register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
mth: praktikas ongi sellised PlyVal64'i taolised, 'enda arvates jumala õiged mehed kes lihtsalt maksavad liiklushuligaanidele kätte', kõige ohtlikumad liiklejad.
Kulla mees, Sa pole vist üldse asja mõttele pihta saanud?
Või lihtsalt oledki üks nendest, kes raudtee ülesõidul kõigist mööda sõidab ja ennast poolviiliti operatiivautole LE'ga kohustatud 4m alale pargib; Järvevana ummikus sujuvalt üle topeltpideva sõidab ja siis Veerennist Statoilini lihtsalt vastassuunda ühe pärisuunalise sõidurea tekitab; ülekäigurajal peatunud autodest vahelt-paremalt-vasakult mööda tormab; kes mööda Endlat ikka ja alati VAID ühistranspordi reas üles sõidab, kes ikka ja alati kiiremaks kohalejõudmiseks Paldiski mnt. ja Endla vastassuunalist ühistranspordi rada kasutab jne. On Sinu moodi liiklemine? Kui ei, siis mis Sa kobised, kus on olnud juttu mitte mööda laskmisest, teepeal koperdamisest(sest auto pole teps uhke) ja muust sellisest.
Või oled Sa lihtsalt loll ja ei suuda lugeda ning mõelda üheagselt?

Ply@ei kannata lolle ja on otsekohene, Ja muuseas, sõidab tihti autodega(ka kolonnides), mis ei ole suutelised tavalise liiklusvooluga sama tempot hoidma. Ikka peatuseid tehes või paremad rattad tee serval. Aga selliseid arrogandid tavaliselt ei märka ... nad ei märka või ei pea mittemillekski sini-valgete saateautode punaseid vikureidki:(.
03.12.2003 at 22:13 Last edited 03.12.2003 at 22:14 by PlyVal64
tfr
 
Tallinna liiklusest
quote:
peep: Aga kui on lihtsalt üli*itt tuju või vastupidi, suur rahulolu:), siis cruisan mitmerealise tee korral rahulikult paremas reas.
Mina näiteks pean häbiga tunnistama, et muutun selle üli*ita tuju korral just pigem liiklushuligaaniks. :( Siis tuleb selline "kõik on niikuinii pidemeni per*es" tunne peale ja kuna tundub, et isegi kohtumine Liikluspolitseiga enam midagi hullemaks ei teeks, olen ma millegi peale totaalselt väljavihastanuna läbinud linna sees vahemaid ajaga, millest vist hea meelega avalikult rääkida ei tahaks. :-/
03.12.2003 at 22:50
ollo
Tallinna liiklusest
quote:
rollingjack: Jah, ühtlast kiirust hoides ja rahulikult sõites saad kiiremini edasi. Täna keskpäeva paiku sõitis Järvevanas väike hall Corolla. Enamasti esimeses reas, vahel hüppas ka teise. Peale Verenni tn otsa otsustas Corolla esimese rea aeglasematest mööduda hoopis paremalt- ehk kiirus püsis ja möödus ta ka rahulikult nii 90-ga. Olin ise teises reas ja jälgisin asja huviga. Tavaliselt on sellised paremalt pressijad närvilised ja sõeluvad peale möödumist edasi. Sel korral jäi aga möödasõitja esimesse ritta edasi ja ei püüdnudki teise ratta tulla. Nii et ühtlase kiirusega rahuliku sõidu täielik meister-otstarve pühendab abinõu. Ehk milleks siis parempoolne riba jäetud, kui mitte möödasõiduks. :)
T*ra, mitte sõidumeister. Üks samasugune oleks mind äärepealt alla ajanud, kui ma ükskord ilusa ilmaga otsustasin mitte taksot võtta ja Mariinest kontorisse jalutada (mööda Järvevanat). Hea oli, et ma liiklesin praktiliselt kruusal ja mitte keset seda dzhigittide "kiirendusrada", vastasel korral ma seda võibolla praegu ei kirjutaks. Kui sellise idika kätte saaks, tõmbaks suguelundeid pidi puu otsa.
04.12.2003 at 10:01
silver
Tallinna liiklusest
quote:
mth: Ise liiklen linnas täpselt nii nagu kolonn liigub. Endale ei meeldi kui minust aeglasem liikuja vasakus reas pargib, tulesid ei viitsi vilgutama hakata, võtan varakult paremasse ritta ja lähen mööda. kui parem rida kinni sõidan lihtsalt sappa ja vaatan kuidas juht reageerib, kui ei reageeri siis tilgun vaikselt sabas ja mõmisen rahulikult *sõida lammas*. kui keegi minust kiirem tuleb sappa siis vahetan rida ja lasen kiirema mööda. hommikuti sõidan lasnakanalit mööda tööle, tihti juhtub, et mingi mats sõidab mu kõrval täpselt sama hooga, kui mingi sepp seljataha tuleb siis reeglina kiirendan natuke või võtan jala gaasilt ja vahetan rida. käitun täpselt nii nagu tahaksin, et minu vastu käitutaks.
võibolla on asi minus, aga ma küll ei tunne, et keegi mulle pähe astuks kui ta mööda lasen.

