register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Nightrace 2006 järelkaja   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
joonas
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
tfr:
quote:
Joonas_: Viivituste ajal, ka siis kui kuskil on natuke õli maas, saaks sõitma lasta "mopid", kuna nendel pole tervet rajalaiust vaja. Üldjuhul on "saastatud" ainult pool rajast (õnneks).

Nii puhtalt uudishimust, seleta palun mulle, kuidas Sa seda täpselt ette kujutad? Et kusagil poole raja peal laotavad korraldajad absorbenti ning tsiklimehed sõidavad 200+ km/h kiirusel (nii nende trap speedid on) nende vahel slaalomit?

Antud üritusel juhtusid need lekked õnneks enne stardijoont. Seega oleks saanud sõita. Kui keegi seal keskel askeldab siis muidugi sõita ei saa. Antud üritusel sellist olukorda ei olnud. Poole raja all mõtlesin ja ütlesin rajalaiust. Et veel täpsustada siis kui ühel rajal on kaks kummijutti siis üks on puhas.

Kuid show mõttes võiks seda ju teha kui osalised on vastavalt koolitatud ;)
15.05.2006 at 14:44 1 edit. Last edited 15.05.2006 at 14:45 by joonas
nitse
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Ja linnavahel tagarattal sõitmiseks on meil enamusel ikka teised rattad: tagant 20cm lühema kiigega, palju kõrgemad ja palju pehmemad. Mul treeningpäeval tuli liiga pehme tagavedru pärast paar korda taharattasse ja tulemuseks olid purunenud uued kondlid. Iga asja jaoks oma vahendid, sest kui üks asi kõlbab kõigeks, ei kõlba ta tegelikult mitte millekski!
15.05.2006 at 14:47
hents99
  
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Joonas, vot tegu pole moppidega, saa aru, need on tõsised tsiklid ja seepärast ei saagi neid rajale lasta, ja üleüldse ei saa kedagi rajale lasta, olgu siis tegu jalgratta või inimesega. Kõik see dragrace, mitte streetrace, käib teatavate reeglite järgi, kui rada pole puhas, siis ei lasta kedagi peale. Turvalisuse koha pealt ei saa kompromisse teha.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.05.2006 at 14:50
Riho
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Kes arvab, et suudab paremini korraldada: Laske käia!

15.05.2006 at 14:54
Royale
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
hents99: Joonas, vot tegu pole moppidega, saa aru, need on tõsised tsiklid ja seepärast ei saagi neid rajale lasta, ja üleüldse ei saa kedagi rajale lasta, olgu siis tegu jalgratta või inimesega. Kõik see dragrace, mitte streetrace, käib teatavate reeglite järgi, kui rada pole puhas, siis ei lasta kedagi peale. Turvalisuse koha pealt ei saa kompromisse teha.

Kamoon, mis te närite tähte? Selge, et keegi ei eelda, et kütad võistlusrattaga õliloiku töömeeste vahele slaalomit sõitma. Samas selge ka see, et seisakuid annab vastava ettevalmistuse ja tahtmise korral täita alternatiivse meelelahutusega.
15.05.2006 at 14:58
prr
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Kui me tahame natukenegi areneda ja edasi püüelda, peame hoidma pea selge ja järgime reegleid. Kompromisse tehakse, kuid nendega tuleb väga ettevaatlik olla - "kõik rahul" pole olemas.
Ja mis pauside ajal rajale laskmisesse puutub, siis see jääb kohe kindlasti ära - igasugune tsirkus või eksponeerimine lõpeb päris tihti ajavõtusüsteemi juhtmete/andurite lõhkumisega. Ja siis on pidu läbi. Ja siis algab ohkimine. Ja siis on jälle foorumid pläga täis.

Näiteks Speedestil 2005 sõitis Reporteri demosõidul olev tsikkel väga väikesel kiirusel stardipuu pikali. Siis kulus puu parandamiseks piisavalt aega - enam ei taha seda keegi näha ega teha.

2005a. tegi Saapola oma supersõidu meie rajal, alla 8 sek aeg. Ja lendasidki finišiandurid laiali. Erandjuhus, aga siit juba on näha, et varsti ei julge väga kiireid autosid rajale lastagi, sest meil pole RADA.

Ettepanekud, mis on teostatavad, võetakse arvesse. Enamus muidugi on lihtsalt emotsioonide arvelt tekkinud mõttelend.

