register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Quattro
  
Tallinna liiklusest
quote:
Lembit:
quote:
Quattro: näiteks laps haige, naine hakkab sünnitama vms.
Aga milleks siis kiirabi on?
Kui sõber sai aku plahvatuses päris tõsiselt viga, siis ootasime kiirabi 40 minutit, ning seejärel otsustasime kannatanu ise haiglasse viia.

____________________________
Passat,R1100GS
02.12.2003 at 18:01
Alex
Tallinna liiklusest
quote:
Lembit:
quote:
Quattro: näiteks laps haige, naine hakkab sünnitama vms.
Aga milleks siis kiirabi on?
94-dal sõitsin naisega(peale seda kui ta oli mesilase käest nõelata saanud ja on allergiline mürgile)rannamõisast-mustamäe haiglasse 100-170ga.ohutuled põlesid ja ka täistuled(suvisel ajal aga õhtul)kui kohale jõudsin pulssi enam ei olnud ja vererõhk oli alla 50-ne.Head ja viisakad liiklejad sattusid mu teele sel korral.


____________________________
2X Ex-Econoline
Ex-Lumina APV
Ex-Dodge Ram
02.12.2003 at 18:07 Last edited 02.12.2003 at 18:07 by Alex
PlyVal64
Tallinna liiklusest
Kihutamine asja pärast ja lihtsalt nahhaalitsemine on kaks eri asja. Kui ikka tallad pööraselt ja asja pärast, siis võib ainult kogemata keegi sulle ette jääda, mitte tahtlikult. On endalgi tulnud niimoodi traumapunkti kihutada, kui dogi poissi pähe hammustas. Siis on kõigest (k.a. politsei) pohh.
Ja pohh on ka siis, kui keegi tagant hooga tuleb ja lihtsalt pidurdamise asemel kõrvalt mööda sõidab, vähem müra ja tossu linnas. Mõni muidugi püüab ka siis kiirendust korraldada, see on küll mõttetus.
Aga just need totaalülbikud, kel alati kõigist kõige kiirem on. Tegelikult ajavad mind sõna otseses mõttes marru näiteks Nõmme või Hiiu ülesõidu tõkkepuu ette kiilujad, neilt tuleks koheselt load võtta. Aga tuleb nüüd kiirabi või tuletõrje ja sel polegi kuhugi minna. Tee on risti ees seisjatest otseselt umbes. Absoluutselt tavaline vaatepilt tipptundidel seal.
02.12.2003 at 18:25
Alts7
Tallinna liiklusest
Ma saan aru kui on hädavajadus ja ohutuled põlevad/antakse signaali jne. Aga lihtsalt trügida ja sigatseda.. Kui on hädavajadus, on sellest võimalik ka piisavalt häälekalt märku anda.
Tartus on tore koht Aardla, Soinaste, Raudtee rist. Kui nüüd Raudtee tänavat pidi linna poolt tulla ja tahta teha vasakpööret Aardllasse, siis tipptunni paiku on alati mõni idikas, kes sõidab kõigist pöördejärjekorda ootavatest autodest mööda ja üritab järjekorras esimese paremalt käelt ise pööret teha. LE järgi on tal selleks ka õigus. Samas on see täiega sigatsemine ja ma ei leia sellele tavaolukorras õigustust.
Eelmine suvi läks ühel hetkel kops samas kohas järjekordse idika peale nii mustaks, et hetkeks tundsin - pohhui see oma auto ja ka et süüdi jään. Ma PEAN TA RAISA ÄÄREKIVISSE SURUMA. Avariid ei toimunud ja tüüp sai niipalju pidurdada, et äärekivisse siiski vist päris ei sõitnud (vaatasin pigem kuidas ise minema sain).
Ma ei tea kas ma tegin õieti või ei teinud. Politsei silmad selliste idikate pee taga ju koguaeg käia ei saa. Mida tõesti selliste idikatega teha? Kas peaks politseisse helistama ja kurtma, et kodanika autoga see-ja-seee, numbriga see-see ..... Selline kitse panek tundub ka esimese hooga kuidagi nõme. Samas võttes, et nemad ei hooli absoluutselt teistest ja kasutavad teisi ära (et teised lasevad neid vahele ja ei tekita probleeme nende sigatsemisest) - siis naa*ui! Samas vaevalt, et mendil selliste juradega üldse aega tegelda on.
Lõpetuseks meenutus paari aasta eest - kõndisin sügisõhtul Tartus Aardla tänava alguses, kus oli tol ajal veel 40 km/h piirang. Hämaruses kuulsin kõnniteel kellukese helinat, õige pea tuli mulle vastu pisike kena taksikoer - kelluke kaelas. Imestasin sellise ilmutise üle ja kõmpisin edasi. Mõne hetke pärast nägin, kuidas Tähe tänavalt pööras mingi Peugeot suure hooga Aardlasse ja litsus gaasi, minust möödumise momendil oli kiirus vast.. krt seda teab, aga nagu lendas see pill. Järgmisel hetkel kuulsin matsu, vaatasin tagasi ja nägin teiste autotulede valgel miskit väikest kogu teel. Süda ei saanud rahu, läksin ja vaatasin - oligi see kellukesega taks :(
Ega see nüüd ka normaalne ei ole, et koer niimoodi linnas vabalt ringi uitab. Aga äkki ei oleks seda juhtunud, kui kiirus oleks normis olnud? Tsitt!
02.12.2003 at 19:19
Taavi
Tallinna liiklusest
quote:
Ja kuidas sellest Pajebennist inimene näeb, on küll sügavalt tema isiklik traagika.

