register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Poster Message
Harry_R
Autogaas: :) või :(
Kas on võimalik, et auto tarbib gaasiga koos ka mingil põhjusel mingi koguse bensiini? Kuidagi kiiresti saab bensiin otsa viimasel ajal ja täna ühtlasel sõidul gaasiga läks kütuse tuli põlema.
10.03.2011 at 20:55 1 edit. Last edited 10.03.2011 at 20:56 by Harry_R
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Kusjuures ma täheldasin siin ükspäev sedasama. Sõitsin gaasiga, aga bensuseier oli tuntavalt langenud võrreldes enne sõitma asumist.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.03.2011 at 23:47
Rein000
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Rein000: Esmaspäeval käis venna auto AB s ära, termostaat, veepump, kaaned, tihendide ok. Väike nõupidamine gaasimehega lubas arvata. etr aurustis võib olla mikropragu. Kuna gaasilõhn oli paisupaagis ka. Sõita ja vaadata, et kas veel kordub.

Auruti probleem. Nüüd 4 päeva bensiini peal tsõitnud ja kõik ok, ei aja paisukast enam gaasi lõhna ka.

Käis uuesti gaasitöökojast läbi ja praegu paar nädalat probleemivaba. Aurusti juurest mingi tihendi viga.
11.03.2011 at 11:54
Soul
Autogaas: :) või :(
Selline küsimus tekkis, et kas keegi on täheldanud vahet Tallinnas tankides Veerennis ja Kadaka teel, et sama raha eest tankides saab Kadaka teel tangitud gaasiga 15-20km rohkem sõita?
Veerenniga veel selline seik, et käisin üks öö seal tankimas, püstol vedeles maas ja maksin raha ära ja hakkasin püstolit ventiili külge panema ja nii kui linki vajutasin olid kõik kohad gaasi täis, hea et keegi kõrval ei suitsetanud, oleks kogu see Veerenni tnv ilmselt koos Subaru keskusega ülemiste järves olnud, lisaks kõigele jäätas see gaas mul käed korralikult ära, selliseid põletusarmide laadseid asju on vasak käsi täis.

____________________________
Dodge Ram 1500 2002
Cadillac SRX 2007
Cadillac STS 1999
Chevrolet Astro 4x4 Tiara
Lincoln Mark VIII ´97
Cadillac STS 1997
Thunderbird 3.8 LX
30.11.2011 at 00:43
jan22
 
Autogaas: :) või :(
Ei ole vahesid km täheldanud aga eelmisel nädalal ei saanud ma seda püstolit oma tankimisava külge kuidagi, ei saanud linkki lukustiga kinni. Möllasin seal mitmeid kordi ja kolmandal korral õnnestus käepide lukustada, veendusin et kõik ok ning vajutasin juhtnupu alla, hoides mõned sek. hakkas gaas kenasti voolama ja sain paagi täis.
Ei tea jah, mis seda Veereni tanklat pidevalt vaevab, küll ei toimi see makseterminal ja küll ei saa gaasi kätte!

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
30.11.2011 at 16:56
Harry_R
Autogaas: :) või :(
quote:
Soul:
Veerenniga veel selline seik, et käisin üks öö seal tankimas, püstol vedeles maas ja maksin raha ära ja hakkasin püstolit ventiili külge panema ja nii kui linki vajutasin olid kõik kohad gaasi täis, hea et keegi kõrval ei suitsetanud, oleks kogu see Veerenni tnv ilmselt koos Subaru keskusega ülemiste järves olnud, lisaks kõigele jäätas see gaas mul käed korralikult ära, selliseid põletusarmide laadseid asju on vasak käsi täis.

Täpselt sama lugu oli mul Kadaka Selveri kõrval Nestes asuva gaasitanklaga eelmine aasta ja esimest korda juhtus see esimeste külmade ajal. Katsetasin hiljem muidugi huvi pärast paar korda veel, mis aga lõppesid sama tulemusega ja siis võtsin juba teenusepakkujaga ühendust, teatades, et teie seade ei tööta. Vastuseks sain, et nö. püstoli tihendid ei ole meie talvise kliima jaoks sobivad ja seetõttu hakkavadki lekkima. Selle vastu muidugi midagi ette ei võetud ja terve talve tankisin üle tee, Kadaka bussijaama tanklas. Kevadel, kui soojaks läks, sai jälle Nestes olevat kasutada.
PS! Peale esimest käe külmutamist sain aru, miks peab tankimisel kindaid kandama nagu ka juhendis kirjas on. Peale õppetundi kasutasin neid alati.
01.12.2011 at 02:18 1 edit. Last edited 01.12.2011 at 02:19 by Harry_R
krss
  
