register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
turbo
  
Speedest Järelkaja
quote:
prr: mina ise olen kommenteerimas saaremaal, kuna ply teeb o..misliigutusi kodus :) õige ta on, ei jõua igale poole :)

hoidke alt!

Tore.
Kohtumiseni siis saaremaal! ;)
09.06.2004 at 03:10 Last edited 09.06.2004 at 03:13 by turbo
Gsinut
Speedest Järelkaja
to tfr: me panime eelmine õhtu plokkdiffri külge küll aga see hakkas toimima miskil põhjusel alles alates teisest käigust. Kui pilti tähelepanelikumalt vahtida ,siis näeb ,et tagapool on ka loik aga ikka läks ainult üks ratas ringi. Igastahes kummi soojaks ei saanud ja päris palju aega jäi pidamisse.
09.06.2004 at 08:37
foke
 
Speedest Järelkaja
quote:
Gsinut: to tfr: me panime eelmine õhtu plokkdiffri külge küll aga see hakkas toimima miskil põhjusel alles alates teisest käigust. Kui pilti tähelepanelikumalt vahtida ,siis näeb ,et tagapool on ka loik aga ikka läks ainult üks ratas ringi. Igastahes kummi soojaks ei saanud ja päris palju aega jäi pidamisse.
Burnouti tehakse automaatkastiga 2. käiguga, et rattakiirus suurem oleks. Manuaaliga seda vist ei õnnestu proovida, seega peab natuke aeglasema kiirusega läbi ajama. Mis puutub waterbox'i, siis ega päris veeloigus ei pruugigi burnida, piisab, kui rattad on märjaks kastetud. Ja kui ka alustad vees, siis mõne aja pärast tuleb ikkagi veest välja libistada - kes siis märja rehviga starti veereb;)

minul isiklikult Auburni LSD-ga ei suvatse ka mõlemad rattad kohe käima hakata, vasak ratas haakub reeglina 2. käigu lülitamisel. Kui juba lukk tööle hakkab, siis toimib ta ka startides. Ilma eelneva burnoutita libiseb lukk läbi ka stardis. Lisaks sellele puhastab burnout rehvi, pikk BO võimaldab kummikihti stardialale jätta + showelement publikule. Seega burnoudil on peale rehvitemperatuuri saavutamise veel teatud eesmärgid.
09.06.2004 at 08:54 Last edited 09.06.2004 at 09:02 by foke
partel
  
Speedest Järelkaja
quote:
Erkki:Ja mulle ei tule hetkekski pähe mõte, et ma saaksin ju tegelikult veel kolmanda koha kui Supra vastu protesti sisse annaks. Protestiga saadud kolmas koht oleks minu silmis vähem väärtuslikum kui ausalt teenitud neljas. That's racing and it happens.

Lisaks veel, et teine võimalus kolmas koht saada oli lihtne, kuna Supra tiim oli juba koduteel. Soolosõit ja olemas.

Aga mingil põhjusel korraldasime rahvaküsitluse teemal "paaniline Maksimi telefoninumbri otsing".

Lõpuks Calibra Samvel helistas ja kutsus 3-4 koha sõiduks tagasi. Laenasime Maksimile veel kruvika, et saaks õhufiltrid maha kruvida.

Ja Erkki sai pähe...

That's racing!

____________________________
_
09.06.2004 at 09:38 Last edited 09.06.2004 at 09:38 by partel
talituli
Speedest Järelkaja
quote:
foke:Mis puutub waterbox'i, siis ega päris veeloigus ei pruugigi burnida, piisab, kui rattad on märjaks kastetud. Ja kui ka alustad vees, siis mõne aja pärast tuleb ikkagi veest välja libistada - kes siis märja rehviga starti veereb;)


Küsin ühe lolli küsimuse ka vahele: kas võib tõele vastata, et alati ei kasutatagi burnout'i tegemisel tavalist vett, vaid mingit "spetsimat" vedelat? mul üks "teadja" mees väitis, et karmimad vennad kasutavad mingit $$$$ maksvat vedelikku. või ei kasutatagi vett üleüldse? kuidas on meil siin eestis ja mujal?
09.06.2004 at 09:40
foke
 
Speedest Järelkaja
Kasutatakse ikka tavalist vett:)
Aga võibolla räägiti sulle liimist? Liim "pannakse" rattale peale burnouti: rehv peab korralikult soe olema, siis sõidetakse väikese liimiloigu sisse ja lastakse rahuliku pöördega mõned ringid tagaratast liimil ringi käia. Liim katab rehvi ühtlase nakkava kihiga, mis püsib seal täpselt nii kaua, et saab korralikult startida. Muidugi kulub ta kohe maha, aga esimesel (oluliseimal) hetkel parandab pidamist.