tõmmake ise nüüd joon jõmmi/rullnoka ja 'korraliku usaauto omaniku' vahele. see mis autoga inimene sõidab ei loe ikka sittagi.

Üldjuhul teen ise samamoodi ja tavaliselt peale mõõdasõitu reastun ka tagasi esimesse ritta, juhuks kui kellegil on minust kiirem.
04.12.2003 at 10:38 Last edited 04.12.2003 at 10:39 by silver
jaanus
 
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64: ... operatiivautole LE'ga kohustatud 4m alale ....
Vahetevahel sa pingutad oma väidetega üle ja paned pisut segast. Ülalolev ei kehti ammu enam AFAIK. Kahjuks viib see ka sinu muu jutu usutavuse kolinal alla.
Hetkel kehtiv LE ütleb - Lähenevale raudteesõidukile tee andmiseks ning muul juhul, mil raudteed ületada ei tohi, peab juht peatuma tõkkepuu ees, selle puudumisel vähemalt 10 m kaugusel esimesest rööpast, liiklusmärgi «Peatu ja anna teed» olemasolul aga selle ees. Kui sina nüüd peatud miski x meetrit enne ja jätad mõne auto jaoks pisava vahe sisse, siis mille vastu vastav "trügija" eksib? Parimal juul ehk selle vastu, et raudteeülesõidu vahetus läheduses ei tohi möödasõitu teha. Ise ma küll ei viitsi hakata selle pisiasja pärast tõkkepuuni ronima, kui keegi ees, kuid samuti ei vingu ka nende kallal, kes ennast siis tõkkepuu vahetusse lähedusse poetavad. Pigem mõtisklen omaette, et need 4m kaugusel parkijad võiksid aeg-ajalt ke LE'ga tutvuda.
Tegelt lülitavadki need kõige enam, kes on juba "staazikad juhid" ning samas ei ole viitsinud LE'ga tutvuda ja siis leiavad, et neil on õigust ülegi, kui nad käituvad vastavalt LE'le, mis kehtis kunagi eelmise riigikorra juures.
04.12.2003 at 12:36
Front
 
Tallinna liiklusest
Inimesed seisavad sabas. Juhuslikult on kuskil sabas piisava suurusega vahe, kuhu sa ära mahuksid. Iseenesest mõistetavalt läheda ja seisad sinna vahele...kummastav mõtteviis, kas pole???

____________________________
Jeep Cherokee '99
Blue Firebird '91
04.12.2003 at 13:57
mth
 
Tallinna liiklusest
quote:

Kulla mees, Sa pole vist üldse asja mõttele pihta saanud?

Või lihtsalt oledki üks nendest...

Või oled Sa lihtsalt loll ja ei suuda lugeda ning mõelda üheagselt?


sain küll mõttele pihta ja kirjutasingi 'Sinutaolistest maailmaparandajatest' mitte konkreetselt Sinust. Juhul kui Sina 70 alas 95
ga sõidad ja taganttulev auto sajaga, siis tema on huligaan kes hommikusöögiks jalakäiaid isetekitatud kolmandal real alla ajab, Sina aga korralik liikleja.