Autogaas: :) või :(
Siin teemas on paljud lingid "aegunud". Loomulikult on ka olukord viimase 8 aasta jooksul "natuke" muutunud, samad paljukirutud tegijad nüüd uute nimedega firmades jne. Googlet oskan kasutada ka ise, aga äkki keegi pädevam tahaks visata siia mõned lingid praegustest tõsiseltvõetavamatest tegijatest? Ideaalis koos lühikeste kommentaaridega.

Jäi silma, et siin teemas kasutab mõni inimene gaasiseadmete vastuargumendina, et "kaheksa aastat tagasi juhtus jne". Tuletaks meelde, et 6 aastaga vormitakse märgade kõrvatagustega keskkoolilõpetajast arst, kellel on nn täisõigused kogu EL-i piires ning kaks aastat hiljem (st 8 aasta pärast) teeb ta residentuuris juba kõige keerulisemaid operatsioone, mida Eestimaa pinnal üldse tehakse, või siis doktorantuuris saab veel 2 aastat hiljem omale meditsiiniteaduste doktori kraadi. Autode gaasiseadmed ning nende seadistamine, millega saavad mujal maailmas SUUREPÄRASELT hakkama isegi kirjaoskamatud inimesed, ei ole päris raketiteadus ja kaheksa aastaga muutub tõenäoliselt nii mõndagi isegi Eestis, kindlasti ka nende Betooni tänava meeste oskuste juures. Ma arvan, et ei jõua ise selles elus teemasse üldse nii palju pühenduda, et võtaksin omale õiguse kritiseerida nende inimeste oskusi, kes sellega igapäevaselt tegelevad. Klienditeeninduskultuuri kallal virisemine on mõistagi asjakohane ja siingi teemas antud tagasiside igati kiiduväärt!

Otsin omale hetkel midagi suuremat ja mahukat, suure tõenäosusega jälle USA rauda. Äsja lõppenud aastal suutsin sõita ivake üle 100tkm (üle 2000km nädalas) ning janusema masina puhul tundub gaasiseade suhteliselt mõistliku lahendusena. Eestikeelset infot on vähe, võõrkeelsete puhul ei oska vist kasutada õigeid otsingusõnu. Tuhlanud netis juba üksjagu ja lugesin läbi ka selle teema algusest lõpuni, aga ikka on veel mõned küsimused, millele vastust pole saanud.

- Gaasiseadme hooldusest: kas selle hoolduse sagedus sõltub ka seadme põlvkonnast? Iga kuu-paari tagant +30e välja käia pole mõistagi suur summa, kuid mõjutab seadme tasuvusaega (mida kalkulaatorid ei arvesta).
- Kas kusagil on olemas mõni parem/lihtsam/täiuslikum ülevaade gaasiseadmete põlvkondade kohta, kui näiteks SEE SIIN?
- Mil viisil saab lihtsurelik tuvastada, mitmenda põlvkonna gaasiseadmega on tegemist? Konkreetne näide, olen ühe umbkeelse sakslase juures, kellega hädapärast üldse kuidagi suheldud saan ja kes müüb gaasiseadmega autot, mille tehnilisest poolest pole tal endal aimugi. Tõstab vaid kapoti ülesse ja ütleb, et "vot selline ongi". Mingi spikker, kuidas erinevate paigaldajate poolt pandud seadmete põlvkondades siiski orienteeruda?
- Mind natuke häirib see mõte, et kusagil potentsiaalselt ohtlikus kohas on midagi plahvatusohtlikku (=harjunud diiselautodega :) ). Kui paneksin nt Chevy Vanil kõige taha ühe 150L gaasiballooni, siis tite turvatooli sinna tagumisse ritta hästi panna ei tihkaks, sest tagant otsasõite ikka juhtub ja mitte vähe. Küsimus siis nende paakide reaalse tugevuse kohta - on selle kohta kusagil kirjas midagi rohkemat kui "oletused"?
- kas ja mille arvelt gaasiseade "vananeb"? Enamus autosid, mis omale kusagilt kaugemalt toonud olen, on olnud tegeliku ca poole miljoni km läbisõiduga (ja igas mõttes vähem kulunud, kui need Eestis müüdavad 150tkm keritud masinad), aga kuidas suhtuda sellesse, kui omanik ütleb ausalt, et selle autoga on gaasi abil sõidetud 500tkm viimase 3-4 aastaga? Kas ja milliste lisakulutustega siin arvestada tasuks, st kas pigem tihendite vananemine või vajab mõni füüsiliselt kulunud vidin (pihustid?) ka välja vahetamist?
- kas gaasiseadme paigaldus eeldab ARKist ümberehitusloa taotlust? Või piisab sellest, kui valmis ja ametlike paigaldusdokumentidega angaari sõita ja vormistataksegi ümber kütuse liik?

