register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
wagoneer
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Keskusest ja arvutist näevad nad kogu paturegistrit mis üldse teinud oled. Ja värsked ehk kehtivad vist olid ekraanil mingit teist värvi seal. Kunagi nagu mainiti,et mingi jooksev aasta eelmisest rikkumisest ja siis aegub. Ehk ei ole enam väga raskendav asjaolu. Eriti sama laadse asja eest trahvi saades. Aga äkki keegi teab täpsemalt.
Viimane kord Viimsi statoili ees ringil natuke driftides kastikaga bensukasse tankima sisenemiseks, tuli hetke pärast bensukast politsei onu välja kes mainis,et kui natuke rahulikumalt sõita siis jätkub suurel autol ka kütust kauemaks. Mis ma ikka kosta oskasin :D Ütlesin,et kogemata juhtus nii. Hakkas naerma selle peale ja läks oma autosse.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
08.01.2009 at 01:12
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
wagoneer: Keskusest ja arvutist näevad nad kogu paturegistrit mis üldse teinud oled. Ja värsked ehk kehtivad vist olid ekraanil mingit teist värvi seal. Kunagi nagu mainiti,et mingi jooksev aasta eelmisest rikkumisest ja siis aegub. Ehk ei ole enam väga raskendav asjaolu. Eriti sama laadse asja eest trahvi saades. Aga äkki keegi teab täpsemalt.
Viimane kord Viimsi statoili ees ringil natuke driftides kastikaga bensukasse tankima sisenemiseks, tuli hetke pärast bensukast politsei onu välja kes mainis,et kui natuke rahulikumalt sõita siis jätkub suurel autol ka kütust kauemaks. Mis ma ikka kosta oskasin :D Ütlesin,et kogemata juhtus nii. Hakkas naerma selle peale ja läks oma autosse.

aegub mitte aasta jooksul, vaid aasta pärast karistuse täitmist (ehk siis trahvi maksmist).


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
09.01.2009 at 00:52
Jutulind
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
antoine:
aegub mitte aasta jooksul, vaid aasta pärast karistuse täitmist (ehk siis trahvi maksmist).


Mind peatati viimati oktoobris, põhjuseks see et lähituled lakkasid toimimast pimedal ajal ... Keerasin kauged max alla ja sõitsin nendega, kuna oli hädasti vaja linna tööle jõuda maalt. Siinkohal tervitused Auser auto elektrikule, kes millegipärast ära sulanud ja mustaks tõmbunud armatuurialust pistikut kuumliimiga lappis vahetamise asemel, autol muide garantii ...

Kaks kena naispolitseinikku oli autos, küsisid, miks ma neid tagant tulles pimestasin. Selgitasin siis et nii ja naa aga tööle vaja saada. Punktist kust tulin enam stardihetkel (ühtlasi ka vea avastamise hetkel) ühtegi ühistransporti ka ei liigu. Olin ise täiesti veendunud et ühtegi kehtivat rikkumist ei ole, kuid nende arvuti näitas et 2002. aastast maksmata trahv 600 EEK, seega kõik vahepeal saadud karistused ka aktiivsed ... Kusjuures, vahepeal ikka paar korda trahvi saadud aga kordagi ei ole mainitud et miskit sellist õhus ripub.

Samas olid neiud vägagi mõistvad, soovitasid mul (tol hetkel juba Pärnu mnt. valgustatud alas Kanama kandis) ohutuled sisse lülitada ja ettevaatlikult koju sõita ja piirdusid suulise hoiatusega. No kui aus olla, olin püha patukahetsus ise nende tagaistmel, sellest ka sõbralik suhtumine vast :)

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
09.01.2009 at 02:06
Andresp87
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Teema algataja probleemi vältimiseks võiks endale kettaga spidoka panna, siis saab tee ääres tõestada, et ei ületanud kiirust. kuigi selle seadme maksumus ja ketaste maksumus kokku on vist selline summa, et odavam tuleb trahve maksta.
11.01.2009 at 06:07
Maik
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Sellejaoks on olemas gps-id ja vastav jälgiimise tarkvara , ka eestis peaks keegi seda võimalust pakkuma.

eraautol kahjuks suht nüri maksta seda muidugi (kuutasuga). Aga on olemas vist ka gps-e mis säilitavad mitmete kuude jooksul liikumist?

