register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
vvt
  
Speedest Järelkaja
Mõte tekkis selline - et järgmine kord võiks kõik piletiga olla. Tasub ikka 10 korda mõelda, kas meil seda joomiseks ettekäänet otsivat tasuta publikut ikka sinna nii vaja on. Olgu pigem vähem, pääseb paremini ligi ja usun, et autode vaatamiseks 100 eek maksvate kodanike hulgas oli tühilällajaid ikka väga vähe. Kas on ikka asjal mõtet üritada vägisi publiku arvu suurendada, kui enamik tasuta ürituste külalistest pole reeglina ühegi sponsori soovitav sihtgrupp nii ehk naa? Autohuviline leiab selle 100 kr igal juhul, tavaliselt on kohalesõit ka kallim. Pullitegemishuvilisi pole nagu eriti vaja ka sinna - lisatöö turvadele ja muud jamad. See aitaks ühtlasi ürituse väärtust ja publiku hoiakut parandada...

Mis arvate?

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
08.06.2004 at 13:27
PlyVal64
Speedest Järelkaja
quote:
vvt: Mis arvate?
Mõte õige, kuid see võiks olla siis sedapidi, et boksiala, tribüün, tagasisõidu tee on selgelt traatvõrguga piiratud. Teine pool rajast siis tasuta, sinna praktiliselt infot ei suunata, peldikuid ja toitlustust pole jne. Lennuväljal vast saaks teha, kuid see kilomeetrites aia vajadus. Päris kõrvale ei tohiks ka lällajaid jätta, sest kes siinsetest noortest julgeb väita, et ta pole kunagi mõnel väliüritusel täis olnud ja keskkoolipoisina omast arust "kõva meest" mänginud. Saavad needki vanemaks ja kolivad ilusti inimeste sekka üle(nagu enamus kogenumaid striitreissereid juba teinud on). Aeg annab arutust ja las nad siis aia taga vingugaasi käes joovad ja kaklevad. Ongi politseil midagi teha.
Aias sees aga peaks toimuma püsiv käepaelte kontroll ja selgelt ebakined tüütused lihtsalt sealt välja visatama. Saaks päris ruttu korra. Aga siis tuleb piletihinna väljakuulutamisel ja reklaamil just sellele turvalisusele rõhuda ... ja seda ka tagada.
08.06.2004 at 13:36
Mailis
Speedest Järelkaja
Korraldajatele:
järgmine aasta paluks lisada ca 100 m kõlarikaablit ja kõlar, et tribüüni tagumises osas olijad oleksid ka informeeritud... ei tohiks küll väga suur väljaminek olla.
08.06.2004 at 13:43
Taavi
Speedest Järelkaja
Kurb on see, et ka Haapsalus, kus vaatama pääses ainult 100 kroonise piletiga oli ka aia sees palju purjus väljakutsuvalt käituvaid inimesi, kelle jaoks rajal toimuv oli täiesti teisejärguline. Lasnamäel oli selliseid isegi vähem.
08.06.2004 at 13:47 Last edited 08.06.2004 at 13:47 by Taavi
Lembit
Speedest Järelkaja
quote:
diesel: ...avalikus foorumis pisut üritust üldiselt kommenteerida.
Kommenteeriks siis üldiselt ka:
Piletirahast kahju ei olnud. Üritus oli normaalne.
Kuna jälgisin enamuse võistlusest tribüüni viimasest otsast, siis kommentaar ka enamuses sellest.

Tribüüni tagumises otsas oli finaalsõitude ajal kommentaar 0. Kui ennem oli midagigi kuulda, siis finaali ajal enam mitte. Seega jäi täiesti arusaamatuks, mis toimub. Kohe peale sõidu lõppu rahvas rõkatas võitja toetuseks või kaotaja parastuseks ja selleks ajaks kui jälle kommentaatorit kuulma hakkas, siis räägiti juba 60 ft. aegadest ja muust sellisest. Kui oli vähegi tasavägine sõit ja silma järgi selgelt näha ei olnud, kes võitis, siis seda teada ei saanudki. Selle kohta - kuna stardifoor on kogu tribüünilt nähtav äkki saaks talle kuidagi "win light"i külge monteerida.