Ma usun, et traagiline/koomiline on pigem selle pisikese Saxo tõmblemine ;)
02.12.2003 at 21:43
ylovoitka
Tallinna liiklusest
Liikslusspetsialistid soovitavad linnas just 45-50 km/h sõita ja LE'st kinni pidada, sest see on üks kiiruse rahustamise põhimõtetest ja nii tekib vähem ummikkuid, sest fooride roheline laine saab töötada. Juhin tähelepanu, et just soovitatakse kiiresti sõitvate kodanike hoogu peatada. Lõppkokkuvõttes jõutakse ikka varem kohale.

Kõige parem näide on Vabaduse puiesteega, kus on roheline laine väga hästi organiseeritud. Proovisin siis sõita 45 km/h, autosid oli päris tihedalt. Ja väga hästi toimis ummikute vältimine, sest jõudsin kõrvalreast sõitvatest autodest mööda täpselt siis, kui nad olid tossupilve saatel rohelise tule süttides kiirendama asunud. Ja huvitav oli see, et tagant ei hakkanud paljud autod must mööda sõitma vasakpooslest reast, sest ka nemad said aru, et ühtlase 45 km/h tunnis sõiduga saab kiiremini ja ökonoomsemalt edasi.

Ühesõnaga, tänav pole strip, foori all pedal to the medal pressida ja kuni 70-80 km/h kiirendada (50 alas) ja siis järgmise foori all raskelt pidurdada on mõttetu, sest kulutate meeletult rohkeme enrgiat ja põhjustate liiklusummikute tekkimist.

Kiirendada tuleb mõõdukalt ja iga päev oma kodulinnas sõitja peaks väga hästi teadma juba fooride tsükleid ja selle järgi ka vastavalt kiirendust valima foori alt startides. Kui oled rohelise laine lõppu sattunud või foorid on halvasti reguleeritud, siis ei ole mõtet kollast tuld nähes pedaal põhja lükata ja varase punasega 70 km/h ristmiku ületada, sest sedasi põhjustate liiklusohtliku olukorra ja saate ka kaasliiklejate põlastuse osanikuks.

Just my 2 cents.. :)
02.12.2003 at 22:19
rasmus
Tallinna liiklusest
Selle viimase postitusega olen päri. Esiteks hoiad juba raha kokku.
Ise elan siiski loogika järgi et sõida ja lase teistel sõita.
Ehk siis, pole sinu asi kui ma kiiremini sõidan, eriti pole see sinu asi mind karistada! Kas Eesti autokoolides siis liiklusmoraali ja kirjutamatta reegleid üldse ei käsitleta?

