register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
QRX
Tallinna liiklusest
quote:
ylovoitka:
quote:
QRX:Mis kiirusega sa reeglina liikled?

Lubatud piirkiirusega linnas, kui pole teistmoodi määratud :)
Nagu ma aru saan, siis liigud 50kmh vasakpoolses reas, samas tempos parempoolse reaga, ning kui sinule läheneb tagant auto, mis liigub 60kmh, siis sa ümber ei reastu, sest sina kiirust põhimõtte pärast ei ületa ja põhimõtte pärast eest ära ka ei tule?! Sain ma õieti aru?
16.01.2003 at 14:24
ylovoitka
Tallinna liiklusest
Kui parempoolne rida vaba on, siis kindlasti vahetan. Kui kõrval liiguvad minuga sama kiirusega autod, siis ei hakka pidurdama ega kiirendama, et kihutajat mööda lasta. Ja seda juttu pole mõtet ajada, et kui ma 50-nga sõidan, siis tegelik kiirus võib olla 46. Asi selles, et autol suuremad rehvid all ja radar näitas 56, kui kiirus 50 oli. :)

Ahjaa.. Lihtsalt mõttetu on kihutajaid õigustada. Ühiskonnas on reeglid, millede täitmise nõusolekust oled sa märku andnud allkirjaga juhilubadel.. Mina ei kavatse ona elu kihutajate pärast raskemaks teha.
16.01.2003 at 14:30 Last edited 16.01.2003 at 14:32 by ylovoitka
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
ylovoitka: Ühiskonnas on reeglid, millede täitmise nõusolekust oled sa märku andnud allkirjaga juhilubadel.. Mina ei kavatse ona elu kihutajate pärast raskemaks teha.
Vat see on nüüd küll tõeline "kuldlause"!!
16.01.2003 at 14:39
Lembit
Tallinna liiklusest
Nurrmaalne :)
Kui on vaja kedagi takistada sõitmas, äkki oleks siis mõistlik liikluspolitseisse tööle minna!?
Mina leian, et ei ole minu asi arvustada kellegi liikumiskiirust. Kui saan mööda lasta, lasen.
Kui mulle sealjuures tema kiirus või sõiduviis tundus ohtlikuna helistan 110. Las siis need mehed, kellele me palka maksame selle eest, tegelevad kiirustajaga.
16.01.2003 at 14:40
QRX
Tallinna liiklusest
quote:
ylovoitka: Kui parempoolne rida vaba on, siis kindlasti vahetan. Kui kõrval liiguvad minuga sama kiirusega autod, siis ei hakka pidurdama ega kiirendama, et kihutajat mööda lasta. Ja seda juttu pole mõtet ajada, et kui ma 50-nga sõidan, siis tegelik kiirus võib olla 46. Asi selles, et autol suuremad rehvid all ja radar näitas 56, kui kiirus 50 oli. :)