Samuti oli täiesti arusaamatu sel hetkel, miks Lauri uuesti sõitma läks, peale seda, kui soolosõidus punase võttis. Tribüüni tagumisel otsas levis suust-suhu jutt, et reeglitega on ka soolosõidus punase võtmine sõidu lõpp ja kommentaator ka midagi ei rääkinud sellest, või siis kadus see mootorimüra ja rahva kisa sisse ära. Vähemalt see osa rahvast, kes minu ümbruses seisid ei suhtunud seetõttu positiivselt asjade käiku.

Samuti sooviks mina isiklikult, vähemalt eliminaatori ajal, ka sedasorti informatsiooni, et mis klassi ja mis sõit toimub, Kas veerandfinaal, poolfinaal vms. oli küll juttu, mis auto ja mis tehtud temaga, aga mis sõit ja kes võitis jäi arusaamatuks. Minuarust peaks ära keelama ühe autoga samal võistlusel mitmes klassis sõitmise. Sõitis roheline Opel ja sai selgelt pähe. Järgmises või siis ülejärgmises sõidus jälle rajal. Tribüünilt aru ei saa, mis toimub.

Mõla oli lahe muidu, ei tundnud küll, et kommentaator kellelegi liiga oleks teinud. Päris lõpuni ei kuulnud ka muidugi. Kuna seis oli täiesti arusaamatu, siis lahkusin peale Lauri teist sõitu.
08.06.2004 at 13:47
hellraiser
  
Speedest Järelkaja
Käisin ka mina seal üritusel ning pean ütlema, et siiani parima korraldusega üritus. Kuigi kahju, et Lauri masin viimasel hetkel alt vedas, oli see ka mingil määral huvitav - lihtsalt üle pika aja ka teistsugust järjekorda tulemustabelis.
Probleemid, mis esinesid, on vist kõik juba teemas ära toodud, pole neid mõtet hakata uuesti üle kirjutama. Tribüünil kommentaaorite mittekuulmise ma lahendasin enda jaoks väga lihtsalt - läksin natuke rohkem kõlari suunas ning sain kenasti kõik kuulma. Päris lõpus kolisin hoopis alla aia äärde ning sattusin kogemata ühe silmini täis umbkeelse paarikese juurde, kes olid omavahel rajad ära jaganud ning siis too lapseohtu neiu karjus nagu ratta peal kui vasakpoolne rada võitis. Õnneks olin täpselt kõlari kõrval, muidu oleks pool prri ja PlyVali juttu kuulmata jäänud :)
Teine koomiline situatsioon oli aga siis kui ajasõitude ja finaali vahepeal jalutasin mööda boksiala ringi ning jälgisin autosid. Olin suunaga tribüünide poole ning üks neiu kes mulle vastu jalutas pidi peaaegu pikali kukkuma kui tal äkitselt jalad pudruks muutusid all - nimelt pandi Lauri auto just käima sellel hetkel ning see toimus tal selja taga :)

See kuidas Maksimi rehvid suitsu välja ajasid oli üldiselt päris efektne vaadata, aga peas oli küll kogu aeg selline mõte, et mis krt juhtuda võib kui see tiib ükskord liiga sügavale lööb. Aga seda oli igatahes silmaga võimalik näha, et suurest "moosiriiulist" pagaasnikul on ikka abi - kui enne sõitis ta ilma tiivata, siis tuli suitsu vaid käiguvahetustel, kui tagumine ots jõuga allapoole tõmmati, siis viimases sõidus kui ta tiiva tagasi kruttis, suitses rehv pea terve tee.

Võistlejate poole pealt kuulsin aga sellist probleemi, kuidas siklimehed olid mõnuga märka mänginud ajasõitudes - kuna nad väikesed, siis lihtsalt sõitsid nad autodest mööda ning said palju rohkem sõita kui teised. See küll rohkem kuulujutt, mida kahjuks faktiliselt ei saa ma tõestada ega ümber lükata.