Ja siis muidugi see hea klassika et sõida, aga ära mölise! ;)
02.12.2003 at 22:55
Royale
Tallinna liiklusest
quote:
ylovoitka: /.../ Lõppkokkuvõttes jõutakse ikka varem kohale. /.../


Endast rääkides oli parimaks raviks üks juhus rohelist lubade aegu, kus Tlns kesklinna poolt tulles sai Pärnu mnt viaduktil "mõnuga" ühest vanast venivast rohelisest mossest (loomulikult suure tädiga roolis :)) mööda aetud ja suund Tondi ülesõidule võetud. Liiklus oli parajalt tihe, foorid-bussid - nagu tipptund ikka, mistõttu edasiliikumise kiirus polnud mitte just kõige suurem. Asi tipnes praeguse Tondi Selveri juures foori taga, kus see sama mosseniru, kellest ma mitu head minutit tagasi mööda uhasin, mulle vaikselt peeglisse ilmus :bs. Pärast seda kadus vähimgi himu üritada Tallinna liikluses "sebimistaktikat" kasutades kiiremini edasi jõuda...
02.12.2003 at 23:11
Märt
Tallinna liiklusest
Lugedes selle pika jutu algusest läbi, julgen soovitada shoki teraapiat :) Kôik kihutajad ja pidurid 3 päevaks araabiasse sôitma. Kui tulede vilgutamise peale eest ara ei saa, sôidab kohalik Ahmed sust lihtsalt yle. Ja kui eesti "kihutajad" näevad kohalike taset, siis äkki neilgi jôuab môistus koju:D
Fyysiline noomitus on kah ysna popp siinpool, korra sattusin peale kui tige jalgrattur tiris pisikesest nissanist juhti välja ja onu käed käisid ysna nobedalt (peale seda sôidan uksed lukus :))
Ja kiiruse piirangud on tehtud kyllaltki reaalse liikumise järgi: kiirteel 120 +20, linnas kas 100 voi 80 olenevalt tee laiusest.
Ja kiirused teedel ON suured, eila koduteel kiskus minu autu spidomeeter sinna 190 kanti ja Land Cruiser pysis kuni 180-ni väga ligidal, koduteel on siis 3 rida ja liiklus pole eriti tige.
Märt@omandab.araabia.stiili

EDIT:kirjavead

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
03.12.2003 at 11:55 Last edited 03.12.2003 at 11:57 by Märt
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
Alts7: Tartus on tore koht Aardla, Soinaste, Raudtee rist. Kui nüüd Raudtee tänavat pidi linna poolt tulla ja tahta teha vasakpööret Aardllasse, siis tipptunni paiku on alati mõni idikas, kes sõidab kõigist pöördejärjekorda ootavatest autodest mööda ja üritab järjekorras esimese paremalt käelt ise pööret teha. LE järgi on tal selleks ka õigus. Samas on see täiega sigatsemine ja ma ei leia sellele tavaolukorras õigustust.
Üldiselt on ärapööramise read ristmiku läheduses eraldatud teistest ridadest pideva valge joonega ja mitte mingit õigustki pole sealt üle sõita. Sunduslik suund sõidurajal ja kõik. Eksisid, teed ringi ja tuled uuele katsele. Ise olen sõbra sõna otseses mõttes selle pärast Hamburgis ära kaotanud, ei tulnud küll mõttesse seal hakata jõhkrate manöövritega üle mitme rea kuhugi pressima ja oma "õigust" nõudma. Saime sõbraga alles Tallinnas uuesti kokku...mobiilideta ajastu oli veel:)
Nii on minu mäletamisel ka Sinu kirjeldet kohas Tartus, on nii ka Ehitajatest üles tulles Nõmmel see valge pidevjoon ridade vahel ja on see ka paljudes muudes kohtades(rääkimata ristmikul rea vahetamise keelust).

Aga Taavi vist arvab samamoodi, et tal on "õigus" kõigist ette sõita, "lambist" LE'd rikkuda ja siis "keskmist näppu vibutada", kui keegi teine kasvõi väikese autoga vähe mõistlikumalt sõidab, mitte ei "mune" foori taga. On's nii, Taavi? Et sülitame terve elu teistele pähe ja nõuame veel, et need tati ära kah limpsiksid?
Ja siis imestame, miks 11-aastaseid lapsi jõhkralt tapetakse... kõigil on ju seadustest ja eetikast "poohui".
Ma siiski loodan, et eksin, ja kasvõi liikluses nahhaalide vastu astutakse ise jõhkrate meetoditega välja. Ei tahaks ise ka "koputaja" olla, kuid tundub, et peab hakkama. Pisikaamera autosse ja väike vidoklipp juurde...
03.12.2003 at 13:03
hellraiser
  