Tänud ette!
03.01.2012 at 05:43 2 edits. Last edited 03.01.2012 at 06:15 by krss
hents99
  
Autogaas: :) või :(
Põlvkondadest mulle silma jäänud põhiliselt 2 varianti. Vist 2 põlvkond ja siis 4.
Teine põlvkond on siis ühest kohast (segusiibri juurest) gaasi pihustamine, lambda segu korrigeerimine.
Neljandat põlvkonda iseloomustab 1 pihusti iga silindri kohta. Saab hakkama ka sequential süüte ja toitesüsteemiga. Ehk enamik tänapäevaautosid, mis omavad EFI`t.

Mina olen aru saanud, et kõige odavamat kraami pole mõtet peale panna. Muidu saab igakuiselt pihusteid ja muid juppe vahetada, aga ei pruugi...Selline 50:50 variant ei ole just kõige mugavam.

Muidu on ette nähtud korralised hooldused, kus kõik üksipulgi kirjas, mis vaja vahetada ja kui suure läbisõidu jooksul. Põhiliselt filtrid ikka. Kunagi soovitatakse ka nt pihusteid vahetada/kontrollida stendis.

Tänapäeval pole vast plahvatusoht rohkem märkimist väärt, kui mistahes muu kütusemahuti autol. On olemas erinevad turvaklapid ja regulaatorid, mis hoiavad olukorra ennetavalt turvalisena.

Aeg-ajalt tasuks kontrollida/puhastada elektroonikaosi, mis pole hermeetilised, st igasugu klappide ühendused jne. Kipuvad oksüdeeruma päris kiiresti.

Gaasiseadme sertifikaadiga lähed Maanteeametisse ja märgivad sulle passi, et tegemist on ümberehitusega. Muidu võib nt piiri ületamisel probleem olla, et miks sul balloon pagassis on. Kas oma tarbeks või puhtalt kütuse vedamiseks. Ilmselgelt viimase aja probleem ja eelkõige idabloki piiril.


Ise hakkan kohe-kohe installima gaasisüsteemi, mida kontrollib puhtalt programmeeritav aju.
Üldiselt soovitan soojalt gaasiseadme poole vaadata ja ütlen veel, et kes halvustab, see ei oma ilmselt kogemust või kogemus on kehvalt häälestatud süsteemiga.

UK`s ja Hollandis installivad justnimelt kirjaoskamatud LPG süsteemi oma autole ja sõidavad - ju siis ikka kannatab sõita.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
03.01.2012 at 10:08
trs200
Autogaas: :) või :(
Kui balloon peaks mingil imelikul põhjusel plahvatama, siis ei ole erilist vahet, kus sul turvatool autos paikneb. Oluline on, et tankimisava ei asuks salongis(vahest olen sellistel "viskame sisse" installidel tähele pannud tankimisava pagassis näiteks), sest tankides võib püstoli hermeetilisuse puudumisel salongi gaasi paiskuda, mis on kõigepealt plahvatusohtlik ja teiseks põhjustab kudede külmumist ja tekitab koleda "külmapõletuse". Peamine võimalus põlvkonna määramiseks on kindlaks teha, kuhu pihustatakse- nagu hents mainis, siis 4. põlvkond tähendab igale silindrile oma pihustit.
8a jooksul ei ole siiski suudetud gaasi nii kompaktselt kokku pakkida, et ma tagavararatta auku saaksin paigaldada mahuti, mis tagaks keskmise ameeriklase kütusekulu arvestades piisava läbisõidu ja mugavuse. Et autogaasi mugavalt kasutada(mitte loobuda salongiruumist, klapitavatest istmetest, tagavararattast jms) tuleks ennekõike osta auto, kuhu on võimalik mahuti mugavalt ja ilma suurema kere ümberehituseta paigaldada. Olen enda auto puhul mõtelnud väiksema kütusepaagi kasutamist ja teise kohta viimist, tagavararattast loobumist, pagassipõhja lõikamist ja raami vahele custom paagi ehitamisest, et saaksin mugavalt gaasi kasutada, aga paraku mõistus tuleb iga kord enne koju tagasi. Niiet mugavuse eest tuleb ikkagi statoilis lõivu maksta või kohe ökonoomsem auto osta :)
03.01.2012 at 13:21
jan22
 