sinu kirjeldatud liiklemisviis pole minule omane

reeglina on sellised otseütlejad ja tavaeestlasest kõrgema temperamendiga inimesed kõige suuremad lahmijad - arvavad, et teised inimesed on lambad kes ei saa temast aru, endil sellist probleemi loomulikult ei eksisteeri. ehk siis kolmandale lõigule jätan vastamata.
04.12.2003 at 14:07
PlyVal64
Tallinna liiklusest
Jaanus, kui vanasti oli see 4m kohustuslik, siis tänapäeval eeldatakse inimeste enda mõistlikusele. Mina jätan alati selle varu op.autole.
Ja kui ma selle jätan, siis: väljavõte LE'st
§ 173. Juht ei tohi:
...
2) ümber põigata raudteeülesõidukoha ees peatunud sõidukist, kui sõitmine ülesõidukohale on sel ajal keelatud;


Ehk ette trügimine on selgelt keelatud tegevus. Põhimõtteliselt ei tohi selle järgi isegi ärapöördeks kõrvaltänavasse raudtee taga seisvast reast mööda sõita, mis muidugi jama on. Aga nii ta on:( ja Politseil oleks rahakogumiseks võimalusi "laialt".
§ 2. Käesolevas määruses kasutatavate terminite sisu seletatakse järgmiselt:
...
60) Ümberpõike all mõistetakse möödumist sõiduteel seisvast ühest või mitmest sõidukist või muust takistusest väljasõiduga kasutatavast sõidureast.

LE'd tuleb tunda, olen nõus:)
Edit: kirjavead ja täpsustus.
04.12.2003 at 14:08 Last edited 04.12.2003 at 14:12 by PlyVal64
Raul
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64: Mina jätan alati selle varu op.autole.


Tee nüüd mulle ka selgeks, milleks see varu üldse vajalik on? Nagu LE ütleb võib peatuda tõkkeuu ees ja juhul kui tulebki op.auto, siis kiire väljakutse puhul ta nagunii ei jää tõkkepuu taha seisma vaid võimalusel ületab raudtee ja juhul kui raudtee ületamine pole võimalik, siis ootab vastasuunavööndis kuni raudtee vabaneb. Kui aga op.auto ei sõida kiirele väljakutsele st ei kasuta vilkureid, siis pole tal ka asja ju tõkkepuu ette, kuna talle kehtivad siis kõik samad liikluseeskirjad mis teistelegi.
04.12.2003 at 14:26
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
Raul:
quote:
PlyVal64: Mina jätan alati selle varu op.autole.
Tee nüüd mulle ka selgeks, milleks see varu üldse vajalik on?
Miks on vajalik? Kuigi nagu ei tohiks üldse seisvast rivist mööda sõita, siis seda tehakse ja seda peaks ju lubama ka. Võta nüüd Nõmme ülesõit õhtusel tipptunnil mõlemas suunas. Mõlemal pool on vahetult enne ülesõitu vasakpööre Raudtee tänavale, mida palju kasutatakse. Linna poolt tulles õnneks liinibussid sinna ei keera, kuid väga paljud sõiduautod küll. Seal on ju tegelikult lausa kahe tänavaga rist, kuhu pööratakse. Kui nüüd op.auto jääb sinna minu kõrvale seisma, sest näiteks kaubarong venib 5 min. eest läbi, ei saa kaasliiklejad mitte kuhugi pöörata ja tekib megaummik. Tehakse tõkkepuu lahti, op.auto, mina saame minema, parimal juhul 1-2 autot vasakule keerata. Aga ärapööret ootab juba vastassuunas seistes 15 autot ja Nõmmelt tulijad ei lase never seal kedagi vahele. Ülimõnus tropp tekib, oma silmaga vaadatud ja seal seigeldud. Täpselt sama tekib teisel pool, kui Nr.23 lõõtsaga buss püüab vasakule keerata. Abikaasal oli selline situatsioon, sest veel üks ülbik plaanis Raudtee uulitsalt enne 19.00 vasakpööret Rahumäe poole(keelatud märgiga), üks(või lausa kaks) olid temale ette kiilunud, siis tuli buss pöördesse(kuhu ta ei mahtunud) ja siis vilkuritega tuletõrje. Mingi sentimeeter jäi puudu, et op.auto oleks Saxo ära äestanud, kuigi auto oli täiesti tee servas ja Tiina püüdis veel rohkem eest ära saada. Aga iga lisaminut võib maksta kellegi elu...
Kas piisab põhjendustest või on Sulle veel midagi vaja? Eks Sul endalgi ole kogemusi, peaksid ju palju linnas liiklema. Vatta elu ja liiklust "lahtiste silmadega", näed palju kohti, kus liikleja ise saab liiklussujuvust enda "kallist" aega raiskamata sättida.
04.12.2003 at 14:43 Last edited 04.12.2003 at 14:44 by PlyVal64
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
Ükski polnud veenev põhjendus. Kui tõesti kaubarong ees on, saab op. auto ilma igasuguste probleemideta seista vastassuunavööndis, tõkkepuu taga ootaja kõrval, kuni rong on eest läbi sõitnud. Võib-olla ei kehti see hüpersuure tuletõrjeauto kohta, aga neid ei aita ka sinu jäetud neli meetrit.