Ahjaa.. Lihtsalt mõttetu on kihutajaid õigustada. Ühiskonnas on reeglid, millede täitmise nõusolekust oled sa märku andnud allkirjaga juhilubadel.. Mina ei kavatse ona elu kihutajate pärast raskemaks teha.
Ei olnudki õigustus, pigem küsimus, enda seisukoht on siiski, et 50 alas 60'ga sõitja ei ole kihutaja, kui ise sõidan ja ei kiirusta, siis spetsiaalselt küll kellelegi ette töllama ei jää stiilis "sõidan lubatud kiirusega ja muu ei huvita". Juhid kes spetsiaalselt niimoodi käituvad, on parajad tropid liikluses ja võivad kütust ka isiklikuks tarbeks kasutada lisaks paaki valamisele. Juhul kui nad ei suitseta, olen lahkelt valmis tikke laenama. Point asjas see, et kui kogu autode rivi liigub sujuvalt olenemata, kas kiirus on 50 või 60kmh 50'ne alas, on ju väga hea, aga tihti leidub selliseid, kes jäävad piirkiirusega töllama vasakus reas, samas kui rivi eest ära liigub, ning töllaja järel on paras juhe. Sellised juhid takistavad üldist liiklusvoolu, lõppkokkuvõttes võiksid piirkiirusega või aeglasemad juhid paremas reas sõita. Mõtetuid tõmblejaid ei poolda, sama käib töllajate kohta! Andke nüüd mulle peksa!
16.01.2003 at 15:06
417RR
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64:
quote:
417RR: too vasku rea sündroom valitseb näiteks reedeti õhtuti Lenska maanteel.
paremas reas sõidavad nagu ette nähtud veokad ja üksikud korralikud ,vasakus aga need kes sõidavad 95km/h ja endaarust teevad kõike õieti.
Tulede vilgutamine ei aita, ainuke võimalus möödumiseks on täistuled selga , aga siis too venija üritab tagasi teha. Üritab iga hinna eest sind hiljem vastu pimestada.
Ot ma nüüd ei saa aru?? Ise sõidan ööd ja päevad sealkandis + tlna.ringtee ja Järvevana tee. Kui Sulle 95 km/h ei sobi, siis osta helikopter! Need närvilised kihutajad ajavad rohkem närvi, kui rahulikult 95ga liikujad. Libe, pime, purjus töölised ja keppivad koerad tuterdavad püsivalt peterburi teel. Lisaks on sääl lugematu hulk ülekäiguradasid, kus mina tavaliselt ka inimesed üle tee lasen, eriti veel reede õhtuti. Ja siis kihutavad mingid idioodid, endal mõrvari pilk silmis, vasakult-paremalt mööda... Load tuleks sellistel ära võtta, ja igaveseks! Sõidumeistrid, my ass...


Vot näe mis nyyd.
Pidasin tõesti Lenska mnt. alla silmas trassi ja MISKIPÄRAST EI OSANUD ARVATAGI ET SEDA KAKSIPIDI MÕISTA SAAB.

Aga püüan teinekord tähelepanelikum olla ja mitte nii segaselt ennast väljendada.

Linnas sõidan ikka nagu 50-60 piires

16.01.2003 at 15:07
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
Lembit: Kui saan mööda lasta, lasen.
Jutt on enemuses siin ju sellest, et ei saa mööda lasta või pole see õigustatud. Milleks pean mina püüdma kiiluda teiste autode vahele, neid seejuures ehmatades ja häirides, kui mingi "kunn" tahab kimada? Tee tühi, pole kade, las kihutab! Ja selge joodiku või idioodi annan üles kah 110le(olen teinud ja väga rahul sellega).

417RR, sry!, et valesti mõistsin. Kuigi ise pole seal(loeme Maardust edasi) sellist käitumist kohanud. Linnuvabriku ja Maardu vahel küll, kuid seal ju pidevalt politsei ja seega pole üldse mõtekas kiirust ületada. Aga kui jutt on nendest, kes siis "mõnuga" 95ga esimese rea rekkadest(kes omakorda üksteise "persses" kinni, kui kirbud koeral) 25 kilti järjest "mööda sõidavad", "tuled selga" igati õigustatud. Seal on küll selline käitumine(ehk takistamine) lubamatu. Aga nagu räägitud, linnaliiklus ja maanteeliiklus erinevad oluliselt teineteisest ja ka seal käitumine.
Ma lihtsalt oma rikutuse tasemelt võtsin, et mõnikord kipub ka Lasnamäe kohal 90-95 "sees" olema ja siis on vaja "mõnel kunnil" veel teepeenralt mööda sõita ... mis isegi väga haruldane pole!
16.01.2003 at 15:21
diesel
Tallinna liiklusest
heh, ei saa tahta mingit viisakust teistelt kui ise viisakas pole. igasugu tölakaid muidugi on alati aga liiklus pole koht kus oma komplekse välja elada. mina katsun sõita üldjuhul nii, et kellelgi kaasliiklejatest (ka jalakäijad ja muud seuksed) poleks põhjust kobiseda. iga päev leiaks miljon põhjust hakata oma õigust taga ajama ja tulemuseks on see, et ise närvis ja sellel, keda peedistad, on ehk silmad pähetõusnud põiest kollaseks muutund.
kihutamise himu on võimalik mujal ka välja elada, teed ja tänavad pole selleks just parim paik. seega, kallis rahvas, paluks rohkem tolerantsi ja viisakust.
vesipruul ja tatikas loopisivad ka lõpnud koira üle plangu ja nagu ehk isegi kõik mõistate, ei saa see tegevus enne lõppeda, kui keegi esimesena viskamise järgi jätab.
enda õigustamine ja teiste süüdistamine on lõputa ja tulemuseta tegevus.
kui mulle keegi kuskil mingi pisukesegi hääteo teeb liikluses, siis läheb mul sellest küll tuju paremaks ja katsun ise ka veelgi sallivam olla teiste vastu.