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64:Nõmme mägi õhtusel tipptunnil - tuima näoga sõidetakse kinoni ja siis lihtsalt julmalt "vajutakse" vasakpöörde ritta. Aga mõnikord satub olema minusuguste rivi, kes 10 cm vahega sõidavad ja too värd takistab esimest rida Hiiule keeramast.
Kusjuures ise olen selles kohas alati kasutanud sellist taktikat: tulen mäest üles ja kui vasak rida on täis (mida ta tavaliselt ka on), siis sõidan rahulikult mööda paremat lõpuni välja. Kui juhuslikult tekib vasakusse mõne juhi magama jäämise tõttu piisav auk, siis rivistun kiiresti, kuid lubatud kohas veel ning ohutult sinna auku ning sõidan kenasti sinna kuhu vaja. Kui aga ei teki auku, siis lähen lihtsalt Hiiu poole. Sõidan Hiiu poole kunagi teisi ristini, kust saab vasakule keerata ning siis tulen jaama ja polikliiniku vahelt läbi ja sõidan ikkagi kenasti sinna kuhu oli vaja.

Margus@ei salli ummikus isutmist, vaid sõidab pigem natuke ringi

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
03.12.2003 at 13:25
antoonio
Tallinna liiklusest
täna hommikul siis keegi oma tumepunase Astroga (tundus et ikka oli)tekitas teise vasakpöörde rea seal kus Nissani keskuse juurest kanalisse saab keerata, sest ees oli ju "tervelt" buss ja rida pisemaid sõidukeid
03.12.2003 at 13:31
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
hellraiser: Kui juhuslikult tekib vasakusse mõne juhi magama jäämise tõttu piisav auk, siis rivistun kiiresti, kuid lubatud kohas veel ning ohutult sinna auku ning sõidan kenasti sinna kuhu vaja. Kui aga ei teki auku, siis lähen lihtsalt Hiiu poole. Sõidan Hiiu poole kunagi teisi ristini, kust saab vasakule keerata ning siis tulen jaama ja polikliiniku vahelt läbi ja sõidan ikkagi kenasti sinna kuhu oli vaja. Margus@ei salli ummikus isutmist, vaid sõidab pigem natuke ringi
:):) Ise käitun täpselt samamoodi, aga auk peab siis ikka ülipikk olema(üleeile oli, sest Sussika tammi ristil oli keegi risti teisel real ees). Kusjuures on see trajektoor kordi kiirem:lol ja täiesti ametlik. Aga mõnikord sõidab ees Pajebenn, kes siis jääb, vasak suund sees, Võidu kino kohal teise ritta "vahele kiiluma" ja kogu parempööre lihtsalt ootab ühe idioodi taga. Vat sellised ajavadki marru, kui veel oled võtnud asja rahulikult ja mõnuga mäe alt hakanud seisma. Mõnikord kohe meeldib raadiot kuulata või kojujõudmisega veidi viivitada, et omi mõtteid mõelda saaks...
03.12.2003 at 13:34
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
ylovoitka, kas see ülemine tekst oli Sul huumoriga kirjutatud või mõtledki nii?

Selliselt kavatsen ma siis sõita, kui seitsekümmend olen. :) Kiirendada-pidurdada on ju mõnus. :D
03.12.2003 at 14:26
tfr
 
Tallinna liiklusest
quote:
devilc:Selliselt kavatsen ma siis sõita, kui seitsekümmend olen. :) Kiirendada-pidurdada on ju mõnus. :D
Kusjuures see sõidustiil paistab vähemalt minul üsna automaatselt sõidetava vahendiga kohanema. Mingil hetkel elus olid korraga 5.7 Firebird ja Honda HR-V, enamvähem kordamööda sõites pidi Firega ikka vaatama, et vähemalt 50 oleks ja risti jalus poleks kruiisides, samas HR-V'ga tuli 70 piiril silma peal hoida ja tabasid ennast pidevalt ridade vahelt slaalomit sõitmast. :)
03.12.2003 at 14:48
Taavi
Tallinna liiklusest
quote:
Aga Taavi vist arvab samamoodi, et tal on "õigus" kõigist ette sõita, "lambist" LE'd rikkuda ja siis "keskmist näppu vibutada", kui keegi teine kasvõi väikese autoga vähe mõistlikumalt sõidab, mitte ei "mune" foori taga. On's nii, Taavi? Et sülitame terve elu teistele pähe ja nõuame veel, et need tati ära kah limpsiksid?

