register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
Indrek_S
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
See "halb nähtavus" on nii lai mõiste, et selle eest lasta eales trahvi teha on küll oma süü.

____________________________
not done until it's done
25.02.2009 at 11:30
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Kas radari pass koos daatlemistunnistusega peab politsal kaasas olema ja kas ta peab seda rikkuja nõudmisel rikkujale näitama. On siin mõni, kes teab sellest?
27.02.2009 at 19:59
Fog
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mupo töövõtted on ka toredad:
1. Helistasid mulle, ning tahtsid teada kes firma autoga kuupäeval X ja kellaajal Y sõitis. Saatsin nad puu taha, kuna ma ei saa identifitseerida, kas teiselpool telefoni on mupo ametnik või sky plussi lollituskõne.
2. Tuli kiri sama sisuga, ning märgitud küsimise aluseks seadusesäte, et kohtuvälisel menetlejal on õigus jur. isikult nõuda dokumenti, eset või muud asja.
3. Kuna "kes kasutas" pole olemasolev dokument, asi või muu ese, saatsin nad uuesti puu taha. Lisaks viitasin paragrahv 5. mida nad täitnud polnud, minu õigusi ja kohustusi polnud mulle seletatud.
Vaatab mis sellest saab. Mitte et 10 trahviühikut midagi suurt oleks, aga ma põhimõtteliselt kepo-t(keskerakonnapolitseid) ei austa. On neil minuga rohkem tegemist jääb mõni teine hea inimene ajapuudusel kottimata.

Edit: Kuna neil võib tore idee tekkida firmalt sõidupäevikut küsida, siis tuleb veebruari eest ilmselt täismahus erisoodukas maksta, seljuhul ei pea seda dokumenti olemas olema.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
27.02.2009 at 20:12 1 edit. Last edited 27.02.2009 at 20:35 by Fog
Valmet
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Tubli Fog!

____________________________
Wagoneer`79 (Valmet powered)
Wagoneer`76
27.02.2009 at 20:24
M.J
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Madlobster: Kas radari pass koos daatlemistunnistusega peab politsal kaasas olema ja kas ta peab seda rikkuja nõudmisel rikkujale näitama. On siin mõni, kes teab sellest?
Ei pea kaasas olema - aga tavaliselt on neil koopia sellest autos.
Aga kiirusmõõteseadmel PEAB rikkumata taatluskleebis olema. Kui seda pole kirjuta seletusse, et ei olnud minu kiirus ja seadmel puudus taatluskleebis.
27.02.2009 at 20:48
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
M.J:
quote:
Madlobster: Kas radari pass koos daatlemistunnistusega peab politsal kaasas olema ja kas ta peab seda rikkuja nõudmisel rikkujale näitama. On siin mõni, kes teab sellest?
Ei pea kaasas olema - aga tavaliselt on neil koopia sellest autos.
Aga kiirusmõõteseadmel PEAB rikkumata taatluskleebis olema. Kui seda pole kirjuta seletusse, et ei olnud minu kiirus ja seadmel puudus taatluskleebis.

Tänud!

EDIT: Taatlus kleebis oli tegin sellest isegi pilti. Kas kleebisel on taatlemise kuupäv või kuupäev millal vaja teha järgmine taatlemine?

Õnnestus lihtsalt täna endale üks aktsia osta 30 alas 56 pluss miinus 3 km/h. Kuna ma seal aga pikalt seletasin ja igasugu pabereid ja tõendeid küsisin siis nad enam lihtmenetlusega nõus ei olnud (eelenevad rikkumised praktiliselt puudusid siis oleks lihtmenetlus 900eeku tehtud) nüüd tuleb tõenäoliselt rohkem. Iseenesest pollari töö vastu mul pretensioone ei ole, sest koht kus mõõdeti ei olnud ala maksimarketi parkla, hea nähtavusega tühi maantee +10km/h vms debiilne koht vaid lasteaia vahetus läheduses ja kiirus mul tõepoolest oli lubatust suurem siis nemad käitusid korrektselt, olid viisakad, ja tegid seda tööd mida nad tegema peavad ja sellises kohas kus nad seda tegema peavad. Ei peeditud mind seal tõkiskingade vms asjadega ega määritud mingit jura pähe. Loomulikult kui on võimalus trahvist pääseda siis seda kasutaksid kõik. Tegelt see 1k trahv ei morjendagi nii väga aga see aasta otsa aktiivne see on faking ruineeriv asi (olid kunagi head ajad kui viskasid viissotti ja asi ants).

