register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
PlyVal64
Tallinna liiklusest
Max, Sa eksid minus rängalt, võid selle peale "mürki võtta". Mingi kuulikindel bemm ei morjenda mind grammivõrdki, absoluutselt mitte. Kui Sa pole nendega sõitjatega kokku puutunud, võid karta, kui tahad. Mina ei karda, täiesti normaalsed inimesed. Ja "Konksu"(kui Sulle selline mehe hüüdnimi midagi ütleb) tehtud "trikke" tean ka, so what? Üks hull, kes Mossemehele Tondi uulitsas "lõuga sõitis" ei määra veel 99,9% inimeste käitumist. Et idioodi käest tina saada, ei pruugi isegi mitte teel liigelda...
Aga ikka ei saanud Sa ühe mehe väga tabavast võrdlusest aru, kus võrreldi tavalist järjekorras seismist teeliiklusega. Või astud Sa tõesti ka supermarketi kassasabas "auku" vahele??? Ma küll ei usu, vat seal võib tõesti ehedalt "kolakat" saada. Aga mis vahet on inimeste liiklusel supermarketi teederägastikus, peatumisega kassa stoppjoone taga, ja autodega liiklemisel tänavatel? Minu arust mitte midagi ... seda teemat võib ju tegelikult pikalt arutleda-võrrelda aga vist pole mõtet. Lihtsalt (loodetavalt mehelikust jonnakusest) ei taheta aru saada elu seaduspärasustest.
Paneks "lukku"?
05.12.2003 at 16:38
_tom_
Tallinna liiklusest
Ply, ma lugesin just suurema osa su postitustest siin threadis veelkord läbi, et äkki ma olen esiotsa valesti aru saand. Aga ikka jäi mul kummitama see küss, et mida sa sellega taotled, kui sa otsustad kellegi paika panna teda näiteks mitte mööda lastes? Sinul on omad põhimõtted, mille järgi sa valid oma liikumiskiiruse ja õigustad enda ees oma kiiruseületamisi vms. Tema elab omas maailmas ja teeb kõik enda teada õigesti. Ma ei hakka siin lahkama seda, kumb minu arvates "õigesti" teeb, pole oluline. Oluline on see, et täpselt samamoodi nagu tema ajab sul sita keema, ajab sinu manööver temal. Ja väga suure tõenäosusega on see kogu kommunikatsioon, mis teie vahel toimub. Võimalus, et "karistatav" saab aru, mille eest teda "karistatakse", on kaduvväike, kuna tema teeb kõik oma parima äranägemise järgi ja keegi lihtsalt sõidab talle puhtalt ego tasandil sisse. Seega on ainsaks tulemuseks juba kaks autojuhti, kel verekeemia läheb suhteliselt inetuks kätte ja kes võivad näiteks järgnevas liiklussituatsioonis võtta vastu vale otsuse või hiljem kodus naisele pahasti öelda.
Seega jääb järele ainult omaenda ego rahuldamine sellise "karistusaktsiooniga"? Aga kas see on seda hinda väärt?
Ma olen ise ka suht ülearenend õiglustundega :) mingi koha pealt ja teatud manöövrid ajavad silmavalged pahasti punaseks. Ja olen ka ise selle peale troppi üritand mängida, et vennad "aru saaks". Aga ma olen viimasel ajal (ei tea, kas kõrgest vanusest tingituna? :) ) leidnud, et juhtum ununeb endal palju kiiremini ja päev on ilusam, kui asjal lihtsalt leebelt minna lasta ja mõelda, et küllap ka see inimene kunagi mõistab. Ja lõppkokkuvõttes saab ka liiklus sujuvam.

(mitte et ma siin midagi sellist oleks kirjutand, mis siin teema all juba kirjutatud poleks, aga kirjutamata ka ei raatsind jätta)
05.12.2003 at 02:38
Speedy 7
Tallinna liiklusest
Targem annab järele!
06.12.2003 at 11:49
rasmus
Tallinna liiklusest
Muus osas võib mingi-nurga-alt-vaadates Ply jutt isegi paika pidada.
AGA mulle jääb see ikkagi arusaamatuks, et kui mujal arenenud maades on see sisse harjunud reegel et kiirem juht lastakse mööda, ega karistata teda kiiremini sõitmise eest, siis mis kuradi põhjusel ei saaks selline reegel siin olematu suurusega riigis kehtida???
Mina olen saanud liikluskoolituse koos juhilubadega Tšehhi vabariigist, kus tulede vilgutamine ei ole kellegi ego maha tampimine ja kus ei võta tükki küljest korraks paremasse ritta võtta. Tallinnas sama reeglit rakendades (mida ma teen muidu üpriski tihti) satun ma hoopis "pajebannide" ja "karistajate" viha alla, kes arvatavasti hakkaks mulle sarnast teksti ajama nagu kodanik Ply siin. Mis Te arvate et aitate sellele liikluskultuuri paranemisele kuidagi kaasa niiviisi? Pigem kipun arvama et selline käitumine toob lisapingeid siinsesse niigi p*r*e kukkunud liiklusesse.
06.12.2003 at 13:08
crasher
 