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
11.01.2009 at 10:48
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
antoine:aegub mitte aasta jooksul, vaid aasta pärast karistuse täitmist (ehk siis trahvi maksmist).

kui ei maksa, aegub ka poolteise aastaga


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 13:05
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille:
quote:
antoine:aegub mitte aasta jooksul, vaid aasta pärast karistuse täitmist (ehk siis trahvi maksmist).

kui ei maksa, aegub ka poolteise aastaga


Pooletest aastaga saegub trahv, mitte karistus. Ehk pärast poolteist aastat karistuse jõustumisest ei saa trahvi pöörata täitmisele (ja sedagi mitte alati: Trahvi aegumine pooleteist aasta jooksul ei puuduta siiski neid, kes trahvi tasumisest kõrvale hoiavad. Need aga, kes pole tasumisest keeldunud, aga pole saanud pooleteise aasta jooksul trahvi ära maksnud võivad nüüd kohtu teel nõuda asja lõpetamist. Kohus hindab, kas inimene on tahtlikult maksmisest kõrvale hiilinud või on asi kohtutäituri kehvas töös.), kuid karistus kehtib edasi ja seda arvestatakse järgmiste karistuste määramisel.
Soovi ja huvi korral võid lugeda Karistuseadustiku p.81 ja 82.


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
11.01.2009 at 13:39
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
karistusregistrist kustutatakse andmed karistatuse kohta vastavalt karistuse täitmise aegumise tähtajast päris kindlasti. Arhiivi muidugi jääb vastav info, a seda militsionäärid ei näe oma e-politseist.

paragrahv 25 Karistusregistri seadus. Kui sinult pole 18 kuu jooksul trahviraha kätte saadud, siis ei saada kah ja karistatus kustub.



____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 14:06 1 edit. Last edited 11.01.2009 at 17:09 by DevilDeVille
hunt
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Huvitav, kas meie seas ka keegi õppur on, kellel oleks vaja mingi kursuse või muu töö teha .
Pakuks välja huvitava teema - Liiklustrahvide suurus vs. keskmine kuupalk EU- s.

Võin sitta süüa, et Jeesti omad on ikka kordades räigemad, kui mujal ...
Ok, paljudes kohtades küll nad sõltuvad reaalsest päevapalgast, aga mingid ''Harju keskmised'' numbrid ju olemas.

Väga huvitavad numbrid tuleks välja igatahes.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
11.01.2009 at 14:33
kkerem
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille: ei näe oam e-politseist.




Minu arusaamist mööda näevad küll, kas seda nüüd kasutatakse või mitte, mine sa tea. Aga mingite linnalegendide järgi on olnud see teemaks, kus politsei on just neid andmeid kasutanud.

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)
11.01.2009 at 14:48 1 edit. Last edited 11.01.2009 at 14:49 by kkerem
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
kkerem:
quote:
DevilDeVille: ei näe oam e-politseist.




Minu arusaamist mööda näevad küll, kas seda nüüd kasutatakse või mitte, mine sa tea. Aga mingite linnalegendide järgi on olnud see teemaks, kus politsei on just neid andmeid kasutanud.

näevad ja väga hästi - ainus vahe on , et "arhiivi tõstetud" asjad on teist värvi.
ja kui vaja, näevad veel palju muudki peale karistusregistri. endal oli juhtum, kus teiseks pooleks oli veidi napsutanud naisterahvas. onu miilist toksis veidi oma arvutit ja teatas võidukalt: see käib ju itaalias litsiks!

____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
11.01.2009 at 14:57
Sören
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Maik: Sellejaoks on olemas gps-id ja vastav jälgiimise tarkvara , ka eestis peaks keegi seda võimalust pakkuma.

eraautol kahjuks suht nüri maksta seda muidugi (kuutasuga). Aga on olemas vist ka gps-e mis säilitavad mitmete kuude jooksul liikumist?

kogu see gps asi ei oma seaduse silmis mingit väärtust, kuna tegemist ei ole sertifitseeritud tükkidga. kes või mis garanteerib, et see jälgimise tükk kiiruse väärtust näiteks 10 võrra ei vähenda? see on täpselt samaväärne sinu ütlusega, et sa kiirust ei ületanud.