Mitte et ma neid vahelekiilujaid rohkem salliks kui muud, lihtsalt antud põhjendus polnud veenev.
04.12.2003 at 14:57
Garfield
  
Tallinna liiklusest
quote:
devilc: Mitte et ma neid vahelekiilujaid rohkem salliks kui muud, lihtsalt antud põhjendus polnud veenev.

Sa hakkad juba tõele lähedale saama, pole veenvaid põhjendusi. ;)
Sel suvel kasutasin üksvahe Laagri raudteeülesõitu. Tõkkepuud lähevad kinni - kõik jäävad ootama. Saba on ka Pärnu maanteel - inimesed on viisakad, hoiavad tee äärde. Oli paar korda, kui mõni nolk (jälgisin spetsiaalselt) EI SÕITNUD üle raudtee, kui tõkkepuu kinni. Paar tüüpi olid juba vanad kalad - üks 2.gen Golf ja valge 3xx BMW - neid nägin pea igal õhtul tõkkepuud ignoreerimas. Ju siis oli tüüpidel tööpäeva lõpp minuga samal ajal...

____________________________
Focus RS
04.12.2003 at 15:22
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
devilc: Mitte et ma neid vahelekiilujaid rohkem salliks kui muud, lihtsalt antud põhjendus polnud veenev.
Ma lähtun alati(või peaaegu alati) sellest printsiibist, et mull endal pärast tulevikus ei oleks põhjust ennast süüdistada. Ära tee Sinagi seda, kui kiirabibrigaad jõuab kohale 3-4 min, hiljem, kui mõni Sinu lähedane on hinge heitnud ja vabandab, et raudteeülesõidul oli ummik. ETC.
Tüüpiline suhtumine, niikaua, kui "oma perset ei torgi" on kõigest "poohui". Aga kui juba "valusalt torganud on", siis on kisa rohkem, kui jõulueelsel seatapul.
Tegelikult sai ju thread alguse teemast "igalepoole ette-, kiiremini- ja vaheletrügijad" ja siis kas nende tegevusega vaikiv nõustumine või mitte.
Täiesti "tavaline" on situatsioon, kus seesama Nõmme ülesõit on dlokeeritud 2-3 "kiire" pajebenni poolt ja isegi hea tahtmise korral ei saa op.auto ülesõidust üle. Ja just eriti suurte tuletõrjeautodega on see mure, tagurdada pole ka kuhugi, sest "sabas" on veel 10 autot.
Ja nii kusagil mõni korter voodis magava vanaemaga edasi põlebki...
04.12.2003 at 15:31 Last edited 04.12.2003 at 15:31 by PlyVal64
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
Duh, ma ainult Sinu "4 meetri reegli" põhjenduste vastu vaidlesin. Muus osas nõus.

