register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
HUS
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Jah, vabandust! Nüüd mõtlesin veelkord asja üle ja mõistan, et ideel on jumet. Aga kuidas on asi korraldatud esimesel võistlusel, kus süsteemi kasutatakse? Kas ei ole ohtu, et võidu nimel venitakse need ajasõidud lihtsalt läbi, et lahjemasse klassi saada? Sama ka hiljem esimest korda selles süsteemis võistlejate puhul.
Ja kus saaks end bracketi põhitõdedega kurssi viia? Sõnastikus siin vist sellise sõna polegi(?)...
01.11.2002 at 16:30
LaSa
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
HUS:
Ja kus saaks end bracketi põhitõdedega kurssi viia? Sõnastikus siin vist sellise sõna polegi(?)...
krt, ükskord sai siia teemasse juba ju link pandud:

-->>> bracket <<<<--
01.11.2002 at 16:41
HUS
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
LaSa: krt, ükskord sai siia teemasse juba ju link pandud:

-->>> bracket <<<<--

Õigusega pahandad, oli jah. Aga mul ei tule lahti see leht, selle pärast ka ei tulnud meelde, et oli jah. Eks ma püüan kuskilt mujalt. Vabandust veelkord!
01.11.2002 at 16:48
jaanus
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Lisan siia ka FIA reeglite lingi.
http://www.fia.com/Regle/DRAGSTER/DR02-A.pdf
Kunagi vist panin juba aga ehk on uutele lugejatele abiks uuesti panna. Kirjeldatud on nõuded sõidukitele ja juhtidele ning seletatakse ka bracketi toimumist.

01.11.2002 at 16:59
LaSa
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
ok, tekitasin lehest kiirelt mirrori neile, kel tulemüürid ei lase ligi asjale:
http://www.tqhq.ee/dragracing/?id=bracket&col=1
01.11.2002 at 16:59
HUS
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Tänud! Kohe teine asi ja selgem ülevaade. Püüan tulevikus vähem rumalaid küsimusi esitada.
01.11.2002 at 17:10
PlyVal64
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Kolmas ettepanek, naljaga pooleks:
Teeks üldse 4 klassi: A)V-8 mootoriga autod, ehk V8-RWD. B)muu konfiguga vähemalt 6 sil. RWD-autod C) abimootoriga autod, ehk muud. D) V2-tsiklid.
Ja klass C) oleks vaid sportsman. Erandi võiks teha tõsistele "stiiliaretistele", nagu too Mosse või Kari Sierra, nende paigutamisega klassi B).

PS! Minu mõtteavaldust siin mitte kommenteerida. See on üks minu pakkumistest LaSa`le.
01.11.2002 at 18:05 Last edited 01.11.2002 at 18:06 by PlyVal64
Jansa
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Teeks veikse vahekokkuvõtte äkki?
Võhik (mina) saab peale viit lehekülge asjast nii aru, et senise süsteemi suurimateks (ainsateks?) hädadeks on S2000te kuulumine alla 2liitriste hulka ja Estfieldide konkurentsitult kerge kaal.
Kohendaks siis praegusi reegleid just neid probleeme silmas pidades?
Kotka-perspektiivist vaadatuna on meil siiski paraja külakiirendamisega tegu siin, nii et mingid huippukeerulised reeglid võivad tiba grotesksed tunduda.

p.s. bracket tundub hea mõte olevat.
02.11.2002 at 20:38
Max3,0
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
.....mnjah kui rääkida reeglitest siis minu meelest on reaalsus see ,et praegu kastusel olevate radadega seoses ja pealtvaatajate idijootliku käitumisega ei tohiks alla 13 seki autod yltse sõita meje kiirendustel....


...samas täjega olen nõus selle mõttega et liikselt piirata ymber ehitusi ka ei saa siis on tõesti see et võtame auto kataloogi ja vaatame kohe ära kes on võitjad....

...yldiselt aga ytlen et mina olen praeguste reeglitega rahul....kyll aga mitte nende täitmisega

NB! Hetkel peax palju suuremat rõhku panema turvalisusele...!!!
03.11.2002 at 14:15 Last edited 03.11.2002 at 14:18 by Max3,0
Olds
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Jah...Peep pakkus ennist välja klassi 2500-5000 kuubik. Arvan, et liig suur vahe jääb sisse. Pakun välja: klass 2000-3000. Ja 3000-5000 ning üle selle (5000+). Sellega peaks ehk kaasnema suurem tasavägisus?
Loomulikult peaks midagi ette võtma selle Estfield`iga.
03.11.2002 at 15:03
Ain S 2000
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Tervist.Pole maja ehituse kõrvalt mitu head päeva nina arvutisse sutsanud,aga sai vahepeal metsast linna tuldud.S 2000 ei olegi vist nii väga kerge,1200 kilu.Ja minu üritused autot tuunida on lõppenud fiaskoga(ajad on junnimad kui "tuuninguga").Ja kas saab väga tuunimiseks nimetada väljaheitetorustiku-,summutaja- ja tagasilla ülekande vahetust.See viimane on vist kõige lollim disain minu poolt.S 2000 mootoriga aga vist saa suurt miskit teha, tehase poolt vist juba piiri peal teine.Atsiga natsa uurisime võimalusi, aga lõppes see hindu vaadates.Ja kas sellest kasu ka oleks...
03.11.2002 at 21:15
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Ma arvan ka, et S2000 pole küll probleem, kuna oluliselt väiksema eelarvega saab oskaja mees puhtalt kiirendusele orienteeritud auto kiiremini sõitma panna. Pealegi on S2000 auto nagu iga teinegi ilma mingite fataalsete eelisteta, ta lihtsalt on juba tehasest tõsiselt tuunitud.