Autogaas: :) või :(
Uuri gaasiseadmetest näiteks siit:
Võimalusel mine ise kohale või esita meestele oma küsimused ja faktid telefonitsi.
http://www.gaasiabi.ee/
http://www.autogaasiseadmed.ee/
http://www.auto-gaasiseade.ee/
Turvalisusest ja muust tehnilisest poolest ma nii põhjalikult ei tea rääkida aga olen selle seadme turvalisuse veendunud. Kuid arvan et kui siin kõlanud gaasiseadme hirmud oleks reaalsus siis vist ei lastaks neid ARK´s ümber regada, ega tänavale liiklema.
Mõni video turvalisusest ka:


Peale seda kui itaalias kevadel käisin ja nägin kui palju on euroopas gaasiga sõitvaid autosi siis enam mingeid küsimusi ei tekkinud, neid on ikka väga palju, ühes linnas olid enamus taksod gaasil. Kui nemad kõik gaasiga sõidavad siis mis me ootame. Kus juures nüüd näen ka Tallinnas taksosi mis gaasiga sõidavad, enne nagu ei märganud.
Ütlen kohe ära et seade maksab V8 kusagil 1300-1600 euri, kõik sõltub millise gaasipaagi valid ja mis vidinad pannakse. Mina muidugi ei jaganud seadmest mütsigi, tegin mitu erinevat hinnapäringut ja otsustasin ka osaliselt sellejärgi mis inimesed arvasid/kogemused (ei ole alati päris õige jutt) nendest firmadest.
Ise olen lasknud kahel usa sõidukil gaasisedme panna ja hetkel tundub küll väga mugav kasutada. Chevy bussile lasin sedme paigaldad Autogaasiseadmed OÜ´s ja Suburbanile Gaasiabi OÜ´s. Mõlematel on V8 mootorid ja firmad soovitasid paigaldada 4 põlvkond, bussil on väline 92l toroidne gaasipaak (põhja alla tagavararatta asemele) ja maasturil salongis 70l silinder paak. Olgu kohe ära öeldud et gaasipaaki saab täita kuni 80% ulatuses oma mahust, siis lööb klapp kinni ja paak täis, süsteem töötab nii. Sellest sain ka hiljem teada, et 92l paak täitub tavaliselt 88l jagu, siis lööb klapp kinni. Tankinisel nii palju erinevus bensiiniga et ettevaatus abinõuna kasutaksin kindaid(olen avastanud et paljud bussijuhid kasutavad ka diisli tankimisel), et kui tekib püstoli eemaldamisel tugevam gaasi eraldumine siis ei külmeta sõrmi ära. Seda viimast pole minul siiani veel juhtunud ja olen terve suve kinnasteta läbi saanud aga ikkagi ettevaatust.
Firmades pead oma soovid kõik lagedale tooma ja siis näed mida nad sulle suudavad pakkuda, nüüd tean et ma ei rääkinud päris kõike ära mida oleksin tahtnud aga minu viga. Seadmete tööga olen rahul, olgugi et mõned segavad asjaolud on välja tulnud, näiteks vahel on bussil tunda gaasilõhna aga kontrollimise ja testimeise järel pole mingeid lekkeid leitud, kõik toimib laitmatult. Teisena ei rõhutanud et tahan bussile põhja alla võimalikult suurt gaasipaaki, siis midagi rohkemat kui lihtsalt tava toroidset paaki (92l aga reaalne gaasimaht 88l), nüüd tundub et kahe silindrilise paagiga samale kohale oleks paagi koguse saanud 20-30l suurema. Eks nüüd pean arvestama et gaasi jätkuks piisavalt kui eestis alevite vahel tiirlen, muial euroopas seda muret ole, seal pea igas tanklas autogaas müügil. Maasturil oli mul sooviks et gaasipaak oleks salongis oleva tagavararatta asemel ja samas püst asendis aga seda ma ei saanud kuna eestis neid paake ei liigu. Tehasest tellimiseks min. kogus oli 5tk, sellise vertikaal toroidse gaasipaagi hind oleks olnud koos vajaliku gaasiklapiga mingi 5300 eek vanas rahas, sellist kogust ei telli keegi siin riiulile ootama ja sinna see soov ka kadus. Pakuti asemele silindriline paak samale kohale, et minu pandud piirid ruumi osas ei muutuks. Tegelt nii hull see lugu ka pole, bensiini ju pool paaki täis, nii et sõidan rõõmuga järgmisse gaasijaama. Kui sõidad gaasiga siis soovitatakse vähemalt 20-40l bensiini ikka paagis hoida, käivitumine käib ikka bensuga. Bensiinilt gaasile üleminek käib pea märkamatult kui näidikut ei jälgi, seal märgutuled vahetuvad. Gaasi tankinine pole ka teab mis teadus, naine on aegajalt ise oma sõidukit (Suburban) tankinud ja siiani on sellega toime tulnud. Ei ole nagu märganud et peale gaasiseadme paigaldust oleks auto kasutamine kuidagi ebameeldivaks või keerulismaks muurunud. Kõik hooldused ja muud vajalikud tegevused teeb seadme paigaldaja ise, kui midagi ebatavalist avastan siis helitan küsin ja vajadusel viin masina sinna kontrollida. Kõik vajalikud juhised annab ta sulle peale paigaldust kaasa.
Gaasikulu on erinevate isendite puhul erinev aga üldiselt on gaasiga 30-40% odavam sõita, vähemalt minu arvestuste kohaselt.
Nüüd ARK'st täpsemalt, kõigepealt lähed Mäepealsele kohale kõikide doc. koopiatega ja kirjutad seal kohapeal taotluse muuta teh.passis sõiduki kütus bensiinilt, bensiin+gaas ja jätad avalduse koos koopiatega alla lauda. Mõne päeva möödumisel tuleb teh. osaakonna otsus sinu kontaktidele et saad teha toimingu. Lähed sõidukiga kohale ja näitad selle koos olemasolevate paberitega ette angaaris, kontrollitakse paberid ja vaadatakse seadmel olulised nr üle ja ku see on ok siis saad edasi teise hoonesse vormistama minna. Minul läks paberite sisse viimine ühel päeval15min ja teisel päeval vormistamine 40min ja asi korras, minul läks aega tegelt palju kuna algul ei teadnud mida teha ja kuhu minna, ega seda infot sealt ikka ei kipu tulema.
Ole ise positiivne ja asi laabub samati!
Loodan et said midagi sellest jutust või leiad siit edasi vastused küsimustele.

