register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
rommel
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Kurb on tõsiasi, et politsei hea eesmärk - korra hoidmine on muutunud lihtsalt tavainimeste kottimiseks. Tigedaks teeb see, et turavöö eest tehakse ei tea mitu kilo trahvi ja samas vägistajad saavad tingimisi. Kusjuures suhteliselt suur osa pilitseinikke ise just eeskujuga ei hiilga (istuvad täis peaga rooli ja ületavad kiirust jne..)

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
06.01.2009 at 15:10
ivoalaska
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Nojah sellega sul õigus....aga loodame, et siis kui "majanduslangus" läbi on, langevad ka trahvimäärad :D :D :D
06.01.2009 at 15:13
Astro SS
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
See on tõesti kummaline ,et *pulbri vennad *lastakse vabadusse noomituse saatel ja tavalistelt pressitakse viimane sent välja.


Tegelikult on lihtsam pigistada tavalist tegelast kes liikleba autoga-> ostis auto -> ostis kütust-> järelikult on ka raha trahvi maksmiseks.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
06.01.2009 at 15:15
Jesper
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Astro SS: Huvitav,kas mujal EU's on ka polisteil vaja trahvidega täita eelarve aukusid?
Oleneb, millist EU-d sa mõtled :) Mõnedes kohtades lapitakse "trahvidega" pere-eelarve aukusid. Ja noh prantslastele näiteks meeldib inglise numbritega masinaid õudsalt kottida, passivad kohe tunneli väljapääsust paari versta kaugusel ja siis võetakse stiilis üksipulgi autoapteek pulkadeks, kontrollitakse helkurvesti olemasolu (see oli isegi Top Gearis) jne. Lisaks on seal (väidetavalt, foorumite põhjal) süsteem kus arvestatakse kiirtee maksupunktide vahelist keskmist kiirust, kui jõuad varem kohale kui piirkiirusega sõites põhimõtteliselt võimalik jõuda on, siis on kohe trahv soolas. Šveits pole küll EU, aga seal üldiselt ka mõistlik inimene hoiab tagasi, kaameraid on paksult.

Pmst vist igal pool on mingi huvitav asi mille eest erilise hoolega urklisse sõidetakse, inimesed on ju kõikjal põhimõtteliselt sarnased. Tõtt-öelda küll ma lõunapoolsete riikide kohta eriti pole uurinud, võib-olla seal on lihtsam elu.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2009 at 15:30
Astro SS
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Madlobster:
quote:
Fog:
quote:
Kummipuru:...tulemuseks trahv piirkiirusest 10 (!) km/h suurema kiiruse eest 180.- (!!!) krooni...
Ületasid kiirust ja said trahvi, milles siin nüüd siis probleem on? Ja milles politseiniku süü(@ervin).

Nemad olid ilmselt paremal teeserves, autoderodu, vasakut rada ei "mõõtnud ära" seega pidi paremal rajal olijaid mõõtma, ongi kogu kolhoos.


@Fog

Kui endale ka mõned sellised aktsiad teeäärest ostad oma kohutava ühiskonnavastase ja üle mõistuse ohtliku teo eest siis saad vast aru milles probleem on.

Tegelikult ju võiks autodel sund GPS peale panna see siis edastab pidevalt auto kiiruse kuskile peaarvutisse ja iga vääratus gaasiga saab reaalajas ka kohe tuntavaks pangaarvel. Poleks vaja töllmokkasi külmetada teeääres puudevahel.

Ja sellist tehnoloogiat kasutades saab igal ajahetkel ka 0,1 km/h ületamisel sinu kukrut kergendada.
Selliselt käitudes (rahva suure toetusega) peaks saama linna varsti klaas kookoneid ja muid jaburdusi täis ehitada ja kõigil oleks muretum ja kuivem tunne. Majanduslangusest poleks enam haisugi!

Mul on üks näide elust enesest GPS kasutamisest.

Suvel sai tehtud Euroopas väike tiir ja kasutasin wirelss GPS'i ja Läpakat kaartidega. Läpakas ilusti armatuuril lahti ja kaart jooksis sees.
Mitte kuskil mujal ei olnud probleeme kiirsuse või mingi muu jamaga , ainult Leedu miilits üritas ära teha.

Kuna kiirus GPS'i järgi oli täpselt 95 siis ei osanud arvatagi,et ta mind peatama hakkab.