Ander, mõjuva põhjuseta vahele ei kiilu
04.12.2003 at 15:53
diesel
Tallinna liiklusest
situatsioon: tondi ülesõit, mina seisan ninaga pärnu mnt. poole tõkkepuu taga rivis (suht ees). taksoka poolt keeras paar massinat rivile osalt ette osalt kõrvale ja jäivad ka seisma. küllap isegi mingi viibe ehk rivis olijate poolt, kuna päris karmi trügimist nagu polnud. siis tuli tagantpoolt vilkuv tuletõrje ja sõitis rivist mööda ja tahtis üle küüru saada, aga ei mahtunud nonde juba sääl ees olijate ümbert enam ringi sõitma. ja palun, lahendus selleks puhuks oli täitsa simpel. kuna rongi silmapiiril veel polnud siis need jalus olevad pöörajad pürstisid üle ja vilkuv tõrjuja nende sabas ja kõik lahenes rahulikult. seega raudtee ees ilmselt üldjuhul on ruumi olukorra lahendamiseks, kuna häda korral pääseb ettepoole ju sõitma.
nii ja sellega siin ei ürita mitte kuidagi õigustada sitapeadest trügijaid, kirjeldasin vaid olukorda.
04.12.2003 at 19:25
Jansa
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64:
Seal on ju tegelikult lausa kahe tänavaga rist, kuhu pööratakse. Kui nüüd op.auto jääb sinna minu kõrvale seisma, sest näiteks kaubarong venib 5 min. eest läbi, ei saa kaasliiklejad mitte kuhugi pöörata ja tekib megaummik. Tehakse tõkkepuu lahti, op.auto, mina saame minema, parimal juhul 1-2 autot vasakule keerata. Aga ärapööret ootab juba vastassuunas seistes 15 autot ja Nõmmelt tulijad ei lase never seal kedagi vahele.
Noh, mis tungiv häda neid inimesi siis sinna teise ritta seisma ajab? Ei viitsi LE-d otsida, aga kaine mõistus ütleb, et pole just eriti tark vastassuunda ronida, teadmata, et sealt ka kedagi segamata ära saab.
"Ära lõppevate ridadega" ristmikest arvaks ka natuke. Minuarust pole need read pelgalt klassivõitluse tandriks planeeritud, vaid omavad ka olulist tähendust ristmiku läbilaskevõime juures. Kui ikka "põhireas", selles, mis ära ei lõppe, seisab esimeste hulgas mõni buss/veok/muu-silmaga-näha-aeglane, on lausa patt jätta too "ära lõppev rida" kasutamata. Kas rohelisega saab üle üks buss, üks krusa ja kaks väikest või samal ajal kõrvalt lisaks veel neli väikest- on ikka vahe küll.

04.12.2003 at 21:20
Raul
Tallinna liiklusest
Jansa.. see "ära lõppev rida" on aeglustusrada ja selle kaudu on möödasõit LE järgi keelatud. Isiklikult sellised tegelased ajavad suht närvi, sest miks pead sina teistest parem olema, arvad et teistel on vähem kiire?
Mõttetu vaidlus tegelikult....
04.12.2003 at 21:36
Jansa
Tallinna liiklusest
quote:
Raul: Jansa.. see "ära lõppev rida" on aeglustusrada ja selle kaudu on möödasõit LE järgi keelatud. Isiklikult sellised tegelased ajavad suht närvi, sest miks pead sina teistest parem olema, arvad et teistel on vähem kiire?
Mõttetu vaidlus tegelikult....
Me räägime vist erinevatest asjadest, ma rohkem nagu "kiirendusrida" ikka mõtlen, mitte aeglustus.
Esimese näitena kargab pähe Kadaka-Ehitajate/Tammsaare rist, no kui Kadakast autoturu poolt tuled ja plaan on otse üle sõita. Otse üle stardib seal kaks rida kaks ka jätkub teisel pool piisavalt pikalt enne kui parempoolne hääbub.
Aga mõtetu vaidlus jah, tõetera on siin teemas juba välja öeldud :).

04.12.2003 at 22:16
Raul
Tallinna liiklusest
Sorry..minu viga siis. Mis puuduab kiirendusridasid siis need ongi mõeldud ju kasutamiseks :) Mõeldud ikka selleks, et suurendada ristmiku läbilaskevõimet.
04.12.2003 at 22:26
raamatukoguhoidja
Tallinna liiklusest
teemast m88da:
quote:
zeke:Tartus Riia tänavas näiteks see ei kehti.Seal on mingi hetk küll kui saad saad kõik foord rohelised või saad punased. Proovisin ükspäev seda 45-50km/h ja veendusin, et see ikka ei kehti Riia tänavas aint paar korda õnnestus normaalselt sõita minu arust on seal küll valgusfoorid nii nagu jumal juhatab.
vaidlen vastu. riia mnt. suunaga kesklinnast va"lja - kiirusega kopik alla 50 - pidama ja"a"d alles riia-ravila risti. ning imHo on tartus suht norm liiklus korraldus. tegelt asi akki selles ka, et mul pole suht kunagi eriti kiire.

indrek@suurimad patud: va"ike drift siin-seal + suvel maanteel 70ga cruisimine (v.a. tln->tar2 suund) + EV tabu-auto omamine
05.12.2003 at 12:08
Iff V5
Tallinna liiklusest
Liikluskultuuriparandaja Ply'le, kes nähtavasti siis lähtub enda liiklemistes sellest, et maailm oleks parem ja turvalisem koht, julgeks mainida ühte tõsiasja, mida minuarust ka siinse foorumi kunagises liiklusteemas juba lahatud on.

