register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Tuelvikus on muidugi reaalsus see, et jänkide kiirused kasvavad ja ma ei näe, et väiksema mootoriga turboautod neile suudaksid järgi minna. Ehk äkki siin polegi probleemi ? Muidugi siis peaks kuidagi nii tegema, et alla 3 l. turbod jääksid keskmisesse klassi ?

Samas millal see tulevik tuleb ??? Eelmisel hooajal polnud konkurentsivõimelisi autosid just jalaga segada ja Sierra Camaro duell tõi rahvale palju põnevust. Ei tahaks neid sellest ilma jätta...
31.10.2002 at 20:22
Jutulind
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
peep: Tuelvikus on muidugi reaalsus see, et jänkide kiirused kasvavad ja ma ei näe, et väiksema mootoriga turboautod neile suudaksid järgi minna. Ehk äkki siin polegi probleemi ? Muidugi siis peaks kuidagi nii tegema, et alla 3 l. turbod jääksid keskmisesse klassi ?

Samas millal see tulevik tuleb ??? Eelmisel hooajal polnud konkurentsivõimelisi autosid just jalaga segada ja Sierra Camaro duell tõi rahvale palju põnevust. Ei tahaks neid sellest ilma jätta...

Siin jätad kahe silma vahele asjaolu, et keegi ei keela suuremas klassis ? lisaks ? oma klassile osaleda. Mis tähendab, et tõenäoliselt me siiski sellest lõbust ilma ei jää :)


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
31.10.2002 at 20:25 Last edited 31.10.2002 at 20:26 by Jutulind
LaSa
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
jah, väga hea näide oli 1.5 liitrine mosse :D
31.10.2002 at 20:28
Jutulind
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
LaSa: jah, väga hea näide oli 1.5 liitrine mosse :D
1.5 + T = 2.55 ( st. C klass )

Kusjuures mina pooldan mitte üleviimist vaid vana head 1.7 korrutamist igasugu lisade puhul. Kumuleeruvat korrutamist kusjuures.


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
31.10.2002 at 20:30 Last edited 31.10.2002 at 20:30 by Jutulind
JustMe
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
A-kuni 1800 cm3
B-1801-2500 cm3
C-2501-5000 cm3


Nüüd kui enda mätta otsast vaadata ja mainida, siis võiks piir olla 1900. Sest mõningad 1.8 liitrised on üle 1800cc.
Et siis näiteks kuni 1900
1900-3000
3000 - edasi
Sest 1900 liitriseid autosi enivei ei ole võistlustel käinud aga mõni 1800+ on käinud :)

See kuni 2.5 Klass oleks enamvähem talutav aga näiteks tüüpiline 2.7 puuritud bemm ( kui tuleb aus kodanik ) ei lähe ju hea meelega kokku seal Kari või teiste üle 3. liitriste klassiga?

Ning samamoodi võiks jääda see 1.7 koefitsent, kuna see pani ilusti klassidesse ... 1.6 turbod vähemalt.

PS. Kuigi otsest vahet pole enda mätta arvamuse kohta, kuna järgmine aasta vist Mazdaga ei sõida.
31.10.2002 at 20:33 Last edited 31.10.2002 at 20:34 by JustMe
Joel
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Jutulind: P.S. Peep, palju on eestis üle 1.8 ja alla 2.0 masinaid peale S2000, mis võtavad/on võtnud osa kiirendusvõistlustest ???


Minu arust valdav enamus A-klassis võistlejatest 1,8-2,0 mootoritega sõidabki. Pigem on näppudel üles lugeda alla 1,8 konedega mehi.

