register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
deathdog
Tallinna liiklusest
nujah loen ja loen et kui sa ikke 50 s6idad siis j22d jalgu ja nii edasi ....asulas on piir kiirus 50 km/h ja nii s6idangi ja keegi ei sa ju minust m66da minna ilma et nad kiirust yletaksid (ka 55 km /h on kiiruse yletamine)....see sii kuiu ike t2pselt LE j2rgida

mina kyll isiklikult lasen inimesed m66da ,las riskivad ja ma eelistan et nad riskivad minus kuskil kaugemal :)

aga lugedes seda topicut siin tundub et eesti politsei on lihtsalt laisk....seda t2heldan ma ka teel liigeldes....mina kui 22retult 6el inimene teeksin trafi alates udutuledega s6itjatele kuni vales kohas teed yletatavatele jalak2iatele....ja eriti veel ilma Helkurita JALAK2IATELE...KRD ENESETAPJAD
16.01.2003 at 19:11
diesel
Tallinna liiklusest
indrekule
taksojuhtide teemal võime kunagi mõne peekri beeruga asja arutada, siin läheks liiga mõtetuks asi.
topic nigu oli justkui tlna liikluse teemaline laiemalt.
mõni asi härib liikluses küll kõvasti. näiteks kui tipptunni ajal trügitakse noore roosaga veel ristmikule ja siis jäädakse sinna töllerdama, kuna tee kinni eestpoolt ja sellega muidugi sunnitakse ka ristuval teel sõita tahtjad lihtsalt seisma. konkreetselt täna passisin rivis teise autona kolm tsüklit niisama, kuna iga järjekordse rohelisega olid mingid jobud ennast keset ristmiku jälle parkinud.
inimesed, ärge teie palun nii tehke. säästate kaasliiklejate ja ka enda närve ja aega.
teine tobe komme on rahval pöördeid sooritada valest reast. tegu siis näituseks pärnu maanteega kalevi kandis, mõlemis suunas 2 rida pluss keskel jupi kaupa vasakule keerajatele. parem rida lumevalli tõttu niigi kitsas ja mingid klemmid pidevalt teevad vasakpööret teisest reast. siis mitte ei oodata vastutulevas liikluses auku teises reas seistes, vaid sõidetakse teises reas ja asutakse siis pöörama. nina on ilusti vastassuuna servas ja sohver ise väga häppi ja ootab auku, aga kuram oma vankri pära jääb ju nii teises reas liigelda soovijaile jalgu. normaalne inime reastuks enne ümber ja ootaks siis pööramist seal ilma kedagi segamata.
inimesed, ärge teie palun nii tehke. säästate kaasliiklejate ja ka enda närve ja aega.
kolmandaks need juba eespool mainitud foorid. olge paid ja pürstige minema kohe kui foor lubab, pole vaja just kummi seest pisemat piuksu või pikemat vilet välja meelitada, aga ärge niisama molutage. manuaali vennad ju võiks näiteks pügala pessa lükata kui ristuva roheline vilgub või no mis iganes. täiesti jabur on rohelise süttides hakata salongist käimakoti lüljutlemise vänta otsima ja siis sellega manipuleerima ja siis veel igaks petteks ringi vaatama ja siis ehk tasahilju liikuma hakata ja näe kuram, vedas ropult, saigi üle risti. paar külmema närviga venda ehk mahub veel järgigi tulema.
inimesed, ärge teie palun nii tehke. säästate kaasliiklejate ja ka enda närve ja aega.
meil on autosid x korda rohkem kui y aastat tagasi ja teede läbilaskevõime on suurenenud ainult z protsendi võrra. (see z peaks olema vististi hästi pisuke või sootuks negatiivne).
vähesed meist sõidavad igavusest ringi, enamus on ikka asja ka kuhugi. ja me kõik jõuame kiiremini ja paremas tujus ja ilmselt ka turvalisemalt kohale kui arvestame kaasliiklejatega.
küllap valdav enamus inimestest nõustub väitega, et vähemalt 90 prossa sohvritest on igatpidi kehvemad kui me ise, aga ehk siis arvestaksimegi sellega ja ärme mõttetult ürita troppidele selgeks teha, et nad tropid on. anname parem kõik hääd eeskuju.
vat mis kena üleskutse tuli välja.
üks inime küll hakkab selle jutu pääle viisakamalt liiklema, jäin nimelt mõtlema, et võtaks õige jutust malli :)
16.01.2003 at 20:57 Last edited 16.01.2003 at 20:59 by diesel
deathdog
Tallinna liiklusest
oo seda "roosaga" rismikule s6itmist vaatasin k6ok p2evad pealt kui linnas lume uputus oli ja oi n2e mulle hakkavd juba autod meelde j22ma mis igap2ev seal rismilu seisavad:) ....yks pidevamaid on yks sapaka moodi l6risev ford sierra ....pluss m6ned rullnoksikud(j22vad meelde oma hirmsa tuuuumningu pooles just)