d@võimaluselküllkihutanräigelt
16.01.2003 at 15:32
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64:
quote:
Jutt on enemuses siin ju sellest, et ei saa mööda lasta või pole see õigustatud. Milleks pean mina püüdma kiiluda teiste autode vahele, neid seejuures ehmatades ja häirides, kui mingi "kunn" tahab kimada?
Tjah, siin teemas vist igaüks räägib iseasjast. Samas Ply'gi juttu lugedes, kus ta nagu õige mees kiidab, et tahan, sõidan 50 km/h tunnis teise juhiga kõrvuti Vabakal, LE järgi mu ju õigus, teeb ikka tigedaks küll, aga võib-olla mõtles Priit siiski olukorda, kus muid autosid tihedalt ümberringi? Siis jah ei ole mingit mõtet kuhugi ronida.

Samas on küll nähtud selliseid "liiklushuligaanide" korralekutsujaid, kes tühjal maanteel/Vabakal/Pirita teel lubatud piirkiirusega täpselt kõrvuti sõidavad. Neil ju õigus, ja sellest väiksest gaasi- või pidurivajutusest, mis vaja oleks, et teine mööda saaks, poohui.
16.01.2003 at 15:49
gets
Tallinna liiklusest
Siin on jube palju kaksipidimõistmist kogunenud.
Selge see, et keegi ei hakka taganttulija pärast oluliselt oma kiirust korrigeerima, või omale muudmoodi tüli tegema, kui ümberreastumine on suht-koht raskendatud või võimatu. Minu arust point ikka selles, et liiklejad võiksid natuke 'rohkem' arvestada teistega ja mitte mõttetult raiuda, et nii näeb liikluseeskiri ette ja mul savi.
Siinkohal lähekski kohe selle reavahetuse teema juurde tagasi. Liikluseeskiri nimelt näeb ette, et tuleb anda teed sinust eespool olevale autole, mis reastub sinu sõidureale. Samas tavaliselt on need, kes raudselt ei lase sind kuhugi vahele just vanemad tüübid, kes võiksid ju ometi järgida liikluseeskirju, kas või kiivalt (Jutt on just liikluses kulgemisest, mitte parem/vasakpööret tehes peale pikka ootajaterivi esimestele vahele trügimises). Ja kindlasti antakse signaali ja sõidetakse 0.5m vahega sul taga pikka aega ja tehakse nägusid.

Igatahes peace ja rohkem viisakust liiklusesse.
16.01.2003 at 15:50
diesel
Tallinna liiklusest
vanema generatsiooni hulgas põikpäiseid vendi vahel leidub tõesti, kõige jaburamad vennad aga on, vähemalt tallinnas, taksojuhuid. no ja vana teooria järgi tasub igasugu imelikke asju oodata ka mütsiga roolis olejatelt :)
16.01.2003 at 16:09
BlueStang
 
Tallinna liiklusest
Arumaeisaa, mis see probleem on.
Kiirus valitakse vastavalt teeoludele. Sõidan ise sellise kiirusega nagu tahan ja saan. Kui tee on vaba siis ülempiir on turvalisus (nojah liiklusmärke ka ikka arvestan plusmiinus 30kmh), kui tee ei ole vaba siis saab sõita nii kiiresti kui saab - ja alati saab ju end võimaluse tulles takistusest mööda manööverdada.
Sarnaselt võib ju jäätunud või aukliku tee peale ka fleimi tegema hakata.