Nimelt kui liikluses keegi omaalgatuslikult üritab kiiremini sõitjaid või sõelujaid korrale kutsuda, siis 9 juhul 10st tekitab see kiirustajas viha ning selle asemel, et vaiksemalt võtta ,hakkab ta veel rohkem peedistama. Ehk siis kui sa ristmikult startides mingi venna kiirendusrajal kotti sõidad, siis võib mürki võtta, et loetud hetked hiljem uhab ta sust vähemalt 80ga mööda.

Seega oleks vist üldise turvalisuse tagamise/tõstmise huvides õigem enda uhkus alla neelata ja see bemmi vms mees vahele lasta, et ta sõidaks edasi rahulikult 60-65-70 km/h, mitte ei hakkaks vihaga tõmblema, et kaotust tasa teha?

Ja mis asi see pajebenn on?
05.12.2003 at 13:26
Max3,0
 
Tallinna liiklusest
quote - Ply :Indrek, Vabakal võibki nii teha ja kellelgi ei tohiks olla möginat. Olen ise nii enda taga politseiautot hoidnud: täpselt 50 ja ei grammigi rohkem. Raba peatusest Iirise kohvikuni sõitis, siis keerasin ma koju ära ja vend vajutas.... aga sai hästi aru, et vilkuriteta tal mingit ÕIGUST ÜLE 50 sõita pole.


to Ply : mul jäi nagu see lausekombinatsioon silma sinu kirjutistest ja tahax nyyd kyll öelda ,et püüad vist siinkohal mingit alaväärsus komplexi kompenseerida....seda ma täitsa usun ,et sulle meeldib nii teha aga ma väga kahtlen ,et asi on sinu idealistlikes põhimõtetes mida sa alati järgid vaid ma usun ,et valid sellex kohti ja inimsesi kellele sa nimodi näkku paned....ma väga kahtlen ,et kui su taga sõidab näitex paar kuud vana 745il BMW millel ehk veel ka mingil põhjusel kuulikindlad klaasid on ,et sa siis sama kõva mees oled ,kui need tagant tulevad härrad sulle paarkorda tulesid vilgutavad. Ei tasu siin mingit idealisti mängida vaid las iga mees jääb oma liistude juurde !
Sinu suguseid mehi on veel ,kes on just teatud piirini ise just nimelt need väga kõvad "kunnid" aga on niimõneski olukorras valmis oma sõnu sööma ja unustama selle mis veksleid nad varem välja on käinud !

____________________________
3,0 rear wd & 3,0 four wd
05.12.2003 at 14:34 Last edited 05.12.2003 at 14:36 by Max3,0
silver
Tallinna liiklusest
Äkki laseks hoopis kõik LE vabaks. Brasiilias, kus liikluseeskiri ei kehti (nii nagu meil) küsis üks ajakirjanik kord taksojuhi käest, "Teil siin liiklus nagu ..., kuidas siis ometigi nii vähe õnnetusi", taksojuht vastas "Aga meil on kõik halvad juhid juba ammu surnud".
Pole liikluses hullu midagi, lihtsalt enne manöövrit näidata suunatuld ja kõik on rahulik, ka need kes süstivad,sest alati võib olla keegi sinust veel kiirem. Kes ei suuda kiiremal sõidul rooli ja suunatule kangi valitseda peaksid loobuma kihutamisest.
Kõige ühtlasemalt saab foorist-foorini sõita fooritule vahesid lugedes(keskm 30 s, suurtel ristmikel 60-90s).
05.12.2003 at 14:37
sirr
 
Tallinna liiklusest
Ajakirjaniku relvaks on olnud ja jääb ka tulevikus SÕNA. See, mis jääb SÕNAST väljapoole on pahatihti tühikargamine :rollin
05.12.2003 at 14:38
Taavi
Tallinna liiklusest
Max sa võtsid sõnad minu suust :)
05.12.2003 at 16:03
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.