Lisaks veel infot, mis tegelikult peaks vbl olema siin ühes teises teemas aga (kui vajalikuks peetakse võib selle ka sinna tõsta). Küsisin politsade käest kommentaare tulekustutite ja trahvide tegemise boonuspalga kohta. Palga kohta ütles, et ta võib käe südamele panna, et trahvide hulgast ei sõltu tema palk mitte penni võrdki. Tulekustutite kohta, et neil kontrolliti Tallinn Harjumaa piires tehtud trahve, ja ütles, et siin lähi ajal kus see debiilne paanika on lahti läinud ei ole tehtud MITTE ÜHTEGI trahvi seoses tulekustutitega. See on ainult ala Tamrex jms firmade reklaami kampaania.
27.02.2009 at 22:16 2 edits. Last edited 27.02.2009 at 22:45 by Madlobster
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
selle oma auto kiirusega on veel sihuke asi, et kui miilitsaraisk üksinda toruga teeääres vahib, siis tuleb tast kohe pilt teha ja oodata, kuni protokollist saab lugeda, et terve ekipaazh tuvastas kiiruseületamise. ning siis teatada, et on kellegi teise kiirus, mida sulle üritatakse pähe tõmmata. endal tuli see mõte peale seda, kui samasugune lontrus Tuuliku teel postitaga peitudes mulle 52 mõõtis kolmekümne alas. nu ma tõesti ei teadnud seda piirangut sel hetkel ja proovisin inimlikult asja selgitada. tulutult loomulikult. pole kunagi teadlikult kiirust ületama läinud a nüüdsest sõrm sügeleb pilti teha ja kasvõi 1 km/h ületamine vaidlustada vuhvelprotokolli tõttu.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
27.02.2009 at 22:35
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Fog: Mupo töövõtted on ka toredad:
1. Helistasid mulle, ning tahtsid teada kes firma autoga kuupäeval X ja kellaajal Y sõitis. Saatsin nad puu taha, kuna ma ei saa identifitseerida, kas teiselpool telefoni on mupo ametnik või sky plussi lollituskõne.
2. Tuli kiri sama sisuga, ning märgitud küsimise aluseks seadusesäte, et kohtuvälisel menetlejal on õigus jur. isikult nõuda dokumenti, eset või muud asja.
3. Kuna "kes kasutas" pole olemasolev dokument, asi või muu ese, saatsin nad uuesti puu taha. Lisaks viitasin paragrahv 5. mida nad täitnud polnud, minu õigusi ja kohustusi polnud mulle seletatud.
Vaatab mis sellest saab. Mitte et 10 trahviühikut midagi suurt oleks, aga ma põhimõtteliselt kepo-t(keskerakonnapolitseid) ei austa. On neil minuga rohkem tegemist jääb mõni teine hea inimene ajapuudusel kottimata.

Edit: Kuna neil võib tore idee tekkida firmalt sõidupäevikut küsida, siis tuleb veebruari eest ilmselt täismahus erisoodukas maksta, seljuhul ei pea seda dokumenti olemas olema.

nende suurte lumetormide ajal juhtus mul nii, et öösel kodutänavale keerates sattusin suht sõidetavalt tänavalt praktiliselt lumehange. õnneks kyll nii tee serva, et liiklust ei seganud, aga ei edasi ega tagasi autot liigutada ka ei saanud. et tänav pole ka mingi magistraal vaid suht kõrvaline uulitsajupikene, pealegi aeg hiline ja uni kippus silma, jätsin auto sinnapaika. hommikul muidugi lugu hullem veel - auto asemel ainult heinakuhja kujuline hang. ei hakkanud kaevamistöödega vaeva nägema, võtsin teise liikuri ja sõitsin mõned päevad sellega. kuni auto välja sulas, siis parkisin ta korralikult maja ette ära.
aga paari nädala pärast telefonikõne ja kutse muposse - neil kõik ilusti pildi peal, kuda autol 2 ratast servapidi kõnniteel ja valesti pargitud. seletasin neilegi, milles asi, ytlesid: inimlikult saame teist aru, aga peame ikka karistuse määrama. kuna hetkel yhtegi kehtivat karistust ei ole, ei tahtnud nii lolli asja pärast ka puhast lehte ära määrida. pyydsin rääkida force majorist, siseministri avaldustest seoses mupo tegevusega lumetormi järgsetel päevadel jne. kuni mulle öeldi, et ma takistan selliste seisukohtade väljendamisega õigusemõistmist. mina jälle seepeale, et see on väga tõsine syydistus ja võtan seda kindlasti arvesse ja panen nyyd oma suu kinni ja ei ytle enam sõnagi. õnneks ei olnud veel yhelegi paberile alla kirjutanud. lisasin veel niipalju, et tehku nad selgeks, kes auto sinna parkis (kasutajaid passis palju), minult nad rohkem ei kuule ja kui neil nyyd mulle midagi sisulist öelda ei ole, siis lähen ära koju. tõusin pysti ja jätsin hyvasti. sellest nyyd enam kui kuu möödas, kõik vaikne ja rahulik. seni.