Tegelane pidas kinni ja mainis,et meil on siin 90 tsoon ja minu kiirus tema radaris oli olnud 117 ja nüüd tuleb trahvi maksma hakata. Kuna sellise toore vale peale läks sitt pisut keema ja soovitasin tal selle jutuga oma vanaema juurde minna. Sellist reageeringut ta ei osanud oodatagi.
Peale mõne hetkelist pausi ja väidet, et minu GPS on terve marsuudi iga sekundi kiiruse ,asukoha jne. ilusti arvutisse salvestanud , ei osanud see sell mitte midagi kosta.
Hetk hiljem, üritas ta pisut sitast seisust välja vingerdada ja päris ,milleks ma seda ikkagi kasutan ja mida kõike sealt saab näha. Sai talle siis mõne sõnaga tehnikat tutvustatud.
Asi lõppes tema poolse küsimusega : no mis siis nüüd saab?
Millele ma vastasin; Mina ei te ,mis sina teed aga mina järkan oma teed.....:devil

Tegelane andis minu dokumendid tagasi ja soovis head koduteed :finger

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
06.01.2009 at 15:31
ivoalaska
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
http://www.postimees.ee/?id=65418 Lisaks teemale
06.01.2009 at 15:46
gets
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Kus te neid trahve saate või tuttavad saavad :)? Sõidan igapäevaselt ringi ja ainuke politseikontrolli nägemine on olnud puhumiskampaaniad või kohad, kus on võimalik kiirust mõõta. Muid rikkumisi mainitakse või kontrollitakse ju ainult juhul, kui puhumine või radar midagi ei näita. Ei ole mingi musterliikleja, k.a. kiirus, kuid viimaste aastate jooksul ei ole mäletamist mööda kogunenud ühtegi muud rikkumist peale ühe hoiatuse ülevaatuse paaripäevase aegumise pärast.

Tegelikult on vähesel politseihuvil ka täitsa põhjus - sõidan nimelt argisõite vanema Astra universaaliga, tumepunane ja reeglina sitane. Näide. Linnast väljas paarikilomeetrine 70 lõik, ees uuem Mercedes ja mingi aeglasem auto. Sõidame mõlemad sellest aeglasest mööda, kiirus sel ajal kindlasti üle 90, kõrvalteelt keerab meile järgi politseimasin ja paneb sinised tööle. Võtan vaikselt hoo maha ja ootan punaseid. Ei, politsei sõidab minust mööda, ja peab Mersu kinni :P.
06.01.2009 at 15:48
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
gets: Näide. Linnast väljas paarikilomeetrine 70 lõik, ees uuem Mercedes ja mingi aeglasem auto. Sõidame mõlemad sellest aeglasest mööda, kiirus sel ajal kindlasti üle 90, kõrvalteelt keerab meile järgi politseimasin ja paneb sinised tööle. Võtan vaikselt hoo maha ja ootan punaseid. Ei, politsei sõidab minust mööda, ja peab Mersu kinni :P.

No kui nad tee ääres passisid ja sealt mõõtsid, siis radarisse saidki nad eespoolsõitva ehk Mersu näidu.
06.01.2009 at 15:53
armasjumal
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Astro SS:
quote:
mrtn:
quote:
Astro SS:Huvitav,mis oli neil juhtudel peatamise põhjuseks?


ma olen küsinud teinekord sellisel puhul, kui ilmselgelt otsitakse, mille eest väänata. vastuseks on: "meil on politseioperatsioon"
Huvitav ,kas sellel on ka seduslikku alust või üritatakse lolle lihtsalt lutist tõmmata?




ükskord küsimusele, mis oli peatamise põhjus, vastati: "meil on salapõhjus"

____________________________
G20 '95
06.01.2009 at 16:17
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
armasjumal:
quote:
Astro SS:
quote:
mrtn:
quote:
Astro SS:Huvitav,mis oli neil juhtudel peatamise põhjuseks?


ma olen küsinud teinekord sellisel puhul, kui ilmselgelt otsitakse, mille eest väänata. vastuseks on: "meil on politseioperatsioon"
Huvitav ,kas sellel on ka seduslikku alust või üritatakse lolle lihtsalt lutist tõmmata?




ükskord küsimusele, mis oli peatamise põhjus, vastati: "meil on salapõhjus"

mulle: viis aastat tagasi sõitsite autoga, millel oli ylevaatus aegunudei tulnud selle peale, et värskelt arvele võetud autoga tuleb 2 kuu pärast uuesti ylevaatusele minna) ja nyyd olete elu lõpuni mustas nimekirjas ja kontrollime teid igal võimalusel.


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
06.01.2009 at 17:35
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
gets: Kus te neid trahve saate või tuttavad saavad :)? Sõidan igapäevaselt ringi ja ainuke politseikontrolli nägemine on olnud puhumiskampaaniad või kohad, kus on võimalik kiirust mõõta. Muid rikkumisi mainitakse või kontrollitakse ju ainult juhul, kui puhumine või radar midagi ei näita. Ei ole mingi musterliikleja, k.a. kiirus, kuid viimaste aastate jooksul ei ole mäletamist mööda kogunenud ühtegi muud rikkumist peale ühe hoiatuse ülevaatuse paaripäevase aegumise pärast.