veel yks hea egutsemise viis tallinn v2ikses on et k6ige paremas reas rivistutakse ristmiku peal k6ige vaskakumasse ja j22dakse siis keset ristm8kut seisa ses oi polegi kuhugi minna
16.01.2003 at 22:37
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
devilc: aga võib-olla mõtles Priit siiski olukorda, kus muid autosid tihedalt ümberringi? Siis jah ei ole mingit mõtet kuhugi ronida.
seda ma mõtlesingi. Mitte, et tühjal tänaval öösel kell 3 kellegi kiirema eest mitte ära minna, ikka päevases liikluses ja tipptundidel. Lihtsalt selle 95, Peterburi tee ja reedega kangastub mul selline kogemus(ja neid on palju, kuid see kõige hullem): nimelt oli vaja justnimelt reede õhtu veel Väike-Paala uulitsal veterinaaride juures käia ja oh mind lolli!, kasutasin selleks Piiteri mnteed(koju kiman alati mööda ringteed, oluliselt ökonoomsem ja kiirem tee Muuga-Nõmme). Nonii, keeran siis Iru teelt välja, ilusasti maapoolt tulijad võtavad 2. ritta ja lasevad kiirendada. Iru sillal reastun ise kah 2. ritta, et ringteelt linnapoole pööravad rekkad saaksid hooga 1.ritta minna ja troppi ei tekitaks. No ja nagu ikka, nii enne silda kui pääle Nehatut tagasi- ja vasakpöörete ees nõelutakse siia-sinna, et ilusti ää mahuksid kõik. Ei midagi erilist, mõistlik reede õhtu. Osmussaare tee(Nissan) otsal ja Punase tänava (TV3) otsal hoiavad kõik samuti 2. ritta, et parempöördel olijad saaksid kiirendada. Kogu aeg kolonnil kiirus 85-90 km/h, minu ees väike(u.30m) vahe ja taga pole hetkel veel kedagi...
Nonii, veidi enne seda kohta, kus vanasti raudtee oli, vaatan, et üks tuleb hirmsa lennuga sabas, ja 1.reas on bussitaskust väljunud buss, kuid bensuka juures ülekäigurajal sõidusuundade vahel 3 inimest ootavad. Tee sitane(enne jõule eelmine aasta ... vtn. kalendrist, 13 ja reede!) ja ees piiikkk ummik. Pole ju raske inimesed bussi pääle lasta, et nad ülekere mudaseks ei saaks. Võtan hoo maha, buss kusjuures kah. Aga too tagant tulev "kunn" otsustab minust VASAKULT veel mööda minna!!! No kui siis nägi, mis ees ootab ... hää, et seekord me kõik terveteks jäime! Loomulikult oli autoks Audi A6 ja ka tean, kes roolis oli. Selline tüüpiline "esimese eesti" esindaja, Muugal tegutseva logistikaettevõtte veneegist asjapulk(tegelikult palgatööline, aint lipsuga). Omastarust jube "tegija" vend, nagu Maardu ja Muuga ettevõtetes hunnikute kaupa on(koos nede juhtidega, sry!, ärimehed-kaabakad).
On tuttav käitumismall? Seekord lihtsalt olid ees inimesed, muidu oleks mööda pandud. Aga selline asi on TAVALINE Järvevanal, Pirita teel ja sealsamal Piiteri uulitsal. Selle pääle, et needsamused Audid, G-seeriad, S-klassid ja 5-7 BMWd sind püüavad perses sõites kahe rekka vahele suruda, tulesid vilgutavad, tuututavad, nägusid teevad ja muidu idioodid on, mind enam ei heiduta - "uks kinni" ja mitte üks piuks! Aga kui hommikul Järvevanal Veepuhastusjaama foori ees mingi kärbatanud Transit, jobust ekspediitoriga roolis, mööda teepeenart sõites püüab jalakäiaid tappa ja 10 auto võrra ettepoole saada, ajab "katuse sõitma ja rusikad sügelema". Vähemalt ükskord järgnes sellisele Transitile(mingi puhta vee firma tumesinine plönn oli) punase vilkuriga politseiauto ... ja ma loodan, et too vend enam rooli 3 aastat ei keera.
Vat selliste idikate eest ma küll kunagi ära ei lähe, pigem püüan neid veel rohkem närvi ajada - kakelda tahaks kohe mõnikord!