____________________________
gts1000 & gl500 & w140
11.01.2009 at 14:58
sirr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Inimene pole kunagi rahul. Kui meil on väikesed trahvid, siis me nutame, et roolijoodikud ja kihutajad pääsevad 500 krooniga. Kui meil on suured trahvid, on jälle sitt lahti...
Tegelikult võiks nii olla, et kõigil teistel on suured trahvid aga minu jaoks on väikesed trahvid. Eksole? :D
11.01.2009 at 16:30
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
antoine:
quote:
kkerem:
quote:
DevilDeVille: ei näe oam e-politseist.




Minu arusaamist mööda näevad küll, kas seda nüüd kasutatakse või mitte, mine sa tea. Aga mingite linnalegendide järgi on olnud see teemaks, kus politsei on just neid andmeid kasutanud.

näevad ja väga hästi - ainus vahe on , et "arhiivi tõstetud" asjad on teist värvi.
ja kui vaja, näevad veel palju muudki peale karistusregistri. endal oli juhtum, kus teiseks pooleks oli veidi napsutanud naisterahvas. onu miilist toksis veidi oma arvutit ja teatas võidukalt: see käib ju itaalias litsiks!

tjah, siis ei ole seda seaduserikkumist veel likvideeritud. tegelikult ei tohi tavamiilits sellist infot näha, kõik peab käima läbi pärnumaantee kontori.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 17:10
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille:tjah, siis ei ole seda seaduserikkumist veel likvideeritud. tegelikult ei tohi tavamiilits sellist infot näha, kõik peab käima läbi pärnumaantee kontori.


Mina siit küll mingeid "tavamiilitsatele" seatud piiranguid ei leia.
11.01.2009 at 17:29
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
tfr:
quote:
DevilDeVille:tjah, siis ei ole seda seaduserikkumist veel likvideeritud. tegelikult ei tohi tavamiilits sellist infot näha, kõik peab käima läbi pärnumaantee kontori.


Mina siit küll mingeid "tavamiilitsatele" seatud piiranguid ei leia.

ega "see" pole ka karistusregister. karistusregistrist arhiivi saadetud andmed ei tohiks olla nähtavad, ainus seaduslik viis neid andmeid saada on karistusregistrisse esitatav põhjendet infopäring.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 18:16 2 edits. Last edited 11.01.2009 at 18:18 by DevilDeVille
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille: ega "see" pole ka karistusregister. karistusregistrist arhiivi saadetud andmed ei tohiks olla nähtavad, ainus seaduslik viis neid andmeid saada on karistusregistrisse esitatav põhjendet infopäring.

"Seal" on näiteks §24 lg2 p5 ilusti kirjas, et POLIS-es on väärteod nähtavad 3a alates lahendi tegemisest.
11.01.2009 at 18:22
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
ka see näitab, et kogu ajalugu ei ole miilitsatel võimalik näha (kui see ajalugu just 3a pikkune pole). mingist hetkest mäletan, et vanu asju, mis enne POLIS-e valmimist aset leidnud, ei vaevutud sinna sisse kandmagi.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 18:35
kkerem
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Ma just mõtlen, et kui seaduslik see on, kui politsei näeb ilma erilise probleemita seda, mis on "kunagi" olnud. Ma kujutan ette, kuiidas see mõjutab hinnangute andmist, suured ülemused võivad ju rääkida, et politsei seda infot "ei kasuta", aga reaalselt ma arvan, et mõjutab päris hästi.

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)
11.01.2009 at 20:04
ReyMan
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
tfr:
quote:
DevilDeVille: ega "see" pole ka karistusregister. karistusregistrist arhiivi saadetud andmed ei tohiks olla nähtavad, ainus seaduslik viis neid andmeid saada on karistusregistrisse esitatav põhjendet infopäring.

"Seal" on näiteks §24 lg2 p5 ilusti kirjas, et POLIS-es on väärteod nähtavad 3a alates lahendi tegemisest.