OT: Ain. aeg hakata mõne krokodilli peale mõtlema.;)
03.11.2002 at 21:30 Last edited 03.11.2002 at 22:17 by peep (Moderator)
ats
 
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
OT: Ain edasi. Kui keegi Ainile näitab, kuidas USA Viper Eestisse arvele võetakse, siis tekib ka Viper
Muidugi tingimusel, et maja valmis on ;)
S2000 on jah koos juhiga ca 1300kg
Kuid teemasse - liitri järgi S2000 lahutada ei saa, sest konkurendid on ka kahe liitrised ja tunduvalt kergemad ning leedu GSI sõidab veerandmiili alla 13.5 - sinna pole veel vabalthingav S2000 ka usas jõudnud.
03.11.2002 at 23:01
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
veel OT: kiirendusvõistluste jaoks jääb Viper lahjaks ja mõttetult kalliks modida aga muidu:hail ja kui Euro spec auto osta siis pole regamine ka probleem.
03.11.2002 at 23:11 Last edited 03.11.2002 at 23:14 by peep (Moderator)
B-Manta
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Jääks ikka nii -kuni2 l,2-3l,3-5l,vabaklass
4WD klassil pole mõtet-(neid sõidukeid vähe ja vaevalt et hannes naudiks oma esimest ,teist ja kolmandat kohta üksi!)
NAtuke ebaloogiline oleks väide ja klass1,8-2,5 l
Mõtelge ise kuda 1,8 esiveoline opel-ford-volkar saaks tappa 325ix i käest.Seda ei tea keegi kas ta on 2,5-2,7
topite sondi sisse?
Seega elliminaator viskab selle 1,8 omaniku kohe välja-ja ta maksab stardimaksu 500 eeku-selle eest et koju sõita põdema?
seda aind üks kord.
Samas jätke võimalus ka teistele
Las asi toimib nii nagu ta on-STARDIMAKS,PEALTVAATAJA PILET ON OLULISEM!!!!
Ilma rahata süüa ei saa-kui just mitte prügikstist
Auhinnarahad peavad kusagilt tulema-korraldaja tahaks ka bensiini raha tagasi saada selle sebimise eest!!!!
on loogiline?
09.11.2002 at 21:54
B-Manta
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
imelikud versioonid siin.
11 sekundi auto ja turvapuur?
ega me ringrada ei sõida või krossi!
selle aasta klassijaotus oli ok
ainus mis mind riivab-Teppani lapsukesed
on minu arvamus-see pole see auto-miks selline lego peaks võistlema Peebu-Hannese-Kari masinatega
tsikkel on tsikkel -teppani head lapsukesed ka oma nime alla ja eraldi sõitma
see oli minu arvamus!
09.11.2002 at 22:10
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
B-Manta: imelikud versioonid siin.
11 sekundi auto ja turvapuur?
ega me ringrada ei sõida või krossi!


Sa viitad Soomlaste reeglitele ilmselt mis Kalju ära tõlkis ? See on usa reegel (ehk üldtunnustatud norm.) ja jutt pole mitte 11 sek. autost vaid alla 11 sek. autost. Nõue igati põhjendatud, kui 10,xx sek. või kiirem auto käest ära läheb ei jää juhist ilma puurita suurt midagi järele - meie ringradadel üldjuhul selliste kiirusteni ei jõutagi.

Ja üldse, juba alla 12 sek. autod on nii kiired, et turva pealt (kardaanirõngas, neljapunktivööd, turvakaar jne.) ei tohiks küll tingida. Kui näiteks stardis tagumine kardaanirist puruneb siis võivad tagajärjed päris kurvad olla.
09.11.2002 at 22:21 Last edited 09.11.2002 at 22:27 by peep (Moderator)
B-Manta
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Ok-Peep olen nõus!
räägi mulle parem kuidas saaks asjad kontrolli alla et oleks raha üritust korraldada,,,,,,,
Mitte nii nagu alatasa........
Tead speed..... makid ja kümme liitrit õli ei ole köitev-pigem tsekk
ma ei räägi oma vajadustest.
Kudagi nõme oleks sulle pakkuda 175/70/R13 rehve nii kaks tk et võitsid sõitsid!
On jutt loogiline?
09.11.2002 at 23:01
peep
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Minuarust ei käi keegi kiirendustel auhindade pärast ehk see on vaid lisaboonus. Üks on kindel, auhinnarahasid mis omaksid mingitki tähtsust võrreldes autoehitamise kuludega ei ole ega tule. BTW. nii on pea kõikjal maailmas, kui mõni USA tippsari välja arvata.