Pikk ja mõtetu jutt tuli aga sellised käitumised on südame peal! Nüüd kohe veic parem...
16.01.2003 at 00:02
Georg79Fire
Tallinna liiklusest
Vaene Ply! Lähme sõidame laupäeval ilusasti karti ja raputame seal negatiivsed emotsioonid maha - mööda ringrada laiali. Ja pärast veel paar õlut. :)
16.01.2003 at 00:12
prr
 
Tallinna liiklusest
mul sõber rääkis, et sõitab autoga linnas nagu ikka 60-65 km/h...kõik vuravad mööda---lisab kiirust 70-75...ikka mööda...siis läks juba vähe raskeks...

lõpuks avastas, et naine oli eelmisel päeval sõitnud ja vahtralehe aknale unustanud...

see juhtus tartus, niiet OT :D

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
17.01.2003 at 03:40
partel
  
Tallinna liiklusest
Tuleb ikka hakata intensiivsemalt promoma 10 sek autosid. Kes ikka nendega sõitnud on, vaatavad avalikel teedel punnitajatele nagu jonnivatele lastele... Misasja küll annab ohtlik tõmblemine?
17.01.2003 at 05:09
Etz
Tallinna liiklusest
quote:
partel: Tuleb ikka hakata intensiivsemalt promoma 10 sek autosid. Kes ikka nendega sõitnud on, vaatavad avalikel teedel punnitajatele nagu jonnivatele lastele... Misasja küll annab ohtlik tõmblemine?