Kuigi jah - vahel mõne eeskoperdava riisika peale sisistan ka ise riisikas istudes omaette "jehhai zu-suka":)


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.01.2003 at 16:43 Last edited 16.01.2003 at 16:47 by BlueStang
prijuhin
 
Tallinna liiklusest
Üldine levinud arusaam on vist et endast suuremat karda ja väiksemale näita kanda. Häbi tunnistada aga mu enda paps teeb selliseid trikke. Ise venib, noh kriips alla 45-e 50 tsoonis ja kui keegi mööda hakkab minema siis paneb kohe auru juurde. Krdi loll tegevus. Kohati tundub et vanem generatsioon noh nii 45-...aastased on jube kiuslikud. Maini korra et sõidad nt. BMW-ga, kohe oled rollnok ja seaduserikkuja, pätt, kaabakas ja meeletu kihutaja.
16.01.2003 at 17:08
Indrek
Tallinna liiklusest
Probleem on kahe otsaga.
Näiteks Saksas on paremalt möödumine suurim patt, mis teha võib, sõidetakse teisele p**se ja kui teine ei pane Sind tähele, siis korra tulesid, millele järgneb viibe "Sorry". Üldiselt liigatakse alati tee paremas ääres ja möödutakse vasakult, millega tagatakse liikluse ohutus. Kui esimene rida on kinni ja liigub näiteks 130 km/h, Sina oled teises kiirusega 150 km/h ja tagant tuleb mingi auto kiirusega 220 km/h, siis kiire auto näitab vaid korra/paar juba kaugelt tulesid, Sina pidurdad oma kiiruselt esimese ritta, mis siis liigub 20 km/h vähem ja lased teise mööda ning vajadusel reastud siis jälle teistest möödumiseks vasakusse ritta, mitte ei pidurda tagant tulijat ega loe talle moraali ega võta enda asjaks, kui kiiresti ja miks nii kiiresti teine sõidab. Sõidab, järelikult on vaja tema jaoks. See käitumine on seal normaalne, juurdunud ja kuna kõik seda teavad ja nii käituvad, tagab see ka liiklusohutuse, sest kiirema auto mööda laskmiseks lastakse Sind paremas reas alati vahele, kui vaid korra suunda näitad ja igasugu ridade vahel süstimine ja paremalt möödumine saksas on rangemini karistatav liiklusohutuse nõute rikkumine.
Võtke siis sealt eeskuju, et liiklemine muutuks ohutumaks, sujuvamaks ja lõpetage see teiste kiusamine ning samas ka vältige paremalt möödasõitu ka meil et kasvõi eeskuju näidata. Ise näiteks Järvevana teel sõidan samuti teisele p**se, kes sõidab seal vasakus reas, kui parem rida vaba on ja vilgutan niikaua tulesid, kui aeglasem läheb paremasse ritta, mitte ei mööda kohe paremalt (kui just väga kiire endal pole)
16.01.2003 at 17:10 Last edited 16.01.2003 at 17:21 by Indrek
Ragnar
Tallinna liiklusest
Rääkides asjast..., täna linna sõites üks kodanik Suzuki roolis praktiseeris kaasliiklejate närvide kulutamistehnikat, kus siis alates Kadrioru keskusest Pedani paraleelselt ühistransporti pakkuva frima sõiduki kõrval ühtlaselt triivis (kiirusega 30-35km/h).
Kes, kus, kuidas keegi end välja elab... :D
Samas võis ta täide viia oma lapsepõlves tekkinud suurt rongijuhiks saamise unistust.
16.01.2003 at 17:24
Indrek
Tallinna liiklusest
quote:
diesel:...kõige jaburamad vennad aga on, vähemalt tallinnas, taksojuhuid..