Tegelikult on vähesel politseihuvil ka täitsa põhjus - sõidan nimelt argisõite vanema Astra universaaliga, tumepunane ja reeglina sitane. Näide. Linnast väljas paarikilomeetrine 70 lõik, ees uuem Mercedes ja mingi aeglasem auto. Sõidame mõlemad sellest aeglasest mööda, kiirus sel ajal kindlasti üle 90, kõrvalteelt keerab meile järgi politseimasin ja paneb sinised tööle. Võtan vaikselt hoo maha ja ootan punaseid. Ei, politsei sõidab minust mööda, ja peab Mersu kinni :P.

sõidab naine mul honda civicuga mööda tallinn-pärnu mnt tallinna suunas. 14 aastat ilma yhegi karistuseta seni. harjunud sellega, et pärast kanamaa risti jälle 110 lubatud ja sõidabki põõsas passivasse radarisse 115 sisse. ja saab teada, et 110 märk vahepeal ära koristatud ja nyyd saavad kõik harjumuse ohvrid täie rauaga. nii ka tema.


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
06.01.2009 at 17:37
Vanaisa
  
Moderator
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
muide - kas see jutt vastab tõele, et kohtades maanteedel, kus on suuremaid avariisid olnud, vähendatakse kohe piirkiirust ja siis liimits mõnuga istub seal ja püüab"vana harjumusega" sõitjaid?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
06.01.2009 at 17:40
madis
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Krt asi on ka suhtumises. Kui sa hakkad oma õigusi taga nõudma, saad täiega. Kui ütled: jah, ületasin kiirust sest.. ja järgneb aus põhjendus (pidurdasin hilja, tee oli sirge ja ilm ilus, olin hooletu) siis üldiselt on ikka sõbralikud. Ma sain +40 eest (40 alas 80) trahvi 300 krooni, see toimus paar kuud tagasi.
06.01.2009 at 17:41
Messer
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Krt asi on tõesti enamasti suhtumises. Sõita tuleks liikluseeskirjade, mitte mälu järgi.

____________________________
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_293

Dodge Dart Swinger`73
Rebel by nature
06.01.2009 at 17:51
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Vanaisa: muide - kas see jutt vastab tõele, et kohtades maanteedel, kus on suuremaid avariisid olnud, vähendatakse kohe piirkiirust ja siis liimits mõnuga istub seal ja püüab"vana harjumusega" sõitjaid?

Niimoodi tekkinud kiirusepiiranguid küll ei meenu. Samas, Viljandist Pärnu poole välja sõites sealt ringteelt ülesõidu juurde pandi kunagi anna-teed märgi asemele stoppmärk peale seda, kui mingi liinibussijuht kanapimedusest (seal on kilomeeter selget nähtavust igale poole) seal rekka ette sõitis. Ja mina sain 480-kroonise aktsia selle eest, et peale eessõitnud auto järel seal märgi juures teisena peatumist peale 5m liikumist uuesti ei peatunud (peateel oli täielik tühjus, patrull passis peale ristmikku bussipeatuse nurga taga peidus).

Samas on mitmes kohas linnas peale teede renoveerimisi/laiendamisi 70 märgid tagasi panemata jäetud - üks eredaim ja arusaamatuim näide on kindlasti Merivälja tee see rannahoone ja Viimsi vaheline lõik - kui seal oli ilma eraldusribata, joonimata ja valgustamata kahesuunaline kaherealine lõik, kannatas 70ga sõita küll, peale seda, kui tehti korda, kaks eraldatud sõidusuundadega rida kummagisse suunda ja pandi valgustus ja foorid, aga enam mitte.
06.01.2009 at 18:03
Jesper
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
See Viimsi-suunalise rahva kottimine tundub mingi poliitika olevat :)

A võib-olla need "noored pered" oma länkkaritega koju rallides põhjustavad sellel lõigul statistikas liiga palju õnnetusi, ei tea.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2009 at 20:09 1 edit. Last edited 06.01.2009 at 20:11 by Jesper
ReyMan
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Täna umbes 10 minutit tagasi sõitsin Tartus mööda Anne tänavat selle kuramuse imeliku ringtee suunas. Enne Anne-Sõpruse ristile jõudmist märkasin pimedas politseiautot seismas. Jõudsin ristmikuni, foor oli punane ja minu ees vaid mingi imelik Polo käkk. Miski kuri aimdus oli mul selle politseiauto suhtes.
Kuna sellel suunal roheline tuli väga kiiresti vaid vilksab korra siis üle risti jõudes vaatasin peeglisse. Minu taga oli veel 2 autot ja see viimane sõitis raudselt kollasega ristile mid tema tahavaate peeglisse koheselt ka disko tuled tõi.
Passivad pimedas nende fooride juures kus foor ei suuda üle 3 auto üle lasta aga liiklusvoog teatud ajavahemikul seal tiba suurem kui 3 autot ühe fooritsükli kohta.
Suht alatu minu meelest.
06.01.2009 at 21:31
armasjumal
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
seda nad siis täna passisid tartus võru maanteed välja ennem aardla risti, ennem statoili tanklat olevat parklas pargitud rekka taga.