Pooldan kahe kaega
17.01.2003 at 10:15
ylovoitka
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal: Aga kui hommikul Järvevanal Veepuhastusjaama foori ees mingi kärbatanud Transit, jobust ekspediitoriga roolis, mööda teepeenart sõites püüab jalakäiaid tappa ja 10 auto võrra ettepoole saada
Ply juttu lugedes tuleb meelde populaarne arvutimängu seeria GTA (Grand Theft Auto). Seal saab samamoodi linnas huligaanitseda ja jalakäiaid lömastada. Peaks neile soovitama, kolmas osa on juba päris tõetruu..
17.01.2003 at 11:16 Last edited 17.01.2003 at 11:16 by ylovoitka
silver
Tallinna liiklusest
Eile oli huvitav seik, osad inimesed teevad liiklust kaaskodanikele huvitavamaks. Sõitsin mõõda Ahtri tn Tuukri tn poole ja Ahtri-Jõe tn ristmikul jäin foori taha ootama. Vasakusse ritta, mis keerab(kohust.)vasakule jäi seisma uus Porsche Cayenne turbo S. Foori rohelise tule süttides süstisin kohalt nagu ikka, aga tuli välja, et ka porge omanik tahtis tegelikult otse sõita, loomulikult see tal ka õnnestus(keeras mulle ette). Oleks ta vähemalt suunda näidanud, olles valesse ritta sattunud oleksin ta kohe ette lasknud kuna ta seda siiski ei teinud ei teadnud mina, et ka tema soovib otse sõita Tuukri tn-le. Sellest aga sündis minule üllatus, kuna tema tõlgendas asja nii, et mina üritasin teda reastumast takistada, siis ta näitas enda auto pidureid kui head need on ja ma sain ka enda auto pidureid testida kaks korda järjest tühjal teel. Kusjuures ta ootas mind järgi ja siis kadus jälle mingi xxx km/h.
Kokkuvõtteks, kui kogemata satute valesse ritta, kasutage suunatuld enda kavatsustest teada andmiseks.
02.12.2003 at 14:16
PlyVal64
Tallinna liiklusest
Kogemata ... jajah, igasugused Pajebennide ja Audide omanikud (sry! siinsete Audiomanike ees) satuvad ühistranspordi või kohustusliku ärakeeramise ritta ikka ju "kogemata" - ajuehitus ei võimalda neil märke lugeda ja nendel kirjutatust aru saada. No ja kuna tähti kah ei tunne, siis pole LE'd isegi mitte sirvinud...
Mina küll naudin täiel rinnal Saxoga selliste värdjate kiusamist. Pajebenn vast on veidi liiga kõva vastane, kuid lühikese sirge peal(näiteks ristil) ta autojagu edumaad küll ei saavuta ja peab ise oma pidurite efektiivsust tõestama. Ja ei aita selliste puhul ka nende näidatav suunatuli, kui ma selgelt näen, et vend lihtsalt rivist välja keerab, 10 autost ettepoole sõidab ja siis minu ette kiiluda kavatseb. Mul on ikka "sügavalt savi" sellistest inimestest, nagu tema ei pea ülejäänud ühiskonda mittemillekski, ei ole minu silmaehitus kujunenud teda märkama - nad on minule "invisible man". Ja kui peaks kunagi sellisest situatsioonist ka avarii tekkima, siis täpselt sellise seletuse kirjutangi.

"Klassikalised" arrogantide kohad lisaks Silveri ja minu kirjeldatule on Kalevis mõlemal poolel ja eriline "lemmik" on Nõmme mägi õhtusel tipptunnil - tuima näoga sõidetakse kinoni ja siis lihtsalt julmalt "vajutakse" vasakpöörde ritta. Aga mõnikord satub olema minusuguste rivi, kes 10 cm vahega sõidavad ja too värd takistab esimest rida Hiiule keeramast. Muidugi eriti "kõvad" mehed(umbes selle Aini auto uue omaniku sarnased) teevad tuimalt teise vasakpöörderea veel juurde ka....
02.12.2003 at 14:31
Lembit
Tallinna liiklusest
:D Ply....
Vastus on küll vale, aga mulle meeldib teie mõtteviis...
02.12.2003 at 14:53
antoonio
Tallinna liiklusest
quote:
PlyVal64: ..et vend lihtsalt rivist välja keerab, 10 autost ettepoole sõidab ja siis minu ette kiiluda kavatseb. .