Mina pooldan siiski praegust varianti + üle 5-liitrised, st:
A kuni 2000
B 2001-3000
C 3001-5000
D üle 5000
Tsiklite kohapealt ei võta sõna

Ja seda selle pärast, et kui on klass 2500-5000, siis on minu hinnangul asi juba ette ära otsustatud. Fakt on see, et kuni 3-lidrastes on paljud võistejad 325 BMW-ga sõitjad. Nüüd kui 325 bemm oleks samas klassis 5-lidrase V8-ga ja veel enam 2,9 twin-turboga varustatud masinaga (mingi 2,9 cossu kone kahe turboga näiteks), siis juba esimesel juhul on karta osade meeste loobumist, kuna raha eest pole mõtet autot lõhkuda anyway kaotajaks jäädes.
4WD kohta niipalju, et nende eraldi tõstmine on minu arvates jama. Korralike (E/DOT) rehvidega 2WD ei jää 4WD-st midagi oluliselt maha. Võib-olla äkki siis keelaks ainult 4WD masinatel ära E/DOT rehvide kasutamise...
31.10.2002 at 20:34
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Põhim. on kahes klassis osalemine natuke kummaline ja mujal seda pole aga eks ta meil hädaabina võib ju olla. Iseasi, et see on vabatahtlik.

Momendi seisuga on üks klass rohkem kui enne.

Keegi siin enne mainis, et peaks Soome kogemusest õppima. Ma ei ole kindel, et meil on sealt momendil midagi üle võtta aga panen siia mõned silma jäänud klassifikatsioonid tänavasõiduautode nn. külavõistlustelt.

Power Cup
quote:
Ryhmä A: Alle 4000 cc. Vapaasti hengittävät. Max 6-syl.
Ryhmä B: Alle ja yli 4000 cc. Ahdetut, Max 6-syl.
Ryhmä C: ns. Pikkulohkoluokka, vapaasti hengittävät ja ahdetut.
Ryhmä D: ns. Isolohkoluokka, vapaasti hengittävät ja ahdetut.

Luokat A, B, C ja D ajavat ilman tasoituksia. Luokassa C on huomioitava eräiden moottori valmistajien esim. Pontiac/Olds. Lohkot, mikäli lohkoista ei löydy tehtaan alkuperäisiä koko merkintöjä, ei ko. auto voi osallistua luokkaan C. Luokassa D ei moottorin kokoa rajata 480 kuutiotuumaan, mikäli moottori on suurempi kuin em. On sen myös oltava merkitty rekisteriotteeseen.

West Coast Street Cup
quote:
Streetman (800) Ei palkintoja, ei pisteitä, eikä autoja, jotka voidaan luokitella kilpa- autoksi. Luokka ei kuulu varsinaiseen cupiin.
Bracket ET (600) Luokassa kuljettajat ilmoittavat omat ihanneajat, jotka eivät saa olla alle 9.5s. Vaasassa ja alle 9.0s- Kalajoella, Kauhajoella sekä Porissa. Suurin sallittu ihanneaika on 14.5s. Throttle-stopit ja Delay-boxit kielletty.
A (100) Alle 4000cc, vapaasti hengittävät
B (200) Alle 4000cc, ahdetut
C (300) Pikkulohkot, max. 410cid (moottorin koko oltava rekisteriotteessa)
D (400) Isolohkot, max. 480cid (moottorin koko oltava rekisteriotteessa)
MC (500) Moottoripyörät (rekisteröidyt)

Luokat A, B, C ja D ajavat ilman tasoituksia. MC ajaa index- tasoituksella ja Bracket- kuusella, lisäksi turbo-ahdetuille moottoripyörille indeksistä vähennetään 0.3s. Streetman ja Bracket ET:ssä kuljettajat antavat omat ihanneaikansa (Bracket kuusella).

31.10.2002 at 20:38
Jutulind
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Joel:
Minu arust valdav enamus A-klassis võistlejatest 1,8-2,0 mootoritega sõidabki. Pigem on näppudel üles lugeda alla 1,8 konedega mehi.

Palun näiteid. Kristo Posti kadeti kohta tõesti kubatuuri hetkel ei tea, kuid ülejäänud ikkagi <1.8L minuteada. Niipalju kui ma registreerumislehti olen näinud.