Nüüd võin lisada, et gaasihaisu põhjus leitud, mida varem paigaldaja ei suutnud avastada. Gaasiabis(ei ole paigaldaja) korralise hoolduse käigus avastati paigaldaja viga ja lekkekoht kõrvaldati! Kokkuvõteks võin öelda et gaasiseadmega masin ei tohi gaasi järgi haiseda ja tavakasutajale jääb gaasiseadmega sõiduk täiesti märkamatuks, tänaval sõites nagu tavaline bensuauto aga poole odavam tankimisel!

Põletame gaasi rõõmuga!

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
03.01.2012 at 23:31 6 edits. Last edited 19.10.2012 at 14:13 by jan22
Harry_R
Autogaas: :) või :(
Kui mina enda autole gaasiseadme Gaasiabis paigaldasin, siis küsisin, et kas on vajalik ka ARK'is passi märke saamine. Pidavat olema vabatahtlik, mingit kohustust ei ole.
Ja kindaid kohe KINDLASTI kasutada! See gaasitörts, mis püstoli eemaldamisel tuleb, pole midagi, aga kunagi ei tea, mis võib tankimise ajal juhtuda.
Lugege mu eelmist postitust, kui tankisin Kadaka Selveri kõrval Neste tanklas ja üks hetk hakkas korralikult püstoli ja tankimisava vahelt lekkima (gaasipilvest auto tagaosa läbi ei näinud).
Paljaste kätega muidugi ühendasin kähku püstoli lahti ning tulemuseks tõsine külmapõletus - sõrmed olid hellad ja valusad. Kulus mitu tundi, enne kui neid tundma jälle hakkasin.
Igaühe enda käed, aga peale seda juhtumit panin igakord kindad kätte.
12.01.2012 at 19:26
jan22
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Harry_R: Kui mina enda autole gaasiseadme Gaasiabis paigaldasin, siis küsisin, et kas on vajalik ka ARK'is passi märke saamine. Pidavat olema vabatahtlik, mingit kohustust ei ole.
Ja kindaid kohe KINDLASTI kasutada! See gaasitörts, mis püstoli eemaldamisel tuleb, pole midagi, aga kunagi ei tea, mis võib tankimise ajal juhtuda.
Lugege mu eelmist postitust, kui tankisin Kadaka Selveri kõrval Neste tanklas ja üks hetk hakkas korralikult püstoli ja tankimisava vahelt lekkima (gaasipilvest auto tagaosa läbi ei näinud).
Paljaste kätega muidugi ühendasin kähku püstoli lahti ning tulemuseks tõsine külmapõletus - sõrmed olid hellad ja valusad. Kulus mitu tundi, enne kui neid tundma jälle hakkasin.
Igaühe enda käed, aga peale seda juhtumit panin igakord kindad kätte.