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
15.05.2006 at 15:00 4 edits. Last edited 15.05.2006 at 15:13 by prr
PlyVal64
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Mina saan Joonase jutust niimoodi aru: on olemas igasugused trikiratturid, triali-tsiklid, tantsutüdrukud, pilpapeded(rulavennad), in-line skaterid etc, etc. Kui rada on õline ehk siis pool kogu aedade vahelisest laiusest, saaks kummalgi poolel trikivennad omi oskuseid näidata. Mopo ei tähenda ju kiiret tsiklit. Ma kujutan ette, et miskisel pikal pausil oleks päris bra tegevus panna needsamased bikerid gas-gas'i triali tsikliga rahva aplausi peale trikke tegema. Kes ikka rahvale rohkem meeldib, saab auhinna. Ma usun, et Motokeskuse poisid leiaksid oma varudest mõne sellise. Igastahes mulle küll meeldis seuhkse asjaga seismist õppida...
Ehk pisut loomingulisust oleks vaja nende paratamatute aukude lappimiseks. Mina olen kogu aeg rõhutanud tõde, et dragrace on 90% show pealtvaatajatele ja vaid 10% sport. BHRA on aga selle tõe unustanud. Vist on meelest läinud Margus Pildi öeldud sõnad Haapsalus: liiguvad kui täid mööda libedat emmi. Ju siis on ikka miskit väga korrast ära, kuigi jah, Pilt ei hellita kunagi. Tuleb aru saada, tilgake õli ja jutt ohutusest ei koti pealtvaatajaid, et tund aega töllerdavaid tegelasi vaadata. See aeg tuleb millegagi sisustada. Kasvõi bracketi tänavarehvidel autodega sõitmisega, kui kuskil esimesel 50-meetril on ka absorbent õlile peale valatud. Inimesed ei hakkagi aru saama sellest, miks ei saa tilgakese õliga sõita. Mina ka ei saa, kui tegu on tänavaautodega.
15.05.2006 at 15:11
prr
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Ma just siin Taccoga arutasin seda trikiratturite tegevust raja kõrval, ehk siis raja välimise ääre ja tribüünide vahel. Igati väärt mõte ja rahval oleks ka tore. Peaks praktiseerima.

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
15.05.2006 at 15:15 1 edit. Last edited 15.05.2006 at 15:15 by prr
IceUul
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Ma ei saa jälle ühest asjast aru, et miks ajavõtu süsteemi tugevamaks ei tehta. Kogu aeg on probleemid selles, et miski nihkub ära, miski laguneb ära, kui keegi pihta läheb jne.
Ostku jämedamad kaablid, et mingite suvaliste autode ülesõidud neid kohe ära ei lõhuks. Lisage rohkem raskust CTtree alumisse ossa, et see väikse tuulepuhanguga ümber ei kukuks ning mis peamine, lisage raskust andur plokkidele, et need kogu aeg paigast ära ei nihkuks.

Muidugi ei tea, ma palju tohib seda ringi ehitada, et säiluks see litsents... aga noh..
15.05.2006 at 15:29
rat_013
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
jämedama kaabliga tekib mingi delay ju signaaliedastuses kohe.. või midagi sellist mulle füüsikatunnist vist on külge jäänud..

____________________________
impreza n/a
15.05.2006 at 15:34
Raceboy
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
rat_013: jämedama kaabliga tekib mingi delay ju signaaliedastuses kohe.. või midagi sellist mulle füüsikatunnist vist on külge jäänud..

Sul on siis ilmselt vastupidi meelde jäänud, kuna mida jämedam kaabel (=ristlõikepindalaga), seda väiksemad kaod kaablis.


____________________________
www.vems.ee
15.05.2006 at 16:00
tfr
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
No kaableid ilmselt võib vahetada. Jämedam kaabel on kindlasti ehk ülesõitmise vastu veidi kindlam, aga ... mingi mõistlik keerupaarikabla maksab vist 6-7kr/m? Ma ei tea täpselt, palju seal seda kaablit kokku on, aga finishisse (400m) jookseb vist juba ju 4 kaablit (2 rada x 2 finishiandurit), see on ainuüksi juba 1,6km.

Lisaks see ka, et jämedam kaabel paindub jälle sitemini, on kehvem ladustada ja ilmselt on rulli-välja kerimise peale palju altim kusagilt murduma. Ja seda kala on juba tunduvalt keerulisem leida - autoga üle sõites on vähemalt teada/näha, kuskohas üle sõideti.