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
31.10.2002 at 20:40
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Joel:
quote:
Minu arust valdav enamus A-klassis võistlejatest 1,8-2,0 mootoritega sõidabki. Pigem on näppudel üles lugeda alla 1,8 konedega mehi.

Suudad Sa oma arvamust mingite faktidega põhjendada ?



quote:
Ja seda selle pärast, et kui on klass 2500-5000, siis on minu hinnangul asi juba ette ära otsustatud. Fakt on see, et kuni 3-lidrastes on paljud võistejad 325 BMW-ga sõitjad. Nüüd kui 325 bemm oleks samas klassis 5-lidrase V8-ga

Kui suur töömaht on 325 bemmil ?

quote:
ja veel enam 2,9 twin-turboga varustatud masinaga (mingi 2,9 cossu kone kahe turboga näiteks),

OT: Seda tahaks isegi näha, Sa mõtled seda elektriventikaga Scorpapeletist mis SR foorumis figureerib ?:D

quote:
Võib-olla äkki siis keelaks ainult 4WD masinatel ära E/DOT rehvide kasutamise...


Mõeldav aga ega neil niikuinii pole mõtet spets rehve kasutada, kuna jõuülekanne ei kannata.
31.10.2002 at 20:43 Last edited 31.10.2002 at 20:53 by peep (Moderator)
Jutulind
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
peep:
West Coast Street Cup
quote:
Streetman (800) Ei palkintoja, ei pisteitä, eikä autoja, jotka voidaan luokitella kilpa- autoksi. Luokka ei kuulu varsinaiseen cupiin.
Bracket ET (600) Luokassa kuljettajat ilmoittavat omat ihanneajat, jotka eivät saa olla alle 9.5s. Vaasassa ja alle 9.0s- Kalajoella, Kauhajoella sekä Porissa. Suurin sallittu ihanneaika on 14.5s. Throttle-stopit ja Delay-boxit kielletty.
A (100) Alle 4000cc, vapaasti hengittävät
B (200) Alle 4000cc, ahdetut
C (300) Pikkulohkot, max. 410cid (moottorin koko oltava rekisteriotteessa)
D (400) Isolohkot, max. 480cid (moottorin koko oltava rekisteriotteessa)
MC (500) Moottoripyörät (rekisteröidyt)

Luokat A, B, C ja D ajavat ilman tasoituksia. MC ajaa index- tasoituksella ja Bracket- kuusella, lisäksi turbo-ahdetuille moottoripyörille indeksistä vähennetään 0.3s. Streetman ja Bracket ET:ssä kuljettajat antavat omat ihanneaikansa (Bracket kuusella).



Räme irvitus minu poolt. Üle 14,5 sek bracket keelatud ... Madalas klassis meil siis tervelt ~10 bracketi sõitjat, arvestades madalaks klassiks alla 4000 cm ;) Ühesõnaga ... Soomest ei ole meil ligema 10 aasta jooksul sel alal ja klassifitseerimisel mingit mõtet õppust võtta. Meil ka suunad hetkel erinevad - nemad üritavad piirata nõrkade osavõtjate arvu, meie tõsta ala populaarsust ka nõrkadele võimalusi andes.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
31.10.2002 at 20:45 Last edited 31.10.2002 at 20:45 by Jutulind
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Tegelikult on ka Soomlastel probleem, kuidas kulutusi võiduvõimelise auto ehitamiseks kontrolli all hoida. Momendil on odavam sõita võistlusklassides kui nn. tänavasõiduautode klassides.
31.10.2002 at 20:47
PlyVal64
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
JustMe, ma just plaanisin kas Manta1900 või Ascona 1900 osta ... see muuseas Opeli mootori kubatuur, irw!

Aga asisemalt: 1600 või 1800, seal tõesti pole vahet! Ja see, et miski auto tiba üle mingi täpse piiri on(paljud nn. 5liitrised on ju kah 5030cm3 jne.), ei tohi olla miski probleem! Turul autosid küllaga ... julm küll.