Natuke aga häirib üleüldine diskussioon teemal õiged mehed vs nn sr mehed. Õiged mehed räägivad kõval häälel kuidas igasugune streetrace on vale, nõme jne, aga samal ajal kiidavad ikka õigeks kogu dragrace maailma algust USA-s '50-datel. Mille kuradi poolest olid need inimesed õigemad kui praegused? Täpselt samamoodi kihutati võidu avalikel teedel kus see oli keelatud. Ja mina küll ei julgeks öelda, et nemad kõik seal kindlasti kained olid ja lollusi ei teinud.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
08.06.2004 at 14:18
anti
 
Speedest Järelkaja
Meelde tuli. Absoluutselt ei osata stage'da. Tsiklimeestest pooled mehed panid julmalt läbi andurikiirte ja toimus nagu justkui tagurdpidi stage'mine. Lükati end tagasi, sihiti, millal taas alumine tulederida süttib. Päris kurbnaljakas. Viisakalt tagasi ei veeretanud end keegi. Autodega samamoodi. Palju vendi vahtis kõnniteeservale kinnitatud anduripeegleid, mitte tulesid. Mingist viisakast prestage's teise järeleootamisest ei saa sellise rumaluse puhul rääkidagi. Parimad olid Hannese startiminekud. Alati kavaldas ja mängis vastase närvidel. Põnev ka vaadata.
Mida teha, et stage'imine sõitjatele selgeks saada?
08.06.2004 at 14:37
jahimees
Speedest Järelkaja
Stagemiskool teha :) Et umbes tund enne võistluse algust kõik (kogemusteta) juhid mingi masina rooli ja kõrval on instruktor. NÄITEKS
08.06.2004 at 14:40
anti
 
Speedest Järelkaja
Igatahes osad mehed neist võistlejatest kitsa treileri peale sõita küll ei suuda vist :) Nulltunnetus.
08.06.2004 at 14:41
raix_
Speedest Järelkaja
Tuli veel meelde selline omalaadne probleem. Nimelt stardi poolsel tirbüünil olles ei näe hästi burnout'i ala. See ajavõtu buss on alati täpselt ees!
Aga ilmselt oleks selle bussi mujale liigutamine suht võimatu. Lihtsalt meenus, et alati kanali speedestil see mulle silma jäänud :rolleyes

EDIT: täpselt täpselt Jaanus...ja mitte väikse hinnaga :rollin
08.06.2004 at 15:04 Last edited 08.06.2004 at 16:03 by raix_
jaanus
 