Aga, Pärnus/Raadil see ilmselt ei õnnestu kuna seal on tegevlennuväljad, aga kas ntx Haapsalus ei õnnestuks neile anduritele mingeid maasse kinnitusi välja nuputada?
15.05.2006 at 16:05
rat_013
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
Raceboy:Sul on siis ilmselt vastupidi meelde jäänud, kuna mida jämedam kaabel (=ristlõikepindalaga), seda väiksemad kaod kaablis.
jusiis.. võimalik et ajan sassi ka vedeliku liikumise kiirusega torus vms.. se ju ometi samas mahus liigub sivem peenemast torust läbi :D
aga see on juba ot

____________________________
impreza n/a
15.05.2006 at 16:09
Royale
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Ei jaga teemat, aga kas tänapäeval läbi õhu ei ole võimalik signaali saata?
15.05.2006 at 16:41
racerx
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
PlyVal64: Mina olen kogu aeg rõhutanud tõde, et dragrace on 90% show pealtvaatajatele ja vaid 10% sport. BHRA on aga selle tõe unustanud. V


Sellejuures tuleb ka ikka seda arvestada, et kõrvaline show ei tohi ületada peasündmust. Kui nüüd eesti drag race võistlusele kutsuda Pfeiffer ( http://www.christianpfeiffer.com/ ) või mõni euroopa freestyle mx tiim siis see drag race on selle kõrval teisejärguline ja inimene kes koju läheb mäletab, et lahe show oli ja pärast sõitsid mingid autod ka.

Terve see foorum on vendi täis kellel vähemalt jutu järgi imeilusad autod kodus-kus iganes olemas.
Hea väljund ju seda vahepealset aega sisustada oma auto demomise millega iganes, et teemas püsida.

Ehk oleks hea panna inimesed rohkem liikuma. Kui nüüd kõik istuvad seal päev läbi nina vastu võrku siis loomulikult teisel tunnil "kogenum" pealtvaataja korgib lahtu kodust võetud viina.
Kui fännid välja arvata siis need igasugu poolfinaalidepoolfinaalid eelsõidud ei paku suurt pinget rohkemal määral inimesele tänavalt kui ehk mingi tuttava sõidu näol vms.
Kui see aeg oleks kohaletulnud inimestel kuskil kõrvalplatsi peal sisustatud mingi autonäituse-tantsutüdrukute-täika-õlletelgi("õiged fännid tuevad ju "kuulama" :) ) jne näol oleks virinat vähem ja show'd ehk rohkem.

See on lihtsalt minu kui asjast väga kaugelseisva arvamus. Olen elus ühte speedesti nimelist asja näinud ja peale kahe auto ( milleks tookord olid must camaro ja sinine bmw) ei näinud ma ühtegi põhjust miks ma tahaks ennast kohale vedada ( kuigi ka need olid patuga pooleks sest must auto läks lihtsalt katki)
Ehk siis, tegu on tööinimesele vaba päevaga, kuskil ta tahab napsu võtta või midagi vaadata mis iganes. Tuleb lihtsalt selles plaanis mõelda, et ta iseendale ja teistele tülikaks ei muutuks ning ka hiljem oma raha kulutama tuleks.


15.05.2006 at 16:43
mcbill
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
Stealth:Ei tahaks nüüd nagu uskuda, et TV3 nii vaene firma on, et nad ülekannete jaoks ainult ühte bussi kasutavad. Ja jällegi, aeg venis ja pidid nii sõitjad kui pealtvaatajad hakkama ekstra telemeeste taga passima, kuna härrad saavad oma kola üles ja tööle ka pandud.
TV3-l pole omal mitte ühtegi ülekande jaama (bussi) niiet on jah vaene firma :) ja selles et nad nii hilja kohale tulid andis oma panuse korraldaja kes ütles et kola peab olema püsti kell 14:00 ... sorry mehed aga ärge süüdistage kohe neid kes tglt vb süüdi pole ....
15.05.2006 at 17:01
Signature
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Niih räägin ka siis omapoolsetest muljetest.
Mina ise kui suur drag race/usa autode fänn arvan et üritusel polnud väga vigagi aga on mõned asjad mis häirisid.
1) Mingid tüübid tribüüni peal sõimasid mu klassivendi pedeks ja lubasid seal lõuga anda selle eest et nad tulid tribüünile trepi pealt mitte mööda pinke astudes.
2) Parempoolsel tribüünil ei olnud kommentaatoreid üldse kuulda.
3) Nagu siin enne juba öeldud et kommentaatorid oleksd võinud öelda et kunas umbes sõidud jätkuvad jne mitte et '' laseme vahelduseks ühe hea loo'' mis võrdus 15-45min ootamisega.