Too 1,7 koefitsent. Nitro-kompressori puhul isegi õigustet, kuid turboga mitte. Turboid on erinevaid ja näiteks Kari või Hannese autosid ei saa ju lugeda "tavalisteks" turbo-autodeks. Eks püüa tehase-Cossuga Karit või niisama 200turboga Hannest! Ei püüa. Minu arvamus on, et tuleb hakata ikkagi vaatama väga täpselt erinevaid ümberehitusi ja miski talvega tekkida võiva(seda me ju tahame) Tehnonõuete Reeglitega need püüda võimalikult võrdsustada. Lihtsaim oleks muidugi nn. standard- ja racingklasside tegemine, kuid egas veel neid autosid niipalju kah pole.
Sama küsimus on juba ju kerkinud ka Igamehe Rallisprindil. Tasuks mõelda nendega koos ümarlaua taha istumist ja Reeglite ühtlustamist, sest enamus tahavad võimalusel kõigest osa võtta. Oleks ju rumal, kui niigi väikeses Eestis oleks mitmed hobiautonduse tehnilised nõuded. See viimane puudutab muidugi 90% ulatuses autosid kuni 2500cm3 ja 4WD. Ja kaaluda võiks kah miski nn."tehnilise ühiskomisjoni" tegemist, ikka sel samal põhjusel, et autod-mehed vähemalt 50% ulatuses kattuvad. Oleks profesionaalsem ja konkreetseid autosid paremini tundev töö ... ja ka erapooletum?
31.10.2002 at 20:49
Hannes
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Teate... päris lustakas on seda tormi vaadata/lugeda.

Lühidalt,kakleme selgeks,mitu spets ja mitu tänavasõidu autot eestis on,ning siis jätkame :P

Reaalsus: Eestis on 2 PEAAEGU spetsautot,ülejäänud on kõik nn. tänavasõiduautod,seega muutub 2/3 siinsest arutelust TÄIESTI mõttetuks.

To:PlyVal!
Loomulik,et ma hakkan karjuma,sest siis ma võin audi põhjusmõtteliselt ju prügimäele sõidutada või ei?Kuigi... võib vist väita,et eesti autodest reaalselt minu autost kiiremaid aegu sõitnud camarod,sierra ja lotus???

Huvitav,kui kereks oleks RS2+ chip,kas siis nimetaksid Sa minu autot samamoodi pooleldi paranähtuseks?

Võta tavaline camaro vs. Erkki või Lauri,mis siis saab???


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
31.10.2002 at 20:52 Last edited 31.10.2002 at 20:55 by Hannes
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Hannes, keegi ju ei kakle. lihtsalt neti kaudu on raske arutleda ja seda arutelu jälgida. Mis väikeseid klasse puutub siis justkui kuhgi me jõuame. Ja suurtes ongi nii nagu Sa ütlesid, üks asi on teooria ja teine praktika.

Miks on kaks aastat olnud selline primitiivne klassijaotus ? Just praktikast tulenevalt - konkurentsivõimelisi autosid on olnud just nii palju, et üks klass oleks enam-vähem huvitav. Ja minu pärast võiks momendil nii jäädagi, kuna momendi reeglitel pole suurte autode osas midagi häda.
31.10.2002 at 20:56
Riho
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Loen siin vaikselt, ja vaatan kui palju erinevaid arvamusi ja soove/tahtmisi siin tekkib.
Kui need reeglid nii rasked on selgeks vaielda, teeme siis üldse ilma eriliste reegliteta (ainult miinimum turva), klassidesse jagamata võistluse, kus rahvas tuleb reede õhtul lennuväljale kokku, telk ülesse, grillima, veidi õlut võtma, vahepeal keskid kiirendavad vabalt valitud vastasega jne. Ühesõnaga stressivaba chillimine.