Reaalselt on meil siin olemas vaid kaks rahaallikat, osavõtutasud ja piletimüük. Kolmas potensiaalne rahaallikas on toitlustamine ja joogimüük. Meil kutsutakse lihtsalt keegi müüma aga näiteks Soomes orgunnib korradaja selle asja alati ise. Nii, et arenguruumi veel on.
09.11.2002 at 23:15 Last edited 09.11.2002 at 23:23 by peep (Moderator)
MaSo
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Kirjutan ka, aga pealtvaataja vaatevinklist.

Mind tõmbas viimastele võistlustele hasart, mis oli seotud S2000, ESTfieldi ja Kadet´i osavõtmise ja sellega, kuidas neil läheb omavahel see võistlus. Põnev oli see, et
mis klassis ja kas üldse lastakse ESTfieldil sel korral võistelda?
ja kas S2000 on mõlemad kohal?
ja kuidas Kadett sel korral edasi astub?

Väga põnev oli ka siis, kui ESTfield pandi võistlema üle 3-stega e. nn vabaklassi. Põnev oli vaadata, kes neist on parem, kui 1,8 liitrine ja kes kehvem.

Mina, kui pealtvaataja tahaks küll, et oleks ka 1,6 - 1,8 l klass. Lisaks kõvasti põnevust.

Praegu on teada, et kui on kohal 2 S2000 ja Kadett, siis pole ülejäänutel mingit varianti. V.a muidugi erandlikud juhtumid, et magab stardi maha või eksib vms. väga harv juhtum. Mina just neid kolme vaatasingi ja siis ka seda vaba klassi (seal väga põnevaid isendeid)

Ühesõnaga mina arvan, et juurde võiks tulla väiksemate klass, kui praegu ja siis peaks olema määratud, millises klassis ESTfieldid saavad võistelda ja kas nad üldse saavad.

Ja kui see ikka on tänavasõidukite võistlus, siis peaksid autod ka saama võistelda vastavalt kehtestatud reeglitele - kui on klass kuni 2-sed, siis ei tõsteta sealt kedagi kuhugi mujale.

Ja see kõik on kirjutatud pealtvaataja vinklist;)
20.11.2002 at 17:15
imre
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Kuskil eespool (lk1)peep mainis et ei hakata autot kolast tühjaks loopima kiirenusvõistluse jaoks,kuid mõne auto on juba varem tühjaks loobitud,et kergem ja kiirem oleks ka igapäevaelus
20.11.2002 at 18:55
LaSa
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
imre: Maasturid on 4wd-d,kas nad kuuluvad siis mingisse eraldi klassi?
Siis nii küsigi, mitte ära hakka mingitest kohalikest rallionudest ja teab millest rääkima ümber nurga.
Imrele: ja muuseas on ka 'maastureid', mis ei ole teps mitte 4wd, niiet ei tasu ilmaaegu kõvaks ajada :)

Aga muidu vastus Sinu küsimusele on selline, et pargimaasturite klassi me ei tee eraldi :D Sellegipoolest oled oma turbo-Cayenne'iga oodatud võistlema ;)

Kui hästi läheb, tekib võibolla juurde suurte (sadul)veokate klass (suht palju huvi pidi olema isegi), aga see on kah hetkel veel rohkem ideetasandil.
21.11.2002 at 08:15
partel
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
LaSa:
Kui hästi läheb, tekib võibolla juurde suurte (sadul)veokate klass (suht palju huvi pidi olema isegi), aga see on kah hetkel veel rohkem ideetasandil.
Neil võib olla halb harjumus rada õlitada, nagu Speedest 2001.
21.11.2002 at 10:35
partel
  
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
Bracketist:

Seda, et elektroonikavärgindus tuleks mingil moel päika panna.

Tänapäeval on käkitegu GPS läbi laptopi mootori ajusse lasta, mis garanteerib põhimõtteliselt ideaalse aja.
21.11.2002 at 16:41
LaSa
 
Moderator
k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks
quote:
partel: Bracketist:

Seda, et elektroonikavärgindus tuleks mingil moel päika panna.

Tänapäeval on käkitegu GPS läbi laptopi mootori ajusse lasta, mis garanteerib põhimõtteliselt ideaalse aja.
kas on olnud maailmapraktikas sellist cheatimist? Teooreetiliselst on se mudugi v6imalik kyll, omakysimus paljud seda praktikas teostada viitsivad.
21.11.2002 at 16:49
tqhq.ee foorum : Üritused : k6ikidele kiirendusehuvilistele kaasam6tlemiseks   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.