sellist rahvasporti harrastatakse iga jumalapäev liivalaial
02.12.2003 at 14:54
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
Lembit: :D Ply....
Vastus on küll vale, aga mulle meeldib teie mõtteviis...
Muidugi on vale, kuid on kord mu natuur selline, et ei lase endast mingil inimkõntsal lihtsalt "üle sõita". Ei elus eneses ega liikluses. Pole vist puhas eestlane, lömitavat-allaandliku elustiili pole kunagi harrastanud. Kuigi tihti ja enamus kordadest lööd lihtsalt käega(ja rikud omi närve), siis enda vaimse tervise huvides on kasulik mõnikord sigadele "koht kätte näidata". Ma lihtsalt ei ole nõus kogu aeg olema "sitt", millest võib rulliga üle sõita.
02.12.2003 at 15:03
deathdog
Tallinna liiklusest
nõmmel ei tohi vasakpöördeks enne tuld sisse panna kui 3 seki enne pööret ja kui ilmneb et keegi akavaseb su kõrvalt vaskapööerte teha jätatgi panemata ja sõidad sinna tuletõrje juurde parkalasse eriliselt pensionäärlikul moel nii et sinu reas tulijad saavad sinu tagant ilusti läbi aga paremast reas vasakpööret tegija ei saa tänu sinu autole vasakpööret teha
02.12.2003 at 15:09
Taavi
Tallinna liiklusest
quote:
...siis enda vaimse tervise huvides on kasulik mõnikord sigadele "koht kätte näidata".

Kas Sa sellele ei ole mõelnud, et selline olukord võib hoopis Sinu vastu pöörduda?

quote:
Mina küll naudin täiel rinnal Saxoga selliste värdjate kiusamist.


Huvitav kuidas näeb seda olukorda "Pabejenni" juht enda ees pendeldavat pisikest Saxot vaadates :)
02.12.2003 at 15:38 Last edited 02.12.2003 at 15:40 by Taavi
ural
Tallinna liiklusest
quote:
silver:.....siis ta näitas enda auto pidureid kui head need on ja ma sain ka enda auto pidureid testida kaks korda järjest tühjal teel. Kusjuures ta ootas mind järgi ja siis kadus jälle mingi xxx km/h.
.
Tagant sisse sõidu korral jääks ikka tagant läheneja süüdi ?
Või kui seletusse kirjutada just eespool mainitud tekst, kas siis seadus vaatab asja teisiti ?


____________________________

02.12.2003 at 15:49
deathdog
Tallinna liiklusest
ei tohi tagant sisse sõita ......vaid külge ja soovitavalt enne esimset ratast
02.12.2003 at 16:18
Lef
Tallinna liiklusest
quote:
deathdog: nõmmel ei tohi vasakpöördeks enne tuld sisse panna kui 3 seki enne pööret ja kui ilmneb et keegi akavaseb su kõrvalt vaskapööerte teha jätatgi panemata ja sõidad sinna tuletõrje juurde parkalasse eriliselt pensionäärlikul moel nii et sinu reas tulijad saavad sinu tagant ilusti läbi aga paremast reas vasakpööret tegija ei saa tänu sinu autole vasakpööret teha

Mjah , sõbrapoisile kimati just samas kohas sama valemiga küljepäält sisse. Suunatuli tal igastahes ei põlenud. A ju sel esimese rea mehel poogen oli suundadest. Või oli lihtsalt lubade ja uhke auto soetamiseks nõnnapalju raha magama pannud, et liikluseeskirjade ostmiseks enam ei jätkunud.

Vanasti oli üks väga kole koht Kaarli kiriku tagune tagasipööre, kus ülepäeviti taheti mõlkida. Nüüd seal korralikud jutid maas, enam häda ole ... vähemasti lume tulekuni :)
02.12.2003 at 16:39
rustang
  
Moderator
Tallinna liiklusest
Ma ütleks (Ply-le), et võtke rahulikumalt. Las nad võimlevad oma Kaiennidega, parem hakata 5 minutiti varem liikuma ja inimese moel kohale jõuda kui elu eest pungestada, oma õigust taga ajada ja kõigile kohta kätte näidata. Be happy, on hullemaid asju mille pärast muretseda kui see, kas keegi sai ette trügida või ei ja kellel oli õigus või ei olnud.
02.12.2003 at 16:58
PlyVal64
Tallinna liiklusest
quote:
Taavi: [Kas Sa sellele ei ole mõelnud, et selline olukord võib hoopis Sinu vastu pöörduda?