Riho@keserlikke mõtetega
31.10.2002 at 20:57
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Riho: Loen siin vaikselt, ja vaatan kui palju erinevaid arvamusi ja soove/tahtmisi siin tekkib.
Kui need reeglid nii rasked on selgeks vaielda, teeme siis üldse ilma eriliste reegliteta (ainult miinimum turva), klassidesse jagamata võistluse, kus rahvas tuleb reede õhtul lennuväljale kokku, telk ülesse, grillima, veidi õlut võtma, vahepeal keskid kiirendavad vabalt valitud vastasega jne. Ühesõnaga stressivaba chillimine.

Riho@keserlikke mõtetega

http://www.streetrace.org/forum/viewthread.php?tid=7002
http://www.streetrace.org/forum/viewthread.php?tid=5809
31.10.2002 at 21:03 Last edited 31.10.2002 at 21:04 by peep (Moderator)
PlyVal64
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Hannes, minu suhtumine tuleneb mõistest SEADUSLIKUS. KUI hetkel on nõutud auto vastavus igasuguste riiklike tehnonõuetega, siis ei sobi rajale sõitma valdav enamus autodest. Ja see "seadusetus" rajal ajab paljud eemale. Ka Sinu Audi võib sõna otseses mõttes politsei poolt otse lammutusse saadetuks muutuda ... neil see voli olemas. Ja ei tasu ajada jura, et "kes määrab jne...". Need asjakohased instantsid on ka Eestis olemas. Katsekoda näiteks. Aga mõte polegi ju iseehitajate vastu suunatud. Eks ta veidi idiootne tundub, kuid nagu päriselus on soovitatav "nõrgematele" mõelda(on ju siingi olnud teema abivajajatele annetuste tegemine etc.), siis sama võiks kehtida ka hobiautode spordis. Tahame-ei taha, kuid mingil hetkel oleme "lõhkise küna" ees: politsei on pidanud teel võistlusele kinni 90% võistlusautodest, sest need on juba ka välimuselt-teeliikluse turvalisuselt muutunud ühiskonna- ja keskkonnaohtlikeks. Pealtvaatajad jäävad "pika ninaga", sponsorite huvi kaob ja kaob selline tegevus üleüldiselt. Jääb järgi vaid SR.
31.10.2002 at 21:07 Last edited 31.10.2002 at 21:10 by PlyVal64
Hannes
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
peep: Hannes, keegi ju ei kakle. lihtsalt neti kaudu on raske arutleda ja seda arutelu jälgida. Mis väikeseid klasse puutub siis justkui kuhgi me jõuame. Ja suurtes ongi nii nagu Sa ütlesid, üks asi on teooria ja teine praktika.

Miks on kaks aastat olnud selline primitiivne klassijaotus ? Just praktikast tulenevalt - konkurentsivõimelisi autosid on olnud just nii palju, et üks klass oleks enam-vähem huvitav. Ja minu pärast võiks momendil nii jäädagi, kuna momendi reeglitel pole suurte autode osas midagi häda.

Sa võtsid nüüd asja kuidagi liig karmil.

Aga siiski usun,et järgmisel aastal on konkurentsi rohkem eriti just 2-3 ja 3-5l. klassis seoses maksumäärade muutumisega.

Ahjaa,kas siis ühe (loe minu) kiire 4wd pärast on põhjust teha eraldi klass?


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
31.10.2002 at 21:08
Joel
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Jutulind:
Palun näiteid. Kristo Posti kadeti kohta tõesti kubatuuri hetkel ei tea, kuid ülejäänud ikkagi <1.8L minuteada.

quote:
peep:
Suudad Sa oma arvamust mingite faktidega põhjendada ?