Ja noh mõned sellised häirivad asjad olid veel aga see selleks.See Jet Truck nn suss oli , minule kes ma 15 eluaasta jooksul pole veel kordagi midagi sellist näinud , päris muljetavaldav.
Ja noh et piisavalt riideid kaasa ei võtnud see oli mu enda viga aga noh mina oleks võinud kasvõi hommikul 10 ni seal külmetada. Minu arust oli see üritus täitsa korda läinud (Y)
15.05.2006 at 17:58
Stealth
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
mcbill:
quote:
Stealth:Ei tahaks nüüd nagu uskuda, et TV3 nii vaene firma on, et nad ülekannete jaoks ainult ühte bussi kasutavad. Ja jällegi, aeg venis ja pidid nii sõitjad kui pealtvaatajad hakkama ekstra telemeeste taga passima, kuna härrad saavad oma kola üles ja tööle ka pandud.
TV3-l pole omal mitte ühtegi ülekande jaama (bussi) niiet on jah vaene firma :) ja selles et nad nii hilja kohale tulid andis oma panuse korraldaja kes ütles et kola peab olema püsti kell 14:00 ... sorry mehed aga ärge süüdistage kohe neid kes tglt vb süüdi pole ....


No kui see telemeeste süül ei toimunud, siis seda kõike oleks ju saanud kohe öelda miks need asjad tol momendil nii olid nagu nad olid. Ei ole ju teab mis raske asjade seisusest rahvale ülevaadet anda. Antud hetkel jääb mcbilli jutust mulje et jälle koliseb ämber nimega "korraldaja".

Paraja segapudru olid need igasugused erinevad tegevused-mittetegevused jms. sündmused seekord tekitanud, aga noh, mis see tagantjärgi tarkus siin ikka enam parandab.
Võibolla siis järgmine kord ollakse targemad...
15.05.2006 at 18:02
kaups
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Kas kellelgi kummipõletamisest videot ei ole?
15.05.2006 at 18:19
Astro SS
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
kaups: Kas kellelgi kummipõletamisest videot ei ole?
Kas põletasid ära tutikad rehvid ? ;)

Kaugelt vaadates tundusid päris uued olevat


:smokin :burnout

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
15.05.2006 at 18:24
kaups
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Ei olnud tutikad,aga korralikud olid küll:D
15.05.2006 at 18:27
prr
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
kaupsile peaks siit üks pilt kohe täitsa meelepärane olema :)

http://pildid.audiclub.ee/yritused/2006_05_13_nightrace/

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
15.05.2006 at 19:20
Vanaisa
  
Moderator
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
Kaups, sul oli võit käeulatuses - oleks bikiinides neiu või mingi muu meelelahutuslik element kastis olnud, ostaksid praegu uusi rehve juba :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
15.05.2006 at 19:23
Andrus BHRA
 