Huvitav kuidas näeb seda olukorda "Pabejenni" juht enda ees pendeldavat pisikest Saxot vaadates :)
Kuidas pöördub? Tekib avarii? Sellega saab kah arvestatud, mis siis teha??? Lähen viskan järgmisel ristil ette pikali ja teen sellise venna poole :hail , et mind "sitaks" pidasid???

Ja kuidas sellest Pajebennist inimene näeb, on küll sügavalt tema isiklik traagika. Mina sõidan oma rahulikku sõitu, tema jätkaku oma närvilis-arrogantset liiklemist. Või lugesid Sa kusagilt välja, et kohaltvõtt on Dragrace'mise stiilis, pöörded põhjas ja sidur pauguga lahti? Ei, sujuv kohaltvõtt, hea reaktsioon, "kerge" tema tegevuse ennetamine, kuid minu tavaline normaalne kiirendamine. Sellest peaaegu alati piisab, sest kõrval on tavaliselt nii ülbe tegelinski, kes arvab, et isegi gaasi vajutamata on tema "suur ja kallis" auto nii hea, et lausa lendab odaval junnil eest ära. Fooriralliga(ehk linnas dragimisega) ma üldiselt ei tegele ja kui on näha, et kõrval plaanitakse ikka rajult tallata, siis milleks omi närve rikkuda?
Lihtsalt ma sõidan nii sigaerinevate autodega kogu aeg, et on teatud masinad, millest kohe vägisi kiputakse "üle sõitma"(ah et mingi naine või penskar junniga) ja siis need, millele liiga lähedale ei ronita.
LeMansiga ei tule isegi sellist situatsiooni meelde, igasugu Pajebennide mehed jäävad mokk töllakil vahtima ja neile võid siis isegi Gaz51'ga foorirallis "ära teha", nii tühi ja loll pilk on paljudel ees (mitte muidugi kõigil, kuid neid näeb sõitmas inimese kombel ühtlases rivis).
No ja Mossega liikumisest ei hakka rääkimagi, kuidas suhtutakse:) Eriti vahva on näha neid töllis mokkasid, kui mossega rohelise süttides tsipa vajutad ja mingi miljonilise auto "karpi" lükkad. Oi kuis läheb taga sõgedaks:lol
02.12.2003 at 17:02
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
quote:
rustang: Ma ütleks (Ply-le), et võtke rahulikumalt. Las nad võimlevad oma Kaiennidega, parem hakata 5 minutiti varem liikuma ja inimese moel kohale jõuda kui elu eest pungestada, oma õigust taga ajada ja kõigile kohta kätte näidata. Be happy, on hullemaid asju mille pärast muretseda kui see, kas keegi sai ette trügida või ei ja kellel oli õigus või ei olnud.
Ten points. Pärast seda, kui ma oleks ühe möödapunnitava venna Ply stiilis "kottipüüdmisega" peaaegu korraliku avarii tekitanud, kadus tahtmine ära selliste asjadega linnas tegeleda.
02.12.2003 at 17:11
Quattro
  
Tallinna liiklusest
Kottipüüdmisega möödapunnivate autode pedereerimine (vabandust väljendi eest) pole kül mingi mehetegu. Äkki on sellel möödapunniva auto juhil tegelikult ka kiire, näiteks laps haige, naine hakkab sünnitama vms.

____________________________
Passat,R1100GS
02.12.2003 at 17:42
Lembit
Tallinna liiklusest
quote:
Quattro: näiteks laps haige, naine hakkab sünnitama vms.
Aga milleks siis kiirabi on?
02.12.2003 at 17:49
devilc
Moderator
Tallinna liiklusest
quote:
Quattro: Äkki on sellel möödapunniva auto juhil tegelikult ka kiire, näiteks laps haige, naine hakkab sünnitama vms.
Ohutuled äkki abiks? Kuna tavaliselt sellise kiirustamise juures suuna näitamisest niikuinii kasu pole, tundub see suht mõistlik variant, vähemalt ise teeks nii, kui tõesti hädaolukord.
02.12.2003 at 17:54
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tallinna liiklusest   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.