Ise sõidan ka väikese autoga. Liikluses ma isehakanud "õppetunde" jagavat politseinikut ei mängi, sest see tekitab samapalju ohtlike olukordi, kui valesti reastuvad "Pabejenni" mehed. Niikaua Sa võid õpetust liikluses jagada kuni ükspäev tiritakse Sind lihtsalt autost välja...siis oled Sina see kes ummisjalu politseisse tormab. Liiklus ei ole minu meelest koht, kus kellelegi midagi tõestama peab ja ma ei arva ka, et kõik inimesed kes kallite autodega sõidavad ja minust rohkem teenivad oleksid mingid näruse hingega kapitalistid, ajudeta ülbikud või kriminaalid.
03.12.2003 at 15:13 Last edited 03.12.2003 at 15:53 by Taavi
Raul
Tallinna liiklusest
Vaevalt keegi käib liikluses teistele õppetunde andmas. Aga isiklikult mina neid tegelasi ei kannata, kes kasutavad möödasõiduks aeglustusradasid, bussitaskuid ja laiemate teede puhul ka teepeenraid. Vat sellist tegelast mina põhimõtteliselt ei lase vahele ja mul suhtkoht savi, sõitku või mulle sisse. See inimene, kel on tõesti kusagile kiire (haiglasse ntx) suudab seda ohutulede ja kaugtulede vilgutamisega ka teistele selgeks teha. Üldiselt on lihtsat nii, et suure tõmblemisega ei võida linnas suurt midagi ja see 10 sekundit võidetud aega seda vaevalt väärt on. Samas, sõidustiilid on erinevad ja neid kes sõidavad ainult endale mõeldes ei mõjuta ka tarhvid, sõidustiil lihtsalt selline...
03.12.2003 at 15:55
ylovoitka
Tallinna liiklusest
quote:
devilc: ylovoitka, kas see ülemine tekst oli Sul huumoriga kirjutatud või mõtledki nii?

Selliselt kavatsen ma siis sõita, kui seitsekümmend olen. :) Kiirendada-pidurdada on ju mõnus. :D

Oleneb millega sõidan! tfr'iga täiesti ühel nõul. Töövõrriga tuleb 70 väga kiiresti kätte ja ka slaalom kipub vahel hobiks olema. Kui aga autoga sõita, siis millegipärast kipun teistele jalgu jääma..

Kiirendada pidurdada on mõnus, aga lihtsalt ei viitsi ja pole mõtet tegelikult seda tavalises linnaliikluses harrastada. Ja võimsa autoga on tihedas liikluses see veel eriti mõttetu, sest jõuad ainult sekund/paar pedaali allpool hoida, kui tuleb pidurit pressida ja nina vastu rooli nühkida..
03.12.2003 at 16:13
rollingjack
 
Tallinna liiklusest
Jah, ühtlast kiirust hoides ja rahulikult sõites saad kiiremini edasi. Täna keskpäeva paiku sõitis Järvevanas väike hall Corolla. Enamasti esimeses reas, vahel hüppas ka teise. Peale Verenni tn otsa otsustas Corolla esimese rea aeglasematest mööduda hoopis paremalt- ehk kiirus püsis ja möödus ta ka rahulikult nii 90-ga. Olin ise teises reas ja jälgisin asja huviga. Tavaliselt on sellised paremalt pressijad närvilised ja sõeluvad peale möödumist edasi. Sel korral jäi aga möödasõitja esimesse ritta edasi ja ei püüdnudki teise ratta tulla. Nii et ühtlase kiirusega rahuliku sõidu täielik meister-otstarve pühendab abinõu. Ehk milleks siis parempoolne riba jäetud, kui mitte möödasõiduks. :)
03.12.2003 at 16:41
jjanno
Tallinna liiklusest
Tere
quote:
rollingjack:Ehk milleks siis parempoolne riba jäetud, kui mitte möödasõiduks. :)
Jalgratturite ning seal alas autol näiteks rehvi vahetavate inimeste alla ajamiseks?

jJanno
03.12.2003 at 16:51
Garfield
  
Tallinna liiklusest
quote:
rollingjack: Ehk milleks siis parempoolne riba jäetud, kui mitte möödasõiduks. :)