Saage aru, et need inimesed teevad oma igapäevast tööd ja teenivad pere leiba niimoodi, mitte ei tiiruta niisama, sellepärast on viisakas (ka mujal maailmas, tihti on neile oma ridagi tehtud) taksosid mitte takistada ja üldiselt vahele/läbi lasta. Mis nende sõiduoskusesse puutub, siis pole mitmed aastad taksoga sõitnud enam, aga kui ise sai Pargist ära tuldud (see oli veel see aeg, kus maksid rublad ja taksopeatuses olid inimeste, mitte autode järjekorrad), siis küll ei saanud Pargi taksojuhtide sõiduoskuse üle nuriseda, ikkagi iga vahetus 350-500 km mõõda Tallinna tänavaid.
16.01.2003 at 17:28
soomuk
 
Tallinna liiklusest
ega selle teema arutelu vist küll mingit konstruktiivset lahendust probleemile ei anna. saab ehk ainult korraks auru välja lasta. faktiks jääb see, et teedel kehtivad teatud kiiruspiirangud ja kui endal pisut kiirem juhtub olema ei muutu sellest teistel ju midagi. tuleb ise vaadata, kuidas saab, kui saab... muidugi, kui just sinine vilkur auto standardvarustuses pole :)
16.01.2003 at 17:30
417RR
Tallinna liiklusest
quote:
Indrek:
quote:
diesel:...kõige jaburamad vennad aga on, vähemalt tallinnas, taksojuhuid..

Saage aru, et need inimesed teevad oma igapäevast tööd ja teenivad pere leiba niimoodi, mitte ei tiiruta niisama, sellepärast on viisakas (ka mujal maailmas, tihti on neile oma ridagi tehtud) taksosid mitte takistada ja üldiselt vahele/läbi lasta. Mis nende sõiduoskusesse puutub, siis pole mitmed aastad taksoga sõitnud enam, aga kui ise sai Pargist ära tuldud (see oli veel see aeg, kus maksid rublad ja taksopeatuses olid inimeste, mitte autode järjekorrad), siis küll ei saanud Pargi taksojuhtide sõiduoskuse üle nuriseda, ikkagi iga vahetus 350-500 km mõõda Tallinna tänavaid.

tia
Praegu nad tunduvad nad igaljuhul "pahatahtlikus" ise olema.
Sõidan suhttihti taksoga ja vahest tekib kohe tahtmine küsida et miks sa nii teed.
16.01.2003 at 17:31
jaanus
 
Tallinna liiklusest
Lisaks kah veidi õli tulle :evil

Nii neil, kes jalus tolgendavad, kui ka neil kes üritavad tolgendajatest mööda saada, on mingil määral tegelikult õigus. Seadustest ja eeskirjadest tuleb ilusti välja, et on olemas teatud piirkiirused ning piirkiiruste ületamine on keelatud. Samuti on igal eesti kodanikul kohustus väärtegu vms tõkestada. Ehk siis - kui keegi kihutab, siis me isegi peame teda tõkestama ;). Kuid siingi tekkib vastuolu. Mitte kuidagi ei ole võimalik teada, kes sõidab lubatust aeglasemalt või kes sõidab kiiremini, kuna ei ole ühelgi autol taadeldud spidomeetrit/rehve (vähemalt mina ei ole näinud), mis annaks meile tulemi, mille alusel saaks kaasliikleja kiirust hinnata. Kui keegi nö kihutab, siis eksisteerib ju võimalus, et just nimelt temal ongi taadeldud spido ning ta tegelikult sõidab õige kiirusega. Samuti, kui keegi tõkestab - ehk temal on taadeldud spido ning ta üritab mitte ületada piirkiirust ning samuti ei saa ta pidurdada, kuna sellega ta ju takistaks põhjendamatult liiklust....

nüüd aga teoretiseerige ise edasi. Loo moraal on ja jääb - sõitke rahulikult. Kui on näha, et oled üksi vasakul real ja paremal kulgeb keegi sinu kõrval sama kiirusega, siis tõmba temale sappa. Kui aga oled paremas ning sinu kõrval on keegi, kes liikleb sama kiirusega, siis võid ju korraks riskida ning pedaali vajutada, et tekkiks võimalus temal reastuda või siis kihutajal teie vahel slaalomit sõita /.../ mida iganes.
Kihutajad jäävad kihutajateks ja pidurdajad pidurdajateks, kui nad oma mölaklusest kunagi aru saavad, siis jääb vaid loota, et neil väga häbi hakkab.