____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
28.02.2009 at 04:06
madis
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mupol puuduvad IGASUGUSED VOLITUSED "õigust mõista". Selle jaoks on kohus.
28.02.2009 at 12:22
Vanaisa
  
Moderator
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mulle on mupsikutest jäänud selline arusaam, et kiirelt aeti kari kokku, tehti paar päeva koolitust seaduste kohta ja nüüd siis iga jorss majandabki selle kübemega, mis meelde jäi. Ja kui ei jäänud, siis lihtsa inimesena interpreteeritakse midagi. :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
28.02.2009 at 13:15 1 edit. Last edited 28.02.2009 at 13:16 by Vanaisa (Moderator)
Raul
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille: selle oma auto kiirusega on veel sihuke asi, et kui miilitsaraisk üksinda toruga teeääres vahib, siis tuleb tast kohe pilt teha ˇ....

Teadmiseks Sulle, et kiirusemõõtmine on üks väheseid asju mida politsenik üksi võib teha. See, kuidas on lood tunnistajate jne asjadega jne ei hakka lähemalt rääkima aga see kui politsenik üksi on ja Sulle kiiruseületamise eest protokolli koostab on täiesti seaduslik tegevus ning Sinu pildistamistest on Sinule kasuliku otsuse saamiseks vähe kasu.
28.02.2009 at 17:14
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
DevilDeVille jutu point oli vist see, et kiirusemõõteseadme kasutamise protokollis on olemas lahter "tunnistaja andmed", kuhu üldjuhul paarimees paneb oma nime ja allkirja. Kui ta aga tegelikult mõõtmise hetkel autos istus ja eelmist rikkujat vormistas, siis ei saanud ta kuidagi tunnistaja olla, oli teda siis reaalselt tunnistama vaja või mitte.
28.02.2009 at 17:37
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
tfr: DevilDeVille jutu point oli vist see, et kiirusemõõteseadme kasutamise protokollis on olemas lahter "tunnistaja andmed", kuhu üldjuhul paarimees paneb oma nime ja allkirja. Kui ta aga tegelikult mõõtmise hetkel autos istus ja eelmist rikkujat vormistas, siis ei saanud ta kuidagi tunnistaja olla, oli teda siis reaalselt tunnistama vaja või mitte.

exactamundo - sedaläbi saab tegelaste suhtumist kaardistada

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.02.2009 at 17:44
Raul
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
No kui nad olid kahekesi, siis sellisel juhul see tegelane, kes istus autos vormistas ka protokolli ning see tegelane, kes kiirust mõõtis on tunnistaja, vähemalt nii käivad need asjad siis, kui on kiirust mõõdetud laseriga.
28.02.2009 at 18:21
mikimouse
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
tekib selle peale küsimus,et kuidas siis tsiklivõmm üldse kiirust mõõta võib :)
28.02.2009 at 18:43
M.J
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Madlobster:
EDIT: Taatlus kleebis oli tegin sellest isegi pilti. Kas kleebisel on taatlemise kuupäv või kuupäev millal vaja teha järgmine taatlemine?

Taatluskleebisel on kirjas kaua taatlus KEHTIB.

Kiirust võib üks mõõta võib ka üksi vormistada jne. Kui soovite siis kohus võib neid kogutuid tõendeid pärast hinnata - ja tavaliselt hinnatakse ikkagi nii .....