:bs Näevad ka seda, et ma viie aasta eest avalikus kohas suitsetamise eest 53 EEKi riigikassasse andsin. Üks sinivalge ise kinnitas seda, et see info neil ka olemas.
11.01.2009 at 20:17
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
ega siin aita muu, kui tuleb iga oma vestlus militsionääridega linti võtta, soovitavalt veel videosse.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.01.2009 at 20:28 1 edit. Last edited 12.01.2009 at 02:52 by DevilDeVille
Riho
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Viimane jutuajamine miilitsaga oli jõulu ajal.
E-politsei telekas näitas ilusti 2002-2003 saadud trahvid ära.
12.01.2009 at 01:29
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Lisan siia ühe positiivse kogemuse. (ei hakanud uut teemat tegema) Sai käidud perega Tallinnas olevas lumelinnas ja pargitud auto seal kõrval olevasse pisiksesse parklasse. Ei pannud üldse tähele, et parkla üks serv oli mõeldud bussidele ja teistele parkimine keelatud. Kuna sel hetkel kui parklasse sõitisn oli valesti parkijaid veel seda enam ei pannud tähele neid märke. Töllerdasime siis seal lumelinnas ringi ja ühekorra vaatan pamper ees ja vana keerab viimased polte külge buickil kõik jalad raudu pandud ja kohe oleks sõiduks läinud. Jooksin siis hirmsa jookusga kohale ja kuna ise arvasin et minul kõik õieti tehtud ja parkimise eest tasutud jne siis lendasin suure kisaga peale, et mehed mis siin toimub? Pisike mupo siis küsis rahulikult et näe mis sa karjud siin on 5 märki üleval, et siin ei tohi parkida. Ropendasin ja vandusin seal veel natuke ja siis küsisin, et mis siis saab nüüd et kas pean hakkama oma pampudega trolliga kuskile parklasse autot otsima minema. Selle asemel kustutas mupo oma fotokast minu süüteo pildid ja ütles pampri mehele, et see rauad maha võtaks ja ütles, et ta siin pidevalt nendega hädas sest inimesed tulevad parklasse ja ei tule selle pealegi, et ühes osas seal parkida ei tohi. Ütles ainult et pampri mehele tuleb väike nuts visata kuna väljakutse eest peab keegi tasuma. Pampri mees nõustus 150 eekuga. Samal ajal kui raudu maha võeti rääkisime meie mupoga ameerika autodest ja bensu kulust :D
Ei tehtud trahvi ega midagi. Täiesti uskumatu vaatamata minu algsele suhteliselt agressiivsele käitumisele, sest ma valmistusin juba selleks, et kui raudu ära ei võta siis istun atuosse ja lihtsalt sõidan sealt vahelt välja toore jõuga.

Tunnistan, et olin täiesti ise süüdi, sest märke oli tõepoolest pisikese ala peal vähemalt 5tk. Kui mingil x põhjusel see mupo või oli Tallinna transpordi mingi ametnik vms iganes juhtub seda teemat nägema või mõni nende kolleeg siis suur tänu sellise mõistliku käitumise eest ja uskuge või mitte minu jaoks oli selline situatsioon oluliselt suurema kasvatusliku mõjuga kui trahv oleks seda olnud. Ja luban, et olen edaspidi parkimisega oluliselt hoolsam!

Praegusel ajal kui kõik on raha peal väljas leiab sellist käitumist ikka üliharva, et kui oled vahele jäänud ja pääsed suulise hoiatusega. Kahjuks on selliseid vendasi 100 st 1 ja nendega kokku juhtumine võrdub loto võiduga. Nii et veelkord tänud! Kõik ei ole veel kadunud :)
24.02.2009 at 18:56 1 edit. Last edited 24.02.2009 at 18:59 by Madlobster
ivoalaska
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Muide see 150 eeku nad peavad võtma....seaduse järgi ongi see väljakutse tasu ja väljakutsed registreeritakse. Aga parem ikka kui parklas maksta 400 äraveo eest + trahv valesti parkimise eest.
25.02.2009 at 10:04
rai
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mina jällegi vaatasin eile presidendi vastuvõttu ja mida ma näen saatemeeskond sõidab hea nähtavusega, asulas udutuledega, mina kui seaduskuulekas kodanik helistasin kohe politseisse, et teatada kohutavast liikluseeskirja rikkumisest. Tulemus on see, et korrapidaja ütles, et politsei võib teatud olukordades kasutada, mis tulesid tahab. Mina vaatasin liikluseeskirjast järgi ja kuskilt ei leidnud sellise teooria kinnitust. Võibolla keegi selle foorumi tegelastest oskab viidata mingile seaduse pügalale millega saaks oma teadmatust vähendada.

P.S Üheks võimalikuks variandiks on muidugi see, et neil oli parajasti kuriteo matkimine käsil kus nad matkisid rullnokkasid. :)
25.02.2009 at 11:13
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.