Eeldan, et Golfid on GTi-d, sest muidu nad ei osaleks.
Noh, võtame näiteks Raadi 11: mai A-klass:
1. Ain Miller Honda S2000 14.24
2. Janis Logins Honda S2000 14.52
3. Kristo Post Opel Kadett 14.81
4. Balburova Arina Honda CRX 14.87 (2L Integra mootor)
5. Mihkel Klaassen VW Golf 15.01
6. Kert Kaljur VW Golf GTI 15.38
7. Silver Kusman Honda Civic 15.57 ALLA 1,8 L
8. Martti Hoop VW Golf 15.60
9. Martin Tiknuss VW Golf 15.90
10. Aivar Raudkepp VW Golf GTI 16.57
11. Eero Lotta Honda CRX 16.63 ALLA 1,8L
12. Viktor Krotikov Toyota Celica 16.66

Raadi 20 juuli:
200 Kert Kaljur VW Golf A
201 Aivar Raudkepp VW Passat Variant A
202 Janno Tooming Honda Prelude A
203 Ats Vooglaid Honda S2000 A
104 Ain Miller Honda S2000 A
204 Rain Rannala Mazda 323 A
213 Mihkel Klaassen VW Golf A
205 Kristo Post Opel Kadett GSI A
MITTE ÜHTEGI ALLA 1,8 LIITRIST.

10. august oli Raadil ainus alla 1,8 n/a mootor Estfieldil.

325 bemmi koha pealt mõtlesin põhilisi tegijaid - Kimmo, Eero ja Andry 2,7-seid.

TT Scorpa koha pealt ei mõelnud midagi konkreetset, veel vähem midagi elektriventilaatoriga, lihtsalt näide...
31.10.2002 at 21:10
udu
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
jajah...teeme stock klassi ... mulle sobib :)

aga miks ei võiks klassid olla
A kuni 1800
B 1801-2800
C 2801-4800
D üle 4800
E vabaklass
F tsiklid

või võtaks kasutusele EW ametliku klassifikatsiooni:
A tsiklid
B sõiduautod
C veokid
D bussid
E haagisega sõidukid
:):):)

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
31.10.2002 at 21:22
PlyVal64
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Hannes: [Ahjaa,kas siis ühe (loe minu) kiire 4wd pärast on põhjust teha eraldi klass?
Teoreetiliselt oleks klassis 4WD veel kah Diablo(oh, mis ilus unistus!), Subarud(Palmi "paugutajaga" STi pole vist mitte aeglasem oluliselt), EVOd, kindlasti Cossu4WD, mõni aretab Audi 4WD talvel, jne. Teoreetiliselt peaks eraldi klassi korral neid rohkem tulema ... ja eks auhinnad mängivad kah oma osa. Aga egas Sinu Audi ainus väga kiire 4WD auto pole. Lihtsalt osad miskil põhjusel(mida me siin ju osaliselt lahata püüamegi) ei taha võistelda. OK!, kuna 4WD on "lisaväärtus", siis võiks need sõita samas klassis muude "lisaväärtust" omavate autodega, ehk turbot-nitrot-kompressorit omavate 2WD autodega. Aga tegelikult polegi 4WD klass mingi probleem, võiduvõimaluste ühtlustamine ... ja "ulmepillide" paigutamine nendele vastavasse võistlusklassi hoopis.

Ühe suuna Eesti Drag-Racingus oleme jätnud hoopis kõrvale, mis mind paneb hoopis rohkem muret tundma. Nimelt siitsamast Soomest tulevate ülitugevate autode võistlemine Eesti "tavaliste" autodega samas klassis. Suur võimalus, et järgmine aasta tuleb sealt veel lisa ja siis pole eestlastel juba enamuses klassides teoreetilistki võidulootust. Soomes on küllaga turbo-dragstereid, milledel ka reg.number küljes(kasvõi toosama Hornet, millel see küll fake oli). Igasuguseid Opel-turboid, mis alla 10-11 sekundi sõidavad. Me peame ka seda silmas pidama uute Reeglite tegemisel, et eestlaste huvi täielikult ei kaoks. Ei viitsi otsida, kuid eks leidub Soomes ka 1100cm3-turboga varustet autosid, mis alla 13 sek. sõidavad. Tuleb üks selline ka siia, ning S2000 omanikud võivad rahus kodus õlut juua...
Me peame enda hetkeseisu ikka vaatama ja ka kaitsma ennast invasiooni eest, mis odav õlu ja ilusad naised võivad kaasa tuua.
31.10.2002 at 21:35 Last edited 31.10.2002 at 21:37 by PlyVal64
tfr
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
PlyVal64: Teoreetiliselt oleks klassis 4WD veel kah Diablo(oh, mis ilus unistus!), Subarud(Palmi "paugutajaga" STi pole vist mitte aeglasem oluliselt)

See ainus Diablo on vist ka juba Marbella teedel tagasi?