Ei lähe küll teema otseselt kokku aga see Kadaka Selveri kõrval olev tankla on üks paras tüütus. Iga kord kui seal tankimas käin toimib ainult üks püstol (vahel üks vahel teine püstol) ja viimasel korral ei toiminud seal neist ükski. Edasi läksin Kadaka bussipargi kõrval olevasse Lukoili (samas ka Peetri pizza) tankalsse. Kindad peaks olema igaljuhul, muidu paremal juhul käed haisevad gaasi järele.

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
13.01.2012 at 21:11
krss
  
Autogaas: :) või :(
Thanks abi eest!

Kas ma nüüd ei tohigi oma ametlikult ümberehitatud autoga Soome suusatama minna? Õigemini pean maksma IGA SEAL VEEDETUD PÄEVA EEST 330-1500e ja kui ei maksa, siis vahele jäädes pean maksma seda mitmekordselt?

http://www.trafi.fi/polttoainevero/yleista_polttoainemaksusta_2

Vaadates sõnastust, siis ei tohi sõiduautos kasutada vedelgaasi, kuid selle säilitamine autos (lisapaagis) ei ole keelatud. Ja kui sõidan gaasi pealt ja seisma jäädes lülitan ümber bensiinile, siis puudub neil ju igasugune võimalus (erinevalt värvitud vedelkütustest) teha kindlaks, kas ma sõitsin gaasiga või ainult säilitan seda omal paagis? Ning seaduse järgi peaks olema nende asi tõestada minu süülisust, mitte minu ülesanne tõestada oma süütust? Kellelgi kogemusi?
24.02.2012 at 03:05
epsum
Autogaas: :) või :(
Kust sa sealt seda välja lugesid?

Polttoainemaksusta ovat vapaita nestekaasua, maakaasua tai muuta näihin rinnastettavaa kaasumaista polttoainetta käyttävät kuorma- ja linja-autot sekä metaanista koostuvaa polttoainetta käyttävät henkilö- ja pakettiautot.

Metaanil baseeruva kütusega sõitvad sõiduautod on maksuvabad ju?



Lievemmin verotetun tai verottoman polttoaineen – esimerkiksi kevyen polttoöljyn – käyttäminen ajoneuvossa on kiellettyä. Polttoainemaksu kannetaan tällaisen polttoaineen käytön estämiseksi.

Lisaks sealt ülevaltpool see trahviteema on puhtalt maksuvaba kütusega sõitmise poole pealt, kui sul gaasi ostes on aktsiis makstud, siis maksukohustust ei teki.
24.02.2012 at 12:58
hunt
 
Autogaas: :) või :(
Tehke palun lollile ka puust ja punaseks ette !

Gaasi müüakse vist jusku kilodes .. kuda need liitritesse teisendatakse ?

Ehk konkreetne küsilause - kui auto võtab 100 km läbimiseks näit. 15 l bensiini - ehk otsene kulu 15 x 1,35 = 20,25 joorot kütuse peale, siis mitu raha kütusele kulub gaasiga sõites ?

Arvestades seda +x % , mida gaasi rohkem kulub ja muid valemeid ?

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
24.02.2012 at 15:57
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
hunt: Tehke palun lollile ka puust ja punaseks ette !

Gaasi müüakse vist jusku kilodes .. kuda need liitritesse teisendatakse ?

Ehk konkreetne küsilause - kui auto võtab 100 km läbimiseks näit. 15 l bensiini - ehk otsene kulu 15 x 1,35 = 20,25 joorot kütuse peale, siis mitu raha kütusele kulub gaasiga sõites ?