Ainuke seaduslik võimalus politsei eksimust "ära kasutada" on peale "komisjoni" otsuse kätte saamist minna ja küsida kiirusmõõteseadme kasutamise protokollist koopia ning siis sealt vigasi otsima hakata. Näiteks seadme number, kiirus, allkirjad jne jne. Põhimõtteliselt on see kiirusmõõteseadme kasutamise protokoll väärteoprotokolli ja seega ka väärteootsuse aluseks. Ehk hiljem ei saa kuskilt andmeid juurde tekitada kui neid juba alguses kiirsumõõteseadme kasutamise protokollis kirjas pole.
28.02.2009 at 00:47
antoine
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
M.J:
quote:
Madlobster:
EDIT: Taatlus kleebis oli tegin sellest isegi pilti. Kas kleebisel on taatlemise kuupäv või kuupäev millal vaja teha järgmine taatlemine?

Taatluskleebisel on kirjas kaua taatlus KEHTIB.

Kiirust võib üks mõõta võib ka üksi vormistada jne. Kui soovite siis kohus võib neid kogutuid tõendeid pärast hinnata - ja tavaliselt hinnatakse ikkagi nii .....

Ainuke seaduslik võimalus politsei eksimust "ära kasutada" on peale "komisjoni" otsuse kätte saamist minna ja küsida kiirusmõõteseadme kasutamise protokollist koopia ning siis sealt vigasi otsima hakata. Näiteks seadme number, kiirus, allkirjad jne jne. Põhimõtteliselt on see kiirusmõõteseadme kasutamise protokoll väärteoprotokolli ja seega ka väärteootsuse aluseks. Ehk hiljem ei saa kuskilt andmeid juurde tekitada kui neid juba alguses kiirsumõõteseadme kasutamise protokollis kirjas pole.

lisaks veel peab kiirust mõõtev tegelane olema läbinud vastava koolituse ja ka see peab olema paberil fikseeritud.

____________________________
Cadillac De Ville 1997
Cadillac Escalade Crew Cab Pickup 6.0 V8 2005
Jeep Commander 07 WH Facelift 3.0 V6 160kW 2005
28.02.2009 at 01:42
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Raul: No kui nad olid kahekesi, siis sellisel juhul see tegelane, kes istus autos vormistas ka protokolli ning see tegelane, kes kiirust mõõtis on tunnistaja, vähemalt nii käivad need asjad siis, kui on kiirust mõõdetud laseriga.

protokolli vormistas väljas vibreerinud ahv, mitte et see midagi muudaks


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.03.2009 at 10:29
Peeter82
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
DevilDeVille: protokolli vormistas väljas vibreerinud ahv, mitte et see midagi muudaks

Sihukese suhtumisega tegelasi tulekski k*ppida. Normaalseid inimesi koheldakse viisakalt ja vahest pigistatakse ka väiksema rikkumise puhul silm kinni, võin seda enda näite põhjal öelda. Kui politseinikke poleks, saaks pätid võimust.
"Ma ei teadnud kiirusepiirangust" ei saagi olla mingi vabandus, sest kui see loeks, räägiks iga viimne kui kalkar sellist juttu.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
01.03.2009 at 11:31 1 edit. Last edited 01.03.2009 at 11:32 by Peeter82
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Peeter82:
quote:
DevilDeVille: protokolli vormistas väljas vibreerinud ahv, mitte et see midagi muudaks

Sihukese suhtumisega tegelasi tulekski k*ppida. Normaalseid inimesi koheldakse viisakalt ja vahest pigistatakse ka väiksema rikkumise puhul silm kinni, võin seda enda näite põhjal öelda. Kui politseinikke poleks, saaks pätid võimust.
"Ma ei teadnud kiirusepiirangust" ei saagi olla mingi vabandus, sest kui see loeks, räägiks iga viimne kui kalkar sellist juttu.

toreon, teadmata, milliseid kenasid kogemusi ma evin miilitsatega suhtluses, tasub alati suu täis võtta. kui kunagi ise platele satud tapetud käenärvidega ja hiljem kohtus väidetavast süüst puhtaks pestud, siis säilita aupaklik suhtumine kolmeklassilise haridusega sitatükkide suhtes. (ei mängi siinkohal elmarseppa, olingi miiltsa omavoli ohver).

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.03.2009 at 15:51
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Taatlus kleebisel on kuupäev milleni taatlus kehtib?

Märgid olid vist 7 kuu ja 08 aasta.

See tähendab siis et taatlus läbi?