See liim maksab tõesti rohkem kui vesi;)
09.06.2004 at 09:47
Põssa
Speedest Järelkaja
quote:
Nuclear:
quote:
Põssa: Selline kergelt OT küsimus tekkis ,et ega keegi ei oska aidata kust võiksin leida natuke informatsiooni selle euro Ford Taunuse kohta.
Ehk on mõni link kellegil pakkuda.. paistis teine kohe päris kena.. aga eks ilu ole vaataja silmades. :D


Mõnel üritusel kohal oled, siis saad ju omanikuga juttugi puhuda, kui ikka huvi on ;)

Ei kohal olin sellelgi üritusel aga ei hakand kohe siis ligitikkuma ja segama ... ma arvasin ,et võistlejal on muudki teha sel tähtsal hetkel kui inimestele masina ajalugu jutustada...:D
09.06.2004 at 10:18
Nuclear
Speedest Järelkaja
kusjuures piltidel on EXACTLY need pudelivennad, tüütasid ka meid ja ajasid kapsaid suust välja rsk ....
09.06.2004 at 10:32
Sachem
Speedest Järelkaja
quote:
Nuclear: kusjuures piltidel on EXACTLY need pudelivennad, tüütasid ka meid ja ajasid kapsaid suust välja rsk ....

Nägin kui need vennad aia vahelt sisse pugesid ning pöördusin bhra turvaülema poole, sest teisi polnud läheduses... Tema aga ütles, et pole nende probleemid- ega nemad pole organisaatorid...

Selline see ükskõiksuse hind siis ongi!
09.06.2004 at 10:48
vr_
  
Speedest Järelkaja
ma pole küll eriti päev kõiksugu seadusepunktides.. aga kas mõned tunnistajad kokku ajada ja mõrvakatse süüdistus esitada

kui ma õigesti aru sain et pudelid otse kiirendusrajale sattusid loobitud olema?

edit: või mõni vähem karmim säädusepunkt ehk?
09.06.2004 at 10:59 Last edited 09.06.2004 at 11:00 by vr_
MELKA
Speedest Järelkaja
Jou.
Sain kah lõpuks kuvari ette. Parem ikka hilja kui.... Väga muhe üritus oli, isegi minu 3 aastane pärija viitsis 3 tundi tuult trotsida ja "juttu" jätkus mitmeks päevaks.
Suured tänud Tegijatele.
09.06.2004 at 11:31
jaanus
 
Speedest Järelkaja
quote:
Sachem: .... bhra turvaülema poole...
Mh asi see on?
09.06.2004 at 12:40
Nip
 
Speedest Järelkaja
quote:
jaanus:
quote:
Sachem: .... bhra turvaülema poole...
Mh asi see on?

Ma vist tean, kes see on. Minuteada isegi kommentaatorid ütlesid selle maha ja näitasid isegi näpuga :)

____________________________
SUBARU IMPREZA STI
GSM +372 51 27 916
MSN: perillus@hotmail.com
09.06.2004 at 15:59
PlyVal64
Speedest Järelkaja
quote:
Nip: Ma vist tean, kes see on. Minuteada isegi kommentaatorid ütlesid selle maha ja näitasid isegi näpuga :)
Jah, sedan't küll, et näitasime näpuga Andrussi pääle, kuid see puudutas ainult võistlustrassi line up'ist finishini. Boksid ja üldine turvalisus ei ole ju eales BHRA asi. Ja mitte ei öelnud turvaülem vaid alaliidu poolne ja põhjanaabrite käepikendus turvavaatleja;) Seal suur vahe...
09.06.2004 at 16:18
Sachem
Speedest Järelkaja
To Bastion - jah, olukorraga Wavecom-is oleme kursis ning vahetuse mõte pole kuhugi kadunud...

"Turvaülema" kohta aga niipalju, et turvalisus ei olnud tõepoolesti bhra probleem ega vastutus. Pudelite loopimine võis lihtsalt halvemini lõppeda... ning mitte ainult korraldajate jaoks.
09.06.2004 at 20:30
peep
 
Moderator
Speedest Järelkaja
Lasnamäest ja internetist on uus teema:

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=10435

kuigi sinna postitamise asemel soovitaks kõiki asju mida netist lugeda võib, mitte niiväga isiklikult võtta.:)
09.06.2004 at 20:33
kalku73
Speedest Järelkaja
arvan et peaksin siinse rahva ja BHRA ees vabandama oma esimese postituse pärast.sai tõsiselt keema mindud ja mõtlematult sõnu loobitud.loodan enam mitte foorumis läbustada.ANDESTUST!!
aga korraldajate suhtes jäävad mõtted kahjuks samaks.üritus ise oli loomulikult väga hea,kuid nende suhtumine ei kõlvand kuhugi.oleks võinud oma vigu ja omavoli tunnistada.loodame et vigadest õpitakse.
igal juhul jõudu ja tahtmist kõigile!!!
10.06.2004 at 17:19
Mell
Speedest Järelkaja
Tegelikult olen paar päeva mõelnud selle Mazda kubatuuri&klassijama jätkuks:
Milleks see +3% oma klassi kubatuurile lisaks hea on...?
Et kui keegi teeb oma 2,3 või 5 liitrisel mootoril kap.rem remontmõõtu kolbidega,et siis klassist välja ei läheks...?
Ja lisaks avastasin,et järgmine üritus saavad korraldajad ka Maksimile tänu sellele kerget võitu pakkuda:Supra 2997x1,7 teeb 5095ccm,mis jääks ilusti 5150ccm sisse :D