Tallinna liiklusest
Ma arvasin ka et Tallinn on ikka kõige kurja juur meie tänavaliikluses. Aga täna nägin kuidas tartus üks toyota avensise omanik pani lennuga meist mööda, üle ristmiku ja täie lauluga vastu teistpoolt ristmikku vastu sõitnud civicule. Civicu võib küll maha kanda aga civicus sees oli mehel tagaistmel naine ja sülelaps (neil tundus turvarihm küll kinnitamata) Kogu seltskond viidi civicust kiirabiga minema. Paneb ikka mõtlema et selliseid haigeid inimesi nagu too toyota vend peaks maha laskma.

____________________________
I have a dream......
09.12.2003 at 17:44
kassBasiilio
Tallinna liiklusest
eestlasetel on nagu mingi haigus kohe ei tea millest see küll tuleb?Liikluses ikka teisi n....da.
Parem ole mees liikle ise ja lase teistel kah liigelda.
mind küll ei sega kui mõni hull näiteks oma Bemariga kiiremini tahab sõita.Ja las sõidab(isegi annan teed temale)Ega mina seepärast küll palju hiljem kuskile pole kohale jõudnud.
näit. Pariisi liiklus hull ta on aga toimib.liiguvad need kes julgevad ja kellel kõvemad närvid.Nagu looduses , nõrgemad surutakse ikka välja.Ja keegi ei näita oma egot.Ja ei tõmble kui ikka taga keegi tõmbleb lastakse mööda ja kõik.Krt aga meie eestlaste seas on kajuks paljuselliseid kretiine kes kes kohe annab sule märku kah veel (kas või sõidustiiliga) et ei lase vahele või siis kiiremini teisel rajal liikuda.Kuigi ta ise ei pea ju trahvi maksma.
Proovige sõitke üks päev nii,et lasete kõik viisakalt vahele ja lähete eest kui keegi kiiremini tagant tuleb.
teine päev aga ei lase olete egoistid.Vaadake kui palju ajaliselt samal trassil vahe tuleb.Ja palju närvirakke kulub ühel ja teisel päeval.
osadele teist head liiklemist osadele mõnusat kaasliiklejate n.....ist
09.12.2003 at 20:09
zeke
Tallinna liiklusest
Tartus Riia tänav on hullumaja. Seal rauteesilla juures on 2 nädala jooksul juba 5 matsu vist olnud mida olen oma silmaga näinud.

____________________________
MX-5, 116
09.12.2003 at 00:18
crasher
 
Tallinna liiklusest
Alguses Tallinn, nüüd Tartu... Varsti ähvardab liiklushuligaanid ka kõiki provintsi linnasid. Kurb

____________________________
I have a dream......
10.12.2003 at 11:00
matukas
  
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64: Mõni muidugi püüab ka siis kiirendust korraldada, see on küll mõttetus.
Aga just need totaalülbikud, kel alati kõigist kõige kiirem on.

Ei taha õli tulle valada aga mulle "sleeperdamine" meeldib.

If you know what I mean.