Arvestades seda +x % , mida gaasi rohkem kulub ja muid valemeid ?


Meil müüakse seda ikka liitritesse arvutatuna. Rootsis oli küll kaalu järgi hind märgitud.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
24.02.2012 at 16:14
krss
  
Autogaas: :) või :(
quote:
epsum: Kust sa sealt seda välja lugesid?

Polttoainemaksusta ovat vapaita nestekaasua, maakaasua tai muuta näihin rinnastettavaa kaasumaista polttoainetta käyttävät kuorma- ja linja-autot sekä metaanista koostuvaa polttoainetta käyttävät henkilö- ja pakettiautot.

Metaanil baseeruva kütusega sõitvad sõiduautod on maksuvabad ju?
Vedelgaas (LPG) on propaani-butaani segu ja selle kasutamine Soomes sõiduautodel on keelatud, puuduvad tanklad jne. Maagaasiseadmed (metaan, seadmed kallimad) on lubatud. Seadus ütleb ju otse, et vedelgaas on lubatud vaid veokatele ja bussidele. St kõik on lubatud eeldusel, et maksad ETTE 330-1500e päeva kohta, mis on suht krõbe hind, see asendabki vedelgaasi aktsiisi, mida muul moel Soomes maksta pole võimalik. Vähemalt nii saan mina seadusest praegu aru.
24.02.2012 at 20:02
jan22
 
Autogaas: :) või :(
quote:
krss:
quote:
epsum: Kust sa sealt seda välja lugesid?

Polttoainemaksusta ovat vapaita nestekaasua, maakaasua tai muuta näihin rinnastettavaa kaasumaista polttoainetta käyttävät kuorma- ja linja-autot sekä metaanista koostuvaa polttoainetta käyttävät henkilö- ja pakettiautot.

Metaanil baseeruva kütusega sõitvad sõiduautod on maksuvabad ju?
Vedelgaas (LPG) on propaani-butaani segu ja selle kasutamine Soomes sõiduautodel on keelatud, puuduvad tanklad jne. Maagaasiseadmed (metaan, seadmed kallimad) on lubatud. Seadus ütleb ju otse, et vedelgaas on lubatud vaid veokatele ja bussidele. St kõik on lubatud eeldusel, et maksad ETTE 330-1500e päeva kohta, mis on suht krõbe hind, see asendabki vedelgaasi aktsiisi, mida muul moel Soomes maksta pole võimalik. Vähemalt nii saan mina seadusest praegu aru.

Mina saan aru et kõik vedelgaasi ja maagaasi, ning nendega sarnaseid kütusgaase kasutavad veokid,bussid ja täpsustusega, ka metaani sisaldusega gaaskütust tarbivad sõiduautod ja paketiautod on maksust vabastatud. Siis ikkagi kõik eelnevalt loetletud vedelgaasiga sõitvad sõidukid on maksuvabad.

____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
26.02.2012 at 20:42
krss
  
Autogaas: :) või :(
Ei saa aru, mida Sa öelda üritad. Metaan on maagaas, mitte vedelgaas ja kirjutad ka ise, et vedelgaasiga tohivad ainult bussid-veokad sõita.
26.02.2012 at 22:06
epsum
Autogaas: :) või :(
Krss, kui sa tähte närida tahad, siis peaksid ka eestist ostetud bensiini pealt soome aktsiisimaksu maksma, mida seesama koduleht samamoodi vihjamisi ütleb, ja näiteks rootsist biokütusega Soome sõitvad autod samamoodi.

Tegelikult minu 3 soomes elatud aasta jooksul ja nüüdse 3 aasta jooksul, kui kord kvartalis sealkandis tuttavatel külas v suusatamas käin, pole ükski kord politsei ega toll minu auto kütusepaagi sisu uurinud. 4..5 korda peeti öistelt lendudelt tulles (1-4 vahel öösel) mind kinni ja pandi puhuma, ning vaadati lube. Ei miskit tehn passi või kindlustuse kontrolli..