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
11.06.2004 at 20:03
devilc
Moderator
Speedest Järelkaja
Maksimil ju ka nitro, aga reegel vist tehtudki osaliselt selleks, et 1.8T mahuks 2-3 ja 3.0T 3-5 klassi.
11.06.2004 at 21:04 Last edited 11.06.2004 at 21:05 by devilc (Moderator)
jaanus
 
Speedest Järelkaja
Just selleks sai see 3% tehtud, et remontmõõdus mootor ei väljuks klassides lubatud mahu piiridest.
11.06.2004 at 21:41
POZ
 
Speedest Järelkaja
quote:
jaanus: Just selleks sai see 3% tehtud, et remontmõõdus mootor ei väljuks klassides lubatud mahu piiridest.
Mehed, aga millest te lähtute??? ;
Kas tehnilises passis kirjas olevast?
ARK: 1. Asendusmootori näitajad ei tohi originaalmootorist erineda rohkem kui:
- mootori võimsus > 30%,
- mootori töömaht > 20%,
- mootori mass > 10%;




____________________________
Seat Ibiza Cupra 1.8T 2000
www.autohooldus.ee
11.06.2004 at 01:57
Jutulind
Speedest Järelkaja
quote:
POZ:
quote:
jaanus: Just selleks sai see 3% tehtud, et remontmõõdus mootor ei väljuks klassides lubatud mahu piiridest.
Mehed, aga millest te lähtute??? ;
Kas tehnilises passis kirjas olevast?
ARK: 1. Asendusmootori näitajad ei tohi originaalmootorist erineda rohkem kui:
- mootori võimsus > 30%,
- mootori töömaht > 20%,
- mootori mass > 10%;

Millest sogad ? Sa räägid praegu ARK-i ümberehituse reeglitest, meie kiirendusvõistluste reeglitest. Meie lähtume enda omadest, nemad enda omadest. See mis teh passis kirjas on on kama kaks. Kui Juht ütleb kubatuuri siis selline see ka on. Oma auto kubatuuri peab juht ise teadma. Kui kellelgi tekivad kahtlused kubatuuri suhtes siis ona alati võimalik see ära mõõta - kulud kannab protesti kaotaja. St. kui Sina tuled rajale autoga millel on 3l mootorimahtu ja regad end alla 2l klassi väites et sul on alla 2l mootor siis on see täiesti ok kuni Sa vahele jääd. St. kui tehniline avastab et Sul on pisem mootor siis kuulud diskvalifitseerimisele või siis teise klassi üle viimisele.
Kui mõnel teisel võistlejal tekib kahtlus Sinu kubatuuri osas ja ta protestib siis - 1) Tullakse küsitakse Sinu käest kubatuuri kohta veelkord. 2) Kui jääd endale kindlaks ja oled ekspertiisiga nõus siis mõõdetakse Sinu auto kubatuuri - kui eksisid, maksad mõõtmise ise kinni. Kui teine eksis siis maksab tema + kaotab oma protestitasu.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
12.06.2004 at 09:16
POZ
 
Speedest Järelkaja
Sry. sain asjast veidi valesti aru. Minu viga.

____________________________
Seat Ibiza Cupra 1.8T 2000
www.autohooldus.ee
12.06.2004 at 11:18
Intra
Speedest Järelkaja
quote:
kalku73:
FAKTID!!!!!
pärast esim. fin. sõitu oli mõnel mehel vesi ahjus-aga tegelikult oli probleem hoopis selles et "3-ne"BMW SAI SUHU!seega esitas protesti!
korraldajad arvasid, et nad ANNAVAD "MASale" disklahvi!
kuna härra ei suutnud endale valida õiget "võistlus klassi"...


Tere!

Mina sõitsin selle hõbedase 325iX-ga. Mina EI ESITANUD MAZDA VASTU PROTESTI!!!
Sa tee ise ENDALE kõigepealt FAKTID SELGEKS ja alles siis hakka kedagi süüdistama ja mölisema!

Sellepärast, et protest esitati juhuslikult peale minu sõitu Mazdaga, arvati kohe et mina protestisin, sest kaotasin. See ei olnud nii, ma ei protesteerinud!
12.06.2004 at 15:43
peep
 
Moderator
Speedest Järelkaja
Ok, see teema on juba ammu ammendatud, edaspidine kuulub kustutamisele.
12.06.2004 at 16:51
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.