Edit: Nüüd vaatan pilti krt välk on nii vastu peegeldanud, et numbreid ei näe. Üritan hiljem arvutisse selle pildi surada ja seal natuke zuumid aja uurida kas saab teravamaks. Aga jah täpid olid raudselt 7 ja 8 peal sellest järeldasin et taatlus on tehtud juuli 2008. Ja kui näiteks iga aasta peaks taatlema siis juuli 2009 järgmine taatlus vaja teha. Kui aga on see kuupäev milleni taatlus kehtib siis see kuupäev neil ju läbi. Kui keegi teab 100% et see nii on siis tuleb igaljuhul neil sellele tähelepanu juhtida.
01.03.2009 at 17:45 1 edit. Last edited 01.03.2009 at 17:51 by Madlobster
Raul
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Madlobster: Taatlus kleebisel on kuupäev milleni taatlus kehtib?

Märgid olid vist 7 kuu ja 08 aasta.

See tähendab siis et taatlus läbi?

.

Taatelmiskleebisel on taatlemise kuu ja kehtib see siis üks aasta. Sinu näite puhul tuleb siis kiirusemõõtesede uuesti taadelda 2009 juulis.
01.03.2009 at 18:21
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Raul:
quote:
Madlobster: Taatlus kleebisel on kuupäev milleni taatlus kehtib?

Märgid olid vist 7 kuu ja 08 aasta.

See tähendab siis et taatlus läbi?

.

Taatelmiskleebisel on taatlemise kuu ja kehtib see siis üks aasta. Sinu näite puhul tuleb siis kiirusemõõtesede uuesti taadelda 2009 juulis.


Ei andnud see asi mulle rahu ja sõitsin bensukasse. Bensu kalonkadel kõigil taatluskleebis peal. Ja seal oli kuupäev tulevikus ehk siis 08.09

Kleebis ise samasugune nagu radarilgi. Ei taha mina usukuda et osadel seadmetel pannakse tegemise kuupäev ja osadel pannakse kehtivuskuupäev. Esmap helistan taatlemiskeskusesse vms amet see ka on ja küsin järgi. Edasine käik tuleb siis välja mõelda kuidas käituda, et nad mind ära ei lollita, et mul valest klepsust pilt tehtud vms.

Edit siis jälle:): Kahjuks on pilt tänu välgule nii hägune, et ei ole võimalik klepus pealt numbreid näha ja vaevalt seda ka fotopoega parandada nii palju annaks. Üks võimalus ainult et leida samasugune kleps ja siis seal peal vaadata täppide asukohad ja selle järgi saab tuvastada millise numbri peal täpid on. Õnneks teiseltpoolt tehtud pilt on hästi välja tulnud seal siis radari mark seeria jms numbrid läbi akna veel näha minu auto ees seismas ja pollari süles olevas läpakas minu pilt lahti (see küll hägune) aga siiski peaks olema piisav tõestus et pilt ei ole tehtud ei tea millal ja ei tea kus. Kahjuks googli pildi otsingust täpselt samasugust klepsu ei leidnud. Nüüd tuleb leida koht kus kohast ma samasuguse klepsu leian, et üksteise peale panna ja näha kus numbri peal täpp on.
01.03.2009 at 19:09 1 edit. Last edited 01.03.2009 at 19:29 by Madlobster
Fog
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mõõteseadus P11L3 - Võltsitud või mitteloetava taatlusmärgisega, samuti taatlusmärgiseta mõõtevahendit ei loeta taadelduks.
Mõõteseadus P13L4 - Taatlusmärgised peavad olema paigaldatud nii, et vähemalt ühte neist rikkumata ei saa mõõtevahendit justeerida või mõõtevahendi elemente vahetada ning iga taatlusmärgise järgi on võimalik pingutuseta tuvastada taatluslabor ja taatlemise aeg.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
01.03.2009 at 19:29
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
Fog: Mõõteseadus P11L3 - Võltsitud või mitteloetava taatlusmärgisega, samuti taatlusmärgiseta mõõtevahendit ei loeta taadelduks.
Mõõteseadus P13L4 - Taatlusmärgised peavad olema paigaldatud nii, et vähemalt ühte neist rikkumata ei saa mõõtevahendit justeerida või mõõtevahendi elemente vahetada ning iga taatlusmärgise järgi on võimalik pingutuseta tuvastada taatluslabor ja taatlemise aeg.


Jah aga miks kalonkadel kuupäev tulevikus oli?
01.03.2009 at 19:30
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.