Speedest Järelkaja
quote:
raix_: Aga ilmselt oleks selle bussi mujale liigutamine suht võimatu. Lihtsalt meenus, et alati kanali speedestil see mulle silma jäänud :rolleyes
Hm, peaks hakkama bussi katusele reklaamipinda müüma :D
08.06.2004 at 15:59
PlyVal64
Speedest Järelkaja
quote:
hellraiser: Natuke aga häirib üleüldine diskussioon teemal õiged mehed vs nn sr mehed. Õiged mehed räägivad kõval häälel kuidas igasugune streetrace on vale, nõme jne, aga samal ajal kiidavad ikka õigeks kogu dragrace maailma algust USA-s '50-datel. Mille kuradi poolest olid need inimesed õigemad kui praegused? Täpselt samamoodi kihutati võidu avalikel teedel kus see oli keelatud. Ja mina küll ei julgeks öelda, et nemad kõik seal kindlasti kained olid ja lollusi ei teinud.
Tänavatel hakati dragrace'ima juba 30'te lõpus, 50'tel oli James Dean tegija;) Aga miks muidu Wally Parks NHRA lõi ja Pomonas 1953 esimese ametliku võistluse tegi? Ikka selleks, et lollust lõpetada. Lihtsalt ei saa, vähemalt mina, aru, miks on vaja teiste eksisamme uuesti ja uuesti korrata? Õppigem teiste vigadest. Ja tegelikult ei saa absoluutselt võrrelda 50'te alguse aega tänase ajaga. Liiga palju erinevusi:lol Siis ei osatud Jaapanis veel autotki korralikult ehitada aga NSVLiidust tuli lausa tippautosid. Neeger viksis kingi, hiinlane kasvatas riisi ja narkomaania oli võõrsõna isegi Ameeriklaste sõnavaras. Ja LasVegas oli alles mõne mehe aju kujutluspildis...
08.06.2004 at 16:24
tonnyaudiga
Speedest Järelkaja
muhe üritus oli
rahast kahju ei olnd :D
kommentaarid olid tasemel, kuigi finaalsõitude ajaks keeras tribüüni tagaosas oleva kõlari miskine umbjoobes slaavi beib vastaskalda poole ja mitte miskit enam kuulda ei olnud. lõpus lihtsalt kambaga arutati et mis sõit see nüüd küll olla võiks (enamjaolt tundub et pakuti siiski täppi :D)
tribüünidel oleks võinud siiski terve rada jälgitav olla (k.a. vasaku raja stardikoht) nagu jaanus märkis et ajavõtubuss oli ees.
aga kokkuvõttes 5+ :D mina jäin rahule, olgugi et oli ka mõni ebameeldiv asi...aga see selleks
08.06.2004 at 16:35
Põssa
Speedest Järelkaja
Igati asjalik ja põnev võistlus, ainult et pudeliloopijad võiks ausalt öeldes maha lüüa.
EI taha mõeldagi mis oleks juhtund kui 75m peal oleks Lauril või suva kellel kummid pilbasteks lennand.
08.06.2004 at 16:42
partel
  
Speedest Järelkaja
quote:
Jutulind:
quote:
vvt: No ega selle joobe osas mõnende sõitjate hulgas asi parem polnud. Vähemalt ühe audiga rebinud seltskond "rebis" üsna avalikult Saku Originaali kahe sõidu vahepeal, juht inkluusive. SR kombed :kill
Just tänu boksialas tehtud luurele me pisteliselt kontrollima hakkasimegi. Õnneks ( või kahjuks ? ) ei leidnud meie pisteline kontroll ühtegi ebakainet juhti finaalsõitudes.

EDIT: Joobes tehnilise kohapealt - ei tolereeri ka sellist asja, kuid samas arvan et tehnilist teostanud soomlane ( Jari siis kui täpsem olla ) on ka peale 3 liitrit viina dragrace ja selle tehnika poolelt kompetentsem kui kogu meie siinne seltskond kokku. Kui ei usu, küsige Pärtlilt :)
Vabatahtlikuna aitama tulnud Jarile ei tee 3 liitrit viina midagi. Pädevus on suurem kui meil kokku.

Igatahes Erkki Camarot kontrollis väga põhjalikult, kuigi tunneb sellest iga molekuli rohkem kui me ise.


____________________________
_
08.06.2004 at 18:22
taavi563
Speedest Järelkaja
quote:
Vabatahtlikuna aitama tulnud Jarile ei tee 3 liitrit viina midagi. Pädevus on suurem kui meil kokku.


Täitsa usume, aga korrektne oleks ikka kaine olla.
08.06.2004 at 19:02
Sachem
Speedest Järelkaja
Tulemustest nii palju, et eile õhtul panime lõpuks üles ka eliminaatori tulemused. Kui keegi pole veel näinud, siis: http://www.car.ee/speedest.2004/tulemused/


Pudeliloopijate näod on tegelikult fotol olemas! Kui kedagi huvitab, võin siia üles panna! Vennad sattusid üritusele ilmselt täisesti kogemata...
08.06.2004 at 19:22
Nip
 
Speedest Järelkaja
quote:
Pudeliloopijate näod on tegelikult fotol olemas! Kui kedagi huvitab, võin siia üles panna! Vennad sattusid üritusele ilmselt täisesti kogemata...

