ragnar
tacco
 
Kiirenduste tulevik ?
Tunnistan ennast piltide vähesuses süüdi. Klõpsisin küll nii palju kui suutsin. Näpp jäi juba valusaks. Järgmine kord pean endale mingisuguse süsteemi välja mõtlema, ei mäletand kellest on pilt tehtud, kellest tegemata.
08.09.2003 at 18:15
gretzky
 
Moderator
Kiirenduste tulevik ?
quote:
peep: Ei õnnestunud diplomeid välja printida ? Eks siis järgmine kord peab käsitsi kirjutamise valmisoleku tekitama, kui ilusti kirjutada on isegi parem - inimlähedasem.:)
Kusjuures, mõningad esikohad saab juba enne võistlust peale maalida. :devil


____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
08.09.2003 at 18:27 Last edited 08.09.2003 at 18:29 by gretzky (Moderator)
vkx
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
tacco: Tunnistan ennast piltide vähesuses süüdi. Klõpsisin küll nii palju kui suutsin. Näpp jäi juba valusaks. Järgmine kord pean endale mingisuguse süsteemi välja mõtlema, ei mäletand kellest on pilt tehtud, kellest tegemata.
Kui seda pildi asja on plaanis jätkata ka edaspidi, siis mina soovitaks osavõtjaid pildistada äkki juba teh.kontrolli käigus, siis ei pea neid pärast mööda rada otsima või kuidas?!
08.09.2003 at 18:31
Ets
Kiirenduste tulevik ?
Ragnarile: OT, aga ei saa ma jätta mainimata, et Sinu auto ON ILUS...
Kuigi ma ei saanud piisavalt arusaadavalt oma emotsioone käte/jalgadega väljendada oli Celebrity üks minu lemmikuid...
08.09.2003 at 21:18
Ets
Kiirenduste tulevik ?
quote:
EtsKets: Ragnarile: OT, aga ei saa ma jätta mainimata, et Sinu auto ON ILUS...
Kuigi ma ei saanud piisavalt arusaadavalt oma emotsioone käte/jalgadega väljendada oli Celebrity üks minu lemmikuid...
Kvoot: heh, nagu ka üks must läti numbriga asjandus...
08.09.2003 at 21:19
BlueStang
 
Kiirenduste tulevik ?
quote:
EtsKets:
quote:
EtsKets: Ragnarile: OT, aga ei saa ma jätta mainimata, et Sinu auto ON ILUS...
Kuigi ma ei saanud piisavalt arusaadavalt oma emotsioone käte/jalgadega väljendada oli Celebrity üks minu lemmikuid...
Kvoot: heh, nagu ka üks must läti numbriga asjandus...
Pean vist ennast puudutatuna tundma:) Tänan!

Aga viimase võistluse korraldusest - minumeelest viimasepeal korraldus oli. Sel aastal pole ühelgi võistlusel sellist ilma suudetud korraldada. Ja võistlejatele toodi ka timeslipid kohe pärast sõitu kätte, et näha mida korrigeerida järgmise sõidu jaoks. See, et autasustamine venis polnud küll kellegi tegevusetusest tingitud vaid oli tol hetkel ilmselt samasugune paratamatus nagu seegi millega lepitakse sõnadega - that´s motorsport.

Edit: Selle klasside asja peab aga küll kiiresti paika saama - kui keegi ütleks selgelt välja, et Klass 3000-5000 enam never ei eksisteeri, siis ei hakkaks ma 5.0 vabalthingavana aretama vaid heietaks vähe muid mõtteid eelseisva hooaja tarvis:)


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
09.09.2003 at 16:37 Last edited 09.09.2003 at 16:42 by BlueStang
tqhq.ee foorum : Üritused : Kiirenduste tulevik ?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.