27.02.2012 at 11:35
krss
  
Autogaas: :) või :(
quote:
epsum: Krss, kui sa tähte närida tahad, siis peaksid ka eestist ostetud bensiini pealt soome aktsiisimaksu maksma, mida seesama koduleht samamoodi vihjamisi ütleb, ja näiteks rootsist biokütusega Soome sõitvad autod samamoodi.
Tegelikult minu 3 soomes elatud aasta jooksul ... pole ükski kord politsei ega toll minu auto kütusepaagi sisu uurinud
Mind ei huvita tähti närida, aga kuna sommid oma auto foorumites on üsna vihased selle peale, et vedelgaasiga sõiduautosid seal kasutada EI TOHI ning tohib vaid maagaasil töötavaid, siis tahaks teada täpsemalt, mille vastu ma eksin või ei eksi. Enamik seadusi kasutas ka mõistet "turistiauto", millele on antud eriõigusi, kuid siin on spetsiaalselt välja toodud, et "olenemata auto päritoluriigist", see just murelikuks teebki.
Ei tundnud ka minu autode paagi vastu huvi keegi 7 Soomes elatud aasta jooksul, tõenäoliselt selle pärast, et tolli reididele sattudes lasti mind läbi suht "ebahuvitava" auto tõttu (mis kindlasti bensukas). Viimased aastad olen aga käinud Soomes ca korra kuus (paariks päevaks) ja kuna nüüd on ka lisatankimisava, mille otstarbe iga tollitöötaja juba kaugelt ära tunneb, siis nüüd tõenäoliselt peetaks juba kinni. See, et viimaste aastate jooksul pole reididesse sattunud, on täiesti teisejärguline, kuna ma ei tahaks teises riigis mingi mõttetu seaduserikkumise pärast hammasrataste vahele sattuda. Samas on Soomes muutunud hiljuti ka kütuse maksustamist puudutavad seadused, vaidlused seaduse tsiteerimisega Soome foorumites ei pea enam täpselt paika, sellepärast siit praegu uuringi.
27.02.2012 at 21:57
dodge
Autogaas: :) või :(
quote:
hunt: Tehke palun lollile ka puust ja punaseks ette !

Gaasi müüakse vist jusku kilodes .. kuda need liitritesse teisendatakse ?

Ehk konkreetne küsilause - kui auto võtab 100 km läbimiseks näit. 15 l bensiini - ehk otsene kulu 15 x 1,35 = 20,25 joorot kütuse peale, siis mitu raha kütusele kulub gaasiga sõites ?

Arvestades seda +x % , mida gaasi rohkem kulub ja muid valemeid ?

Gaasiga sõites on kulu 15 x 1,3 x 0,79 = 15,40 euri.
01.06.2012 at 17:08
ramman
Autogaas: :) või :(
Minu autol ka nüüd IV põlvkonna gaasiseade kolmandat nädalat peal. 40 liitri gaasiga sain sõita keskmiselt 300 km või tibake rohkem. Sõit 50% Edgorod ja 50% maantee/külatee koduni. Rahaline võit on märgatav ja siiani olen rahul. Kõik laabus kuidagi hästi, eelmise auto müük väga hea hinnaga, praeguse ostul gaasiseadme hinna jagu alla kaubeldud ja oma investeeringut otseselt polegi. Kokkuhoid esimesest kilomeetrist juba, ei pea ootama nö. tasuvusaega :D
Autoks siis Grand Voyager 3.8 AWD.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
01.06.2012 at 23:33
speedbird
 
Autogaas: :) või :(
Kokkuhoid on muidugi märgatav. Isegi vägagi tuntav :) Kui sõitmist on palju, siis suhteliselt lollus on suure mootoriga masinaga bensu peal ringi sõita, kui OBD2 mootor peal on ja seega 4. põlvkonna seadet paigaldada saab.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
03.06.2012 at 15:37
Steven89
Autogaas: :) või :(
Minul on suburbanil esimese põlvkonna seade peal ja käin autoga ülepäeviti Venes.
Sõidan 256KM ja tangin 60L gaasi. 200km on sellest maanteed, ülejäänud linna. On ka kohapeal käiamisi
480km=120L gaasi, 200km maanteed, ülejäänud kõik linnas. Minule isiklikult on väga odavad kilomeetrid, sest venes maksab gaasi liiter kõigest 0.34e :)

Plaan vahetada esimene põlvkond ikkagist teisepõlvkonna vastu, minek pidi olema peaaegu sama, kui bensuga ja kulu on ka väiksem.

Tartus on esimene põlvkond 560e, teine oli vist paar sada rohkem, või 150e, ei mäleta täpselt.
Sõber pani enda omale neljanda põlvkonna ja maksis 1000e koos 130L paagiga.
04.06.2012 at 01:41 4 edits. Last edited 04.06.2012 at 01:51 by Steven89
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.