(tegelt olen ise väga närviline liikleja ;))

16.01.2003 at 17:32
partel
  
Tallinna liiklusest
Minu arvates on lahendus kiirendusvõistlustel osalemine. Pärast seda ei taha kolm päeva gaasipedaali puutudagi :)

Ning hiljem pole ka mingit tahtmist avalikel teedel punnitada vms.
16.01.2003 at 17:44
Indrek
Tallinna liiklusest
quote:
417RR: Praegu nad tunduvad nad igaljuhul "pahatahtlikus" ise olema.
Sõidan suhttihti taksoga ja vahest tekib kohe tahtmine küsida et miks sa nii teed.

Võimalik.
Näiteks lääne-euroopas on taksojuhi esmane ülesanne klient võimalikult kiirelt, sujuvalt ja turvaliselt toimetada soovitud punkti ja sõiduoskust proovitakse nii, et takso peab sõitma lubatud +10/15 km/h ja nii sujuvalt, et klient ei peaks kuskilt kinni hoidma, omavahel testitakse seda ka klaasi veega armatuuri peal, aga seal on ka teede ja ringteede planeering natuke teine, mis seda soosib, igajuhul loetakse seal meistriks seda, kes ringteede peale/maha sõitudes suubad valida sellise trjektoori ja kiiruse, et klient ei pea kinni hoidma ja liigub ise suht kiirelt, jne, Tallinna olukorraga ei ole tõesti praegu kursis, aga eelkõige on tähtis sujuv sõit, et klient end tunneks turvaliselt ja mugavalt ja suudaks tegeleda oma asjadega/mõelda omi mõtteid, täites ka kõik liiklusviisakuse nõuded teiste liiklejate suhtes.
16.01.2003 at 17:49 Last edited 16.01.2003 at 17:51 by Indrek
peep
 
Moderator
Tallinna liiklusest
Kõik kordub, kõik kordub.:D
16.01.2003 at 17:51
BlueStang
 
Tallinna liiklusest
quote:
Ragnar:
Samas võis ta täide viia oma lapsepõlves tekkinud suurt rongijuhiks saamise unistust.
Võib-olla siis ikkagi trammijuhiks...


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.01.2003 at 18:00
jaanus
 
Tallinna liiklusest
quote:
Indrek: /.../ omavahel testitakse seda ka klaasi veega /.../
Liikluskultuuri pärast muretsejatele - järgmine kord, kui keegi teid häirib, mõelge nii, et "ehk temal ongi see klaas vett .... jalge vahel ja hästi tuline". Üliaeglasel liiklejal on see klaas veel täis aga kihutajal juba ümber läinud :evil
Trust me, kui oled tõeline eestlane tuleb sul oluliselt puhtam ja kuivem tunne :lol
16.01.2003 at 18:02
smr
Tallinna liiklusest
quote:
Indrek:
quote:
417RR: Praegu nad tunduvad nad igaljuhul "pahatahtlikus" ise olema.
Sõidan suhttihti taksoga ja vahest tekib kohe tahtmine küsida et miks sa nii teed.

Võimalik.
Näiteks lääne-euroopas on taksojuhi esmane ülesanne klient võimalikult kiirelt, sujuvalt ja turvaliselt toimetada soovitud punkti ja sõiduoskust proovitakse nii, et takso peab sõitma lubatud +10/15 km/h ja nii sujuvalt, et klient ei peaks kuskilt kinni hoidma, omavahel testitakse seda ka klaasi veega armatuuri peal, aga seal on ka teede ja ringteede planeering natuke teine, mis seda soosib, igajuhul loetakse seal meistriks seda, kes ringteede peale/maha sõitudes suubad valida sellise trjektoori ja kiiruse, et klient ei pea kinni hoidma ja liigub ise suht kiirelt, jne, Tallinna olukorraga ei ole tõesti praegu kursis, aga eelkõige on tähtis sujuv sõit, et klient end tunneks turvaliselt ja mugavalt ja suudaks tegeleda oma asjadega/mõelda omi mõtteid, täites ka kõik liiklusviisakuse nõuded teiste liiklejate suhtes.
selle peale tuleb meelde just sõbra räägitud jutt Taanist, kus taksojuht neid 190km/h sõidutas....
16.01.2003 at 18:19
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.