Noh, seal vahel seisab mõni rikkiläinud sõiduk, suvisel ajal liikleb seal mõni jalgrattur. See on muidu hea, ntx. Veerennist tulijad saavad seda äärt pikemalt kui valged jooned lubavad kasutada ja siis juba sama kiirusega end kuhugi vahele pressida.
Aga - jutu algusesse tagasi - olen näinud ka närvipuntraid, kes esimeses reast äkkmöödasõitu mööda seda riba teevad ja kui seal sobivas kohas siis jalgrattur&seisev auto&inimene&võimisiganes on...siis on njahh... :*(

____________________________
Focus RS
03.12.2003 at 16:56
zeke
Tallinna liiklusest
quote:
ylovoitka: Liikslusspetsialistid soovitavad linnas just 45-50 km/h sõita ja LE'st kinni pidada, sest see on üks kiiruse rahustamise põhimõtetest ja nii tekib vähem ummikkuid, sest fooride roheline laine saab töötada. Juhin tähelepanu, et just soovitatakse kiiresti sõitvate kodanike hoogu peatada. Lõppkokkuvõttes jõutakse ikka varem kohale.

Tartus Riia tänavas näiteks see ei kehti.Seal on mingi hetk küll kui saad saad kõik foord rohelised või saad punased. Proovisin ükspäev seda 45-50km/h ja veendusin, et see ikka ei kehti Riia tänavas aint paar korda õnnestus normaalselt sõita minu arust on seal küll valgusfoorid nii nagu jumal juhatab.

____________________________
MX-5, 116
03.12.2003 at 19:37
ats
 
Tallinna liiklusest
Tartu linnaliiklus ei ole nagu jumal juhatab. Tartus on meelega vaeva nähtud, et autojuhil halb oleks ja kunagi rohelist lainet poleks. Siiasinnasekka ka lamavaid politseinikud puistatud. :-/
Selleteemaline artikkel oli isegi kunagi Tartu liikluskorraldajate poolt avaldatud, kus nad uhkusega teatavad et on autojuhtide elu nii halvaks teinud, et kõik hakkavad jala käima
03.12.2003 at 20:59
mth
 
Tallinna liiklusest
praktikas ongi sellised PlyVal64'i taolised, 'enda arvates jumala õiged mehed kes lihtsalt maksavad liiklushuligaanidele kätte', kõige ohtlikumad liiklejad. need vanad pässid kes ninakarvad roolil autot juhivad, sõidavad lihtsalt oma sõitu ja näevad teel toimuvast täpselt sama palju kui silmaklappidega hobused. sama lugu ka enamike naisjuhtide kohta. ise liiklen linnas täpselt nii nagu kolonn liigub, kolonnita linnas 60 +- 5 ; 70 alas 80 +-5. endale ei meeldi kui minust aeglasem liikuja vasakus reas pargib, tulesid ei viitsi vilgutama hakata, võtan varakult paremasse ritta ja lähen mööda. kui parem rida kinni sõidan lihtsalt sappa ja vaatan kuidas juht reageerib, kui ei reageeri siis tilgun vaikselt sabas ja mõmisen rahulikult *sõida lammas*. kui keegi minust kiirem tuleb sappa siis vahetan rida ja lasen kiirema mööda. hommikuti sõidan lasnakanalit mööda tööle, tihti juhtub, et mingi mats sõidab mu kõrval täpselt sama hooga, kui mingi sepp seljataha tuleb siis reeglina kiirendan natuke või võtan jala gaasilt ja vahetan rida. käitun täpselt nii nagu tahaksin, et minu vastu käitutaks.
võibolla on asi minus, aga ma küll ei tunne, et keegi mulle pähe astuks kui ta mööda lasen.

tõmmake ise nüüd joon jõmmi/rullnoka ja 'korraliku usaauto omaniku' vahele. see mis autoga inimene sõidab ei loe ikka sittagi.
03.12.2003 at 21:10 Last edited 03.12.2003 at 21:13 by mth
peep
 
Moderator
Tallinna liiklusest
Tavaliselt (90 %) sõidan nii nagu eelpostitaja kirjeldas. Kui olen närvis või ülemeelikus tujus, siis kipun kihutama, ridade vahel tõmblema ja muidu korda rikkuma.:( Aga kui on lihtsalt üli*itt tuju või vastupidi, suur rahulolu:), siis cruisan mitmerealise tee korral rahulikult paremas reas. Paar kolm korda aastas juhtub seda "õpetamise" asja ka aga üritan ennast kontrollida.
03.12.2003 at 21:40
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.