Pilt ülesse jah ja häbiposti panna :)

____________________________
SUBARU IMPREZA STI
GSM +372 51 27 916
MSN: perillus@hotmail.com
08.06.2004 at 20:56
turbo
  
Speedest Järelkaja
quote:
vvt: No ega selle joobe osas mõnende sõitjate hulgas asi parem polnud. Vähemalt ühe audiga rebinud seltskond "rebis" üsna avalikult Saku Originaali kahe sõidu vahepeal, juht inkluusive. SR kombed :kill

quote:
sallu:[/b]Turbo, ilmselt vihjatud SR lane audiga, ei joonud piiskagi...


http://www.zone.ee/dragrace04/119_1913.JPG
Kui need vihjed olid suunatud mulle, siis äkki keegi asjaosaline mainiks, kes pildilolevast seltskonnast Saku Originaali "rebis"? Mina puudun pildilt, kuna olin koosolekul samal ajal. (Täiesti kainena kusjuures).

Jah, ma olen ka SR-lane, so what.
Sorry OT.

Nüüd Üritusest.

Ürituse head küljed:
Igati lahe, eriti meeldisid kaks asja: esiteks, et üritus ei veninud ja teiseks, et väga operatiivselt sai enda sõidu tulemuse kätte.

Ürituse halvad küljed:
Lasnamäe kohalikud tiblad ja jahumine foorumites (protestid jms).
Need viimased ei puuduta loomulikult korraldajaid.
Ja lõpuks üks küsimus korraldajatele: miks ei võiks seda showüritust korraldada natuke rohkem linnapool kanalis kus on märksa laiem tee ja seega ka ohutum?

Igaljuhul respect!

krt, äärepealt oleks unustanud kiitmast kommentaatoreid :D
08.06.2004 at 00:13
prr
 
Speedest Järelkaja
quote:
turbo:krt, äärepealt oleks unustanud kiitmast kommentaatoreid :D

ega me nüüd pahapärast ply'ga seal tööd ei teinud :D

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
08.06.2004 at 00:28 Last edited 08.06.2004 at 00:28 by prr
Nuclear
Speedest Järelkaja
quote:
prr:
quote:
turbo:krt, äärepealt oleks unustanud kiitmast kommentaatoreid :D

ega me nüüd pahapärast ply'ga seal tööd ei teinud :D

prr on alati muhe olnd ja üllatavalt solidaarne oli Ply'gi seekord ;)

Next time võiks sama duo seletada, vähemalt nalja sai vahepeal :P
08.06.2004 at 00:36
prr
 
Speedest Järelkaja
quote:
Nuclear:Next time võiks sama duo seletada, vähemalt nalja sai vahepeal :P


see "next time" tuleb vist alles pärnus, rock race'l, kus ply'ga tõesti sidrunist õlle välja pigistame :p

mina ise olen kommenteerimas saaremaal, kuna ply teeb o..misliigutusi kodus :) õige ta on, ei jõua igale poole :)

hoidke alt!

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
08.06.2004 at 00:40 Last edited 08.06.2004 at 00:43 by prr
Põssa
Speedest Järelkaja
Selline kergelt OT küsimus tekkis ,et ega keegi ei oska aidata kust võiksin leida natuke informatsiooni selle euro Ford Taunuse kohta.
Ehk on mõni link kellegil pakkuda.. paistis teine kohe päris kena.. aga eks ilu ole vaataja silmades. :D
08.06.2004 at 01:26
Nuclear
Speedest Järelkaja
quote:
Põssa: Selline kergelt OT küsimus tekkis ,et ega keegi ei oska aidata kust võiksin leida natuke informatsiooni selle euro Ford Taunuse kohta.
Ehk on mõni link kellegil pakkuda.. paistis teine kohe päris kena.. aga eks ilu ole vaataja silmades. :D


Mõnel üritusel kohal oled, siis saad ju omanikuga juttugi puhuda, kui ikka huvi on ;)
08.06.2004 at 01:28
tfr
 
Speedest Järelkaja


Ma vaatan, et ilma blokkdifrita mehed ei viitsi isegi mitte mõlema ratta alla vett valada burnoutiks. :lol
08.06.2004 at 01:55
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.