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
10.12.2003 at 11:00
Sebastien
Tallinna liiklusest
quote:
crasher: Alguses Tallinn, nüüd Tartu... Varsti ähvardab liiklushuligaanid ka kõiki provintsi linnasid. Kurb
Sõidan tihtipeale nii Tallinnas kui ka Tartus- viimasel aastal küll oluliselt rohkem Tartus.
Minu isiklik seisukoht: Tartus liiklemine on poole hullem kui Tallinnas. On sealgi häid ja halbu liiklejaid nagu igalpool Eestis aga liikluskorraldus on Tartus pehmelt öeldes möga :(
10.12.2003 at 11:37
crasher
 
Tallinna liiklusest
No vähemalt lastakse Tartus jalakäijat üle tee(enamjaolt)

____________________________
I have a dream......
10.12.2003 at 12:12
jjanno
Tallinna liiklusest
Tere
quote:
crasher: No vähemalt lastakse Tartus jalakäijat üle tee(enamjaolt)
Jah.. Tallinnas kahjuks sõidab tagant tulija nii tagumikus, et ei julgegi eriti vöötraja ees pidama jääda. Pole harv juhus, kus minu täiesti rahuliku pidurduse peale hüppab minu taga tulev auto kõrvalritta ning üritab ikkagi seda inimest seal vöötrajal alla ajada. Korra olen näidud isegi juhust, kus sõpruse puiesteel (Tallinn endiselt) sõideti vöötraja taga seima jäänud autost mööda sõidusuundasid eraldava haljasriba kaudu...
Seega kellel elu ning auto armas, see eriti ei julgegi vöötraja taga seisma jääda. Kui siis ainult sellisel juhul, kui tagant kedagi järgnemas pole...

Jah ma olen enese piduritulesid kontrollinud :)

jJanno@riskib.auto.tagumikuga
10.12.2003 at 12:41
Sebastien
Tallinna liiklusest
quote:
jjanno: Tere
quote:
crasher: No vähemalt lastakse Tartus jalakäijat üle tee(enamjaolt)
Jah.. Tallinnas kahjuks sõidab tagant tulija nii tagumikus, et ei julgegi eriti vöötraja ees pidama jääda. Pole harv juhus, kus minu täiesti rahuliku pidurduse peale hüppab minu taga tulev auto kõrvalritta ning üritab ikkagi seda inimest seal vöötrajal alla ajada. Korra olen näidud isegi juhust, kus sõpruse puiesteel (Tallinn endiselt) sõideti vöötraja taga seima jäänud autost mööda sõidusuundasid eraldava haljasriba kaudu...
Seega kellel elu ning auto armas, see eriti ei julgegi vöötraja taga seisma jääda. Kui siis ainult sellisel juhul, kui tagant kedagi järgnemas pole...

Jah ma olen enese piduritulesid kontrollinud :)

jJanno@riskib.auto.tagumikuga
Tagant otsa sõitja on alati süüdi. Mina ikka prooviks säästa jalakäiat ennekõige. Väga nõme oleks elada teadmisega, et oled kellegi surnuks sõtnud ja seda veel ainult oma auto tagaosa pärast.
10.12.2003 at 14:35
crasher
 
Tallinna liiklusest
Siinjuures müts maha Viljandi liiklejate seas, kes oma auto peavad ammu kinni juba siis kui ma alles jõuan sebrani.

____________________________
I have a dream......
10.12.2003 at 15:03
jjanno
Tallinna liiklusest
Tere
quote:
Sebastien:Tagant otsa sõitja on alati süüdi. Mina ikka prooviks säästa jalakäiat ennekõige. Väga nõme oleks elada teadmisega, et oled kellegi surnuks sõtnud ja seda veel ainult oma auto tagaosa pärast.

Ega see asi nüüd nii hull ka pole. :) Kui juba jalakäija teel on, siis jääb ikka taganttulija (üldjuhul) seisma. Aga vahest taganttulija ei näe hommikuhämaruses näiteks väikest last koolikotiga, kui too on vöötraja poole kõmpimas. Ma nimelt annan teed ka ootavale inimesele, mitte ainult sellele, kelle varvas juba praktiliselt minu auto all on.
Kuigi jah vahest hoian hinge kinni, kuna väike laps hakkab seepeale juba kiiremini üle tee tõttama, kuid kõrvalrida ei peatu... Mida teha sellisel juhul?

Eelmainitu on peaaegu igahommikune tüüpsituatsioon Sõpruse puiesteel Magisrali keskuse vastas, kus järjest on ristmik, vöötrada ja tagasipöördekoht.

jJanno
PS: auto tagumikku olen kortsu saanud küll....
10.12.2003 at 15:36
peep
 
Moderator
Tallinna liiklusest
quote:
jjanno: Aga vahest taganttulija ei näe hommikuhämaruses näiteks väikest last koolikotiga, kui too on vöötraja poole kõmpimas. Ma nimelt annan teed ka ootavale inimesele, mitte ainult sellele, kelle varvas juba praktiliselt minu auto all on.
Kuigi jah vahest hoian hinge kinni, kuna väike laps hakkab seepeale juba kiiremini üle tee tõttama, kuid kõrvalrida ei peatu... Mida teha sellisel juhul?