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
quote:
Jansa: Et võistlusi ei orgunnitaks õllesummeri-põhimõttel- palju suvalist rahvast kokku, kinu ja õlut päev läbi. Kui suur osa publikust võis teada/arvata, et tegu oli EMV etapiga, üldse spordiga? Paralleeli vedades- olgu meie korvpall kuitahes mannetu, saku halli ei tulda burgerit sööma ja õlut jooma, vaid ikka mängu vaatama. Trikimehi või kahepoolemeetriseid ilmaimesid ka taimautide ajal ei näidata.
Võibolla on tsirkus vajalik, et EAL-ilt (või selle kaudu) publikunumbritele viidates kunagi toetusrahasid kaubelda. Võibolla on tõesti võimatu muul moel korraldusega nulli tulla. Ei tea.
Küll on hea lugeda "tuntud ürituste korraldajate" poolt antavaid väärtuslikke näpunäiteid ja võrdlusi spordialadega, millede ajalugu ja traditsioonid kümnetesse aastatesse ning riigi- ja sponsorite toetussummad kümnetesse miljonitesse küündivad, kus on palgalised töötajad aparaadis, aga sealsamas mainitud saku hallis mõnesajapealist pealtvaatajaskonda kokku toovad (mõned erandjuhud ehk välja arvatud). Tõesti, on millest paralleele tõmmata! EAL-ilt toetusrahasid välja kaubelda, või EAL-i kaudu - et kellelt siis? On üldse kellelgi aimu, palju sellele EAL-ile raha eraldatakse(riigi poolt)? Ma võin öelda, et oluliselt vähem, kui ühe eesti korvpalliklubi aastaeelarve! Eestis on kahjuks "mootorisport" vaeslapse ossa jäetud ja see on fakt. Viimastel aastatel on küll need summad natukene kasvanud, aga võrrelda neid mingi muu spordiala toetussummadega ikkagi ei saa. Ehk siit peaks olema selgelt arusaadav, et kätt väristama pole kuhugi minna! Raha ala arendamiseks tuleb kahjuks teenida ise.Et mismoodi siis huvitav korraldaja peaks omadega nulli tulema, kui piletimaksjat-pealtvaatajat ei ole? On minulgi ebameeldiv näha autospordiüritusel kakerdavaid ja lällavaid molkuseid, kellel häbi ja sündsuse piir häguseks läinud, kuid ärge unustage, et nad ju ühed meie endi keskelt. Kas nad tuleks kuidagi ära märgistada(kuuma rauaga märk otsaette), et oleks järgmisel korral piletimüüjal kohe selge:"ei noormees, teie minge siit ära, te olete pätt, kaabakas ja joodik, korralikud inimesed ei taha teid siin näha!" Kui "Rock Race" ajal turvamehed kotte puistasid ja pudeleid-pläskusid nurka viskasid, siis olid kõik järsku haiged allergikud, kes ei saanud OMA veepudelit ja aganaleiba sisse tuua - NÜÜD JÄLLE HÄDA - kaagid krrt kiloste viinadega sees, kanepiplotskid hambus, ropendavad ja pritsivad tatti, kuhu need turvamehed küll vaatavad! Saa siis aru, mis see õige on!? Mul tuleb lapsepõlvest üks hea vanasõna meelde:" Paha siga, mitu viga, kord kärss kärnas, kord maa külmand." Enam ei aja vihale, naljakas on juba! Järgmine teema!
Järjest rohkem ja rohkem kuuleb seda, et:" Miks te omale rada ei ehita? Rada tuleks ju ikka ehitada!" Ei tea, kas on siis teie arvates autospordi vedajad tõesti nii tupoid, et nad ise ei tulegi selle peale, et võiks ju olla OMA RADA!? Mitte ainult rada, vaid terve mootorispordi kompleks võiks ju olla, koos rinka-, krossi- ja dragiraja ja kindlasti ka saunaga, kus alakomiteede esimehed saaks võõraste naistega käija ja ma ei tea millega veel!? ;) Siin on neid kinnisvaraarendajaid, muid tegijaid ja ehitajaid nähtud küll, kes suure hurraaga tegema hakkavad ja peale lähemat tutvumist eelarvete ja projekti tasuvusaegadega vaikselt ära vajuvad nii, et ei suvatse enam telefonigi vastu võtta!? Ja ma saan sellest täiesti aru miks - see ei ole lihtsalt tulus bisnes. Ma ei taha sellega öelda, et kõik seisab ja keegi selles suunas tööd ei tee - ma tahan öelda seda, et sellised asjad ei sünni üleöö! Kas tõesti peab keegi trumme põristama ja ruuporisse röökima? Mina arvan, et ei pea - vähemalt niikaua, kuni koppa maas ning konkreetseid nimesid ja allkirju paberil pole. Seniks aga ütlen veel ühe vanasõna:" Las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi.";) Vanainimene(kes teab, saab aru)!
Aivo, läheme nüüd kanuumatkale ja kalale täienduskoolitusele!
15.05.2006 at 19:47 2 edits. Last edited 15.05.2006 at 19:52 by Andrus BHRA
kaups
Speedest Nightrace 2006 järelkaja
ma ei tea seda siia maale miks ma teise põletamise lõpus seisma jäin,arvasin oma aruga et puruks on,esimest korda peab ikka midagi aiataha minema:Dähmi täis, ei saanud enam isegi aru mis toimub,aga väga lahe oli.
15.05.2006 at 19:48
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Nightrace 2006 järelkaja   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.