Ja ma ei usu, et mõni Subaru-vend kunagi "täie kohaga" drag-reissima tuleks. Selle auto mõnud avalduvad hoopis mujal. Ja nagu ma juba ütlesin ka, korraliku tulemuse saamiseks tuleb startida nii, et sõidu lõpus peab sidurit vahetama.
31.10.2002 at 21:38
Hannes
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Lühidalt siis kokkuvõte:
Eesti vähegi kiiremate autode omanikud võivad PlyVal arvamuse kohaselt täitsa rahulikult järgmisel aastal olla pealtvaatajad,sest tulevad soomlased:P

SORRY,keda SEE KOTIB???

Nende vabadus/õigus/võimalused ehitada/osta/varastada algasid aastal 1940,kui osadel meist isad-emad sündisid.
Küsimuse võiks olla hoopis $ koguses vms. Ntx 200 000.- EEK = minu autosse paigutatuna tähendab,et selles EV suguses pesukausis polegi nagu suurt midagi teha.
Oih,ma unustasin,et siis ma pean ju sõitma omas klassis ja kahjuks ainsana...

PlyVal,tule palun maale tagasi.Kõik sõltub autosse investeeritava $ kogusest.
Ja veel,teoreetiliselt ei tohiks ükski meie kiirendusvõistlustel norm. aegu tegevatest autodest tänaval liikuda+ soomlasi ei tohiks üle piirigi lasta :)

____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
31.10.2002 at 21:48 Last edited 31.10.2002 at 21:51 by Hannes
tfr
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Hannes: Oih,ma unustasin,et siis ma pean ju sõitma omas klassis ja kahjuks ainsana...

No a mõtle, kui hea tunne on iga kord oma klassis võita :D
31.10.2002 at 21:58
PlyVal64
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
Hannes: Ja veel,teoreetiliselt ei tohiks ükski meie kiirendusvõistlustel norm. aegu tegevatest autodest tänaval liikuda+ soomlasi ei tohiks üle piirigi lasta :)
Ära võta nii isiklikult! Järeldus on Sul õige! No Ats ja mõned Subarud äkki võivad + siis need "miite normaegu" sõivab pereautod ja Viper ja Vetted ja need, kes viitsinud ennast bürokraatiast läbi närida, ning tehn.muudatused tunnistusele saanud.
Keegi ei keela neid "mittekõlbulikke" ju treileril kohale vedada ... aga kas siis saab rääkida tänavaautode võidusõidust? Siis on juba professionaalne Drag-Racing lahti läinud ... ja mõne hetkega oleme seal, mida Peep Soome murena esile tõstis.
No ja siis see valus $$$ teema: järeldame, et siiski on vajalik nn"spetsiaalklass". Kelle $$$ on kõvem ... Lõpptulemus aasta-paari pärast ilma "spetsiaalita" sama,mis ringrajal. Ehk paar-kolm rikast(rõve sõna, minu arust) lõbustavad ennast.

Edit: Juhul, kui Sa Hannes üldse käid ringrada vaatamas, siis kas: a) et seal toimub suure hulga võrdsete autode-juhtide võitlus rajal, b) et Sul on lihtsalt vanast ajast harjumus seal käia(vihje Kalevi Suursõitudele) või c) et seal on Sul mõni sõber?
Mina enam ei käi, kuigi sõbrad sõidavad.
31.10.2002 at 22:05 Last edited 31.10.2002 at 22:13 by PlyVal64
tqhq.ee foorum : Üritused : k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.