Eelmainitu on peaaegu igahommikune tüüpsituatsioon Sõpruse puiesteel Magisrali keskuse vastas, kus järjest on ristmik, vöötrada ja tagasipöördekoht.



See on eriti kehv variant ja ma ise ka iga hommikul sealt sõidan. Minu lahendus on, et kui ma soovin last üle tee lasta siis hakkan juba varakult hoogu maha võtma, et saada aru kõrvalrea juhi kavatsustest. Kui ta saab aru, siis jääme seisma, kui ei saa ja minust mööda sõidab, siis vähemalt on ootaval lapsel sellest piisav ülevaade. Kindlasti üritan vältida olukordi, kus mina peatun vöötraja ees suht. järsult ja minust natuke tagapool kõrvalreas lähenevad tavakiirusega (60+ kmh) autod. Pigem ma ei lase ise ka lapsjalakäijat läbi - lihtsalt vähendan kiirust vöötraja kohal. Täiskasvanutega on lihtsam, nende elu ja tervise pärast ma sellises olukorras nii ei muretse, kuna neil peab endal töötav alalhoiuinstinkt olema.
10.12.2003 at 18:07 Last edited 10.12.2003 at 18:08 by peep (Moderator)
5.0
Tallinna liiklusest
quote:
jjanno: jJanno
PS: auto tagumikku olen kortsu saanud küll....
sorry OT, aga see kõlab nagu soomlasest autopede oleks turvaseksi harrastanud
10.12.2003 at 20:52
417RR
Tallinna liiklusest
quote:
peep:
quote:
jjanno: Aga vahest taganttulija ei näe hommikuhämaruses näiteks väikest last koolikotiga, kui too on vöötraja poole kõmpimas. Ma nimelt annan teed ka ootavale inimesele, mitte ainult sellele, kelle varvas juba praktiliselt minu auto all on.
Kuigi jah vahest hoian hinge kinni, kuna väike laps hakkab seepeale juba kiiremini üle tee tõttama, kuid kõrvalrida ei peatu... Mida teha sellisel juhul?

Eelmainitu on peaaegu igahommikune tüüpsituatsioon Sõpruse puiesteel Magisrali keskuse vastas, kus järjest on ristmik, vöötrada ja tagasipöördekoht.



See on eriti kehv variant ja ma ise ka iga hommikul sealt sõidan. Minu lahendus on, et kui ma soovin last üle tee lasta siis hakkan juba varakult hoogu maha võtma, et saada aru kõrvalrea juhi kavatsustest. Kui ta saab aru, siis jääme seisma, kui ei saa ja minust mööda sõidab, siis vähemalt on ootaval lapsel sellest piisav ülevaade. Kindlasti üritan vältida olukordi, kus mina peatun vöötraja ees suht. järsult ja minust natuke tagapool kõrvalreas lähenevad tavakiirusega (60+ kmh) autod. Pigem ma ei lase ise ka lapsjalakäijat läbi - lihtsalt vähendan kiirust vöötraja kohal. Täiskasvanutega on lihtsam, nende elu ja tervise pärast ma sellises olukorras nii ei muretse, kuna neil peab endal töötav alalhoiuinstinkt olema.

elasin seal 3 aastat ja korra nädalas olin sunnitud jalgraja ees nina teise ritta lükkama et säästa jalakäijaid.

Keerasin vana ABC juurest majahoovist välja ja vaikselt magistraalipoole tuld. tagant aga tihtipeale tulid maruliselt kiirendades bussipeatuse fooritagant pääsenud.
Ja siis tuli hambad ristis tee kinni panna kuna see kellaaeg sealt lapsi jooksuga üle vupsas pea iga kord.

Päris mitumeid kordi rusikat näidati ja meelekohale koputati.
11.12.2003 at 10:55 Last edited 11.12.2003 at 10:56 by 417RR
spark
 
Tallinna liiklusest
siit selgub, kuhu ja millal on politseid vaja, aga hommikuti tuleb uus vahetus tööle ...

esivanem @ siiani provintsi politseis tööl ja aegajalt kuulen idiootsusi

____________________________
Seitsekümmend Viis
11.12.2003 at 17:30
deathdog
Tallinna liiklusest
quote:
crasher: Siinjuures müts maha Viljandi liiklejate seas, kes oma auto peavad ammu kinni juba siis kui ma alles jõuan sebrani.