____________________________
G20 '95
06.01.2009 at 21:52
STW
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
madis: Krt asi on ka suhtumises. Kui sa hakkad oma õigusi taga nõudma, saad täiega. Kui ütled: jah, ületasin kiirust sest.. ja järgneb aus põhjendus (pidurdasin hilja, tee oli sirge ja ilm ilus, olin hooletu) siis üldiselt on ikka sõbralikud. Ma sain +40 eest (40 alas 80) trahvi 300 krooni, see toimus paar kuud tagasi.

100% eelpool öelduga nõus, mina olen ka viisaka jutuga alati hakkama saanud. Ja ei ole mu eelnev register sugugi puhas noorena sai ikke omajagu rumalusi ka tehtud.
Kuigi kindlasti töötab seal ametis ka neid kes on kohe hingelt mendid aga selliseid huvitavaid ilma kodanikke kohtab ju igal pool elus eks endega hakkama saamine ikka enda asi ole, neid muuta on suht lootusetu üritus.
06.01.2009 at 22:11 1 edit. Last edited 06.01.2009 at 22:15 by STW
r.i.h.o
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
armasjumal: seda nad siis täna passisid tartus võru maanteed välja ennem aardla risti, ennem statoili tanklat olevat parklas pargitud rekka taga.

Seal passivad päris tihti, ning seal tavaliselt üks eravärvides auto seisab Siriuse putka parklas ja filmib, see järel võtab "Värvides"patrull rikkuja eemal maha. Ja ega seal on neil ka täiesti õigus seda teha, sest Aardla ristil on kõik fooritsüklid normaalse pikkusega. Aga Tartu kõige parem foor on Ekraani kino juures, kus politsei võiks tahtmise korral trahve teha niikuis jaksaks. Mööda Riia tänavat kesklinna suunas liikudes ja siis Ekraani kino juurest vasak pööret Pepleri tänavasse lubav foor põletab rohelist tuld maksimaalselt 2 sekundit. Võite ise arvata mitu autot sealt jõuab pöörde selle ajaga sooritada.

____________________________
1,2 liitrit puhast powerit
06.01.2009 at 22:30
ivoalaska
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Natukene seotud teemaga...http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=20830771
08.01.2009 at 15:31
Märt
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Kas keegi teab, kui vanu asju nad seal näevad?
Mul on viimased 8 aastat ilus ja puhas - enne seda on väääga pikk register.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
08.01.2009 at 21:14
mrtn
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
võtavad keskusega ühendust ja see loeb kõik ette.
08.01.2009 at 21:35
STW
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Märt: Kas keegi teab, kui vanu asju nad seal näevad?
Mul on viimased 8 aastat ilus ja puhas - enne seda on väääga pikk register.

Näevad nad seal kõiksugu vanu asju, ise olen enda kohta näinud ekraanil ammu kehtetuid karistusi, see oli muidugi juba paar aastat tagasi, nüüd ehk miskit teisiti.

Tookord veel Hr. kordnik mainis, et mis nüüd arvad, et mõni aasta oled korralik olnud, et see mingi saavuts või?
08.01.2009 at 21:56
Sören
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
see peaks ikka nii olema, et kui kehtivaid karistusi ei ole, siis on saadav karistus märksa leebem. mul on vanast ajast ikka mõned päris karmid rikkumised, aga kui umbes poolteist aastat tagasi kinni peeti turvavöö pärast (enne seda oli umbes kaks aastat puhas leht), siis sain ainult hoiatuse. peale seda sain järgemööda poole aasta jooksul kaks rikkumist (ühe puhtalt oma lollusest, teine oli minu arvates absurd) juurde, ühel korral trahv ~300 krooni ja teisel korral ~500 krooni. nii et päris vanu rikkumisi nad minu arusaama järgi ikka ei jälgi. kummaline on see, et kui aastaid tagasi musta w126-ga sõitsin olid politseinikud selle kinni pidamisel kuidagi kõhklevad - ühel korral jooksis teele, sau käes, siis lasi saua alla ja lasi mul mööda sõita, teisel korral lihtsalt viipas kuidagi hädiselt tee kõrvalt (mõlemal korral ületasin suure tõenäosusega kiirust).

____________________________
gts1000 & gl500 & w140
08.01.2009 at 23:00
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.