Viljandis on lausa kohutav liiklus ....seal mingid manjakidest liiklejad koos ....jalakäijad ...astuvad suvaliselt teele ......vöötrada tundmatu nähtus
autojuhid......90% minu arust ei tunne liikluseeskirja......asula kiirus on eestis 50 km/h ....mitte 40 ega 35 KM/H.....ja suunatule lüliti on üldjuhul autos vasaku käet rooli
11.12.2003 at 17:41
hundu
Tallinna liiklusest
Mina aga tõstaks esile MRP linnaliinibussid: esimene kogemus oli aastaid tagasi, kus olin reisiaks sellises liinibussis. Mustamäelt kesklinna sai küll ülikiiresti aga millise hinnaga.... Sõpukal lähenesime Taksopargi ristmikule ja bussijuht keeras rahulikult fooritaga ootavatest autodest ohutus saare kaudu mööda!
Vahepeal olen neist liikluses hirmuga eemale hoidnud, kuid eile liikusin ühe sellisega koos Lasnamäelt Mustamäele. Lõpuks oli isegi natuke naljakas vaadata, kuidas suur (lõõtsaga) bussi sõelub nagu rullnokk. Pidevalt vahetas ridu, foori taga sõitis kõige esimeseks (üle eraldusriba) jne. Mustamäele jõudsime küll enamvähem samal ajal aga tema oli ju vahepeal ka mõned peatused teinud....

____________________________
beetle ´66
deville ´97
11.12.2003 at 18:16
crasher
 
Tallinna liiklusest
quote:
deathdog:
Viljandis on lausa kohutav liiklus ....seal mingid manjakidest liiklejad koos ....jalakäijad ...astuvad suvaliselt teele ......vöötrada tundmatu nähtus
autojuhid......90% minu arust ei tunne liikluseeskirja......asula kiirus on eestis 50 km/h ....mitte 40 ega 35 KM/H.....ja suunatule lüliti on üldjuhul autos vasaku käet rooli

Ega Viljandi polegi rullnokkadele liiklemiseks mõeldud.....seal on rahulik elanikkond


____________________________
I have a dream......
11.12.2003 at 18:18
vicat
Tallinna liiklusest
Kuna Euroopa reisilt hiljuti tuldud, siis ehmatas tõsiselt ära anarhiaga Leedu ja Poola liiklus. Leedus punase tulega ootama jäädes vaba ristmiku taha, sõidetakse rivist välja ja kummide vilinal mööda...tee ju vaba jobu. Poolas ummikus võetakse appi haljasalad, et lõigata. Edasised riigid Tsehhi,Saksa ,Rootsi olid viimasepeal. Tallinna jõudes pidi ruttu tagasi harjuma ,et teed ei anata vaid tuleb ise otsid(trügida).

____________________________
H-D
11.12.2003 at 22:33
Sgrafito
Tallinna liiklusest
Lisaks vanasse teemasse uue harjumuse, mis (sry kui kedagi riivab aga nii olen ainult näinud ja korduvalt) bemariomanikele külge on tulnud, parempöörde reast minnakse lihtsalt otse ja nii, et surutakse õiges reas sõitja kasvõi vastassuunda. Näitena siis Gonsiori tänaval pritsumajajuures suunaga lasnamäe poole.
Teine huvitav asi mis silma on hakanud on see et järjest rohkematel ja rohkematel autodel on suunatulekang purunenud :(.
14.05.2004 at 14:41
13piisab
 
Tallinna liiklusest
läheks kah "sarjamis- ja lõualaksutamisteemaga" kaasa:

no pagana palju on oinaid, kes üritavad meie pinnatud teejuppidel mingit striitreissi korraldada. Täitsa soliidsete masinatega. Üritad küll liikuda kiirusega, mis kedagi häirida ei tohiks (46-50km/h spido järgi 30km/h piirangus) - aga ikka tahavad mööda "lennata". Vabandust, aga minust möödamineku minimaalne eeldus on iga 5kg tarbeks oma hobune - ma olen esiklaase pea ühe käe sõrmede jagu vahetanud ning arvan, et sellest on juba küll.

hoidkem pikivahet ning ärgem tehkem lollusi!

____________________________
vanem on parem
05.06.2004 at 21:41
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.